Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Mozgásszervi problémák


  • Please log in to reply
339 válasz a témához

#41 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 8:50

Az viszont feltétel, hogy légpuskás haragosok ne legyenek a közelben!


Mit nevezel "normális matracnak"? :) :confused:

Teliholdkor kaszált réti szénával tömött.

#42 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 8:53

Ez nagyon érdekelne. Milyen és mekkora az a laszti? Mert nekem is van egy, de ha arra ülök, nem érem fel az íróasztalt.

Fit-Ball
Nekem 65 cm-es van, neked is akkora kell.
Ha a tiéd túl nagy akkor engedj ki belõle egy kis levegõt!

Közben leesett, hogy inkább túl kicsi lehet az a labda... :kv: Jó reggelt! :dev:

Edited by Bokorugró, 2008 április 24. - 9:01.


#43 rugósbicska

rugósbicska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.695 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 8:57

Gondolom, valami nempozitívat kaptam. :D
Kiegészítõ megjegyzésem, hogy nem találni nyomát annak, hogy a jóga ellen kifogásom lenne, sõt...


Kezdek rájönni, hogy elõbb leszek álmenyezet a firenzei dómban, minthogy felfogjam, amiket írsz. :D


Én is kinlódok gerincbajok miatt. A körzeti doki elintézte annyival, hogy ne lovagoljak soha többet.



Pedig tapasztalataim szerint pokoli hátfájás esetén (a jógizás után, persze :D ) az egyik leglazítóbb dolog felmászni a lúra és lépésben andalogni vagy negyed órát.

#44 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 9:01

Köszönöm.
Nem nagy, hiszen nem érem fel az asztalt. csak hónaljig, úgy meg nem tudok gépelni, és az államat is a perembe verem. Most próbáltam, ki mondom. Vagy ti sámlit tesztek a labda alá?

Fit-Ball
Nekem 65 cm-es van, neked is akkora kell.
Ha a tiéd túl nagy akkor engedj ki belõle egy kis levegõt!



#45 Daraby

Daraby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 460 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 9:12

Szerintem a sámlin labda egy jó megoldás, mert ha leesel, bevered a fejed és elájulsz, akkor tuti elmúlik a hátfájás egy idõre... :gm: Boccs! :rolleyes: (Hogy mekkora labda kell, nyilván függ a delikvens és az asztal magasságától is. Nem tudom, az mennyire szabvány. Mármint az asztalmagasság. :) ) Nekem térdelõs székhez volt szerencsém egy idõben (nem saját volt), az ilyen teljesen egyszerû volt, térdtámasz, ülés, és slussz. Jó volt, bár este, mikor már borultam le az álmosságtól, nem volt annyira praktikus. :) Én csak azért használtam, mert az volt a gép elõtt, de a hátfájós tulajdonos esküdött rá, hogy nagyon jó.

#46 houdini

houdini

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 214 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 9:48

Nekem van térdeplõ székem is, de azon még rosszabbul ülök, és jobban fáj tõle a derekam. Megvan még a Hátfájás nélkül c. könyv is, mondjuk ettõl nem múlt el a hátfájás :D Az is azt írja, hogy a mozgás a legfontosabb, meg a stresszkezelés, mármint hogy le tudjuk vezetni a stresszt. Ehhez ajánlja a jógát. Csontkovácshoz is járok, jó is valamennyire, de pár hét múlva már uolyan. Tul.képpen a rendszeres gerintorna az 1-len megoldás.

#47 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 9:52

Mit nevezel "normális matracnak"? :) :confused:


Normális matrac szerintem a fix ágyrácsra pakolt 6cm kókuszrost, 6cm latex rétegû téli-nyári matrac.

Rugós matracot soha nem vennék, mert pár év alatt észrevehetetlenük kinyúlnak a rugók és az ember derekát évek alatt teszi tönkre.

Önmagában a teljes vastagságú szivacs matracok is rosszak, mert teljes anyagvastagságugkban egyenlõ mértékben rugalmasak és így az olyan vastag matrac, ami nem töri fel az embert a fõbb támasztási pontokon, (úgymint fej, váll és lapocka, fenék,) az azokon a helyeken, amik összekötik ezeket a fõbb támasztási pontokat, (úgymint nyak, derék,) szükségtelenül nagy nyomást gyakorolnak visszafelé, illetve ezekre a testrészekre asszimetrikus oldalirányú nyomást is.
Az ilyen ágyon úgy érzi az ember magát, hogy a feje mellkasa és segge lesûlyed, a derekát meg ketté akarja törni az ágy, úgy nyomja felfelé a szivacs.
Emiatt fekszi el az ember a derekát és a nyakát.

A kókuszrost nekem bevált, nem töri fel az embert, viszont keményebb mint a latex szivacs.

Hátránya, hogy hajlamos olyan jót aludni az ember, hogy alig akar kikecmeregni az ágyból.

Az emberek többsége nem tartja fontos dolognak a megfelelõ ágy, ágyrács,matrac vásárlást pedig életünk átlag 1/3-ad részét a matracon fekve éljük le, mégis sajnálunk egy normális matracra kiadni ágyrácsostól mondjuk 100 khuf-ot, helyette veszünk 25-ért egy szivacsmatracot, aztán csodálkozunk, hogy fáj a derekunk., meg fáradtan ébredünk.
Amióta megvan a kókuszrost matracom teljesen kipihenten tudok minden nap felkelni, és nem fája derekam se.

Azon kívül párnában is szerintem valami vékony vagy kispárna, háton fekvéskor meg azt is félreteszem.

#48 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 10:02

Nekem párnából a tönkölybúza párna jött be. Nem vagyok rá allergiás, nem izzaszt, szellõzik és állítólag relaxáló, fájdalomcsillapító hatása is van. Nagyon szeretem az illatát is. :) Olyan szénaszaga van.

#49 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 10:04

Ja, a tönkölybúza párna nekem is bejön. Frankón be tudom úgy gyûrni a nyakam alá, hogy megtámassza éjszakára. Most próbáltam ki a térdeplõs széket. Nyomja a sípcsontomat, 15 percig bírtam térdepelni rajta.

#50 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 10:11

Igen... Sajnos hosszú távon nekem sem jön be a térdeplõszék. Én is azon dolgozom idõnként, de nem sokáig bírom. A sípcsontom vagy a térdem elõbb-utóbb beszól...

ITT találtam tönkölybúza párnákat.


De elõfordul ennél olcsóbban is asszem.

#51 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 10:22

Térdeplõszékbõl sokfélét láttam, de általában olcsó silány utánzatok, amiken se háttámla, meg nem lehet beállítani az ember magasságához. Amit meg láttam és jó, az csillagászati áron van, mint ez amit belinkeltem feljebb, így hát nem tudtam kipróbálni. Állítólag a térdeplõszéknek nem szabad sehol nyomnia, ha jól van beálíltva az ember magasságához. Ezt a lasztit viszont nem nagyon tudom elképzelni, hogy hogyan lehet úgy ülni rajta, hogy az ember dereka egyenes, hiszen nem tudod magad alá húzni a lábad?

#52 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 10:41

Egy lasztin ülök én is. Vagyis inkább pattogok. :D

#53 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 10:43

Egy lasztin ülök én is. Vagyis inkább pattogok. :D


Komolyan, olyan hátkimélõs labdicseket használsz te is? :)

#54 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 10:52

Nekem párnából a tönkölybúza párna jött be. Nem vagyok rá allergiás, nem izzaszt, szellõzik és állítólag relaxáló, fájdalomcsillapító hatása is van. Nagyon szeretem az illatát is. :) Olyan szénaszaga van.

Atyavilág, hogy miket rásóznak az emberekre.......
Lehet, hogy érdemes lenne ráállni a szalmazsák tömésre :confused: :confused: :confused:

Szabályosan ledöbbentem a hozzászólásokat olvasva.
Az orvosokban nem bízom, de a kuruzsló jöhet, csak olyan nevet válasszon a csodaterápiának, amirõl fingom sincs, hogy mit jelent. :D :D

Edited by packa, 2008 április 24. - 10:55.


#55 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 10:58

Ha nincs nézőközönséged, akár pattoghatsz is egy kicsit a lasztin, és minden irányban át lehet mozgatni az alsó gerincszakaszt. A belinkelt fitt-ball nekem kicsit drágának tűnt, ezért megvettem egy T.sco gazdaságosat 2500-ért. Fontos, hogy a magasságodhoz megfelelő méretüt válassz. Nem biztos, hogy mindenkinek bejön, de nekem bejött és nincs semmi mellékhatása, mint a maroknyi fájdalomcsillapítónak, amit korábban beszedtem.

Edited by emeset, 2008 április 24. - 11:01.


#56 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 11:01

Van eladó néhány szögesdrótból készült nyakörvem, amit kizárólag éjszakára kell felcsatolni. Garantáltan erotikus álmokat okoz, mellékhatásként pedig elmulasztja a tyúkszemet.

