Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Békéscsaba,Orosháza környéke


  • Please log in to reply
119 válasz a témához

#41 gica

gica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 370 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 17. - 10:56

Azóta vegetálok a könyvekbõl,és mindent meg nézek meg elolvasok ami western.

Hozzászólás megtekintése

Hogyhogy? :confused: Már nincs a Rosemarien?(Fejlõdik a topic, már átértünk a 2. oldalra :gm: )

Edited by gica, 2006 március 17. - 10:57.


#42 Flipike

Flipike

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 117 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 17. - 11:02

Én azóta nem járok hozzá miota a rosemarien van.Míg a környéken lakott jártam hozzá.Nekem a rosemarie messze van,se idõm,se pénzem nincs oda kijárni.

#43 Flipike

Flipike

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 117 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 17. - 11:28

Bocsi,de most mennem kell majd meg próbálok holnap írniSzio

#44 Flipike

Flipike

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 117 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 20. - 10:04

Helló Gica!Mizu? Hogy tetszett az utazás kiállítás? Ismerkedtél a westernesekkel? Írj,ha tudsz!Félig-meddig itt vagyok,de már megint lassú a netem

#45 gica

gica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 370 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 20. - 14:30

Mentem, láttam, lovagoltam. :kir: Csak Apple-lel beszéltem, vele is csak annyit, amíg beazonosítottuk egymást. Csak képrõl ismertem meg pár embert, pl: Senki, Porfelhõ, Hamiskártyás, Lear, El Kormányzó stb.És westernpacigoltam... Yííháá :yeah:

#46 Flipike

Flipike

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 117 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 20. - 16:33

És gondolom nagyon jó volt.Van még valami kérdésed?

#47 gica

gica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 370 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 12. - 17:32

Nah, voltam ma a Rosemarien, beszéltem Verenával. Azt mondta, hogy megpróbálhatjuk... :yeah: Elmondta, hogy mire számíthatok, megbeszéltük a részleteket. Öcsém, 800 HUF/óra!!! :eek: Ilyen olcsón még életemben nem lovagoltam... :kir:

Edited by gica, 2006 április 12. - 20:28.


#48 Frederic

Frederic

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 20. - 19:30

Kedves Gica! Szerintem a western lovaglás több ,mint egy western nyereg a lovon. A 800ft az nem sok ,de mit kapsz érte? Western nyeregbe ülsz egy félvér lovon.Szerinted? Én ugróban vagyok érdekelt,de szerintem egy jólképzett ugró ló többet tud ,mint a Rosemarie farmon lévõ "western ló".Én láttam Siófokon és Kaposváron is egy Amerikai cowboly edzését.Az nem semmi volt.De ez ami itt van az biztos jó,de nem western lovaglás. Ne haragudj,hogy elmondtam az õszinte véleményem.(még akkor is ha senki nem kérdezte) Üdv.:Frederic.

#49 gica

gica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 370 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 21. - 14:43

Kedves Frederic!Abban egyetértek, hogy a western egy quarteren/painten/appaloosán az "igazi", de egy félvér lovon miért ne lehetne? Az igaz, hogy teljesítményben alulmarad amerikai kollégáinál, de nekem, mint mezei szabadidõlovasnak akár még meg is felelhetnek. :rolleyes: (Egyébként valószínûleg mégsem fogok járni, személyes okok miatt.)

#50 Flipike

Flipike

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 117 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 22. - 8:41

HelloBocs Frederic,de én ismerem a nõt és jó western lovas és jó lovai vannak!!!Még akkor is ha csak félvérek?És egyébként is aki hobbiból akar westernezni vagy komolyabban akar ebben a stílusban lovagolni verseny ide vagy oda,félvér lóra nem lehet western nyerget rakni???Hogy van ez?Ez a vidék miért ellenzi ennyire a western lovaglást?Gica tényleg nem akarsz járni hozzá?Bocs ha tolakodó a kérdés... :confused:

#51 Frederic

Frederic

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 22. - 17:17

Én nem akarok megbántani senkit és elnézést kérek ha mégis bántó voltam.Nem a félvér lovon van a hangsúly!A félvér is ugyan olyan ló,mint a többi.Ugyan úgy lehet IDOMÍTANI,mint más lovakat.De az domításon van a hangsúly.Azt be kell lásd,hogy attól még egy ló nem lesz western ló mert western nyereg van rajta és a lovas se lesz cowboy,ha farmert vesz és western nyeregbe ül.Nem vitatom,hogy a környéken Rosmarie lánya ért a legjobban az egészhez,de az õ tudása is sovány ahoz,hogy fizessünk érte.Még ha "CSAK" 800ft-ot is kér.Én véleményem szerint aki bizonyította,hogy ért hozzá és elismerik a szakmába valamilyen szinten és nem mellesleg iskolai végzettsége van lovas oktatás,sport oktatás területén az eladhatja a tudását.De sajnos itt a környéken sokszor vak tanít világtalant és megnõ a balesetek száma is.Milyen jó lenne nektek is ha egy komoly western oktató lenne a környéken.Igaz?Lenne aki bemutassa,hogy is kell ezt csinálni.Ezt más is látná,tetszene neki és csinálni akarná.ÉS egyre többen és többen.De így!

#52 gica

gica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 370 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 23. - 13:34

Frederic, nem megbántás, csak vélemény. Te is meghallgattad a miénket, mi is a Tiédet, de nem sértõdött meg senki. Nem kötelezõ mindenkinek egyetérteni, bárki bármikor elmondhatja, hogy mit gondol az adott dologról. ;) Egyébként rólad mit lehet tudni? Békéscsabai/-környéki vagy? Az adatlapodról sajnos nem sok minden derül ki...

#53 Frederic

Frederic

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 23. - 20:39

Szia Gica!Én is békéscsabai vagyok.Viszonylag régóta lovazok,hol így hol úgy,de hozzád hasonlóan nekem sincs saját lovam.Lakótelepen lakok és innen menekültem ki a lovakhoz amikor elkezdtem.Nekem szerencsém volt mert amikor kezdtem még sokkal több ló volt és nem kellet fizetni a lovaglásért máskülönben lehet,hogy nem tudtam volna lovazni.Mire fizetni kellett volna addigra megismertek és kialakult egy kör.Viszont a hátránya,hogy sokáig csak "rosz" lovakat kaptam ezért sokat estem és sokat szenvedtem.Most már igényes lovakon lovagolok igényes helyeken és ha nem is folyamatosan,de edzõi segítséggel.Sok helyen voltam és sok lovon ültem így van viszonyítási alapom a sár,trágya,hideg,szõrén lovaglás és a fedett lovarda,tisztaság,márkás új lószerszám között.De ha jól olvastam te is voltál több helyen lovagolni.Nem volt jó sehol?

#54 gica

gica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 370 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 24. - 20:33

Volt, ahol jó volt, de az tönkrement. :( Mondjuk úgy: nem találom a helyem. Te merre lovazol?

#55 Frederic

Frederic

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 26. - 10:30

Most Jaminába egy vállalkozónál lovazok/hobbizok+járok segíteni 1-2 barátnak.

#56 gica

gica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 370 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 10. - 13:17

Nem ismer valaki egy cseh nyelvtanárt Békéscsaba környékén?

Edited by gica, 2006 május 10. - 13:17.


#57 Flipike

Flipike

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 117 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 26. - 9:54

ha valaki olvasná a környékrõl ezt a topicot rajtam kívûl,van néhány lovas cuccom amit elszeretnék adni nagyon kedvezményes áron. 06/70-546-18-24Talcsi majd üzlet.

#58 Guest_Delta_*

Guest_Delta_*
  • Guests

Közzétéve 2006 december 4. - 19:11

Sziasztok!Én egy VÁNDOR nevû magyar sportló fedezõmént keresek, tudomásom szerint évek óta Mezõberényben fedez. 1991-ben született, és sötétpej. Ha tud valaki valamit róla kérem írjon!

#59 GabiPeti

GabiPeti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 286 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 19. - 8:45

Kedves lovardatulajdonosok, lovasok!!!JELENLEG EGY LOVARDAKALAUZ ELKÉSZÍTÉSÉN DOLGOZOK, MELYBE SZERETNÉM ÖSSZEGYÛJTENI MAGARORSZÁG ÖSSZES LOVARDÁJÁT, LOVASPANZIÓJÁT, ÉS AZ EGYÉB LOVAS KOMPLEXUMOKAT. eHHEZ KÉRNÉM A SEGÍTSÉGETEKET, HOGY LOVARDÁTOKRÓL, KEDVENC LOVAS HELYETEKRÕL BEMUTATÓKAT KÜLDJETEK NEKEM.RÉSZLETES LEÍRÁST A http://www.nyihaha.tuti.hu/ oldalon találhattok!Üdv: Gábor Péter!!!

#60 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 17. - 0:59

Az orosházi lóversenyeken járt már valaki?

#61 Guest_Delta_*

Guest_Delta_*
  • Guests

Közzétéve 2007 február 1. - 11:10

Nekem ez volt az utolsó képem róla: 1997-benPosted Image

Edited by Delta, 2007 február 1. - 11:12.


#62 shampo

shampo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 225 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 20. - 21:04

sziaén régebben jártam az oh-i lóversenyekre, nyertem ott néhány galopp versenyt. régen nagyon nagy volt erre a lovasélet. jártak ide versenyezni szerbek, csehek, románok a pesti galopposok és ügetõsök is. mikor még Göttler Vili itt lovagolt (anno Dózsa Mg.Tsz) voltak nagyon jó ugróversenyek is.aztán mindkét tsz-nek vége lett, a gyönyörû hatalmas telivér istállókat most nyulak és pocák lakják.egy kicsit leeresztett itt is minden. fõleg fogatoznak a helyi gazdák. de remélem Gyopáros fejlõdésével a lovakra is fény derül. nagyon sok lószeretõ lelkes gazda van azért nálunk is. te szoktál felénk is járni?úgy emlékszem pesti vagy ugye?

#63 gica

gica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 370 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 19. - 12:03

Ha esetleg valaki benézne ide, itt vannak képek az I. Csabai Lovasparádéról. :)

#64 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 11. - 18:33

szia
én régebben jártam az oh-i lóversenyekre, nyertem ott néhány galopp versenyt. régen nagyon nagy volt erre a lovasélet. jártak ide versenyezni szerbek, csehek, románok a pesti galopposok és ügetõsök is. mikor még Göttler Vili itt lovagolt (anno Dózsa Mg.Tsz) voltak nagyon jó ugróversenyek is.
aztán mindkét tsz-nek vége lett, a gyönyörû hatalmas telivér istállókat most nyulak és pocák lakják.
egy kicsit leeresztett itt is minden. fõleg fogatoznak a helyi gazdák.
de remélem Gyopáros fejlõdésével a lovakra is fény derül. nagyon sok lószeretõ lelkes gazda van azért nálunk is. te szoktál felénk is járni?
úgy emlékszem pesti vagy ugye?



Ha jól tudom,az ügetõsök most is elég aktívak felétek.
A sok lovasgazda nem tudná újjáéleszteni a galopp és ügetõversenyeket?
Azt tervezik,hogy Orosházán lesz Közép-Európa legnagyobb telivérménese,állítólag már alá is írtak errõl megállapodást.Újra lesznek galoppversenyek,rendszeresen,hivatalosan.
Azt nerm tudom,ez a szép terv mikorra valósul meg.A telivérállománnyal mi lett?

Ha esetleg valaki benézne ide, itt vannak képek az I. Csabai Lovasparádéról. :)


Nagyon szép rendezvény volt,remélem hagyomány lesz.

#65 gica

gica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 370 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 14. - 18:55

Nagyon szép rendezvény volt,remélem hagyomány lesz.

Úgy legyen! :kocc:

#66 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 14. - 22:48

Olyan nagy lovasélet volt-van azon a környéken,épp ideje volt egy ilyen kedvcsináló jellegû rendezvénynek.Remélem,sokan kedvet kaptak a lovazáshoz.

#67 enzo

enzo

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 3. - 22:54

Sziasztok!
Keresek egy Piyke nevû, májsárga mént. Illetve lehet, hogy már kiherélték idõközben. A ló 9 év körül van, nagyon szép, mutatós ló, 2 éve még militaryban versenyzett 1-2 csillagon, de sajnos lesérült, és abba kellett hagynia a versenyzést. Gyõr mellõl adták ela tavasszal, valahová Békéscsaba környékére, azt hiszem. Fontos lenne megtalálnom, szeretném tudni, hogy jó helyre került-e!


Bocsi, nem tudtam, hogy ez ilyen durva nagy lesz....
A lényeg, hogy a ló nevét is elírtam: PITYKE
Segítsetek légyszi, ha tudtok!

#68 ezüstliliom

ezüstliliom

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 8. - 10:48

Sziasztok! Nagyon rég jártam erre. Most is segítséget kérni jöttem. Remélem, azért nem dobtok ki. :rolleyes: Tud valaki Békéscsaba környékén eladó kisbálás gyepszénát? Nagyon megköszönnék minden segítséget. Mélcímem: ezustliliom@gmail.com

Edited by ezüstliliom, 2007 július 8. - 10:49.


#69 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 17. - 12:59

A hétvégén Szabadkígyóson "Kastélynapok" lesznek. Pénteken megyek lovas programokat nézni. :)

Edited by Méz, 2007 július 17. - 13:00.


#70 gica

gica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 370 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 18. - 14:55

Jajjistenem Méz! Most nagyon de nagyon szeretlek! :ang: Itt van egy köpésre, én meg ilyeneket nem tudok! A péntekem Szabadkígyósé. :yeah: Köszi az infót!

#71 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 18. - 18:22

Jajjistenem Méz! Most nagyon de nagyon szeretlek! :ang:
Itt van egy köpésre, én meg ilyeneket nem tudok! A péntekem Szabadkígyósé. :yeah:
Köszi az infót!


Örvendek. :D
Ellenben nagyon gondolkozom, hogy kell-e ez nekem (meg a lovaknak) ilyen melegben. :(

Van koncertajánlatom is a hétvégére :kir: :

2007.07.20. (péntek) Cserkeszõlõ - Cserkeszõlõi Motoros Bulik. Fellép a Mors Silens. Kemény metálzenekar. 18.00 körül.

2007. 07.21. (szombat) Békés: a "Denevér"-ben 20.00 körül szintén Mors Silens koncert. (Ja, azért reklámozom ennyire, mert bátyámék együttese. :D ) Ezen a békési bulin valszeg ott leszek. De ha kihagyom a forróságos lovasnapot, akkor lehet, hogy a pénteki koncerten is.

#72 gica

gica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 370 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 19. - 13:36

Hát igen, nekem se lesz nagy hawaii 50 fokban buszozni, de a lovakért bármit! :D

#73 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 24. - 18:27

Na csak eljutottam pénteken a szabadkígyósi kastélyjátékokra. Vagyis lovas napra. Nagyon tetszett a program. Örülök, hogy sikerült odatalálni és megnézni. Jó kis pörgõs mûsor volt. A kastély és a parkja pedig nagyon szép.
Én meg nagyon béna fotós vagyok, de azért megmutizom a pénteki termést :D : (Huszárokat és a puszta ötöst nem fotóztam. Elõbbit lekéstem, utóbbinál már fullon voltak a kártyáim.)

Szabadkígyósi Kastélyjátékok képekben

Hétfõn is sikerült kiadós lovas programban részesíteni önmagam: korán reggel Szabadkígyósra mentem. Megnéztem hogy edz a voltizscsapat. (Képek) És lefotóztam az ottani szépséges hidegvérû fedezõmént.

Aztán délután pedig Mezõberényben néztem meg az Akitos Nonius-56 fedezõmént. Lehidaltam tõle: csodaszép az a ló. A fényképek negyedannyira se adják vissza a látványt. Ritka szép ló.

#74 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 22. - 18:51

Hátha valaki tud róluk valamit. Az érdekel, élnek-e még:

Beck's: sárga (gidrán) csõdör. Balatonról került Békéscsabára. Bal hátsó lába csüdben, jobb hátsó lába félszárig kesely, enyhén kosfejû. Fején csillagból kiinduló keskeny hóka. Valószínûleg nyakon sütötték le, mert a sütéslapja Balatonon maradt. Amúgy A-osztályú gidrán szülõktõl származik. Most úgy 3-4 éves lehet. Hihetetlenül tanulékony és jófejû ló.

Vezér: nagyon enyhén tûzött sárga nyereghelyen bélyegzett kisbéri félvér herélt. Szintén Balatonról került Békéscsabára. '92-es születésû asszem. Fején hóka. Lábai jegytelenek, a faroktövénél kis fehér folt van. Temperamentumos kocsis és hátas volt. Marmagassága kb. 173 cm szalaggal.

Dollár: (Vagy más néven Bohóc). Porcelántarka pónicsõdör, nincs sütése. Kora ismeretlen. (Valószínûleg 8 év körüli lehet.) Nagyon harapós. Futószáron jól mozgott. Szintén Békéscsabára került. Marmagassága kb. 120 cm szalaggal.

(Szerk oka: Kisfiú megkerült: visszavitték Balatonra.)

Edited by Méz, 2008 március 4. - 16:15.


#75 kisbambee

kisbambee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 658 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 3. - 20:55

Sziaztok!

Nem vagyok ugyan Békési, de szeretnék érdeklõdni egy lóról. Maximum egy fél éve adták el, lovagoltam egy ideig, és nagyon szerettem :hupp: . Szeretném tudni hogy jó helyre került e. :rolleyes:

A ló neve Platán, vagy Plotan, sárga 11 éves herélt. Két hátsó lábán, és jobb elsõn bokában kesely. Kicsit nehezen kezelhetõ, de hozzáértõ kezek között õ is egy tündér. Itt egy kép róla.

Léci ha tudtok valamit róla írjatok magánt, vagy emailt.

Elõre is köszönöm:
Orsi

#76 balymo

balymo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 515 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 14. - 9:41

Sziasztok! 2 ló felöl érdeklõdök, úgy tudom Békés megyébõl származnak:) - Furioso 92 Jóbarát - Gazduram Ha képet tudtok küldeni megköszönném :))))

#77 gica

gica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 370 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 23. - 20:47

Balymooo!!!!
Nem mondod... :hu: Tudsz most vmit róluk? Ismered õket? Találkoztál velük? Inkább Te mesélj légyszi!!! :D
Posted Image
Gazduram
Posted Image
Jóbarát
Rájuk gondoltál? :) Ha igen, kérdezz bármit, pár évig volt szerencsénk 1máshoz.

Egyébként a profilképemen is Jóbarát van. :)

#78 balymo

balymo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 515 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 25. - 6:43

Balymooo!!!!
Nem mondod... :hu: Tudsz most vmit róluk? Ismered õket? Találkoztál velük? Inkább Te mesélj légyszi!!! :D
Posted Image
Gazduram
Posted Image
Jóbarát
Rájuk gondoltál? :) Ha igen, kérdezz bármit, pár évig volt szerencsénk 1máshoz.

Egyébként a profilképemen is Jóbarát van. :)

Szia!

Jómadár + Gazduram lánya nállunk van :)) Pár napja kupectõl került hozzánk:) vannak képeim Jómadárról frissek:) Majd videót is csinálok:)

#79 gica

gica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 370 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 25. - 9:17

Küldenél képeket? Meg majd a videót? Nagyon hálás lennék érte. :) Örülök, Nálatok biztos jobb helye van, mint akármilyen kupecnél. :)

#80 balymo

balymo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 515 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 25. - 17:29

Küldenél képeket? Meg majd a videót? Nagyon hálás lennék érte. :)
Örülök, Nálatok biztos jobb helye van, mint akármilyen kupecnél. :)

Persze:)

Feltöltöm a képtáramba és küldöm:))