Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Nagy átverések


  • Please log in to reply
4459 válasz a témához

#161 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 9:57

a mûlószõrt én is láttam. horror ára van, de lehetséges. mondjuk egy díjlovagló versenyen, ahol az egyáltalán nem szubjektív bírók hajlamosak egy-egy rossz küllemkor lepontozni egy lovat, elkélhet. küldened kell a megmaradt szõrbõl mintát és egy az egyben azt az árnyalatot küldik el. a két évvel ezelõtti equitanán még újdonság volt.

#162 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 10:02

Olyat meg hallottam (a dokitól aki aztán kezelte a lovat), hogy valami farsangi vagy mikulás bulira vagy mire befestettek egy lovat, aki allergiás volt a festékanyagra, aztán meg jó kehes is maradt tõle végeredményként..

#163 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 10:20

azért ezt kötve hiszem, hogy egy alkalom miatt tartós kehesség alakul ki és õszintén szólva a doki se zárhatja ki (szerintem csak), hogy korábban nem voltak olyanok a tartási körülmények, hogy csak ekkor buggyant ki a lóból a kehesség. (cav, amúgy most indulunk és majd jól integetünk a környéketeken :gm: )

#164 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 10:47

azért ezt kötve hiszem, hogy egy alkalom miatt tartós kehesség alakul ki és őszintén szólva a doki se zárhatja ki (szerintem csak), hogy korábban nem voltak olyanok a tartási körülmények, hogy csak ekkor buggyant ki a lóból a kehesség.
(cav, amúgy most indulunk és majd jól integetünk a környéketeken :gm: )


A körülményeket nem tudom, de ez volt a kiváltó ok, illetve az allergiás reakció miatt lett valami más baja, aztán meg mittudomén, meg lovagolták amikor pihennie kellett volna.
Az is lehet aztán, hogy szamár volt, és kólikás lett, a memóriám se a régi, de egy kis tormát a seggébe dugva bizztos megjavítható. :D

Remélem nem a középső ujjaddal integetsz. :P
Ja, és jó utat!

#165 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 11:26

Az is lehet aztán, hogy szamár volt, és kólikás lett, a memóriám se a régi, de egy kis tormát a seggébe dugva bizztos megjavítható. :D

Nem tormát!! Slagot! :gm: :gm:

#166 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 11:41

Nem tormát!! Slagot! :gm: :gm:


Egyezkedhetünk.. Slag, aztán a végén a torma dugónak. :D

#167 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 13:23

Húúú, rengeteget nevettem! A pöttyös ló, a kisbéri, az albínó szamár... :guny: Egyébként, vásárolnék rózsaszín pónit. Megkérdeztem egyszer a keresztlányomat 4 éves, milyen lovat szeretne. Pesti a gyerek. A kislányom rögtön rábökte, hogy õ pöttyöst kér, a keresztlányom kis gondolgozás után mondta, rózsaszínt vegyek. Úgy úsztam meg a dolgot, hogy nem volt akkor éppen se pöttyös, se rózsaszín a vásárban. A mi a fjordokra igaz az igaz a haflingira is, és most már a fekete sörényû lovak frízsége sem kiváltság, mert már azt mondja a kis kupec hogy andalúzijai. :kir: És minden szénahasú kanca 8 hónapos vemhes, hogy mijé pont annyi nemtom. Valaki írta fentebb, hogy szeret lóvásárba járni... Én nagyon! :yeah: De nem csak oda síma mezei háztól-házig vételeken is sokat lehet magunkba röhécselni a dumákon, trükkökön. Nagyon eredeti lovas emberek, kupecek, jó félék vannak. És persze sokszor sírni is lehetne a szörnyû lósorsokon, hiszen elég rájuk nézni és látod az egész gyötrelmes életüket. Az pedig gyönyörû, ha egyet egyet, néha néha meg tudsz venni, kimenteni. Szépen rendbe szedni, etetni, legelõt, társakat adni neki, tanítani. Hamar megszokják, hogy nincs több verés, mindig van elég kaja, nincs unalom, kínzás, nagyon iparkodók, hálásak. Aztán eladni jó helyre, körültekintõen keresni neki új gazdát, és milyen öröm, amikor még egy év elteltével is felhívnak, hogy elmondják hogyan van a ló, kancája vagy csõdör született, jó anya vagy sem.

#168 Agapae

Agapae

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 169 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 14:48

Herélt-tenyészló

Ez a ló mindenre alkalmas,még így herélten is,tenyésztésre is... :D

#169 beild

beild

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 15:05

Szegény paci :( Ezt most találtam azért érdemes elolvasni a kísérõ szöveget én nem sok értelmet találtam benne...
Lipicai

#170 Nádor

Nádor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 299 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 15:17

Szegény paci :( Ezt most találtam azért érdemes elolvasni a kísérõ szöveget én nem sok értelmet találtam benne...
Lipicai

Te hibáztál !
Azzal ,hogy értelmet kerestél a szövegben.
Az utóbbi idõben összefüggést találtam a hirdetõk lakhelye ,és összefüggéstelen , magyartalan írásaik között!

Csak figyeljétek a megyét ! És itt szeretnék azonnal és visszavonhatatlanul bocsánatot kérni a megye fehér lakosságától ! :D

#171 messi

messi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.935 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 15:21

Sok olyan hirdetés van, ahol sem a hejjesirás, sem a .,;?! és a szóköz használata sem gyakori. A j - ly problematika meg már csak hab a torkán.

Ugyanez a bácsi a ló nevét sem tudja leírni. Begyár. Dehát õ lótenyésztõ, nem Grétsy tanár úr... :) Én abban is látok fejlõdést, hogy képpel hirdeti a lovait legalább. És egész használhatóakkal.

#172 réka_d

réka_d

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.338 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 15:55

én azt a kifejezést imádom a legjobban, hogy FORGALOMBA. hogy félhet valaki bele a forgalomba... vagy ez azt jelöli, hogy félelmében belebujjik ( :D ) a forgalomba? vagy nem a forgalomba van elírva, hanem valójában nem fér a forgalomba? vagyis nem bír forgalomban menni?? :dev: szóval ezt nem értem pedig elég rendszeresen használják... (bár a ba-, be-, ban- ben-t nem csak ez a típus nem tudja használni... lassan fel sem tûnik az embereknek) miért te nem ismered a begyár nevet? "hát a kigyár a rudas, a begyár a nyerges"..... najó abbahagyom

#173 KwszeEdit

KwszeEdit

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 474 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 16:37

Az is aranyos, hogy írni nem tud az illetõ , de arra megtalálta a megoldást hogy a túlnõtt ló, képen ezt ne mutassa...l Mindkét képen a ló eleje az aszfaltos úton van, a hátsó lábak pedig a gödörben...Cseles... :gm:

#174 Csapos

Csapos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.544 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 17:23

Ez nem csel! Csak azt igyekszik bemutatni, hogy a ló vidéki származása ellenére nem szédül a betonon. ;)

#175 beild

beild

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 19:51

Ez nem csel! Csak azt igyekszik bemutatni, hogy a ló vidéki származása ellenére nem szédül a betonon. ;)

:D

#176 stipistopipi

stipistopipi

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 136 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 19:56

Sok olyan hirdetés van, ahol sem a hejjesirás, sem a .,;?! és a szóköz használata sem gyakori. A j - ly problematika meg már csak hab a torkán.

Ugyanez a bácsi a ló nevét sem tudja leírni. Begyár. Dehát õ lótenyésztõ, nem Grétsy tanár úr... :) Én abban is látok fejlõdést, hogy képpel hirdeti a lovait legalább. És egész használhatóakkal.

És ha a lovat télleg "Begyárnak" hijja? Aklko mi van? Hát akko Begyár a neve nem más vagy nem? :D eztet neki köll tunni nem Neked! Te Betyár! :D

Edited by stipistopipi, 2009 május 21. - 19:57.


#177 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 21:42

Mi lesz a következõ? Melirozni fogjuk a lovak sörényét :gm: :dev: milyen tuti lenn már kis szines tincsekkel a paci, tiszta barbiló :kir:


Tõlem egy lovardatulajdonos hölgy megkérdezte, hogy festem-e a lovam sörényét.
Mondtam, hogy:- ilyen elvetemült azért nem vagyok. :gm:
Válasza::- egy nõtõl bármi kitelik. :dev:
:D

#178 stipistopipi

stipistopipi

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 136 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 22. - 4:52

Tõlem egy lovardatulajdonos hölgy megkérdezte, hogy festem-e a lovam sörényét.
Mondtam, hogy:- ilyen elvetemült azért nem vagyok. :gm:
Válasza::- egy nõtõl bármi kitelik. :dev:
:D

ezt találtam az eladó Quarter Horse alatt :D

http://www.lovasok.h...p...scs&fromfo=
:yeah:
én lehet hogy csak azedzõt venném meg ;)

#179 messi

messi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.935 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 22. - 8:42

Az õ pöttyei legalább valódiak! :D Má' nem az edzõjé, hanem a lójé.

#180 Nádor

Nádor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 299 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 22. - 9:11

Annyira szeleburdi ugri - bugri lovacska lehet , hogy mánis feszítõvel lehet lovagolni ?! Vagy lehet hogy a született weszkós lovak így bújnak elõ a kancából ?! :gm:

#181 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 22. - 9:32

Állzó nélkül a feszítõ csak show-elem. Mint a lovas :) Amúgy nem hiszem hogy ugrálós lenne. Dolgos kis sodrinak tûnik, biztos jól is húz :D

#182 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 22. - 9:33

... a nyakával...

#183 Spanishereit

Spanishereit

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 259 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 22. - 10:10

Arab rajongók figyelem!!!!

Lovasok
:D

Jah és óvatosan a vevőkkel is! Apuka felülteti kislányát is, aki nem igazán tud lovagolni, (de ezt nem mondják ám)viszont jól belecsimpaszodik a lóba csizmával-nehogy leessen, gonolom :rolleyes: )- és mikor a ló elkezd ügetni, sőt egyre gyorsabban üget, kislány kiabál: Segítség! Apa segítség!

Apa meg áll, adja az instrukciókat, míg a ló be nem ugrik vágtába.
Na akkor már elé álltunk....
Viszont megállapította apuka, milyen jól be van lovagolva a ló , mert minden segítségre jól reagál.... :kir:

Nem vették meg, mert sovány...

Edited by Spanishereit, 2009 május 22. - 10:14.


#184 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 22. - 10:25

Ez az utsó fajtailag szerintem csak elirás, ennyire nem lehet h... je senki... A két utsó lovat nézve - gazdasági válság ide vagy oda - igen szépen felment a papir nélküli lovak ára ... :rolleyes:

#185 Nádor

Nádor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 299 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 22. - 10:55

Ez az utsó fajtailag szerintem csak elirás, ennyire nem lehet h... je senki...
A két utsó lovat nézve - gazdasági válság ide vagy oda - igen szépen felment a papir nélküli lovak ára ... :rolleyes:


Vaskos meg pettyes = PÉNZ !!!!

Weszkós divat tombol vazze ! Meg kell lovagolni . Pláne ha még arab is a telivér ! :D

#186 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 22. - 11:06

Ráadásul ostorkivágásig van! :yeah:

#187 Spanishereit

Spanishereit

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 259 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 22. - 11:06

Viszont tiszta a vére, vagyis nem koszos :gm:

#188 Nádor

Nádor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 299 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 22. - 11:17

Na most , hogy jobban megnéztem OK . Érthetõ az ár ! 180 cm- es hidegvérû .... hát az nem semmi. + hintóval szerszámmal. A hintón könnyûfényfelni is van .Szerintem csíínos. Azt nem értem , hogy miért nem arra hirdeti a lovát amire tényleg való ! Ez egy gyönyörû hidegvérü ( vagy jól sikerült sodri) , amivel egyesbe a temploról a tornyot is le lehetne húzatni . Erre õ csúfoskodik egy kis könnyû kocsival , és hülyeségeket írogat. :guny: Nade hát kérem ,az igény határozza meg a kínálatot ! Vagy hogy is van ez ..... :eek:

#189 Spanishereit

Spanishereit

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 259 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 22. - 11:24

és hát a lé határozza meg a tudatot! Amúgy nekem is teccik a lovacska és az árral sincs gond, csakhát az arabra keresve kissé meglepõdtem a képeken :) ... de jól beírtam hibaüzenetbe :cool: most eszembe jutott egy jó sztori: vásárban a karórágó pónin nyakszorító, megkérdezik a kupectól az miért van rajta (mert pónit vesz a gyereknek, de karórágásról még nem hallott..) Erre a kupec: kapaszkodó a gyerekeknek!!! :kir:

#190 messi

messi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.935 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 22. - 11:26

Ráadásul ostorkivágásig van! :yeah:

Izé... az mit jelent? Ha jelent is vmit... :rolleyes:
Csak elképzeléseim vannak, de látszik, hogy eddig max utas voltam a kocsin...

#191 Spanishereit

Spanishereit

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 259 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 22. - 11:28

Izé... az mit jelent? Ha jelent is vmit... :rolleyes:
Csak elképzeléseim vannak, de látszik, hogy eddig max utas voltam a kocsin...


asszem, hogy ennyi oszt ennyi, tokkal vonóval együtt :kocc:

vagy nem?! :confused:

#192 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 22. - 11:31

Igen pont azt jelenti :) vagyis mindenestül eladó mert az eladási ajánlat mindarra vonatkozik, amit az ostorral annak kipattintott, kivágott állapotában el lehet érni, be lehet határolni

Edited by aryka, 2009 május 22. - 11:32.


#193 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 22. - 11:35

Ráadásul ostorkivágásig van! :yeah:

Ez mit jelent? Sohasemég nem hallottam! :hu:
Bocs most látom hogy totál hüje vok! :kir:

Edited by kátyus, 2009 május 22. - 11:37.


#194 Nádor

Nádor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 299 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 22. - 11:42

-És az ostorkivágásig az mit jelent ? Válasz : Tokkal vonóval amit a kép tartalmaz . -Na jó de az a szó , fogalom , hogy ostorkivágásig az mit jelent ?! Válasz : Azt , hogy ennyi az ára a fogatnak . Lóval szekerrel szerszámmal .Mán csak a hajtó kell hozzá. -Ok. Ezt értem , de mennyibe kerül , és mi az az " ostorkivágásig " ?! :gm:

#195 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 22. - 11:46

Begyár nevû ló igenis van. Azok hívják így a lovukat akik utálják a gyakori ló neveket, mint pl. Betyár. :dev: Ha nem éri el a lovam elejét az ostorom akkor eladhatom a háromnegyedrészét is?

Edited by kátyus, 2009 május 22. - 11:46.


#196 beild

beild

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 22. - 11:51

[quote name='Nádor' date='2009.05.22, 12:42' post='711560']
-És az ostorkivágásig az mit jelent ?

Válasz : Tokkal vonóval amit a kép tartalmaz .

Ez akkor most azt jelenti, hogy a kissrác is az enyém lehet? :gm:

#197 Spanishereit

Spanishereit

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 259 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 22. - 11:52

-És az ostorkivágásig az mit jelent ?

Válasz : Tokkal vonóval amit a kép tartalmaz .

-Na jó de az a szó , fogalom , hogy ostorkivágásig az mit jelent ?!

Válasz : Azt , hogy ennyi az ára a fogatnak . Lóval szekerrel szerszámmal .Mán csak a hajtó kell hozzá.

-Ok. Ezt értem , de mennyibe kerül , és mi az az " ostorkivágásig " ?! :gm:


Nem vagy te egy kicsit pikírt?? :rolleyes:

#198 Nádor

Nádor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 299 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 22. - 11:54

Nem vagy te egy kicsit pikírt?? :rolleyes:

Na eztet a szót meg én nem hallottam még soha !
Csak remélni tudom , hogy csupa szépet és jót jelent . :ang:

#199 messi

messi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.935 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 22. - 11:54

csak segítõkész :dev: Az ilyen lúzerekenek, mint pl. én elkél néha. :)))) Na, haza is megyek, oszt' vágom az ostort a Begyárnak! :D

#200 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 22. - 11:56

Tõlem egy lovardatulajdonos hölgy megkérdezte, hogy festem-e a lovam sörényét.
Mondtam, hogy:- ilyen elvetemült azért nem vagyok. :gm:
Válasza::- egy nõtõl bármi kitelik. :dev:
:D


Mi Mistyvel olcsóbban megúsztuk. :D Neki alapból melírozott a sörénye. :)

Posted Image