Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Bemutatkozás


  • Please log in to reply
4234 válasz a témához

#1 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 15. - 12:49

Mint a neve is mutatja, ez a téma a bemutatkozások miatt nyittatott: minden újtól ide várjuk rövid lovas életrajzát. Posted Image Mivel minden eddigi ilyen téma elsüllyedt, és az újak mindig új topikot nyitottak, ez felkiáltójeles lesz, hogy mindig szem elõtt legyen. Persze ezzel együtt az is jó, ha mindenki minél részletesebben tölti ki az adatait. Az újak sokszor jogosan hiányolják a régi tagok bemutatkozását is, ezért most belinkelem ide a leghosszabb régi ilyen topikokat: [url="http://"http://www.kerekperec.hu/cgi-bin/lovas/paciforum/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=000078"]Mutatkozzunk be![/url] [url="http://"http://www.kerekperec.hu/cgi-bin/lovas/paciforum/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=000117"]Bemutatkozás - újból[/url] [url="http://"http://www.kerekperec.hu/cgi-bin/lovas/paciforum/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=000191"]Bemutatkozások 4.[/url] [url="http://"http://www.kerekperec.hu/cgi-bin/lovas/paciforum/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=000495"]Ismerkedés[/url] Ezeken kívül, ha valaki rákeres a "mutat" szóra, talál még rengeteget, amiket nem linkeltem be, mert rövidebbek, és teljesen szét vannak offolva. Ezért aztán, ha már ez a topik felkiáltójeles, próbáljunk meg valóban csak a bemutatkozásokkal kapcsolatban beszélgetni. Ha valaki ismerõsére akad, ne itt tárgyalják ki, hogy melyik közös ismerõsük milyen és éppen mit csinál, hanem magánüzenetben, amit pont erre találtak ki. Ha 2-3 ember olyan témáról kezd beszélgetni, amihez a többieknek semmi köze, vagy számukra nem is érthetõ, azt figyelmeztetés nélkül kitöröljük, mit ahogy az egyáltalán nem a témába illõ dolgokat is (off).Köszi elõre is az együttmûködést, és üdv minden újnak köztünk! Posted Image

#2 calypsoo

calypsoo

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.080 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 16. - 8:38

Hali!Szerintem nem mindenki veszi a fáradtságot, hogy megkeresse a bemutatkozásunkat (régebbiekét).Az enyém itt van - AZ "Én és a lovak" menüpontnál:[url="http://"http://calypsoo_84.tripod.com"]http://calypsoo_84.tripod.com[/url]Caly

#3 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 17. - 8:57

Minden kezdet nehéz...mondta valaki,és igaza volt. :D mivel ide nem (mer) ír senki,én elkezdem.Már nem vagyok új,de Frenkie-n kívül itt aligha tud rólam bárki bármit.1988.10.09-én születtem,Bp-n.Van 2 bátyám,4 kutyám,1 macskám,1 szörcsögöm,meg 3 nimfa papagájom.A 17.ker.-ben lakom,de ha apumnál vagyok,akkor a 3.-ban,óbudán.2 (de lehet,hogy 3) éve lovazok,angolosan,és majd szeretnék versenyezni is.Lehet,hogy vmit kihagytam,de majd eszembe jut.Egyelõre ennyi...

#4 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 17. - 11:19

Bemutatkozom én is, bár biztosan sokan unnak már a fórumon, folyton csak magamról írok... :rolleyes: 31 éves leszek idén nyáron, utána már nem fogom számolni az éveket. ;) 3 éve kezdtem el lovagolni, tavaly õsszel pedig megvettem életem szerelmét, Ramónát. Angol stílusban lovagolgatok (néha csak utazom a lovon) de nagyon bejön a Sheriff-féle western is!Nyomdai elõkészítéssel foglalkozom, van 2 munkahelyem is, plusz még Oriflame szépségtanácsadó is vagyok. Állandóan dolgozom, hogy eltartsam magam és a lovamat, meg a két gengszer macskámat. A XI. kerületben lakom albérletben. Igazából jó lenne már egy saját kégli...A Fórumot igazán jó dolognak tartom, sok barátom lett innen! Legalábbis én úgy érzem, barátok. ;) Lovaglást tanulni a XI. kerületben, Kamaraerdõben kezdtem el, most Törökbálinton tartom a lovamat, ott tanulgatjuk tovább egymást.Ja, van egy kutyusom is, 14 éves németjuhász, õ a szüleimnél lakik vidéken. Imádnivaló!

#5 pikeur

pikeur

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 29 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 17. - 14:40

Sziasztok!Hol is kezdjem? Nem nagyon szoktam hozzászólogatni a témákhoz csak, ha úgy érzem van mit mondanom.(mondjuk ezzel valószínûleg mindenki így van, de van akinek több az ismerõse van akinek nem)Szóval 1976 októberében születtwem Budapesten.Nem vagyok Pesti Gödöllõn élek. A lovak imádata azóta megvan amióta az eszemet tudom. Az iskolában Lószerafinnak csúfoltak. Kb 4 éves koromban ültem elõször lovon amirõl annyi emlékem van, hogy apuklám elõtt ültem és iszonyúan magasnak tûnt. Komolyabban 9 éves koromtól kezdtem, mert akkoriban még azt mondták ennél fiatalabb korban nem szabad elkezdeni. Itt Gödöllõn az egyetemi lovardában kezdtem. Lópucolás, etetés, itatás, cserébe lovaglás. Hál Istennek volt egy nagyon jó edzõm aki megtanította a helyes ülést, (egy évig csak futószáron lovagoltam, amit akkor nagyon zokon vettem, de ma már áldom érte) õ volt Tóth Pista bácsi akit felnõtt fejjel,már nem ismerhettem, mert meghalt. Apukám barátja a Szilvásváradi ménes vezetõje aki szinte ajándékba adott egy "selejt" (a két hátsó lába x volt és enyhén kardos) lipicai csikót aki ha nem hozzánk kerül mehetett volna a vágóra. :mad: Fajtája Tulipán, nem túl fantáziadúsan a neve is az lett. A csikó eleinte nagyobb volt, mint én, késõbb utólértem, és eladtuk, mert a szomszédoknak enyhén szólva nem tetszett a lószag. (Így tartson az ember kertesházban lovat, pedig milyen jó helye volt!) :mad: Késõbb egy barátnõmnél lovagoltam aki akkoriban már egyetemista volt én meg csak 12 éves, mégis barátnõmnek nevezhettem. Õ volt az aki bevezetett a díjlovaglás rejtelmeibe. Volt neki egy hatalmas pej ménje (Jordán) akin én akkora voltam, mint egy kis bolha, de valahogy a gyerekekkel mindig rendes volt. Posted Image Sajnos az egyetemi lovarda megszûnõben volt ill. elköltözött, a barátnõm vett egy másik lovat, egy csikót, akit láttam már itt a fórumon Galagonya (kíváncsi lennék, hogyan került a mostani gazdájához.) :confused: Nem tudtam már annyit lovagolni. Ekkor megtörtént a csoda!! Kaptam egy lovat ismét! :D Elõdjére való emlékezés képp õ is Tulipán lett. Egyébként fajtáját tekinve amolyan egyveleg. Szerintem volt benne egy kis félvér, egy kis arab. Õ volt az a ló akivel gyakorlatban alhkalmazhattam az elméleti tudást. Sajnos nem volt elég "nagy" a nozgása így igazándiból csak én láttam a fejlõdését.Aztán privatizálták a tangazdaságot, ahol tartottuk és nem volt pénzünk drága istállókban tartani, úgyhogy nagy szívfájdalmamra el kellett adnunk. Posted Image Utána Dallos Gyulához kerültem, 2 évig lovagoltam nála a Tatterban. Elég nagy váltás volt ez a város közepén levõ porgyár, de nagyon sokat tanultam itt. Sajnos a lovak amiket lovagoltunk szépen hazamentek és nem maradt ló amit lovagolhattam volna. Akkoriban még csak néhányan voltunk Gyula bácsinál és csak a ném,eteknek kellett fizetni. Mivel nem volt lovam és jött az érettségi abba kellet hagynom a lovaglást. Azóta elvégeztem Nyíregyházán a Rajz-vizuális kommunikáció szakot. Ezután fotóriporteri iskolát végeztem és most is fotósként dolgozom.A lovglás hiányzik nagyon, Posted Image de ma már nincs olyan, mint régen. Ma vagy van lovad,és fizeted az edzõt, vagy mész egy bérlovardába és hanyattvágod magad az újgazdag paraszt tulajdonos "hozzánemértésétõl", akinél a ló fogyóeszköz.Elnézést, hogy ennyire megkeseredtem és biztos vannak kivételek, de ezek csak erõsítiik a szabályt, és én sajnos nem találkoztam velük, csak az ellenkezõjével.Úgyhogy várom, hogy egyszer majd lesz pénzem saját lóra, amit el is tudok tartani, addig is sóvárogva megyek a versenyekre fotózni...Jó nektek lótulajok!!!

#6 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 17. - 15:06

idézet:
Eredeti szerzõ: pikeur: Galagonya (kíváncsi lennék, hogyan került a mostani gazdájához.) [/QUOTE]Úgy, hogy a barátnõd (gondolom F. Andrea) 9 évvel ezelõtt eladta neki. Most õ a hét fotója az egy hetes csikójával. Posted Image Azért a bérlovardákról alkotott véleményeddel vitába szállnék. Amíg nem ismertem ezt a fórumot, én is valami hasonló véleményen voltam, de azóta szerencsére ez sokat változott pozitív irányba. Vannak igenis jó helyek, jó edzõk, jó lovak, csak körül kell nézni. Én is közvetve a fórumon keresztül találtam Galagonya gazdájára, aki a fél bértartásért cserébe lovagolni tanít, azon kívül meg annyit foglalkozom a lóval, amennyit akarok. Nekem ez a tökéletes megoldás: saját lóra se pénzem, se idõm, viszont mégsem egy bérlovardába járok, amibe az évek során azért beleuntam (de nem azért, amit te leírtál). [ Május 17, 2003, 15:26: Az üzenetet átszerkesztette: Zsuzska ]

#7 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 17. - 15:15

Pikeur! [url="http://"http://kep.tar.hu/zsubaba/midsize/pic2355263.jpg"]Itt a rétsági Tulipán[/url] Én is bemutatkozom, bár szerintem már nagyon sokan unnak itt engem, minthogy nekem van a legtöbb hozzászólásom, én pofázok a legtöbbet, mindenfélérõl, viszont sokat is kérdezek.A lovaspályafutásom 11 éves koromban, 97-ben kezdõdött. Az általános iskolákban adnak ilyen aranyos "SzüniDödõ" programfüzetet nyárra, amiben sok okosság van. Már elõtte is szerettem a lovakat, de még soha sem ültem lovon. Na és ebben a programfüzetecskében találtam egy hirdetést, miszerint 20% kedvezményt kapok a Fecske Lovasiskolában, ha bemutatom azt a kedvezményre jogosító papírt. Mivel ez a lovarda a XVII. kerületben van, én meg a XVI.-ban lakom, így természetes volt, hogy megpróbálom szüleimet rávenni, hogy vigyenek ki. Kivittek, és sokáig futószáron lovagoltam, majd karámban is. Ott egyszer sem estem le a lóról. Vágtázni nem tudtam, pedig kb. 1,5 évig jártam oda lovagolni, igaz ritkán, de nem kérdezték, hogy akarok-e vágtázni. Utána bejelentették, hogy csak bértartást fognak vállalni, és eladják a lovakat, a lovagoltatás megszûnik. Kereshettem másik lovardát. Az utcánkban egy lány testvérpár járt lovagolni, vitték mindig a pálcájukat, kobakot mindent, és egyszer megkérdeztem tõlük, hogy hová járnak. Kiderült, hogy a kerületbe járnak, P. Gyuri bához, és fogtak elvittek lovagolni engem. Ott a Diana nevû lóra ültem fel elõször, és egy kis körön lovagoltunk, ami egy körkarám méretû lehetett. Ott megnézta Gyuribá, hogy hogy tudok lovagolni, majd eldöntötte, hogy én itt és most vágtázni fogok. Diana nem akart vágtázni alattam, Gyuribá levette a klumpáját, hozzávágta a lóhoz, az megugrott, bakolt, én meg repültem. Ezt még 3-4szer eljátszották, de a végén sikerült vágtáznom. Nagyon virult a fejem. Ezek voltak az elsõ eséseim. Még ezen a nyáron elmentem a Fecskébe táborba, de ott nem nagyon éreztem jól magam. Végül már csak Gyuribához, és Erikához jártam lovagolni, ahol összesen 6-7 ló volt, mikor hogy. Davosról, és Szandráról nem estem egyszer sem. (Por)Felhõrõl kétszer talán, Dianáról csak az elsõ vágtámnál, de Millirõl... ha 50szer nem vágott földhöz, akkor egyszer sem. Gáborról szõrén estem, mert visszaesett ügetésbe vágtából, én meg nem tudtam kiülni a varrógépes mogzását. Itt ismerkedtem meg Porfelhõvel is, aki nekem elõször nem volt szimpatikus, de most már, mint láthatjátok, nagyon bírom apám búráját! :D Burger Zsuzsival jártunk Erikához sokat lovagolni, õ hozta Erához Dé-t, és Devil_Girl-t is Posted Image (Hogy milyen kicsi a világ Posted Image )Késõbb Prflh elvitt Bazshoz, Kistarcsára, és azóta is nála lovagolok. Itt nagyon jól érzem magam, jófej mindenki velem (még Apple is). Tök, Carmen, Cipi, Cirát, Baba, Fecsegõ, és most a kis Keni is nagyon a szívemhez nõtt. Tehát immáron 7 éve lovagolok, mindig angolban. Kb. 5-ször ültem western nyeregben, ami elõször-másodszor nagyon kényelmetlen volt, de múltkor nagyon jól elvoltam benne (Prflhnél).Nagyon jó barátságokat alakítottam ki itt a fórumon (remélem a másik fél is így gondolja ;) ), és remélem, még sok kedves embert ismerhetek meg!

#8 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 17. - 15:18

Egy kérésem lenne a régiekhez: aki már megtette, ne mutatkozzon be újra egyesével, épp azért linkeltem be a régi topikokat, meg adtam útmutatót, hogy akit érdekel, megtalálja. Ha nem, akkor majd itt megkérdi. Posted Image

#9 pikeur

pikeur

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 29 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 17. - 18:21

Szia zsuzska! Lehet, hogy ez egy kicsit off, (ugye így szoktátok írni a nem odaillõ témát) de mesélj nekem róla hogyan került hozzád , esetleg tudsz valamit Andreáról? Írd meg melyik témán belül cseveghetnénk errõl!(Ha van kedved) Posted Image

#10 pikeur

pikeur

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 29 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 17. - 18:22

Kedves Zsuzska! agyon NAGY ELNÉZÉST, hogy kis betûvel írtam a nevedet, véletlen volt!!!

#11 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 17. - 23:18

Semmi gond, bárkivel megesik. Posted Image Az eredeti üzidet is átszerkesztheted amúgy a felsõ sorában levõ kis papír+ceruza ikonnal.Írtam neked magánüzit, így a legjobb. Posted Image

#12

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 17. - 23:51

Na, most nekem is megjött a kedvem a bemutihoz, úgyis mindig csendben vagyok és senki nem tud rólam semmit, hát most majd tudtok! :D A lovaglást kb 6 éve kezdtem el (azaz kb 12 évesen) a Honvédban, Móczár Pista bá kezei alatt... Sokat tanultam nála, bár akkor még ez annyira nem látszott (de arra máig büszke vagyok, hogy akkor csak 4 alkalmat mentem futón, aztán szabadon engedtek :D ), de késõbb kamatoztattam. Estem ott egy nagyon nagyot, elrepedt egy csigolyám, így a fél év pihi után váltottam és átmentem a Tatiba a bérloviba. Akkoriban jó volt ott, megismertem sok kedves embert, itt a Fórumon úgy ismeritek õket, mint Zsuzska, Devil_girl, Köki és még mások is, vagy pl Burger Zsuzsi, aki által megismertem Zsubabát is... De sok új ismerõs is akadt itt, akiket csókoltatok!!! Szóval jópár évig, pontosan idén januárig húztam az igát a Tatiban, de elegem lett, hát eljöttem. Igazából már azóta terveztem ezt, amióta meghalt elsõ számú és egyetlen igaz szerelmem, a számomra tökéletes Ló, Apacs. De mégis maradtam még egy ideig. Aztán a barátnõmék lovain lovagolgattam itthon, mígnem a szomszéd istállóból egyszer felkeresett egy lányzó, hogy nem lenne-e kedvem felülni az õ lovára heti párszor. Mondtam, végülis miért ne. Hát õ Keringõ, az 5 éves kanca, aki bár kicsit gyagyás, azért naaaaagyon szeretem és tavaszig lovagoltam is, de mostanában csak néha, mert más elfoglaltságom akadt; Keri gazdájával vettünk felesben egy lovat, a neve Szellõ és nóniusz kanca. Egyszerûen imádom, bár most még kicsit nehéz vele, mert 1 éve nem volt lovagolva, hanem a csikójával foglalkozott csak és kizárólag. De amúgy eszméletlen jófej, azt hiszem, nagyon jól jártam vele. Nagyjából ennyi jut most eszembe magamról és a lovakról, egyébrõl nem kívánok ide értekezni, mert ez a hely a lovakról szól... Posted Image Pussz, Dé

#13 kislovas14

kislovas14

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 13 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 18. - 20:02

Hali!nem vagyok új,de én is szeretnék bemutatkozni.Zsuzsa vagyok 1997-ben 9évesn lovagoltam elõször egy játszótérmegnyitón.Hát mit ne mondjak beleszerettem és elkezdtem rendszeresen lovagolni járni.Így ment ez majdnem 1 évig,aztán leestem és megrepedt a csuklóm.Abbahgytam míg nem rá 1 évre anyukám beiratott egy lovastáborba Létavértesre a Piremon Pihenõbe.Itt aztmondták hasonlítok Berecz Enikõre az Agropointtól és ekkor elhatároztam belõlem is legalább olyan jó lovas lesz.Sajnos ez nem pont úgy sikerült ahogy én gondoltam.Nem lovagoltam csak következõ évben ismét a táborban aztán magint egy évmúlva ismét ugyan ott.Ekkor úgy éreztem betelt a pohár és mikor haza jöttem kimentem a helyi lovardába ekkor kezdtem el rendszeresen lovagolni év szerint 2001-ben.2002 õszén a tanulás miatt és mivel a pénz is kevés volt jóval kevesebbet tudtam kijárni.Januártól ismét egyre gyakrabban mentem ekkor Apró Józsefnél lovagoltam és április 13-án az õ segítségével tettem le a rajtengedély vizsgát.Most úgy nézki kapok egy arabfélvér mént lovagolni,de ez még korántsem biztos!Hát ennyi lovas pályafutásom rövid története.

#14 Lóbarát

Lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.143 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 18. - 20:16

Üdv a fórumon, versenyzel?

#15 Devil_girl

Devil_girl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.068 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 18. - 20:25

Sziasztok!Kb. 12 évesen kezdtem el lovagolni, egy nyáron,amikor a nagyimnál nyaraltunk,aki vidéken lakott.Két hónapon keresztül minden áldott nap kicipelt a nem messzi 'lovardába',ami egy lepukkant istállóból,és egy csomó kehes paccból állt,ya meg egy körkarámszerüségbõl.Itt tanultam meg lovagolni,végig futószáron mentem,de nyár végére már tudtam kengyel nélkül is vágtázni.Egyébként utáltam az egészet:a korai kelést, a lóbüzt,és azt hogy nekem ezt muszály csinálni,de abban reménykedtem,hogy majd ha kezdõdik a suli nem kell többet lóközelbe mennem.De (szerencsére) nem így lett,mert a nagyim elrángatott a tatiba,ahol egy csomó jófej emberkét ismertem meg,mint pölö Dé,Zsuzska,Köki,stb.Az akkori edzõtöl,Ilitõl,rengeteget tanultam,fõleg amikor rossz kedve volt,és egész óra alatt üvöltött velem,hogy pupolok,aztán amikor megunta,hátbavágott a pálcámmal,érdekes azóta errõl leszoktam(csak azért,hogy Zsuzska boldog legyen,ez tényleg megtörtént,épp Flóriánon ültem) Posted Image Közben rengeteg helyen voltam,fõleg Dé-vel!Zsubabájéknál,Zsámbékon,Tatárszentgyörgyön...Aztán tavaly agusztusban kénytelen voltam ott hagyni a tatit,egy kisebb félreértés miatt.. Posted Image Most feltett szándékom,hogy megveszem életem nagy szerelmét,egy sárga magyar félvért,Aladdint.Rengeteget tanultam tõle,csak sajnos a tulaj nem igazán akarja a dolgot,de remélem sikerül meggyõzni.Kb. ennyi a lovas pályafutásomVan 3kutyám,3tengerimalacom,1papagályom,és egy csomó hörcsögöm [ Május 23, 2003, 15:33: Az üzenetet átszerkesztette: Devil_girl ]

#16 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 19. - 11:32

idézet:
Eredeti szerzõ: Devil_girl: ...aztán amikor megunta,hátbavágott a pálcámmal,érdekes azóta errõl leszoktam Posted Image [/QUOTE]:eek: :eek: :eek:

#17 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 19. - 12:13

Na, azért ne tessék itt szemeket meresztgetni... egyáltalán nem úgy kell elképzelni Ilonát, mint egy kiképzõ õrmestert, Dev szeret költõi túlozni. Pl. én nem is vagyok jó fej. :D De így legyen ötösöm a lottón, annyira tudtam, hogy erre valaki így fog reagálni... csak a félreértések eloszlatása végett, Ilona igen ritkán üvöltözött, mikor tényleg ideges volt, az abból látszott, hogy így kezdõdtek a mondatai: "édes kislányom...". Ha pedig valakit "hátbavágott", azt jókor tette, és megérdemelte. És használt! Posted Image

#18 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 19. - 12:22

Azt hiszem kihasználom a topic nyújtotta lehetõségeket és 5 hónap után írok valami bemutatkozó-félét:A legtöbb itt jelenlévõ lovassal ellentétben engem nem fogtak meg elsõre a lovak. Csak másodikra. Az elsõ "kapcsolatfelvételemet" nem írom le újra, akit érdekel elolvashatja az "Elsõ lovasélmények" címû topicban.Kb 3 éve kerültem másodszor lóközelbe, de ez esetben se "lovagolni akarok" címen. Az más kérdés, hogy másnap múlva már nem kellett 2X mondani, hogy üljek fel. Azóta is ottragadtam, ahol mindez történt: Csömörön.Voltam annyira megszállott, hogy már az elsõ télen sem tudott visszatartani a hõmérõn leledzõ "-" jelzés (na meg a nyári +40 is a lovakat zavarta jobban). Sajnálatosan gimnazista lévén (sebaj, néhány szóbeli és ez is változik) idõben erõsen lekorlátozódtam a hétvégére, meg aztán anyagilag sem engedhetek meg magamnak heti 1 alkalomnál többet. Ebbõl már mindenkinek egyértelmû lehet, hogy bérlovasként tengetem lovaglásaimat, ami szerencsére nem jelenti azt, hogy az idõkorláton és néha a lókiosztáson kívûl sokmindenben függnék a lovarda tulajától.Ezalatt a három év alatt eljutottam odáig, hogy biztonságban (kb. másfél éve) gyakorolgathatom a lovasíjászatot is.Szerencsére az oktatóm egy ideje már lemondott arról, hogy én valaha is szépen lovagoljak, hisz ebben reménytelen eset vagyok (magyarul ebben önfejû), és megelégszem azzal, hogy a lovaglási stílusom "hatásos". A stílusom egyébként meghatározhatatlan: Hol szõrén, hol angol-, western-, illetve nomád nyeregben lovaglom a saját, összetett helyett inkább sajátosnak nevezhetõ stílusomat.Amúgy, ami az adataimból is kiderül: 18 éves, budapesti (bár inkább budai) srác vagyok (ahogy Unicorn írta 1 másik topicban "hosszúhajú õrûlt"), aki elég sok mindenért tud lelkesedni, ha akar.

#19 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 19. - 12:50

idézet:
Eredeti szerzõ: Zsuzska: Na, azért ne tessék itt szemeket meresztgetni... egyáltalán nem úgy kell elképzelni Ilonát, mint egy kiképzõ õrmestertDe így legyen ötösöm a lottón, annyira tudtam, hogy erre valaki így fog reagálni... csak a félreértések eloszlatása végett, Ilona igen ritkán üvöltözött, mikor tényleg ideges volt, az abból látszott, hogy így kezdõdtek a mondatai: "édes kislányom...". Ha pedig valakit "hátbavágott", azt jókor tette, és megérdemelte.[/QUOTE]Ha tudtad, hogy valaki így fog reagálni, akkor nyilván eleve félreérthetõ volt a mondat, nem? Mert szerintem nekem sem a kisujjamban van, hogy szeret túlozni, és az az oktató milyen.

#20 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 19. - 13:17

Nyugi, nem kell mindent magadra venni. Tényleg félreérthetõ volt, annak, aki nem ismeri, bár szerintem ha valaki egészében nézi az írást, talán észreveszi az iróniát, és nevet rajta. De talán csak nekem tûnik így, aki ismerem a sztorit.

#21 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 19. - 13:25

Jó, nekem így olvasva durvának tûnt, mert ha ilyen velem történt volna meg, akkor abban a percben szállok le a lóról, és hagyom ott a helyet. Ennyi... :rolleyes:

#22 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 19. - 13:35

Talán nekem elhiszed, ha biztosítalak róla, hogy szó nincs olyasmirõl, amire így kéne reagálni - te is biztos tudnál olyan mondatot vagy tettet írni Bazstól, ami így hangzana ilyen körítéssel. De ne ragozzuk tovább. ;)

#23 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 19. - 14:25

Sziasztok!Én teljesen új vagyok itt.Állat és Lóimádatom szerintem gyárihiba és javíthatatlan.Anno 1985-ben jelentkeztem Tatára a Dobiba lovásznak tanulni.Felvettek.De elkeverték a lapomat és halásznak.Nem lehetett visszacsinálni,érthetõ módon bosszant azóta is.A kollégiumban egy szobában laktam a lovász srácokkal,eggyütt ostoroztunk,ittunk és persze jártam be hozzájuk a lovardába.A suli után anyám és hugom leköltöztek vidékre(talán így kitaláltátok:pesti vagyok),én meg sûrûn látogattam õket.Elõször lett csacsijuk,aztán öszvér,majd a hugom(Csutihubi)megkapta Hubertust.Akkoriban már ritkábban tudtam meglátogatni õket,de '95 telén visszaköltöztek Pestre,és jött a ló is.A XVIII.kerületbe.A szomszédok meglepõdtek én meg lehetõséget kaptam,hogy végre rendszeresen lovagoljak.A Hubi csodás ló,csak néha hisztis.Egyszer estem le róla(állitólag attól lovas a lovas!).Egy nyári zápor után felültem a nedves nyeregbe,a nyiha megijedt valamitõl ami ott sem volt,elkezdett helybõl oldalra ugrálni métereseket,majd megállt.Én nem.Álló helyben sikerült leesni róla oldalra.Ettõl eltekintve nagyon kezelhetõ jószág volt.Erre akkor jöttem rá,amikor átültem másik lóra és ugyanúgy próbáltam irányítani,mint a puhaszájú Hubit:Úgy bevitt a fák közé,mint a szél.Ezt is megtanultam.Egy másik ló nem akart vágtába ugrani semmi pénzért.A gazdája mondta,ordítsak rá.Minek?Õ megtette.Élmény volt megülni utána,de sikerült!Hízik a májam tõle azóta is. Posted Image Késõbb sajnos el kellett adnunk a Hubit azóta elvonási tüneteim vannak,de majd megoldom.Valódi oktatóm sohasenemvolt,ragadt rám minden,mint a piszok,így bizton állíthatom,jelentõs hiányosságok fedezhetõek fel a"tudásomban".Hugom mindig is savazott a"lehetetlen lovaglási stilusomért",de azóta járt lent a Misinél a Bakonyban,azóta némiképp sikerült behatárolnia lovaglásomat Western jellegûként :D Ha elfogadtok,remélem sikerül mielõbb személyesen is megismerkednem minnél többel közülletek!Most az állatszeretetemet egy kutyán és egy rahedli vadászgörényen élem ki.

#24 misi western bakony

misi western bakony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.182 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 19. - 21:25

És vészesen közelít egy PATYOLATMACI is :D Posted Image Gyere csak közénk, mégõrûltebb leszel Posted Image Posted Image

#25 csutihubi

csutihubi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 236 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 19. - 21:31

Sziasztok!Én meg a hug.Hivatalosan:78-as budapesti születésü és lakhelyü.Módosítom a bratyó állatsorát:elöbb Rigó az öszvér,aztán Cili a csacsijány,a Hubika már stimt.Rigó=nyugi,bóklászunk,elvagyunk,nem dobállak a hátamról,még ha állsz is rajta ülés helyett.Cilus=kicsezek veled,kiröhöglek és elszaladok ha már a földön dühöngsz.Hubika akit lassan hódítgattam meg.De õ nagyon sokat,gyorsan és jól tanult a "zsivány kisaszonytól".Befogva viszont mindketten angyalok voltak.Pedig Cili az elõzõ gazdagáját mindig kocsistul felborította.Ehez képest velem kegyelmes volt.Szerintem ami az eséseket illeti,én vezetek.Lovasoktatást egy órára kaptam a Tatterban,de azt senkinek se kívánom.Folyamatos savazás volt.A tudással bírókat bámultam és próbáltam utánozni.Így néhány lovon már sikerült fenn maradnom.Ami nem lovak és érdekel: szinte minden sport,csak mozgás legyen,spirituális témák-energia,gsorsaság(mert én nagyon lassú vagyok),zene halgatva.Én ennyi vagyok. puszika: CSH

#26 Devil_girl

Devil_girl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.068 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 19. - 21:37

Zsuzskának tök igaza van,õ tényleg nem jó fej,csak próbáltam benyalni magam nála. Posted Image [Még egyszer mondom/kérem, nem fórumozókról jót vagy semmit.][U.i. az elsõ mondatra: Nem sikerült. :D ] [ Május 19, 2003, 21:52: Az üzenetet átszerkesztette: Zsuzska ]

#27

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 20. - 0:32

Ezt most nem értem, gondolom, ami szögletes zárójelben van, azt te írtad Zsuzska, de most mire?..Amúgy Ilinek még a hátbaverései is jóságosak voltak, szerintem senki nem akarta szidni, max Dev tényleg egy picit túlzón fogalmazott... Posted Image De nem akarom elõrõl kezdeni, nem azért írtam, csak lemaradtam!.. :rolleyes:

#28 Verona

Verona

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 20. - 12:58

Sziasztok!Én 1975-ban születtem budapesten, biatorbágyon élek.Gimnazista koromban kezdtem el lovagolni, de az igazat megvallva már elõtte is szerelmes voltam a lovakba, de a szüleim túlságossan is aggódtak az esetleges balesetek miatt (amik persze nem is maradtak el).Elsõ lovam egy Pimaszka nevû sárga angol telivér kanca volt, aki amilyen nagyon szép volt, annyira ijedõs és kezelhetetlen is, hozzáteszem galopp-ról lehozott ló volt. Sajnos egy idõ után rá kellett jönnöm, hogy nem alkotunk így túl jó párost, így vérzõ szívvel, de megváltam tõle. És akkor jött Õ!!A nagy Õ, akkor egy három éves "nyakigláb" pej kanca volt, akit Úrinõnek hívtak, és akit nagyvázsonyból vásároltam. Ez a szerelem azóta is töretlen, a nagylány mostmár 11 éves. Bármilyen helyzetben mindíg számíthattam rá, mindíg megbízott bennem és én is töretlenül bízok benne. Igaz barát, és nagyszerû társ! Szerencsére megmaradt a nagypapám régi istállója, amit rendbehoztam, így olyan szerencsés helyzetben vagyok, hogy mindíg együtt lehetünk!4 éve született tõle egy csikóm, Verona, akit 3 hónapja adtam el, mert sajnos nem tudtam a két lovat sem anyagilag eltartani, sem elegendõ idõt nem tudtam rájuk szánni :( (.Biatorbágyon 6. éve müködik egy lovas egyesület, akinek 1 1/2 éve én vagyok az elnöke. M :D inden õsszel rendezünk egy kétnapos kötetlen, és inkább baráti díjugrató és fogathajtó versenyt, a Biatorbágyi Lovas Játékokat. Idén augusztus 30-31.-én lesz. Ezúton is szeretnék mindannyiótokat meghívni!Üdv:Vera

#29 balymo

balymo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 515 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 20. - 13:21

Sziasztok!28 éves vagyok, kezdjük ezzel, van egy mf.kancám, illetve apuval együtt vannak lovaink. 3 éve lovagolgattam, de közbe jött egy lábtörés és abbahagytam. Pedig jó lenne újra elkezdeni, csakhogy itt, Debrecenben és környékén, nincs olyan hely ahová elmehetnék. Az igazat megvalva a lovam még nyers, nincs betörve. A késõbbiek során szeretnék díjlovaglással foglalkozni. Ha valaki esetleg ebbe tud segíteni, írjon!Most befejezem, örülök hogy találtam egy olyan fórumot, ahol hasonló érdeklõdésû emberek véleményt cserélnek. Sziasztok: balymo(Móni)

#30 olaj

olaj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 421 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 20. - 14:06

idézet:
Eredeti szerzõ: balymo:... itt, Debrecenben és környékén, nincs olyan hely ahová elmehetnék... A késõbbiek során szeretnék díjlovaglással foglalkozni. Ha valaki esetleg ebbe tud segíteni, írjon![/QUOTE]A hely, amit keresel, az a Debreceni Lovasakadémia (Kartács utcai lovarda); az ember, akit keresel, Szladek Róbert lovasedzõ (feltéve, hogy komolyan akarod csinálni). Belovaglás ügyben is tudunk segíteni. Ha több info kell, elküldöm magánban.

#31 gaforka

gaforka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 76 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 20. - 15:05

Sziasztok!Ma jelentkeztem fel a fórumra, és a bemutatkozások között egy csomó ismerõsre leltem...Íme az én sztorim: A becsületes nevem Gáfor Katalin, 1977.11.07-én születtem. Érdi vagyok, Pesten dolgozom. A lovakat már anyám hasában imádtam (nagy lovas volt), de sajna engem (ismerve a veszélyeket) nem engedett lovagolni anyagi és féltési okokból. Ezért aztán elsõ keresetem megszerzése után tudtam csak elkezdeni a lovaglást. Mint olyan sokan, én is a hírhedt Tattersaalban kezdtem lovas pályafutásomat 2000.11.07-én egy Nevada nevû dagadt (de tündéri)futószáras lovon. Utána jöttek sorra a Tatis lovak, vadabbnál vadabb terepek, szõrén vadulások barátnõmmel, majd megragadtam kedvencemnél Sikeresnél, aki a Tatiban volt egy kis hülye angol telivér. 2003.04.09 óta már a tulajdonom, azóta Adyligeten (de nem a Petneházyban) gyûrjük egymást több-kevesebb sikerrel:) Akik ismerik, azoknak mondom: irtó jól érzi magát, csak az zavarja, hogy a legelészésben idõnként megzavarja idétlen gazdija, hogy felüljön a hátára... Hízott egy csomót, és kezd felvenni rossz szokásokat, amik sajna a kényeztetés hatására jönnek elõ... Dehát annyira aranyos, hogy nincs szívem nevelni:) Na mindegy, a sztorihoz még annyi tartozik hozzá, hogy egy tavaly szeptemberi, Móron tartott westernkurzus megtekintése óta a westernlovaglás szerelmese lettem, és megpróbálok minél többet tanulni a dologról. Ehhez Siki nem akar egyenlõre partner lenni, de lassan-lassan talán leszokik Tatteros-angolos bevett szokásairól:)Na kb ennyit magamról, akiket ismerek, azokkal mi van? Üzenjetek! Akiket nem, azokat meg majd megismerem remélem!Sziasztok: Kati

#32 gaforka

gaforka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 76 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 20. - 15:12

Bocsi, tudom, hogy itt csak bemutatkozni szabadna, de most láttam meg Apple hozzászólását Ilona nevelési stílusáról.Apple hidd el, ez tényleg csak egy irónikus megjegyzés volt, Sztaikosz Ilona szerintem (és talán nem csak szerintem) Magyarországon az egyik legjobb edzõ volt, tõle egy órán annyit lehetett tanulni, mint máshol hónapok alatt. lehet, hogy elfogult vagyok, de amit én tudok a lovaglásról, azt mind tõle tanultam. A múlt idõ azért van, mert sajna kiköltözött Görögországba, és már nem edzõsködik a Tatiban.

#33 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 20. - 16:40

Jó, én ezt már lebeszéltem Zsuzskával is, én így értettem, hát istenem. Posted Image

#34 Vas tag

Vas tag

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 20. - 18:33

Halló Gáforka!Hát most igazán el vagyok kenõdve!Azt hittem hogy nálam voltál elõsször western nyeregben és a Flittel. Utánna Wendy volt az áldozat.Na de akkor mégsem tetszett annyira a lovaglás itt Vas (tag) megyében?Üdv Vas tag [url="http://"http://www.appaloosa.hu"]www.appaloosa.hu[/url] Posted Image

#35 gaforka

gaforka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 76 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 21. - 7:22

Sziasztok!Tamás, ezt most nem mondod, hogy te vagy az? Tudod mióta próbáltalak már elõkeríteni? Írtam sms-t, e-mailt... Azt hittem, megsértõdtél rám valamiért! Bocsi, de tényleg igazad van, nálad ért utol elõször a westernlovaglás, csak utána teljesen kimaradt, mert tudtam hol csinálni ezt a mûfajt. Mi van a kutyákkal? Hogy vannak a lovaid? Nem jársz le versenyekre sose? Én szívesen versenyeznék a lovaiddal:)Hallod, már ezért érdemes volt feliratkoznom a fórumra!Képzeld, a Westernlovas Egyesület oszlopos tagja lettem ám! Adri meg azóta állatorvos lett.Neked nem lehet magánlevelet írni? Olyan kíváncsi vagyok, mi van Szõcén azóta!Szia: Kati

#36 kisbambee

kisbambee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 658 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 29. - 16:48

Sziaztok mindenki!Már régóta olvasgatom üzeneiteket és nagyon megtetszett a dolog, úgyhogy mostmár szeretnék én is része lenni(ha kicsit is)a fórumnak!!!Nos én 1989.02.18-án születtem Debrecenben de Nyíregyháza a mostani lakhelyem.Imádom a lovakat és az összes állatot(kivétel a csúszómászókat).A Bihari-tanyán lovagolok angol tipusban,kíváló,kedves és szép lovakon.(Ha esetleg nem értenétek a nevem akkor:a bátyám bambee én meg kisbambee) :D Ja és van egy tengerimalacom(Marcipán) meg egy kutyám(Rex). Posted Image

#37 Lóbarát

Lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.143 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 29. - 19:24

Üdv!Megnézegettem a honlapodat Posted Image és mondhatom gyönyörû képek vannak rajta. Posted Image

#38 kisbambee

kisbambee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 658 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 30. - 21:50

Csövi mindenki!Sajna még rólam nicsenek képek de majd rakok fel! :( Ja majd elfelejtettem!:7éves korom óta lovagolok csaknem tudok fojamatosan menni ezért nem tudok jól lovagolni!sajna...és persze nagy álmom hogy lovam legyen! Posted Image

#39 rochelle

rochelle

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 413 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 2. - 23:28

Sziasztok! Na, akkor én is bemutatkoznék. Már elég régóta járkálok erre, de most megjött a közléskényszerem is Posted Image Melindának hívnak, 21 éves vagyok, hat éve kezdtem el lovagolni. Mindig sikerült olyan helyeket kinéznem, ahol oktatás csak nagyon minimálisan volt, így magamtól tanultam meg lovagolni - úgy-ahogy. Nem álmom a versenyzés, csak a ló- és természetszeretet hajt. Így fõleg terepen mozgolódom. Mostanában Sokorópátkán lovagolok, ez Gyõr mellett van. Sajnos egyre ritkábban, mert keveset vagyok otthon az egyetem miatt. Voltak emlékezetes eséseim, és emlékezetes fentmaradásaim. És persze szépemlékû lovaim is... Sajnos saját még nem volt. Hát, így elsõ körben ennyi. Elõbb-utóbb úgyis kiderül minden :D

#40 Karin

Karin

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 3. - 21:17

Sziasztok!Most írok ide elõször, de már egy ideje olvasgatom a fórumot. Magam is lovas volnék, itt igazából a nevemre lettem figyelmes. Zsubabán kívül aligha ismerek mást személyesen, de neki ezúton szeretném megköszönni, hogy megemlített, ezek szerint gondol rám. Posted Image De ha már a bemutatkozásnál tartunk, egy kicsit a lovas éveimrõl... Hat éve kezdtem Budafokon, egy "névtelen" lovardában, majd utána jött a Tatti bérlovarda Ilivel. Ezzel 1idõben Kisdémpusztai táborokba jártam (elég sokat), és Unyba egy magánlovashoz. Ezek után akadtam rá az Eráékra Mátyásföldön. (Dé, Devil Girl és én oda? Kik lehetnek? :confused: De biztosan így volt.) Egy idõ után viszont felhagytam ezzel. Iliék után pedig jött a BLK ifi a Tatterban, ahol harmadik évemet töltöm, és mellette alig marad idõm (de nagyon tetszik), valamint Mindszentkállára is le szoktam menni (egy ritka lovassporttal ismerkedni), ezen kívül még sok más helyre. Ennyiii! :cool: Üdv mindenki!