Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kisbéri félvérek


  • Please log in to reply
15119 válasz a témához

#41 ando

ando

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 180 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 6. - 12:06

Ez akkor ha jól értem azt jelenti, hogy abban az évben kell vinni amikor csikót akarok? Tehát ha jövõre viszem és mondjuk csak 3 év múlva akarok csikót, az akkorra már "nem érvényes"? Vagy?

#42 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 6. - 12:59

Pontosan Ando. Ha minden évben akarsz csikót, akkor minden évben vinned kell a kancát szemlére, vagy ha nem, akkor a csikó csak nyakon sütött lesz.

#43 ando

ando

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 180 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 6. - 13:34

Rossz hír. De nem is teljesen értem a logikát. Hisz a kanca minden évben ugyanaz marad. És mi van ha pl. az adott évben elvetél? Akkor hiába volt az egész? Bezzeg a csõdiknek elég egyszer menni...

#44 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 7. - 17:42

Én sem értem, hogy miért van ez, talán az Egyesülettõl kellene megkérdezni.Biztos vagy benne, hogy a csõdöröknek elég csak 1x menni?

#45 Afi

Afi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 7. - 19:28

Ha minden jól megy,énis fogok versenyezni tavasztól egy 6 éves sárga kisbérin,Boleron díjugratásban.A lapjait még nem láttam,de 3 fajtából is van benne,igaz nyereghekyen van sütve.Ösei közé tartoznak gidránok,kisbérik és arabok.Név szerint Széplakra és Gazalra emléxem. :rolleyes:

#46 Szépike 2

Szépike 2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 187 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 7. - 20:22

Sziasztok!Nekem is van kisbéri fedezõménem. Sokan szeretik a kisbérit, mert sok mindenre használható. Az viszont igaz, hogy semilyen sportágban nem ért el kimagasló teljesítményt, és valószínüleg nem is fog, mert pl: az angolt telivért, vagy a muraközit direkt arra tenyésztették ki, amire használják.A kisbéri fajta amúgy több fajta keveredésébõl alakult ki.Az és lovam egy kisbéri törzsménnek a fia, de a származási lapján van egy angol telivér nagypapája, és három angol telivér dédszüleje. (ezt most elég hülyén írtam le, de nem tudom hogy hogy kell)Na, én csak ennyit akartam hozzászólni.Csá!

#47 Wenny

Wenny

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 66 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 7. - 22:41

Hogy hívják a pacidat Szépike?

#48 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 7. - 23:39

Szépike2! Milyen ember vagy te, h részletesen beszámolsz egy csodalóról és képes vag kínozni minket azzal, h még egy képet sem láthatunk róla? :D

#49 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 8. - 1:13

Szépike 2!Megkérdezhetem, hogy hogy hívják a kisbéri fedezõménedet? Szabolcs megyében nagyon sok a kisbéri fedezõmén.

#50 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 8. - 1:17

Jut eszembe, tudtátok, hogy Ozora II Aranyláz meghalt? Nyilván van azért 1-2 ember, akinek mond valamit ez a név. Amúgy õ is Szabolcs megyében volt.

#51 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 8. - 1:21

Szépike 2!Azzal azért vitatkoznék, hogy semmiben sem emelkedtek ki a kisbéri félvérek. Az igaz, hogy köztudottan univerzális lovak, és épp ezért kedvelt fajta (ezért is), de azért Lóska Jánosnak van 1-2 lova, ami elég szép eredményeket ért el militaryban, szerintem az õ eredményei csöppet sem elhanyagolandók.

#52 Flash

Flash

    Csikó

  • Kizárt tag
  • 61 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 8. - 16:23

Na csövi!Ide is bekukkantok.A Rodeóban (imeritek)sok kisbéri van Nálunk van az utolsó Ozora Árvácska!A neve: Mona Lisa,szine: pej (a szõre úgy csillog mint az arany), és olyan négy éves lehet.De ott van még Bella,Mimmy és még sokan mások. Posted Image

#53 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 8. - 16:41

Flash, nem teljesen lrtelek. Már miért lenne az az utolsó Ozora Árvácska?

#54 ultimo

ultimo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 114 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 9. - 9:32

Szépike!Keveredni a kutyák szoktak a kert végében. Maradjunk annyiban hogy a Kisbéri félvért kitenyésztették.Kisbéri félvér fogatban volt már világbajnok, csak hogy egyet említsek a nem túl kiemelkedõ képességekbõl! Posted Image ultimo

#55 Szépike 2

Szépike 2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 187 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 9. - 12:38

Helló.Lovam neve Szikrázó 1 Vihar. Az apja Szikrázó 1 (törzsmén), az anyja Filou 6 Orsolya.Képet azért nem tudok küldeni, mert nincs olyan izém amivel kell. A kisbérit természetesen tenyésztették, csak az a baj, hogy mindent "raktak" bele. Angol telivért, magyar sportlovat stb. Így ezért nem olyan jó, mint pl. a telivér síkversenyeken, amit direkt arra tenyésztattek ki.Ugrósportban mondjatok egy eredményes kisbérit.Csak ennyit akartam.

#56 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 9. - 17:23

Szépike 2!Arra a ménre tulajdonosnak az OMMI van feltüntetve. Azóta már megvetted?Én most hirtelen nem tudok ugrósportban eredményes kisbérit, de biztos van. Mellesleg Te nem azt írtad, hogy nem minden lovas sportban emelkednek ki, hanem hogy egyikben sem. Így nincs mirõl beszélnünk, mert már én is írtam a militaryt, Ultimo meg a fogatot.

#57 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 9. - 17:55

Szépike 2! Mellesleg Szépike, azért ne hasonlítsuk össze az angol telivért egy félvérrel sem. Az angol telivért eleve a gyorsaságra, versenyre tenyésztették, míg a kisbérit katonai hátasnak, aminek azért tökéletesen megfelelt. De ha már ennyire az angol telivérrel akarod összehasonlítani (bár szerintem nem lenne szabad, teljesen más a kettõ mind származásilag, mind használhatóság szempontjából), akkor az angol telivér is leginkább a gyorsaságával tûnik ki, szerintem ritka az ugrósportban, militaryban, pláne a díjlovaglásban, pedig egyedszáma a sokszorosa a kisbérinek.Már csak azért se hasonlítsuk össze, mert az angol telivér már akkor létezett, amikor még a félvérekrõl azt sem tudták, hogy micsodák. Tény, hogy az angol telivér sokkal "tisztább" származásilag, de mivel a kisbérit kitenyésztették, többek között az angol telivérekre hagyatkozva, így már ez is kizárja, hogy származásilag olyan legyen, mint az angol telivér. Tény, hogy a kisbérit keresztezhetik más fajta lovakkal (angol telivér, trakehneni, gidrán, furioso…). De azért ha jól megnézed mondjuk az idei Katalógust (is), a kisbéri mének száma mellett elenyészõ a többi fajtát képviselõ lovak száma. Még Rangos is csak célpárosítással fedezhet a fajtában, vagyis csak külön engedéllyel. Arab mén is csak egy van benne, gidrán 2, vagy 3, furioso talán 4. Ez azért nem olyan sok. Mellesleg ezeket úgy választották, hogy a kisbéri fajtában a fedezésük indokolt a teljesítmény, vagy küllem miatt. Az, hogy angol telivér fedezhet a fajtában, számomra természetes, mivel a fajta alapításában is igen nagy szerepe volt a telivérnek. A két fajtának nincs esélye az összehasonlításban. A telivér azért telivér, mert "tiszta", a félvérnek sem hiába félvér a neve. Ezen még nem gondolkoztál?Én személy szerint a lovamra mindig is igyekezni fogok kisbéri mént tenni, nem angol telivért, vagy bármilyen mást. Ha a kisbérit "keveréknek" tartod, akkor szerinted mi a magyar sportló?Az ugrósportban meg eleve nincs sok esélye a fajtának, mert divat lett a külföldi lovak "futtatása" (pl holsteini) és a magyar fajták teljesen a háttérbe szorultak. Ha tudának teljesíteni, akkor sem adnak rá esélyt nekik, mert inkább választják a holsteini lovakat. És azért azt se felejtsd el, hogy a kisbéri már nem egy válságon keresztül ment, és a mai napig próbálják regenerálni, nem úgy, mint az angol telivér. Javaslom, olvasd el a fajta történetét, amit az elsõ oldalra begépeltem, és akkor rájössz, hogy miért nem jó az összehasonlításod.És az az "izé", ami neked nincs, hogy felrakd a fotókat, scanner, vagy szkenner magyarosítva. [ 09 December 2002, 16:57: Az üzenetet átszerkesztette: ikácska ]

#58 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 9. - 18:06

idézet:
Eredeti szerzõ: ikácska:Javaslom, olvasd el a fajta történetét, amit az elsõ oldalra begépeltem, és akkor rájössz, hogy miért nem jó az összehasonlításod.És az az "izé", ami neked nincs, hogy felrakd a fotókat, scanner, vagy szkenner magyarosítva.[/QUOTE]Ikácska! Az ilyen stílusból szokott lenni a flame. Kell még egyszer? Ha neked sem hiányzik, próbálj meg máshogy hozzáállni, ha lehet. Mert lehet Posted Image

#59 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 9. - 18:16

idézet:
Eredeti szerzõ: ikácska:Szépike 2! Arra a ménre tulajdonosnak az OMMI van feltüntetve. Azóta már megvetted?[/QUOTE]Ikácska, ezt nagyon szépen kérdezted. Ugyanezt akartam megkérdezni Szépike2-tõl, csak kitöröltem, nehogy botrány legyen, s megint összerezzenjen minden széplélek és mimóza.

#60 Mámor

Mámor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 50 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 9. - 19:48

szia wenny!!én ismerek egy nagyon aranyos pacit,másfél éves és van egy Lütyö nevü tesokája:)nem issmered?? Posted Image képzeld eltünt a topicom!!mi lett vele??? :( :( :(

#61 teddy

teddy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 496 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 9. - 20:18

Nem lehet, hogy annyira elsüllyedt, hogy átkerült a következõ oldalra?

#62 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 9. - 20:20

Nem akarok megint beleszólni (de megteszem Posted Image ).Ez a szöveg magán jellegû. Erre találták ki a MAGÁNÜZIT!!! Semmi köze sincs annak, h eltünt a topikod ahoz, h mi a véleményed a Kisbérirõl!Másrészt a hozzászólásod "Szia Wenny"-vel kezdõdik--> tehát MAGÁN jellegû!!! redface.gif állandóankötözködökPet

#63 teddy

teddy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 496 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 9. - 20:23

Petshu, ezt most nekem írtad? :confused: Ha igen, elnézést. Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#64 teddy

teddy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 496 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 9. - 20:25

Ja nem, bocs nem vagyok elég figyelmes. :rolleyes:

#65 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 9. - 20:25

A szanaszét offolt topicodat megtalálod a kukában.Így legalább ez az off is le lehet zárva.Ikácskával értek egyet!100%-ig!

#66 Mámor

Mámor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 50 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 9. - 20:50

jól van...köszönöm a segitségeket,de nem akarom senkivel összeveszni itt...tudom,hogy ez nem chat,csak meglepödtem,hogy találkoztam wennyvel...talán nem a legjobb modja volt,hogy ide leirjam,elnézést kérek mindenkitök,de nem hoznátok vissza a topicomat?ugy hiányzik...igérem jó leszek:)

#67 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 9. - 20:59

Mámor, a topikod valóban a Kukában, reklamációt a Havas beton topikban fogadunk el. Wennyvel magánüziben társalogj, légy szíves. Köszi. Posted Image Annyiban nem értek egyet Ikácskával, hogy a igenis sok telivér van a militaryban, sõt ugrósportban is, és volt már a világban belõlük nagydíjas díjló is. Posted Image

#68 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 9. - 21:45

idézet:
Eredeti szerzõ: Zsuzska:Mámor, a topikod valóban a Kukában, reklamációt a Havas beton topikban fogadunk el. Wennyvel magánüziben társalogj, légy szíves. Köszi. Posted Image Annyiban nem értek egyet Ikácskával, hogy a igenis sok telivér van a militaryban, sõt ugrósportban is, és volt már a világban belõlük nagydíjas díjló is. Posted Image [/QUOTE]1000% Posted Image

#69 Wenny

Wenny

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 66 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 9. - 22:15

[QUOTE]Eredeti szerzõ: Mámor:én ismerek egy nagyon aranyos pacit,másfél éves és van egy Lütyö nevü tesokája:)nem issmered?? Dehogynem ismerem õ az én pacim Lasszó Posted Image Különben meg a kisbériek nagyon jók a díjugratásban,mert pl. az én pacim apja kisbéri és nagyon eredményes ugróló...

#70 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 10. - 7:08

Zsuzska! Én ezt írtam:"De ha már ennyire az angol telivérrel akarod összehasonlítani (bár szerintem nem lenne szabad, teljesen más a kettõ mind származásilag, mind használhatóság szempontjából), akkor az angol telivér is leginkább a gyorsaságával tûnik ki, szerintem ritka az ugrósportban, militaryban, pláne a díjlovaglásban, pedig egyedszáma a sokszorosa a kisbérinek."Lefordítom: Az angol telivér is inkább a gyorsaságával tûnik ki (tehát inkább lósportban), mint lovassportokban. A lényege az az írásomnak, hogy van és volt militaryban, ugróban, díjlovaglásban angol telivér, de azért mégiscsak a derby és ahhoz hasonló dolgokban tûnik ki leginkább, és ahhoz képest, hogy mekkora egyedszámmal rendelkezik szerte a világon, szóval ahhoz képest nem olyan sok az a más lovassportokban való kitûnés. Lehet vitatkozni, én nem akarok leragadni ilyen dolgokon, mert szerintem elismertem, hogy van azért belõlük. Csak érzékeltetni akartam, hogy miért nem jó az összehasonlítás. Például azért sem, mert teljesen másban "jeleskednek".

#71 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 10. - 7:30

idézet:
Eredeti szerzõ: Porfelhõ:
idézet:
Eredeti szerzõ: ikácska:Szépike 2! Arra a ménre tulajdonosnak az OMMI van feltüntetve. Azóta már megvetted?[/QUOTE]Ikácska, ezt nagyon szépen kérdezted. Ugyanezt akartam megkérdezni Szépike2-tõl, csak kitöröltem, nehogy botrány legyen, s megint összerezzenjen minden széplélek és mimóza.
[/QUOTE]Tüncicsávó! Vettem, hasonlóan gondolom, csak engem még nem rúgdostak meg annyian a hozzászólásaim miatt, így úgy látszik, jelen esetben merészebb vagyok. Majd elszáll a kedvem lehet nekem is, amikor már lépten-nyomon egy szimpla, még kioktatásnak sem nevezhetõ elmagyarázásra a stílusomat vonják kétségbe. Persze aztán lehet, hogy elfogult vagyok.

#72 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 10. - 7:50

OFF ON
idézet:
Eredeti szerzõ: BoKa:Ikácska! Az ilyen stílusból szokott lenni a flame. Kell még egyszer? Ha neked sem hiányzik, próbálj meg máshogy hozzáállni, ha lehet. Mert lehet Posted Image [/QUOTE]Kedves BoKa !Ez az én stílusom, neked is van stílusod. Én se kérlek, hogy változtass a stílusodon, mert mondjuk nekem nem tetszik. Rám még eddig a moderátorok sem szóltak soha, és nem hiszem, hogy bárki bármi rosszat mondhat a stílusomra, amíg nem érem el azt a szintet, hogy cenzúrázni kelljen. (Mondjuk az is relatív, hogy ki szerint és mit kell cenzúrázni.) Szerinted már biztosan ezt is cenzúrázni kellene. Én is könnyen megbántódok, de nem ennyire. Ez egy topic a kisbéri félvérrõl, amiben mindenki leírja, hogy mi a véleménye a kisbéri félvérrõl. Tette ezt Szépike és én is. Ha nem értek vele egyet (mondjuk hogy lebecsüli az általam igen kedvelt lófajtát, ami pedig nekem fáj) akkor mit csináljak? Lépjek át fölötte? Ha rólad írnának rosszat, vagy nem teljesen igaz dolgokat, Téged is megvédenélek, pedig még csak nem is ismerlek. Ez olyan rossz? Ja, nem, a stílusom. Hát bocsánat, nem trágárkodom, mocskolódok, úgy hiszem. Szépikére se mondtam semmi rosszat. Lehet, hogy egy kicsit kioktatásnak tûnt a dolog, bocsánat érte, de kicsit talán annak is szántam. Ezen nincs mit tovább ragozni. Mindig igyekeztem, hogy ne bántsak meg soha senkit. De ha engem megbántanak (még ha csak közvetetten is), akkor én is bántok.OFF OFF Szami! Örülök, hogy egyetértettél velem. Múltkori "párbeszédünk" után már nem írtál semmit. Pedig kérdeztem, például Álmatlanról is, hogy ismered-e. [ 10 December 2002, 06:53: Az üzenetet átszerkesztette: ikácska ]

#73 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 10. - 13:54

Itt a látszattal ellentétben Szépike 2.Igen a Szikrázót múlt héten vettem meg Novotnitól, a ménfelügyelõtõl...

#74 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 10. - 15:40

Szépike 2, vagy Lótuszvirág, vagy már nem is tudom, kicsoda! :D Én igazán nem kötözködni akarok, és nem is szeretném, ha megvádolnának vele, de Szabolcs-Szatmár-Bereg megye tenyésztési felügyelõje és egyben a Kisbéri félvér és Gidrán Országos Egyesület ügyvezetõ elnöke nem érdemli meg, hogy a "lenovotnizás" helyett nevén nevezzék, és Novotni Péterként írjanak róla?Amúgy meg gratulálok a ménhez, itt is van elõttem a képe a Katalógusban. Lovagolod is? Milyen? A Katalógus úgy írja, hogy fogatban is megy. Elvitted Újfehértóról, vagy továbbra is ott lesz felállítva?

#75 Afi

Afi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 10. - 22:30

Ozora II Aranyláz? :( Nagy kár volt érte.Álomszép volt...Szerintem a lexebb,amit láttam valaha... Posted Image

#76 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 11. - 0:35

Afi!Valóban szép volt, de állítólag legalább annyira bolond is. És kezelhetetlen. Állítólag futószárazták, csak nyilván ott is rendetlenkedett, szóval hanyattlökte magát, eltört az orrcsontja, ami az agyába fúródott. Hát, nem valami szép halál.

#77 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 13. - 19:19

Kedves Mindenki! Egy itteni hozzászólásban félretájékoztattam a "népet" a szemle és a csikóbélyegzés összefüggésében, amit most szeretnék jóvátenni. Az Egyesület tenyésztés-vezetõje a következõket írta válaszul:"Szó sincs arról, hogy minden évben tenyészszemlére kell vinni a kancát. El kell vinni ahhoz, hogy nyereghelyen legyen bélyegzett a csikó, de csak egyszer. A lényeg, hogy ez az egy alkalom a ló felnõtt korában legyen, vagyis 3 éves kora után. Aki 2 évesen elhozta, annak valóban el kell hozni még egyszer, mert 2 éves lovat épeszû ember nem bírál el. Szóval üzenem a Tenyésztõtársaknak, hogy elég egyszer hozni, de legyen legalább 3 éves a kanca." Tehát erre felhívnám a figyelmét Andonak, a következõre meg Mandulának:"A koronás bélyegzésû kanca beleférhet a kisbéribe, látni kellene a származási lapját. Átjárható a két fajta, csak a kisbérinek szigorúbbak a származási szabályai."

#78 Szépike 2

Szépike 2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 187 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 13. - 19:26

Sziasztok.Azért írtam Novotnit, mert mert siettem. Azért voltam lótuszvirág is, pedig én nem is az vagyok, hanem a barátnõm... Na mindegy.A Szikrázót imádom. Tud menni fogatban, de nem szokott. Jövõre lesz kezdõ ló. Azt viszont nem értem miért írták, hogy az ugróképessége közepes. Én már 4 éve lovagolom, pedig már vitték mindenhova. (Poroszló) Na szóval. Voltam vele versenyen is, hibátlant ment, meg ugrattam vele 1.40-et is. (Nem hazudok, lemértük.) Még van mit rajta idomítani.Most Újfehértón van, de jövõre Nyírszõlõsön lesz.

#79 ando

ando

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 180 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 13. - 22:44

Ikácska,Ez azért már jobban hangzik így! Ha valakinek vannak konkrét tapasztalai tenyésszemlével kapcsolatban azokat szívesen olvasnám. + Ikácskának vagy valaki másnak, aki ért a Kisbériekhez szívesen elküldeném a kanca képét véleményezésre, mert azt hiszem én már régen nem vagyok elfogulatlan, beégni meg persze nem szeretnék

#80 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 14. - 2:20

Ando!Szívesen venném, ha küldenél képet a pacidról. Természetesen a hiúságomnak hízeleg ez a megtiszteltetés, hogy úgy látod, ennyire értek a kisbéri félvérekhez. De azért bírálóként kevés lennék. Szívesen elmondom a véleményemet, de azt hiszem, egy teljes bírálathoz kevés vagyok. És borzasztóan nehéz kép alapján elbírálni lovat. Eleve csalós a kép, ráadásul nem látszik a mozgása sem. Ezzel kapcsolatban küldök e-mailt, talán le tudom bíráltatni a lovadat szakemberrel fényképek alapján, de hozzáteszem, nem szeret senki képek alapján bírálni, mert nem is nagyon lehet. De ne lepõdj meg a kemény kritikán. Szinte minden lóba lehet mit belekötni, ha akar az ember. Nekem volt olyan szakértõ, aki személyesen látta a lovamat, és mondta, hogy nagyon jó a kancám, és volt valaki, aki fénykép alapján bírálta le, az összvéleménye neki is ez volt, de hozzátette, hogy kicsit kevesek az ízületei, és egy kicsit mintha tehenes lenne az állása, ami a magyar lovak 80%-nál jelen van. Nem mindig a legszebb lovak nyernek szerintem.Idemásolok valamit a tenyésztési szabályzatról:6.§. A tenyészkanca-állomány minõsítése6. 1. Alapminõsítés: 6. 1. 1. Származás: Fajtaazonosság: (a negyedik õsi sorban számítva): Kisbéri õs 2 pont Egyéb, a fajtában elfogadott õs 1 pont Minden más és ismeretlen 0 pont Maximálisan elérhetõ: 32 pont Õsök értékei (a közvetlen õsök alapján): A fajtában kiemelkedõ õs 4 pont Átlagos õs 2 pont Nem kívánatos õs 0 pont Maximálisan elérhetõ: 8 pont 6.1.2. Küllem: 100 pontos küllemi bírálat az Egyesület által elismert bírálóbizottság által. Maximálisan elérhetõ: 100 pont 6.1.3. Mozgásbírálat lépésben és ügetésben: Maximálisan elérhetõ: 60 pont Az alapminõsítés során maximálisan megszerezhetõ: 200 pont Standard méretek: (3 éves vagy idõsebb kancák esetén) Marmagasság (bot): 163-168 cm. Marmagasság (szalag): 173-178 cm. Övméret: 186-195 cm. Szárkörméret: 20 -21.5 cm.... Ha érdekel a folytatás, itt van a [url="http://"http://www.equi.hu/kisberi/index.asp?page=kb_szab"]Kisbéri-félvér és Gidrán Országos Lótenyésztõ Egyesület[/url] honlapja, ahol mindent megtalálsz.Nem tudsz szerintem beégni, mert az elsõ három helyezettet rangsorolják, nincs olyan, hogy a Te lovad az utolsó. De az elsõ három helyezett a leggyakrabban úgy hioszem, hogy a "nevesebb" tenyésztõk lovainak jut. Láttam szemlén már kifejezetten nem szép lovat is nyerni, mondjuk annak meg a származása volt nagyon jó. Sok volt a fegyelmezetlen ló, tehát szerintem ezzel sem égnél be. Ha van kérdésed, szívesen válaszolok, és majd megy az e-mail, azt nem ígérem, hogy még ma.