Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Nimfa


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
440 válasz a témához

#1 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2001 június 15. - 21:29

Tud nekem valaki valamit mondani a nimfáról? Hullámospapagájom van, volt, de errõl a nagy vadról nem tudok sokat. A segítséget elõre is kössz!

#2 Gabo

Gabo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 498 hozzászólás

Közzétéve 2001 június 17. - 13:27

Neduddki,a nimfákról sajnos én sem tudok sokat (ékszerteknõs - ügyben járatosabb vagyok), de találtam neked néhány helyet a neten, ahol írnak róluk valamicskét. Íme: [url="http://"http://www.free.x3.hu/exotron/madar/nimfa.htm"]www.free.x3.hu/exotron/madar/nimfa.htm[/url] www.elender.hu/~nordsoft/zsuzsizoo/papagaj.htm#nimfapapagaj Itt az ideális kalitkaméretekrõl írnak: [url="http://"http://www.klikk.hu/kategoriak/negylabu/2001/03/0327_kalitka.shtml"]www.klikk.hu/kategoriak/negylabu/2001/03/0327_kalitka.shtml[/url] Hát ennyi. Remélem sikerül normálisan elküldeni, most csinálok ilyet elõször.Üdv: Gabó

#3 Gabo

Gabo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 498 hozzászólás

Közzétéve 2001 június 17. - 13:31

Huh, csak nagyjából sikerült normálisan elküldeni, vagyis a helyeket innen nem lehet elérni, leszámítva a kalitkásat. Biztos valami helyi serveren vannak fönn v. ilyesmi (még ebben sem vagyok túl járatos).Azért szívesen segítek...Remélem, máskor hatékonyabb leszek.Gabó

#4 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2001 június 17. - 16:44

Gabó!Kössz a segítséget. Azóta egy nimfa boldog tulajdonosa lettem, és az elõzõ gazdi is mondott pár szót.

#5 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2001 június 17. - 16:47

Gabó, a második linkben elírtál valamit, remélem így mûködik: [url="http://"http://www.elender.hu/~nordsoft/zsuzsizoo/papagaj.htm#nimfapapagaj"]http://www.elender.hu/~nordsoft/zsuzsizoo/...tm#nimfapapagaj[/url] Az elsõ nekem sem jön be. (Nem lehet helyi szerver, ha http://www-vel kezdõdik. Valószínûleg csak nincs állandóan bekapcsolva).

#6 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2001 június 21. - 16:47

Neduddki, Jó hírem van: a nimfa kevésbé érzékeny jószág mint a hullámospapagáj. Másmilyen magkeveréket eszik (van benne szotyi is), de az rajta van a magos dobozon, és eszik minden zöldséget, amit a hullámos. Kicsit hangosabb, és néha (elég gyakran) fülsüketíto hangon bír rikácsolni (bocsánat; fütyülni) :o)) De nagyon jó fej (legalábbis az a példány, akivel én éltem egy fedél alatt).

#7 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2001 június 21. - 20:12

Ez a "vad" ahogy az elõzõ gazdája mondta is nagyon aranyos, csak néha rájönnek ilyen idegbeteg dolgok. De remélem hogy sikerül kinevelni belõle. Már haverkodik: nem csak a fejemen landol, hanem a kezemre meg a vállamra is hajlandó jönni. Ilyenkor úgy nézünk ki, mintha kalózok lennénk...

#8 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2001 június 22. - 9:14

Ha rádszáll, akkor jól haladsz a vad megszelidítésével. Ha sokat tartózkodik kint, akkor egyre bátrabb lesz (és szemtelenebb :o)) ). Milyen "idegbetegsége" van? Csíp, rúg, harap? Milyen színu? Sárga, vagy szürke?

#9 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2001 június 22. - 18:51

A madárka szürke. Az gazdája még úgy vette, hogy tojó, de erõs a pofafoltja, és ez állítólag a fiúkra igaz. A szárnya belsejét még nem néztem meg (azért annyira még nem vagyunk jóban). Általában csípked. Az elõzõ gazdi is mondta, hogy mindig kesztyûvel nyúltak hozzá. Én ezt csak az elsõ két napon tartottam be. És ha egyedül van akkor rikácsol, és az utcai verebekkel dumál. Amúgy a szemtelenség is már megvan, mert 3 hónapig nem volt kiengedve, úgyhogy az elsõ repülésnél nem tudtam, hogy mi lesz. De amúgy egy irtó aranyos kis madár.

#10 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 15. - 22:47

Nimfa- és hullámos papagájok jelképes összegért elvihetõk. Érdeklõdni: 06/70/380-1213 (ne engem keressetek!)

#11 Paris

Paris

    Csikó

  • Fórumtag
  • 602 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 27. - 12:18

Az elsõ kiengedésrõl jut eszembe! Nem szokott gond lenni? És hogy veszitek rá, hogy vissza repüljön? :D Paris

#12 Nócy

Nócy

    Csikó

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 27. - 13:18

Én egy hasonló rúdra szoktam rátenni, mint amilyen a kalitkában van. Fõzõkanál nyele tökéletesen megteszi. Ha leszáll valahova, alá, elé kell tenni, és rálép. Ha ez megvan, felemelem, és a kalitka ajtajához teszem. Onnan belép, becsukom az ajtót és kész. A mi papagájunknál mûködik, nem tudom, másnál hogy van ez.

#13 Arodoet

Arodoet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.769 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 29. - 15:53

Nálunk ott kezdõdik, hogy el se szokott repülni. Na jó, el szokott, de utána úgy meg van szeppenve, hogy simán hagyja magát megfogni. Bár nekem amúgy is hagyja, bár az is igaz, hogy már szeptember óta nálunk van, szóval volt ideje szelídülni :D Én csak akkor engedtem ki, mikor már kézszelíd volt. Nem is repült el, csak a kalitka tetején mászkált, és a végén is hagyta magát megfogni. Amúgy szerintem kajával is vissza lehet csalogatni, ha van türelmed kivárni míg megéhezik.

#14 Paris

Paris

    Csikó

  • Fórumtag
  • 602 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 29. - 17:09

Nálam ott kezdõdnek a gondok, hogy egyik se túl szelíd...a kezemtõl is félnek pedig soha nem bántottam õket. :(

#15 Arodoet

Arodoet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.769 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 29. - 17:22

Az enyém is vad volt, mikor megkaptam...Próbáld meg kézbõl etetni õket. Ha elõtte egy picit éhezteted õket, tuti jönni fognak. Ha minden nap csinálod, elõbb-utóbb megszelídülnek. Én egy hónap alatt jutottam el odáig, hogy ha esetleg elfelejtettem a kézbõl etetést, akkor hangos visítással követelte. A végén már nem is ette, csak a kezemen rohangált fel-alá :D Az elején félni fognak, de majd megszeretik. Próbáld ki!

#16 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 29. - 18:46

Darabja válogatja!Az én nimfám talált madár és mikor az elõzõ gazdája megtalálta el volt törve a szárnya!Nálam most karácsonykor már tizenkettedik évét töltötte, de õt csak minimális mértékben tudtam megszelidíteni!Bár ez nálunk nem okoz problémát, mert õ (vagy a szárnytörésbõl, vagy a korából, vagy nem tudom mibõl fakadóan)nem repül túl fényesen! [ December 29, 2004, 17:47: Az üzenetet átszerkesztette: kt-gyu ]

#17 Paris

Paris

    Csikó

  • Fórumtag
  • 602 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 30. - 7:41

Próbálkozni fogok ezzel a kézbõl etetéssel...almát adhatok? Vagy inkánn szórjam bele a tenyerembe a magoikat? MOndjuk ez furán hangzik. :D

#18 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 30. - 13:32

Mindkettõ jó ötlet, de próbálkozhatsz sárgarépával is.Az én papagájom jobban szereti, mint az almát!

#19 Arodoet

Arodoet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.769 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 30. - 15:26

Én kölesfüzérrel csináltam, az enyém imádja. A lényeg, hogy szeressék. Szerintem ne különálló magvakkal csináld az elején. Késõbb már mindegy, akkor már úgyse fognak félni tõled Posted Image

#20 Arodoet

Arodoet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.769 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 13. - 19:56

Na, van valami eredmény, Paris?

#21 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 5. - 14:38

Van 3 kicsipici nimfánk (jan. 6 körül keltek ki). A gond az, hogy az anyjuknak elment az esze, és mindenkinek kitépi a tollát a nyakán. Ez miért lehet? Megoldás? Van egy kalitkánk, tegyük külön a tojót, vagy valakiket menekítsünk át egy pár hullámospapagájhoz?

#22 Arodoet

Arodoet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.769 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 5. - 18:38

Ha már tudnak egyedül enni, meg hasonlók, akkor lehet, hogy most van a kirepülési idõ, és azért csinálja. Akkor, ha jól emlékszem normális, és a fiókákat kell külön tenni. Ha nem ez van, akkor nincs ötletem, ezt is csak olvastam. Szerintem kérdezd meg [url="http://"http://www.parrotland.hu"]itt[/url], biztosan tudnak segíteni.

#23 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 5. - 20:06

Úgy alakult a dolog, hogy a tojót kivettük a többiek közül. 1 madár nem repült még ki, a másik kettõ a kalitka alján téblábol, vagy hõsies harcok után felmászik egy ágra. A repülés inkább még csak eséscsillapításként mûködik Posted Image . Kérik még az etetést, de ezt eddig is inkább a fiú madár vállalta magára.Anyu olvasgatott, és azt mondják, hogy a sárga nimfák között sok a túltenyésztett egyed, amik agresszívebbek lehetnek. A tojónk sárga... :(

#24 Arodoet

Arodoet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.769 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 6. - 12:25

Az enyém is sárga, bár õ fiú... és kopasz Posted Image A tied nem ? [ Február 06, 2005, 11:26: Az üzenetet átszerkesztette: Arodoet ]

#25 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 7. - 20:43

Egyedül a tojó nem kopasz :rolleyes: Úgy alakult a dolog, hogy anyu és az öcsém felmart két madárkát, és elvitték állatorvoshoz. Az azt mondta, hogy ez egyfajta kannibalizmus, és vegyük ki a tojót, mert ha egyszer vért érez, nem fogja abbahagyni. Mint a horrorokban... Amikor hazajöttek, még engedtünk egy utolsó etetést, de aztán megint jött a csípés, az egyik madárkának már alig van bóbitája, így azonnal kivettük az õsanyát. Enyhe kergetõzés után már kirepült a kalitkából, és kint meg simán megfogtuk, kapott egy külön kalitkát, és a konyhában szálásoltuk el, hogy kevésbé hallja a nappaliban lévõ családját. Sajnáljuk, de ez van... :(

#26 Arodoet

Arodoet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.769 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 8. - 18:05

:(

#27 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 25. - 15:41

Ajándékba adnék nimfákat,csak párban.Általában rossz helyrõl mentett madarak,és szeretnék nekik végleges gazdit.Van köztük nyomorék(ne olyat képzeljetek el,aki szenved,hanem pl.kicsit görbe a lába,de amúgy egészséges) és csúnyácska is,de nagyon aranyosak.18 db van,most már kicsit sok.Volna,aki tudná szeretni õket?Kettesével elvihetõk,összeszokott párok.

#28 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 25. - 19:50

De jó, hogy vagytok! Egy ilyen topicról álmodtam. A múlt héten felfedeztem a hullámos papagáj topicot, oda írtam két sort, hogy nekem nimfám van, azért beszállhatok-e, aztán "átléptek rajtam". Megértem, végül is az hullámos-topic. Csak hát... rosszul esett, na!Én már nagyon régóta vágytam egy nimfára, és azután lett, hogy a gyõri topicban Egykerék biztatott, megmutatta, milyen helyeken tudok a neten utánanézni a tartásának, aztán segített a vételben is. A vétel elõtt annyit tudtam, hogy hímet kell venni, és nagyon fiatalt, ha magam akarom szelidíteni, és azt akarom, hogy "beszéljen". (A szakemberek ezt inkáb hangutánzásnak nevezik, jogosan.)Végül március közepén sikerült egy 6 hetes, szép, egészséges kis hímet vennem, aki most 17-én volt 4 hónapos.Szelíd, aranyos.Már sok mindent mond, és valóban már elkanászodott egy kicsit, de tanulékony, lehet nevelni. Két nagy kalitkája van, az egyik itt a nappaliban, a másik (az hatalmas) az az "udvari". Itt bent soha nincs bezárva. Csak az elsõ hónapban csuktam be a kalitját, akkor is csak este, meg amikor ebédeltünk, amíg meg nem tanulta, hogy olyankor ott semmi keresnivalója.Egyenlõre ennyit. A tartásával kapcsolatban - azon kívül, amit a neten össze lehet szedni - szivesen segítek olyasmiben, amihez ennek a három és fél hónapnak a tapasztalata elég. Egy kép Bóbitáról, azaz Bobóról, kb. 7 hetesen,http://fototar.t-onl...D=692089&SIZE=1 egy, pár héttel ezelõttrõl, amikor "egy tálból akart cseresznyézni" a szintén pár hetes Mackóval:http://fototar.t-onl...D=809652&SIZE=1és egy a "szelidítés"-sorozatból, (állványra tettem a kamerát, és videora vettem azt a folyamatot, amikor elõször lépett az ujjamra):http://fototar.t-onl...D=717379&SIZE=1(bocsi, valamit elállítottam a kamerán, azért ilyen színû.)

Edited by Ágimam, 2005 június 25. - 19:51.


#29 Arodoet

Arodoet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.769 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 26. - 19:16

Ágimam : :ang: Én szeptemberben kaptam Larryt két hónaposan. Õ is fiú, akarom mondani hím. Nem tud "beszélni", szerintem nem is fog tudni, más hangokat sem nagyon utánoz. Viszont teljesen szelíd. Bennem annyira bízik, hogy akár a hátára is fordíthatom. Még csak nem is fúj, csak mocorog. :ang: Napközben a kalitjában van. Sajnos nálunk a legforgalmasabb hely a bejárati ajval szemben van, így csak felügyelettel jöhet ki. Ilyenkor viszont mindig a vállamra jön, és mániákusan meg akar védeni, mindentõl, ami húsz centinél közelebb van hozzánk. Legyen az apu ujja, vagy a vacsorám. :D Ha eltûnök a szeme elõl, utánam száll. Múltkor például hirtelen kinõtt egy papagáj a fejembõl. :D

#30 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 26. - 19:40

" Õ is fiú, akarom mondani hím. Nem tud "beszélni", szerintem nem is fog tudni, más hangokat sem nagyon utánoz. "Jók azok a linkek (fentebb), tényleg érdemes beleolvasni, sokmindent megtud az ember. Én (már nem vagyok biztos benne, azt hiszem a ParrotLand-on) olvastam, hogy ezek a papik is úgy vannak, mint más tenyésztett állatok. Vagy örököl egy tulajdonságot, vagy nem. A tiéd, ezek szerint nem fog sok hangot utánozni, (bár semmi nincs kizárva!) de ettõl szerintem ugyanannyi öröme lehet benne az embernek.Larry pl. neked így is - látom - jó kis társad. Bobó sem "beszél" még sokat, a repertoár:- puszi-puszi-bóbita-puszi-puszi (és itt sorozatos cuppogás)- "önnek egy (azaz egy) üzenete érkezett a mobiltelefonján..." ezt úgy oldja meg, hogy egyszerûen utánozza az sms-jelzõ hangot :D - ezen kívül - amióta sokat van az udvaron - átmegy rigóba, vadgalambba, verébbe(sajnos) és - amit a legjobban szeretek - fecskébe. Ezt csinálja a legaranyosabban...A napokban valamitõl hasmenése volt. (De megijedtem! :eek: ) Nem tudom, mit zabált be, mert ha nassolok, õ mindig velem tart... Hoztam be neki libapimpó-füvet, diólevelet, már másnaptól rendes volt a széklete. Ez bejött...

#31 Arodoet

Arodoet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.769 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 30. - 12:57

A tiéd, ezek szerint nem fog sok hangot utánozni, (bár semmi nincs kizárva!) de ettõl szerintem ugyanannyi öröme lehet benne az embernek.Larry pl. neked így is - látom - jó kis társad.

Ágimam, tökéletesen látod a lényeget. :ang: A mi repertoárunk:-éktelen visítás-a saját, jellegzetes füttye-csöndes nyekergés-motyogásJó sok mindent megtanult élete 11 hónapja alatt :DDe sebaj, ha beszélõ madarat akarok hallani, átmegyek a szomszédba. Az ottani jákótól hallhatok eleget. ("Szia Joey, hogy vagy? Joey madár okos madár. Mit csinálsz?! Dávid vigyázz Ákosra! Jó reggelt! Helló! nyávog, ugat, fütyül a rigó, álmodj királylány..." :D ) Jövõhéten nálunk lesz megõrzésre, kíváncsi vagyok, ezúttal mit tanul. Larry füttyét már nagyon tudja...

#32 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 30. - 14:20

Nna, a jákók... Az eredeti vágyam egy jákó vot. Csak a pénztárcám még a szagát se bírta... :D De megtanultam a vágyaimat a lehetõségekhez igazítani, ezért átalakítottam a jákóvágyat nimfa-vággyá... :yeah: Bobó is tud néha idegsíteni. Az egyetlen jó fülemhez esõ vállamra (hova máshova :rolleyes: ) repül olyankor, amikor "rikácsolni" van kedve. És olyankor szabályosan veszélyezteti a maradék hallásomat... :mad: De kezd errõl is leszokni (mint az ebédelõ emberekhez való társulásról). Olyankor ugyanis kíméletlenül elzavarom. Ha még a fáján is folytatja, akkor én is rákiabálok. Ne tudd meg, milyen aranyos olyankor, mikor "megszeppen" :) ! És meg is tud sértõdni! Úgy tud duzzogni (na, nem sokáig ám!), mint egy gyerek. Most elég sok takarítani való van utána, mert vedlik. Az is kevés lenne, ha naponta kétszer porszívóznék utána... Nagyjából egy helyre piszkít, azzal nincs annyi gond, meg egyszerû le/feltörölni, de ezek a pici pehelytollak... És a szép, hosszú farktollait is gyûjtöm, mert már hármat abból is elhullajtott.

#33 Arodoet

Arodoet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.769 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 30. - 15:33

Nekem is van már egy csokornyi tollam tõle. De nekem még szárnytollaim is vannak!Én eredetileg kis sárgabóbitás kakadut akartam, csak a szüleim közbeszóltak. Meg a pénz, és az idõ.... úgyhogy maradt a nimfa, az legalább hasonlít egy kicsit. :DMegsértõdni Larry is szokott. De én azt bírom a legjobban, mikor véletlen hozzáér az ujjamhoz tollászkodás közben, és teljesen felháborodik, hogy mit piszkálom :DAz meg egy külön történet, hogy hogy alszik. Van egy ~15 cm átmérõjû fémtálja, 5 centis peremmel, alján homokkal meg kövekkel. Na, abba fekszik bele minden este :) . Egyszer majd lefényképezem úgy.

#34 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 30. - 15:59

És "fekve" alszik? Ilyet még nem hallottam. A papagájos honlapon azt olvastam, hogy ha két lábon alszik, már az is gyanús kell, hogy legyen, mert egy egészséges madár az egyik lábát felhúzza. Ehhez képest Larry "lefekszik"... Párnát-paplant nem kér? :D

Edited by Ágimam, 2005 június 30. - 15:59.


#35 Arodoet

Arodoet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.769 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 1. - 14:42

Hát lehet hogy kérne... :D De lehet, hogy csak azért van, mert még fiatal. Idõnként már látni féllábon is szunyókálni. Mikor hozzánkerült, akkor is két lábon aludt, a fejét a szárnya alá dugva. Aztán a tálba kucorodott bele... Most majd talán jön a "rendes" alvás.

#36 Arodoet

Arodoet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.769 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 5. - 13:48

Megkaptuk a jákót megõrzésre, két hétre. Hát nagyon kész ez a madár. Folyamatosan azt hajtogatja, hogy "Szia banán, finom banán." Tegnap kapott is banánt. Erre megkóstolta, és finnyáskodva otthagyta :confused: Inkább az ujjamat akarta megenni, de azt nem kapta meg :D Lassan már azt sem tudom, mi az a csönd. Állandóan dumálnak, ha az egyik kifogy a szuszból, folytatja helyette a másik, de fõleg a jákót hallani. Naná, õ a hangosabb. A legaranyosabb, amikor kijelenti, hogy "Joey, psssszt!" , aztán kettõzött hangerõvel folytataja :D

#37 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 5. - 14:14

Igen, mielõtt megvettük volna Bobót, megpróbáltam én is tájékozódni a "hangosságot" illetõen, és elolvastam mindent, amit találtam róluk. És összességében az jött le, hogy a nagyobb testû, hangutánzásra képes papagájok közül még a nimfa a legcsendesebb. Aranyos lehet azért ez a Joey... És majd meglátod, befolyásolta-e a tiédet a két heti együttlét. Lehet, utána kicsit "beszédesebb" lesz Larry. (?)Bobó csak akkor ramazurizik, amikor Fecó itthon van. Féltékeny. Ugye egész héten ketten vagyunk (sokszor két hétig), és mikor a párom hazaér, nem érti, hogy van az, hogy most nem õróla szól minden, hogy nem érek rá annyit foglalkozni vele. És ilyenkor meg van hõbörödve. :rolleyes: Addig semmi baj, amíg Fecó alszik, vagy itt ül a sz.gép elõtt, vagy kint van. De amint egy térben vagyunk, (pláne ha beszélgetünk Fecóval) beindul, a vállamról rikácsol a fülembe, blekukucskál (és belekiabál) a számba, kocogtatja a fogaimat. Aztán átrepül Fecó fejére, (aki mellesleg "hosszú homlok", és tarra van borotválva...) vele csinálja ugyanezt. Ezen kívül tépdesi a szakállát, a szemüvegét... :guny: Mikor vége a hétvégének, Fecó elmegy, mintha kicserélték volna. Utána olyan kis kedves, beszélget, tyutyorog, rigózik, fecskézik.

Edited by Ágimam, 2005 július 5. - 14:14.


#38 Arodoet

Arodoet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.769 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 5. - 18:34

Nem lesz beszédesebb. Tudom, máskor is nyaralt már nálunk a jákó, de csak õ tanulta meg Larry füttyeit, Larry nem az övéit (ez most így érthetõ? :confused: )

#39 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 5. - 18:56

Persze! Végül is nem is számít! Már letárgyaltuk; nem ezen múlik, hogy szerethetõ, jó kis társ legyen...De igértél képet Larry "különös alvási szokásairól"... :)Birom, hogy elvagyunk itt kettecskén! :guny: Sem a topicnyitó, sem a többiek.... Mi történt? Jó lett volna belenézni a Gabo-ajánlotta helyekre, de kettõ nem jelenik meg, a harmadikon meg gépcsere van. :(

Edited by Ágimam, 2005 július 5. - 19:05.


#40 Arodoet

Arodoet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.769 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 6. - 12:15

Kép lesz is, ha majd egyszer újra belefekszik a tálba. Mostanában már féllábon alszik õ is. Úgy látszik, kezd felnõni :)Gabo linkjei nekem sem mûködnek :( Neduddki meg úgy látszik elvan a hullámos fiókákkal meg Tücsivel...