Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Ékszerteki


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
180 válasz a témához

#161 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 4. - 13:12

Díszállatos boltban próbálj meg csináltatni. Én Kispesten csináltattam az akváriumom is és a terráriumom is és egyikre sincs panaszonom, pedig már költöztek is. Talán olcsóbb, mint a plázás állatos boltokban lévõ csili-vili akvaterrárium.

#162 Sütyi

Sütyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.457 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 4. - 17:33

Filly! Fél éve vettem. A víz nem hûlt ki, szoktam nézni, ugyanolyan... :rolleyes:

#163 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 4. - 17:48

Akkor pici? Kb 50 Ft nagyságú?

#164 Sütyi

Sütyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.457 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 4. - 18:40

Annál már nagyobb, hosszra kb. 5 centi.

#165 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 4. - 19:22

Ez kicsit durva, ha 1-2 hete nem evett, mert ekkorákat naponta kellene még etetni. Szerintem nem sok remény van rá, hogy megmarad... De majd felhívok egy hozzáértõt.

#166 Sütyi

Sütyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.457 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 4. - 19:32

Köszi...

#167 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 4. - 22:00

Díszállatos boltban próbálj meg csináltatni. Én Kispesten csináltattam az akváriumom is és a terráriumom is és egyikre sincs panaszonom, pedig már költöztek is. Talán olcsóbb, mint a plázás állatos boltokban lévõ csili-vili akvaterrárium.


A plázás bolt eszembe sem jutott, egyáltalán bolt sem, vagy ha mégis, akkor valami profibb fajta. Mivel tényleg nagyról van szó (200 l legalább), és valamennyire be kell építeni a bútorba, itt azért már a tisztán tartás sem egyszerû, úgyhogy tényleg egy profira lenne szükségem. Ilyen pedig nem terem bármilyen díszállatos boltban. Fõleg nem akvaterrarista - egy akváriumot még összeraknak, de egy akvaterrárium azért már bonyolultabb. Profi akváriumost már kérdeztem, de õ is továbbirányított.

#168 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 5. - 12:01

Ilyet sajna nem tudok. :(

#169 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 11. - 9:50

Zsuzska! Tecoban a díszállatos nem tud ajánlani valakit?Vagy a fõúton(B.örsön)van egy kis díszállatos,hátha van valami ismeretsége. Sütyi! Van a tekidnek szárazföld csinálva,vagy mindig vízben van?

#170 Sütyi

Sütyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.457 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 12. - 9:12

Van neki, de nem szokott rá kimászni (pedig ki tud, régebben még használta), aztán most kevesebb vizet tettem neki, és így félig mindig kinn van a vízbõl. Viszont már a szemét sem akarja kinyitni, csak ha sokáig zaklatom... :( Nektek mennyi szárazföld van az akváriumban?

#171 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 12. - 13:42

Ha nem tudja kinyitni a szemét, az vitaminhiánytra utal. Keress egy állatdokit gyorsan. Nálunk egy nagy kõ a szárazföld, ami takarítás után tenyérnyi helyen száraz, aztán ahogy párolog a víz, 2 tenyérnyi. Mikor már nehezen kapaszkodik fel rá, teszek hozzá vizet

#172 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 18. - 10:28

Zsuzska! Szóval nálunk az történt,hogy felfúrtunk 2hete egy polcot a falra.A polcra kerültek a terráriumok,benne a tekikke. Na már most,a polc 3-4napig bírta fenn a falon,utána zsupsz leszakadt.Nagy élmény volt :hupp: Rá az épp akkor kitisztított ülõgarira.A két terrárium miszlikre tört,a virágokk leszédültek a föld szana szét mindenüt,meg az üvegszilánk,és a tekik alatt lévõ tõzeg. Hála égnek a kicsifiam épp aludt,és a tekik is megúszták ilyedséggel. Na de,amiért írok.A párom elkezdet a neten kutakodni.Talált egy terrárium készítõt,aki bár vidéki de,hetente jön pestre. Nekünk egy kb 80x 40 -es terrárium fér el jelenleg,ez azért már nem annyira kicsi.Lesz üvegteteje,meg csinál bele itatót is,és 3000ft :eek: Ha kell szivesen megadom az elérhetõségét.De akár ha meglesz az új terráriumunk lefényképezem,milyen is lesz,és rakok fel képet.Az kb 2hét múlva lesz esedékes.Amúgy ez egy tök egyszerû,mert nekünk görögtekijeink vannak,és azoknak nem kell víz,így gondolom a terrárium is olcsobb valamennyivel.No de akkor is nagyon olcsó ez az ár.

#173 Sütyi

Sütyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.457 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 27. - 20:55

... Jobban van. Enni még nem eszik, de élénkebb, úszkál, nyitva a szeme. Most már én is bizakodóbb vagyok. :) (beszéltem egy emberrel, azt mondta, hogy neki a teknõse amíg rossz idõ van, nem eszik, és ha visszajön a tavasz, ismét elkezd. Mástól nem hallottam még ilyet.)

#174 Wadóc

Wadóc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 271 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 25. - 15:43

Sziasztok! Segítségetek szeretném kérni. 3 napja beköltözött hozzám két kis teki, kb 1 hónaposak. A problémám az lenne, hogy a lány nem akar enni mióta hozzám került. Nagyon félõs, akárhányszor meglát valakit, nagyon gyorsan elbújik, menekül. Mit lehet ilyenkor tenni? A fiúval semmi probláma, õ vidáman elvan, az étvágya is kitûnõ.

#175 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 26. - 12:24

Ha egyébként egészséges a tekid, akkor a költözéssel, környezeváltozással járó stressz miatt lehet. A teknős lelkileg nem egy bonyolult állat, de a félénkebb tekiket az ilyesmi megviselheti. Volt egy teknősöm, aki miután hozzám került kb. két hétig egyáltalán nem evett, ennyi idő kellett neki, amíg megnyugodott. Ő mondjuk felnőtt volt, és felnőtt teknősöknél ennyi idő nem gond, kibírják, kicsiknél, akiknek gyakrabban kell táplálkozni már problémás lehet. Mindenképp alakíts ki neki olyan helyet, ahol biztonságban érzi magát. Rakd körbe a terráriumát (ok, helyesen akvaterrárium, mivel víz és szárazföld is van benne) szobanövényekkel, és legyen búvóhelye a vízben is, valami, ami alá bebújhat, de nem szorul be. Félénkebb tekik nem érzik magukat biztonságban, ha nem elég mély a víz (egyébként minden ékszerteki szeret úszi, ehhez viszont nem elég akkora víz, ami épp hogy ellepi). Amikor megközelíted, mozogj lassan, nyugodtan, ne tegyél hirtelen mozdulatokat. A teknős roppant egyszerűen működő állatka, így reagál a környezetében mozgó dolgokra: nagy, közelít felém = veszély, menekülnöm kell kicsi, menekül előlem = táplálék, üldözni kell. Mivel az ösztöneivel tök ellentétes dolgot kell természetesnek elfogadnia és megszoknia (egy nagy, félelmetes valami közelít feléje (te :D ), de az nem veszélyt, hanem táplálékot jelent), ez beletelhet némi időbe. Kis türelemmel rászoktatható, hogy ne meneküljön, hanem jöjjön oda hozzád, ha meglát, megtanulja csipeszről elfogadni a kaját. Kézzel nem ajánlatos etetni, mert véletlenül megharaphat - kicsi korában ez nem tűnhet számodra veszélyesnek, de egy felnőtt tekinek már elég erős a harapása. Persze minderre rászoktatni időbe telik. Addig is szerezz be pár élő kishalat, kisebb vízicsigát (akkorát, amit meg tud enni) és tedd a vizébe, élő kaja, nem rohad bele a vízbe, ha otthagyod. Ha csend lesz a teki körül és nyugalom, valószínűleg összeszedi a bátorságát, és megkóstolja őket. Nem biztos, hogy jó, ha együtt tartod a két tekit (gondolom együtt tartod őket), az ékszerteknős elég magának való állat, ha ketten vannak együtt, versengenek a kajáért, akár össze is verekedhetnek, az aggresszívabb elnyomhatja a másikat. Minél kisebb helyen vannak együtt tartva, annál nagyob eséllyel lesznek közöttük konfliktusok. Amíg kicsik, viszonylag könnyű szép nagy helyet biztosítani számukra, de ahogy nőnek, ez egyre nehezebb lesz. Ha úgy döntesz, hogy külön tartod a két tekit, a hímnek csinálj új helyet, a nőstényé legyen a régi, hogy ne stresszeld le még egyszer azzal, hogy új helyre kerül. Ha tekit tartasz, fontos hosszú távon gondolkodni, mivel elég sokáig élnek. Az enyém már elmúlt 20 éves, és hát jóval nagyobb, mint kiskorában volt, elég nagy helyet igényel. Nyáron kint tartom a kerti tóban, télen meg a fürdőkádban (a család nagy örömére :D ).

#176 Wadóc

Wadóc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 271 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 26. - 18:26

Köszönöm Hux a választ és a tanácsokat, úgy tûnik a lányka is kiheverte a megpróbáltatásokat éppen falatozik. :) Még együtt vannak, igaz egy 50 l kürüli helyen, de még nem vettem észre, hogy balhéznának. Amennyiben rákerülne a sor csak az üvegfalon keresztül ismerkedhetnek... A kádas megoldást eszemben tartom (jó nagy hely, az biztos), bár a család erõteljesen tiltakozna... :D

#177 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 6. - 21:30

Örülök, hogy jól van a tekid. :)

#178 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 3. - 12:27

Eladó vörösfülû éxertekik: - kb 20 éves hím, kb 20 cm páncélhosszal a fejétõl a farkáig: 12.000.- Ft - kb 20 éves nõstény, kb 20 cm: 10.000.- - kb 14 éves nõstények (3 db), kb 14 cm: 8.000.- Ft /darab

#179 tulip

tulip

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 11. - 22:04

Sziasztok! Nem tudom van-e itt még valaki, de újonc teknõstartó lettem. Fiamnak vettünk egy sisakteknõst, kicsike kb 5cm, rettenetesen be van ijedve elbújik a kõ alá és nem eszik semmit 3 napja. Ezért aggódom... a kereskedésben kaptunk liofilizált halat meg valami kicsi golyókból álló teknõstápot, de meg se kóstolja. Szerintem azért mert be van ijedve rettenetesen. próbáltuk külön dobozkában etetni de a helyén is. Vettem neki fûtõt (27 fokra állítottam nem nagyon fût elég meleg van) meg 60 W-os lámpát de azt csak pár órára kapcsoltam be mert úgy érzem nagyon melegít. 30x50x30 as terráriumban van, kõre nem mászik ki. Mi kéne még neki? milyen kaja? köszönet!!

#180 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 11. - 23:27

Nekem ékszertekim, a sisakteknõst nem ismerem, de ha vízi teki és fõleg húsevõ, akkor az ékszertekis tapasztalatok mûködhetnek nála is: Próbálkozzatok élõ vízibolhával, élõ kishallal, a mozgás felkelti benne a vadászösztönt, és ha nem vagytok ott, akkor jobban elõ is mer majd bújni, és levadássza õket. Vízicsigákat is lehet hozzá költöztetni, a mészre amúgy is szüksége van a páncéljához. Ha körbarakjátok az akvaterráriumát szobanövényekkel, akkor nagyobb biztonságban fogja magát érezni. Ha a növények levele felülrõl is takar, az még jobb, ha van valami a feje felett, jobban fogja magát érezni a teki. Ha megszokta a helyet, és nem lesz annyira félõs, elõbb-utóbb rájön, hogy a finom falatok tõletek jönnek, és menekülés helyett felétek fog menni, de ehhez idõ kell (alapban ellentétes az ösztöneivel, hogy egy nála nagyobb élõlény felé menjen, mert az neki fenyegetést jelent). Sok türelem kell hozzá, de megéri. Lehet azzal próbálkozni, hogy hosszú csipesz végére tesztek valami finom falatkát, és a víz alatt idõnként megmozgatjátok, hogy lássa. A falatkát ne felé közelítsétek, attól kezdetben tuti megijed, inkább elfelé huzigáljátok tõle, elõbb-utóbb üldözõbe fogja venni. A liofilizált hal nem túl jó kaja, rengeteg vitamin és ásványi anyag elvész a halból az eljárás során (idõnként persze lehet neki adni). A táp mellett fontos az élõ kaja is (a már említett kishal, vízibolha, vízicsiga ill. ehet még földigilisztát, rovarokat is). Akár egy külön akváriumot is berendezhettek, ahol az élõ kaját tenyésztitek neki, a díszhalak közül pl. a guppi nagyon elterjedt, könnyû tartani és szaporítani. A vízicsigák is gyorsan szaporodnak. Nem tudom, most milyen minõségûek a teknõstápok, régen párszor vettem a tekimnek méregdrágán, aztán észrevettem, hogy a dobozon szereplõ összetétel egy az egyben megegyezik a macskáknak való száraztápéval, és azóta ez az alapkajája, idõnként csigákkal gilisztákkal kiegészítve (+nyáron még megeszi, ami beleesik a tavába, rovarok, növények levelei, miegymás). Úgy tûnik a macskatápban minden vitamin és egyéb anyag benne van, amire szüksége lehet - a teki kiskorától velem van, már 26 éves, és sohasem volt semmi baja. Amíg nagyon kicsi, addig nagy falat neki a macskatáp, szóval csak óvatosan, és vegyétek figyelembe azt is, hogy nem értek a sisaktekihez, ezek mind ékszerteknõsös tapasztalatok.

#181 tulip

tulip

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 23. - 22:29

Köszi, Közben meggondolta magát és hajlandó elfogyasztani a halat. Lassan szokik de kicsit mintha bátrabb lenne. A macskatáp jó ötlet, úgy is van itthon. De szerzek neki majd fagyasztott/élõ halat is, tekitáp is van. Kell hozzá türelem azt látom, de aranyos darab. nagyon köszi a tanácsokat!