Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Mi lesz veled PACI.HU?


  • Please log in to reply
922 válasz a témához

#161 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 7. - 19:31

Én azt nem értem, hogy ha nincs még semmi konkrétum, senki nem tud semmit, akkor mire adtátok be a pályázatot? Mostmár nagyon kíváncsi lennék a szövegére tényleg. A fenti úgy hangzik, mintha kértetek volna pénzt, de még nem tudjátok, mire, de ha meglesz, akkor majd megkérdeztek mindenkit, és eldöntitek. Azt sem értem, hgy Petyával miért hozattad fel a szervert? Valami oka biztos volt... :confused: És aki a pályázat ötletét bedobta, az aznap hallott róla? Nem kellett volna mégis másokat is megkérdezni, megkérni segíteni?

#162 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 7. - 19:36

A szerver részét értem a dolognak. Amire még mindig nem kaptam választ az az, hogy mire alapozta Petya a következõ kijelentéseit (idézem még egyszer):
idézet:
...hiszem és remélem, hogy hozzáértõ és profi kezekbe kerül az új portál, másrészrõl a hallottak, látottak alapján ránk nincsen szükség igazán. Nyilván ötletekre, javaslatokra, némi konsrruktív vitára néha szükségük van-lesz a lap fejlesztõinek, de más egyébre nemigen.[/QUOTE]
idézet:
Ami a találkozón feltünt nekem, hogy a "mi lesz veled Paci.hu" kérdés immár aktualitását vesztette, mivel aki továbbviszi az ötletet, a munka oroszlánrészét az a segítséget, ötleteket stb. nyilván elfogadja a lényegi részekbe való mindennemû beleszólási lehetõség nélkül.[/QUOTE]Ezek a mondatok voltak ugyanis azok, amiktõl megállt bennem az ütõ, és azt hiszem joggal keztem el azon gondolkodni, és tettem fel a kérdést, hogy mi folyik itt a hátam mögött?Ha Petya nem tud semmit, és a Világháló sem tud semmit, és még semmi sem biztos, akkor mégis mi volt az, ami alapján Petya ezeket a kijelentéseket tette? Nyilván volt valami alapja, és nem a levegõbe beszélt. Ha pedig mégis, akkor miért nem ugrott senki, hogy ezeket a kijelentéseket megcáfolja? És most nem a homályos "még nem dõlt el semmi", meg "hát azt nem úgy kell érteni", és "túl korai még errõl beszélni" - jellegû gyengécske magyarázatokra gondolok, mert ezek csak arról árulkodnak, hogy a válaszadó sincs tisztában a dolgokkal.KundK-val beszéltem icq-n, megigérte, hogy itt a fórum nyilvánossága elõtt tájékoztat mindenkit, és a felmerült kérdésekre részletes és kimerítõ választ ad.Addig is belinkelem a szóban forgó pályázat kiírását, melyet Cav segítségével sikerült megtalálni:[url="http://"http://www.ihm.hu/tarsadalom/palyazatok/ihm/palyazatok_20021107_1.html"]http://www.ihm.hu/tarsadalom/palyazatok/ih...20021107_1.html[/url]

#163 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 7. - 23:17

Elõször is a pályázati anyag:[url="http://"http://www.distinct.hu/kundk/egyesulet/kotet1.htm"]1. Kötet[/url] [url="http://"http://www.distinct.hu/kundk/egyesulet/kotet2.htm"]2. Kötet[/url] Aztán pár észrevétel...1. Ez a pályázat nem a paci.hu-ról, nem [url="http://"http://www.kerekperec.hu/lovas-ról"]www.kerekperec.hu/lovas-ról[/url] és nem Huxley fórumáról szól!Ez egy teljesen új lovas portálról szól. Hogy annak mi lesz a neve, DNS címe, hogyan fogja (vagy nem) tartalmazni a jelenlegi cikkeket, mi lesz a kapcsolódása a meglévõ oldalakhoz és fórumhoz, mind-mind a jövõ tárgyalásainak kérdése!Nem akarjuk, és nem is tudjuk Huxleytól elvenni a saját mûvét!!!Természetesen mint innen induló, itt "élõ" lovas-netes emberkék, szeretnénk ezekre a meglévõ forrásokra építkezni! A pályázat szerintem nem tartalmaz semmi új elemet, mint ami ebben a topikban illetve ezernyi baráti beszélgetésen felmerült már. Csak összefoglaltuk, keretet adtunk neki. 2. Hogy Petya pontosan mire alapozva tette ezeket a kijelentéseket, azt tõle kell megkérdezni. Õ egy éjszakába nyúló elnökségi ülés - projekt megbeszélés elsõ fél óráján vett részt.A szerencsétlenül járt szerver telepítést én is sajnálom, de még az sincs lefújva. A gép él, de én még mindig nem tudom, hogy hol-hogy lehetne tesztelni a felajánlott rendszert. Amikor ennek a szervezése elkezdõdött, a pályázatnak még híre sem volt. :( 3. Amíg nincs pénz a pályázatra, sztem teljesen felesleges lett volna szervezkedni, tárgyalgatni a semmirõl. Ha meg lesz pénz, akkor a jelenlegi terv szerint bõven lesz rá idõnk.4.
idézet:
És ezt hogy kell érteni:"Sajnos a pénz fejében biztos lesznek kötöttségeink, de ezt amúgy sem tudtuk volna kikerülni... (KundK)"[/QUOTE]Ezt szó szerint kell érteni. Manapság kevés a teljesen önzetlen ember... Aki valamire pénzt ad/szerez, az szeretne is beleszólni a dolgokba. Netán még keresni is rajta. :( Ezt vagy elfogadjuk, vagy nincs pénz (onnan).Jelenleg ebbe Huxley, Te adod a pénzt (idõt), tehát Te szabod meg, mi legyen.5.
idézet:
"Kundk: A pályázat szerint a kialakítás elsõ fázisa lenne az itteni közösség segítségével a pontos terv elkészítése."Errõl pedig az itteni közösséget kellett volna tájékoztatni, függetlenül attól, hogy megnyeritek-e a pályázatot vagy sem.[/QUOTE]Minek tájékoztattunk volna bárkit is részletesebben egy nem létezõ dologról?? Miért izguljon be még pár ember potyára??6. IdegenEnnek a "b...d meg a létrádat róka koma" stílusú hõbörgésnek a van a legkevesebb értelme4 :( Remélem sikerül minden kérdésre válaszolnom. Ha nem, vagy újabbak jöttek, akkor várom!

#164 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 7. - 23:27

Közben én is írtam, de kitöröltem, KundK jól leírta, nem akartam ismételni. Posted Image Cav

#165 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 8. - 0:11

Nekem kérdéseim nincsenek!Érzéseim (meg) vannak.Elõre bocsájtva,hogy nem a savanyú a szõlõ vagy ilyesmi szól belõlem!Egy kis elõzmény,hogy mitõl vannak megérzéseim:mint azt néhányan tudják nyári kísérletünk,hogy a kipusztuló félben lévõ NLM-et a szakadékba ejtve Winchesterrel és itt meg nem nevezendõ beruházókkal egy hasonló de más nevû lappal váltsuk fel, sajnos megbukott.A kész elsõ két szám, amit ugyan rajtunk kívül nem látott senki,nem hagyott nyugodni.Egy meleg táboros nap végén kifundáltam éjjel, hogy meg kéne ezt az újságot a neten csinálni.Másnap megbeszéltem Winchesterrel akinek szintén tetszett az ötlet.Meg is kezdte a szervezést.A Pointernet ugrott rá ahogy kell.De a nehéz tábori napok, amiket odaadó gyerek lovagoltatással, szép emlékeket hagyó verejtékes napok tovagörgetésével töltöttünk,megdarálta a közös ranchen lóháton tálalt túrót.Akkor már nem akartam netes újságot sem, érthetõen.Közösen és egyedül sem.Átléptem.Gondoltam van nekem bajom elég,azt is magamnak csinálom.Mikor megnyílt e topic, bár felfigyeltem rá és becsültem,hogy elhangzott a nevem nem tudtam még mit gondoljak róla.Ha valahol számontartanak nagyon sok mindenre képes vagyok még a saját dolgaim kárára is.De aki ismer tudja,hogy nem vagyok kellõen nyomulós, nem szeretek nagyon helyezkedni.Mára viszont úgy gondolom ha valakinek új portál kell, nosza rajta csak tessék nekiállni!A pálya szabad, hely,mint a tenger.Csak ne tessék azt mondani nekünk,hogy nem akarjuk ám elvenni azt ami van!Ha majd úgy is nekünk adjátok, ha szépen megkérünk, utólag!Ez persze a világ rendje,mint tudjuk ha valamiben felsejlik a pénz de akkor már had ne kelljen örömbõl,kedvtelésbõl, szerelembõl, dolgozni közremûködni.Én csináltam az elmúlt három évben köszönöm szépen(sem)ért!Ami megnyugtat,hogy engem különösebb csalódás nem ért,mert ezt két hónappal elõre megjósoltam Huxleynak!Részemrõl sok sikert,erdményes próbálkozást és elég idõt kívánok hozzá!Smilyk nélkül!

#166 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 8. - 9:59

Nos talán eljött az ideje, hogy én is elnézést kérjek bizonyos kijelentéseim miatt. (vagy nem hgiszem nemhiszem, hogy valakit is bántottam, vagy a világnézetét, esetleg a jövõbeli terveit sértettem volna vele)Nem érzem egyébként, hogy létszükséglet lenne megtenni, de most mégis megteszem, még úgy is, hogy a kijelentések közben nem gyõztem hangsúlyozni, hogy a szubjektív véleményemrõl van szó!!! Nem ártana egyébként végigolvasni még egyszer a fentebb írt mondataimat, miszerint egy megfontolt és hosszú távon anyagilag is rentábilis kezdeményezés sikeresen csak olymódon valósítható meg, hogy arra profikat vesztek igénybe. A profi szó itt azt jelenti, hogy csak ezzel foglalkozik mégpedig pénzért teszi amit tesz. A profi szó így nem a tudásszintjének a jelzõje. Profik ez utóbbi értelemben akadnak másutt is. Ezt írtam le pontosan néhány mondatra kibõvítve.Azt egyáltalán nem tudtam, (egészen ma reggelig, mikoris itt olvastam elõször) hogy a pályázatban nem konkrétan a paci.hu jövõjérõl van szó, mivel ezt sem közölte akkor senki.Meg voltam gyõzõdve róla, hogy itt a [url="http://"http://www.paci.hu"]www.paci.hu[/url] nevû oldal átalakításáról beszélünk, amihez a szerverre és a rendszerre amit régebben és másokkal írtunk szükség lehet.Ezzel egyébként nem hiszem, hogy én vagyok/voltam egyedül így.Így a rengeteg részinformációból festettem magam elé egy olyan képet ami nem tetszett. Ezzel a történet le is zárul, mivel innen jöttek azok a bizonyos kijelentések.Most pedig nyugodtan dobja rám az elsõ követ bárki aki megpróbált elõtte az én fejemmel gondolkodni pár percre és mást szûr le az egész történetbõl.Petya

#167 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 8. - 11:01

idézet:
Eredeti szerzõ: KundK:Elõször is a pályázati anyag:[url="http://"http://www.distinct.hu/kundk/egyesulet/kotet1.htm"]1. Kötet[/url] [url="http://"http://www.distinct.hu/kundk/egyesulet/kotet2.htm"]2. Kötet[/url] Aztán pár észrevétel...1. Ez a pályázat nem a paci.hu-ról, nem [url="http://"http://www.kerekperec.hu/lovas-ról"]www.kerekperec.hu/lovas-ról[/url] és nem Huxley fórumáról szól!Ez egy teljesen új lovas portálról szól. Hogy annak mi lesz a neve, DNS címe, hogyan fogja (vagy nem) tartalmazni a jelenlegi cikkeket, mi lesz a kapcsolódása a meglévõ oldalakhoz és fórumhoz, mind-mind a jövõ tárgyalásainak kérdése!Nem akarjuk, és nem is tudjuk Huxleytól elvenni a saját mûvét!!!Természetesen mint innen induló, itt "élõ" lovas-netes emberkék, szeretnénk ezekre a meglévõ forrásokra építkezni! A pályázat szerintem nem tartalmaz semmi új elemet, mint ami ebben a topikban illetve ezernyi baráti beszélgetésen felmerült már. Csak összefoglaltuk, keretet adtunk neki. 2. Hogy Petya pontosan mire alapozva tette ezeket a kijelentéseket, azt tõle kell megkérdezni. Õ egy éjszakába nyúló elnökségi ülés - projekt megbeszélés elsõ fél óráján vett részt.A szerencsétlenül járt szerver telepítést én is sajnálom, de még az sincs lefújva. A gép él, de én még mindig nem tudom, hogy hol-hogy lehetne tesztelni a felajánlott rendszert. Amikor ennek a szervezése elkezdõdött, a pályázatnak még híre sem volt. :( 3. Amíg nincs pénz a pályázatra, sztem teljesen felesleges lett volna szervezkedni, tárgyalgatni a semmirõl. Ha meg lesz pénz, akkor a jelenlegi terv szerint bõven lesz rá idõnk.4.
idézet:
És ezt hogy kell érteni:"Sajnos a pénz fejében biztos lesznek kötöttségeink, de ezt amúgy sem tudtuk volna kikerülni... (KundK)"[/QUOTE]Ezt szó szerint kell érteni. Manapság kevés a teljesen önzetlen ember... Aki valamire pénzt ad/szerez, az szeretne is beleszólni a dolgokba. Netán még keresni is rajta. :( Ezt vagy elfogadjuk, vagy nincs pénz (onnan).Jelenleg ebbe Huxley, Te adod a pénzt (idõt), tehát Te szabod meg, mi legyen.5.
idézet:
"Kundk: A pályázat szerint a kialakítás elsõ fázisa lenne az itteni közösség segítségével a pontos terv elkészítése."Errõl pedig az itteni közösséget kellett volna tájékoztatni, függetlenül attól, hogy megnyeritek-e a pályázatot vagy sem.[/QUOTE]Minek tájékoztattunk volna bárkit is részletesebben egy nem létezõ dologról?? Miért izguljon be még pár ember potyára??6. IdegenEnnek a "b...d meg a létrádat róka koma" stílusú hõbörgésnek a van a legkevesebb értelme4 :( Remélem sikerül minden kérdésre válaszolnom. Ha nem, vagy újabbak jöttek, akkor várom!
[/QUOTE]Nekem nem kérdéseim vannak, hanem véleményem a dologról:1. Ha pl. engem megkérdeztek, javasoltam volna, hogy olyan anyagot adjatok be, amelyben van helyesírási hibát NEM tartalmazó mondat is. (Az 1. anyag hemzseg a hibáktól!)2. Szerintem nem fogtok 23 milliárd Ft támogatást kapni. Az összegeket az 1. anyagban ezer forintban kellett volna megadni, s ti nem abban adtátok meg. Hacsak tényleg nem több tíz milliárdot kértek.3. Ha a bevétel 186.000 Ft és a költség 100.000 Ft, akkor miként lehet a záró egyenleg 6.000 Ft? 4. Az állatorvos teljes nevét nem ismeritek?5. Szerintem sokkal nagyobb esélyellel pályázhattatok volna, ha van magánerõ is. Amennyiben megosztottátok volna terveiteket a Fórummal és együtt beszéljük meg a további terveket és lehetõségeket, akkor meg lehetett volna találni a módját a saját erõ összeszedésének. Ti azonban nem kértétek a Fórumosok segítségét, közremûködését. Bár ehhez természetesen jogotok van, de az elõzmények ismeretében legalábbis furcsállható, hogy erre nem volt igényetek. Az sem változtat a történtek megítélésén, hogy kevés volt a pályázat kidolgozására rendelkezésre álló idõ. Becsületesebb lett volna ezt mondani:Itt csak tököl és dumál mindenki, az idõ meg szorít. Nekünk konkrét elképzelésünk van, megvalósítjuk magunk.E helyett úgy viselkedtek, mint valami rajtakapott kisgyerek. A pályázati anyagból tisztán látható, hogy ez az egyesület projektje, s semmi köze a Fórumhoz azon túl, hogy tagjai egyben a Fórumnak is tagjai. Ezek után csodálkoznék, ha Hux jó szívvel tárgyalna veletek, vagy a Fórum kemény magja szívesen vállalna részt a portál kialakításában és mûködtetésében.Tudom, hogy ez a véleményem nem tetszik majd. Tudom, hogy megint azt kapom majd vissza, hogy csak fikázok, meg, hogy utálom a civil szervezeteket. Megfogadtam korábban, hogy nem ártom magam a VILÁG-H-LÓ ügyeibe, meg eldöntöttem azt is, hogy visszavonulok a Fórumról egy kissé, de most kikívánkozott belõlem ez a vélemény. Egy szót sem szóltam volna, ha nem a Fórummal igazoljátok magatokat, céljaitokat a pályázati anyagban, miközben az adott ügyben nagy ívben leszartátok a Fórum gazdáját, mûködtetõit és aktív tagságát. Ez nem volt egy elegáns dolog.Szeretek vitázni, de most nem fogok. Bízom bennetek, hogy a jelen helyzetben egyedül elfogadható módon fogjátok lerendezni az ügyet. Kíváncsian várom, hogy megjelenik a közeljövõben egy hozzászólás a következõ szöveggel:Ezt elcsesztük kicsit, na! Bocs!a pályázati anyagot jegyzõ ("a Fórumon, a Fórumból élõ") emberek aláírásával. Akkor szerintem Hux is, a Fórum is túltenné magát a dolgon, s akár még be is lehetne vonni a tagokat. Egyébként meg csinálhatjátok magatok. Persze úgy is sikerülhet.A 2. anyag jó.

#168 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 8. - 15:09

Amikor Petya leírta, hogy már eldõlt a paci.hu jövõje nélkülünk, bevallom, nagyot néztem. Amikor kiderült, hogy a Világ-H-Ló Lovasegylet által tervezett új honlap a gyújtópontja az egésznek, még jobban elcsodálkoztam, s most szeretnék egyértelmûsíteni néhány dolgot.KundK egy nap felhívott telefonon, hogy dolgoznék-e, részt vennék-e egy lovashonlap kialakításában. Mondtam, hogy nem. Sem pénzért, sem pusziért. Nem az új lovashonlappal szemben vannak averzióim, hanem nem szeretném tovább aprózni az erõimet. Ekkor kért KundK arra, hogy akkor legalább a nevemet adjam a pályázathoz, merthogy a szakmai önéletrajzommal beljebb lenne a kezdeményezés. Azzal a feltétellel adtam a nevemet, hogy a paci.hu-nak sem alternatívája, sem riválisa nem lesz az új honlap. KundK ezt nekem megígérte.Hogy betartja-e az ígéretét, még nem tudom eldönteni. Egyetlen oka van annak, hogy nem tudom eldönteni, jelesül, hogy számomra egyáltalán nem világos, hogy valójában a pályázók tisztában vannak-e azzal, hogy mit szeretnének alkotni. Szerintem ezzel nincsenek még tisztában, egy lehetõségre bukkantak, egészen pontosan pénzre bukkantak, amirõl úgy hiszik, hogy le tudnak rá csapni. Tegyék, ha sikerül, annak örülök. Annak is örülnék, ha újabb jó lovashonlappal gyarapodna a magyar e-világ.Sheriffel abban nem értek, hogy számonkérhetõ lenne bármelyik fórumoson, ha valamilyen kezdeményezésérõl nem értesíti a "társait". Merthogy nem vagyunk társak. Összehozott bennünket a jósors a virtuális világban, találkozgattunk is páran személyesen, viszont számos példa utal arra az utóbbi idõben, hogy a privátim sumákságok ellen a személyes kapcsolatok sem jelentenek orvosságot. A magam részérõl tudomásul veszem, hogy a kapcsolataink ellenére az anyagi és egyéb érdekek okán a háttércselekvések burjánzanak. Ezt táplálni mindenki szíve joga. Az mondjuk furcsa, ha ezek után marad még annyi erkölcsi tartás emberekben, hogy eljátsszák a fórumon a kollektíva iránti teljes elkötelezettséget, de ez mindenki szíve joga. Nincsenek illúzióim afelõl, hogy bárki, aki csak egy csipetnyi elõnyt is tud szerezni a jelenlegi Fórum és a fórumos társak rovására, gátlástalanul megteszi. Más mércével mérünk.És ha már itt tartunk, folytatnám is, minthogy beleillik a gondolatmenetbe. A Fórum nekem egyfajta szalon (nem kocsma, nem köpködõ, becsületvesztõ miegyéb, hanem valódi szalon) volt. Jó társaságba jártam, jó emberekkel váltottam szót, veszekedtem és vitáztam, szóval egyfajta társadalmi életet éltem. Az igényeimnek éppen megfelelõt. Egy ideje azonban az a benyomásom, mintha a szalon eltûnt volna, s a vitapartnerek helyét kétes értékû figurák vennék át. Bementem a táncba, könnyen bevihetõ voltam, s azt vettem észre magamon hirtelen, hogy óhatatlanul belekényszerültem egy olyan vonzástérbe, amelynek légkörét a terjengõ száj-, izzadság- és lábszag miatt nem igazán szívlelem.Persze, akár mint Sheriff, ki lehetne jelenteni, hogy megcsömöröltem slussz-pássz, agyõ, megyek, Isten veletek! Nem teszem mégsem. Mert meggyõzõdésem, hogy ideiglenes jelenségrõl van szó, hiszen hitem szerint a józan ész, a disztingvált magatartás, a tisztaság mindig felülkerekedik a rangon aluli jelenségeken, s meggyõzõdésem, hogy a nehézségeket, a szellemi és a közérzeti fertõzést, az antianyagokat a Fórum kiköhögi. Lehet, hogy ez komoly gyulladással, magas hõfokkal, azaz lázzal jár, de a betegágynak ez velejárója.

#169 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 8. - 21:26

sheriff
idézet:
Nekem nem kérdéseim vannak, hanem véleményem a dologról:1. Ha pl. engem megkérdeztek, javasoltam volna, hogy olyan anyagot adjatok be, amelyben van helyesírási hibát NEM tartalmazó mondat is. (Az 1. anyag hemzseg a hibáktól!)[/QUOTE]Megnéztem mégegyszer. Ez valszeg mégsem az utolsó verzió, mert így biztos nem adtuk be! :(
idézet:
Becsületesebb lett volna ezt mondani:Itt csak tököl és dumál mindenki, az idõ meg szorít. Nekünk konkrét elképzelésünk van, megvalósítjuk magunk.E helyett úgy viselkedtek, mint valami rajtakapott kisgyerek.[/QUOTE]Mi pont ezt tettük! Volt egy hetünk arra, hogy egy elfogadásra esélyes, formailag megfelelõ anyagot készítsünk. Megcsináltuk.Nem értem, hol itt a kisgyerekség?
idézet:
A pályázati anyagból tisztán látható, hogy ez az egyesület projektje, s semmi köze a Fórumhoz azon túl, hogy tagjai egyben a Fórumnak is tagjai.[/QUOTE]Pont ezt írtam le én is! Jelenleg ez a helyzet. De ha megkapjuk a pénzt, tárgyalások kérdése, hogy mi lesz a viszonyunk a fórumhoz. Szeretném, ha ez minnél harmónikusabb lenne. Én biztos ebbe az irányba próbálom tolni a szekeret! Ez volt az eredeti célom is.Sajnálom, ha valakiben rossz érzéseket keltettünk a tettünkkel. De mivel egyelõre senkinek sem ártottunk, nem hiszem, hogy bocsánatot kellene kérnem. [ 08 Január 2003, 20:29: Az üzenetet átszerkesztette: KundK ]

#170 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 8. - 21:39

Mielõtt még valaki belekötne, KundK nem gondolja, hogy majd fogunk ártani valakinek, és akkor majd bocsánatot kérünk. :D (egyelõre - csak erre írtam Posted Image )Cav

#171 Idegen

Idegen

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 458 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 10. - 12:28

Errõl az egészrõl az a véleményem, hogy szívesen bele adtam volna egy közös szervezkedésbe azt a keveset, amit a világról, az üzleti életrõl tudok. A saját kapcsolataimból, idõmbõl is szívesen adtam volna egy keveset egy közösen kitalált jó ügy érdekében.Azt gondoltam, hogy ezek a problémák egy kicsit késõbb, majd a közös munka során fognak elõjönni. Úgy látszik, még mindíg naív vagyok egy kicsit. Pedig azt hittem, hogy az emberekbõl, az emberi reakciókból már nem tudnak újat mutatni. Erre mi bebizonyítottuk, hogy a totális önzésnek és egoizmusnak nem szükséges az együttmûködés. Magyarországon (tudom, hogy másutt is) még el sem kell kezdeni, hamarabb elõjön.A hatalom a tiétek!!!Enyém a fórum!Enyém a domain!Enyém az ötlet!Enyém a server!Enyém a pályázat!Enyém a klaviatúra!Tudjátok mit?! Az enyém meg a tapasztalat, hogy még sokkal hamarabb el tudunk taposni valamit, minthogy az egyáltalán meg is születne. Ja meg az igazság (ami tudjuk odaát van), hogy ez se fog menni. Kb. kettõ évvel ezelõtt el lettem küldve a picsába, hogy negatívan állok hozzá a Világ-H-Ló gittegylethez. Akkor is enyém volt az igazság, bár ez elég keserû azért.(Inkább ne lett volna igazam.) :(

#172 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2003 január 10. - 12:42

Idegen!Miért a keserû szájíz?Ha távoltartod Magad, miért érint a dolog?Emlékszem az akkori hozzászólásodra, bizonyos szempontból igazad volt.Én személyes kapcsolatokkal tudnám segíteni csak a csapatot, de se idõm, se energiám erre.Nekem a lovazás mindig azt az élményt jelentette, amikor lovakkal vagyok.Már nem lenne kikapcsolódás, ha bármilyen hivatalos dolgot kevernék bele. Többek között a versenyzés is ezért nem érdekel. Lovazás közben nem kell a sressz. Viszont ezért nem is akorok semmilyen formában hozzászólni az egylet dolgaihoz.Kibicekre nem hiszem, hogy szükségük lenne.Azt hiszem, Te is úgy lovazol, ahogy én: ki a picsbe, a szabadba és semmi nem számít.Éppen ezért nem értem a rosszkedvet, meg a hozzászólásodat.Üdv

#173 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 10. - 22:39

idézet:
Eredeti szerzõ: Idegen:Errõl az egészrõl az a véleményem, hogy szívesen bele adtam volna egy közös szervezkedésbe azt a keveset, amit a világról, az üzleti életrõl tudok. A saját kapcsolataimból, idõmbõl is szívesen adtam volna egy keveset egy közösen kitalált jó ügy érdekében.[/QUOTE]Tök jó ötlet Idegen!Nagyon szép dolog ez a közösen kitalálósdi. De Te is láthatod hogyan megy ez! Még novemberben megbeszéltük, hogy december végén találkozunk. Aztán ez januárban átraktuk február végére. És ez még csak az elsõ megbeszélés lenne! :( Nekünk egy hetünk volt arra, hogy néhány éjszakát feláldozva kicsit elõre mozdítsuk az ügyet. Kaptunk egy potya lehetõséget és lecsaptunk rá!Most melyik is a gittegylet????? :confused: [ 10 Január 2003, 21:43: Az üzenetet átszerkesztette: KundK ]

#174 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 10. - 22:44

Ja! És isten óvjon azoktól akik mindig tudják az igazságot!!!

#175 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 13. - 11:07

meg azoktól akik képtelenek másokról elhinni, hogy akadhat olyasvalaki aki hajlandó bárkinek bármiért önzetlenül, anyagi elvárások nélkül segíteni...

#176 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 13. - 12:07

Pedig nem ritka az ilyen,emlékszem például a szakállas fiatalemberre a hallal meg borral....

#177 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 13. - 13:48

szerintem halat meg kenyeret osztott akkor az a fiatal ács...Igen, ahogy akkor ott álltam a tömegben emlékszem néhányan megemlítették, hogy a hal lehetne frissebb, a kenyér pedig ropogósabb. ELI ELI LA MA' SZABAKTANI ???

#178 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 13. - 14:23

Ez egy igen szomorú topic lett :(

#179 moly

moly

    Angyal

  • Fórumtag
  • 622 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 13. - 14:44

Bor is volt, csak nem ugyanott, ahol a hal és a kenyér. Az már habzsi-dõzsi lett volna. Jóságból kicsi is boldogság. Posted Image

#180 misi western bakony

misi western bakony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.182 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 13. - 14:56

Ez a való világ? :confused: Ez a való világ. :(

#181 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 13. - 15:14

Na azért ezt nem kéne!Ha valaki veszi a fáradtságot és visszaolvas akár ebben a topikban, akár a fórum induló topikjaiban, elolvassa a pályázatot, netán az V-H-L alapító okiratát akkor talál némi magyarázatot...Ha én naív elolvasom ezt az egészet az jön le, hogy nem egy fórum konkurencia készül(ne) hanem egy ADATBÁZIS ami szerény emlékeim szerint min. 2 éve tervben van.Mi lenne ha türelmesebben állnátok ehhez a világhoz???

#182 misi western bakony

misi western bakony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.182 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 13. - 15:32

Eva,nem a tervvel van a baj,hanem az azt körülvevö marakodással,egymásra mutogatással,és az egymást megnemértéssel.És ez nagyon valós.

#183 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 13. - 16:51

meg a figyelmetlen olvasással, és fõleg a meg nem értéssel...a fórumok hangneme sosem a való életé ezt Sherifftõl tanultam és nagyon igaza van. Itt könnyebb megsértõdni és megsérteni, könnyebb odadabni a kesztyût és könnyebb felvenni azt.Csakhogy a való élet nem ennyire szögletes. Ha ilyen lenne akkor egyszercsak kimennék a lovamhoz és nem foglalkoznék többet a fórummal.Nagynagy színpad ez ahol képernyõk mögé bújva bárki mondhat szinte bármit, bárki vádolhat bárkit, mert a monitor nem vág sértõdött képet és nem röhög, nem vádaskodik...

#184 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 13. - 17:05

OFF ON:Nem lehetne elhagyni már ezt a "monitor mögé bújik" bevált szöveget?? A falat tudom ettõl kaparni.. A fórumozók nagyobb része IRL is ismeri egymást, és kész arra, hogy mást, bárki mást is megismerjen, szó sincs elbújásról. Egy helyrõl van szó, ahol hasonló érdeklõdésû emberek osztják meg a többiekkel az örömüket, sikereiket, bánatukat, félelmüket, bízva abban, hogy mivel hasonló érdeklõdésûek olvassák, nem (csak) süket füleket fog találni.Az viszont tény, hogy csak betûk vannak, hangok, arcjáték nélkül, amibõl a félreértés könnyebben megszületik. A türelem tényleg sokban segíthet(ne).. Posted Image MWB: Igen :( [ 13 Január 2003, 16:06: Az üzenetet átszerkesztette: BoKa ]

#185 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 13. - 17:53

idézet:
Eredeti szerzõ: Petya:Nagynagy színpad ez ahol képernyõk mögé bújva bárki mondhat szinte bármit, bárki vádolhat bárkit, mert a monitor nem vág sértõdött képet és nem röhög, nem vádaskodik...[/QUOTE]És nem is tükröz....

#186 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 14. - 12:35

pont ezért olyan könnyû ide bármit leírni.aztán a leírtakon lehet jókat veszekedni, mert a fórumokon benne van a pakliban az, hogy a mondanivalódat rosszúl írod le, nem érthetõ, félreérthetõ, vagy pont a lényeget felejtetted ki belõle. Vagy nem felejtetted ki belõle, de nem hangsúlyoztad ki, hogy a leírt salábakeverékbõl és szmájlitömegbõl mi is a lényegaztán egy idõ után már sem a szándék sem a cél nem lényeges, csak az, hogy közben ki és mit kiabált a másikra

#187 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 14. - 14:07

Én úgy gondolom, hogy amint aktuális lesz azok az emberek akiket ez érint, érdekel össze fognak ülni és megbeszélik a dolgokat.Talán mégiscsak az ötletek összegyûjtésére kéne fordítani ezt a topikot... bár ötletbõl rengeteg van és sajna nem sok valósult eddig meg belõlük, de azért gyûjtögessünk, hátha 1x..................................................................................................

#188 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 14. - 11:37

Kár, hogy ebbõl nem lett semmi! Sok és jó lehetõség marad kihasználatlan! Nem kellene folytatni, vagy inkább elkezdeni?

#189 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 14. - 15:27

idézet:
Eredeti szerzõ: terembura: Kár, hogy ebbõl nem lett semmi! Sok és jó lehetõség marad kihasználatlan! Nem kellene folytatni, vagy inkább elkezdeni? [/QUOTE]Mármint mit? Posted Image

#190 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 14. - 23:11

Nekem lenne egy ötletem. Megvalósítható-e az, hogy kiválasztok pár topikot, és ha azokban egy-egy új oldal betelik, a rendszer automatice elküldi nekem emilben?

#191 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 15. - 19:25

A jelenlegi progit nem buheráljuk, de az új progiban, amivel szemezgetek van digest funkció.

#192 safranek

safranek

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 238 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 15. - 20:24

idézet:
Eredeti szerzõ: Huxley: A jelenlegi progit nem buheráljuk, de az új progiban, amivel szemezgetek van digest funkció. [/QUOTE]Az ég tartsa meg a "szemezgetõdet" Posted Image Ámen Posted Image

#193 Lóbarát

Lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.143 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 18. - 21:02

idézet:
Eredeti szerzõ: safranek:Ámen Posted Image [/QUOTE]Úgyvan!De mégis nem részleteznéd a szépséget akivel szemezgetsz??? Posted Image

#194 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 24. - 9:49

Nem tudom, hogy hol kell kifejeznem elismerésemet az új nyitoóldal iránt, jó helyen járok-e eben a topicban, de ez teljesen lényegtlen.FÓRUM- ÉS ÖTLETGAZDIK! GRATULÁLOK AZ ÚJ NYITÓOLDALHOZ, NAGYON KEDVES, NAGYON SZÉP, NAGYON MÉLTÓ!

#195 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 24. - 9:51

Mekkora meglepetés ezen a béna hétfõn!Gratulálok ámberök! Nagyon szép munka!Tisztelettel: GL

#196 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 24. - 10:00

Tetszik!

#197 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 24. - 10:03

Csatlakozom az elöttem szólókhoz!BB

#198 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 24. - 10:04

Végre, végre, végre! Posted Image Nagyon szépre sikerült!! Posted Image Posted Image

#199 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 24. - 10:11

Már egy kicsit uncsi lehet olvasni, de akkor is: csatlakozom az elõttem szólókhoz, nagyon szép lett. Posted Image

#200 Prairie Joe

Prairie Joe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 44 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 24. - 11:33

Megleptetek!Tudni kell, hogy nálam naaaagyooon laaaassaaaan megy az internet, merthogy nincs vezetékes telefonom, csak egy kis antenna van felbiggyesztve a kakasüllöre, meg egypár fekete doboz van a falon, ami megbuheráltatott, és imígyen tudok pl. fórumozni.Szóval elöször vagy öt percig jött ez a szép fókakék háttérszín - semmi más. Èn meg hirtelen berezeltem, hogy namostmilesz? Betojt valami a gépezeten? Aztán kiderült a turpisság, kellemes a meglepetés! Gratula! :cool: