Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Érdekesség


  • Please log in to reply
8936 válasz a témához

#121 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 13. - 12:04

Hát ezért fogy a kupecek közelében lévõ hentesboltokban olyan jól a karaj?

#122 bozzy

bozzy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 352 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 13. - 18:11

Ma hallottam: az avar sírokban a harcosok felszerelési tárgyai között nagyon sok sarlót találtak. A német lovas katonák felszerelési tárgyai között szintén ott (volt) a sarló.A magyarázat, hogy a lónak legelgetve kb. 8 órára van szüksége ahhoz, hogy pótolja a napi jövés menésben elvesztett energiáját. Ugyanehhez kaszált fûbõl mindössze 3-4 óra is elég, így megnõ az egy nap alatt leküzdhetõ távolság.Más: a botladozó ló túlzottan terheli az elejét, különösen fiatal lovaknál fordulhat elõ. A gyógyír az összelovaglás, mígnem eléri a levade-hoz hasonló állapotot, mikor megállásnál egy pillanatra felemeli az elsõ lábait, annyira hátul van a súlypont. Sheriff nem lehet ez az oka az új pacid bukásainak?A suttogó módszerrõl: hogyan éreznénk magunkat - mi humánok - , ha valamelyik közösségbõl egyszerûen kizárnának? Egy ideig baromira csodálkoznánk, aztán lelki alkattól függõen elõbb utóbb megtörnénk - tisztelet a kivételnek -, s mindent megtennénk, hogy visszakerüljünk a brancsba. Hát a suttógónál is ez van. Egyszerûen megtörik a lovak lelkét, ami sokkal gyorsabban megy mint a kizsákolás és az egyéb betörési technikák, de a lényeg valahol ugyanott van. A kétlábú megtöri a négylábút.

#123 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 18. - 13:58

A világ legsikertelenebb versenylova október 18. 7:04 [MTI]Sorozatban 101. elveszített futamán van túl Quixall Crossett, a világ legsikertelenebb versenylova, miután hatodik helyen végzett az angliai Wetherbyben rendezett, róla elnevezett 3 mérföldes viadalon. A 16 éves négylábú negatív teljesítményének köszönhetõen világhírre tett szert és saját weboldallal rendelkezik. Vesztes szériája 1990-ben kezdõdött, s mára elérte, hogy gyõzelme jelenleg 500-szoros nyereményt jelentene a rá fogadóknak. A ló tulajdonosa Quixall Crossett minden versenyéért 500 angol fontot (azaz körülbelül 200 ezer forintot) tehet zsebre.

#124 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 3. - 22:41

Biztosan hallottátok már Magyar Imre nevét. 1957. és 1964. között folyamatosan, 8x volt díjlovagló magyar bajnok, egyik alapítója és tevékeny részese volt az 1933-44-ig mûködött magyarországi Spanyol Lovasiskolának.A II. világháború után, a fogságból hazatérve Cegléden alakított lovasszakosztályt. Lovainak edzettségére jellemzõ, hogy a budapesti Mezõgazdasági Kiállításra a 30 lova nyereg alatt érkezett, a 70 km-es utat a 20 perc itatási idõvel együtt 3 óra 35 perc alatt tették meg. Az ezt követõ kondícióvizsgán az összes ló friss és egészséges volt.Ehhez a lovaskultúrához kellene valahogyan visszatérnünk...

#125 zsezse

zsezse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 4. - 10:14

Én mostmár csak arra lennék Posted Image kíváncsi, hogy milyen fajtájú lovai voltak :D :D tongue.gif

#126 Csilla

Csilla

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 2 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 4. - 19:56

Üdv Mindenkinek!Én is új vagyok itt, tehát elõször bemutatkozom. Kiskorom óta szeretem a lovakat, de sajnos csak 3 éve sikerült közelebbrõl kapcsolatba lépni a lovakkal és a lovaglással. Csömörön szoktam lovagolgatni, sajnos mostanában nem túl gyakran. Októbertõl mentem volna tanulni Kaposvárra a Lovasakadémiára, de nem indult el a képzés, azt mondták, hogy majd januártól fog kezdõdni, ha vki tud róla vmit akkor tájékoztasson engem is.Egyébként 22 éves vagyok és Újpesten lakom.Sziasztok!

#127 Bazs81

Bazs81

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 258 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 4. - 21:59

Szia Csilla, üdv itt nálunk!Ha elmondod, milyen képzésrõl van szó, és hol (szakközép, egyetem, lovasakadémia konkrétan), megérdeklõdöm neked jövõ héten.Bazs

#128 Ági1

Ági1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 49 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 4. - 22:22

Kedves Csilla, Bazs!Tulajdonképpen miket lehet tanulni a Lovasakadémián ha lehet ezt meg kérdezni? Ugyanis én sem vagyok még szakértõ ebben a lovazás témában, de viszont teljes munkaidõben suliba sem tudnék járni, de persze a lovakról szeretnék mindent megtanulni, amit csak lehetséges. Sajnálom, de teljesen tudatlan vagyok-e témában, de talán nem hangzik akkora hülyeségnek, amit kérdezek. Lehet-e olyasmi, hogy levelezõ, vagy távoktató dolog? Mármint gondolom, hogy lovagolni levelezõn nem tanulsz meg, de például én egy tenyészetben dolgozom, és sajnos a lovászunk nem nagyon törõdik a lovakkal, és nagyon rühellem, mikor látom, hogy fekszik a ló, de nem tudom, hogy most azért mert süt a nap, vagy mert kólikás? Meg mondhatnék más példát is, szóval rohanok a lovászunkhoz, aki hülyének néz, és felvilágosít, hogy az természetes. Szóval azok a dolgok érdekelnének, amit az ember elméletileg meg tud tanulni. Vagy ahhoz elég, ha veszek egy jó könyvet?

#129 Bazs81

Bazs81

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 258 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 4. - 23:25

Kedves Ági!Kaposváron, a szakközepeseknek minden évben indítanak a Lovasakadémián belovagló-képzést, amirõl papírt is adnak. Nem tudom, milyen színvonalú ez a képzés, de amennyire hallottam, elég jól meg lehet tanulni lovagolni.Létezik edzõi tanfolyam is, ami után szintén jár papír. Ezen kívül, egyetemistáknak van még lehetõségük valamelyik edzõnél lovagolni, Kemény Zsuzsannánál, Rajz Katinál, Szarka Ferinél, emg még nemtudomkinél, ez nagyjából ugyanolyan dolog, mint a tatter, heti két alkalom, egy-egy óra lovaglás, havonta 8E-ért, ami a tagdíj. Akinek megéri, hadd csinálja.Üdv: Bazs

#130 Bazs81

Bazs81

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 258 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 4. - 23:36

Olyasmiket, hogy hogyan kell kinéznie a lónak, milyen az, amikor kólikázik, az általános ápolási-tartási dolgokat egy idõ után megtanulja az ember a gyakorlatból, például éppen a lovásztól, de jó könyvek is nagyon sokat érnek.Ha mélyebben érdekel a dolog, úgy, mint tenyésztés, takarmányozás-és tartáskultúra, ilyenek, ahhoz nem árt elvégezni egy tanfolyamot, vagy iskolát. Van ilyen például Pécelen, a szakközépiskolában, Kaposváron is, és a tatterban minden évben indítanak tanfolyamokat. Ebben Bozzy az illetékes, ha jól tudom, õ éppen most csinál egy ilyet.B

#131 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 5. - 10:01

Szia, Zsezse! Természetesen lipicai lovai voltak... Posted Image Szia, Csilla! Arra a képzésre gondolsz, amit a Göttler meg a Dallos tart? Elég érdekes cikket írt a felvételirõl a Dallos valamelyik lovasújságba... ;)

#132 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 5. - 10:36

Szia Csilla,Csomorn merre lovazol? Ugyanis az en Lidercem is ott allomasozik, a Bocsi-kastely mellett...

#133 Bai

Bai

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 56 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 5. - 10:40

Bozzy! Tudnál mesélni egy kicsit arról, hogy tulajdonképpen milyen kurzusai (+ ha lehet, nagyjából mit is okítanak) vannak a Tatternak? Ja, és van levelezõ képzésük is?Elõre is köszi!Bai

#134 zsezse

zsezse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 5. - 14:54

Szia Filly!Nem arab vagy atv :( Ki érti ezt? :D :D

#135 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 5. - 15:41

Ugye?! tongue.gif

#136 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 5. - 18:13

Mostanában több idõm jut a gyerekeimre. (Mi mindenre jó a baleset?) Véres Pengének rokon értelmû és ellentétes értelmû szólásokat és közmondásokat kellett írnia a házifeladatában, s a segítségemet kérte. Nosza, elõ gyûjteményt!Lapozgatjuk nagy élvezettel.Rájövünk, hogy egy-egy szóhoz vannak csoportosítva az arra vonatkozó közmondások és szólások. Szinte egyszerre lapozunk a ló címszóhoz. Iszonyú sok van! Lapozgatjuk a könyvet ide-oda. A ló címszó alatt van a legtöbb szólás és közmondás. Több, mint pl. a szerencse vagy teszem azt a szar szó alatt. Talán csak a szerelem vetekszik vele.Hát nem furcsa? Mondjuk 10.000 év múlva vajon használják-e majd ezeket a szólásokat és közmondásokat, s ha igen, vajon tudja-e majd valaki, hogy mi az alapjuk? Még számomra, lóbolond számára is furcsa, hogy a ló ennyire fontos szerepet játszott a magyarság életében, mint amit a vele kapcsolatos szólások sokasága jelez.

#137 Haflingi

Haflingi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 717 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 6. - 16:19

Reméljük, hogy a SONY nem kreálja meg a robotkutya után a robotlovat, mert akkor az elkövetkezõ nemezedékeknek esélyük sem marad arra, hogy ezt az egész lovak körüli hülyeséget átérezzék.

#138 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 6. - 20:26

Az a(z o)kos, az a tanítónéni, hát nem elutasította az összes rokon- és ellentétes értelmû közmondásunkat. Fingja sincs a lovakhoz, hogyan is értene a közmondásokhoz?! Megdícsértem Véres Pengét a rossz jegyért. Ilyen se vót még!

#139 Angi

Angi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.074 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 6. - 20:36

Még rossz jegyet is kapott érte?? Szép motiváció egy gyereknek.. :mad:

#140 bozzy

bozzy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 352 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 7. - 9:10

Szai Bai!Nem olvastam ezt a topicot - a kérdésed óta tuti -. Bocs, hogy kimaradt, ezért nem válaszoltam. Ha még nem döntötted el a lovas ismereteid elmélyítésének módját, szóval ha még mindig érdekelnek a Tatis gyors lovász-talpalóról szóló élményeim, szívesen összeszedem õket.

#141 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 7. - 21:31

Közkinccsé tennéd? Engem is érdekelne!

#142 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 8. - 12:15

Bozzy, mindenképpen tedd közzé, szerintem nagyon sokunkat érdekel!

#143 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 8. - 12:20

Közmondásokról jutott eszembe; mostanában nagyon sok magyar népdal szövegét olvastam, szinte alig van olyan, amelyikben ló nem szerepel Posted Image

#144 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 8. - 23:30

Kinek ígértem én Népdalos MP3-akat? Van 6-8 albumnyi, mind kiváló minõségben tömörítve. Tényleg van benne ló. Posted Image Cav

#145 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 8. - 23:45

Nemtom kinek ígérted, de én vállalom ha nem jelentkezik. Meg akkor is ha igen Posted Image

#146 bozzy

bozzy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 352 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 9. - 7:59

Nemzeti Lovarda - Lótenyésztõ - Lóápoló szakképzés 2001-2002 dióhéjban:Szeptemberben indult a tanfolyam, - felnõtteknek - , s idén tavasszal tettünk szakmunkásvizsgát.Az elméleti órák részben a hétvégékre estek (péntek-szombat-vasárnap), illetve volt két olyan hetünk amikor hétfõ reggeltõl vasárnap délutánig bejártunk. A gyakorlati foglalkozások a lovak körül, illetve a nem kötelezõ lovaglás a kisfedelesben egyéni megbeszélések szerint zajlottak.A résztvevõk megoszlása roppant vegyes, voltak köztünk profi lovászok, akinek csak a papírra volt szükségük, évek óta a lovak körül tettek vettek, volt aki e mellett militaryban intenzíven versenyez, voltak saját lovardával bírók illetve ezt építõk, voltunk néhány akik egy-két lovat tartunk, s ismeretekre volt szükségünk s volt néhány aki csak beszédült valami belsõ romantikus vágytól vezérelve. A lényegesebb lovas tantárgyaink: állategészségügy (anatómia, élettan, egészségtan, higiénia), edzéselmélet, edzéstechnika, lovagláselmélet, lóhasználat, lótakarmányozás, lótenyésztés, lovassportok, lóversenyzés. Nagyon tetszett, hogy az elõadók egy része megszállott lovas ember. Pl. vasárnap este is hajlandóak voltak a ló farkának felkötésével bíbelõdõ "nebulókkal" foglalkozni. Rengeteg új ismeretre tettem szert - tekintettel arra, hogy eddigi életemben szinte semmi közöm nem volt a lovakhoz. A lovászok, akiknek a kisujjukban van a szakma - persze másként vélekedtek e kérdésrõl. De azt gondolom, ha egyetlen kólikás esetet sikerül megelõznöm vagy a saját lovaink jobban érzik magukat körülöttem már megérte a ráfordított idõ és pénz. Volt néhány érdekesség; pl. fogatot hajtottunk az egyik résztvevõ fjord tenyészetében.Azt hiszem jó alapozó volt a suli. Más szemmel olvasom azóta a lovas könyveket. Adott egy irányultságot, meg tudom ítélni a lovakkal foglalkozó embereket hozzáértését. Volt persze jó néhány dolog ami nem tetszett, de ezek fõleg oktatás szervezéssel, tantárgyak súlyozásával, néhány elõadó személyével kapcsolatosak. Az egész tanfolyam utóízét nem érintik.

#147 bozzy

bozzy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 352 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 9. - 8:04

Cav! Nekem igérted! (Persze ez nem igaz), de érdekel engem is.

#148 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 9. - 9:31

Bozzy, köszi a beszámolót Posted Image Cav, nekem ígérted. (ez most komoly)

#149 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 9. - 20:30

Ok, Zap, Bare, kerítek egy CD-t, és lemásolom, jöttök hétvégén ugye? Posted Image Bozzy, neked is, csak nemtom mikor adom majd oda. Mg akinek még kell.Persze ha megtalálom, a szobámban van valahol. Posted Image Cav

#150 bozzy

bozzy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 352 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 9. - 21:05

Cav! Add oda Bare-nak az én példányom is, tõle könnyebben bevadászom.Kösz.

#151 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 9. - 22:01

Cav, asszem nekem (is) igértél népdalcsokrot! :D

#152 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 14. - 20:45

Mire is jó egy 3 napos military kurzus Sóskúton? Az ember fia-lánya péntek este 11-kor, amikor kitámolyog az oktatóterembõl, eccercsak észreveszi, hogy egy paccot szednek le valami futóról. Közelebb araszol, amikoris kiderül, hogy egy 6 éves sötétpej andalúz ménrõl van szó, aki épp abban a pillanatban érkezett Spanyolországból :D Másnap meg reggeli közben nézheti ugyanezt a lovacskát nyereg alatt is tongue.gif Rohadt egy unalmas hely...(Off: megint nagyon komoly, erõs és hatásos bizonyítékokat szereztem arról, hogy a militarynál NINCS jobb és szebb lovas elfoglaltság.)

#153 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 15. - 14:21

Sziasztok!Én mostanában marhára ráérek a weben böngészni, ezért egész jó kis lovas oldalakat találok. [url="http://"http://www.sport-horses.org/pictures/pictures_of_horses_2.shtml"]Ezt pl. érdemes megnézni![/url] Nagyon jó kis fotósorozat... bár annyira nem vidám, van egy csomó esés (lóval-lóról) de nagyon látványos! ;)

#154 Haflingi

Haflingi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 717 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 16. - 10:50

Ezek szörnyû ronda helyeken készültek!!!!!!!! (már csak azért, mert nem pont arra lovagolok ;) )A 8. oldalon a második képet nem is értem. Kibogozni sem tudom, pedig bámultam egy ideig....... :confused: :confused: :confused:

#155 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 16. - 12:33

Haflingi!Szerintem amit felemel, az a bal lába.Ennél többet nem tudok én sem : Posted Image

#156 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 16. - 15:05

Az csak egy rúd szerintem, aminek szegény pacc nekiment, vagy oda van kikötve, és el akar szabadulni.(Ha jó oldalt nézek. :D )

#157 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 16. - 23:09

Szakvéleményem szerint a képen egy a keleti harcmûvészetekben jól képzett ló látható, amint lovasának a válldobást tanítja, megerõsítve azt a többek által sejtett jelenséget, hogy a legtöbbet a lótól lehet tanulni Posted Image Az ott a levegõben egy bal csizma, a másik bal csizma sarka pedig a ló jobb oldalán látható Posted Image

#158 sandokan

sandokan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 341 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 17. - 6:22

Kedves Filly!Én is elnézegettem ezeket a képeket és arra a komoly következtetésre jutottam, hogy igenis VAN jobb dolog a militarynál... :D :D :D

#159 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 17. - 15:46

Sandokan, és mi lenne az? Mert ahogy egy-két õswescos fórumoson "végignézek", nem tudom elhinni, hogy a westernre gondoltál... Posted Image [ 17 Április 2002, 15:48: Az üzenetet átszerkesztette: Filly ]

#160 sandokan

sandokan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 341 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 18. - 3:33

Légyszíves don't szúrka-piszka a westernt, csak azért, met egy jól lokalizálható környéken, jól behatárolható fajtájú lovakon, jól összetörték magukat páran ... :D