Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Mozgásszervi problémák


  • Please log in to reply
339 válasz a témához

#1 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 22. - 20:41

Azt hiszem sokan vagyunk itt billentyûkoptatók, akik szenvedünk a rossz tartástól, egyirányú terheléstõl. Hiába kompenzálunk lovaglással vagy más sporttal, azért a fájdalom gyakran visszatér.

Én elég sok módszert kipróbáltam már arra, hogy megszabaduljak a fájdalomtól.

Elsõ komolyabb problémám egy nyaki porckorongsérv volt. Hálistennek (no meg a makacsságomnak) nem mûtöttek meg, hanem alternatív módszerekkel gyógyíttattam magam. Szerepelt a repertoárban: eletromos kezelés, iszappakolás, súlyfürdõ, masszázs, manuálterápia...

Legutóbb derékfájásos lettem. Kb. egy hete fájt már a derekam, mire rászántam magam arra, hogy elmenjek valahová, ahol segítenek rajtam. Az orvosokban nem hiszek (vagy csak ritkán), így elmentem egy kineziológushoz.
Nem igazán tudtam, hogy mit takar a fogalom, azaz inkább homályos elképzeléseim voltak róla. De szerepelt még egy bûvös szó a hirdetõtáblán itt Törökbálinton: gerincmobilizáció. Gondoltam biztos ez kell nekem.

Bejelentkeztem és szerencsémre még aznap fogadott a doki. Merthogy orvos, aki mozgásterapeuta. Rákérdeztem, mit jelent a kineziológia, mert mostanában sokféle összefüggésben hallottam ezt a fogalmat, ez az ember azt mondta, mozgásterápia. Azaz nem masszíroz, nem rángat, nem csontkovácsol, hanem kimozgatja az "elállítódott" testrészeket.
Kb. egy órán át tekergetett, csavargatott, és a fájdalom 2/3 részétõl megszabadultam. Kaptam itthonra házi feladatot, minimális mozgást kell végeznem, hogy a helytelen terhelés következtében kialakult derékfájásom elmúljon.

Van csontkovácsom is, több mint 10 éve ismerem, szívesen ajánlom mindenkinek. Ha valami olyan bajom lenne, hozzá fordulnék. Éreztem, hogy ez a mostani valami új dologra éhezik. :)

#2 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 23. - 15:56

Jó hogy született ez a topik. Párom régóta küzd hátfájásával. 1 hónapja jár dokitól-dokihoz. Eleinte fölírtak neki Cataflamot, és mondták neki hogy pihenjen. Semmi javulás. Visszament, megnézték a reumatológián, ott azt mondták hiperflexibilis a gerince, és egy rossz mozdulatnál becsípõdött egy ideg. Kapott 2féle gyógyszert + elõírt pihi. Napi 1 elektromos kezelést kapott 10 napig. Eleinte segített, de most ugyanolyan rossz neki mint amilyen volt. Holnap megy vissza megint, most jön az ortopédia. És van neki a gerince 2 oldalán 2 csomó is, azokra is szokott panaszkodni hogy fáj. 29 évesen azért nem kéne, hogy szegénynek ennyi panasza legyen :( Aniko, foglak keresni ha esetleg nem javul a helyzet. :kocc:

#3 houdini

houdini

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 214 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 23. - 16:02

Üdv! Milyen házi feladatot kaptál Anikó? Én is szenvedek, azért kérdezem. :(

#4 Guest_Delta_*

Guest_Delta_*
  • Guests

Közzétéve 2008 április 23. - 19:27

Sziasztok! Én 26 éves vagyok és tavaly mûtöttek porckorongsérvvel. Semmi komolyabb bajom nem volt elõtte, csak néha derékfájás, dehát a lovaglás nem épp gerinckímélõ sport. Aztán egyszer csak nem tudtam normálisan járni, kiegyenesedni, stb. Nekem is mindent ajánlottak, csontkovács, masszõr, természetgyógyász, stb. Egyre csak rosszabb lett, persze mondták, hogy ne hagyjam megmûteni. Aztán már felkelni sem tudtam egy rossz mozdulattól. Utána még húztam egy darabig, mûtét lett a vége. Azóta semmi nem fáj, igaz, mivel egy hónapig járkáltam kizáródott sérvvel, megmaradt egy kis sántaságom, de ez nem okoz fájdalmat. Szóval én azt ajánlom, hogy ha mûtét kell, akkor csinálják meg, mert utána teljes életet lehet élni, elmúlik a fájdalom.

#5 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 23. - 19:41

...ha mûtét kell, akkor csinálják meg...

Csakhogy hozzászólásodban ez volt a kulcsszó. Mármint a HA és a KELL.
Én anno azt hallgattam végig a Traumatológiai Intézet gerincügyekben járatos sebészétõl: amíg vannak panaszmentes idõszakai, ne operáltassa meg, mert az operált gerinc már mindig panaszos.
Egyébként nem voltak panaszmentes idõszakaim, hálistennek széken ülve tudtam dolgozni, egy napom így nézett ki: feleség levisz a vállalati buszhoz, kitápászkodok az autóból, felszállok, lerogyok, leszállok, felmegyek az emeletre, lerogyok az íróasztalhoz. Néha kivánszorgok pisilni. Délután ugyanez visszafelé, otthon fekvés, vacsoránál és pisiléskor kiámbolygás a szobából.
Ez ment 3 hónapig, mikor meguntam, és mászkáltam orvosról orvosra, s a fentieket pld megtudtam.

Aztán a személyzetisünk mondta, hogy a fia egy mûvházban dolgozik, ahol rendel egy csontkovács.

Aztán elmentem, és 3 perc múlva kijöttem, a srác szerint sugárzó arccal: le tudok hajolni!!!

Ez 89-ben volt. Azóta évente egyszer el kell mennem (a harmadik évben már pontosan tudtam, melyik mozdulatsortól bukik be a dolog), de egyre kisebb a kellemetlenség - az elején 3 hét fekvés után mentem el a csontkovihoz, ma meg már csak az agyam mélyén tudom, hogy el kell mennem, mert nincs igazán helyén.

Azóta figyelem a járókelõket, igazából több jár csámpásan, mint nem. Akinek baja van, megemlítem, hogy van egy ilyen lehetõség. Oszt ha nem veszi igénybe (jellegzetes válaszok: az kéne, ja... a feleségem/férjem szerint ez hülyeség, el se engedne... á, majd elmegyek reumatológushoz, ad egy algopyrin injekció sorozatot... félek, hogy kitépi a bal vesémet és a fejemre tûzi...), vállamat megvonom, magamban kiröhögöm, és tovább élem az egészséges derekúak életét.

(Mitõl lett? Az biztos, hogy pár nappal az elsõ lerohadás elõtt a szekrénysor felsõ elemeit egyedül vittem fel a garázsból a lakásba, majd raktam a helyükre. Felálltam a dohányzóasztalra, majd jól kinyúlva igyekeztem finoman rápasszintani az elemeket az alsó szekrényekbõl kiálló keményfa csapokra. Aztán aznap meg lehajolva fúrtam lyukakat valami vasba, a bokáim közé szroítottam a vasat. Aztán csak oldalazva tudtam felvánszorogni a lakásba. :D )

Edited by Ernest, 2008 április 23. - 20:06.


#6 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 23. - 20:02

Azóta figyelem a járókelõket, igazából több jár csámpásan, mint nem. Akinek baja van, megemlítem, hogy van egy ilyen lehetõség. Oszt ha nem veszi igénybe (jellegzetes válaszok: az kéne, ja... a feleségem/férjem szerint ez hülyeség, el se engedne... á, majd elmegyek reumatológushoz, ad egy algopyrin injekció sorozatot... félek, hogy kitépi a bal vesémet és a fejemre tûzi...), vállamat megvonom, magamban kiröhögöm, és tovább élem az egészséges derekúak életét.


Nekem már elõre elküldhetnéd magánban a csontkovács elérhetõségét, még igazából nem kell, de ami késik nem múlik. :)
A bátyám tavaly elõtt lehajolt egy lambériáért, és derékszögben tették be a mentõbe, szóval mindig jól jön egy ilyen elérhetõség.

#7 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 23. - 20:12

Eleinte fölírtak neki Cataflamot, és mondták neki hogy pihenjen. Semmi javulás.

Velem ugyanezt csinálták, plussz kaptam elektromos meg mágneses kezeléseket, aztán negyven injekciót (napi 1). Majd pedig mindezek után, amikor már az egész sggem lila volt, a reumatológus lazán megjegyezte, hogy õ tudta nagyon jól, hogy mindez sz@rt sem ér, de azt akarta, hogy én is lássam... Az õ receptje szerint úszás-hasizom-hátizom gyakorlatok napi rendszerességgel... Nekem eddig egyedül ez jött be. Ha nem csinálom hetek alatt totálkáros vagyok. Úgyhogy nem nehéz eldöntenem, mi a fontosabb, a torna vagy a punnyadás... :rolleyes:

#8 Guest_boomsly_*

Guest_boomsly_*
  • Guests

Közzétéve 2008 április 23. - 20:17


Bejelentkeztem és szerencsémre még aznap fogadott a doki. Merthogy orvos, aki mozgásterapeuta. Rákérdeztem, mit jelent a kineziológia, mert mostanában sokféle összefüggésben hallottam ezt a fogalmat, ez az ember azt mondta, mozgásterápia. Azaz nem masszíroz, nem rángat, nem csontkovácsol, hanem kimozgatja az "elállítódott" testrészeket.
Kb. egy órán át tekergetett, csavargatott, és a fájdalom 2/3 részétõl megszabadultam. Kaptam itthonra házi feladatot, minimális mozgást kell végeznem, hogy a helytelen terhelés következtében kialakult derékfájásom elmúljon.

Ez a reklám helye? :D

Jó hogy született ez a topik. Párom régóta küzd hátfájásával. 1 hónapja jár dokitól-dokihoz. Eleinte fölírtak neki Cataflamot, és mondták neki hogy pihenjen. Semmi javulás. Visszament, megnézték a reumatológián, ott azt mondták hiperflexibilis a gerince, és egy rossz mozdulatnál becsípõdött egy ideg. Kapott 2féle gyógyszert + elõírt pihi. Napi 1 elektromos kezelést kapott 10 napig. Eleinte segített, de most ugyanolyan rossz neki mint amilyen volt. Holnap megy vissza megint, most jön az ortopédia. És van neki a gerince 2 oldalán 2 csomó is, azokra is szokott panaszkodni hogy fáj. 29 évesen azért nem kéne, hogy szegénynek ennyi panasza legyen :(
Aniko, foglak keresni ha esetleg nem javul a helyzet. :kocc:


Sport.
Sok sport már a kezdetektõl! Én végig versenyeztem 16 évet és fáj a derekam és a hátam.
Annyi különbséggel, hogy tudom mit tegyek vele.
A legtöbb sportolgató elfelejti magát hozzáedzeni az éppen aktuális divat- sporthoz, pl.: fallabda, tenisz, paintball. Aztán jönnek a sérülések, ficamok. A vázizomzat edzetségének hiánya viszonylag rövid idõ alatt megmutatkozik.
Elég egy rossz lépés és az a boka vagy térd végérvényesen megsérül. Soha nem lesz teljesen ép.
A gerinc ez alól negatív kivétel. Annak idején már az iskolában oktatták a helyes testartást, a gerinc "használatát".
A gerinc, az esetek többségében, szépen lassan megy tönkre és már csak akkor vesszük észre amikor késõ. Ilyenkor már csak eseti jelleggel fájdalomcsillapítás törtéink, de a probléma nem távozik.
Nekem két csigolyám csúszott össze. Évekig szenvedtem tõle, de nem mûtettem meg. Ettõl még én is félek.
Amikor lovagolni kezdtem tartottam tõle, hogy a probléma erõsödni fog, de ezzel szemben fordítva történ: a helyes ülés gyakorlásánál már elkezdõdött rendezödni a gernicem. A ló mozgásának ütemét átvéve sikerült kimozgatni a gernicem ezzel párhuzamosan a gernicfeszítõ izmok is kezdtek magukhoz térni.
Az izmok nagyrészt átvették a gerincemre jutó terhelést és az nem fáj már.

#9 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 23. - 20:18

Boomsly már másodjára gyûrkõzik az írásnak. :) (közben meg is írta) A teljesség kedvéért még hadd írjam le: A csontkovácsok nnem univerzálisak. Ki ehhez ért, ki ahhoz. A fogások nem egyformák és nem egyforma hatékonyságúak, a tanuláson kívül szerepe van a tanítónak is és az érzéknek is. Az ideológia az nagy marhaság. A jobbja megmondja, ha a probléma kívül esik a hatókörén. Ha egy nem válik be, kell egy másikat keresni. Ezt saját példámon tudom. Kb a hatodik évben ugyanis maradtak bizonytalan fájdalmaim az alsó lábszáram izmaiban. Visszamentem, majd még egyszer, de mondta, hogy ez helyén van, tán ideggyulladás. Azt is ismertem már, hát jegeltem egy darabig, maradt a dolog a lábamban. Elmentem egy másikhoz, aki azt mondta, hogy mivel félek egészen lazán mozogni, a szalagok elkezdtek zsugorodni, és alapból is nyomják az ideget. Adott egy pár hullaegyszerû gyakorlatra tanácsot. Ilyeneket, hogy hanyatt fekszem, térdeimet felhúzom, és megpróbálom oldalra ledönteni õket. Fapofával kifizettem, és elmentem, magamban megátkozva a sarlatánokat. De két nap gyakorlatozás után elmúlt a fájás. :D Azóta 4 évente elõveszem a papírt és 2 napig 5-5 percet ráfordítok. :)

Edited by Ernest, 2008 április 23. - 20:19.


#10 Guest_boomsly_*

Guest_boomsly_*
  • Guests

Közzétéve 2008 április 23. - 20:33

Csak eccer mentem neki. Mirõl beszélsz? :confused: :P

#11 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 23. - 20:35

Nahát akkor én most összeszedem a tapasztalataimat.

Elõször is van az a muki, akit Örni is említett, bizonyos Szi Márton nevezetû, aki a XI. kerületben egy mûvelõdési házban rendel, és annyit fizet neki az ember, amennyit akar. Én egyszer jártam nála, ezt megtaláljátok a csontkovács topicban.

A másik csontkovács, akit már 2002-ben is emlegettem itt, Farkas Zoltán, és valóban az új címe és elérhetõsége az aktuális.

Én a porckorongsérvemmel is mázlista voltam, mert akkor meg egy fájdalomterapeutához kerültem. Õt Bíró Gábrielnek hívják, saját elmondása szerint 20 évig dolgozott külföldön majd hazajött és megalapította a saját rendelõjét, amikor én jártam hozzá a Buda Gyöngye bevásárlóközpontnál volt. Ha rákerestek a neten, meg lehet találni pl. itt a klubrádió fórumán.
Õ pl. azt mondta, hogy ha deréktáji porckorongsérvem lett volna, simán megjavította volna valami mûtétmentes úton, de már nem emlékszem pontosan, mit javasolt, hülyeséget meg nem akarok írni.

Az index fórumán is elmegetik Farkas Zolit és Szi Mártont. :)


boomsly: nem reklámozni akartam, hanem elmondtam a tapasztalataimat, mert van akit érdekel.

Nekem 30 évesen volt a porckorongsérv-kizáródásom, és én is ki voltam akadva, hogy hogy lehet ez ilyen fiatalon?! Egyetlen oka van: a helytelen testtartás. Ülünk a számítógép elõtt, vállak, nyaki izmok görcsben... evolúció. :guny:

A házi feladat, amit kaptam a kineziológustól: hanyattfekve egy szék ülõfelületére kell tennem a behajlított lábaimat. Az egyik lábamon megtámaszkodom, a másikat a levegõbe emelem úgy hogy a csípõm kicsit elemelkedjen a talajtól. Majd nagyon lassan vissza, és teljes lazítás. Utána a másik lábbal ugyanez.
Ja, és még egy érdekes dolog: a gerinc alá hosszában egy összegöngyölt pokrócot teszek, és csak hagyom, hogy nyúljon a medencém... Meglepõen jó érzés.

(Kb. egy hónapja mûtöttek meg, azt mondta a kineziológus, hogy valószínûleg az azt követõ fájdalom miatt felvettem egy kímélõ ám helytelen testtartást. Ebbõl lett a derékfájás...)

#12 Guest_Zebu_*

Guest_Zebu_*
  • Guests

Közzétéve 2008 április 23. - 20:35

Nekem a vizsgaidõszakban szokott fájni a hátam, és mikor újra a szorgalmi idõszak kezdõdik,elmúlik!! Tudja õ mikor kell fájnia.Utána meg a bulikban kimozgatom az elgörnyedt testrészeket.

Edited by Zebu, 2008 április 23. - 20:36.


#13 rugósbicska

rugósbicska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.695 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 23. - 20:46

De jó, hogy van ez a topic.
Nem vagyok még olyan öreg, de 3éve lumbágót diagnosztizáltak, csak mert úgy fájt a derekam, mint a szr, meg lúdtalpat is, ezzel együtt még a lehetõ összes hasonszõrû civilizációs ártalmat, bántalmat, volt fizikoterápia, elektrosokk, fehértapasz.
Elküldtek már mindenhova, a csodaszarvas aranyfalloszára döglött verebet gereblyézni, de jobb semmitõl nem lett. Ráadásul persze, hogy ne üljek lóra és egyebek.

Aztán rátaláltam az egyetlen, hibátlan megoldásra, a jógára. Reggel is, este is, plusz heti 1 úszás.
Szinte teljesen megszûnt minden tünet...

ÉéÉs, kitalálták a szgép elõtt végezhetõ gyakorlatsort is, ami különösen praktikus lehet, ahogy így olvasgattam.

#14 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 23. - 20:50

Szí úr utóda dolgozik ott, 2005 óta.

A másik, kit említettem, jógát is oktat.

...Az index fórumán is emlegetik Szi Mártont. :)

Ja, én, Ötfelezõs néven. :)

Edited by Ernest, 2008 április 23. - 21:08.


#15 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2008 április 23. - 20:52

De jó, hogy van ez a topic.
Nem vagyok még olyan öreg, de 3éve lumbágót diagnosztizáltak, csak mert úgy fájt a derekam, mint a szr, meg lúdtalpat is, ezzel együtt még a lehetõ összes hasonszõrû civilizációs ártalmat, bántalmat, volt fizikoterápia, elektrosokk, fehértapasz.
Elküldtek már mindenhova, a csodaszarvas aranyfalloszára döglött verebet gereblyézni, de jobb semmitõl nem lett. Ráadásul persze, hogy ne üljek lóra és egyebek.

Aztán rátaláltam az egyetlen, hibátlan megoldásra, a jógára. Reggel is, este is, plusz heti 1 úszás.
Szinte teljesen megszûnt minden tünet...

ÉéÉs, kitalálták a szgép elõtt végezhetõ gyakorlatsort is, ami különösen praktikus lehet, ahogy így olvasgattam.


Azt a gyakorlatsort keresem, ahogy leírják, hogyan lehet strandpapucsban balesetmentesen közlekedni.

#16 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 23. - 20:53

Aztán rátaláltam az egyetlen, hibátlan megoldásra, a jógára. Reggel is, este is, plusz heti 1 úszás.
Szinte teljesen megszûnt minden tünet...

Nah... a múltkor én is jól ledöbbentem, hogy 35 perc labdás jóga után olyan szabad volt az egész gerincem meg a medencém mozgása :hu: , mint tizenéves koromban, úgyhogy ezt el tudom képzelni! :) Kb. két-három napig tartott a hatása.

#17 Guest_boomsly_*

Guest_boomsly_*
  • Guests

Közzétéve 2008 április 23. - 20:54

Azt a gyakorlatsort keresem, ahogy leírják, hogyan lehet strandpapucsban balesetmentesen közlekedni.

Sajnos az teljeséggel lehetetlen! :D

#18 rugósbicska

rugósbicska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.695 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 23. - 20:58

Azt a gyakorlatsort keresem, ahogy leírják, hogyan lehet strandpapucsban balesetmentesen közlekedni.


Ez most fájt! :D :o


Nah... a múltkor én is jól ledöbbentem, hogy 35 perc labdás jóga után olyan szabad volt az egész gerincem meg a medencém mozgása :hu: , mint tizenéves koromban, úgyhogy ezt el tudom képzelni! :) Kb. két-három napig tartott a hatása.



Igenigen! Ha sikerül rendszeresen mûvelni, kivált effektív tud lenni, a mindenféle kórházszagú kezeléseket símán kiválthatja! :)

#19 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 23. - 21:04

Lehet, hogy kipróbálom a jógát. :ang:

#20 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 23. - 21:12

Az még egy sûrû, sötét, nagy erdõ, amibe aztán rengeteg féle elméletet lehet beleérteni, de az kétségtelen, hogy olyan izmokat tud megdolgoztatni, mit más szokásos mozgás nem. De azért legyünk tisztában vele, a jóga CSAK speciális tornagyakorlatként való értelmezésére a szocializmusban megjelenõ könyvek szûkültek rá.

#21 rugósbicska

rugósbicska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.695 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 23. - 21:20

Az még egy sûrû, sötét, nagy erdõ, amibe aztán rengeteg féle elméletet lehet beleérteni, de az kétségtelen, hogy olyan izmokat tud megdolgoztatni, mit más szokásos mozgás nem.

Miért kell túlbonyolítani. Nem humbug, van hatása, kellemes, ha valaki haljandó betartani, vagy figyelembe venni a dietetikai vonzatát, pluszban nyer, a spiritualitása meg az arra fogékonyaknak hasznos lehet, stressz ellen, vagy után, stb., nem foglalkoztam ezzel a részével.
Vagy, akinek nem elég megbízható, mert:
legyünk tisztában vele, a jóga CSAK speciális tornagyakorlatként való értelmezésére a szocializmusban megjelenõ könyvek szûkültek rá. -az tegye a párnája alá a könyvet és kívánjon magának jobbulást.

Bizonyára. :rolleyes:


Edited by rugósbicska, 2008 április 23. - 21:21.


#22 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 23. - 21:23

Én mostan vettem magamnak mindenféle jógagyakorlatokat DVD-n. Egy csomó helyen lehet leértékelten kapni ilyeneket. 1000Ft/db

Edited by Bokorugró, 2008 április 23. - 21:26.


#23 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2008 április 23. - 21:30

Mondták sokan a rendelõben, hogy ezt használják. Egyiküknek a lába maradt a nyakában, másiknak összefonódott a keze a nagylábujjával. Egyébként azt mondták használ. :)

#24 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 23. - 21:35

Neked sem ártana kicsit gyakorolni a kiskutya pózt... :P :P :P

#25 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2008 április 23. - 21:40

Vicc volt ha idétlen is. Már a 80-as években csináltuk a Paramhansa Swami Maheshwarananda féle Jóga a mindennapi életben útmutatások alapján és sokat segített. Mozgás enélkül is volt, de a stresszes állapotokon sikerült átlendíteni.

#26 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 23. - 21:51

Vicc volt ha idétlen is.

Az enyém is... :)

Már a 80-as években csináltuk a Paramhansa Swami Maheshwarananda féle Jóga a mindennapi életben útmutatások alapján és sokat segített. Mozgás enélkül is volt, de a stresszes állapotokon sikerült átlendíteni.

Én tényleg nagyon megdöbbentem ezen. Lehet, hogy a stresszoldással egybekötve valahogy az egész mozgása is sokkal szabadabb lesz az embernek. Pedig én alapjáraton is nagyon laza vagyok, aszongyák születési rendellenesség. :D De jóga után máshogy is terhelem az egész vázrendszerem. Szóval tényleg fantasztikus! :cool:

#27 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2008 április 23. - 21:53

És ha azt mondom, hogy meg van Maheshwaranandától a Jóga és a Jóga haladóknak eredeti elsõ kiadás tökéletes állapotban? Az a baj vele, hogy nem adok kölcsön könyvet. :D

#28 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 23. - 21:57

Ehhh.... az a szerencséd, hogy lusta lennék könyvbõl olvasgatni, inkább azt szeretem ha a szájamba rágja valaki. :gm: Meg már annyi könyv van a lakásban, hogy lassan ki kell költözzek. :rolleyes: Mint egy könyvtár. Pedig úgy lenne az igazi, ha kölcsönkérném és nem adnám vissza. :dev: Egyébként én sem adok kölcsön könyvet.

Edited by Bokorugró, 2008 április 23. - 22:01.


#29 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2008 április 23. - 21:59

Na ezért nem adok kölcsön. Egyetemistáktól hallottam, hogy könyvet lopni nem szégyen. :)

#30 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 23. - 22:03

Ja és szülinapomra kaptam egy naaaagy labdát, azóta azon rugózom, mint egy idióta... :rolleyes: :D A számítógép elõtt is sokkal jobb így ülni. Néha meg lemegyek hídba.

Edited by Bokorugró, 2008 április 23. - 22:06.


#31 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 23. - 22:44

Én egy ilyen térdeplõszéket el tudnék viselni irodamunkára, de biztos jó drága lehet.

Ezt meg pihenésre venné be a gyomrom.

De egyébként szerintem a gerincproblémák javarészt ott kezdõdnek, hogy rossz ágyban alszanak az emberek. Amióta normális matracon alszom, mintha elvágták volna a hátfájás problémákat.

#32 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 23. - 23:22

Jógás lasztit nem lehet kihagyni:

ászana1

ászana2

:D

#33 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 0:25

Én egy ilyen térdeplõszéket el tudnék viselni irodamunkára, de biztos jó drága lehet.


Nekem volt térdeplõszékem (ugyan ennél egy fokkal egyszerûbb változatban) de én utálam. Nem volt háttámlája, és egyszerûen az agyamra ment hogy nem tudtam hova tenni a lábam, csak lógott magam alatt mint macska s.ggébõl a virslihuzat

Ezt meg pihenésre venné be a gyomrom.


Na ez kényelmesnek néz ki, bár én tuti megborulnék vele :D :D

#34 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 6:51

yumeiho ...ennél nagyszerübb megoldás nincs...

#35 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 7:21

Gondolom, valami nempozitívat kaptam. :D
Kiegészítõ megjegyzésem, hogy nem találni nyomát annak, hogy a jóga ellen kifogásom lenne, sõt. De a teljes képhez legalább a teljes kép hozzátartozik.
"A jóga központi filozófiájában központi helyet foglal el az az elmélet, miszerint több különbözõ létezési szint van, és mindegyik képes megfigyelni és ellenõrizni az alatta lévõt. Számos ilyen szint létezik a mindennapi gondolkodás síkján túl. A jóga munkája és játéka e magasabb szintek szisztematikus felfedezése, fejlesztése és a velük való kisérletezés."
Vígh Béla Jóga és az idegrendszer címû jó kis könyvében a 70-es évek orvostudományának talaján állva megkisérli elemezni a jógát, és arra a következtetésre jut, hogy minden jógagyakorlat célja az agy egy bizonyos részének "edzése". Nevét elfelejtettem, de valami primitív/alapvetõ rész.
Azért, ha valaki szabály szerint (ki és belégzés hozzá, stb) végez jógagyakorlatot, más áldásos hatását is esetleg tapasztalhassa, mint gondolta.

#36 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 7:36

Én is kinlódok gerincbajok miatt. A körzeti doki elintézte annyival, hogy ne lovagoljak soha többet. Aztán megkérdeztem, hogy amikor naponta lovagolok legalább 1-2 órát, akkor nem fáj, ha kihagyok napokat, heteket, akkor miért fáj? erre nem tudta a választ. Voltam ortopédián, röntgen alapján mondták, hogy gerincferdülés 2 irányban is, és porckopás. Néha becsípõdik egy ideg, akkor nem használ a lovaglás (kipróbáltam, de elég hamar leszálltam). Mikor már aludni sem tudtam a fájdalomtól, vagy csak fájdalomcsillapítóval bírtam ki az éjszakákat, elmentem a reumatológushoz, aki gyógytornát, gyógyvízben úszkálást és masszást írt fel. Ezek jók voltak, használtak, de csak azokon a napokon, mikor kaptam a kezeléseket. Félévente csak 10-15 alkalommal lehet menni részben TB alapon, saját zsebbõl nem gyõzném. Végül rátaláltam a felfújható gumilabdára, azon ûlök az irodában a sz.gép elõtt napi 8 órát és azóta nem fáj a hátam, tudok aludni gyógyszer nélkül. Az elején páran furcsán néztek rám, hogy mit csinálok az irodában, aztán elmondtam, hogy mi van a gerincemmel, és már senki sem röhög (a fõnökömnek is megmondtam, hogy így neki is jobb, hiszen nem fogok táppénzre menni a gerincem miatt és nem kell munkaidõben elengednie a gyógyfürdõben :D

#37 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2008 április 24. - 7:57

Gondolom, valami nempozitívat kaptam. :D
Kiegészítõ megjegyzésem, hogy nem találni nyomát annak, hogy a jóga ellen kifogásom lenne, sõt. De a teljes képhez legalább a teljes kép hozzátartozik.
"A jóga központi filozófiájában központi helyet foglal el az az elmélet, miszerint több különbözõ létezési szint van, és mindegyik képes megfigyelni és ellenõrizni az alatta lévõt. Számos ilyen szint létezik a mindennapi gondolkodás síkján túl. A jóga munkája és játéka e magasabb szintek szisztematikus felfedezése, fejlesztése és a velük való kisérletezés."
Vígh Béla Jóga és az idegrendszer címû jó kis könyvében a 70-es évek orvostudományának talaján állva megkisérli elemezni a jógát, és arra a következtetésre jut, hogy minden jógagyakorlat célja az agy egy bizonyos részének "edzése". Nevét elfelejtettem, de valami primitív/alapvetõ rész.
Azért, ha valaki szabály szerint (ki és belégzés hozzá, stb) végez jógagyakorlatot, más áldásos hatását is esetleg tapasztalhassa, mint gondolta.

:yeah:
A légzéstechnika alapkérdés. Chi Kung, Kumbaka (ami a budhista meditációk alapköve). Ehhez nem kell filozofálni, a sejteket el kell látni és kész (ha az energiaáramlásokat most nem is piszkáljuk). Érdemes utánanézni, az ájbíem wc elõtt ülve is lehet ezeket végezni munka közben, kezdésnek a lassú mély légzést elsajátítani. Hihetetlen hatása van, már pár nap múlva is.
Ha valakit érdekel, antikváriumokban ha jól tudom kaphatóak is, ehhez nem kell edzõ.

Kapásból találtam egyet

#38 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 8:34

Végül rátaláltam a felfújható gumilabdára, azon ûlök az irodában a sz.gép elõtt napi 8 órát és azóta nem fáj a hátam, tudok aludni gyógyszer nélkül.


Ez nagyon érdekelne. Milyen és mekkora az a laszti? Mert nekem is van egy, de ha arra ülök, nem érem fel az íróasztalt.

#39 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 8:46

De egyébként szerintem a gerincproblémák javarészt ott kezdõdnek, hogy rossz ágyban alszanak az emberek. Amióta normális matracon alszom, mintha elvágták volna a hátfájás problémákat.

Mit nevezel "normális matracnak"? :) :confused:

#40 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 8:48

füleslabda. egyfüles, de ha rosszkodsz kapsz kétfülest, nagyobbat ;)