Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Fogathajtás


  • Please log in to reply
1139 válasz a témához

#41 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 5. - 19:34

Négyes a bakról. Posted Image

#42 kisbéri

kisbéri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 501 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 7. - 11:26

Posted Image Én ennek a felével is megelégednék. Kösz a kocsiérdeklõdéseket !

#43 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 7. - 13:43

Én is, ha az enyém volna!! Posted Image

#44 Alain_delon

Alain_delon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 52 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 10. - 16:09

Kösz Kisbéri, bár a valóságban kicsit koszosabb.Egyébként a 41-es villamos mellett tartom, ahogy írtad is.A környéket elég jól ismerem, néhány ösvényt én tapostam ki, de kocsival azért más a helyzet.Remélem, most hétvégén nem lesz se orkán, se influenza és akkor megyek végre csuszkázni.Mostanában azon gondolkodom, hogy hogyan lehet befogni egyetlen lovat egy kettes fogatba, úgy hogy ne kanyarodjon folyton.Van erre ötlet ?

#45 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 10. - 21:13

idézet:
Eredeti szerzõ: Alain_delon:Mostanában azon gondolkodom, hogy hogyan lehet befogni egyetlen lovat egy kettes fogatba, úgy hogy ne kanyarodjon folyton.Van erre ötlet ? [/QUOTE]Én egy olyan megoldást láttam parasztszekereknél, hogy felemás hámfát használtak. A belsõ oldala átnyúlt a rúd alatt. Meg szerintem a rutinos ló megtanulja, hogy ferdén húzzon. Bár ez más szempontból nem túl jó.

#46 Alain_delon

Alain_delon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 52 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 11. - 12:30

Ezt a féloldalas hámfa dolgot már hallottam én is, lehet hogy majd egyszer átszerelem a dolgot olyanra.

#47 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 11. - 19:52

Múltkor félreértések voltak a kettõs futószárazásról. Ma tudtam csinálni [url="http://"http://www.distinct.hu/kundk/kepek/futo/futo.htm"]néhány képet[/url].Bár nem látszik, de a futószárak másik végén Szegedi Gábor világbajnok áll. Posted Image

#48 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 11. - 21:07

Egy lovat ugy lehet befogni kettes kocsiba, hogy a rudat lefixalod. A (termeszetesen kocsihoz kozelibb) vegen van (a legtobb kocsin) egy lyuk, meg a vazon is, na, oda kell bedugni egy beleillo femalkatreszt. Ezt egyebkent akkor is szoktak hasznalni, ha a ket lo nem egyforman huz, vagy pl. csikot tanitanak be, hogy ne huzza el az egyik lo az egyik oldalra a fogatot.

#49 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 11. - 21:11

Jah, egyebkent minden elismeresem Szegedi Gabore, de azert en csikot nem igy kezdenek el kettos futoszarazni. Nem art, ha mindket oldalon fix helyeken marad a futoszar, vagyis jo, ha a hevederen tobb karika is van. Nyilvan a munkaham nem ilyen. Elsore remek egy egyszeru futoszarazo heveder (egyebkent Hoboval sokat jatszottam ilyet). Itt, Ausztriaban ennek is nagyobb kultusza van, jopar konyvet lehet kapni a temaban.

#50 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 11. - 21:16

Meg egyebkent az sem baj, ha eloszor nem a lo feneke mogott jon at a masodik sza'r, hanem a hatan, kulonben... Posted Image

#51 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 12. - 16:22

Mivel ebbõl a csikóból kocsiló lesz, nem árt ha szokja, hogy van valami mögötte, esetleg hozzáér a csánkjához. A kritikát mondd el személyesen, ha legközeleb itt jársz! tongue.gif Asszem õ régebben kezdett futószárazni, mint Te járni. Posted Image Persze ez nem jelenti azt, hogy nem lehet igazad! Posted Image

#52 Lear

Lear

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 677 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 12. - 17:12

Kundk: biztos vagy benne, hogy Szegedi Gábor is egybõl a dupla futószárral kezd? Mert hogy Filly erre reagált. Nem biztos hogy adott témára egyetlen megoldás létezik.. [ Április 12, 2003, 17:13: Az üzenetet átszerkesztette: Lear ]

#53 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 12. - 18:40

idézet:
Eredeti szerzõ: Lear: Kundk: biztos vagy benne, hogy Szegedi Gábor is egybõl a dupla futószárral kezd? Mert hogy Filly erre reagált. Nem biztos hogy adott témára egyetlen megoldás létezik.. [/QUOTE]Biztos. Õ mondta tegnap, hogy így jobban szereti, mert több hatással van a lóra, meg tudja fordítani a körön, stb...Ahogy én eddig figyeltem, nem a szép lassan, pátyolgatósan módszerek híve. Posted Image Ettõl még tökéletesen igazad van. Több féle megoldás is jó eredményre vezethet!

#54 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 12. - 18:57

Ja, és én nagyon szeretem Fillyt, meg becsülöm a lovastudását! Remélem a csipkelõdésemet nem veszi bántásnak! Nem úgy ismerem. Posted Image Szegedi Gábor meg eddig több eredményt mutatott mint az egész fórum összevéve, tehát, ha kritikával is, de érdemes odafigyelni rá!

#55 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 12. - 19:02

idézet:
Eredeti szerzõ: Lear: Kundk: biztos vagy benne, hogy Szegedi Gábor is egybõl a dupla futószárral kezd? Mert hogy Filly erre reagált.[/QUOTE]Szerintem meg Filly nem erre reagált. Hanem arra, hogy nem árt, ha fix karikákon futnak át a futószárak. Leglábbis egy csikónál.

#56 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 14. - 21:29

KundK, nem sertodtem meg termeszetesen, de ha legkozelebb talalkozunk, olyan marha nagy pofont kapsz, hogy... Posted Image Messzemenokig elismerem Szegedi eredmenyeit, de nem veletlenul nincsenek szerintem nekem ilyen eredmenyeim... Jobban szeretem a patyolgatosabb modszereket.Egyebkent tenyleg arra gondoltam, hogy nem art, ha karikak vannak, meg ha elsore nem a faron, hanem a haton megy at a 2. futoszar. En legalabbis Hoboval igy csinaltam. De ez nyilvan lofuggo is nagyon.

#57 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 15. - 10:58

Posted Image

#58 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 18. - 14:04

Alain_delon!
idézet:
Mostanában azon gondolkodom, hogy hogyan lehet befogni egyetlen lovat egy kettes fogatba, úgy hogy ne kanyarodjon folyton. [/QUOTE]Ki kell kötni a bókony (kettes kocsiról volt szó) húzott felõli végét az elsõ tengely átellenes, keréken belüli részéhez. (pl. lánccal, és szabályozni lehet a visszakötés mértékét, nyomatékát.) Ha egyesre készítik a szekeret, egy laposvasas szereléket tesz rá a kovács. Így olyan nyomatékok keletkeznek, hogy a kocsi nagyjából egyeneset tart, nem akar folyton kanyarodni, és nem kell a lónak folyamatosan ellentartani a kocsirudat, ami a lábait is tönkreteszi elõbb-utóbb. Ezenkívül a hám istrángcsatjánál egy szíjjal szokták a rudhoz csatolni a lovat. Itt a talajegyenetlenség miatti, másik oldal irányú rúdcsapkodást tartja ellen. (Nem a nyakát ráncigálja a nyakló.) Nem tudom, érthetõen írtam?

#59 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 18. - 14:17

Filly!
idézet:
Egy lovat ugy lehet befogni kettes kocsiba, hogy a rudat lefixalod. A (termeszetesen kocsihoz kozelibb) vegen van (a legtobb kocsin) egy lyuk, meg a vazon is, na, oda kell bedugni egy beleillo femalkatreszt. [/QUOTE]A rúd? lefixálást nem értem. Akkor hogyan kanyarodik? Le tudnád rajzolni?Nem a bókonyra gondoltál?

#60 Alain_delon

Alain_delon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 52 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 22. - 16:12

Sziasztok !Ezt a rúd lefikszálást én sem értem, de nem baj majd biztos valaki elmagyarázza.Egyébként hétvégén befogtam a lovacskámat egyedül és úgy ment. ( Elég szarul )Állítólag úgy lehetne megtanítani ( bekocsizni ), hogy egy öreg, tapasztalt ló mellé fognám két hónapon át minden nap.Már csak egy ilyen lovat kell találnom, vagy az enyémet odaadni valakinek aki megtanítja.

#61 gugu20

gugu20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 85 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 4. - 23:56

Nah itt vagyok!! Ha már egyszer Piaffe nem mesélt (igaz tényleg nem sokat tud rólam), akkor mesélek én bár nem tudok túl sokat 7 lovasévvel a hátam mögött!A Nagybajcsi Lovas SEnél kezdtem s még ma is ott vagyok tag!Igaz azota versenyzõt cseréltem Posted Image , mert én nem vagyok hajtó sõt segédhajtó is csak most lettem... egyszerû lovász vagyok!Ha valaki a háttérmunkára kíváncsi arrol tudok mesélni de a hajtásrol már kevesebbet!Amit viszont tudok: a magyar fogathajtó társadalom 98%-a nem a "pátyolgatós" módszert követi. A másik dolog ami biztos: lehetsz Te akármilyen nagy tehetség ha nincs szponzorod, vagy elég lóvéd akkor nem lesz belõled senki! A harmadik: amíg megtörténhet az hogy egy fiatal , tényleg tehetséges hajtó legjobb lovát kizárják a versenybõl( ok nélkül) csak azért mert attol félnek hogy megveri a Lázárokat (ahogy ez az elõzõ versenyen meg is történt), hát én addig köszönöm nem kérek a magyar lovastársadalomból.Minden elisnerésem a nagyoké akik renggeteg érmet hoztak el világversenyekrõl, de amí ez így megy és a lovaséletben is a pénz a döntõ és nem a tudás addig én nem tudok õszintén örülni a sikereknek!Lehet hogy most berágtok ezért rám de nekem ez a véleményem!Addig is ha kérdés van vasárnapig még vagyok de akkor visszatérek Némethonba s ott nbem tudok minden nap netezni.Jók legyetek ,vigyázzatok magatokra meg a pacikra!Üdv mindenkinek :Viktor

#62 fogathajto

fogathajto

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 5. - 19:20

Sziasztok! Én is fogatot hajtok szerencsére nekem lótanítással nincs gondom mert Szegedi Gábor utolsó fogatának rudas lovát árverésen sikerült megvennünk. Nem sok pénzért igaz már 14 éves de nekem jó hogy tanuljak rajta minden helyzetben segít nagyon jó ló. Majdnem hajtotta a vb-n csak Bárdos György valamiért nem engedte azt mondta a lábával nincs valami rendben. Nem tudom mond e valamit a neve de a fogathajtók ismeri és el is ismerik: Csanád! Kecskeméti Lacinál is hajtottam a Selyben Zsoltnak a lippereit és így lehet szerintem tanulni hogy van egy tapasztalt aki segít. Valószínû hogy nyáron megyek a Szegedihez kicsit tanulgatni a nagyoktól ugy-hogy lehet hogy talizunk azzal aki ott hajt most nem jut eszembe a neved.

#63 Cirmos

Cirmos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 188 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 9. - 4:37

Kocsizom be eletem 2. ponijat..a poni 110 cm koruli.. s eleg erdekesen haladok vele..Ez a kis lo, nagyon makacs volt az elejen..s buta is volt, mert elozleg nem foglalkoztak vele.. viszont mindenolyan megtanult, hogyan lehet az emberrel kicseszni..2 futoszarral tanitottam lepni, ugetni s vagtaznia mi nagyon hasznos volt..Nagyobb befolyasunk van a lora, s kulon tudunk dolgozni mindket oldalra, Kb 4* fogtam mar be s nagyon szepen megy a pac.. Osszefoglalaskent azt tudom mondani, hogy a talajnumka, s a kettos futoszarral valo munka s trening nagyon hasznos s ok mindent meg lehet tanitani a lonak amit mar a fogatozasbal, lovaglasnal, s dijlovaglasnal hasznalunk

#64 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 9. - 0:15

Igen jutányosan sikerült szereznem egy angol stílusú kumethámot, hercegi díszekkel Posted Image Inkább csak "kiállítási", semmint használati állapotban van, de szépnek azért szép... :D

#65 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 9. - 8:36

:mad:

#66 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 24. - 17:33

Négyesfogathajtó Vk: Bozsik harmadik lettDonaueschingen, 2003. augusztus 24., vasárnap (MTI) - Bozsik József a harmadik helyen végzett a négyesfogathajtó Vilákupa-sorozat utolsó állomásán, a németországi Donaueschingenben. A szinte a teljes nemzetközi élmezõny részvételével rendezett viadalon Bozsik mellett Dobrovitz József és Kecskeméti László is rajthoz állt. Elõbbi ugyancsak remekül teljesített, s hatodik lett, míg utóbbi a 25. helyet szerezte meg. A nyári Vk-sorozatban ezzel Bozsik hatodikként, Dobrovitz kilencedikként zárt, így mindketten indulhatnak a téli fedettpályás Vk-n.Eredmény:Világkupa verseny, Donaueschingen:----------------------------------1. Freund (német) 119,3 hibapont2. Ulrich (svájci) 125,583. Bozsik 125,88...6. Dobrovitz 134,04...25. Kecskeméti 171,4 Vk összetett végeredmény: 1. Chardon (holland), 2. Sandman (német), 3. Ulrich, ...6. Bozsik, ...9. DobrovitzMTI 2003. augusztus 24., vasárnap 17:20

#67 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 24. - 17:52

Gratula nekik!! Posted Image

#68 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 19. - 17:59

Kettesfogathajtó vb: Lázár Vilmos és a csapat is a második helyen állLázár Vilmos, illetve a magyar csapat is a második helyen áll a díjhajtást követõen a franciaországi Jardy-ban zajló kettesfogathajtó világbajnokságon.Pénteken, az elsõ szám második versenynapján a maradék 24 versenyzõ is bemutatkozott a vb-n, köztük az ötszörös világbajnok Lázár Vilmos, aki 1997 óta veretlen volt díjhajtásban. Azért a múlt idõ, mivel a nyitószámot a holland Riny Rutjens nyerte. Lázár Vilmos 0,48 hibaponttal lemaradva jelenleg a második, míg az idei aacheni négyesfogathajtó viadalt megnyerõ ausztrál Boyd Exell a harmadik.A magyar hajtók közül a szereplését csütörtökön megkezdõ Nyúl Zoltán végül a 12., Lázár Zoltán pedig csak a 28. lett.Csapatban a díjhajtást a hollandok nyerték, de elõnyük mindössze 0,64 hibapont a magyar válogatott elõtt. Ez a hátrány a szakértõk szerint akár már a szombati maratonhajtás során ledolgozható.A vb vasárnap, az akadályhajtással zárul.Eredmények:egyéni:1. Riny Rutjens (holland) 37,60 hibapont 2. Lázár Vilmos 38,08 3. Boyd Exell (ausztrál) 38,40 4. Georg Moser (osztrák) 39,20 5. Claudio Fumagalli (olasz) 40,48 6. Pierre Jung (francia) 41,60 ...12. Nyúl Zoltán 44,00 ...28. Lázár Zoltán 51,36csapat:1. Hollandia 81,44 hibapont 2. Magyarország 82,08 3. Ausztria 83,52 4. Németország 84,48 5. Franciaország 85,44 6. Lengyelország 94,24

#69 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 19. - 20:44

Naprakész információk a [url="http://"http://www.aso-equitation.com/2003/us/index.html"]hivatalos oldalon[/url] az [url="http://"http://www.hoefnet.com/drivingresults/fra/jardy.20030918.20030921/"]eredményeknél.[/url]Hajrá Magyarok!

#70 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 21. - 17:01

Kettesfogathajtó vb: aranyérmes a magyar csapat Jardy, 2003. szeptember 21., vasárnap (MTI) - Csapatban történelmi sikert ért el a Lázár Vilmos, Lázár Zoltán és Nyúl Zoltán összeállítású válogatott a franciaországi Jardy-ban rendezett kettesfogathajtó világbajnokságon: a magyarok 1999 és 2001 után sorozatban harmadszor diadalmaskodtak, s erre eddig nem volt még példa. Egyéniben Nyúl szerepelt a legjobban, ötödik lett. A vasárnapi akadályhajtás során szûk alapidejû, igen nehéz vonalvezetésû pálya várt a hajtókra, s ennek következtében a befejezõ versenyszám alaposan átrendezte az összetett végsõ sorrendjét, egyéniben és csapatban is. A magyarok a mezõny végén rajtoltak, Lázár Zoltán ötvenedikként hajtott a pályára, elõtte csak a szlovák Balaz Pavel, a lengyel Ireneus Kozlowski és az amerikai Elizabeth Singer ért célba alapidõn belül hibátlanul. A kecskeméti vb hõse nagyszerû teljesítményével megnyerte az akadályhajtást, s összetettben a 16. helyrõl végül a nyolcadikra jött fel. Nyúl Zoltán a 12. helyen állt két szám után, de hibátlan hajtásának köszönhetõen - mindössze az alapidõ túllépésért kapott 1,5 hibapontot - legjobb magyarként az ötödik helyen zárta a vb-t. Amennyiben nincs az idõtúllépés, akkor ezüstérmes lehetett volna, éppúgy mint az ötvenkilencedikként indult Lázár Vilmos, akinek a 14. kapuig "állt a zászló", ott egyet ütött és ez a végelszámolásban érmébe került, hiszen így "csak" a 7. lett az ötszörös világbajnok klasszis, aki ugyanolyan történelmi sikerre pályázott, mint a csapat, mert 1997 óta nem szenvedett vereséget. Drámai végjátékban dõlt el a csapat és az egyéni aranyérem is: a két szám után a magyarok elõtt álló németek 16,5 hibaponttal, míg a hollandok 20,5 hibaponttal zárták az utolsó számot. Így az akadályhajtást megnyerõ magyar csapat megvédte világbajnoki címét a jól hajrázó lengyeleket és a két szám után élen álló hollandokat megelõzve. Egyéniben a díjhajtásban elsõ holland Riny Rutjens két verõhibája ellenére is világbajnoki címet nyert, mivel az esélyes ausztrál Boyd Exell 16,5 hibaponttal csak a 47. helyen végzett az akadályhajtás során, így még a dobogóra sem állhatott fel. A franciák legjobbja, Pierre Jung 6. helyrõl lett második, míg a lengyel Kusz Roman 4. helyrõl lépett fel a dobogó harmadik fokára. Eredmények: akadályhajtás, egyéni:1. Lázár Zoltán 0/0 hibapont, 83.60 mp2. Elizabeth Singer (amerikai) 0/0, 85.213. Ireneus Kozlowski (lengyel 0/0, 89.584. Pavel Balaz (szlovák) 0/5 5. Ladislaw Jirgala (cseh) 0/56. Anna Cristina Guerreiro (portugál) 1 csapat:1. Magyarország 1,5 hibapont2. Lengyelország 1,53. Csehország 74. Egyesült Államok 115. Svájc 11,56. Portugália 12,5 A 10. kettesfogathajtó világbajnokság végeredménye: egyéni:1. Riny Rutjens (holland) 129,42 hibapont2. Pierre Jung (francia) 132,123. Roman Kusz (lengyel) 132,454. Reinhard Burggraf (német) 133,125. Nyúl Zoltán 134,066. Boyd Exell (ausztrál) 134,567. Lázár Vilmos 134,818. Lázár Zoltán 136,08 csapat:1. Magyarország (Nyúl Zoltán, Lázár Vilmos, Lázár Zoltán) 256,87 hibapont2. Lengyelország 263,893. Hollandia 266,124. Németország 268,775. Franciaország 273,996. Ausztria 277,53

#71 Lear

Lear

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 677 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 21. - 20:50

Hurrá!Gratulálunk az aranycsapatnak!

#72 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 14. - 21:30

Bár még van pár nap addig, de felhozom a topikot: [url="http://"http://www.kecskemet2004.hu/index_hu.php"]Négyesfogathajtó VB, Kecskemét[/url]

#73 zorro94

zorro94

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 73 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 19. - 20:22

Hello mindenkinek! Orlov ügetõket keresek ,párban,fiatalokat,fogatversenyzésre! Ha tudtok ilyeneket,szóljatok légyszi!

#74 fogathajtok

fogathajtok

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 27 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 24. - 9:57

Hello!Szerintetek ki lesz a négyes világbajnok?

#75 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 24. - 17:28

idézet:
Eredeti szerzõ: fogathajtok: Hello!Szerintetek ki lesz a négyes világbajnok? [/QUOTE]Magyarok ellen nem fogadnék, nekik viszont sajnos kevés az esélyük. :(

#76 fogathajtok

fogathajtok

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 27 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 24. - 22:21

Én úgytudom, hogy Dobrovitz és Bozsik "közös erõvel" nagy doboásra készülnek... Remélem összejön nekik!HAJRÁ MAGYAROK!

#77 zorro94

zorro94

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 73 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 25. - 11:55

Hello mindenkinek! jó állapotban lévõ maratonkocsit keresek! Valaki tud ilyet?

#78 zorro94

zorro94

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 73 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 28. - 22:08

Naaaa fogatosok! valaki!!!!! ITT A LEHETÕSÉG HOGY MEGSZABADULJATOK A FELESLEGES KOCSITOKTÓL! LÉGYSZI VALAKI ADJON EGYET!

#79 sármi

sármi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 567 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 29. - 11:38

sziasztokzorro94 probálkoztam neked maratonkocsit szerezni az ismerõseim utján de égen földön senki nem tud :eek:

#80 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 29. - 11:56

Zorro94! Hogy ne csak a fájdalmas jajkiáltásaidat hallgassam a maratonkocsi után, íme egy ajánlat:- 1 db késleltetõs maratonkocsi eladó 06-20-332-2437.Nem kamu, egy lovasújságból való.