Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Könyv


  • Please log in to reply
527 válasz a témához

#521 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2019 december 12. - 14:19

A költözésből megmentett állomány még hosszú ideig tartó pakolása, rendezgetése közben akad a kezembe néhány érdekesség.

 

651IMG_9465.jpg

 

644IMG_9466.jpg



#522 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2019 december 12. - 14:27

Az előző és ez is a KERÉK című kiadvány 1937., 1938. és 1939. évi számaiból valók.

 

137IMG_9467.jpg

 

863IMG_9468.jpg

 

Az összkerékhajtás és összkerék kormányzás sem mai keletű.

858IMG_9469.jpg

 

511IMG_9470.jpg



#523 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2019 december 12. - 14:28

Tankönyv!

 

178IMG_9463.jpg

 

510IMG_9464.jpg



#524 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2020 február 18. - 13:14

Letts: A tökéletes ló

 

Állatmentős, lovas, katonai akciós.

Hitler fajnemesítő programja nem csak az emberek tekintetében jelent meg. Azok a tudósok, áltudósok, akik az állatok kapcsán találtak ki hasonló elméleteket, támogatásra leltek. Ilyen volt Rau is, aki a tökéletes náci lovakat akarta létrehozni. Ennek szellemében, ahogy a Birodalom egyre több területet foglalt el, elkezdte a legnemesebb lovak állami tulajdonba helyezését, és külön telepekre szállítását.

2_17a_tokeletes_lo.jpg



#525 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2020 április 6. - 9:01

"Rau? A XX.században nem volt fekete és fehér. Lehet, hogy elkapta a náci gépszíj, ugyanakkor egyes műveit még ma is ajánlják szakirodalomnak. És ő volt a 36-os olimpia lovas számainak a főszervezője. Írt is egy (több) könyvet róla."

 

Múltkorjában érdekelt a kérdés, meg is szereztem Letts könyvét ebookban angolul, de a másikat is, ami erről szól, Felton: Ghost riders (még nem olvastam egyiket se). Felton a második világháborúval foglalkozó történész, a méltatások, meg a Wiki  szerint.


Edited by Ernest, 2020 április 6. - 9:09.


#526 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2020 április 6. - 10:48

Ja. Van egy harmadik is, Frank Westermantól, magyarul Lipicai - a legenda címmel. Abban további terhelő adatok vannak Gustav Rauról. :D Sztómával fürdött a Visztulában. 


  • N.C. kedvelte

#527 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2020 június 23. - 14:09

Most olvasom Felton könyvében épp Gustav Rau jellemzését, azért abban is az van, hogy ugyan nem volt magasan kvalifikált elméleti szakember (na meg minden más rosszmájúság [nem mondom, hogy nem igaz, bár azt sem, hogy igaz] van róla, például, hogy néha a lovas szakmai dolgokat is feláldozta a politizálás oltárán), de a ló dolgaihoz nagyon jó érzéke volt.



#528 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2020 július 4. - 16:57

Hát... Nagyon kevés könyvet hagyok félbe, mert elég jól válogatom ki az olvasnivalókat, de Felton könve olyan végzetesen unalmasnak bizonyult, hogy bármennyire is a szívem a bécsi lipicaiaké, egyszer csak, mikor épp azt írta, hogy Hostau parancsnoka a helyettesét küldi tárgyalni az amerikaiakkal, és a helyettes "His stomach danced in nervous anticipation of the unknown.", ekkor az olvasón átléptem egy vietnami háborús történetre, és azóta már négy könyvet elolvastam, de még nem tudtam magamat rávenni, hogy ezt folytassam. Felton lehet jó történész, és lehet, hogy 21 könyve között vannak izgalmasak is, de ez piszokul unalmas.

Podhajsky könyvét, amiben erről ír, sajnos nem látom olcsón, meg szerzőijogsértőn, de az utána kutatásban felfedeztem, hogy a Vaterán árulják pár ezer forintért a Die Lipizzaner im Bild című albumát, az már itthon is van, persze. 175 képpel. Mondhatnám, hogy sajnos, azért a legtöbbjét ismerem, de ez meg ilyen, kevés kép készült régen, aminek egyik oka volt, hogy aki nem értett hozzá, annak külön kellett magyarázni, mit kéne fényképezni, meg nyilván voltak más, jogbéli és féltékenységbéli indokok is.