Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Délvidék


  • Please log in to reply
86 válasz a témához

#1 iBIza

iBIza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.273 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 26. - 13:07

Szeretem nagyon Dél-Dunántúlt. Gondoltam, megérdemel egy topic-ot :rolleyes: . Családi szálak is kötnek Tolna megyéhez, Baranyát, azon belül is a Mecsek környékét pedig egyenesen imádom. Gyakran meg is fordulok arra.Kevés fórumost láttam, aki onnan származna. Hátha itt szívesebben szólalnának meg. Én nem élek ott, de szívesen beszámolok ottani lovas élményeimrõl. És nagyon szívesen venném, ha mások is mesélnének ilyenekrõl. Ha ismertek arrafelé lovas embereket, lovas tanyákat, ha tanúi vagytok lovas eseményeknek, vagy van bármilyen más lovas élményetek a déli országrészrõl, ne habozzatok leírni!

#2 iBIza

iBIza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.273 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 26. - 13:19

Lovas trecking – extrákkalA Tekeresi Lovas Panzió évek óta foglalkozik lovas túrizmussal. Kínálatuk egyre bõvül, eleinte lovas túrázás, majd vadászlovaglás, távlovas verseny szerepelt az „étlapon”. A lovas oktatás is jó színvonalú, az ott tanuló fiatalok eredményesen vesznek részt a panzió lovaival helyi versenyeken. Gonda Tibor, a tulajdonos kitalálta idén, hogy kellene valami nomád jellegû túrával is színesíteni a programot. Így született meg a lovas trecking ötlete. Persze sokunknak nem újdonság a lovas élet kissé nomád módja. Nem okoz gondot sátorban aludni, tábori gravitációs rendszerû „árnyékszéket” használni, két napig akár patakban vagy kútvízben mosakodni, szabad tûzön sülteket étkezni. Éppen ezért vállalkoztunk rá harmadmagammal – Mormotával és Icsivel – hogy mi leszünk a kísérleti alanyok Tibor új ötletéhez. A vállalkozás beváltotta a reményeket, sõt felülmúlta!

#3 iBIza

iBIza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.273 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 26. - 13:22

Pénteken dél körül érkeztünk a panzióhoz. Finom, bõséges ebédet kaptunk. Megszemléltük a négylábúakat, megbeszéltük, ki melyiket kapja társnak a túrához. Tibor jött Gyémánttal – túravezetõhöz méltóan mindig hátul. Az élen Mormota ment Fáraóval, vagy Icsi haladt elöl Oszival, vagy én vezettem Szilajjal.Rögtön az elején következett az elsõ ráadás. A hõségre való tekintettek nem szálltunk nyeregbe. Inkább fürdõruhát vettünk, és csobbantunk a Pécsi-tóba. Alig 150 m a panziótól a vízpart. Muris látvány, hogy a parton kint van a „Fürödni tilos” tábla, a vízben pedig vagy 200 ember, külön stég, vízibicikli kölcsönzõ és parti büfé. Délután öt óra külön kezdtük felszerszámozni a lovakat, hat óra elõtt, már kissé mérséklõdõ kánikulában indultunk útnak. A célpont Bükkösd volt, kb. 15 km távolságra. Tibor kitalálta viszont, hogy a bejáratott útvonal helyett fedezzünk fel újat. Tudta, egy kis eltévedés nem okoz nekünk gondot. Meg amúgy is elvitte magával Icsi a GPS-t. (Sheriffel az Orgoványi réten, a ködben is nagy hasznát vettük.) Az útvonalkeresés mókásan alakult. Kétszer is jártunk a Nyárád-forrás melletti kulcsosháznál, miután jól betájoltuk, merre is lenne jó menni. Olyan is elõfordult, hogy az úton haladva távolodtunk a céltól, ahelyett, hogy közeledtünk volna. Három km-re sem lehettünk Bükkösdtõl, de egyszerûen minden arrafelé vezetõ út bozótosba torkollott. Végül, mikor – velünk ellentétben – Tibor kezdett aggódni, találtunk egy utat, ami ismerõs rétre vezetett. Innen már gyerekjáték volt – este tíz után, sötétben – eljutni az Arató-tanyára. Az éjszakai lovaglás volt a második extra a túrán. 24 km-t lovagoltunk a 15 helyett. Lovaink külön karámot kaptak éjszakára. Egyik felén ki volt ásva egy kb. méter mély, 60 cm széles árok. Lovainknak nem volt elég a másik fél hektár, egyik belelépett az árokba, másik pedig átugrott rajta a maradék keskeny földsávra. „Megmentésük” után eltorlaszoltuk az árokhoz vezetõ keskeny átjárót. A harmadik ráadás a tanyán fogadott, ugyanis kifogástalan infrastruktúrát építettek, WC-vel, zuhannyal, kerti lámpákkal. A nomád fílinget csak a sátor õrizte meg.

#4 Nócy

Nócy

    Csikó

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 26. - 13:24

Én Orfûn(Pécs mellett)nyaraltam családommal, és ott láttam lovakat. Lovagolni sajna nem tudtam egyéb okok miatt, de lósimogatás és nézelõdés az volt bõven.

#5 iBIza

iBIza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.273 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 26. - 13:24

2. rész Másnap reggel idejében útra keltünk. Gyönyörû virágos réteken, árnyas tölgyesekben, bükkösökben nyargaltunk. Kaptattunk hegyre, ereszkedtünk völgybe a Mecsek lankáin, akadt sok vágtára alkalmas szakasz is. A Rácz-tanyára értünk jó tempóban. Itt is kaptak a lovak külön árnyékos karámot, leszerszámozva legelészhettek, pihenhettek délidõben. Mi pedig a vendéglõben ebédeltünk negyedik ráadásként. Mikor kissé enyhült a meleg, elindultunk, hogy megtegyük a panzióig vezetõ ¾ órás utat. A lovak kaptak abrakot, mi pedig – újabb extraként – vízibicikliztünk a Pécsi-tavon. Késõ délután újra nyergeltünk, a lemenõ nap fényénél kerekedtünk útra a Lóri kulcsosház felé. Aznap már nem tévedtünk el, annak ellenére, hogy nem a legrövidebb utat választottuk a táborhelyhez. Mire odaértünk, finom illatok fogadtak. Tárcsán húsok és zöldségek sültek. A réten kis társaság ült, kedves ismerõsükkel, vidám hangulatban. Ez volt aztán az igazi extra szolgáltatás! A lovakról a panzió személyzete gondoskodott, nekünk csak az étel elpusztítására és a „hidratálásra” (borral, sörrel!) kellett koncentrálni. Kaptunk újabb látogatót is egy rókafi személyében. Az éhség annyira elnyomta óvatosságát, hogy alig akart elmenni.Éjszakára már visszatért a nomád stílus: hordóban volt a víz a mosakodáshoz, pottyantós vécé, sátorban alvás göröngyös talajon, és mindehhez az éjszakai erdõ hangjai. A lovak szabaduló-mûvészt játszottak. Aggódtunk amiatt, hogy ha el tudnak menni, könnyen hazatalálnak az ismerõs útvonalon. Végül minden gond nélkül ért bennünket a reggel. Elfogyasztottuk reggelire a vacsora maradványait, nyergeltünk és elindultunk. Csodaszép helyeken haladtunk újra. A kissé hûvösebb idõ ideális volt lovagláshoz. Lovaink jókedvûek voltak, meg sem látszott rajtuk az elõzõ napi túra hatása. A vadászlovaglás útvonalának érintettük néhány szakaszát, egy-két akadályt meg is ugrottunk. Két órás tartalmas lovaglás után értünk újra a panzióhoz. Lemoshattuk magunkról az út porát, fincsi ebédet kaptunk, pihengettünk az udvaron. Délután nagyon nehezen ment a haza indulás, nemigen akaródzott visszajönni a hétköznapokba. Ha osztályozni kéne ezt az újabb szolgáltatást a panziónál, egyértelmûen csillagos 5-t érdemelne.

