Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Mi lesz veled PACI.HU?


  • Please log in to reply
922 válasz a témához

#81 Urbanista

Urbanista

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 247 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 24. - 13:58

idézet:
Eredeti szerzõ: gallery:És ezt az egészet nem a fórum miatt kell megcsinálni, hanem mert igény van rá.[/QUOTE]Eszébe ne jusson senkinek igényfelmérést végezni! Igény arra van amire igényt teremtenek. Tudnék konkrét példákat mutatni, de nem akarom hosszúra nyújtani, elég csak az otromba valóságshow és a gagyizene iránti hatalmas érdeklõdésre gondolni. Amíg ezek nem léteztek senki sem gondolt arra, hogy bárkinek is "igénye" lehet ilyesmire. Az illetékesek különbözõ marketing eszközökkel elérték, hogy az emberek úgy kajálják, mintha az életük múlna ezen.Ezeket az eszközöket azonban fel lehet használni olyan dolgok megismertetésére is amik valódi értékeket hordoznak. Nekem sem volt addig igényem a lovaglásra, amíg VÉLETLENÜL lóközelbe nem kerültem. Ma már nem tudnék lemondani róla.Ez is egy feladat: igényt teremteni a lovaglásra. Ehhez remek lehetõségeket kínál a paci.hu. Ha idõvel ez jövedelmezõvé válik..., hát Istenem, majd csak kibírjuk valahogy. Legfeljebb abból élünk, amit szeretünk csinálni.

#82 Leon

Leon

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 24. - 19:47

Sziasztok!Érdeklõdve figyelem a "fejleményeket", remélem sokan ott lesztek Gyálon és lehetõség nyílik személyesen is megvitatni a dolgokat!Udv! Leon

#83 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 24. - 21:00

Látom beindult! Sajnos most csak este jutok géphez, és kevés idõm van most is. Viszont Napközben viszont nagyon sokat gondolkodom. A "nagy falatra" szeretnék egy saját példát röviden bemutatni. Itt a fórumon minden különösebb szervezés, reklám nélkül kb. két év alatt ezer ember jelent meg, és naponta 4-6 új regisztrál. Tudják, hogy ez milyen nagy eredmény? Nem kell félni semmi új iránytól, választék bõvüléstõl. Miért gondolom? Jöjjön a példám!14 éve dolgozom a Madártani Egyesületnél, ami 1974-ben alakult. Abszolút amatõr módon, néhány profi és sok lelkes fiatallal és idõssel. Mára több, mint 27 ezer belépett tagunk van, ebbõl kb 6 ezer aktív maradt, a többi lemorzsolódott, ez teljesen normális folyamat. Ettõl nem kell félni. Mindenkit sajnálunk, aki elmegy, de mivel nem haraggal válunk el, neki is jó emléke marad rólunk. Minden kínálkozó alkalmat megragadtunk arra, hogy a természetvédelem ügyét elõre vigyük. Ez sokszor elsõre nem egyértelmû mindenkinek. Mire vittük? Van hatezer tagunk, újságunk, tucatnál több autónk, kb. 8 alapítványunk, 10 közalapítványunk, 1 Kft-énk, hatezer hektár földünk, többszár szürkemarha, kb. kétezer hektár halastavunk, éves költségvetésünk közelíti a 300 milliót, az alaptványok és közalapjtványok további 200 millió, nemzetközi kapcsolatok, kb. 40 fõállású alkalmazott, nem is sorolom tovább. És hogyan? Akartuk!!! Vettünk úgy halastavat 100 millióért, hogy nem volt a zsebünkben egy fillér sem, amikor elõször leültünk tárgyalni. És 2 hónap múlva letettük a pénzt. Hinni kell abban, hogy sikerül. Viszont a célt nagyon pontosan meg kell határozni, azt el kell fogadtatni és minden lehetséges eszközt fel kell használni annak eléréséhez. Hány ember szeretheti hazánkban a lovat? Nem az a fontos, hogy hányan lovaznak. Itt is vannak olyanok, akik éppen csak most kezdenek hozzá. Minden nap vannak ilyenek, szerencsére! Nem kell mindenkinek mindent csinálni, szépen lassan mindenki találja meg a neki legjobban tetszõ helyet. Ha nagyon akarjuk, meg fogjuk találni a forrásokat, a megfelelõ embert. Azt viszont le kell szögezni, hogy csak profi módon szabad hozzányúlni(a módszer kell, hogy profi legyen), ezt kell ötvözni az amatõrök lelkesedésével és ügyszeretetével. Aztán, hogy lassan haladunk az úton, vagy gyorsan, az részben megítélés kérdése, részben pedig rajtunk múlik. A felkészültségünkön, a hozzáállásunkon, és hát persze szerencse is kell, ez csak kis részlet, de kell. És hinni abban, hogy jó úton járunk és nekünk sikerülni fog! Posted Image

#84 gallery

gallery

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 24. - 22:35

idézet:
Eredeti szerzõ: Urbanista:Eszébe ne jusson senkinek igényfelmérést végezni! Igény arra van amire igényt teremtenek...[/QUOTE]Ehhez nem kell igényfelmérés, ez látszik, hogy teljesen szûz terület, de szerintem éppen elég a már meglévõ igényeket kielégíteni, mint újakat kreálni és azoknak megfelelni. Ha a jelenlegi igényeket ki tudjuk szolgálni (naprakész, pontos, teljes körû, részletes információk), utána vagy részben párhuzamosan lehet lehet elkezdeni a lovaglás népszerûsítését és új igények formálását.Azt hiszem több okosságot már nem is írok, amíg valaki a kezébe nem veszi az egészet, mert addig úgy is csak a levegõbe beszélünk. Biztatni úgysem kell senkit, lelkesedésbõl, elszántságból nincs hiány, úgyhogy hajjráááá!

#85 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 25. - 9:51

gallery nagyon profi összegzéséhez volna egy hozzáfûzésem.Néhány ponthoz az ingyenes alaprendszeren kívül lehet kapcsolni fizetõs hozzáadott szolgáltatásokat. Mire gondolok?Egy alapvetõ keres-kínál hirdetõ rendszer legyen ingyenes, de pl. a képekért már lehet pénzt kérni.A lovarda adatbázis tényleg ingyenes kell legyen, hogy mindenki benne legyen. De itt is lehet kínálni pénzért egy kis pluszt. Képeket, részletesebb ismertetõ, saját honlapot...Így már egy-egy kissebb terület önellátóvá válhat.

#86 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 25. - 10:13

idézet:
Eredeti szerzõ: KundK:Egy alapvetõ keres-kínál hirdetõ rendszer legyen ingyenes, de pl. a képekért már lehet pénzt kérni.[/QUOTE]Nem tudom, érdemes-e ennyire elõrerohanni a részletekben, de ha már ott tartunk, akkor KundK ötletét nem osztom. Az apróhirdetés nagyon fontos eszköze a látogatottság emelésének, s egy lovasaprót pedig, megmondom õszintén, el sem tudok képzelni fotók nélkül. Namármost: ha pénzdíjjal, s a pénzdíj befizetésének adminisztrációjával bonyolítjuk az apróhirdetések és a fotók feladásának lehetõségét, az visszatartó erejû lesz. Sokan inkább csak szöveges hirdetést adnak fel, hogy pénzt és fáradtságot spóroljanak meg, ami - valljuk be õszintén, lovak esetében - fabatkát sem ér.Nyálazzuk fel az apróhirdetés rovatot, a fotó nélkül eladásra kínált lovakra az a leggyakoribb válasz az érdeklõdõk részérõl, hogy fotó? Hagyjuk tehát az apróhirdetést díjmentesen fotóval vagy anélkül. Elsõsorban - meggyõzõdésem -, hogy a látogatottság növelése a legfontosabb, hiszen a hirdetõk zöme ügynökségeken keresztül bonyolítja minden reklámakcióját, ergo az ügynökségek elsõ kérdése minden orgánummal szemben az, hogy auditált-e a látogatottsága, ha nem: viszlát, ha igen, akkor meg hoci az auditot! Másik, az elsõnél fontosabb argumentum az, hogy össze kell vetni, mi az értékesebb: a pénz vagy a látogatottság növelése. Tapasztalatom szerint az apróhordetésekbõl befolyó összeg olyan, mint a hirdetés: apró. Kevés. Viszont komoly érdeklõdésre tartanak számot az apróhirdetések, ami a látogatottságot emeli.

#87 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 25. - 11:27

Van valami amit érdemes lenne végigolvasnotok. talán...Három éve alapítottam egy kft.-t aminek a tevékenysége nem volt más, mint fentartani egy olyan weblapot amely az utazási irodák számára nyújtott lehetõséget arr, hogy azon keresztül egymás árualapját (útjait) értékesíteni tudják.(Rövidre fogom ígérem!)Tehát az irodák feltöltötték a rendszerbe az útjaikat, az utakra a szabad helyek számát képekkel leírással árakkal stb. és a partnereknek nem kellett mást csinálni mint felnézni a weboldalra, rákkattintani a lefoglani kívánt útra és megnyomni a foglalás gombot. Ha egy iroda, vagy utas nem tudta még hová szeretne utazni vagy utaztatni akkor az adatbázisban egy beépített keresõ segítségével lehetett keresgénli ezer féle szempont szerint. Nem kellett felhívni a másik irodát mondjuk Szegeden, hogy áruléják el vajon van e szabad hely a kiválasztott nyaralásra, nem kellett foglalási íveket faxolni oda-vissza, hanem ment minden a neten keresztül.Ment volna, ha három éve lett volna már minden ut. irodának netelérése, de akkor még igencsak gyerekcipõben járt a dolog. Miért mondtam el ezt?? Mivel a dolog nem jött be, viszont rengeteg pénzt és munkát fektettem-fektettünk bele a rendszer pedig megírva mûködõképes vagyon szívesen felajánlom a céljaitokra.Mire is lehetne használni??Hmmm, ülök például Bivalykerekin optthon a fotelemben és meg akarom tudni, hogy hol tudnék legköüzelebb lovazni szürkemarhát nézegetni, vagy rackajuhot símogatni stb. fellépek egy weblapra, ami miért ne lehetne a paci.hu és használom a keresõt.Megkapok egy eredményt, hogy a legközelebbi helyek listája... és jelentkezem a felkínált programok egyikére. Az illetõ ranchtulaj akár sms-t is kaphat, hogy nem ártana felnyergelni a két szürkét mert egy leendõ vendég 5óra felé megint arab méneken akar lovagolni...Ez csak attól függ, hogy a tulajok, lótulajdonosok, állatsímogatókat fenntartók, szálláshelygazdák stb. felteszik-e a rendszerbe a kínálatukat. (a redszerhez feltöltõszoftvert is készítettünk absolute lámereknek) Sheriff te mint Ranchtulajdonos szánnál e rá két-három órát, hogy a ranch kínálata egy ilyen rendszerben jelenjen meg. PL.Minden esetre mivel úgyis ingyenessé akartam tenni a rendszert miért ne adnám oda nektek átdolgozásra, használatra vagy mittomén...üdv: HP

#88 gallery

gallery

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 25. - 12:03

A következõket fûzneém hozzá. Az, hogy 500-1000 fortintot kérjünk bármilyen szolgáltatásért, többe kerül az adminisztrációja (még ha félévenkétn számlázunk is), mint a befolyó összeg, arról nem is beszélve, hogy a látogatók 0,5-1%-a hajlandó fizetni efféle szolgáltatásokért. Az, hogy ennyire elõrerohantam avval a vázlattal, amit írtam, azt azért tettem, hogy átlássam(uk), hogy a tartalomszolgáltatásért nem lehet pénzt kérni direkt formában. Egy bevételi lehetõsége van, az, hogy minõséget adunk, ezt pedig a nézettség hálálja meg, amit értékesíteni lehet reklámfelület formájában. Az, hogy ez a reklám egy banner, vagy pr cikk, vagy a hírlevélen kersztül direkt reklám azt már itt kell eldönteni, ami nagyban befolyásolja a minõséget. Arra gondolok, hogy nem mindegy mennyi reklám szerepel egy oldalon, egy pr cikk (ha kell egyáltalán) milyen színvonalú stb.Petya javaslata tényleg nagyon jó, de szerintem mindig mérlegelni kell a befektetést. Soha nem a rendszer kiépítése (programozás) a legnehezebb, hanem annak üzemeltetése és felépítése (a szükséges tartalom-információ megszerzése). Ahhoz, hogy meggyõzzünk és elérjünk számos lovardát – arról, hogy foglalkozzon egy ilyen viszonylag bonyolúlt rendszerrel – rengeteg idõ és munka szülkésges, míg ahhoz, hogy szerepeljenek névvel, címmel, telszámmal, e-maillel, esetleg fotóval, jóformán nem kell csak 1 telefonhívás és elkérni az információt. A másik gondolatom, hogy egy ilyen redszer nem passzol ennek a témának a tempójához, alkatához (egy tõzsdei, vagy üzleti szférában tényleg szükséges az ennyire gyors infocsere, de szerintem senki nem du. 3-kor dönti el, hogy lovagolni akar még aznap, de nem tudja hol). Az elején talán célszerûbb az egyszerûbb (de hiáyntalan) megoldásokat választani, és menetben úgyis kiderül sok minden, hogy és mit kell másképp csinálni. Ezzel igen sok munkát lehet megtakarítani, hogy igényfelmérés nélkül nem esünk neki egy nagyon bonyolult-munkaigényes rendszernek, amit lehet, hogy késõbb nem használnak ki.

#89 gallery

gallery

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 25. - 12:16

Ismét azt javaslom, hogy ezt a vitát halasszuk el. Célrevezetõbb lenne alulról építkezni, elõször tisztázni kéne, hogy milyen keretek között mûködne, kik vennének benne részt és milyen feltételekkel, különben az egész valóban a képzelet szintjén marad. Várjuk meg míg az illetékesek reagálnak, vagy a silveradói találkozót.

#90 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 25. - 12:18

Gallery, szerintem jól jönne egy, a Petya által említett szoftware. Pluszszolgáltatásnak kifejezetten jó lenne. Nem utolsó sorban egy lovastúra-térkép összeállításában is nagy szerepet játszana, hiszen megyérõl-megyére, településrõl-településre nyomon lehetne követni a lovardákat. Persze, ha hajlandóak a róluk szóló információkat közzétenni.

#91 gallery

gallery

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 25. - 12:31

Itt arra gondoltam elsõsorban, hogy úgy nekilátni egy szolgáltatásnak, hogy lehet, a lovardák 5% fogja csak használni elég kockázatos. Sokszor egy meglévõ programot adatptálni sokkal nehezebb, mint elõröl megírni. Persze én nem vagyok ellene, sõt, csak úgy gondolom, addig nincs értelme belemenni a részletekbe, míg semmi sem biztos. Szerintem arról kéne beszélni milyen formában lehet ezt létrehozni.

#92 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 25. - 12:38

Én hajlandó vagyok ilyen web lapra feltenni információkat a tanyámról. S még fizetni is hajlandó vagyok. Az lenne a kívánatos, ha pl. a ténylegesen kiközvetített vendégek után fizetnék. Ha valaki idejön Silveradoba, s azt állítja, hogy a [url="http://"http://www.paci.hu-n"]www.paci.hu-n[/url] találta a címemet, akkor kapna tõlem a [url="http://"http://www.paci.hu"]www.paci.hu[/url] 20 % kedvezményt, aminek a felét a vendégem tõlük visszaigényelné. Így ha a vendég elkéri az engedményt a [url="http://"http://www.paci.hu-tól,"]www.paci.hu-tól,[/url] akkor õk is megtudják, hogy járt nálam egy vendég miattuk, s tarthatják a markukat a 20 %-ért.Ez nem igazán jó megoldás, mert túl macerás, de biztos van jobb is. A lényeg, hogy nem elõre fizetek, hanem a tényleges vendégek után. Így szerintem mindenkinek megéri: a. szolgáltatónak, mert több lesz a fizetõ vendég, s csak a valóságos eredményért fizetb. a vendégnek, mert olcsóbban kap valamit, válogathat, tájékozódhatc. a paci.hu-nak, mert kap valamit (ha el nem ugrik! Posted Image )

#93 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 25. - 14:24

No, ez a rendszer nálunk nem csupán errõl szólt és ha csak ennyi lett volna, hogy az irodák rajta keresztül tudják adni venni egymás útjait akkor valszeg senki nem használta volna.A rendszer tartalmazott egy szerverekrõl frissülõ idõjárási világadatbázist és elõrejelzést pár órára vagy pár napra (az összes idõjárásmegfigyelõ állomás ugyanis egy központi "világadatbázist" frissít folyamatosan. Lovagláshoz nem kell tudni, hogy holnap kell-e esõkabát??Azonkívül a világ országairól tartalmazott kedvcsinálónak interaktív utikönyvet, kötelezõ védõoltásokat (melyik veszélyes országba mi kell stb.) A lényeg azonban az, hogy az irodák egymás közti pénzforgalmában a jelenleg uralkodó káoszt is megszüntette azáltal, hogy az iroda nyomon tudta követni, hogyha egy X iroda Szegeden 100 forintért eladta az õ útját, akkor a pénz hol tart, és az X irodának járó jutalékot az X iroda megkapta e az út szervezõjétõl stb. stb. (az ut. szektor 10%-kal dolgozik, de ez igen egyszerûen átírható)No rövidre fogva ostobaságot mondtam a 2-3 órai feltöltéssel a feltöltõ program amit adtunk kb egy óra alatt elõvarázsolta az adott iroda kínálatát és feltette a rendszerbe. A rendszerházunk maga nem kért semmit az irodától, hogy feltehesse az útjait, képeit, akár az egész katalógust. Azért kért egy minimális százalékot, ha teljesölt a rendszeren keresztül egy eladás. az igények teremtésérõl annyit, hogy ha valaki betéved egy ilyen weboldalra, és körülnéz, hogy milyen lovastúrákat mennyiért, merre stb. kínálnak a lovardák akkor nemcsak válogatni tud, hanem az esetleges régi túrák képeibõl, beszámolóiból csemegézve kedvet is kap a részvételhez. ez a lényeg nemcsak feltesszük a kínálatot a netre öncélúan hanem azért, hogy kedvet csináljunk a programokon való részvételhez, magához a jeletkezéshez egy ilyen túrára. "ha nem olvasol lovas történeteket és nem látsz jókedvû lovasokat akkor honnét kapsz kedvet???" ezért van szükség ilyesmire, és nem a pénzügyi elszámolás rendezése és a nekem is van weblapom bebbeeee miatt. a programozásról ilyen rendszert létrehozni egy ötletbõl több hónapos munkája nem egy embernek. Átírni egy ilyen rendszert úgy, hogy a lovasok igényeinek megfeleljen (feltenni lovastúra térképeket, keresõt, új offline kínálatszerkesztõt készíteni hozzá..) pár hét, de ez a maximum, mert ez már csak felületi megjelenési kérdés, az adatbázis magja, keresõk, feltöltés, scriptek írva vagyon.A lényeg Úgy tudnak a panziók-lovardák újabb és újabb vendégeket szerezni, ha kedvet csinálnak-csinálunk hozzá, igényt teremtünk. Nem a most meglévõ ügyfélkört kell mind magasabb összegek otthagyására bírni, új vendégeket kell szerezni. Adott 10 millió ember abból 2 bizotsan egészségileg és agyilag is alkalmas arra, hogy ló közelébe engedjük. Fél vagy egymilliót esetleg a hátukra is. Õket kell a lovardák közelébe csábítani olyan szolgáltatásokkal, hogy a háttértõl is tátva maradjon a szájuk ne csak a lovaktólHa valamelyik lovardás foga nem füllik a szerkesztgetéshez, néhány ezer forintért (egy ló egyheti kajája) bárki ír és scannel neki pár órát, és fent van.uff, folyt köv.

#94 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 26. - 9:53

Nekem tetszik ez az adatbázis dolog. Petya, miben írtátok a programot és mi szükséges a webes futtatásához? [ 26 Október 2002, 09:55: Az üzenetet átszerkesztette: Huxley ]

#95 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 26. - 11:59

Nekem is tetszik, gondolom MySQL alapú, PHP-s webes felülettel. Vasárnap megdumálhatjuk, ha jön Petya erre. Posted Image Cav

#96 gallery

gallery

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 26. - 15:59

"Ha valamelyik lovardás foga nem füllik a szerkesztgetéshez, néhány ezer forintért (egy ló egyheti kajája) bárki ír és scannel neki pár órát, és fent van." Na pont ez az, amiatt azt mondtam, hogy talán célszerûbb elsõ lépésnek egy egyszerûbb verziót elkészíteni, mert ha valamelyik lovardás nem akarja feltenni az adatait, akkor ezt azért teszi, mert nem látja meg benne a lehetõséget, nincs meggyõzõdve és pláne nem invesztál bele még pénzt (akármilyen kis összeget is. Az nem teljesen igaz, hogy kis összeget mindenki tud/fog áldozni, és buszjegyhez meg párizsis zsömlékhez viszonyítgatjuk. Ha a weben valakitõl akár csak 1000 ft-ot kérsz, akkor 10x is meg fogja gondolni, hogy megéri-e/kell-e. Fõleg egy ilyen területen, ahol nem kap érte semmi kézzelfogható terméket, hanem egy „láthatatlan-”, számára bizonytalan szolgáltatást). Én az on-line jelentkezést/közvetítést kihagynám az elején, mivel a lovasturizmusnál jóval népszerûbb utazási formáknál (mint pl.: a last minute) sem rentábilis egyértelmûen. Egy ilyen adatbázis karbantartása iszonyú munkaigényes, mert azt senki nem gondolhatja, hogy jelentõs számú lovardatulajdonos fogja folyamatosan, magától, noszogatás nélkül karbantartani a saját kis részét, amikor erre még komoly cégek sem képesek (mindenki találkozott már nagy cégek webes árlisájával ami réges-régen elavult). Az elkészítése is hatalmas befektetést igényel, mert az összes lovardással szerzõdést kell kötni, stb. ami azt jelenti, hogy egyesével fel kell keresni õket, ami önmagában több száz ezer forint (ha csak a benzinpénzt nézem).De egy adatbázis, ami tartalmazza az összes (de tényleg az összes) magyarországi, lovaglással foglalkozó szolgáltatót, igen népszerûvé válhat és nem kevésbé informatív (itt is szerepelhet lovas beszámolótól a videóig bár mi, de lényeg az elérhetõségük és az információ olcsó/gyors megszerzése). Ha ez már mûködik, létezik, ezt lényegesen könnyebb a közvetítéssel bõvíteni. Ha elkészül egy ilyen lovarda-térkép ez önmagában is felbecsülhetetlen érték (szerintem nincs jelenleg adatbázis/felmérés ami pontosan meg/kimutatná hol és hány db lovas szolgálátató van Magyarországon).Viszont továbbra is úgy gondolom, hogy ezek annyira kis részek az egészbõl, nincs értelme azon szõrõzni, hogy a lehetséges szolgáltatások milyen paraméterekkel rendelkezzenek majd. Ez kb. olyan mintha egy protrét a fülénél kezdenék megrajzolni. Elõször meg kell nézni mekkora a papír. Aztán elképzelni rajta, majd felvázolni és a részletek megrajzolásánal mindig figyelemmel tartani az egész-rész viszonyt.

#97 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 26. - 18:53

Egyre jobban tetszik nekem ez a topic! Úgy látszik vannak a világon értelmes emberek is. Sokszor érzem úgy, hogy mindenki hülye rajtam kívül. Most csodálkozom, lám-lám mégsem így van. Tetszik, amiket írkáltok. Lehet, hogy mégis meg tudjuk csinálni? Szerintem egyre több rá az esély! Hajrá, ne hagyjátok abba! December 30. a végsõ határidõ!!!

#98 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 26. - 19:40

Segítségeteket szeretném kérni egy un. SWOT analízis elkészítéséhez. Ez mindenképpen jó lenne a további célok meghatározásához. Ez az analízis végig veszi a belsõ erõsségeket és gyengeségeket, valamint a külsõ lehetõségeket és akadályokat.Belsõ:erõsségek: - gyors kommunikáció- jó hangulat- közös érdeklõdési pont (ló)- jó számítástechnikai ismeretgyengeség: - jelentõs ismeretbeli különbözõségek- forrás hiány- kis számítógép kapacitásKülsõ:elõny: - sok érdeklõdõ (sokan szeretik a lovakat)- jogi lehetõségek (alapíthatunk egyesületet, alapítványt, Kft-t)- jó társadalmi fogadó készség- konkurencia hiány (nincs másik jól mûködõ hasonló web)hátrány: - kis ismertség (rajtunk kívül kevesen ismerik a paci.hu-t- kevés az intrernet hozzáféréssel rendelkezõ lovas- jelentõs üzleti konkurenciaHa az egyes elemekhez 15-20 pontot össze tudunk szedni, akkor egy jó elemzést készíthetünk, ami jó támpontokat adhat a tovább fejlõdéshez. Csak elindítani szeretném a témát, ezért nem írtam hosszabb listákat. Akkor lesz ugyanis igazán jó, ha sokan hozzá teszik a gondolatukat. Ha úgy látjátok, nyithatunk erre egy külön topikot is, de mindenképpen a jövõképünk meghatározása érdekében kell elkészíteni.

#99 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 26. - 22:27

Nono, honnan a fenébõl tudja azt valaki, hogy én (azaz mi) a rendszert Miben írtam/tuk???Huxley, Egy pont Cavalier-nek, MySQL és PHP4 scriptek.Linuxos volt a szerverünk (no gates, no windows, apache inside :)))sql szerver program kell hozzá és azt hiszem omnihttpd volt mégsemmi extra Többiek Ha az ezer forintot sokallja bárki, hogy végre feltegye lovardájának, lovastúráinak a képeitegy olyan rendszerbe ami neki többletbevételt, presztizsnövekedést, de ha ezek közül egyiket sem, csupán ismertségének növekedését hozza, akkor szívesen scannelek, sõt megírom helyette amit neki kéne.Hogy miért???Amikor elindítottuk a rendszert mi voltunk az elsõ online utazásfoglalási rendszer.Aztán jött egy "nagyhal" kishazánk egyre globálisabb világából. és szépen megevett a nagyhal gyomrában csücsülõ pár milliárd.imádom a globalizációt :))) ...talán rájöhettek ki az a cég(csoport)... segítek, telefonálni mindenki szokott...Azért csinálom akár ingyen is, mert látni akarom ahogy egyszer a programom életre kel + ha valami köze lesz a lovakhoz akár ingyen dolgozom érte, mert a lovakat szeretem + ebben a dologban nincsen ott a nagy testvér, zsebében a fél netes reklámpiaccal, hogy megvegyen kilóraüdv. Petya [ 26 Október 2002, 22:30: Az üzenetet átszerkesztette: Petya ]

#100 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 27. - 8:15

Huxxal beszéltem tegnap ICQ-n (hallod Sheriff? Posted Image ) a szerverkérdésrõl, illetve egy saját szerver felállításáról. Szerintem el kell gondolkodni rajta, meg is mondom miért. Egy kis befektetéssel feltehetünk egy saját szervert, amin rentgeteg hely lesz. DE ez nem csak a paci.hu-nak, mivel a serverhosting olyan 20e Ft lenne havonta. Viszont lenne ott annyi hely, hogy lehetne futtatni rajta más honlapokat is. Huxéknak is van több ügyfele, nekem is lesz remélem, meg van még egy ismerõsöm akit érdekelne. Úgy már megérné, ha ezeket is a mi szerverünkön futtatnánk, mivel a paci.hu költségeit behozná az amit az egyéb ügyfelek fizetnek a fenntartásért. És nem utolsó sorban lenne legalább 10GB tárhely, azt futtatunk amit akarunk, stb.. Összeszedtem, hogy most kb. mi kell egy jó szerverhez:Gépház:Chieftec TX10W 26.000 / 32.500 (kis szerver ház + 300W táp) (itt nem érdemes spórolni...)Alaplap:Abit KR7A-RAID ( ATA 133 ) 20.900 / 26.125 Proci+hûtõ:AMD Thunderbird 950 8.584 / 10.730 GlobalWIN WBK38 3.264 / 4.080 (van otthon)Vinyó (2db - RAID)Maxtor 40.9 GB 14.880 / 18.600 Memória:Kingston 256 MB 11.800 / 14.750 SD / 133 MHz Videokártya: (az is van otthon, valami régi Trident)ATI Xpert 98 Pro 3.720 / 4.650 Hálókártya: (10mB-es van otthon, attól függ a cégnél mi van)3Com 3C905B-TX ,PCI, 10/100 remote wake-up 9.397 / 11.746 Ez 140.000 bruttó. Ha nagyon tutik akarunk lenni, akkor nem IDE, hanem SCSI-t kéne venni, kicsit több lenne, és kevesebb kapacitás, de megbízhatóbb. Viszont ezért van a RAID, illetve esetünkben a tükrözés.Billentyuzet 1000 ft bárhol, egér (minek?) 500 ft bárhol, használt VGA monitorok 10000-ért sok helyen, de az is minek, úgyis be lesz rakva a cég szobájába, max a frissítésekkor kell rá monitor, akkor meg visz magával az ember. Néztem szerverhostingot is, 21.000 bruttó lenne havonta, fix IP-vel, a sebesség ugyan nem csúcs, nem országos gerinchálózaton lenne, de 20-50kbyte/sec megvan gondolom... Posted Image Ezt még megkérdem pontosan, meg a feltételeket. És beszélek az itteni ismerõssel, hogy benne lenne-e, idehozná-e az ügyfeleit. Ha van valami, szólok...Cav

#101 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 28. - 11:34

Hogyan tudjuk az adatbázisunkat védeni? Azt azért nem szeretném, hogy sok munkával, pénzzel, lelkesedéssel összehozunk egy baromi jó anyagot, bármilyen témában, térképekkel napra készen, aztán boldog-boldogtalan másolgatja, töltögeti lefelé magának ingyé, meg küldözgeti barátnak, barátnõnek!Más. Pénzt tudunk szerezni magunknak, ha a Világ+H+Ló egyesület jogosult az SzJA 1 % begyûjtésére. Ez egyben kérdés is, hogy igen-e, pl. van-e közhasznú minõsítése a bírósági bejegyzõ határozaton.Egy jó szervezéssel 1-2 milliót be tudnánk gyûjteni!

#102 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 28. - 11:49

Az adatbázis védelmére ki lehet találni valami okosságot, mondjuk egy Flash cuccal lehet letölteni, kinyomtatni de lementeni már nem. Például. De ezzel még ráérünk foglalkozni, a technikai feltételek ismeretében, meglétében... Az egyesületnek van közhasznú minõsítése, de az 1%-hoz több éves mûködésre van szükség. És ideje lenne aktivizálódni, mert akkor a közhasznúságot is cseszhetjük.. :( Cav
idézet:
Eredeti szerzõ: terembura:Hogyan tudjuk az adatbázisunkat védeni? Azt azért nem szeretném, hogy sok munkával, pénzzel, lelkesedéssel összehozunk egy baromi jó anyagot, bármilyen témában, térképekkel napra készen, aztán boldog-boldogtalan másolgatja, töltögeti lefelé magának ingyé, meg küldözgeti barátnak, barátnõnek!Más. Pénzt tudunk szerezni magunknak, ha a Világ+H+Ló egyesület jogosult az SzJA 1 % begyûjtésére. Ez egyben kérdés is, hogy igen-e, pl. van-e közhasznú minõsítése a bírósági bejegyzõ határozaton.Egy jó szervezéssel 1-2 milliót be tudnánk gyûjteni![/QUOTE]

#103 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 28. - 12:35

Idézet az 1996. évi CXXVI. törvénybõl:a) azon - az egyesülési jogról szóló 1989. évi II. törvény szerinti - társadalmi szervezet (kivéve a pártot, munkaadói és munkavállalói érdek-képviseleti szervezetet), amelyet a bíróság a magánszemély rendelkezõ nyilatkozata évének elsõ napja elõtt legalább két évvel, ésB) azon alapítvány, amelyet a bíróság a magánszemély rendelkezõ nyilatkozata évének elsõ napja elõtt legalább két évvel, továbbác) azon kiemelkedõen közhasznú alapítvány, társadalmi szervezet és közalapítvány, amelyet a bíróság a rendelkezõ nyilatkozat évének elsõ napja elõtt legalább egy évvel kiemelkedõ közhasznú szervezetként, illetve közalapítványként

#104 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 28. - 16:41

Az adatbázis oldalak nem cash-elhetõk, az adatbázist pedig feltöltéskor SSHh titkosítással töltjük. (ami azért elég nehezen dekódolható)De lássuk csak mit is lehet-kell megvédeni???Képeket teszel fel a lovardádról, túraútvonalakat, programajánlatokat, esetleg a túrák élménybeszámolóit, buliképeket. Ezeket kell annyira félteni??? Nyugodtan töltse lemindenki a képeket szövegeket stb. aztán lehet offline nézegetni, küldözgetni jobbra balra, hadd tudja meg a fél világ, hogy a te lovardád létezik és elég király bulikat is rendeznek ott...A foglalások, pénzügyi kérdések pedig egy LINUX-ot futtató szerveren elég jól megvédhetõk ;) A feltöltéshez szükséges jelszót pedig véleményem szerint a rendszer adminisztrátorának nem szabad kiengednie a keze közül, tehát valakinek be kell vállalni a mailben megkapott anyagok feltöltését.üdv: Petya

#105 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 29. - 9:54

A jelenlegi fórumot több féleképpen is lehet fejleszteni. Az egyik féleség, de talán a legmeghatározóbb: non profit ágazat, és a profit termelõ ágazat. A kettõ között lehetnek átmenetek, de nagyából el kell különíteni õket. Minden olyan tevékenység, ami nem hoz közvetlen anyagi hasznot, a non profit oldalon marad. Ilyen a fórum maga, a szakmai írások gyûjteménye, bizonyos szolgáltatások (verseny naptár, szállás címek, lovardák stb.), fényképek ecc. Ez az oldal jogosult a civil pályázatokon való részvételre, támogatások, adományok, 1% gyûjtésére. Az üzleti tevékenység végzésére pedig valamilyen gazdasági társaságot (szerintem a Kft. a legmegfelelõbb) kell létrehozni. Ezt alapíthatná az elõbb említett egyesület is, ha lenne rá pénze. Ennek hiányában viszont mondjuk a Fórum tagok magán pénzeibõl lehet összelapátolni. (Alapításhoz min. 3 millió Ft törzstõke szükséges, több lehet, de kevesebb nem. Az alapítási eljárás kb. 200 e Ft.)A non profit ág akkor lesz igazán hatékony, ha különbözõ kedvezményeket tudunk biztosítani a tagok számára. Ez is igényel bizonyos szintû szervezettséget. Pl. árkedvezményeket lehet elérni lovas boltokban, könyvkiadóknál stb. A kedvezmény két részbõl áll össze: 1. árkedvezmény a vásárlónak, 2. támogatás a fórumnak. Ehhez viszont mondjuk 1 tagsági igazolvány (nevezhetjük bárminek, de igazolja, hogy az illetõ valóban tagja az adott szervezetnek, akinek a kereskedõ, gyártó a támogatást átutalja). Ilyen kedvezményeket a fórum profittermelõ oldala is biztosít természetesen! A non profit tevékenység finanszírozása is 0 szaldós kell, hogy legyen, de inkább nyereséges. Itt a nyereséget nem kell leadózni. Ez az oldal viszont ne folytasson üzleti tevékenységet, mert elveszti a non profitoknak biztosított kedvezményeket. (Egész pontosan folytathat, de csak az éves árbevétele 10 %-ig, max 20 millió Ft-ig.)

#106 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 31. - 10:39

BT, mint cégforma is elképzelhetõ és már pár százezerbõl össze lehet hozni.A KFT-s verzió sem elképzelhetetlen. A cégem (KFT) ami üzemeltette a foglalási rendszert már egy éve alszik, nem csinál semmit.Nem kell mást tenni, mint rendezni a tulajdonviszonyokat (nyilván nem megy bele az egyesület hogy én maradjak a 99%-os tulajdonos ;) és nekem hozza a pénzt.Ráadásul most a kötelezõ papírmunka, adminisztrációk, APEH bevallások miatt a cég csak púp a hátamon. :( Szívesen felajánlom átalakításra, mert sajnos nincsenek vele terveim a továbbiakra. Csak a rendszer átalakításában-fejlesztésében szeretnék továbbra is részt venni, ennyi a kérésem. Petya [ 31 Október 2002, 09:41: Az üzenetet átszerkesztette: Petya ]

#107 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 31. - 10:42

persze ha lesz belõle valami...

#108 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 31. - 19:41

A BT-t azért nem tartom jónak, mert ki lesz a beltag? A beltag teljes anyagi felõséggel tartozik, a kültag(ok) pedig csak a törzsbetét összegéig. A meglévõ Kft. átalakítása pár tízezerbõl megoldható, de a törzstõkét valaki(k)nek meg kell venni, vagy további tõkét kell emelni. Ez majd persze el fog dölni, de mindenképpen egy jó hír.

#109 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 2. - 22:48

Ugye nem azért hallgat ez a topik már két napja, mert elfogyott a mondani való, hanem azért, mert gyûjtjük a gondolatainkat.

#110 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 2. - 22:59

Jaja, meg Petya nyaralni van. Posted Image Ha hazajön, majd folytatjuk az alkotást... Posted Image Cav

#111 sandokan

sandokan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 341 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 3. - 3:19

Olyan régóta csendben vagyok, hogy legtöbben már nem is tudják ki vagyok. Most viszont meggyõztél Sheriff.Ott leszek a találkozón Silverádón.

#112 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 3. - 4:08

Ennek örülök. Már tényleg azt hittem, el vagy veszve. Te ott leszel Silveradon? Én meg most éjszakáztam negyedmagammal El Broncoban. Láttam a tevédet! Rusnya egy állat! Klassz az új istállótok. A lovaimnak nagyon tetszett. (Hogy a fene egye meg, az ember szinte semmivel nem tudja lepipálni a szomszédvárat. Sõt alig gyõz kapaszkodni utána. De tevét nem veszek!!! Esetleg tartok egyiptomi ugróegeret. Az is van olyan western jószág, mint a te tevéd! :D )

#113 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 3. - 15:11

Gondolkozunk és szervezkedünk. Posted Image Én akár holnaptól fel tudok ajánlani egy ingyenes szerver hosting lehetõséget. Egyszerûbb megoldásként egy vinyó behelyezési lehetõséget egy már mûködõ web szerverbe. 64Kbps a BIX felé, DNS szerver, teljes telepítési jogosultságok.

#114 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 3. - 19:49

Jaja, Petyával errõl beszéltem, illetve fogok még beszélni, hogy KundK kábelére rárakjuk a szervert, és megnézzük mit lehet kihozni belõle. :D Cav

#115 mac

mac

    irka-firka

  • Fórumtag
  • 341 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 3. - 19:58

idézet:
Eredeti szerzõ: KundK:Gondolkozunk és szervezkedünk. Posted Image 64Kbps a BIX felé, DNS szerver, teljes telepítési jogosultságok.[/QUOTE]A 64K kicsit kevésékének tûnik, ha belegondolunk, hogy egy esetleges "siker"nél neaggyisten egyszerre 15-20 user probál olvasni/feltölteni a rendszerre. Anyázni fognak, de rendesen. Legalább 100Mbit kapcsolat kell, fõleg, ha az eddigi elképzeléseket nézem.mac

#116 Leon

Leon

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 3. - 21:00

100MBit-es kapcsolatu szerver is van, szukseges tarhellyel + enginnel...

#117 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 3. - 21:37

idézet:
Eredeti szerzõ: mac:A 64K kicsit kevésékének tûnik, ha belegondolunk, hogy egy esetleges "siker"nél neaggyisten egyszerre 15-20 user probál olvasni/feltölteni a rendszerre. [/QUOTE]Esetleges siker után bátran lehet bõvíteni...

#118 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 7. - 11:12

Ha sokáig halogatjuk magunkat, a konkurencia beelõz. Ismeritek a [url="http://"http://www.equidom.hu"]www.equidom.hu[/url] oldalt. Ha nem nézzétek meg. Persze, hogy a majdani miénk ennél sokkal, de sokkal jobb és több lesz, de õk már elindultak, mi meg csak neszeljük a távoli zajokat. "A tett halála az okoskodás".

#119 ando

ando

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 180 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 11. - 15:51

Bizony, mi van már?

#120 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 11. - 16:08

Bakker ez az equidom.hu oldal télleg nagyon jó. Profi a kivitelezés, rengeteg ajánlat stb. De! És itt a de. Hol van az kérem, hogy rohanok reggel be és olvasom a jobbnál-jobb hozzászólásokat? Hol van az kérem, hogy ha valami nyûgöm van, hajlandóak válaszolni a jelenlévõk és urambocsá még emilt is küldenek nekem? Na és az merre van ezen az oldalon, hogy csak úgy sziasztok és mikor találkozunk? He? Posted Image
  • BoKa kedvelte