Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Északi-Bakony régió egy része (3 megye szeglete)


  • Please log in to reply
749 válasz a témához

#1 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 27. - 11:19

Végig néztem az egészet(eddig) és ilyet nem leltem legyen hát ilyen is. (Let it be ahogy az ukrán mondja..)Igazándiból itt a megye határok szerint nem szerencsés a tagolás (van itt negyedórányira három is)Inkább megadok néhány címszót jelentkezzen aki akar:Bakonycsernye-Mór-Nagyveleg-Tés-Jásd szápár-Csetény-Csatka-Acsteszér-Réde-Bakonyszombathely-Hánta stb(a teljesség igénye nélkül) Kiváncsi vagyok mekkore itt a "népsûrûség" ? Az is kiderül mit lehet és érdemes szervezni errefele a terep jó a táj gyönyörû. (Minden fuvaros a maga lovát dícséri.. Minden tengerész hazabeszél..) Várom a hozzáreakcókat. Ûdv mindenkinek!

#2 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 8. - 15:20

Rengeten irtak erre a topicra vajon mi lehet az oka ? (persze minden kezdez nehéz...hát még a folytatás

#3 Nócy

Nócy

    Csikó

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 8. - 18:15

Nem éppen tartozok ehhez a régióhoz, de írok ide, hogy ne haljon meg eme topik. Sok sikert és sok-sok ide tartozó embert!!

#4 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 10. - 23:41

Helló.Én Vas megye régió vagyok.Szomszéd!Nem kemény a talaj arrafelé? Ez a hír járja.

#5 kreszk

kreszk

    Csikó

  • Fórumtag
  • 30 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 10. - 23:48

Helló!Én várpalotai vagyok, a tési fensík elég kemény része a bakonynak. Azért vannak jó kis helyek is...

#6 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 11. - 18:57

Hi !Mi elég sokat kódórgunk a megyehatárok mentén, detökjó a talaj meg a terep inkább esõzések után "izgalmas" egy kicsit. Üdvözlöm a kedves látogatókat eléggé halódott ez a topic rá fér egy kis élénkülés. Más : kinek milyen a tapasztalata az útvonalakkal " Unom már hogy mindig beszántják azt a földutat" amelyen szoktunk járni. Mióta egy legelõn víznyelõbe lépett a lovam és kissé felborult, szeretem látni hol vágtázom. Kreszk! a tési fensík palota felõli része köves mint a franc(viszont gyönyörû a panoráma), de Jásd fele mint az álom olyan puha és lágy (igaz nem is látni olyan messze).Üdv mindenkinek R.M. [ November 11, 2004, 17:58: Az üzenetet átszerkesztette: RIDERMAN ]

#7 Guest_Bakony rabja_*

Guest_Bakony rabja_*
  • Guests

Közzétéve 2004 november 14. - 14:44

Hello!Én is palotai vagyok, és itt tényleg marha köves talaj van.... :( Tési fennsík is, Inota körül is, minden fele, ami erre közel van, nagyon szar a talaj. És kemény is. Esõ után nálunk jobb kimenni, akkor talán egy kicsit fellazul! Egyébként érdemes kinéznetek a Mórocz-tetõre, aki teheti, gyönyörû a kilátás: Balaton, Veszprém, Öskü, Hajmáskér az egyik oldalon, aztán a bányatavak és Palota, majd Szfehérvár... ;) Tényleg nagyon jó!! Annyi nagyon szép hely van erre felé, nem is értem, hogy mért nem szerveznek túrákat itt. De majd mi... Posted Image Posted Image

#8 Guest_Bakony rabja_*

Guest_Bakony rabja_*
  • Guests

Közzétéve 2004 november 14. - 14:46

Ja, egyébként nálunk sztem a motorosokkal van viszonylag sok baj! Mennek mint a vadállat, és volt jópár olyan eset, hogy megláttás a lovat és elkezdték pörgetni a motort, és élvezték, ahogy megugrott a ló... Hát menjenek... oda... :mad:

#9 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 15. - 14:53

Helló!Egyetértek a motorosok egy része (ezért mit kapok)elég tahó, vasárnap du. fél hat nyár , szép idõ, nyomulunk a domb gerincén hosszában B.csernye mögött birkalegelõn sehol egy lélek, müút több kilométerre, éppen azon gondolkodtam kiveszem a csizmaszárból a sebváltót es maximumra kapcsolok a közepes vágtából amikor is a 30-40 m-re elöttünk lévõ bokor mögül kikanyarodott egy metálpiros jamaha. Nem vagyok egy veszkos tipus, de a ló csíkot húzott és megállt én még szálltam egy darabig aztán gurultam késöbb megálltam majd fel. A motoros csávó odajött (még jó hogy fogtam szárt)-valami gond van kérdezte ( fel sem fogta, miatta van az egész) á dehogy.....Más: földút, mély út nincs kitérési lehetõség sehova ahogy az erdöbõl kijöttünk, megálltunk mert hallottuk a moci bõgést és vártunk amig elindultak, távolodtak...Elindultunk az mély út felénél lehettünk, megfordultak és irány az erdõ fele, felénk.A 2 motorosból az egyik megállt a másik csutka gázon jött jött jött... a négy hónapos csikó majdnem fel mászott a fára és amikor rá üvöltöttem állitsd le azt a kib..tt motort csak bámult mint aki nem ért magyarul. és még sorolhatnám.....Szóval nem túl jók a tapsztalataim motorosokkal, az egyébb járgányokkal ha találkozunk azért a többség normális.Ûdv mindenkinek R.M.

#10 Guest_Bakony rabja_*

Guest_Bakony rabja_*
  • Guests

Közzétéve 2004 november 15. - 15:13

Nálunk észrevehetõ a magyar és osztrák különbség: pl: szólsz egy magyarnak:ne berregtesd lécci, mert nem látod, hogy megijed a ló? erre:ilyen gyáva? És elkezdi még hangosabban. Ha találkozol egy osztrákkal, meglátja a lovat, int a társainak, megállnak, megvárják, amíg biztos távolságban vagyunk, majd utána elindulnak. Ez a különbség, és ez a nagy baj!! egy pl: Tél, hideg, az út egy kicsit jeges, óvatosan lépõ ló (aki vigyáz el ne essen), de a ló ugyanakkor egy kicsit ideges, mert tele van. Ekkor jön egy motoros, viszonylag finoman. Aztán meglátja a lovat, amin azért látszik, hogy nem maga a nyugalom példája. Erre ráhúzza a motort, lovas lem ló el. A lovas lába eltört, de a lovat nagy nehezen meg tudta fogni. Vissza kászálódott nagy nehezen törött lábbal (!) a lóra, aztán haza ment (ja és a ló is megsérült) :mad: Meg volt olyan is, hogy elfutott a ló (ugyan ennél), annyi volt a szerencse, hogy haza ment!!

#11 Guest_Bakony rabja_*

Guest_Bakony rabja_*
  • Guests

Közzétéve 2004 november 15. - 15:14

ennyit a motorosokról!!De azért tisztelet a kivételnek (nagyon kevés magyar motorosról van jó vélemény-- de tényleg elenyészõ)

#12 Guest_Bakony rabja_*

Guest_Bakony rabja_*
  • Guests

Közzétéve 2004 november 16. - 19:17

Térjünk át másra, pörögjön már ez a téma is!!! Ki melyi krészét szereti a Bakonynak, vagy hol szokott lovagolni?? Írjatok!!! :D

#13 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 19. - 17:24

Helló .Nekem az egész Bakony tetszik, de sajnos csak egy kis részét jártam be lóval, nademajdjövõre!Viszont az a kis rész igen jó Nagyveleg-Szápár-Csetény-Csesznek-Csatka-Ácsteszér-Aka-Bakonycsernye a teljesség igénye nélkül.Szeretném végig járni többnapos túrával a Déli és az Északi Bakonyt is, lehetõleg többedmagammal.Vannak már elképzeléseim a jövõ évre de, addig még sok hó leeshet.Üdv mindenkinek!R.M.

#14 Tamás

Tamás

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 19. - 17:43

Helló Riederman!Én egyszer jártam a Bakonyban igaz kocsival de nagyon szép. részt vennék egy bakonyi túrán ha lenne. merre laksz ?ÜdV.: Tamás [ November 19, 2004, 16:45: Az üzenetet átszerkesztette: Tamás ]

#15 Guest_Bakony rabja_*

Guest_Bakony rabja_*
  • Guests

Közzétéve 2004 november 21. - 14:36

Mi, ill. apám a Szápár-Jásd-CSetény-Tés-Várpalota részt járta már be lóval, ja és a Felsõpere-Alsópere-Olaszfalu-Zirc vonalat. De egy túrába benne lenne / lennénk, és térkép alapján meg egyébként is köpi vágja az utakat csak lóval még nem volt. Posted Image egy túra tényleg jó lenne!! ;) Megérné, az biztos...

#16 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 21. - 20:49

Nehogy kimaradjunk valamibõl, amíg Szfváron voltak a lovaink, rendszeresen lovagoltunk a Bakony peremén.(Iszkaszentgyörgy-Fcsúrgó)Most Úrhidán vagyunk, de azt nézem innen sem lehetetlen átmenni a Bakonyba.Nagyon örükök, hogy ketten is vannak Vpalotáról, nem ússzátok meg mert jönni fogunk. :D

#17 Guest_Bakony rabja_*

Guest_Bakony rabja_*
  • Guests

Közzétéve 2004 november 22. - 11:14

Csak már látnánk... :D ;) "Várunk"... Posted Image

#18 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 22. - 14:33

Tamás és többiek!Írtam a Fejér megyei régióba pár sort, nektek is szól szerintem érint is benneteket, nézzétek meg!Tamás: Én Fejérben lakom de már írtam korábban is abban a háromszögben lovazom ami csak a megyei térképeken van (megye határok).Üdv mindenkinek: R.M.

#19 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 24. - 10:01

Várpalotaiak!Szerintetek hol érdemes (lehet), átmenni.Ha van kedvetek átjöhettek ti is, az élménybeszámolóért cserébe a lovaknak fínom abrak és széna, a lovasoknak meleg tea (akár boros).Nem hangzik ez olyan rosszul, tessék megfontolni!

#20 Tamás

Tamás

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 25. - 21:22

Akkor engem is érdekel ez a lovastúra. Meg majd megkérdezem a druszámat hogy Õ mit szól hozzá. /mellesleg Õ a legjobb barátom/ Õ is ott lakik a közelben Komárom megye utolsó falujába Bakonycsernye felé. (Nagyon sokat köszönhetek neki mert segített nekem bérlovakat szerezni.) Meg lehet hogy a túrára is tudna összetoborozni egy pár embert. De ha a Jocót(de felhívhatom én is) kérdezitek Õ rengeteget beszél vele telefonon. de azért beszélek vele én is meg invitálom a forumra. üdv.Tomi

#21 Guest_Bakony rabja_*

Guest_Bakony rabja_*
  • Guests

Közzétéve 2004 december 5. - 19:02

csak most néztem meg az írást, bocs! Fúú, hát nekem aztán fogalmam nincs h hol a legegyszerûbb átjönni. Majd vmikor megtudom érdeklõdni (ha el nem felejtem ;) ), majd ha meg van, akkor írok, de gondolom ebben a nagy hidegben már nem nagyon akartok jönni...?! vagy igen? Posted Image

#22 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 10. - 19:54

Hideg? ;) - mirõl beszélsz....Persze majd tavasszal, de ha van info elõre is kössz. Posted Image

#23 Guest_Bakony rabja_*

Guest_Bakony rabja_*
  • Guests

Közzétéve 2004 december 11. - 23:47

Áááá, elfelejtettem! A hülye fejem. De legyen mentségemre, hogy koleszos vok! :rolleyes: Jövõre már meg lesz a válasz! Már csak 3 hét :D Nem, megpróbálom apámból kicsikarni még nem sokára!!! Csak nyugalom, ami késik nem múlik Posted Image ;)

#24 Guest_Bakony rabja_*

Guest_Bakony rabja_*
  • Guests

Közzétéve 2004 december 14. - 17:18

Annyit tudok most hirtelenjében, hogy vagy õsinél, vagy Nádasladánynál. Õ benne van, hogy gyertek (mármint a drága jó apám:)), meg abba is, hogy esetleg õ is menne, vagy félúton találka... ilyesmi, csak legyen jó idõ. Örül is, hogy lenne vmi történés :D Mi van veled kreszk! Rég láttalak erre!!! :(

#25 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 14. - 19:02

idézet:
vagy félúton találka... ilyesmi [/QUOTE]Ilyesmibe is benne vagyunk ... Posted Image

#26 kreszk

kreszk

    Csikó

  • Fórumtag
  • 30 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 18. - 21:39

Sziasztok,Nádasdladány az jó volna, majdnem középtáv. Apám benne is volna mint kisérõ. Csak ki kell fogni egy kicsit jobb idõt, talán két ünnep közt!?

#27 Guest_Bakony rabja_*

Guest_Bakony rabja_*
  • Guests

Közzétéve 2004 december 19. - 12:07

Szóval akkor ha jó idõ lenne, már csak egyeztetni kellene vmit!! 2 kísérõ lenne, azt mi megtudjuk beszélni! (a 2 palotai---ha minden igaz ;) )Hányan jönnétek?

#28 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 22. - 17:35

Zirc-Borzavár-Csesznek-Porva környékén élõ lótartókat, lovasokat vegzálnék különféle kersztkérdésekkel.

#29 Deni

Deni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 24. - 16:19

Vagy tavasszal, vagy a legjobb lenne nyáron ez a túra. Én is mennék.

#30 Deni

Deni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 19. - 21:51

Rideman eléggé abba maradt ez a forum!!!!!!

#31 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 22. - 11:35

Hi Deni!Remélem azért a fórum nem hal el (igaz azért hogy több betû legyen itt én nem gépelgetek)bizom benne hogy lesznek vannak egymással megosztandó gondolatok kérdések. Az utobbi idõben inkább a másik topicon irogattam a tavaszi túra kapcsán, szerettem volna ha annak jelentõs része a Bakonyt érinti megmutatva azokat a szép helyeket amelyek erre érdemesek. A jelenlegi állás az, hogy ha akarunk szervezünk magunknak Bakonyi túrát mert a másik túl nagy "falatnak" bizonyult. Igaz megirtam az elején ez nem egy emberes feladat ha akarjuk meg tudjuk szervezni hát.... Ráadásul a Bakonynak ebbõl a részébõl nem jelentkezett senki hogy pihenõhelyként beiktathassuk. Ami engem illet én ugyanolyan fórum tag vagyok mint bárki más nincs lovardám és üzleti érdekeltségem a lovastúrákban csak gondoltam milyen jó lenne ha lenne. Persze lehetne sok mindent csak akarni kell...RM.

#32 Guest_Bakony rabja_*

Guest_Bakony rabja_*
  • Guests

Közzétéve 2005 január 22. - 14:00

Melyik másik topicon irogattál? Nem tudom, hogy ez a rész tényleg ilyen kihalt, vagy pénz nincs, vagy csak szét vagyunk szórodva, de elég nagy a pangás az biztos. :(

#33 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 24. - 11:05

Bakony rabja!A tavaszi körtúra 2005 topicon irtam és szerettem volna ha a túra legalább egy részét a Bakonyban tesszük meg és esetleg a Bakonyban lovazók egy része is jön vagy valahol csatlakozik hozzánk.Én is úgy érzem elég nagy a pangás de ez lesz még jobb is (élõ ember nem tudja mikor és vajh mitõl)Üdv RM.

#34 francialaci

francialaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 792 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 9. - 23:14

Üdv! Én Pannonhalma mellett lakom Gyõrságon. éppen egy kényelmes nepi lovaglásra tõletek. ha kedvem szottyana arra lovagolni, vagy ha túráztok szoljatok, szívessen csatlakoznék!

#35 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 10. - 14:31

Hi francialaci!Amint az idõ engedi benne lennék egy hétvégén oda és vissza lovaglásban. Fõleg mert azzal az utat is megismernénk. Persze lehetne úgy is, hogy Te jöszz hozzánk és mi "visszakisérnénk". A sorrenden még lehet fejlesztni. Szállást lónak embernek tudok adni (ha jó idõ lesz nagyobb létszámnak is)Ha van kedved godndolkozzunk el a dolgon.... Üdv: RM.

#36 Fövenyi

Fövenyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 105 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 13. - 12:48

Riderman. Te hol lovazol pontosan? Te vagy a tavaszi túra bakonykuti állomása?

#37 Fövenyi

Fövenyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 105 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 13. - 13:01

Sajna a túrán nem fogok résztvenni, de mivel vadásztam párszor Tésen és van Hétházpuszta mellett egy tízhektáros kis földem, azt a részt jól ismerem és mindig jól esik hallani róla.

#38 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 21. - 20:05

Hi Fövenyi!Bocs egy kicsit késve reagálok mert el voltam " telelni" pár napig. Már irtam korábban a fórumon én Bakoncsernye után(Komárom-E megyében)lovazok ez itt egy olyan 3 szög ami Fejér-Veszprém-és Komárom megye találkozása nem is tudjuk sokszor melyik megyébe lép éppen a ló még jó hogy nem is érdekes. Nem én vagyok a B.kuti állomás csak tölem mennénk Bakonykutiba a Csapat elé és együtt tennénk egy kört Csatka és egyéb helyek felé.Üdv RM.

#39 francialaci

francialaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 792 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 24. - 18:55

Ok szívessen ellovagolok, de a visszakisérésnél még a szállás nem megoldott, dolgozok rajta, nem is vagytok oly nagyon messze!

#40 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 28. - 16:08

Hi francialaci!Nem lóverseny ez, csak a késöbbiekre nézve hasznos lenne egy olyan " hálózat" amelynek tagjai nyugodtan tudnának egy 25-60 km-es körben mozogni és " ismerõs" helyeken tudnának megpihenni. Ki tudja mire fejlõdhetne majd a dolog, hiszen késöbb akár tovább is lehetne menni egy házzal.... Egyelõre várjuk a tavaszt nagy erökkel.Üdv RM.