#6 iBIza

iBIza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.273 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 26. - 13:26

Nócy! Orfû melyik részén voltál? Öt faluból áll Orfû, több helyen is tartanak lovat. Én Orfû-Tekeresen vagyok majdnem törzsvendég. Hogy tetszett a környék?

#7 Nócy

Nócy

    Csikó

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 26. - 13:37

Nagyon tetszett. A kistó(amelyiknek ilyen félsziget van a közepén, lehet ott kempingezni is, tehát asszem az a kistó)fölötti 2.-3. utcában nyaraltunk, a Turista utcában. A lovarda aszzem Petõfi utca valamennyi volt. Nem biztosak az adatok, nem jó az utcanévmemóriám, bocs. Üdv:Nócy

#8 iBIza

iBIza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.273 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 26. - 13:53

Nócy, mivel én másik részen voltam, csak átmentünk arra, így kb. tudom, hogy hol lakhattatok. Nem tudom, van-e több Petõfi utca Orfû öt falurészén. Ha nem, akkor Te is a Tekeresi Lovas Panziónál símogattál lovat. Posted Image Más. Tolna megyében, Simontornya, Pincehely, Tamási környékén hol lehet jót lovagolni? Van valakinek tapasztalata?

#9 Nócy

Nócy

    Csikó

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 26. - 14:00

Igen. Ismerõs volt a név a hozzászólásodbanÜdv:Nócy

#10 iBIza

iBIza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.273 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 29. - 9:33

Az Orfûi Lovas Napok keretében amatõr távlovas és távhajtó verseny lesz szeptember 4-én.Eddig minden évben nagyon jól sikerült a rendezvény. Posted Image

#11 iBIza

iBIza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.273 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 5. - 20:11

Voltunk a hétvégén Orfûn! Pénteken érkeztünk meg Mormotával és Icsivel a panzióhoz. Gyorsan felkaptuk a lovas szerkót, és irány lovat pucolni. Kimentünk egy jó kétórás terepre. Én mentem elöl - többnyire - Szilajjal. Azért többnyire, mert Szilaj, nevével ellentétben néha roppant ijedõs. Egyszer-kétszer vágta közben oldalra ugrott vagy 1 m-t, bele a susnyásba, én meg gyõztem rajta maradni. Néha olyan helyen is frászt kapott, ahol látszólag semmi ijesztõ nem volt :confused: A bennfenntesek azt mondták, hogy állítólag még a saját árnyékától is megijed. :eek: Este a tábortûznél anekdotákat, vicceket meséltünk. Szombaton távlovas és távhajtó verseny volt Orfûn. Sajnos elég kevés induló volt :( , pedig a 40 km lovas és a távhajtó verseny bele számított a megyei bajnokságba. Mi hárman a 20 km távval próbálkoztunk. Jó tempóban, de lovat kímélve mentünk végig, semmi malõr nem történt. Szilaj nagyon ügyes volt, nem gõzölt be az idegen lovak miatt, és így szépen be lehetett osztani az erejét. :cool: Mormota és Icsi is klasszul mentek. Mormota Fáraóval kifejezetten kellemes iramot diktált. A kis létszám miatt igen kellemes, családias volt a hangulat. A versenybíróság külön megdícsért mindenkit a sportszerû versenyzésért, és hogy senki nem volt, aki bántotta, nyúzta volna a lovát pusztán a nyerés érdekében. A végén mindenki kapott emléklapot (de enélkül is nagyon kellemes emlék lesz).Ma reggel korán keltünk, már nyolckor fel voltak nyergelve a lovak. Elmentünk új útvonalakat felfedezni a környéken. A vadászlovagláshoz "térképeztük" fel a terepet. Szilajt mintha kicserélték volna. Jó volt a menõkedve, mintha elõzõ nap nem is versenyzett volna. Csak egyetlen egyszer torpant meg egy fehér zsák láttán. Máshol pedig inkább csak jól megnézte magának a dolgokat, de azon kívül nem hisztizett, nem csinált semmi rendetlenséget. Posted Image Ugrottunk akadályokat, olyan volt, mint az álom. Szóval Szilaj továbbra is egy Posted Image Nagyon nem akaródzott ma hazajönni. Holnap meg már munka ...

