Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Így vettem én lovat...


  • Please log in to reply
627 válasz a témához

#521 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 24. - 14:27

Telt az idõ, egyszer csak úgy éreztem meg kell látogassuk Lillát. Pont húsvét elõtt jártunk. Kis úr nem vette fel a telefont, a lovardavezetõ Róka úrral tudtunk csak beszélni. Õ azt mondta, hogy mehetünk persze meglátogatni Lillát jól van nagyon, csak a Kis család hazavitte a bértartásból a saját tanyájára, majd ott keressük. Ezen kicsit meglepõdtünk, hát ha bértartásban van a többi ló, amit lovagolnak, akkor Kis anyuka hogy oldja meg hogy a távoli tanyáról megy ki velük terepre. Az ördög nem alszik, de hát csak nincs gubanc a történeteben, itt már tudtuk hogy másnap elmegyünk úgyis Lillához és majd kiderül minden. Csak elértük Kis urat is a mobilján, hogy hát mikor vitte haza Lillát, hát nem is mondta ezt eddig. Mentegetõzött, hogy csak most pár napja vitte le a tanyára, eddig ott volt a lovardában természetesen. Kérdeztük, de lovagolja még a felesége? Mert ha nem akkor természetesen elhozatjuk vissza. Na jött a hímezés-hámozás, a mama már nem nagyon tudott lovagolgatni, mert nincs annyi idõ mégsem. De van egy kislány, aki nagyon megszerette a lovardában, sokat is ült rajta. Lilla a kedvenc lova. Hát neki adták oda ott van az õ tanyáján, de nem szabad aggódni, nagyon szeretik, szép kövér, minden nap lekenik a patáját és tavasszal majd be is fedeztetik. A rajzfilmekben ilyenkor gõz jön a szereplõ fülébõl... Az én lovam valahol egy tanyán egy vadidegennél, aki be akarja fedeztetni. Lillát a kólikamûtött kancát. Hát tudja e vajon, hogy gyógyszerérzékeny és egy adag antibiotikumtól azonnal vége az életének? Meg hogyan is ülhetett rajta a lovardában??? Na, mindegy is, kérünk kölcsön egy futót, még ma megyünk érte, hát miért nem szóltak??? Igen ám, de itt elnézést kért Kis úr és le kellett tennie a telefont hirtelen. Semmi baj, csörgetjük megint Róka urat, hogy mi ez most mi történt, milyen kislány, milyen tanya és legfõképp hol? Amire a válasz rövid, õt ebbõl hagyjuk ki, neki semmi köze az egészhez, ez az apjának a lovarda üzemeltetõjének és Kis úrnak a dolga. Majd kinyomja. De hogy jön ide Róka apuka? Körülbelül mint az iskolalovak felelõse szerepel a lovardában. Az ekkori családi itthoni hangulat elképzelhetõ. Nyilván nem meglepõ hogy sem Kis úr, Sem Róka úr, sem Róka apuka nem veszi fel a telefont. Rejtett számot sem. Annyit még aznap este sikerült Kis úrral letisztázni, hogy a kislánynak a lovat mégsem õ, hanem Róka úr adta oda, szóval nem tudja pontosan hogy hol van. Majd Róka úr megmondja. Majd leteszi és nem veszi fel többé megint. Semmit nem értünk, hogy jön az idõsebb Róka úr a történetbe, hát ha esetleg mégsem volt idõ Lillára miért nem szóltak, miért nem kérték, hogy menjünk érte a megbeszélt összeggel. Miért? És miért nem érünk el senkit? A beugrós lányról is ekkor hallottunk utoljára, mert ettõl a naptól kezdve soha nem vette fel a telefont. De hogy õ pláne miért mondta mindig, hogy Lilla jól van és szeretik? Hát nem sokkal ez elõtt volt nálunk és még akkor sem emlegetett semmiféle kislányt, csak hogy a család nagyon meg van vele elégedve. Nagy nehezen sikerült elérnünk az idõsebb Róka urat, de nem volt nagy öröm a beszélgetés, mert határozott véleménye, hogy Lilla nem a Kis család lovaként jelent meg náluk a lovardában, hanem azt az õ fiával, az ifjabb Róka úrral cseréltük el a csikójára, mert Kiscsikó bizony az õ fia csikója volt. Így került Lilla hozzá a lovasiskolába. Csak Kis úr intézte a szállítást. De hát nem jár télen lovagolni senki, inkább odaadta ,,valami kislánynak" aki hazavitte. El lehet képzelni erre a reakciót. Nagyon szépen tagoltan, érthetõen elmondtuk idõsebb Róka úrnak a telefonba, hogy nem így volt. Elmondunk minden kis részletet, majd egyet kérünk, hogy most azonnal mondja meg a kislány nevét és a ló jelenlegi tartási helyét. De az öreg nyilván nem tud sem arról, hogy kólikamûtött, sem a gyógyszerérzékenységérõl, sem arról, hogy nem az övé és nem kerülhet más nevére. Majd egy elegáns mozdulattal õs is leteszi a telefont. Mi pedig tehetetlenül állunk. Nem az a baj, hogy semmit nem értünk, nem az a baj, hogy a lovardavezetõ aki legelõször azt mondta hogy a Kis család tanyájára került a ló, már hazudott és onnantól csak bonyolítják tovább. A baj az hogy nem tudjuk hol van Lilla és egyre gyanúsabb, hogy senki sem. Eltelt egy nap. Majd újra felvette a telefont Kis úr, töredelmesen bevallotta, hogy amíg síelni voltak, addig adta oda valakinek Lillát az idõsebb Róka úr, csak nem merte nekünk elmondani. Egy felnõtt férfi szájából azért nem semmi, hogy azt hiszi elhisszük, hogy akinek a bértartást fizeti egy lóért egyszer csak elajándékozza a lovat egy vadidegennek, amíg üdül.. De mindegy, kéri, hogy minél hamarabb az idõsebb Róka úrral beszéljük meg hol a ló, mert õ nem tud semmirõl. Hát hívjuk az öreget újból, hogy hogy is volt ez az elajándékozósdi. Mert annyira nem hihetõ. Na ekkor a válasz már az volt, hogy azt a lovat õ eladta egy bácsinak, akinek az unokája nagyon szereti és jól tartják és szép kövér. Igyekeztünk a megoldásra koncentrálni és kértük, hogy mondja meg hol a ló semmi más nem érdekel már minket csak Lilla. A válasz a megdöbbentõ: ,,hát honnan tudjam én hol van egy ló, ami már öt kézen átment??!" volt. Próbáltuk elmeséltetni vele, hogy hogy is volt ez most, végülis mirõl van szó? A történet a telefonbeszélgetés végére úgy nézett ki, hogy Lilláért cserébe kapott némi pénzt egy hidegvérû fedezõmént és egy pónilovat is, ám megértette, hogy a ló a miénk és semmiféleképp nem adhatta volna el, illetve aki azt mondta neki, hogy ezt teheti, az hazudott, vagy tévedett, vagy bármi, mert most baj van és meg kell mondja hol van Lilla. Nyilván nem tudta. Mindeközben mindenki határozottan állítja, hogy nincs épp kint a lovardában, ne is utazzunk 150 km-t feleslegesen, nem lesznek ott, majd hívnak. Természetesen azonnal csörgettünk ismerõst aki ott tartja a lovát, senki nem tudott semmirõl. Majd jön egy nap, hogy senki nem veszi fel a telefont. Mondtam, hogy ez nem jó, este átmegyünk Kis úrhoz. Telefonon megüzentük, hogy megyünk, mert el nem értük. Már úton voltunk, mikor csak hív, hogy most látja, kerestük. Mire odaérünk, õ is otthon lesz, majd mindent megbeszélünk, csörgessük meg ha a városba érünk. Nyilván nem vette fel megint, vadidegenek segített megtalálni a házat ahol lakik, látszott is a meglepettség az arcán mikor csak becsengettünk valahová ahol még sosem voltunk azelõtt. Beültünk hozzájuk egy jó órára, hogy hogyan is volt a megállapodás, meg ahhoz képest, mi történt. Abszolút nyugodtan, barátian annyit kértem, hogy húsvétra hozzák vissza a lovat, mindegy hogy volt. Mert a bátyám jön haza húsvétkor, Lilla a kedvence, minden évben felül 5 percre, megsimogatja, neki ennyi a lovazás, Most úgy tudja, náluk van a ló, biztosan látni akarja, de mit hazudjak, hogy ott sem látogathatja meg?? Kénytelen lennék elmesélni az igazat és biztos úgy érezné, hogy a húgát bepalizták és nagyon hirtelen haragú, meg még ügyvéd is. Ugye értik?Értették. Bár emlegették, hogy csak szóbeli megállapodásunk volt, az nem is ér semmit, meg hogy csak megnyugodna mindenki, hogyha látnánk, milyen jó helye van. Mindezt úgy, hogy fogalmuk sem volt hol volt a ló, kinél, mert sem a címét, sem a számát nem tudták megadni. Itt már felmerült a huszár is, aki nagyon szeret felvonulni vele, dehát õ pláne nem lehet sem kislány, sem nagypapa, aki az unokájának vette... Az is szóbakerült, hogy Lilla már Romániában van, a határ mellett, onnan meg nem lehet csak úgy hazahozni... Mondtuk, hogy minden mindegy, a lónak húsvét a határ (4 nap volt addig hátra) , aztán kénytelenek vagyunk nem tovább hazudni a családnak, hogy a ló náluk van és akkor már nem csak egy 50 kilós lány fog ott állni, hogy hol a lovam??? Mert azért az tény, hogy nem náluk van ahogy megbeszéltük, így hazavisszük. Szánták-bánták a dolgot, mondták, hogy helyrehozzák, csakis tévedés lehet a háttérben. Két napig nem történt semmi. Ez alatt a két nap alatt az összes elérhetõ békési és bárhovavalósi kupecet, lókereskedõt felhívtuk, lediktáltuk Lilla sütését és adatait, hogy ha van náluk, ismerõsüknél ló akire illenek az adatok, akkor hívjanak vissza, mert azonnal megvennénk. Majd csörgött a telefon egy reggel, hogy szereztek futót és Idõsebb Róka úrral Kis úr átmegy érte Romániába. Remek. Délután egy tajtékzó telefon a lovarda vezetõjétõl, ifjabb Róka úrtól, hogy ott, az õ telepén a ló nem maradhat. (He?? Csak nem gondolta, hogy ezek után szeretnénk ha maradna, de legalább megvolt) Rendben, de sem futónk, sem kamionunk, egy ismerõs megszervezte a fuvart délutánra és a ló hazajött. Lilla ló itt van, az útlevelét valahol elveszítette, lefogyott, lesántult, lesérült. De itt van.

Edited by Lótuszvirág, 2012 október 24. - 15:17.

  • Almamag kedvelte

#522 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 24. - 14:44

:huh: Bakker.

#523 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 24. - 14:50

Még egy apró szösszenet, majdnem elfelejtettem, Kis úr mondta, mikor már elõkerültek ,,a ló Romániában van", illetve ,,a ló most épp huszárló" verziók is, hogy õk annyira szerették...! De higgyem el annyira szerették, hogy még patkolni sem adta oda másnak, õ körmölte a két saját kezével, még azt a nagy francos körvasat is levette róla, hát mennyivel jobban szeretett anélkül menni. Úgy azért van egy hangulata amikor ilyet mond valaki aki régesrég lovazik és néz a szemembe, hogy ugye elhiszem hogy szerette, hát ennyire szerette. Eltelt több mint fél év, a ló sánta azóta is, ami nekem tök mindegy, úgysem dolgozott elõtte sem, annyi baja legyen hogy az egyik lábával rövidebbet lép, nem érdekel. De itthon van. És nem értem mire volt jó ez az egész. Sosem fogom megérteni, de nagy ívben nem érdekel már senkinek semmilyen nyûgje. Az én lovaim itthon legyenek békében, a kapun meg ne jöjjön be senki, mert úgyis mindenki hülye. Elég lett az úgynevezett lovasemberekbõl. Ami pozitív viszont, hogy egyetlen kupec sem hozott Lilla sütésû kancát, hogy akkor tessék, õt akartuk vegyük meg - bevallom féltem hogy elkezdik futószalagon gyártani az így sütött megfelelõ színû kancákat . És lett egy nagyon kedves baráti társaságom, akiket a Lilla körözés közben szerettem meg, volt aki ismeretlenül is elment az ónódi vásárba, hogy nem e ott lesz Lilla... ilyen is van na :)

Edited by Lótuszvirág, 2012 október 24. - 15:04.


#524 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 24. - 15:24

Remélem ha én feléd járok ozzé bemehetek :(

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#525 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 24. - 15:25

Ne bízz fehér emberben sem, na. :) Mindent lepapírozni, az utolsó szõrszálig. Most már én is ezt teszem, néhány befürdés után.
  • Almamag kedvelte

#526 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 24. - 15:30

Remélem ha én feléd járok ozzé bemehetek :(

Ezzel én is ugyanígy vagyok, miután a tudtomon kívül egy kecskével már átvertelek :kir:
Kistáltos teljesen jogos, ahogy mondod, mindent papírozni. Azért is írtam le, ha csak egy valaki megmenekül ettõl, akkor már megérte. Én voltam a balek megint, hogy elhittem, hogy nem kell papír. Kell papír, ma már mindenhez.

#527 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 24. - 15:36

De legalább vissza került. Nem úgy, mint az én lízingelt csivavám... Mikor a "kedves" ismerõs közölte egy könnyû telefonhívás alkalmával, hogy : ja, bocs, de pár napja elaltatta :(

#528 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 24. - 15:55

A kecsókról sincs papír...elbactuk :)...nem vertél át Vaksival, hisz vak voltál hozzá, hogy lásd, hogy tök vak :dev:

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#529 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 24. - 18:42

Ez nem semmi, még jó hogy vissza tudták hozni Lillát Romániából, mert májustól nem lehet behozni csak karanténnal...én már semmit nem mondok a magyar lószeretetrõl!

#530 ppr

ppr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 24. - 22:23

... mert májustól nem lehet behozni csak karanténnal...


Jó vicc! :D

#531 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 25. - 14:03

Nem rossz történet :D De a vak kecskéset is szeretnénk hallani :) Amúgy ... Nekem van pozitív tapasztalatom, a papírozás nélküli megállapodásról. Ráadásul kupec bácsival. Vikinget mikor hazahoztam bértartásból, előtte pár hónappal már megvolt a társa, hogy kivel lesz itthon, mert egyedül lovat ugye nem tartunk.. Na persze ő az utolsó napon "lemondta" a "részvételt" (azaz eltünt). Telefonálgatás falubélieknek, ki tudna pár napra kölcsönadni egy lovat? :D Senki. Illetve egy számomra addig ismeretlen lókereskedő bácsi. 2-3 hónapig volt itt nálam a lova, és mikor talált rá vevőt, akkor vitte el. Igaz, egyik napról a másikra, szóval megint ott álltam lótárs nélkül, egyedül meg ugye nem tartunk lovat...) És akkor vettem meg Eriket, akiről előtte már háromszor lebeszéltem magam, mert nem ész választás a 3 óvodás embergyerek mellé az éves lógyerek. De ha már venni kell, akkor legyen az, akiről álmodom. Megérkezett, 5 hónapja 2 lovas gazda vagyok, és a lógyerekem jól kijön az embergyerekeimmel, igaz, néha kap egy-egy pofont mind, mert hol ez kergeti a másikat, hogy a másik csíp egyet az egyikbe :D

Edited by BoKa, 2012 október 25. - 14:05.


#532 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 25. - 15:31

úristen, hallod lótusz, ezt nem bírtam volna így idegekkel.

#533 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 25. - 16:00

...a lógyerekem jól kijön az embergyerekeimmel, igaz, néha kap egy-egy pofont mind, mert hol ez kergeti a másikat, hogy a másik csíp egyet az egyikbe :D

Eléggé vizuális típus vagyok. Úgy láttam a filmen, hogy akkor van vége, mikor ebédfõzéskor már a konyhában körülötted zajlik az élet. Akkor csatt és snitt.
  • Almamag kedvelte

#534 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 25. - 17:27

úristen, hallod lótusz, ezt nem bírtam volna így idegekkel.

Ezt senki nem bírta volna idegekkel. Én sem bírtam, szegény Mercedessel is tartottunk egy fél éjszakányi csetkonferenciát, csak hogy ne maradjak egyedül a gondolataimmal.
Azért csak képzeld el az érzést, mikor hívod a lóútlevélirodát, hogy nem e lett esetleg átírva, vagy leadva az útlevél, vagy bármi, mert ugye amíg nincs a nevén nem vágathatja le. Legalább azt tudjam, hogy még nem ették meg, mire a józan ész közbe szól, hogy hát hány helyen vágnak lovat feketén, a határ másik oldalán meg pláne... Szegény ló, tényleg nem egy sportgép, el nem tudtam képzelni, hogy hol és mire lehet jó valakinek, pláne mikor senki nem tudta megmondani hogy hol van. Szinte biztos voltam benne, hogy már nincs is.
Meg azt mikor már kínodban a békési kupec urat kérdezed, hogy nem e tud még esetleg másik lókereskedelmi vállalkozót a környéken, akit még fel lehet hívni. Mert pont ezt a kancát most nagyon meg szeretnéd venni. Meg közben tudni, hogy nem lenne szabad nagyon nagy nyilvánosságot keríteni a dolognak, hogy az enyém a ló, nehogy valaki megijedjen a dologtól és gyorsban azért vágassa le, hogy mentse magát egy esetleges gyanútól... Erõnek erejével adtam a lelkes vásárlót még fészbúkon is minden szóbajöhetõ úrnak.
Tényleg az volt benne a legemberibb, hogy komplett mentsük meg Lillát kommandó indult, voltak akik kimentek lóvásárba, hogy hát miért épp ott ne lehetne és minden esélyes lónak megnézegették a sütését :ang: (pedig pár nap volt az egész, tényleg ugrottak, amint hallották az sztorit)
Így nagyon utólag már valószínû, hogy soha nem volt egy hetet sem a megbeszélt helyen, rögtön valami cserebere áldozata lett. De hogy akkor mi a francnak kellett ezt a komplett mûsört leadni hozzá, az rejtély. Hogy még a gyerekét is elhozza, hogy nézze meg jó lesz e anyának a ló. Mire nevelheti vajon, hogy nézzed csak így verjük át azt akit lehet?
A beugrós lovászlány meg a világ csalódása volt, hogy neki mi haszna volt belõle, hogy mindig mesélte hogy van a ló azt sem fogom megérteni. A lovarda vezetõjét sem, hogy mire fel indított azzal, hogy csak hazavitték pár napja a tanyájukra tõle, ebbõl csak az egyértelmû, hogy tudta pontosan, hogy nem lett volna szabad eltüntessék, meg hogy most nagy baj következik, csak a bõrét akarta menteni már.
De felnõtt embereket ennyit hazudni... hát komolyan, mint az óvodában, egyik hülyeségbõl estek a másikba, már saját magukat cáfolták mindennel.
Sz@r világ ez

Edited by Lótuszvirág, 2012 október 25. - 17:31.


#535 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 25. - 23:11

Nem fájok ennyire, megírom a kecskés storyt :)))

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#536 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 26. - 7:46

Sz@r világ ez [/quote] Ez így van. Sz@r az emberek többsége is korra, nemre, lovas társadalomban elfoglalt pozíciójára tekintet nélkül. És ettől sz@r a világ is. Tapasztalatom szerint tökmindegy, hogy egy utolsó cigány kupectől, vagy a magyar lovas élet egy prominens személyiségétől veszel lovat.

Edited by furiosojr., 2012 október 26. - 7:47.


#537 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 26. - 9:44

Ez sajnos teljesen így van...
És mégsajnosabban tapasztalatból mondom én is...

jav: bár én a magyar lovaséletet és a prominens képviselõt negatív felhang nélkül eddig el sem tudtam képzelni egy mondatban a lóvásárlással :kir:

Edited by Lótuszvirág, 2012 október 26. - 10:03.


#538 szandi054

szandi054

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 63 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 26. - 20:16

Az én történetem nem olyan izgalmas, mondjuk én idegroncs lettem mire õfelsége az istállóba került. :dev: Már nagyon rég szerettünk volna haflingi heréltünk mellé társat. Szörfözés a neten ezerrel, lovasok.hu napi figyelése. Találtunk is egy nekünk megfelelõ pacit. Egy hetet kellett várni rá, hogy megnézhessük a gazdája mondta, hogy most kicsit vékony mert rossz takarmányt kapott. Na persze ez alapból tépte az idegeim és baromi kíváncsiak voltunk mennyire vékony, és alapból is annyira tetszett nekünk sárga ,hókával a nagy álom ló. :rolleyes: Eljött a várt nap, elmentünk megnézni, sírni tudtam volna, vékony volt erõtlen, semmi életkedv. Nem tudtam mit tegyek, elvállaljam mint elsõ lovam? De ha túl nagy falat? :confused: Elbizonytalanodtam. Annyira vártam ezt a napot, és most meg elbizonytalanodtam. Megbeszéltük alszunk erre még. Mivel a barátomtól kaptam ajándékba, neki is volt beleszólása, õ teljes mértékben ellenezte. A húga mint profi lovas velünk volt, õ is nagyon csalódott. Márpedig ma új ló fog állni az istállóba, garantálom. Hazamentünk, B terv....mert volt az is. Felhívtam egy másik hirdetõt, mivel nem is volt messze aznap el is mentünk. Szép, sötét pej nem túl nagy, kompakt a számomra. Barátom húga felült, tejbe tök vigyor, le sem akar róla szállni. Én is felültem. Húúúúú jóóóóóó. Lóvásárlás lesz ;) Anyagiak lebeszélve, lószállító úton. Így vásároltam lovat. Álom sárga hókával helyett sötét pej kis tökös legény. :yeah:
  • Almamag kedvelte

#539 mi.kinga

mi.kinga

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 867 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 26. - 20:20

Az én történetem nem olyan izgalmas, mondjuk én idegroncs lettem mire õfelsége az istállóba került. :dev: Már nagyon rég szerettünk volna haflingi heréltünk mellé társat. Szörfözés a neten ezerrel, lovasok.hu napi figyelése. Találtunk is egy nekünk megfelelõ pacit. Egy hetet kellett várni rá, hogy megnézhessük a gazdája mondta, hogy most kicsit vékony mert rossz takarmányt kapott. Na persze ez alapból tépte az idegeim és baromi kíváncsiak voltunk mennyire vékony, és alapból is annyira tetszett nekünk sárga ,hókával a nagy álom ló. :rolleyes: Eljött a várt nap, elmentünk megnézni, sírni tudtam volna, vékony volt erõtlen, semmi életkedv. Nem tudtam mit tegyek, elvállaljam mint elsõ lovam? De ha túl nagy falat? :confused: Elbizonytalanodtam. Annyira vártam ezt a napot, és most meg elbizonytalanodtam. Megbeszéltük alszunk erre még. Mivel a barátomtól kaptam ajándékba, neki is volt beleszólása, õ teljes mértékben ellenezte. A húga mint profi lovas velünk volt, õ is nagyon csalódott. Márpedig ma új ló fog állni az istállóba, garantálom. Hazamentünk, B terv....mert volt az is. Felhívtam egy másik hirdetõt, mivel nem is volt messze aznap el is mentünk. Szép, sötét pej nem túl nagy, kompakt a számomra. Barátom húga felült, tejbe tök vigyor, le sem akar róla szállni. Én is felültem. Húúúúú jóóóóóó. Lóvásárlás lesz ;) Anyagiak lebeszélve, lószállító úton. Így vásároltam lovat. Álom sárga hókával helyett sötét pej kis tökös legény. :yeah:

Profi lovas naaaa :D De az biztos, hogy jó vásár volt! Inkább töketlen legény, de a többi stimmel! :kir:

#540 kirlin

kirlin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 527 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 27. - 12:40

Így vásároltam lovat. Álom sárga hókával helyett sötét pej kis tökös legény. :yeah:


De ismerõs helyzet :D Én foggal-körmmel ellenkeztem,h szürke lovam legyen és kancát sem akartam. még a hírdetésekben sem néztem meg õket...erre lett egy deres(még nem szürke :kir: )kancám :rolleyes: Erre egy hete beújítotam egy másik szürkével,de az legalább csõdör :kir:

#541 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 27. - 15:32

Profi lovas naaaa :D De az biztos, hogy jó vásár volt! Inkább töketlen legény, de a többi stimmel! :kir:

A B terv emlegetésénél már egészen ismerõs lett a történet! :dev:

#542 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 27. - 20:40

De ismerõs helyzet :D Én foggal-körmmel ellenkeztem,h szürke lovam legyen és kancát sem akartam. még a hírdetésekben sem néztem meg õket...erre lett egy deres(még nem szürke :kir: )kancám :rolleyes: Erre egy hete beújítotam egy másik szürkével,de az legalább csõdör :kir:


Én kis kancát akartam, az álomlovat eképp képzeltem el. Lett egy bazinagy heréltem, de legalább a szín stimmelt, különleges fakó volt :)

#543 Stuszi

Stuszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.045 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 30. - 13:32

Tele a hócipõm a melóval, pihenésképp megosztom veletek legutóbbi lóvásárlásom történetét tömörítve. Lehessen röhögni rajtam, bár mint kiderült, a hülyeségem ellenére sz@rba nyúltam. :D Ott kezdõdõtt, ismerõs súg (asszony meg ne hallja): te, van egy ló, ismerem, jófej, gazdának nincs pénze kajára, most occsóért odaadja. Megveszed, hizlalod/tartod kicsit, kereshetsz rajta. No mondom menjünk, nézzük meg a gebét. Megnéztem, valami megfogott benne, bár sovány és sz@ros volt. Mint az elsõ lovam, odabújt, vigyél innen. No nézzük a papírt. Bementünk a teraszra, elõkerült a papír, megnéztem, pöcsétes, eredeti, okés. Alkudozás. Mit tud? Mindent, csak még lovagolva nem volt, de futószáron szépen dolgozik. OKé. Megvettem, kifizettem. Ráadásul annyiért, amennyiért bármikor kapok egy normális lovat... (mondom hülye vagyok, de addigra valahogy úgy érzetem, ez a ló nekem kell...) Minden összeszervez, pár nap múlva megyünk a lóért. Odaérünk, lovak kint. Tulaj szól a "lovász"-nak, hozza fel. 15 perc eredménytelen lóüldözés után (mármint a lovásznak mondott emberke üldözte, mi meg röhögtünk) elunom, leakasztok egy kötõféket a falról, odamegyek a lóhoz, felvezetem. Emberünknek szólunk, hagyja abba a lovak tornáztatását, most már felesleges. Lovász haver (mármint aki velem jött, nem aki futtatta ott a lovakat) ránéz a lóra: Add csak ide az útlevelét! Nézi, forgatja, majd közli, ez a ló nem az a ló. Szõr lenyír, bassz tényleg. Jegyek, kor egyezett csak a sütése nem. Tulaj magyarázkodik. Mondtam 5 napot kap, hogy elõkerítse a ló papírjait, vagy pénz vissza utiküöltséggel növelten. Pár nap idegeskedés, telefon a tenyésztõ szervezetnek, stb. után lett papírja a lónak, elhoztuk, tulaj bevállalta a felesleges utunk költségét, minden jó ha vége jó. Az már csak hab a tortán, hogy itthon derült ki, a ló tök nyers, nemhogy nyerget de zablát se látott, körmöléskor meg majdnem lebontotta a karámot... Mindemellett 3 hónap múlva már egy szüreti felvonulást is végig mertem csinálni vele, ami nem az én érdemem, hanem az övé. :)

Edited by Stuszi, 2012 november 30. - 13:33.

  • Almamag kedvelte

#544 haha

haha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.050 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 3. - 23:21

De legalább vissza került. Nem úgy, mint az én lízingelt csivavám... Mikor a "kedves" ismerõs közölte egy könnyû telefonhívás alkalmával, hogy : ja, bocs, de pár napja elaltatta :(

Szerintem ha ezt nekem mondták volna, az illetõ nem éri meg a másnapot... sajnálom :(

#545 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 25. - 9:20

Hogy nem vettünk lovat, avagy milyen nagy az Isten állatkertje... Egy ismerõsöm nézett volna lovat, egy nyugodt, könnyen kezelhetõ, munkára fogható kancát. A tulajdonosok agrár diplomás, állattenyésztõ emberek. (szarvas, kecske, nyúl, páva meg minden, amit csak lehet.) Mellékesen van nekik három lovuk, egy mén, egy kanca meg egy két hónapos csikó. A mént a gyereknek(!) vették jópár éve, de megunta. Hogy ne legyen egyedül, vettek hozzá egy kancát is. Azóta csak úgy vannak, mint a macskák, természetesen szaporodnak. Természetesen sütetlenek. A kancát nézte volna ismerõs. (Egyébként egy jópofa, haflingi jellegû állatka.) Néni mutatja az utat. Már messzirõl láttuk, hogy a lovaknak akkora papucsa van, hogy csak a bojt hiányzik a végérõl. 15-20 centi felesleg simán volt rajta. Éldegélnek a homokon, rákérdeztünk, a kanca egy éve van meg, a mén több éve, nem tudja pontosan. Ja, hogy körmölni? Hogy ezeket kell körmölni? Hát azt honnan kellett volna nekik tudni, hát nem értenek õk hozzá. Mégis miért gondoljuk, hogy ezt nekik tudni kellett volna??? De nagyon jó lovak ezek, nézzük csak, hogy futnak. (Ahogy közeledtünk, futottak el.) Kb. fél órás hadmûvelettel különválasztottuk a kancát+csikót, mert a mén természetesen harap. Ez nagyon kezes jószág, lovasiskolából jött. Oké, akkor tessék megfogni. Ja, hogy az nem megy, mert sunyít és rúg mint a fene, nem lehet megközelíteni, félti a csikót. Jön a bácsi is, próbáltuk neki finoman beadagolni, hogy talán nem kéne lenyomorítani a lovakat, mert úgy biztos nem fogja õket eladni, õ mondja, hogy hát igen, meg kéne körmölni, õ tudja ezt, pár hete hívta is a kovácsot, de nem jött. Pont. Ja, és amúgy kalodájuk sincs hozzá... :huh: De ez nagyon kedves kis lovacska, õ az unokáját is rárakta egyszer. Meg egyszer el is akarták vinni falunapra gyerekeket sétáltatni, igaz, a kövesútnál tovább nem jutottak vele, úgyhogy visszafordultak. Akkor tán megmutatnák, hogy milyen kedves? Ja igen, az XY meg tudja fogni. Mindig õ szokta. Jön XY, hogy majd õ. :D Õt is majdnem felrúgja a kanca. Felvetettük a kérdést, hogy mégis mikor volt utoljára megfogva? A válasz: Hát az úgy két-három hónapja lehetett, mert akkor még nem volt meg a csikó. :yeah: Slusszpoén: Csak együtt adják a hármat. :gm:

#546 rongyo

rongyo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 830 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 25. - 9:38

Árukapcsolás :dev: :gm:

#547 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 25. - 10:07

Sajnos milyen gyakori az ilyen tartás... Egy idõben jártam egy bácsikához kukoricáért, búzáért. Vettek az unokának egy póni csikót, majd együtt felnõnek, és sétálgatnak a naplementében stb elgondolással. Na, a csikó egy kennelben van tartva, kb 4x4m-es területen. Társa nincs, mozgatás nuku, vezetni nem lehet, mert sunyít és rúg. Így szegénykém csak forog egy helyben, egész álló nap. De a zabot kapja tömegével, hátha egyszer végre csak felrúg valakit. Felajánlottam a segítségem, próbáltam szépen ráhatni, hogy vigye el a barátjához, aki kb 100m-re lakik, és legelõn tartja a lovait, biztos megengedné, hogy legalább nap közben ott legyen a csikó, mozoghatna, meg tanulna egy kis rendet, nem volt hatása. Ja, a jegyzõ szerint pedig megfelelõek a tartási körülmények. Egy pár hónapja szem elõl tévesztettem a sorsukat, remélem azóta belátta a hibákat, és eladta a csikót.

"Qei me amat, amat et canem meum."


#548 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 25. - 10:22

Vettek az unokának egy póni csikót, majd együtt felnõnek, és sétálgatnak a naplementében stb elgondolással.

Na igen. :D
Itt igazából nem is lenne olyan vészes, mert hatalmas helyen vannak a lovak, jól érzik magukat, szóval az õ szempontjukból ez teljesen ideális lenne, ha nem lennének rövid idõn belül nyomorékok a körmölés hiánya miatt. A homokon semmit nem kopik a patájuk, a kanca legalább egy éve, a mén több éve nem volt körmölve. Arasznyi, berepedezett fölösleg van a patájukon. A mozgásukon már erõsen látszik, a ménnél már lehet, hogy komolyabb károkat is okozott. És nem fogják tudni megkörmölni õket, az biztos, legfeljebb altatópuskával.
A másik meg, hogy mivel egy helyen vannak, szaporodnak. Három év múlva már öt-hat lóval nem fognak tudni mit kezdeni. :rolleyes: Aztán jöhet az animal planet forgatni. :gm:

(Külön kiemelném, hogy agrár diplomával rendelkezõ tulajokról van szó.)

Edited by Gisari, 2013 május 25. - 10:26.


#549 ppr

ppr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 25. - 17:57

(Külön kiemelném, hogy agrár diplomával rendelkezõ tulajokról van szó.)



Külön kiemelném, hogy ez rég nem jelent semmit. :)

#550 jveres

jveres

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 36 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 31. - 7:51

Korábban, a téma indulása elején írtatok nem túl pozitív véleményt egy fóti "csillgaszemû" :) által vezetett lovardáról. Nézegettem a lovait (egyelõre csak interneten) és van egy-kettõ, ami tetszene. Van valakinek frisebb tapasztalata, véleménye a lovardáról? Köszi

Edited by jveres, 2013 május 31. - 7:51.


#551 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 31. - 8:37

Korábban, a téma indulása elején írtatok nem túl pozitív véleményt egy fóti "csillgaszemû" :) által vezetett lovardáról. Nézegettem a lovait (egyelõre csak interneten) és van egy-kettõ, ami tetszene. Van valakinek frisebb tapasztalata, véleménye a lovardáról? Köszi


Gondolom a megbízhatóságra vagy kíváncsi. Ki lehet fogni jó lovat is nála, de én több átverést láttam már a környezetemben részérõl. (Szeret beteg lovat egészségesnek eladni, ha elég tökös az ember, akkor kiverheti belõle a cserét, feltéve, ha idõben rájön a ló betegségére stb.)

#552 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 31. - 9:05

találkoztam valakivel,aki kimondottan terepbiztos,bambulós hobbilovat keresve bevásárolt egy felpörgetett,ijedõs 'sportjellegût'. igaz, utána 'helyrerakták' neki... Másik ismerõs,igaz,jó tíz éve,szintén bevásárolt,patahengerest... Az egyik bértartónk pedig,ahogy az elõttem szóló is mondta,kifogta,kis szerencsével,relatíve olcsón-a valós értékénél olcsóbban,jó papíros,makkegészséges kancát vásárolt.Nem rosszabb,mint a többi sportkupec,bár én az ilyeneket kicsit fenntartással fogadom.Lovat még nem-pont mert sérült lábút akart rámsózni cserére-nem vettem tõle... Sportlovas körökben leinformálható a már versenyzett vagy munkába vett lovai egy része,ez segítség lehet egy esetleges vételnél.

#553 jveres

jveres

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 36 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 31. - 9:36

Köszi az eddigi infókat. Azt gondolom, hogy bárinél ki lehet fogni jó lovakat, csak a kupec nem biztos, hogy ismeri az árult ló elõéletét. Én kimondottan hobbi (osztály, terep, kisebb ugrások) keresek lovat és nem igazán szeretnék cserével küzdeni. Igazából csak azért néztem, mert abban az árkategóriában keresek és 1-2 lova (legalább is kép és videó alapján) szimpi volt Ezek szerint maradnak azok a lehetõségek, ahol valamit tud mondani az eladó a ló elõéletérõl is.

#554 Rontó

Rontó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 632 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 31. - 10:50

én se hallottam sok jót róla, ismerek lovat, amit egészségesen vettek tõle, majd pár nap múlva kehes és sánta is lett egyszerre... viszont tudok egészséges lovakat is, nem egyet, ami oda került eladásra, az ok egyszerû, ott jobban be tudják mutatni, természetesen a duplájáért árulja, mint amennyiért itt a környéken magán háznál voltak ezek a lovak. szóval én biztos nem vennék onnan lovat, mivel ez egy kupec, ezért amit ott megkapsz, azt pár héttel korábban megkaphatod máshol olcsóbban, vagy úgy is írhatom, hogy amit most árulnak jó kis lovakat, az simán pár hét múlva ott köt ki drágábban.

#555 jveres

jveres

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 36 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 31. - 11:01

én se hallottam sok jót róla, ...
szóval én biztos nem vennék onnan lovat, mivel ez egy kupec, ezért amit ott megkapsz, azt pár héttel korábban megkaphatod máshol olcsóbban, vagy úgy is írhatom, hogy amit most árulnak jó kis lovakat, az simán pár hét múlva ott köt ki drágábban.

Köszi, én is erre jutottam

#556 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 31. - 13:03

A kupecet azért ne a klasszikus romakupec kategória szerint értsétek, a telepen van SE és az arra érdemes lovakat - gondolom jobb eladási ár és népszerûsítés reményében - versenyeztetik is. Abban az árkategóriában is bele lehet tenyerelni a kakiba, de az 'olcsóbb' vagy 'hobbi' címkés jószágoknál még könnyebb... Nem védeni akarom a fickót, de az, hogy a háznál tartott jószágokat drágábban méri, egyfajta 'lóbizományiként' is felfogható tartja, toldozza-foldozza, lovagoltatja, míg lehet, 'háznál' ott ácsorog az eladó ló anélkül, hogy bárki foglalkozna vele, mozgatná... Én - sajnos jóbarátnak - vettem háztól atomkehes lovat, olyan famíliától, akiknek láttán senkiben meg nem fordulna a kétely, sõt az is lehet, még azt sem tudták, mi az a kehesség... a lovat hónapok óta nem lovagolták...Mivel a jószág gyanúsan olcsó volt, még a tizenegynéhány évvel ezelõtti árakhoz képest is, kértük a jövendõbeli gazdit, vigyen magával állatorvost, le is fixálták a szavatossági vizsgálat árát és idõpontját, majd a srác az utolsó pillanatban lemondta , gondolván, megspórol egy huszast, sõt a helyszínen még lefaragta a ló árát egy tizessel. a vigyor akkor fagyott le az arcunkról, amikor az addig angolboxban tartott, egész nap legelõs jószág oldala a téli párás, belehellt istállóban azonnal húzni kezdett... A fenti lóeladó-helyre visszatérve azon gondolkodom el, hogy az a ló, ami oda kerül, nagy eséllyel rendelkezhet hibákkal... de sajnos számos 'maszek', sportlovas és más is megcsinálja ugyanezt, hogy a hibát elkendõzve ad túl a lovon, csak mivel itt több ló fordul meg s halmozódnak az ilyen esetek, jobban feltûnik...

#557 Rontó

Rontó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 632 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 1. - 11:58

igen börni, csak én ezt az esetet is tovább képzelem, mert ha a haverod nem veszi meg a lovat, simán lehet, hogy megveszi az említett "elitkupec" és eladja drágán és akkor nem gyanúsan olcsón lesz valakinek kehes lova, hanem drágán... az a baj, hogy szerintem simán vannak olyan eladó lovai, amikrõl õ se tudja, hogy baja van/volt.... persze átverni bárki át tud, de egy olyanhoz biztos nem mennék vásárolni, akirõl mindenki mondja, hogy mekkora simlis.

#558 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 1. - 18:48

az elitkupec nem vesz 'bogót' :-), azt sokszor nehezebb - bizonyos körökben - eladni...szerintem a magánháztól,családtól,tulajdonostól vett lóval hasonlóképp megjárni drágább tanulópénz s jobban el is keni a szájat.mert azért azt sokan tudják-érzik,kupecnél általában az a ló köt ki,aminek 'valami bûne van'... A ritka kivétel itt is a szabályt erõsíti...

#559 jveres

jveres

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 36 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 6. - 20:19

Hosszas válogatás és telefonálgatás után holnap-holnapután lesz a lóvásárló túrám elsõ felvonása. Úgy döntöttem, hogy elõször "csak" szimpátia látogatást teszek a kiszemelt paciknál. Utána, következõ körben viszek magammal szakértõt és akkorra tervezem a próbákat is. Utolsó körre marad az állatorvos. Izgulok, mert mind a 4 paci gyönyörû.

#560 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 7. - 5:19



Külön kiemelném, hogy ez rég nem jelent semmit. :)

:dev: Tanúsítom.