Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Nem sablonos Lónevek topicja


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
406 válasz a témához

#41 MoonLight

MoonLight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 472 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 18:15

A környékünkön még ilyen lovak voltak/vannak: Belami (Bélának is hívjuk), Gerle, Öcsi, Magura, Henry, Olivér, Csillag, Nádszál (de mindenki Kicsinek hívja), Bendegúz, Bogár, Aladdin, Réka, Bolygó, Sziszi, Lilom, Ali Amúgy utána néztünk Dórink eredeti nevének, ami Tündér volt. Aztán maradt Dóri, mert azt szokta meg :)

#42 tücsök

tücsök

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.282 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 18:28

Nekem is az egyedi nevek jönnek be, így csináltam Szultánból - Sushit. Muzulmán fríz lovacskájára is én ragasztottam a Kolbászkát, még mikor Amigóé volt és máig is ez a neve. Jelenlegi Kristyán nevû lovamhoz nem tudtam mit hozzáfûzni... :rolleyes: maradt... Amik még tetszenek a környezetembe: Devecser, Kincstárnok, Menüett

Edited by tücsök, 2008 december 22. - 18:29.


#43 Arodoet

Arodoet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.769 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 18:51

"Suhifarok, Fülhegyes, Nagyszimat és Laska!
Kispajtásom, Fehércsüd! Te is vén Galuska!"
:D


Ááá, ez miben volt? Iszonyúan ismerõs, de egyszerûen nem ugrik be! Gyûrûk ura? :confused: :rolleyes:

#44 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 20:35

Nekem egy Inzulin nevû paccal volt gondom, és amik tetszenek: (még nem láttam lovat, akit így hívtak): Adrenalin,Morfium :D

#45 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 20:39

Ááá, ez miben volt? Iszonyúan ismerõs, de egyszerûen nem ugrik be! Gyûrûk ura? :confused: :rolleyes:


Gyûrûk ura. :)

Én is a magyar lónak magyar nevet elv híve vagyok, de az idegen nevek között is van sok szép, hangzatos. :)

Lovacskám neve eredetileg Csárdáskirálynõ, de mindenki csak Csárdásként ismeri - lerövidítettem, mert hosszú. Nem is illik igazán rá, külsõre nem egy "királynõ típus", viszont annak képzeli magát, igazi kis hölgy...idõnként pedig egy kis domina. :D :ang: Nem egy gyakori név egyébként, becézni sem könnyû (Csárdi... :kv: ); én legtöbbször Csárdáskának, ill. Kicsinek szólítom (erre is hallgat). Na meg Hisztis, Hisztérika, Hisztis pi..a, Mocsok póni. :gm:

Nagyobbik csikóm Délceg, szerintem illik rá a neve. Becézve Délci.... :D Legtöbbször Délcegem, Nagycsikó, Nagyfiú. :ang:

"A kicsi": Táltos. Egyébként pedig csak Mini, Minike, Nünüke, "Kiccsikó" - inkább az utóbbiak illenek rá. :)

#46 calypsoo

calypsoo

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.080 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 20:46

Nem tudom mennyire sablonos.... egyik lovam Basa, õ arab-félvér. A kis kancám Jázmin, õt származási lapon Árnikának hívják de hamarabb elneveztük mint ahogy be lett sütve. Sütéskor derült ki hogy azévben A-Á betûsek lehetnek a csikók magyar-sportlóban. De vannak/ voltak nálunk: Radett, Tipegõ, Tekergõ ( õ póni aki mindenhonnan meglépett), Gemini, Kánon, Zsófi, Gina, Meseszép, Larina, Liana, Mágikus, Clio, Pompadour, Pepino....

#47 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 21:03

A kedvenc nevem Bíbor. ismertem egy nagyon szép kisbérit, akit igy hivtak. Tetanuszban halt meg a szemem láttára :hupp: Az õ emlékére neveztem el a kiscsikót Bíbornak, azt hittem, sárga lesz. Szürke lett. A lányok mindenféle nevet adtak neki: Bibi, Myfairbebe, a csikói Szavanna (Lady li Szavanna), és Szuszogó (Öcsi v. pöcs). A welspónink Zita volt, de átkereszteltük Csodásra (Csocsó). Nem volt peches, több póniversenyt is nyert az öreganyó. Na és a kedvencem is "Szépség"-ként látta meg a napvilágot, de sztem ez tul nyálas, ugyhogy nemes egyszerüséggel csak LINA. A csödink Dinamit (Dönci, Dinó , szerintem meg NagyMelák...)

#48 csitra

csitra

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 155 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 21:03

Az én lovam neve Csalfa volt,de már nincs velem. :( Ahol tanultam a tangazdaságban ott volt Dinamó Molnár Rambó Tüske Mormogi Peggy Kati Linda Óbester Terestyén. Nyári gyakorlaton meg dolgoztam a Bandival a Cigánnyal meg az Icával :) .

#49 Foltoscsikó

Foltoscsikó

    Alvó forradalmár

  • Fórumtag
  • 792 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 22:00

Barátom lovát Hisztinek hívják. Nóniusz a szerencsétlen. :D Jellemzõ a viszonyukra, hogy a srác blogja: "A nóniusz olyan mint a szalonna, mindenre jó, de hát ember is köll hozzá"

#50 tücsök

tücsök

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.282 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 22:07

Jaj, lovagoltam egy Pepperoni nevû lovat :D . Nagyon jó név.

#51 Sztimcsi

Sztimcsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 260 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 22:32

Az én lovam Bogi névre hallgatott mikor megvettem átkereszteltem Koktélra. Nem ez az elsõ névváltoztatása az elõzõ tulaj Boglárka napján vette ezért lett Bogi. Az istállóba él még Olga (azaz Mamó) Parola Artista Szendergõ Leila Öcsi Sumák Huncut. A régi lovamat Mausin-nak hívták. Az elõzõ lovarda ahol lovagoltam összegyûltek az édesség nevek:) volt: Bon-Bon csikója Molsery,Csoki, De még ismertem : Philippet ,Rogert ,Holiust,Szeánszot (Õ egy jegytelen fekete csõdõr)

#52 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 22:37

A mi arabunk eredeti neve Fáraó volt. Sosem illett rá. Így lett Rashid, ami magyarul annyit tesz, hogy becsületes, tisztességes (ez igaz is rá, amíg nincs tele. Ekkor ugyanis fittyet hány a nevére). Cross maradt Cross. Egyszerûen nem találtunk rá mást, bár gyakran Öregnek is hívjuk. :) Az eddigi két kancánk közül az egyik Smokin Poco Pistola (szabad fordításban Füstölgõ Kis Pisztoly), aki volt már Betty és Pistola is elõzõ otthonában, nálunk Misty, ami ködös, párásat jelent (egérfakó amúgy). A lánya TLL Shine N Sparkle volt (Ragyogj és Csillogj), nálunk Buborék lett, mert szép nagy hasa volt, ellenben se nem ragyogott, se nem csillogott. :D Az elõzõ lovainkat nem neveztük át, egyik Joe volt, a másik pedig Rocco (ezt a nevet is szerettem amúgy).

#53 remitenda

remitenda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 188 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 22:44

A mi heréltünk a nem túl fantáziadús, Tátos nevet viseli, de eszembe sem jutott átkeresztelni, egyszerüen csak Daginak vagy Pocaknak hívom . A kancánk viszont a - szerintem érdekes - Medál nevet viseli, remélem, egyszer ad nekünk egy csikót, akit majd Messzi-nek szeretnék keresztelni. Mikor még lovat kerestünk, mutattak nekünk Gyémánt-ot és Délibáb-ot is, érdekes, nekem ezek a nevek nem tetszenek, talán ez is belejátszott hogy nem õket választottuk.. Viszont a Mirage szerintem nagyon szép név.

#54 Sütyi

Sütyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.457 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 22:54

A Zejke. Az szép név, keresztnévnek is. :) Meggypejnek én Bicske vagy Csipke nevet adnék.

#55 csacsacsa

csacsacsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 433 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 23:04

Én Zselykét ismerek, nekem úgy jobban tetszik :)

#56 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 23:06

Az Ügetõn elsõ gondozottam még lovásztanuló koromban Lupercalia volt,mamája volt Heroica :D . Az elsõ ló,akit munkában hajtottam,Iramszarvas nevû fekete mén volt.

#57 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 23:15

Fixa ideám, hogy amikor majd lesz lovam, Igric lesz a neve. Ezenkívül még a Felhõ is tetszik. Lovagoltam is ilyen nevû lovat hébe-hóba anno.

#58 Taxis

Taxis

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 318 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 23:24

A Kincsem sablonos? Szerintem az egyik legszebb név. Sokat elárul a ló gazdájáról. Egyébiránt pedig: TAXIS :D

#59 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 23:46

Pónijaim: - Böbe (e. Baba) becéze böbci - Pacika (e. Figura) becézve paci :) Lovaim: - Shannon...bár így még sosem hívtuk, pedig tetszik így csak lazán sanyi, sanci - Orsolya vemhes sportló, ezen a néven verenyzett, nem változtattam. beceneve: orsika, orsolyka, tank ...a leendõ bébinek "P"-vel kell adnunk a nevet apuci után - Storm a televíír....a neve tetszik, ha nem fordítom le gondolatban, becézve egyszerûen stormi, vagy stormibébi - Kanga (e. Remény) beézve kangus szal én simán átnevztem õket, ha nem tetszett....

Edited by mercedes79, 2008 december 22. - 23:49.

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#60 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 23:59

Kiskunhalason, amikor katona voltam, volt két öreg muraközi. Kanyi és Punás, imádtam öket!

#61 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 23. - 0:22

Barátom lovát Hisztinek hívják. Nóniusz a szerencsétlen. :D Jellemzõ a viszonyukra, hogy a srác blogja: "A nóniusz olyan mint a szalonna, mindenre jó, de hát ember is köll hozzá"

A kutyámat hivjuk Hisztinek .
━━━━━━━┓ __
┏┫ ┏┓ ┏┓ ┣┓     ┃┃
┗┫   ┃   ┣┛  ┏━━┻┃
 ┃ ┗━━━┛ ┃   ┣━━ ┃
 ┗━━━┳━━━┛   ┣━━ ┃
 ┏━━▇▇▇━━━━━┻━━━┻

#62 Lipp Melinda

Lipp Melinda

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 23. - 0:34

Az Én lippemet Patásnak hívják :D Nem neveztem át, gondoltam elég egyedi. Még tetszenek a: Hellsing, Vándor, Kósza nevek... De ismerek lovat akit simán Pacinak hívnak :)

#63 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 23. - 1:53

[...] Lady Chatterly [...] Náncsi néni [...] Pató Pál [...]


Csóringer lovak :D

Kiskunhalason, amikor katona voltam, volt két öreg muraközi.
Kanyi és Punás, imádtam öket!


:D :D :D :D :D lol

#64 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 23. - 8:02

Eszembe jutott néhány lónév a régi helyekről, amik nem túl elterjedtek: Ibolya, Kisasszony, Pippin, Izolda, Csalogány és fia Bánat. Ropi, Amanda, Fényes, Rejtő és fia Murphy, Avas és Adó két nóniusz mén, Konyak és Lacika a két póni.Sok M betűst kellett adni a Maxim apaságúaknak: Máté, Mirella, Méra, Matróz. Egy hangzatos név: Szépálom Azért volt pár sablonos nevű kedvencem, róluk is ejtenék szót: Kedves, Hadnagy, Szellő, Bóbita, Misi. És persze felejthetetlen kedvenc Pendemonium, akiből nincs még egy! :) Most, Vegasban meg aztán van minden és előszeretettel használunk beceneveket. Hogy az egyedi neveket említsem: Lidérc, Vadász, Vazul, Mokány, Gerjén, Ouzo és fia Grappa, Dió és Mogyoró, Borostyán, Fergana, Vuk, Viking, Wapi, Medina (róluk hallhattok), Kedvenc becenevem: Brad Pitt (Bendegúz). És nálunk van Basa, Bíbor, Szellő, Bóbita is, amik már szóba kerültek ebben a topikban. És egy név, amiből van sok és nem örülnék, ha a lovamat így hívnák: Barbi. :D A Punás az tényleg vicces! :D A másik nem képviselőit meg szoktuk Tökösnek hívni, úgyhogy 1:1.

Edited by Csuti, 2008 december 23. - 8:06.


#65 Vessy

Vessy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 809 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 23. - 9:30

Ahol most tartom ménesben, ott évjáratonként mindig az ABC következõ betûjével nevezik el a lovakat, de többnyire magyar névvel. 2004-es évjáratból: Lokomotiv, Liget szépe, Lady Chatterly. 2006-os: Noszty-fiú, Nemecsek Ernõ, Nagy-Duna, Náncsi néni. 2008-as: Petõfi, Papp Laci, Puskás, Pató Pál, Pancsi.



Csóringer lovak :D
:D :D :D :D :D lol



Persze minden évben lesz néhány béna nevû, de mindig valamilyen rájuk is illõ nevet kapnak. Náncsi nénire illik a név, mert õ olyan nyanyás :ang: 2 és fél éves már, de egy szürke robosztus ló nagy fejjel. Pató Pál is az évjárat leggyengébbje szerintem a méncsikók közül.
A legjobb Petõfi, aki egy március 15-én született gyönyörû fekete méncsikó...hmm

#66 zsurmo

zsurmo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 42 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 23. - 9:37

most jut eszembe, hogy 14 évvel ezelõtt a rádiházi lovatábor lovai között is volt 1-2 érdekes nevû... Karakter..Motolla...Árvácska, Dicsfény, Ajándék, Frida, Szájhõs alias Bandi, Szandra...a többiekre nem emlékszem már...de amin én ültem, csak Disznócska volt, pufisága miatt : D

#67 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 23. - 9:40

Dejó ez a totyik,én mindig úgy voltam vele,h minden állatomnak különleges nevet szeretnék adni,ez eddig a kutyáimnál sikerült,de a lovamnál nem.Nemis akarom átnevezni.Mókás-Fruska egyébként becsületes neve de csak Fruzsi,Csucsu,Mamaló,Nyanya :) a pónin gondolkoztam h átkéne,de inkáb levettem a neve elõl az r betût így Ricsi helyett csak Icsikének hívjuk v épp Tökorrúnak.A másik 3 csikó meg Felhõ Csillag és Herceg semmi extra de illik rájuk :) Egyébként nekem is van kedvenc lónevem az pedig a Talizmán,Zair, és egyéb nevek :) Pl ahova eddig jártam lovardákba nah ott mindenféle nevû ló elõfordult a Mónikától kezdve Monthe Christoig minden :D de illett rájuk :)

#68 Nyanya

Nyanya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.451 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 23. - 9:45

Az én két lovam Mátka (hívóneve Rozi...) és Orbit (õ történetesen szürke is :) ),de ismerek Mirabellt, Ritmust, Szelídet, Pötyit, Marshallt, Sziút, Domjánt, Csepkét, Goldot....

#69 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 23. - 9:46

Hekuba sem semmi, de gondolom, valami köze lehet Herkules anyjához, Hekabé-hoz :D

#70 Ezüstke

Ezüstke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 871 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 23. - 9:52

Egyiptomban volt egy Nefertiti meg Ramses és Sirene :D

#71 forkissima

forkissima

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.661 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 23. - 10:13

A lovaim: Altyn (arany, drágaság törökül) és Assyria. És úgy néz ki, még az idén pénzügyi csõdbe megyek egy Havana nevû ló miatt :dev:

'Everything that is done for us, without us, is not ours.'


#72 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2008 december 23. - 10:33

Egyiptomban volt egy Nefertiti meg Ramses és Sirene :D

Egyiptomban mindent így hívnak, amivel túrista találkozhat. :D
(Már a nagyapám is mondta, aki egész életében lovakkal foglalkozott, de akkoriban még minden igazi lovasember tudta, hogy lovat (sem) illik átnevezni csak azért mert jobb és magasztosabb a hangzása.
-Te Jóska! Mijé hívod a Lacit Hasszán Ahmed Rusman-Busmannak?
-Azé, mer' aszonták a rádióba a pestiemberek, hogy élt eccő egy ember akit így híttak, oszt az sokáig élt. Gondótam a Lacinak is kijár még vagy 20 év.

Edited by Mongol, 2008 december 23. - 10:42.


#73 Ezüstke

Ezüstke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 871 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 23. - 10:36

He he he :D Hallgatnak is rá! :) Csak nagyon dúrva zablával lovagolnak a barmok!

#74 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 23. - 12:17

Eszembe jutott,gondoltam leírok ide pár lónevet melyekkel már találkoztam: (és illett a lovakara :) ) Azértis,Mágnes,Puding,Sárkány,Bozont,Inka,Ártemisz,Delfin,Dallam,Monthe Christo,Adazil,Cilinder,Ceruza,Melle,Csalogány,Esély,Ciklon,Délceg,Vándor,Gazella,Bíboros,Mirza,Gordon,Orfeusz,Zeusz,Babilon. Hírtelen ennyi :D

#75 vicus

vicus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 142 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 23. - 12:56

A lovunk Rómeó...de az eredeti neve Rozsnok1. Mi már Rómeóként ismertük meg, de a telivéreknek amúgy is tudnak furcsa neveket adni. Romi is az. De olvastam már az Abrakmesteren Strici, Tanga meg hasonló lóneveket. Erzsibaba ügetõje meg Iker Kristály, hétköznapi nevén Cuki. De a Rómeó név nagyon is illik rá, õ a lovarda szívtiprója...rajongtak érte az elõzõ helyen a kancák, pedig herélt :) Volt egy kis beteg kanca, az mindig összekapta magát, ha Rómeó közeledett...egy másikat meg befedezett a drága :D

#76 zsurmo

zsurmo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 42 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 23. - 13:39

Ja ...de ami a legjobb...Bocim származási lapján - tehát az eredeti- neve: Keszthely- 29 Hát nem csodálatos? :D :D :D :D

#77 rugósbicska

rugósbicska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.695 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 23. - 13:46

Nekem tetszett az, amikor egy ismerosom vett egy ment, aminek Schilling volt a neve, onnan mar szinte egyenes út vezetett a tovabbi Zloty, Dollar, Pengo es Filler nevekhez, piszkosul kreativnak hatott. Nekem ha lesz egy szamaram, biztos Kopejkanak nevezem el, mert az milyen fasza, Kopcsi, a szamar. Magyar nevekhez bejovos a Luca, Reka, Tisza, stb.

#78 Lilu

Lilu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 221 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 23. - 13:52

Pötyit, Marshallt, Sziút, Domjánt....

Szabó Lovastanya?
Az elsõ lovardában, ahova jártam, szinte csak a tipikus lonevekkel lehetett találtozni, mint a Szultán, Felhõ, Tornádó és társaik. Mondjuk ezek közül volt néhány nagy kedvencem, mint Kaneszta, Csacsi és Tekergõ :)

#79 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 23. - 13:58

Én is ismertem pár lovat, íme egy válogatás a kreatívabbakból - vagy a kedvencekbõl: Zulejka, Póker, Vica, Csenge, Flóra, Szikra, Hello, Cél (utóbbi 3 név 1 lóhoz tartozott), Jágó, Unica, Csókos, Pálma, Híres, Nóni, Bóbita, Táncos, Dömpi (eredeti nevén Betyár), Dáridó, Euro, Rocky, Kitty, Jusztis, Herkules, Hasszán, Top-Gun, Kócos, Emír, Siker, Hadúr, Mihók, Whisky, Talléros, Babett, Tüzér, Pötyi, Fáraó, Tünemény, Tina, Trakesz, Huszár, Guliver, Alkony, Csibész, Ördög, Gyula, Dani, Zsófi, Vagány, Bársony, Bohém, Csipesz, Caramell, Cappuchino, Borisz, Tüzes, Lepke, Origo, Montreal (Monty), Amadeusz, Smaragd, Tücsök és Bogár(utóbbi 2 koromfekete kocsiló), Tûzmadár (Tüzifa), Indián, Rocky, Móric, Templár....

#80 csacsacsa

csacsacsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 433 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 23. - 14:15

Mi amikor Kedvest vettük a féléves kancacsikójával, a csikó Kunigunda néven volt törzskönyvezve :) Több, mint 10cm-s sörénye volt, és mindig égnek állt, úgyhogy õ Kócos lett :ang: