Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

TE IS TEHETSZ ÉRTE! Állatvédelmi törvény a gyakorlatban


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
416 válasz a témához

#1 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 20. - 23:31

nem tudom, hová írhatnék Soha nem történt még ilyen velem. Ma délelõtt átjött hozzánk egy kislány az anyukájával, hogy áthoznák a lovukat, mert nem jól tartják ott, ahol van. mondtuk neki hogy hozza el hozzánk. Ne mondja a faszinak, hogy azért, mert rosszul van tartva, hanem mert fejlõdni akar, pályán lovagolni és ugratni. Odament a 16 éves gyerek az anyjával az faszihoz, hogy elhoznák a lovat. Az ember még rajta ült a lovon, amikor azt válaszolta: KELL A LOVATOK? AKKOR ITT VAN! - és belevágta a nyakába 3-szor a kését... én ezt nem hiszem el. ez nem lehet a 16 éves kislány szeme láttára... a ló kivérzett. meghalt. nem... ez nem lehet... :((((((

#2 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 20. - 23:32

Neeeeee..... ezt nee...

#3 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 20. - 23:39

Nevet és lovardát kihirdetni! Soha egyetlen lovat ne vigyen senki többet oda! És természetesen feljelenteni, még ma! Többi lovat elõzetes bejelentés nélkül elvinni azonnal. Ha ez becsavarodik, egy sincs biztonságban. Minden lótulajdonosnak tudni kell a dologról.

#4 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 20. - 23:48

Ez nem lovardában történt, háznál tartott néhány lovat ez a féreg Érden. Mindenki ismeri a környéken. A többi lovát elkobozták. Onnantól, hogy kiengedik az elõzetesbõl, éjszakai õrséget kell tartanunk minden tanyán a környéken... Nem tudom, mi lesz. :(

#5 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 21. - 5:47

Aniko ....... :hu: :eek: :huh: :( :hupp:

#6 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 21. - 6:34

nemá. Konkrétan elmebeteg az ember?

#7 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 21. - 7:04

nemá. Konkrétan elmebeteg az ember?


Nem tudom. Vagy bekattant, vagy neki ez volt a kézenfekvõ megoldás.

A hírek szerint több lova van már eltemetve az udvarán... feldarabolva...

#8 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 21. - 7:07

mészáros... (lidérc)

#9 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 21. - 7:45

Nem tudom. Vagy bekattant, vagy neki ez volt a kézenfekvõ megoldás.

A hírek szerint több lova van már eltemetve az udvarán... feldarabolva...


Akkor csak beteg! Ép elméjû ember nem csinál ilyet!

#10 rongyo

rongyo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 830 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 21. - 7:55

Azért én találnék neki két három markos legényt aki elmeséli neki, hogy ilyet bizony nem illik csinálni.

#11 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 21. - 10:49

Majd jön Ernest, és le-vérivóz minket; de ilyen esetben én is azt mondanám, hogy legjobb védekezés a támadás, és oda kéne ásni a fickót a néhai lovai mellé :mad: :mad: Szegény gyerek. Szegény lovak. És akkor "szabadlábon védekezhet". Hát a jó, édes... :mad:

#12 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 21. - 10:59

épp az jutott eszembe, ez elmebeteg. És hagyjáák szabadlábon? Mi van, ha a bosszúja emberre tevődik? (vagy a zsaruszlogen szerint akkor intézkednek, ha embervér folyik? )

Edited by Kistáltos, 2010 július 21. - 10:59.


#13 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 21. - 11:42

egy hír

A kislány 16 éves, ennyiben tévedett a hír leadója.

Illetve abban is, hogy szíven szúrta a lovat. Vannak fotóim...

Edited by Aniko, 2010 július 21. - 11:48.


#14 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 21. - 12:40

Basszus Anikó, ez nagyon-nagyon durva :( :(

#15 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 21. - 12:49

Nagyon nagy szerencse a szerencsétlenségben, hogy pont engem hívtak fel. Nem fényezni akarom magam, és azzal, hogy ezt most itt leírom magam alatt vágom a fát az elmebeteg szemében. Amikor a gyilkosság után 20 perccel a helyszínre érkeztem, a rendõrök azt állították, hogy ez nem állatkínzás!!! Mondom akkor mi?! És megkérdeztem ezt a barmot is (Sz. László alias Indián) hogy miért tetted?! Azt mondja, ki volt fulladva a ló. Mondom és akkor ez a megoldás?! Azt mondja ez nem az én dolgom... Utána telefonálgatni kezdtem, és hálistennek Meggyes rögtön ugrott a Noéval. Kijöttek, és addig nem tágítottak amíg a maradék három lovat fel nem rakták a lószállítóra és el nem vitték õket biztonságos helyre. (Itt jegyzem meg, hogy a Noénak nagyon nagy szüksége lenne anyagi támogatásra, ha esetleg valaki megteheti...) Van egy elszánt állatorvos, aki nem fél és odaállt, végig támogatta az állatvédõket. Köszönöm nekik és a Noénak, hogy legalább ez a három állat megmenekült...

Edited by Aniko, 2010 július 21. - 15:31.


#16 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 21. - 12:57

Uhhanyám... Anikó, kitartás!!!

#17 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 21. - 13:10

...háznál tartott néhány lovat ez a féreg Érden.
Mindenki ismeri a környéken.



A hírek szerint több lova van már eltemetve az udvarán... feldarabolva...


Sz. László alias Indián.
Ha jól emlékszem, te magad is emlegetted itt a fórumon egy-két éve, hogy milyen mocsadék módon bánik a lovaival. Nem tegnap kattant tehát be. Ha tegnap történetesen nem szúrja le azt a szerencsétlen lovat, akkor néhány évig elsztorizgattak volna róla, hogy milyen mocsadék alak. Hiszen hát mindenki ismerte a környéken. Most akkor miért is a nagy meglepõdés? Ez a dráma borítékolható volt egy ideje. És talán megelõzhetõ lett volna, ha...

Edited by Aniko, 2010 július 21. - 15:33.


#18 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 21. - 13:20

Natos, az vesse rád az elsõ követ ezért a megjegyzésedért, akinek nem ez jutott szintén az eszébe. Na az nem én leszek... Úgy látszik, igaz tehát, hogy vér kell follyon ahhoz, hogy valami történjen. Mintha valami rossz amerikai horror topikot olvasnék..

#19 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 21. - 13:23

Anikó! Nagyon jó, hogy ott voltál, kitartottál, és intézkedtél!!! :ang:

#20 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 21. - 13:32

Natos, az vesse rád az elsõ követ ezért a megjegyzésedért, akinek nem ez jutott szintén az eszébe. Na az nem én leszek... Úgy látszik, igaz tehát, hogy vér kell follyon ahhoz, hogy valami történjen.

Mintha valami rossz amerikai horror topikot olvasnék..


Nem azon ügyködöm, hogy Anikón csattanjon az ostor, de a fenébe is, ezektõl leteszem a hajam. Itt a faluban pl. a buszsofõr, aki hajnali 4-kor kezd, éjfélkor még tök részeg. Délig rója az utat Zircig meg vissza. Rendszeresen lekési a csatlakozást, mert úgy kell kitapogatnia lépésben a kanyarokat, néha kihagy egy-egy megállót. És basszus, felteszik a buszra kölykeiket, akik iskolába mennek. Mindenki, értsd: MINDENKI tudja, hogy egy iszákos görény. ÉVEK ÓTA! Majd ha meghal egy gyerek, elgázol egy öregasszonyt, vagy felborítja a buszt és jöhet a tévé, akkor lesz buli. És még sorolhatnám a példákat, meg gondolom, mások is.

Az más kérdés, hogy kurvára nem lennék most Anikó helyében.

#21 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 21. - 13:41

Azért én találnék neki két három markos legényt aki elmeséli neki, hogy ilyet bizony nem illik csinálni.

Nekem is lennének ötleteim. :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

Edited by Mézszín Sörény, 2010 július 21. - 13:43.


#22 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 21. - 14:32

Én azonnal arra gondoltam, hogy nálam a legelõn ki lehetne most kötni egy kicsit, 5 centis böglyök repkednek! :gm:

#23 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 21. - 14:40

Vigyük. Vaddisznók vannak? Valakinek el kell takarítania a böglyök után...

#24 iBIza

iBIza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.273 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 21. - 14:43

Mikor elolvastam a történetet, annyira ledöbbentem, hogy még köszönni is elfelejtettem az éppen belépõknek. Csak ültem leesett állal :eek: :huh: :eek: :huh: Nekem is lennének ötleteim a "szemet szemért" jegyében. (Pl. Pende ötletét folytatva bekenni egy kis mézzel és sebeket ejteni rajta, hogy legyen mit nyalogatni a böglyöknek.) :gm: Félek, hogy az ileltõ még meg is úszhatja (mert ugye "csak állatot ölt") :mad: , de legalább a többi lovat elszállították onnan.

#25 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 21. - 14:50

Én is ilyesmire gondoltam, kikötni egy cölöphöz valami kietlen, félreesõ helyen, és otthagyni a tûzõ napon.

#26 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 21. - 14:51

Annyira könnyû a monitor elõtt ülve kitalálni, hogy mit is tennétek vele. Nem akarok bántani senkit, de nem nektek kell majd szembe néznetek vele, ha kijön...

#27 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 21. - 14:56

Meg kell neki magyarázni szép szelíden, hogy ha valami hülyeséget csinál, muszáj lesz neki leülni a felfüggesztettet, amit kap. Szóval ha bent a sitten õ akar a többiek csicskája meg köcsöge lenni, csak rajta...

#28 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 21. - 14:58

Az elõbb nem a szép szelíden magyarázást ecsetelted... (Bocsi, kussolok tovább...)

#29 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 21. - 15:00

Valahogy meg kell értetni vele, hogy nagyon húzza meg magát, ha kijön, mert ha csinál valamit, sok elborult agyú emberrel kell majd szembenéznie, pl. itt vagyok én is, de szerintem te is feldarabolnád egy teáskanállal, ha úgy adódna.. (ezt még Anikónak)

#30 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 21. - 15:03

Ismer Téged annyira, hogy megtaláljon?

#31 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 21. - 15:11

Ismer Téged annyira, hogy megtaláljon?

Persze.

#32 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 21. - 15:14

Anikó! Nehogymá' egy ilyen féregnyúlvánnyal szemben jogilag támadható legyél: szerintem töröld ki a polgári nevét. Mert ugyan megérdemelné, hogy az egész világ, egész lovas világ errõl ismerje a nevét, de a jog... A sajtó se véletlen ír Sz. Lászlóról, amíg el nincs ítélve jogerõsen. Ellenben... Ellenben (ettõl függetlenül :gm: ;) ) emlékszem én anno egy túráról, amikor szembetalálkoztatok egy bizonyos Indiánnal, és csapatával, és szerepelt is valahol a képtáradban. Megvan még az a képed? NNaa azt belinkelhetnéd ide ;)

#33 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 21. - 15:19

Majd jön Ernest, és le-vérivóz minket; de ilyen esetben én is azt mondanám, hogy legjobb védekezés a támadás, és oda kéne ásni a fickót a néhai lovai mellé :mad: :mad:
Szegény gyerek. Szegény lovak.
És akkor "szabadlábon védekezhet". Hát a jó, édes... :mad:

Én???? Én max szólok BoKának, hogy lehet butatinizni.
Azonban szívesebben vettem volna, ha nem szólhatok.
(A többi figyelmetlenség volt.)

Edited by Ernest, 2010 július 21. - 15:22.


#34 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 21. - 15:38

Anikó!
Nehogymá' egy ilyen féregnyúlvánnyal szemben jogilag támadható legyél: szerintem töröld ki a polgári nevét. Mert ugyan megérdemelné, hogy az egész világ, egész lovas világ errõl ismerje a nevét, de a jog... A sajtó se véletlen ír Sz. Lászlóról, amíg el nincs ítélve jogerõsen.

Ellenben... Ellenben (ettõl függetlenül :gm: ;) ) emlékszem én anno egy túráról, amikor szembetalálkoztatok egy bizonyos Indiánnal, és csapatával, és szerepelt is valahol a képtáradban. Megvan még az a képed? NNaa azt belinkelhetnéd ide ;)


Igazad van.
Egyébként én sem lettem volna ilyen bátor, ha a párom nem áll mellém.

Matyi (azóta feldarabolva, elásva a kertben)

Indián

#35 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 21. - 15:44

Anikó! Sátor elfér a kertedben? Ha kell menni védeni, rám számíthatsz. Nem vagyok egy nagy bunyós, de rendkívûl elszánt és szívós tudok lenni.

#36 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 21. - 15:50

Betenném valami barom csõdör mellé amelyiket elõtte kicsit elfelejtek lelovagolni pár hétig, aztán küzdjél öreg, most mutasd meg tudsz-e bicska nélkül is.. Utolsó büdös köcsög féreg.

#37 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 21. - 16:57

Khm. Nem azért, de ki az a szülõ aki ilyen tudottan csapágyas és a leírtak szerint elhíresült alakhoz adja a lovat? tötõ, lehet hogy megoldaná...

#38 messi

messi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.935 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 21. - 17:00

Lelõni! Vagy ma már mindent lehet??!! :mad: :mad: :mad: Anikó, kitartás! A védelem meg nem fog ártani egy ilyen elmebeteggel szemben, sajnos. :( Ha van rendõr ismerõs vagy polgárõr lehetne szólni, h járjanak arra gyakrabban... Drukkolok, hogy ne engedjék ki! Össze kellene már fogni a lovastársadalomnak, hogy igenis büntessék az ilyen lókínzókat... Qrwaélet.. :(

#39 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 21. - 18:17

Igazad van.
Egyébként én sem lettem volna ilyen bátor, ha a párom nem áll mellém.

Matyi (azóta feldarabolva, elásva a kertben)

Indián



Aniko, nagyon sok erot neked!!

#40 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 21. - 19:14

Anikó, kérlek szólj, ha tudunk segíteni valamiben!