Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Ez most globális felmelegedés?


  • Please log in to reply
644 válasz a témához

#81 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 25. - 15:59

Bezzeg '39-ben Szabolcsban 2 méteres hó!!! Az emberek akkora sikátorokat lapátoltak a házak között, hogy lovasszánnal elférjenek.

#82 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 18. - 6:37

http://www.ozonenetw...stabilitas.html

#83 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 18. - 21:06

Valóban jó ötlet volt elõszedni ezt a két-három éves topicot... Valóban sok minden változott, alakult. Már inkább az a cél, hogy a valóságtól és ésszerûségtõl elrugaszkodott energia árak miatt függetleníthesse magát az ember a hivatalos szolgáltatóktól. Ezen dolgozunk most pár nagy tudású barátommal (én nem tartozok közéjük ILYEN szempontból :D)... remélem sikerül, bár akkor meg felmerül, hogy életben hagynak-e minket? :dev: GLOBÁLIS FELMELEGEDÉS? A XIII. században melegebb volt, mint most. Skandináviában és angliában mediterrán jellegû növénytermesztés volt. Mindenféle emberi beavatkozás és környezetkárosítás nélkül. Majd következett egy mikro jégkorszak, amibõl JELENLEG lábalunk ki. Ez a nagy Globális Felmelegedésünk! Anno hatalmas növénytakaró borította a földet, uszkve 300 méter vastag... oly mértékû CO2 kibocsájtással, amivel sikerült is megfojtania saját magát... brutális üvegház hatás.... jelenleg ennek eredményét tankoljuk az autóinkba. A szibériai tundrán mindössze 30 méter vastag a megfagyott "biomassza", az egykori zöld takaró. Ha OTT beindul az olvadás, a felszabaduló gázok a jelenleg, légkörben lévõ károsnak mondott gázok hatásának többszörösét produkálják... de azért rettegjünk csak az emberek által produkált környezetszennyezéstõl. Ez semmi más, mint politika-üzlet-parasztvakítás. Próbálják kordában tartani a feltörekvõ gazdaságokat, mint pl India és Kína, persze õk se hülyék, felismerték már és ki is vonultak a Klíma Csúcsról.... és nagyon igazuk van.

#84 estee

estee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 647 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 18. - 21:28

ez igaz, de ettõl még nem kell díszkivilágításban élni, fogmosáshoz nem kell a vizet folyatni, és jó áramtalanítani amit lehet ha nincs az ember otthon, nem is a klímaválság miatt, hanem gazdaságossági okokból. a másik része ennem a globális felmelegedésnek, hogy mérések igazolták( meg nem mondom már hogy 1 éve hol olvastam) hogy a Mars felszíni hõmérséklete ugyanolyan ütemben melegszik, mint a Földé. eszerint viszont a felmelegedés nem globális hanem galaktikus( vagy hogy mondják ezt? :) ) szóval felmelegedés ide vagy oda, mindenképpen érdemes energiatakarákosan élni. azt viszont pszichopatától szeretném megkérdezni, hogy az ivóvíz hiány az mennyire elkerülhetõ vagy orvosolható probléma?

#85 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 18. - 21:42

A gazdaságosság kérdése fel se merült, értelemszerűen úgy lenne jó élni minden téren, klímától függetlenül, nem véletlenül szeretnénk a szolgáltató cégektől is függetlenedni. Ivóvíz: Rengeteg van a jégsapkákban.... és pl kiemelkedően sok van épp alattunk... nem véletlenül van bizonyos körök érdeklődésének homlokterében kis hazánk.... de nem szeretnék eme témába ITT belemerülni :dev: Ezen kívül az ivóvíz, mint probléma forrás régóta forog körülöttünk és vannak nem tudományosnak tekinthető megoldások rá, ami szintén nem ennek a topicnak a témájába tartozik, mindenesetre MEGOLDÁS :) Ha érdekel, akkor a természetfelettinek nevezett fórumon megbeszélhetjük :) Bár ez is őrjítő.... természetfelettinek nevezik, csak mert a mai tudomány nem tud vele mit kezdeni, pedig természetesebb, mint hogy a kőolajból benzint alkotnak.... :)

#86 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 18. - 21:55

Majd következett egy mikro jégkorszak, amibõl JELENLEG lábalunk ki. Ez a nagy Globális Felmelegedésünk!

Ilyet én még sosem hallottam. A kisjégkorszak a középkorban kezdõdött és véget is ért. Évszázadokkal ezelõtt. Volt szerencsém a témához, de soha semmivel nem találkoztam, ami a fenti elméletet igazolta volna.

Anno hatalmas növénytakaró borította a földet, uszkve 300 méter vastag... oly mértékû CO2 kibocsájtással, amivel sikerült is megfojtania saját magát... brutális üvegház hatás.... jelenleg ennek eredményét tankoljuk az autóinkba.

Ennek minden egyes tagmondata önellentmondás, helytelen állítás. Nem elemezném.
Sajnos, a konkrétumok nélküli megfogalmazás hûen tükrözi azt az információzavart, amivel az ember találkozhat. Javaslom, nagyon, nagyon alaposan szûrjétek a forrásokat, mert minden hírportálon lehet olvasni a klímaváltozásról, változatos badarságokat.

Azt, ha valaki kicsit is elmélyedt a témában, nem tagadhatja, hogy a CO2 üvegházhatású gáz. Azt sem, hogy a légköri koncentrációja nõ, és azt sem, hogy a Föld átlaghõmérséklete az elmúlt szár évben drámaian emelkedett. (Ilyen nagy és jól pufferelt rendszerben 1-2 °C nagyon is drámai.) Valamint abban is egyetérthetünk, hogy ez a melegedés nekünk nem jó. Véleményem szerint tehát akár el is tekinthetünk az olyan vitáktól, hogy mennyire antropogén a dolog, meg milyen volt a Föld milliárd évekkel ezelõtt, amikor ember számára lakhatatlan volt. A lényeg, hogy érdekünkben áll megtenni minden tõlünk telhetõt a nekünk hosszú távon alkalmas és élhetõ körülmények megteremtésére, fenntartására. Ehhez hozzá tartozik más élõlényközösségek fennmaradásának biztosítása is, azon önzõ érdekbõl, hogy a számunkra alkalmas egyensúlynak fontos részei.
Szerintem.

#87 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 18. - 21:59

Szerinted :) Te is csak részinformációkat ismersz.... azokat, amik eléd kerültek :)

#88 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 18. - 22:13

Részinformációkat, tagadhatatlan. De nem csak azokat, amik elém kerülnek, hanem azokat is, amiket napi sok órában felhajtok illetve egyedül és csapatban kiderítek, nagyképûen mondhatnám úgy is, kutatok. Én erre adtam a fejem, igyekszem hát sokat megtudni. Aztán sikerül amennyire sikerül. :)

#89 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 18. - 22:18

Nem véletlenszerű eléd kerülésre értettem :D Amit kikutattok, stb... az nem ELÉD kerül? :D

#90 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 18. - 22:27

Az nem elém KERÜL, azért megkûzdöm! :D :P

#91 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 18. - 22:32

Küzdelmed fõ csapás vonala a szõrszál hossz irányban történõ szétválasztása nem? :dev:

Edited by pszihopata, 2010 január 18. - 22:46.


#92 estee

estee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 647 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 18. - 23:03

Küzdelmed fõ csapás vonala a szõrszál hossz irányban történõ szétválasztása nem? :dev:

ez inkább a tied ...
másrészt nem válaszoltál a kérdésemre

#93 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 18. - 23:09

ez inkább a tied ...
másrészt nem válaszoltál a kérdésemre


Melyikre is?

#94 estee

estee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 647 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 18. - 23:11

....

azt viszont pszichopatától szeretném megkérdezni, hogy az ivóvíz hiány az mennyire elkerülhetõ vagy orvosolható probléma?



#95 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 18. - 23:17

Amit ITT válaszolhattam, megtettem... nem offolom a topicot :) Írtam, hogy hova való a megoldás megvitatása. Már ha megoldás érdekel, nem pedig csak üres eszmefuttatás :)

#96 estee

estee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 647 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 18. - 23:35

Amit ITT válaszolhattam, megtettem... nem offolom a topicot :) Írtam, hogy hova való a megoldás megvitatása. Már ha megoldás érdekel, nem pedig csak üres eszmefuttatás :)

durva eddig vagy nem volt ott a válaszod vagy én vagyok a vak, de meggyözödésem h megint a fórummotor szivat :D

köszi a választ, ez elég.
mindenesetre nem biztos hogy amit X megoldásnak vél, azt Y nem gondolja üres eszmefuttatásnak :gm:

#97 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 19. - 8:31

A technika nem állt az érdeklődésed mellé :P A tudomány jelenleg némileg tehetetlenül áll a várható (és már fennálló) vízhiánnyal szemben, tehát a felvetésed jogos. A lényeg az, hogy nem csak fizikai és vegyi víztisztítás áll előttünk lehetőségként, és EZ az a téma, ami nem ebben a topicban vár megtárgyalásra. Készülünk a kérdés megoldására, és arra, hogy BÁRKI képes legyen ivóvíz előállításra.Már most elérhető :)

#98 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 19. - 9:03

pedig errõl a dologról én is szívesen hallanék. és ha nem itt, akkor mégis hol tárgyalhatod ki/mondhatod el nekünk, mi is ez a nagy megoldás? Egyébként teljesen igazad van: volt mindenféle állapotban már ez a Föld, és élhetõ is volt úgy is. Persze, csak nem a ma élõ ökoszisztémák számára. És nem is az a gond, hogy változik, hanem az, hogy gyorsabban, mint kéne. Hogy mi a különbség a kettõ között? Mondjuk az, hogy a fajoknak van ideje alkalmazkodni, evolválódni (pfuj de ronda szót használtam már megint...) az elõbbinél, míg az utóbbinál nincs. Az embernek sem lesz. De igazából ilyen szempontból veled értek egyet: minek is aggódni? Pusztuljon a férgese... :gm: Csak szerintem nincs meg a jogunk ahhoz, hogy a saját hülyeségünk miatt az összes többi élõlényt is magunkkal rántsuk. Vízhez még visszatérve. Magyarország földalatti vízbázisa tényleg nagy. De te, ha jól sejtem sokkal inkább otthon vagy a témában, mint én, ezért elmondhatnád nekünk, hogy azt is kiszámoltátok-e a barátaiddal, hogy ez a fene nagy édesvízkészlet meddig lesz elég, ha hozzá kell nyúlni? Pláne, ha mások is szemet vetettek rá, ne adj uram már meg is vettek belõle egy jó adagot. De tényleg meddig? Merthogy a felszín az sivatag lesz, az is biztos. És hogy hoznád ide a sarki jeget, ami vízzé olvadva egybõl sós lesz? Bár egy jéghegyen szívesen elugrálnék... :D Még egy kérdés, ez már teljesen csak magán jellegû kíváncsiság. Ha szerint ez tényleg csak egy hatalmas "parasztvakítás", akkor te miért foglalkozol "édesvíz teremtõ" projektekkel (vagy mikkel :))?

#99 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 19. - 9:04

A technika nem állt az érdeklõdésed mellé :P

A tudomány jelenleg némileg tehetetlenül áll a várható (és már fennálló) vízhiánnyal szemben, tehát a felvetésed jogos.
A lényeg az, hogy nem csak fizikai és vegyi víztisztítás áll elõttünk lehetõségként, és EZ az a téma, ami nem ebben a topicban vár megtárgyalásra. Készülünk a kérdés megoldására, és arra, hogy BÁRKI képes legyen ivóvíz elõállításra.Már most elérhetõ :)



a "para" víztisztítás nagy üzlet! Végül is van 7 milliárd ember,akinek ezt a "képességet" meg lehet tanítani! csak 1 dollárt fizessen érte mindenki! :gm:

#100 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 19. - 9:18

Igazad lehet, EZ a nagy üzlet, nem a gyógyszergyáraké..... lásd oltóanyag IS :gm: :gm: :gm: A bibi benne csak az, hogy a víztisztítás csak egy icipici része annak, ami tanulható :)

#101 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 19. - 10:37

A tudomány jelenleg némileg tehetetlenül áll a várható (és már fennálló) vízhiánnyal szemben, tehát a felvetésed jogos.


Mért állna tehetetlenül?
Megvannak az eljárások, technikák, eszközök, bárki megveheti.

... BÁRKI képes legyen ivóvíz elõállításra.Már most elérhetõ :)


Bárki képes most is, ha van pénze víztisztítót venni.
Kb 40 ezerbõl már komplett reverz ozmózisos víztisztítót lehet kapni.
Persze soknak tûnik, de fene tudja, alig két-három tank benzin, vagy egy átlagos mobiltelefon ára...

Állatoknak és vagy növény öntözésre pedig érdemes lehet szerintem az esõvizet összegyûjteni egy vízzáró szigetelésû tárolóba. Jelenleg rengeteg a természet által desztillált majdnem tiszta vizet hagyunk kárbaveszni amikor az ereszcsatornáinkat bekötjük az utcai vízelvezetõ árokba.

#102 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 19. - 10:49

Nagyok, nehézkesek és függnek az elektromos hálózattól... ahol igazán igény lenne rájuk, épp emiatt nem használhatók... tehát meg van oldva?

#103 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 19. - 10:59

A reverz ozmózisos nem függ az áramtól, gondolom ezzel te is tisztában vagy. Lényege az ozmózis membrán, melyen annyira kicsi "lyukak" vannak, hogy csak a vízmolekulák férnek át, a jóval nagyobb bacilusok, vírusok, vagy éppen ásványi sók ionjai már nem. A hálózati víznyomásra van tervezve, mert ezen a szűrőn át kell nyomni a tisztítandó vizet, magától nem folyik át, tehát kell 2-3 bar víznyomás. Mondjuk szükséghelyzetben ez megoldható esetleg úgy is, ha levegővel megfelelő nyomásra fújtatsz egy vizestartályt, asszem óránként 2-3 liter vizet tud produkálni a szűrő. Egy ilyen ketyere egy családnak elég. Esővízben meg alapjában véve lehet fürödni, csak kicsit hideg.

#104 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 19. - 11:13

Itt ismét visszatér a már említett probléma, a hálózatfüggőség. A valóban szükséget szenvedő területeken nincs hálózatos víz, tehát marad a pumpálás. Valamint ha VALÓBAN szükségünk lesz a tisztított vízre, az azt jelenti, hogy már ITT sincs vezetékes víz.... ebbe már belegondoltál?

#105 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 19. - 11:17

úgy látom az én kérdéseim már megválaszolatlanok maradnak... :) és mi az a valami, amin dolgoztok, és függetlenedni lehet vele az áramszolgáltatótól? neeeeeeeeeem, semmiképp sem akarok titkot kiszedni belőled, de legalább annyit elárulhatnál, hogy miből indultok ki: szél, nap, víz? tényleg kíváncsi vagyok. és még egy kérdés: ha már a vezetékben nem lesz víz, és amúgy sehol máshol sem, akkor honnan veszed egyáltalán a vizet majd?

Edited by Timsili, 2010 január 19. - 11:18.


#106 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 19. - 11:24

A víz tisztitást lehet molekuláris alapra is hozni. Ugye ott nincs kosz. Tehát lehet szétszedni a szennyezett vizet és csak a sima hidrogén és oxigén kapcsolódást visszaállitani és ott a tiszta víz. De lehet még más módon is. Szinte mindenben van víz és ki lehet nyerni belőle..

Edited by PozitívFeri, 2010 január 19. - 11:24.


#107 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 19. - 11:27

pl. kifacsarni az embereket :D Megferke, olyan tudományos vagy... :rolleyes: Csak nincs valami baj? :gm: (lelki segélyszolgálat magánban :gm: )

#108 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 19. - 11:27

Szinte mindenben van víz és ki lehet nyerni belõle..


ezt mondta már vki a sivatagban élõknek is? :)

bár lehet, hogy inkább nekünk lenni mit tanulni tõlük...

#109 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 19. - 11:34

pedig errõl a dologról én is szívesen hallanék. és ha nem itt, akkor mégis hol tárgyalhatod ki/mondhatod el nekünk, mi is ez a nagy megoldás?

Egyébként teljesen igazad van: volt mindenféle állapotban már ez a Föld, és élhetõ is volt úgy is.
Persze, csak nem a ma élõ ökoszisztémák számára. És nem is az a gond, hogy változik, hanem az, hogy gyorsabban, mint kéne. Hogy mi a különbség a kettõ között? Mondjuk az, hogy a fajoknak van ideje alkalmazkodni, evolválódni (pfuj de ronda szót használtam már megint...) az elõbbinél, míg az utóbbinál nincs. Az embernek sem lesz. De igazából ilyen szempontból veled értek egyet: minek is aggódni? Pusztuljon a férgese... :gm: Csak szerintem nincs meg a jogunk ahhoz, hogy a saját hülyeségünk miatt az összes többi élõlényt is magunkkal rántsuk.

Vízhez még visszatérve. Magyarország földalatti vízbázisa tényleg nagy. De te, ha jól sejtem sokkal inkább otthon vagy a témában, mint én, ezért elmondhatnád nekünk, hogy azt is kiszámoltátok-e a barátaiddal, hogy ez a fene nagy édesvízkészlet meddig lesz elég, ha hozzá kell nyúlni? Pláne, ha mások is szemet vetettek rá, ne adj uram már meg is vettek belõle egy jó adagot. De tényleg meddig? Merthogy a felszín az sivatag lesz, az is biztos.
És hogy hoznád ide a sarki jeget, ami vízzé olvadva egybõl sós lesz? Bár egy jéghegyen szívesen elugrálnék... :D

Még egy kérdés, ez már teljesen csak magán jellegû kíváncsiság. Ha szerint ez tényleg csak egy hatalmas "parasztvakítás", akkor te miért foglalkozol "édesvíz teremtõ" projektekkel (vagy mikkel :))?


Bocsánatot kívánok, ez a kérdés(halmaz) nekem kerülte el a figyelmemet :)

Nos:

1: Már eddig is több fajt magunkkal rántottunk, és nem most kezdtük... sajnos. Nem az ember által hozott"Globális Felmelegedés' lesz a fõ ok, simán "csak" a környezetszennyezés és ehhezh valóban nincs jogunk.

2:A sarki jég felvetése csak arra mutat, hogy azért van még tartalék és ha nagy a baj, onnan tudnak majd hozni, ha akarnak. Az alattunk lévõ víztartalék pontos mennyiségérõl szerintem senkinek sincs pontos adata, nekünk sincs, de mivel eléggé fáj mások foga rá, gyanús, hogy mértékrendekkel több és jobb, mint máshol:)

3: A parasztvakítás arra irányul, hogy a jelenlegi éghajlatváltozást a gazdasági fejlõdés nyakába varrják kizárólagosan, ezáltal újabb befolyást szerezve stratégiai területeken, gazdaságilag, politikailag.
Nagy változások lesznek, ez kétségtelen, amikor aktuálissá válnak a jelenlegi energia és víz hálózatoktól való függetlenedési lehetõségek. Nem feltétlenül a 2012 filmre gondoltam :P
A mi "projektünk" nem a víztisztításról szól, az "csak" egy kis része.

úgy látom az én kérdéseim már megválaszolatlanok maradnak... :)

és mi az a valami, amin dolgoztok, és függetlenedni lehet vele az áramszolgáltatótól? neeeeeeeeeem, semmiképp sem akarok titkot kiszedni belõled, de legalább annyit elárulhatnál, hogy mibõl indultok ki: szél, nap, víz? tényleg kíváncsi vagyok.
és még egy kérdés: ha már a vezetékben nem lesz víz, és amúgy sehol máshol sem, akkor honnan veszed egyáltalán a vizet majd?


Írtam, hogy hol-hogyan vitathatjuk meg az ide nem illõ témát :)

A szolgáltatóktól való függetlenedést víz bontásból származó hidrogén felhasználással próbáljuk megoldani.Csak kicsit másképp..
Vezetékes víz híján a furott kutak ITT még adnak vizet....

#110 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 19. - 11:37

Itt ismét visszatér a már említett probléma, a hálózatfüggõség. A valóban szükséget szenvedõ területeken nincs hálózatos víz, tehát marad a pumpálás. Valamint ha VALÓBAN szükségünk lesz a tisztított vízre, az azt jelenti, hogy már ITT sincs vezetékes víz.... ebbe már belegondoltál?


hol a gond?
ha nincs vezetékes víz, akkor az összegyûjtött esõvíz elegendõ lehet.
Hazánkban évi csapadékátlag ha jól tudom 550 mm/m2
Egy 10x7m ház tetõ kb 11x8m tehát 88 m2, ami 550 mm évi csapadékátlaggal összegyûjt 48 m3 vizet.
Egy 4m átmérõjû 2m mély ciszternában el tudsz tárolni 25 m3-t.
Ivóvíz igény/fõ napi 3 liter szerintem elegendõ. Az éves szinten nagyjából 1 m3/fõ.
A többi mehet öntözésre, vagy állatoknak.
Ha drágul a víz, egy ponton érdemesebb lesz ciszternába beruházni.
Szerintem már most érdemes.

#111 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 19. - 11:44

Azért ez nem lesz igaz pár év mulva moon, mikor beköszönt az igazi aszály. Mikor a lótartás igazi luxus lesz. Mikor a legrondább szitok a 'nap szijja ki a bőröd' lesz. Mikor nem lesz víz. És ez nem is olyan sokára be fog teljesedni. Énszóltam, majd emlékezzetek 10 év mulva. :)

Edited by PozitívFeri, 2010 január 19. - 11:47.


#112 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 19. - 11:52

Azért ez nem lesz igaz pár év mulva moon, mikor beköszönt az igazi aszály. Mikor a lótartás igazi luxus lesz. Mikor a legrondább szitok a 'nap szijja ki a bõröd' lesz. Mikor nem lesz víz. És ez nem is olyan sokára be fog teljesedni.

Énszóltam, majd emlékezzetek 10 év mulva. :)


Kivételesen kénytelen vagyok igazat adni Ferinek :dev:
Aki végigkövette eddigi riposztjainkat, tudhatja, mekkora dolog ez :gm: :D

#113 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 19. - 12:02

Írtam, hogy hol-hogyan vitathatjuk meg az ide nem illõ témát :)


a természetfeletti topicban? és miért nem aktív még? hajrá! várom a leírást! :)

Mikor a legrondább szitok a 'nap szijja ki a bõröd' lesz. Mikor nem lesz víz. És ez nem is olyan sokára be fog teljesedni.


már elõre örülök ennek az idõszaknak... :( szerencsére annyira fiatal vagyok, hogy végiggürizhetem az egész átmeneti állapotot, aztán meg növeszthetek új testrész magamnak, amivel képes leszek a levegõbõl a párát megkötni...

#114 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 19. - 12:04

Azért ez nem lesz igaz pár év mulva...


Hazánkban van annyi tartalék vízkészlet a föld alatt, hogy ebben az évszázadban még biztosan lesz.
Részemrõl inkább a külföldi érdeklõdés miatt aggódnék ebben a tekintetben, mert szerintem mindenütt máshol hamarébb fog elfogyni a víz mint itt. Igazából ha valamink lesz ami másnak nincs, az pont a víz lehet. Ha meg akkora aszály lenne, készülne pár nagyobb tározó itt-ott a Dunára-Tiszára, de föld alatti vízkészletet ez sem érintené.


... és miért nem aktív még? hajrá! várom a leírást! :)
....


Magam is nagyon kíváncsi lennék a technológiára.

#115 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 19. - 12:13

készülne pár nagyobb tározó itt-ott a Dunára-Tiszára, de föld alatti vízkészletet ez sem érintené.


voltak már rá próbálkozások, alig pár db tározó épült. (igazából a helyi emberek választásától függött, akik -szerintem- a rossz tájékoztatás miatt leszavazták a tározók építését.) legalábbis a Tiszánál ez a helyzet. a Tisza-tónál is csak arról hallani minden évben, hogy vitatkoznak: meddig engedjük le a vizet télre, leengedjük-e egyáltalán (mert ugye, ha nem, akkor elárasztja a víz tavasszal a part menti strandokat, meg a panziók kikötõjét, stb...). a Balatont már fel sem merem hozni példának, mert nyárra meglincselnek a part menti tulajok...

#116 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 19. - 12:50

Azt mondjátok, a víz felmegy, és fent marad?

#117 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 19. - 13:19

Amikor vízhiányról beszélünk, javaslom, gondoljunk azon százmilliókra, akiket ez valóban sújt. A reverz ozmózisos meg tengervíz sótlanító meg efféle berendezések napi egy dollár jövedelem mellett elérhetetlenül drágák. Igaz, egy vízellátás biztonsági térképen Magyarország kb a Szaharáal sorolódik egy szintre, mivel alvízi ország vagyunk, azt kapjuk, ami a szomszédainktól befolyik. A felszín alatti vízkészleteink nagyok. És nagyon-nagyon nem volna szabad ezekre alapozni a vízellátást. Szinte bizonyosnak vélem, hogy a nem megújuló, õsi készletekkel kezdenék, mert azt használni egyszerû, tiszta. Ennél fogva félõ, hogy nagyon értékes vizet locspocsolnánk el néhány év leforgása alatt.

#118 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 19. - 13:41

Amikor vízhiányról beszélünk, javaslom, gondoljunk azon százmilliókra, akiket ez valóban sújt. A reverz ozmózisos meg tengervíz sótlanító meg efféle berendezések napi egy dollár jövedelem mellett elérhetetlenül drágák.

Hát igen, ezért is számítunk gazdaságos országnak, nálunk nem kell sótalanítani a vizet, hanem készen van a föld alatt.

Igaz, egy vízellátás biztonsági térképen Magyarország kb a Szaharáal sorolódik egy szintre, mivel alvízi ország vagyunk, azt kapjuk, ami a szomszédainktól befolyik.

Ezt nem hinném, mert a szaharában azért jóval kevesebb folyam és tó van, mint nálunk.

A felszín alatti vízkészleteink nagyok. És nagyon-nagyon nem volna szabad ezekre alapozni a vízellátást. Szinte bizonyosnak vélem, hogy a nem megújuló, õsi készletekkel kezdenék, mert azt használni egyszerû, tiszta. Ennél fogva félõ, hogy nagyon értékes vizet locspocsolnánk el néhány év leforgása alatt.

Jelenleg is ezeket használjuk, lásd itt vannak az ország településeinek ivóvíz kút adatai, csak nézd meg a talpmélységeket.
Többnyire csak a nagyobb folyók mentén szûrik kavicsrétegeken keresztül a folyóból az ivóvizet, a települések többsége a mélységi készleteket használja olcsón.
Ezért is fedezték fel szemfüles külföldi multik pár korrupt hazai politikuson keresztül, hogy saját vizünket koncessziós szolgáltatáson kersztül adnák nekünk, köbméterenként párszáz forintot rátéve.
A hülyének is megéri, minden infrastruktúra ki van építve, csak megfelelõen lebutított szavazópolgárok és megkenhetõ politikusok kellenek hozzá.

#119 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 19. - 14:23

Azt mondjátok, a víz felmegy, és fent marad?


tulajdonképpen igen.

Lehet, hogy nálunk több a folyó, mint a Szaharában, de meddig? a Duna-Tisza köze már most is félsivatagos övezetté van nyilvánítva.

#120 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 19. - 14:33

Nálunk max 2 m mély pincét lehet ásni, onnantól lefelé átmegy akváriumba.