#12 iBIza

iBIza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.273 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 4. - 8:44

Jó dolog a vadászlovaglás. Egy ünnep, ami a lovaglásról és a hagyományokról szól. Ünnepi öltözék, fényesen tiszta lovak és felszerelés. Szeretek Orfûre járni egyébként is, és a vadászlovaglást ki nem hagynám a világ minden kincséért sem. Az elmúlt szombaton rendezett vadászlovaglás összességében jól sikerült. Pazar volt az idõjárás, ennek megfelelõen szép számú lovas gyûlt össze (30). A társaság fegyelmezetlenebb volt az átlagosnál, de így az esti értékelésnél annál több pálcaütést oszthetott ki a Master a renitenskedõknek. Azért is éreztem nagyon jól magam, mert szuper lovam volt. Szilaj mesésen ugrik, ezért többször is elõfordult, hogy a Master elõre küldött, ugorjam elsõnek az akadályt, mert az õ lova bizonytalanabb. Így legalább tényleg be tudtam tölteni a szerepemet, mint Segítõ (Whip).Vasárnap levezetésként egy királyságos terepet mentünk, beiktatva gyakorlásként néhány akadályt.Én csak ajánlani tudom, hogy akinek van lehetõsége, ragadja meg, és vegyen részt vadászlovagláson. Szerintem megéri.

#13 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 6. - 9:05

Kedves Bennfentesek! Posted Image Tudtok valami jó lovardát Villányban és/vagy közvetlen közelében?Ahol van tereplovaglási lehetõség vagy egy olyan lovarda, amit feltétlenül érdemes megtekinteni.

#14 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 6. - 13:00

Ibiza!Szept. 5-én írtál az orfûi távlovizásról.Egész véletlenül nem emlékezel egy Szerpák Mária nevû lányra, hogy indult-e?

#15 iBIza

iBIza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.273 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 6. - 15:47

Kevesen voltunk a versenyen, de a vezetékneveket nem jegyeztem meg. Volt egy lány, Marcsiként mutatkozott be, szürke arab lova volt, de nem õ indult, hanem valaki más a lovával. Õ maga a múlt heti vadászlovagláson vett részt ugyanezzel a lóval.Nem tudom, hogy õróla van-e szó [ Október 06, 2004, 15:48: Az üzenetet átszerkesztette: iBIza ]

#16 iBIza

iBIza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.273 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 6. - 15:49

Csuti! Arrafelé még nem jártam lovazni, de megpróbálok utánanézni, hátha találok valamit.

#17 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 7. - 7:07

Köszi!Interneten már keresgéltem, de nem találtam semmit ott, a közvetlen közelben.

#18 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 7. - 9:24

Köszi...Van neki szürke lova is, a sajátjának Mini a neve és eléggé vadállat.Ismertetõjelei:vékony, mosolygós kedves arcú lány hosszú majdnem fekete haja van és fanatikus...

#19 iBIza

iBIza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.273 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 7. - 11:41

Szerintem ugyanarról a személyrõl beszélünk. Így már tudom a teljes nevét is. :D Agrobe, Te honnan ismered? Vannak kapcsolataid a "Délvidéken"?

#20 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 7. - 12:25

Szobatársam volt és barátnõm talán most is.Jártam nála még egyetemista koromban Mindszentgodisán.Már régen beszéltem vele, így nem tudok róla mostanság, pedig nagyon kedvelem.Csinált egy lovardát is, Lõrincen, de tudomásom szerint már kiszállt belõle.

#21 iBIza

iBIza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.273 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 7. - 15:03

Most már tuti, hogy ugyanarról beszélünk, mert a Marcsi mindszentgodisai. Onnan jött át többedmagával a távlovas versenyre, Orfûre. Este a tábortûznél sokat nevetgéltünk, tényleg mosolygós! Posted Image És van egy kellemes, dallamos akcentusa.A vadászlovaglás alkalmával már kedves ismerõsként üdvözöltük egymást.

#22 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 7. - 15:12

Akcentusa?Azt nem vettem észre, bár sokat laktunk együtt és lehet, hogy megszoktam.Azt nem tudod, hogy melyik lóval ment , milyen számban és hogy?

#23 iBIza

iBIza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.273 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 7. - 16:18

Mint már fentebb tán említettem, õ nem indult a távlovas versenyen, hanem más indult a lovával, és másokkal közösen vittek át lovakat a versenyre. Mivel nem figyeltem külön az õ lovát, nem emlékszem, hogy 20 v. 40 km-en indult-e.A vadászlovagláson viszont Minin ült. Ketten jöttek át Godisáról egy idõsebb fazonnal. Végigjöttek a vadászlovagláson, részt vettek a rókafogásban, és ott voltak a vadászbálon. Nap közben a csapat közepe táján lovagolt, ezért alig láttam, én elöl voltam közvetlenül a Master mögött. A bálon sûrûn osztogatták a pálcaütést, gyakorlatilag mindenki kapott (ez ott afféle hagyomány :D ), hogy a Marcsi épp miért kapott, már nem emlékszem. :rolleyes:

#24 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 12. - 9:28

Ha legközelebb találkoztok akkor puszilja avolt szobatársa Marcsit.

#25 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 12. - 9:44

iBIza!Az idõsebb fazon nem véletlenül Szebeni (remélem jól emléxem a nevére) doki Mindszentgodisáról? Ha igen, akkor írásaiból sokan ismerik még a régi levlistások közül!Ha ismét arra jársz légyszi kérdezz rá és persze üdvözöljük!

#26 iBIza

iBIza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.273 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 12. - 10:50

Csuti! Nézelõdtem, de nem találtam. Ha legközelebb Orfûn járok, rákérdezek, õk mégiscsak közelebb vannak, hátha tudnak valamit ajánlani.Agrobe! Marcsinak át fogom adni az üzenetet.Eva! Majd rákérdezek, mi a neve az illetõnek. Mivel a vadászon a jelentkezésnél ki kellett tölteni a személyes adatokat, biztosan tudni fogják a nevét.

#27 Menches

Menches

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 798 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 15. - 19:06

Na,kérem szépen. Én, Menches stb, felajánlok, egyszerre 1, lóbolondnak egy kis Tolnai lovaglást.Mivel végre kettõre nõt lovaink száma. A tulajdon viszony (szokásomhoz híven), kissé kusza ,de törvényes. És a ló is használható. Egyenlõre ennyi, mert ismét rohanom kell.Üdv, Én, Menches stb.

#28 Veraa

Veraa

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 17. - 23:24

Szevasz délvidék, én pécsi vagyok. valaki a környékrõl? Orfû, Keszü, Kökény stb.

#29 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 18. - 4:06

Szia, nézz be a Pécs és környéke topicba is!Ja, látom már megtaláltad Posted Image [ November 18, 2004, 03:08: Az üzenetet átszerkesztette: Adrienn ]

#30 iBIza

iBIza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.273 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 18. - 9:09

Szia Veraa! Ismeretlenül is üdv a fórumon!Lakhelyemet tekintve nem vagyok délvidéki, bár én indítottam a topikot.De! Sokat jártam Orfû/Tekeresen, lovaztam a Tekeresi Lovas Panzió lovaival, sok rendezvényen (vadászlovaglás, távlovas verseny, stb.)részt vettem. Jó lenne, ha az ottani barátaim és a fórumosok közül lenne valami közös halmaz.

#31 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 19. - 12:24

Sziasztok! Marcsi elajándékozná a lovát!akit érdekel nézzen be az eladó lovakhoz...

#32 kazi

kazi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 708 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 8. - 15:00

Délvidék! Orfûn bál lesz sok lovassal 02.12-én

#33 iBIza

iBIza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.273 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 10. - 21:10

Ha valaki részt vesz a bálon, adja át üdvözletemet az Orfûi Lovasklub vezetõségének (B. Sándor, M. László, G. Tibor és a többiek) és tagjainak. Posted Image

#34 iBIza

iBIza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.273 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 23. - 11:30

Õsz óta Pünkösdkor jártam újra Orfûn. Kis baráti társasággal mentem. Jól éreztük magunkat, mint mindig.A táj gyönyörû volt, mint mindig. A fogadtatás, vendéglátás szivélyes, mint mindig. Jókat lovagoltunk, mint......A nyitott lovardák program vasárnap zajlott a Tekeresi Lovas Panzióban. Vidám nap volt, szerintem sikeres is. Színes volt a program. Részt vettem várfoglalásban (kétszer elsõ lettem :) ), "bogárfuttarásban" (utolsó helyezett :( ). Ha idõm engedte volna, mindenfélét kézmûveskedhettem volna.Találkoztam, beszélgettem nagyon sok kedves ismerõssel, a házigazdákon kívül az orfûi lovasklub néhány tagjával, az orfûi lovas fiatalokkal, Nellivel, Violával. Találkoztam a fórumról Kazival, még a telkére is bementünk lóval véletlenül.Persze számomra az egész hétvége elsõsorban a lovaglásról szólt - mi másról? Elõször kicsit vissza kellett szoknom az angol nyereghez, de gyorsan belejöttem. Így semmi sem gátolt abban, hogy fergetegesen jókat nyargalásszunk a Mecsek lankáin, erdõkön mezõkön. Erdély mellett Pécs környékén is ott hagytam szívem, lelkem egy darabját, ami miatt folyton vissza kell térnem.

#35 kazi

kazi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 708 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 7. - 17:06

ELSÕ ORSZÁGOS GYEREK LOVAS TALÁLKOZÓ ORFÛ 2005 június 30-július3 részletes leirás és jelentkezés:www.gyereklovas.hu

Edited by kazi, 2005 június 7. - 17:06.


#36 Hosszúpuska

Hosszúpuska

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 18 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 9. - 19:46

:kocc: Szia Kazi! A szünetben készülök délvidék felé.... lóval... Még mindig "pötyös a lovam nyaka . Most sikerült vissza reg .. magam . Remélem rájöttél ki vagyok! :confused:

#37 iBIza

iBIza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.273 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 15. - 12:50

Beírom ide, hátha...Három ember köllene, oszt csak ketten vagyunk. Pedig nagyon klassz lenne... Hogy mi is? Hát a "lovas trecking". A Tekeresi Lovas Panzió vezetõje tavaly kitalálta, hogy milyen jó lenne a lovaglást összekötni kalandos, félnomád körülményekkel. Így történt, hogy egy hosszított hétvégét töltöttünk Orfû környékén, sátorban aludtunk az erdõben vagy tanyán, lovainkkal a közelünkben. Az ellátásról és a holmink helyszínre juttatásáról Gonda Tibor családja és a panzió személyzete gondoskodott. Nekünk csak annyi volt a dolgunk, hogy napközben jókat barangoljunk lóval, este meg készítsük el táborhelyünket.Annyira jól sikerült a tavalyi, hogy rábeszéltem Tibort, legyen idén is lovas-trecking. Nem ellenkezett túlságosan, csak annyi volt a kikötés, hogy legalább három résztvevõ kell. Egyik jó barátnõm nem ér rá, így maradtunk ketten, töretlen lelkesedéssel.Arra gondoltam, hátha valaki szívesen részt venne egy ilyen mulatságban. Az idõpont július 29-31. Júli 28-án érkeznénk a panzióhoz, ott még teljesen civilizált körülmények között (szobában) laknánk, aztán péntektõl irány a szabad természet. Vasárnap délelõtt érkeznénk vissza a panzióhoz, ahol ebéddel végzõdik a program. A teljes ellátás biztosított, mondhatni "terülj-terülj asztalkám" bõséggel.Fontos infó lehet még, hogy a lovak angol stílusban lovagoltak és ehhez passzol a felszerelésük is.Tudom, elég közeli az idõpont, de hátha valaki épp ebben az idõben szeretne lovas túrázni, csak nem tudta eddig, hol és kivel. Szóval lehet jelentkezni, akár magánüzenetben vagy emilben. (Ha valaki direktben keresné meg a Tekeresi Lovas Panziót, lehet nyugodtan Bathó Izabellára hivatkozni.)

Hozzászólás megtekintése

Hajrá!

#38 vibe

vibe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 64 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 17. - 22:28

Elõször is mindenkit üdvözlök, több apropóból is!1. Régebb óta olvasvagatom ezeket az oldalakat, többször regisztráltam is, de mivel igazi okom nem adódott a hozzászólásra, ezért törölték regisztrációmat.Tehát mostani hozzászólásommal ezt is igyekszem elkerülni, és ezúton is köszöntöm a fórumozókat!2. A legfõbb ok amiért írásra szántam magam, s gyanítom, hogy a jövõben egyre gyakrabban, az pedig az a körülmény hogy alig több mint egy hónapja paci-tulajdonosnak mondhatom magam. Aki ezen túl van, annak biztosan nem kell magyaráznom közlékenységem változását, aki pedig ezt még nem tapasztalta meg annak nem igazán tudom elmondani az ezzel kapcsolatos érzelmeimet. Most ezt a témát nem is engedném hosszú lére, alkalom adtán biztos bõvebben írok még magamról, kapcsolatba kerülésemet a lóval, lovaglással, s BEL AMI-ról -mert hogy így hívják a pacit. Ha már itt tartok annyit azért még róla, hogy a Rácz-tanyáról hoztam el, ahol 3-4 évig volt, osztrák gazdája tartotta ott bérben. Mivel a "Délvidék" régiós oldalt választottam elsõ jelentkezésem helyeként, még az is elõfordulhat, hogy valaki ismeri közületek. Minden érdekel, ami vele kapcsolatos, ezért külön megköszönök minden iformációt, amihez tõletek vagy általatok juhatok! Tehát ezúton is kifejezve és megoszva örömömet minden fórumozóval tudatom, hogy: LOVAM VAN !!!3. Természetesen Nagyon fontosnak tartom, hogy a "Délvidéki" régió lovasaihoz minél hamarabb, minél közvetlenebb kapcsolat fûzzön ezért, most õket is külön köszöntöm, remélem közületek minél többet közelebbrõl is megismerketek!Megjegyzés: mivel teljesen járatlan vagyok a fórumozás technikai részleteiben, elnézést mindenkitõl, ha bármely részletre vonatkozóan zavarnám a PROFI fórumozók kommunikációját, egyébként pedig minden jószándákú kritikát, észrevételt vagy véleményt szívesen veszek!Üdv mindenkinek: vibe

#39 vibe

vibe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 64 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 17. - 22:33

Ez a "lovas trecking" saját lóval, vagy csak a tekeresi panzóban tartott lovakkal mûködik?

#40 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 17. - 22:41

Szia Vibe! :)Szerintem a bemutatkozást érdemesebb itt kezdeni. ;)Egyébként jó, hogy mégis itt debütáltál, mert különben nem jöttem volna rá, hogy ebbe a topicba regionálisan még úgy-ahogy beleférek, mivel Tolna megyei vagyok! :yeah: