Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

A farm, ahol élünk


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
3098 válasz a témához

#1 vegeta

vegeta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 16. - 18:43

Kezdhetném olyan grandiózus gondolatokkal, hogy van egy álmom (fõként, ha én lennék Martin Luther King). De csak egy átlagos magyar állampolgár vagyok, akit 15 évvel ezelõtt egy – azóta már számos áldozatot szedett – rohamosan terjedõ, gyógyíthatatlan kór támadott meg: equus maniacus. Szerencsére még semmit sem találtak fel ellene ;)Valamelyik délután a kerítést javítgattuk Hugival: õ elõfúrta lyukat, én pedig betekertem a szigetelõt a villanypásztorhoz. Vérszegény napsütés volt és ahogy elnéztem a csupasz diófákat, meg a rothadásnak indult kaszálót, már ezt sem sokáig élvezhetjük. Ahogy egyre gyakrabban sandít felém azzal a pimasz pofájával a tél, úgy egyre többször rajtakapom magam, hogy az élet folyamatán, az értékek helyének változásán, a történések miértjén mélázom. Ez gáz. Most vagy öregszem, vagy bölcsülök (valószínûleg ilyen szó nincs, a word a következõket ajánlotta helyette: bölcssülök, esetleg bölcsülõk). Szóval tekertem sorban a szigetelõket, minden egyes függõlegesen és feszesen álló darab elégedettséggel töltött el és legalább ennyire bosszantott, ha a magasságot nem sikerült belõni és cikk-cakkos lett a sor. A monoton munka azért jó, mert büntetlenül turkálhatsz agyad rejtett vagy rég használt bugyraiban úgy, hogy az a munka minõségén szemernyit sem ront. 13 éves koromban (amikor a fröccsöntött mûanyag lófejjel díszített lovaglópálcát büszkén hurcoltam magammal a 63-as buszon, hogy mindenki lássa hovatartozásomat) az általános iskolai osztályfõnököm emberismeret és fantáziaélénkítõ gyakorlatként az iskolaudvar padjain üldögélve arra kért minket, meséljük el, hogyan látjuk egy társunk jövõjét, aztán õ, mint tanár és tapasztalt felnõtt szintén elmondja, mit gondol rólunk. Egy barátnõm (aki szintén szerette az Induljon a banzáj címû számot és neki is megvolt videón a Dirty dancing) azt mondta, szerinte én egy nagy lovas tanyán fogok élni, sok állattal, nagy családdal, mint Maggie Scott az Ausztrál Expresszben. Az osztályfõnökünk ezzel szemben úgy látta, hogy egy középszerû belvárosi lakásban fogok lakni, átlagos kispolgári férjemmel, jótanuló gyerekeinkkel és ezt a lovas marhaságot kinövöm hamar. Azt mondta, ne ringassam magam mesés illúziókba, menjek egyetemre és éljek "rendesen", mert az álmodozók csak a filmekben és a könyvekben boldogok. Szerintem meg csak az álmodozók boldogok, mert az élet túl valóságos ahhoz, hogy nyersen élvezni tudd. Félúton jártunk, elnéztem a szép egyenletesen sorakozó szigetelõket, csak a kezem majd lefagyott (azt a rohadt munkakesztyût csakis akkora lapát férfiméretben gyártják, amiben nem lehet dolgozni. Be is jelentem a nõegyletben ezt a méltánytalan diszkriminációt). A lovak néha odajöttek, érdeklõdve szagolgatták a kézifúrót, kiborították a szigetelõkkel teli vödröt, körbeállták az autót, benéztek a lehúzott ablakon, Bendegúz ismeretlen indíttatásból a szájába vett egy fogót. Elképesztõen kíváncsiak. Ha kint tevékenykedünk, mindig ott lebzselnek a közelünkben. Hiába hajtom el õket tízszer, tizenegyedszerre is visszajönnek bámészkodni, szaglászni, útban lenni. Bezzeg, ha sietek valahova és gyorsan meg akarok etetni, akkor el tudnak rejtõzni egy árva bokor mögött nyolcan is akár.Fura, de nem az volt a legemlékezetesebb, amikor elõször ültem fel egy ilyen csodás lény hátára. Amikor ez megtörtént, akkor is tudtam már, hogy lesz lovam, de most azon merengtem, amikor Hugival iskolás tiniként ünnepélyesen megfogadtuk, hogy akármi történik, MI veszünk egy lovat. Célt kitûzni olyan, mint óriási levegõt venni, mielõtt megkísérled egy szuszra átúszni az 50 méteres medencét. Izgalmas és félelmetes. Nem is tudod, hogy az adrenalin, vagy az eredmény utáni vágy hajt inkább, de tudod, hogy amire készülsz, azt komolyan gondolod. És amikor Römi elõször nyerített a kertünkben, tudtam, hogy bármit megtehetünk. Ha ez sikerült, akkor minden fog. Sok év telt el azóta. Éltünk halált, születést, aggódást, örömöt, pasit (a word itt azt javasolja: férfit. A word szót meg nagybetûvel kéri…kikapcsolom már ezt a nyelvi ellenõrzést), munkát, barátot, kitartást és csalódást, felelõsséget és felhõtlenséget…voltunk fent és nagyon mélyen. Közben fizettük a bértartást, Huginak hivatása lett a ló én pedig egyre nehezebben találtam a helyem a "rendes életben", amirõl az osztályfõnök beszélt.A véletlen most is megmentett, mielõtt véglegesen összezsugorította volna az agyam a fogyasztói társadalom formálta napok agresszív monotonitása. Egyszerûen beleszaladtunk a lehetõségbe. Vagy a lehetõség szaladt belénk. Mindegy...összeszaladtunk. Elsõ lovunk megvásárlása óta eltelt több mint 10 év és újra ott álltunk, Hugi és én, és azt kérdeztük magunktól, egymástól: megcsináljuk? Naná, hogy megcsináljuk!!! Ígéretekre, nagyszerû és jól fizetõ ötletekre kölcsönkértünk 2,5 millió forintot (Anyu, esküszöm, amint megkapjuk a hitelt, visszaadom) és lefoglalóztuk a tanyát, ami ránk várt. Mert ránk várt, ebben biztos vagyok. Azután bíztunk benne, hogy a tartósan stagnáló ingatlanpiacon sikerül 2 hónap alatt eladnunk a két lakást, kifizetjük az adósságainkat és hogy majd sikerül hitelt felvennünk, mert lakásostul is a szükséges pénz felénél kevesebbel rendelkeztünk. Igen, lehet, hogy ez is felelõtlen volt, csakúgy, mint annak idején a lóval egyszerûen beállítani a kertbe. De el sem tudtuk képzelni, hogy ne jöjjön össze.És most a kerítést javítgatjuk a tanya körül, a kutyák idióta módjára rohangálnak össze-vissza a magas fûben, önfeledten fetrengenek bele egy döglött pocokba, a lovaink békésen szedegetik a nyár földi maradványait...és jó érzés azt mondani Budapest bûzébõl kifelé tartva, hogy: "megyek haza"