#57 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 11:02

Komolyan, olyan hátkimélõs labdicseket használsz te is? :)

Ma óta. Fõnökömé, aki minden újdonságra nyitott, legyen az bármekkora marhaság. Mindegy, lenyúltam tõle. Ja, meg jógázom is egy héten egyszer. A gerinctorna a tuti minden ülõ munkát végzõnek, megelõzés gyanánt. Annyira unom, hogy nem járok, pedig mégiscsak jobb lenne egy kicsit unatkozni, mint esetleg mûtétet kibírni. :(

#58 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 11:16

Ma óta. Fõnökömé, aki minden újdonságra nyitott, legyen az bármekkora marhaság. Mindegy, lenyúltam tõle. Ja, meg jógázom is egy héten egyszer. A gerinctorna a tuti minden ülõ munkát végzõnek, megelõzés gyanánt. Annyira unom, hogy nem járok, pedig mégiscsak jobb lenne egy kicsit unatkozni, mint esetleg mûtétet kibírni. :(


Na ezt én is kipróbálom, 2,5khufot még kibirok, hátha beválik.

Szerintem a rendszeres testmozgás, torna, kocogás, futás, felülés stb. sokat lendíthet a dolgon.
nekem még nem fáj a derekam, csak érzem sok irodameló után.

Nem is rossz az ilyen fõnök, kérdezd meg tõle, hogy hallott-e már róla, hogy a munkamorált jó irányban befolyásolja a dolgozóknak meglepetésként hozatott pizza. :)

#59 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 11:23

Az én gerinckálváriám kb 8-9 évvel ezelõtt kezdõdött. A munkahelyemen kriminális minõségû, majdhogynem óvodába való székeken ültünk. 2 hét elég is volt, hogy teljesen tönkre menjen a derekam (képtelen voltam lovagolni, a ló minden pici mozdulatára nyilallt a derekam). Mivel az orvosokban (pláne az ortopédusokban) már akkor sem bíztam (:dev:), ismerõsön keresztül eljutottam egy gyógymasszõrig, aki 4 alkalommal mondhatni csodát tett. Aztán pár évig minden rendben volt, majd tavaly ismét komoly fájdalmaim voltak, fõleg állni nem tudtam (és megint lovagolni se). A gyógymasszõrt sajnos nem tudtam fellelni, de egy barát (Maugly ;)) megint segített, és eljutottam egy zseniális csontkovácsig. Egy évig semmilyen problémám nem volt, idén januárban kellett ismét elmennem hozzá. Most is segített, bár kisebb problémák megmaradtak. Közben lett egy kedves ismerõsöm, aki Magyarországon újdonságként pár emberrel kitanulta a watsut (vízben mozgatják ki a "pácienst"), és tõle is kaptam egy "kezelést". Na, azóta nincs semmi, de semmi bajom :)

#60 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 11:26

Na, megkérdem újra és ígérem, utoljára: HOGY ÉRITEK FEL A SZABVÁNYMRETÛ ÍRÓASZTALT AZON A CSODALABDÁN? vAGY MI A MÓDJA, HOGY FELÉRJEM??? Valaki mondja meg...

#61 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 11:26

:D Szerintem a hangulatot már amúgy is feldobja ha a dolgozók labdázhatnak munkaidõben. :) Pacak! Te meg próbáld ki inkább a lasztit meg a párnát is, felõlem a szöges nyakörvet is próbálhatod, a lényeg, hogy jobban érezd magad tõle! :P :rolleyes: :dev:

#62 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 11:32

Na, megkérdem újra és ígérem, utoljára: HOGY ÉRITEK FEL A SZABVÁNYMRETÛ ÍRÓASZTALT AZON A CSODALABDÁN? vAGY MI A MÓDJA, HOGY FELÉRJEM???

Valaki mondja meg...

Nekem ez nem okozott problémát. A 168 centis magasságomhoz passzoló labdáról pont ott van a karom a klaviatura felett, ahol lennie kell, vagyis kb. 90 fokban hajlítva könyöknél. Túl pici vagy, vagy túl nagy asznalnál ülsz???

#63 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 11:35

Eh, 170 vagyok. Kb. Azt asztalom normál. Hónaljig ér a pereme, ha teszkós-tüskés lasztin ülök. Ha a kutya labdáján, akkor meg a homlokomig

#64 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 11:35

Ezt a lasztit viszont nem nagyon tudom elképzelni, hogy hogyan lehet úgy ülni rajta, hogy az ember dereka egyenes, hiszen nem tudod magad alá húzni a lábad?

Pont úgy tudsz rajta "helyesen ülni" mint a lovon. De elöl össze is zárhatod a térded, ha az kényelmesebb. Szerintem pont az a jó benne, hogy önkéntelenül is változtatja az ember állandóan e testhelyzeteket ezen a labdán. Ha elkezdesz bemerevedni egy bizonyos pózba, akkor kicsit arrébb gurítod a feneked alatt. Az is jó benne, hogy mindíg egyensúlyoznod kell de ez nem fáraszt el, viszont az ilyen jellegû jógázás nagyon jót tesz az izmaidnak. Lazítasz és erõsítesz is egyben. :) :cool:

Natos! Ha ezen a lasztin ülsz, amit belinkeltem neked, és a testmagasságodhoz való 65cm átmérõjû labdát vesszük, optimális mértékben felfújva, akkor kb. 50-55cm-es magasságban ülsz a földtõl számítva. Egy normál szék ülõfelülete nagyjából ugyanennyire van a földtõl. Így már érthetõ?

Edited by Bokorugró, 2008 április 24. - 11:54.


#65 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 11:36

Eh, 170 vagyok. Kb. Azt asztalom normál. Hónaljig ér a pereme, ha teszkós-tüskés lasztin ülök. Ha a kutya labdáján, akkor meg a homlokomig

Felfújni próbáltad már a labdát??? :dev:

#66 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 11:37

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!!!!!!

#67 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 11:38

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!!!!!!

akkor ne csodálkozz! :gm:

#68 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 11:39

Halálsikoly volt, nem a rádöbbenésé. Persze, hogy felfújtam. napokig tartott...

#69 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 11:42

Halálsikoly volt, nem a rádöbbenésé. Persze, hogy felfújtam. napokig tartott...

akkor nem értem a dolgot. HÁny centis labdát vettél? mennyire fújtad keményre? annyira kell kemény legyen, hogy alig menjen össze alattad, ha ráülsz.

#70 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 11:44

Natos! Ha ezen a lasztin ülsz, amit belinkeltem neked, és a testmagasságodhoz való 65cm átmérõjû labdát vesszük, optimális mértékben felfújva, akkor kb. 50-55cm-es magasságban ülsz a földtõl számítva. Egy normál szék ülõfelülete nagyjából ugyanennyire van a földtõl. Így már érthetõ? :huh:



#71 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 11:47

Halálsikoly volt, nem a rádöbbenésé. Persze, hogy felfújtam. napokig tartott...


Biztos, hogy eléggé felfújtattad? :D

honnan tudja az ember mikor van pont jól felfújtatva?
Nem lehet attól tartani, hogy kidurran az ember alatt?
Kibír ez 83 kilót? (Evés után 85-öt?)

#72 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 11:52

Gyerekek, senki nem olvasta el, amit belinkeltem? :rolleyes: :D

A labda teherbírása statikusan 800 Kg, dinamikusan megközelítõleg 300 Kg, tehát nyugodtak lehetünk, biztosan elbír minket!!


Kidurranni meg nem tud, helyette szép lassan leereszt.

#73 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 11:55

Köszönöm. Értem már. És hogy mérjem meg a laszti átmérõjét? Eresszem le?

Edited by Natos, 2008 április 24. - 11:56.


#74 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 11:55

Gyerekek, senki nem olvasta el, amit belinkeltem? :rolleyes: :D
Kidurranni meg nem tud, helyette szép lassan leereszt.


Nem hangzik rosszul.

#75 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 11:56

Kidurranni meg nem tud, helyette szép lassan leereszt.


Tisztára, mint a szerelem.

#76 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 12:03

Biztos, hogy eléggé felfújtattad? :D

honnan tudja az ember mikor van pont jól felfújtatva?
Nem lehet attól tartani, hogy kidurran az ember alatt?
Kibír ez 83 kilót? (Evés után 85-öt?)

Mikor elég kemény kezd lenni, kipróbálod, hogy mennyire megy össze a súlyod alatt.
A fõnõköm is szokott néha ráülni, pedig õ jócskán 100-on felül van. Elõször aggódtunk, hogy kibírja-e, de kibírta.

#77 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 12:03

Köszönöm. Értem már. És hogy mérjem meg a laszti átmérõjét? Eresszem le?

Fogsz egy madzagot (ez a tudományos verzió). Ezzel veszel egy kerületméretet a felfújt labdádról, leméred a szépen kiterített madzagodat mondjuk egy mérõszalaggal, és a leolvasott számot elosztod 3,14-el. :D Ez az átmérõje.

Így ellenõrizheted, hogy mekkorára fújtad. De szerintem érzésre is elég jól be lehet állítani a kellõ keménységet. :dev:

Edited by Bokorugró, 2008 április 24. - 12:07.


#78 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 12:16

Natos, más egyszerû szerkezetekkel is ennyi problémád van?

(Mer akkor vibrátort ne vegyél!) :gm:

#79 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 12:27

Natos, más egyszerû szerkezetekkel is ennyi problémád van?

(Mer akkor vibrátort ne vegyél!) :gm:

:kir:

#80 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 12:32

Köszönöm. Értem már. És hogy mérjem meg a laszti átmérõjét? Eresszem le?

Most akkor a mérete nem jó, vagy nem elég kemény? :confused:

Mikor elég kemény kezd lenni, kipróbálod, hogy mennyire megy össze a súlyod alatt.

Szegény. (laszti) :)