Edited by Aniko, 2006 szeptember 11. - 10:07.


#2 vegeta

vegeta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 16. - 18:46

Egy ideje naplót írogatok. Na, nem azt a kis, szív alakú lakattal záródó, rózsaszín borítós, kézírásos típust, de van egy folder a munkahelyi gépemen, a privát meghajtón, úgy hívják, hogy tanya. Tele van fotókkal, amit az egyik ügyféltõl kapott remek, kb fél kilós, telefonálásra tökéletesen alkalmatlan, ámde 1,3 megapixeles képeket alkotó mobiltelefonommal kényszeresen készítek lépten-nyomon, valamint olykor ide szösszentek kisebb-nagyobb történéseket. Néha muszáj írnom. Néha olyan szép, vagy olyan egyszerû dolgok történnek, hogy le kell írnom. Talán, hogy legyen, ami visszaránt, ha megint babilon áldozataként õrjöngök valami jelentéktelen dolog miatt. Vagy csak mert nem akarom elfelejteni õket. Most pedig nagyképûen, írói exhibicionizmusom nyilvános fórumaként nyitottam egy topicot, ahová be fogom másolni ezeket az élményeket. Amúgy ne számíts semmi bulvárra vagy rettenetesre, szenzációsra vagy véresre, tök unalmas tanyasi hétköznapok lovakról, kutyákról, macskákról, emberekrõl, tücskökrõl, bogarakról, növényekrõl...amik mellesleg az álmom valóra válásának kisebb nagyobb lépései. Hátha érdekel valakit. Ha meg egy idõ után reklámnak minõsül ez a topic (remélem mihamarabb így lesz ;) ), majd viselem a következményeit.

#3 vegeta

vegeta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 16. - 18:59

Mese arról, hogy két városi csaj egyszer csak eladja majdnem mindenét, adósságba veri magát és vesz egy tanyát, pedig tudják, hogy rettenetesen nagy szívás vár még rájuk, de elszántak- avagy vidékre költözésünk és farmerré válásunk története KöltözésAz új tanyánkon eltöltött legelsõ éjszakám éppen ma múlt három holdciklussal, hogy megesett. Nem mondhatnám, hogy a legszebb emlékeim közé zártam, de megvolt. Talán szüzességem elvesztéséhez hasonított leginkább: vártam, izgultam, rémes volt, viszont örültem, hogy átestem végre rajta. Szóval 2005 szeptember 19-én délben, a 3,5 éven át lakott, részben felújított, számos ajtócsapkodós drámát megélt, összkomfortos, távfûtéses óbudai panel lakásom kulcsát át kellett adnom új, jogos tulajdonosainak. Ez így önmagában véve még nem rendkívüli, de ha hozzátesszük, hogy 18-án (azaz elõzõ nap) este 7 órakor a lakásban található ingóságaimat még nem kezdtem el zsákokba és dobozokba gyûjteni, akkor talán érthetõ, hogy cseppet aggódtam. Aztán Hugival és az õ párjával fél 8 körül nekiálltunk. Nyilvánvaló, hogy a "Csak szükséges dolgot viszek és amirõl felteszem a kérdést magamnak: jó lesz-e még valamire? azt azonnal a kukába vágom" elv ebben az esetben nem teljesülhetett. Amikor hajnali 3 körül az utolsó cuccomat is kilapátoltuk a lószállítóból (mert mi mással költöznénk), és Hugiék bejelentették, hogy õk bizony elmennek az ember emberi lakásába aludni, és én ott maradtam 4,4 négyzetméter szabad hellyel (ez volt az ágyam) az egy darab kifestett, padlóburkolattal rendelkezõ szobában egyedül, ámde 4 macskával, zsákhegyeken ülve...nos, akkor kezdtem feldolgozni a történteket: Egy csapásra vidéki lettem. Egyelõre lõttek a regeneráló 1 órás zuhanynak, mert a fürdõ romokban. Nincs kihez szólnom, nincs háttérzaj tévé, nincs hifi, a költözés közben az egyik dobozból kiesett egyetlen elérhetõ könyv Márquez remekmûve, a Száz év magány (amihez érthetõ okokból nem volt hangulatom), azonkívül telihold van, vagyis még portyázó vérfarkasokra is lehetetett számítani, körülöttem 16 hektárnyi természet, semmi civilizációs villamos zakatolás, meg éjjel-nappali bolt...és másnap reggel dolgozom. Ja, és még egy rohadt öngyújtót sem találtam, hogy legalább egy cigaretta kíséretében át tudjam gondolni a dolgokat. Ugye irigylésre méltó a tanyasi élet?Aztán eltelt 2 hét és egész megszoktam, hogy guggolok a vécé fölött, hogy 4 macska alszik a fejemen, mert õket sem akartam kizárni az egyetlen lakható szobából, hogy reggelente közel egy óra, mire találok egy szett, emberi környezetbe is alkalmas ruhát, hogy a villanykapcsolók helyett kis szikrázó drótokat kell összeérinteni, hogy lássak, hogy a kézi reflektor, bár egy bikát egy csapással le lehetne vele teríteni, akkora, mégis átlag 3,5 percig hajlandó világítani, hogy hol a festõ, hol a vízszerelõ ébreszt az ablakon bekopogva.Igencsak vártam a napot, amikor végre Hugi szobája is készen lesz és együtt osztozunk a tanya szépségeiben. Nagyon régen volt már az, hogy mi egy lakásban laktunk, féltem is kicsit ettõl. Október másodikáig kellett várnom és végre õ is becuccolt a következõ elkészült szobába. Sõt, Hugival egy napon jöttek a lovaink is...így már mindjárt alakult valamit a hangulat ;)

#4 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 16. - 19:31

Vega :yeah: Mindig csodálattal néztem, vagy inkább olvastam ahogy belevágtok mindenbe, lesz ami lesz alapon. Nektek ahogy látom bejött, gratulálok hozzá és a nem mindennapi bátorságotokhoz, elszántságotokhoz :kocc: Én kíváncsian várom a "Tanya-napló" folytatását :)

#5 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 16. - 19:45

Vega!Gratulálok a kitartásotokhoz! :kocc: Ha öregebb leszel és valamikor kiadnád, szívesen olvasnám el könyben az élettörténeteteket és kalandjaitokat...mint most. :yeah:

#6 Kocka

Kocka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 310 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 16. - 20:40

Szia Vegeta!Irigyellek titeket! Mit csináltok ott? Ott laktok, vagy ott fogtok dolgozni?Várom a folytatást, és a képeket. :)Sok sikert!Szasz

#7 Join Up

Join Up

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.329 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 16. - 20:55

Vega, gratulálok!!! :kocc: Biztos sok munka lesz még vele, de az is biztos, hogy szertni fogjátok. :ang: Hajrá-hajrá!! Én is várom a folytatást.

* kicsi Join  :wink: 


#8 Keselyüstök

Keselyüstök

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.132 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 16. - 20:59

Csaj! Tudod, hogy mit gondolok errõl a dologról! :)Irigyellek-irigyellek! Sárga vagyok mint a ....És nem csak azért, mert válóra válik az álmod, hanem, hogy ketten a Hugival csináljátok ezt végig. Annyi mindent tudnék mondani Neked, de így fórumon keresztül nehéz. Majd ha lesz alkalmom, majd elmondom...Farm ahol élünk---> NaRanch! :yeah:

#9 dumdum

dumdum

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.267 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 16. - 21:02

*****

Edited by dumdum, 2006 szeptember 16. - 13:10.


#10 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 16. - 21:35

Vegeta, ez csodaszép :) :ang:Szívfájdítóan szépen tudsz írni - élmény olvasni :)Arra emlékeztett, amikor mi költöztünk, az angyalföldi panelból, ide, a mi tanyánkra :) Pont azon gondolkoztam minap, hogy leírnám a "történetünket" - Te megtetted "helyettem is", százszor szebben mint én valaha is tudnám :)Nyáron az ex-istállóból kialakított leendõ nappaliban táboroztunk a férjemmel, és az anyu iskolájából kölcsönzött tornaszivacsokon aludtunk, reggelente a munkások megérkeztére keltünk - gyorsan felszedtük a szivacsokat, meglocsoltuk magunk alatt a betont, megetettük a lovakat (akik végre-végre velünk éltek - és akiket végre a konyhaablakból nézhettem minden reggel - nekem ez volt a gyerek-; tinédzserkori álmom) és jéghideg vizet húztunk a kútból: inn és fürdeni :) - majd indultunk dolgozni. Én mindíg egy fél órával munkakezdés elõtt értem a munkahelyemre, hogy ott meleg vízben (milyen nagy szó is volt ez akkor) le tudjak zuhanyozni - mielõtt a többiek is megérkeznek.Nem cseréltem volna akkor sem, és azóta sem cserélnék senkivel :)Biztos vagyok benne, és kívánom neked, így ismeretlenül is, hogy Te is legalább olyan boldog leszel ott, mint én vagyok itt :)

#11 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 16. - 21:41

Mintha az én álmom olvasnám, de annak a beteljesülése várat magára.De jó olvasni, hogy vannak bátrak, akik belevágnak és remélem sikerrel, és boldogok lesznek.

#12 Keselyüstök

Keselyüstök

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.132 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 16. - 21:45

"Egyszer minden álom valóra válik, akkor is ha sokat kell rá várni."

#13 kamilla

kamilla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 858 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 16. - 22:41

Gratulálok, :) nagyon szépen írsz!Várjuk a folytatást!

#14 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 17. - 7:21

Ez igen jó. :kocc: Írj még,tényleg érdekel.Aztán majd megosztom veled,még mennyi minden vár rátok. :gm: ;) :P :D :ang:

#15 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 17. - 8:44

Hajrá Nektek! ...Csináljatok Ti is ilyen hórukk hétvégét, amit HH kitalált. Biztos volna sok lelkes segítõ egy 7vége erejéig.

Hozzászólás megtekintése

Ha lehet, már inkább csak tavasszal.De elsõként jelentkezünk Bölénnyel segíteni. (Fõzni más fog!!! ;) )Lelkes híved ...

#16 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 17. - 8:48

Hórukk túrára azonnali hatállyal jelentkezem. Két markos kezem van, és mi lehetne jobb ajánlólevél számomra, mint hogy egyszer Sancho azt találta mondani nekem, amikor akkora karámfát vittem a vállamon, hogy Kinizsi Pál sírva ment volna vissza édesanyja csipkeverõ mûhelyébe, szóval azt találta mondani, hogy: He, Gumilovas, hát erõs vagy te, veled egyösbe löhetne szántanyi!Édes Vegám, bármi van szólj és itthagyok Jeszõt, állatokat, városi életet és vágtatok segíteni. :)

#17 vegeta

vegeta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 17. - 10:05

He, Gumilovas, hát erõs vagy te, veled egyösbe löhetne szántanyi!

Hozzászólás megtekintése

Hát nézd, egyetlen drága Gumimacim, meg kéne tárcsázni azt a néhány hektárt, hogy jövõre kalóriadús legyen a legelõ. Ha befogom eléd a Bendegúzt...? :gm: :D Egyébként meg köszönöm, mindenkinek :ang: . Remélem, hogy tavasszal már nem munkatábort kell szerveznem, hanem egy könnyed túra után a függõágyban heverészve arról beszélgethetünk, hogy a dió- avagy a mandulafa virágának illata vonzza inkább a méheket és hogy a sárga-e a legszebb lószín ;)

#18 csavargó

csavargó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 137 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 17. - 10:24

Helo! Én is mennék segíteni nagyon nagyon szívesen!!:) arrafelé még úgysem csavarogtam...

#19 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 17. - 10:48

Ha - esetleg - szükség lenne - egy szélmalomharcos lovagra - csak szólj bátran. :)

#20 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 17. - 11:15

He, Gumilovas, hát erõs vagy te, veled egyösbe löhetne szántanyi!

Hozzászólás megtekintése

Hát nézd, egyetlen drága Gumimacim, meg kéne tárcsázni azt a néhány hektárt, hogy jövõre kalóriadús legyen a legelõ. Ha befogom eléd a Bendegúzt...? :gm: :D Egyébként meg köszönöm, mindenkinek :ang: . Remélem, hogy tavasszal már nem munkatábort kell szerveznem, hanem egy könnyed túra után a függõágyban heverészve arról beszélgethetünk, hogy a dió- avagy a mandulafa virágának illata vonzza inkább a méheket és hogy a sárga-e a legszebb lószín ;)

Hozzászólás megtekintése

Khm, engem meg azzal heccel a párom, hogy felemeltem egy fél disznót. :gm: Pedig csak negyedet, mert négyen fogtuk. :dev: Szóval rám is számíthacc Vega!És igen, a sárga a legszebb lószín. :yeah:

#21 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 17. - 11:52

Hé, a névrõl jut eszembe: nem beszélgettünk (röhögtünk állati nagyokat) errõl?Los Vegas vagy Vegas vagy mi? :DVegas ranch... hihi

#22 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 17. - 11:55

Vega, kicsit korábban kellett volna megnyitnod ezt a topikot... Már rég lenne pálya az aklok helyén... :D

#23 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 17. - 12:00

Vega! Tegnap este még volt szerencsém olvasni a történeted és elgondolkoztam ... nem kis bátorság kellett ehhez a döntéshez! Irigyellek érte Titeket és sok sikert kívánok! :) (mert az álmok valóra válnak ugyan, de nem mindegy hogy hogyan és milyen áron ...) Los Vegas, ezaz! Ezen törtem eddig a fejem, hogy mit is találtunk ki nekik valamelyik bulin!!! :cool:

#24 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 17. - 12:01

Hé, a névrõl jut eszembe: nem beszélgettünk (röhögtünk állati nagyokat) errõl?Los Vegas vagy Vegas vagy mi? :DVegas ranch... hihi

Hozzászólás megtekintése

Vegetanya!

#25 vegeta

vegeta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 17. - 12:04

Khm, engem meg azzal heccel a párom, hogy felemeltem egy fél disznót.  :gm: Pedig csak negyedet, mert négyen fogtuk.  :dev: Szóval rám is számíthacc Vega!

Ugye amikor azt mondod, "disznó", akkor arra a fotoszintetizáló, kétszikû, egynyári de mégis évelõ növényre gondolsz, amit múltkor Gumival is megbeszéltünk? Ugye még véletlenül sem azzal a véres eseménnyel állítod párhuzamba, ahol pl az un. hurka is terem? Mert az bizony nem lesz Vegas-on!! Ja, Gumi, a Los Vegas...Kabos ezt nagyon kitalálta, szó se róla. De majd amikor felváltva csönget Doszpot Péter vagy Tony Soprano a játékterem legalitása vagy bevételének X százaléka miatt, akkor nehéz lesz nekik elmagyarázni, hogy itt nincs semmi kaszinó, max illegális lószarcsempészetben, esetleg a dió feketepiacán vagyunk érdekeltek. De kinek kell ez az állandó feszültség? ;)

#26 vegeta

vegeta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 17. - 12:10

Vegetanya!

Hozzászólás megtekintése

Hmm...figyelemreméltó verbális fantázia. Próbálom belõle kiolvasni a Hugi nevét. Még ha Tanja lenne, be tudnám adni neki...de Nikol. :D

#27 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 17. - 12:13

Vegetanya Ni-kolhoz? :DJaaa, dehülevagyok - és persze sok sikert, kitartást, és hirtelenjében enyhe telet. :yeah:

Edited by Rosinante, 2005 november 17. - 12:15.


#28 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 17. - 12:23

Vegalonik . :) Amúgy meg gratulálok. Még amúgy meg neked annyi. Jó ha tudod. :kocc:

#29 dumdum

dumdum

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.267 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 17. - 12:23

*****

Edited by dumdum, 2006 szeptember 16. - 13:04.


#30 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 17. - 12:24

És megvan a jelmondat: "Make love not steak"

#31 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 17. - 12:45

Szesztestvérek :gm:

#32 vegeta

vegeta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 18. - 12:27

Vega-fitness Kellékek: két darab, legalább 180 nm alapterületû birka-akol. Fontos, hogy az akol oldala és teteje hullámpalával legyen burkolva, alapanyaga tömör akác, a program hatékonyságát pedig hitetetlen mértékben növeli, hogy ha az egész létesítményben évek alatt összegyûlt, másfél méteres juh-guanó burjánzik.Elsõ gyakorlat: bemelegítés. Figyelem! Bemelegítéshez az un. flex nevû kiegészítõ tornaszert használjuk! Fogjuk a kezünkbe a flexet és vigyázva, hogy ne essen le, valamint a hosszabbító ne akadjon el, másszunk fel a tetõre. Ha elakadt, kérjük sporttársunk segítségét (és kerüljük a trágár kifejezéseket, ez sportolóhoz nem méltó). Óvatosan bemelegítünk: végezzünk térdhajlítást, egyensúlyi gyakorlatokat, majd a hullámpalát rögzítõ szögfejeket ütemesen kezdjük levágni (a gyakorlat közben dolgozó izom: derék, comb, kar). Zenehallgatással könnyebben feloldódunk. A bemelegítést körülbelül a Best of Silverado mp3-as CD hosszához igazítsuk, ennyi idõ alatt alaposan felkészítjük szervezetünket a feladatokra. Szemünket óvjuk napszemüveggel!Második (zsírégetõ) gyakorlat: palaszedés. Egy sporttársunk a tetõn guggol, és a palákat egyesével, élénk ritmusban csúsztatja le a tetõrõl. Álljunk a tetõ alá támadóállásban és koncentráljuk a felénk robogó palára. Tricepszre, bicepszre kiváló feladat, de csak gyakorlottabb sportolóknak javasoljuk, mert a gyorsabb palák a figyelem csökkenésével esetleg levághatják a fejünket. A palákat lendületesen az un. "jó" vagy "selejt" palakupacra hordjuk, attól függõen, hogy ép vagy sérült az adott darab (Filly, Andi, Meggyes például ebben a gyakorlatban kvalifikálta magát a magyar bajnokságra). Harmadik (mélyizom és erõkifejtõ) gyakorlat: gerendaleütés. Önállóan, esetleg párosával végezhetjük, szükséges hozzá egy, vagy két méretes kalapács. Álljunk a lecsupaszított tetõszerkezet alá, majd a kalapácsunkkal alulról felfelé lendítve karunkat, mérjünk csapást a vízszintes gerendákra. Amint a szögek engednek, hagyjuk a gerendát leesni, és fürgén szökkenjünk hátra, ügyelve arra, hogy a lábfejünk mindeközben ne sérüljön meg. Negyedik gyakorlat (aerob mozgás harcmûvészeti elemekkel): palaszedés oldalról. Az egyik legélvezetesebb, hátsó comb és fenék erõsítésére kiváló gyakorlat. Álljunk a juhakol belsejébe, az épület oldalával párhuzamosan, laza tartásban, enyhén hajlított térdekkel. Koncentráljuk a feladatra, akár rövid meditációval is segíthetjük munkánkat. Hirtelen "vad fejõstehén" mozdulattal (shaolin Kung-fu alapgyakorlat) rúgjunk bele az elsõ oldalpalába. Amikor az meglazul, rúgjunk még nagyobbat, aztán rúgjunk a következõbe. A gyakorlat legyen lendületes, folyamatos és vigyünk bele erõt! Ha megakad vágjunk oda kalapáccsal, üssük, vágjuk, mozgassuk meg minden izmunkat. Nem baj ha törik, rúgjunk izomból, dühbõl, élvezetbõl. Mindkét lábunkat egyformán terheljük, néha forduljunk meg és úgy rúgjunk. Verjünk szét mindent.Ötödik gyakorlat: Levezetés. Amikor a látvány kezd hasonítani egy második világháborús romra, fújjuk ki magunkat és készüljünk fel a levezetõ thaj-csi és meditációs gyakorlatokra. Kiegészítõ eszközök: utánfutó és autó. Szedjünk fel a földrõl mindent, tegyük az utánfutóra és hordjuk át a kialakított kupacokra. Igyekezzünk minél kevesebb kupacot alkotni, mert az rontja harmóniaérzetünket. Mééély levegõ, megtart, kifúúúúj. Nyugodjunk meg és gondoljunk kellemes dolgokra. Ne aggasszon, ha ránk sötétedik és ne ijedjünk meg a szabadban végzett sportolás kellemetlenebb elemeitõl.Hogy a gyakorlat sorozatot jól, hatékonyan végeztük-e, azt egy egyszerû kontroll feladattal ellenõrizhetjük: Estefelé üljünk le az asztalhoz és vacsora közben kezdeményezzünk laza, kötetlen beszélgetést, akár lovakról is. Ha két mondat között a tányérba borulva egyszer csak elalszunk, akkor a fitness-napot hatékonyan teljesítettük. Ettõl fogva akár farakodó vagy körbála görgetõ órákra is bátran jelentkezhetünk.

Edited by vegeta, 2005 november 18. - 14:26.


#33 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 18. - 12:46

Ne aggasszon, ha ránk sötétedik és ne ijedjünk meg a szabadban végzett sportolás kellemetlenebb elemeitõl.

Hozzászólás megtekintése

Király gyakorlatok, de ennél már a jobb kéz mutatóujjam túl lett eröltetve, mert a linkbe nem tettél semmit. Szegény egérkét meg agyon ütöttem. :eek:

#34 Kocka

Kocka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 310 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 18. - 13:11

Szasztok!Ha Pest közelében van, akkor Szerdán tudok segíteni én is. Ha Kazincbarcika közelében, akkor hétvégén.Sziasztok!Kocka

#35 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 18. - 14:05

Vega! Kihagytad a kátránypapír letépkedését! Ez a fitness mellett wellnesst is lehetõvé tesz: a tetõpala és a kátránypapír között évtizedek alatt felgyülemlett por- és verõköltõ bodobács- (b@szóbogár-) állomány rendkívül hatékonyan fiatalítja meg az elgyötört arcbõrt. :D

#36 vegeta

vegeta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 18. - 14:28

Ne aggasszon, ha ránk sötétedik és ne ijedjünk meg a szabadban végzett sportolás kellemetlenebb elemeitõl.

Hozzászólás megtekintése

Király gyakorlatok, de ennél már a jobb kéz mutatóujjam túl lett eröltetve, mert a linkbe nem tettél semmit. Szegény egérkét meg agyon ütöttem. :eek:

Hozzászólás megtekintése

Kijavítottam. Közönséges b*szóbogár. :)

#37 andy-ka

andy-ka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 31 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 18. - 15:38

Hát igen Kátránypapír = alternatív bõrfiatalító kezelés + (b-szó bogár a nyakba grátisz) :yeah: :yeah: Tehát várunk minden szépülni vágyót, a kezelés ingyenes!!!!!!!

#38 Keselyüstök

Keselyüstök

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.132 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 18. - 15:50

Siimán! Megyek... ez csak természetes! :yeah: :D

#39 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 18. - 17:46

Velem már máskor is elõfordult, hogy tetszett Vega írása. Volt olyan is, ami annyira tetszett, hogy komolyan fontolóra vettem, hogy ellopom. Nem tudom miért, de elsõre másnak tulajdonítottam ennek a topicnak az indító írását. Olvastam, olvastam a bevezetõ sorokat, s egyre jobban furcsállottam a dolgot. Azannya! Hú, de jól ír! Hú, de baromi jól ír! Azután annyira jó lett az írás, hogy visszagörgettem az elejére, mert egyszerûen nem hittem el, hogy az írta, akinek tulajdonítottam. Azután láttam, hogy a Vega az - már megint! Azt hiszem egyébként, hogy ez az írás a fórum top 10-be símán belefér. Nagyon jó írásnak tartom. Lovas szemüveggel nézve, irodalmi értéket kutatva is, közösség formáló-nevelõ hatását, példamutatását tekintve is. B@szóbogár ide vagy oda, de ilyen jót ritkán olvasok. Különösen az utóbbi idõben itt a fórumon.Remélem egy darabig olvasható lesz itt ez a blog! Valamiért érdemes legyen már ide járni, a fene egye meg!

#40

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 19. - 8:29

No, már megint vegát olvasok ;) Most nincs is idõm végigbetûzni az egészet (indulok életem két értelme közül az egyikhez, ahhoz, emlyiknek 4 patás lába van és némileg szõrösebb, mint a másik, aki amúgyis csak két csizmás lábbal büszkélkedik), de a nyitót elolvastam. És komolyan - pedig nem vagyok érzékenyülõs típus azért, még mindig tartom magam ehhez - könnybe lábadt a szemem, és összeszorult a torkom. Egyrészt, mert örülök, hogy a "haza" ott van, végre nektek. Másrészt meg a szívemet marcangoló vágytól, hogy mi is ott tarthassunk végre, ahová ti eljutottatok, nem kevés várakozás, keresés és kínlódás árán. Sajnos minket is elkapott már a fogaskerék, várunk, keresünk, kínlódunk. Remélm, mi sem reménytelenül...Addig meg jövök majd ide, és olvasom, hogy mit csináltok ti ott, amit úgy hívnak, "haza". :ang: