Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Dunakeszi - Veresegyház - Vác háromszög


  • Please log in to reply
5438 válasz a témához

#81 Paddington22

Paddington22

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 37 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 13. - 16:18

Csuti,nagy örömmel tölt el, hogy ilyen jól érezted magad nálunk, illetve Verõcén és környékén. Remélem, hogy hamarosan újra találkozunk, és esetleg elcsábítható leszel - persze csak ha az idõjárás engedi - egy éjszakai hólepte lovaglásra... Örülök, hogy eljöttél, és hogy megismerhettelek!Most már bevehetjük végre Verõcét is ebbe a "szerelmi 3szögbe"? Csak gazdagítja ezt a régiót!! ;) Más: nem volt vki közületek Gödöllõn szombaton egy lóidomító-edzés bemutatóján? A lényege az volt, hogy elérték a lónál, hogy az az anyjának tekintse a tulajdonost. Sajnos elfelejtettem az úriember nevét, aki tartotta... Ha igen, mi a véleményetek róla? (a bemutatóról)

#82 Paddington22

Paddington22

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 37 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 13. - 16:26

Megtaláltam azt a fórumot, ahol foglalkoznak a "suttogós témával". Persze az is jó lenne, ha így, "barátok közt" is megbeszélnénk a dolgot, persze csak ha van kedvetek. Az oktatót egyébként Mészáros Gyulának hívják, bocs a tájékozatlanságomért!

#83 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 13. - 18:17

Sziasztok!Újra keresek egy olyan lovardát vagy magánszemélyt a környéken, ahol(aki) kisebb súlyproblémával kûszködõ (újra)kezdõ lovas okítását el tudná(k) vállalni!(ne a Szálandert, mert az egy darabig nem fog összejönni)Pende, ha van idõd válaszolj a magánüzimre(abból megtudod mire gondoltam)!Dunakeszi és környéke illetve Budapest érdekelne!Köszi!Timi(a fene, ideje lenne írni megtanulni) [ December 13, 2004, 17:18: Az üzenetet átszerkesztette: kt-gyu ]

#84 dad

dad

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 15. - 11:28

kt-gyu: Gödön tudnék javasolni egy lovardát, de pontosan nem tudom, hogy van-e ilyen jellegû lovagoltatás, a legegyszerûbb ha felhívod õket.A gödi strand mellett van a lovarda, 7 lóval, ha még nem próbáltad akkor küldj mail-t és átdobom a t.számot!

#85 dad

dad

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 16. - 10:53

kt-gyu: írj, hogy mire jutottál, illetve felhívtad e,rendben?Bár, legkésõbb vasárnap úgy is megtudom ;)

#86 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 16. - 11:50

Vasárnap?Ki?Mikor?Hogyan?Vasárnap mész oda?A magánüzit kiegészítendõ:...Ma felhívom...!

#87 dad

dad

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 16. - 12:32

Igen, a hét amúgy is elcseszett, tekintettel a szombati munkanapra....Egyébként vasárnap kora délután szinte állandóan ott leledzünk :D Bár a múlt héten 15h-ra mentünk ki így ránksötétedett terepen, de így is jó volt- pláne mert a "rövidlátó" ló alattam sokszor megbotlott :D

#88 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 16. - 12:41

Izgi lehetett!Szemüveget a pacinak!!!

#89 Kriszti2

Kriszti2

    :)

  • Fórumtag
  • 641 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 16. - 13:07

Csutikám!Örülök, hogy ilyen jól érzed magad és, hogy így kitárult a világ a 6 év magad választotta kisapostagi rabság után.Mi továbbra is várunk Németkéren és az új barátaidat is feltétlenül! Az arabért még számolunk te mázlista. Posted Image Posted Image .

#90 smoft

smoft

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.811 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 17. - 19:50

Dad!Csak nem a Pólust javasolod Timinek? Posted Image Ibiza!Az a kis szuka kutya véletlenül nem egy csonka farkú, rövid, durva szõrû, barátságos, kicsit rozsdás és "piszkos" hátú kiskutyus volt?

#91 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 18. - 9:23

Szia Kriszti! Örömmel látom, hogy ide is benézel néha. :D Gyengébb pillanataimban visszavágyom a kisapostagi rabságomba, pl. most azt tervezem, hogy 24-én a Szent Este Szent Reggelén ellopódzom Rácalmásról, a szûlõi házból, míg mindenki édesdeden alszik és kifurikázom magam a kisapotagi lovardába és kilovagolok a böhömnagy Izoldán hajnalok hajnalán! :D Jó terv, ugye? Páromnak elõadtam, hogy ezt kérem karácsonyra, hát enyhén szólva hülyének nézett.De holnap megyek Gödre lovagolni, ha az ónosesõ is úgy akarja! Posted Image

#92 iBIza

iBIza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.273 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 18. - 9:40

Smoft!A kutyának nem volt csonka farka. A szõre sima volt és tiszta. Úgy festett, hogy van gazdája és rendszeresen ápolják (volt a nyakörvén oltási bizonyítvány), mégis hozzánk szegõdött. Követte a lovakat rendületlenül. Olyan otthonosan mozgott, azt gondoltuk, biztos a környékrõl származik. Bízom benne, hogy miután otthagyott minket, épségben hazakerült.Csuti! Mi is megyünk Fótról, a Határ tanyáról lovazni. Nem tudom, merre vesszük az irányt, talán összetalálkozunk. Az idõ pedig jobbra fog fordulni. (Ónosesõ helyett hóvihar :D )

#93 dad

dad

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 18. - 10:38

[QUOTE]Eredeti szerzõ: smoft:[QB] Dad!Csak nem a Pólust javasolod Timinek? Posted Image Szia smoft!De igen tongue.gif , ezek szerint ismered...Vélemény?

#94 smoft

smoft

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.811 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 18. - 14:55

Persze, hogy ismerem, rengeteg idõt töltöttem ott - az is lehet, hogy ismerjük egymást. Vélemény? Posted Image ,csak Csilla tarthatna kicsit nagyobb rendet tongue.gif ;) .Most nincs idõm kijárni, meg máshová is szoktam menni egy kis lovat lovagolni. Te milyen gyakran jársz ki és melyik lovon szoktál ülni?

#95 dad

dad

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 18. - 15:08

Szia!Szerintem rend van...de persze nézõpont kérdése. Nem hiszem, bár lehetsléges hogy láttuk már egymást. Mi általában vasárnaponként tutira ott vagyunk, a többi idõpont változó....sajnos így télen csak a 7végére redukálódik.....Részemrõl Haly a befutó, igaz kicsit galád természetû, de nagyon jó ló! :D Bár már több lovon ültem...Szerintem jó hely, és Csilla nagyon rendes csajszi.

#96 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 18. - 15:52

Ti most Irinypusztáról beszéltek? Azt hittem ott csak bértartás van, bérlovagoltatás nincs. Vagy mégis?

#97 dad

dad

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 18. - 15:56

idézet:
Eredeti szerzõ: Csuti: Ti most Irinypusztáról beszéltek? Azt hittem ott csak bértartás van, bérlovagoltatás nincs. Vagy mégis? [/QUOTE]Nem, Gödrõl....Annak is a középsõ részén lévõ lovardáról.

#98 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 18. - 15:58

Ja bocs, a Pólus szó bekevert, mert Irinyipuszta a Pólus center mögött van. :D

#99 dad

dad

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 18. - 16:09

Egyazon személy a tulaj- ha jól tudom....

#100 iBIza

iBIza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.273 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 20. - 10:19

ELÕJÁTÉK:Csütörtökön beszéltem Attilával telefonon. Részlet a párbeszédbõl:- Jössz vasárnap? – kérdeztem én.- Hová? (Micsoda kérdés?! :confused: )- Hát lovazni.- Ja! Oda megyek.Szombaton még valami nyálka hullott az égbõl, ami le is fagyott rendesen mindenhova. Beszéltem Imrével is. Kérdeztem, van-e korcsolya a lovak lábán. Imre azt mondta épp szerelik fel. Mondtam neki, hogy Mormotáék aggódnak a másnapi lovaglás miatt. Imre szerint felesleges a Papírkabbojoknak parázniuk, mert jó idõt rendelt. Ebben maradtunk.AKCIÓ:Vasárnap reggel szikrázó napsütés fogadott. Mormotával és Icsivel indultunk Fótra. Felhívott DZ, hogy egy picit késésben van. Nevettünk, hogy megint párhuzamos lovaglást adunk elõ. ;) Mondtam is neki, hogy nem kell Simlist olyan fényesre kefélni, inkább pattanjon majd gyorsan nyeregbe. Közben haladtunk a 2/A-n. Mikor lekanyarodtunk, bõszen dudált valaki a másik sávban. Hát épp DZ volt, aki a lovához igyekezett.A Határ-tanyánál már nagy csapat gyûlt össze. Idõbe telt, mire minden ló harci díszben állt.Ki akartam próbálni, hogyan viselkedik Jedi a többi ló nélkül, ezért egyedül indultam DZ irányába. Jedi olyan volt, mint egy angyal. Posted Image Minden mozdulatomra reagált, figyelt. Nagyon jól együttmûködött, és az a versenyezhetnék sem volt benne, mint a többi ló jelenlétében. DZ elém jött Simlissel, sétáltattuk a lovakat, míg a csapat Imre vezetésével beért minket. A csapatlétszám ekkor 13-volt, ez késõbb már nem duzzadt, inkább apadt.Elsõ célpont Bócsa (Göd Újtelep) volt. A földutak még jegesek, csúszósak voltak, ezért a mezõk szélében haladtunk. Az elsõ vágtánál ketten nagyon lemaradtak. Én azt hittem, egyikük Tibor, Attila haverja. Kérdeztem is Attilát, tud-e Tibor lovagolni. Õ egyértelmû igennel válaszolt, mire én megkérdeztem, hogy akkor miért maradt le. Aztán felvilágosítottak, hogy Tibor ott halad eggyel mögöttem, és fültanúja volt kételkedõ szavaimnak. Hát ez már blama, romlik a látásom. :rolleyes: Icsi rögtön elõ is szedte a fémbutykost, hátha a benne lévõ védõital javít a szememen. Szerintem segített. Posted Image Mormotánál viszont épp ellenkezõleg hatott. Az alkohol hatására mindig kezdi összekeverni DZ-t a párjával, Icsivel. Most a fizikai próbáig (válltapogatás) nem jutott, de így is Icsinek szólította DZ-t. Bócsáig még volt idõ egy kis éneklésre is. Icsi megjegyezte, milyen jó, hogy nálunk van mindig a hifi – ez én lennék, mert szeretek énekelni. A Csomádi erdõben egy vágtaszakasznál eléggé felturbózták magukat a lovak. Az út helyett itt is igyekeztünk két szélen haladni. DZ-nek hatalmas pechje volt. Simlis egészen szélre nyargalt, és szembejött egy ág. Majdnem szó szerint, egy hajszálon múlott DZ szeme. Szép sérülést szerzett. Mérgelõdött is miatta, hogy másnap kék folttal a szeme körül kell majd vizsgáztatnia. A bócsai kocsmában nem volt jégkocka, így a pocsolyák jegét zacskóba rakva próbálta DZ enyhíteni az ütés következményeit.A továbbiakban Csomád felé vettük az irányt. A falu elõtt volt egy vágtaszakasz. Még az elején Imrének le kellett szállni Rióról (tán a kalapját hagyta el?). A többiek elhúztak, egyedül Csilla és én vártuk meg. Hiába, a fogadott családnak is össze kell tartania. Tetszett, hogy Jedi nem ment birka módra a többeik után. A kocsmában forralt bort szürcsöltünk, miközben Attilát új lováról, Jigitrõl faggattuk, akit hétfõn hoznak el Akasztóról.Csomád után búcsút vettünk DZ-tõl, haza mentek Simlissel. Mi még vágytunk egy kis zsíros kenyérre, átlovagoltunk hát Veresegyházra. A kocsmában Ivó a nevéhez méltóan viselkedett, azaz ivott alkoholt tisztességes mennyiséggel. Meg is lett a hatása hazafelé. Be nem állt a szája, fennhangon énekelt és kiabált. Ha lett volna nálunk pisztoly, már nem lenne az élõk sorában, mert valaki lepuffantotta volna.Az egyik vágtánál egyszer csak azt láttam, hogy Csilla a ló oldalánál lóg. Majd tovább csúszott és a földön landolt. Biztos nem tudta „koordinálni” Dáliát. Annyira abszurd volt a helyzet, hogy a röhögéstõl jó darabig nem bírt felszállni. :D Késõbb a biztonság kedvéért átült Ivó elé Bonira, és Dáliát száron vezették. Ez egészen addig mûködött, míg Imre vissza nem parancsolta õt. A saját lovára átszállás sem ment zökkenõmentesen, mert Boniról a földön kötött ki, maga alá gyûrve a karját. Fájlalta is utána nagyon.UTÓJÁTÉK:A visszafelé vezetõ úton ránk sötétedett. Ez volt a kisebb baj. Gondot inkább az újra beállt fagy jelentett. Szerencsére a lovak elsõ lábukon már téli „papucsot” viseltek, így kisebb csúszkálással megúsztuk. Hazafelé autózva kitárgyaltuk a nap eseményeit. Egyértelmûen megállapítottuk, hogy ismét tartalmas napot hagytunk magunk mögött. [ December 20, 2004, 09:23: Az üzenetet átszerkesztette: iBIza ]

#101 iBIza

iBIza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.273 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 20. - 11:18

Kihagytam valamit a beszámolóból! Van egy jó kis mezõ Csomádtól nem messze. Ott rendeztünk tegnap egy nagy "ereszd-el-a-hajam" vágtát. Az aprópót az adta, hogy ment a rivalizálás, Dália, Ali vagy Bársony a leggyorsabb ló. Már elõre tippelték a sorrendet. Imre kijelölte a pályát. Feláltunk egy vonalba és nekilódultunk. Gyönyörûen menyúltak a lovak, élvezték a nyargalást. Az esélyesnek tartott Dália végzett az élen Csillával. Utána nagy meglepetésre Szeress galoppozott Icsivel a hátán. Harmadik pedig Jedi lett velem Posted Image Posted Image . Hagytam, hogy szaladjon, és könnyen elhúzott a két másik favorit, Ali és Bársony mellett. Én nagyon örültem ennek az eredménynek, hisz elsõsorban jó természete miatt szeretem Jedit.Szóval jót rocsóztunk. Néha kell ilyen is.

#102 discozombi

discozombi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 780 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 20. - 11:49

Ismét jót lovaztunk! Posted Image Leszámítva a szembetámadást. Posted Image Este otthon elzavartak orvoshoz, jelentem megmaradok. Részletes beszálmolót - szokás szerint - késõbb írok. ;)

#103 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 20. - 12:24

Ibiza! Na akkor sikerült elkerülnünk egymást, ugyanis mi is voltunk Csomádon! És mi is ittunk forraltbort a kocsmában (de lehet, hogy ez egy másik kocsma? Asszem Boszorkány a neve? :confused: )Gyönyörû napos idõ fogadta a lovasokat Gödön vasárnap délelõtt! Végre sikerült Pendemoniumékkal találkoznom és lovagolnom! 5-en indultunk neki a terepnek.Bevallom, azt hittem a homokos talajból nem lehet korcsolyapálya, de mégis. Ahol autóval lejárták azt a kevés havat, ott lejegesedett. Így viszonylag lassan tudtunk haladni, de azért voltak ügetõ ill. vágtaszakaszok. Na ez utóbbinál az elején volt egy kis parám, mert Titánia, akin most ültem elõször -szokása szerint, mert más alatt már láttam- piciket bakolgatott. Aztán végigügettünk azon az ösvényen, ami a múlkor is annyira tetszett, ilyen "egyszemélyes" kis kanyargós csapás. Majd sokat voltunk kénytelenek lépni Csomádig, mert jeges volt az út. Viszont visszafelé Csomád után volt egy hosszú, puhább talajú, nem csúszós földút, ahol egy baromijót vágtáztunk! Pende és Pende ment elöl, Titi és én utánuk és a két angol televér nagyon jól elkapta a tempót. Nem mentünk nagyon gyorsan, csak Titinek tetszett, hogy végre hosszabban megyünk és nem fogom vissza. Na meg ekkorra már a parámon is segített a forraltbor és Pende bíztatása. :D Szóval nagyon jó terep volt. 3,5 órásra sikerült, amit otthon alig tudtam kimagyarázni, mert máskor nem szoktunk ilyen sokáig lenni. Sajnos rövid volt a hétvége...

#104 iBIza

iBIza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.273 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 20. - 12:44

Csuti! Szerintem ugyanaz a kocsma lehetett Csomádon. Hátul az udvarban ki lehet kötni a lovakat. Kár, hogy nem találkoztunk! Mi kora délután, 2-3 között (nem az órámat néztem ;) ) jártunk ott. Gyakorlatilag fél 11-tõl este 6-ig lovagoltunk, leszámítva a vendéglátóipari egységekben tett látogatást.Szerencsére Imre jól ismeri a terepet, nagyon jó szakaszokat találtunk. Lendületes, jó tempójú túrát tettünk.DZ! Örülök, hogy nincs semmi komoly a szemeddel! Hányan kérdezték már meg, hogy mi történt Veled? ;) Mondtad nekik, hogy legalább 5 gonosz útonálló haramiát intéztél el egymagad, puszta kézzel, és Neked éppen csak karcolás lett az arcodon :D

#105 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 20. - 13:03

Mi 13 órakor voltunk ott. Igen az, ahol hátul ki lehet kötni a lovakat! Meg lehet lottózni is. Pende meg is játszott egy teljesen idióta kombinációt, ugyanis mindegyikõnktõl kért egy számot. A 25 volt benne a legnagyobb szám.Fincsi volt a forraltbor és egész ütõs, ugye? :D

#106 iBIza

iBIza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.273 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 20. - 13:23

Hogy a forralt bor volt-e az ütõs, vagy az Icsi laposüvegében lévõ nedû, esetleg a Bócsán már magunkba "erõltetett" rumos kóla, az jó kérdés. :D Akkor mi lekéstünk benneteket Csomádon. Sebaj, egyszer csak össze fogunk találkozni egy lovaglás alkalmával.Visszaszámolva a hozzászólásokat, századik voltam ebben a topikban.

#107 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 20. - 16:04

dad!Holy-t, vagy Haly-t, vagy, hogy is írják én is jó fejnek tartom, de rémesen makacs!Nálam kifejezetten élvezte, hogy gonoszkodhat!Erre a hétre igértem neki répát, remélem ez bejön!Max. elélógatom!

#108 dad

dad

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 20. - 16:47

Haly, csak elõször "szívatós"! Utána, ha egy picit határozottabb az ember, és nem enged meg neki ezt-azt (kihúzni a szárat, másfelé elengedni mint az útirány) akkor iszonyat kezessé válik...Terepen szerintem a lehetõ legjobb ló! Bátor és készséges! Sok sikert hozzá, bár irigykedem, mert nekem is a szívem csücske ;) Mikor mész legközelebb? [ December 20, 2004, 16:29: Az üzenetet átszerkesztette: dad ]

#109 Mormota

Mormota

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 24 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 20. - 18:52

Ibiza!A rocsót meg kéne ismételni! Alinak a lekötött fejével nem voltak egyenlõek az esélyei.

#110 smoft

smoft

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.811 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 20. - 19:59

Na akkor most én is beszállok a Haly-imádók körébe, nekem is õ volt a kedvencem. A nyáron megpróbáltam belõle díjlovat fabrikálni (már amennyire az én tudásom engedi, ami nem mondható túl nagynak, sõt!), két hétig minden nap lovagoltam - a végére már egész szépen csinált egy pár dolgot. Még vállat-be-t is tud, próbáljátok ki, ha van alkalom! Azzal viszont vigyázat, hogy ha combra engedést csináltok vele, akkor egy idõ után fordulás helyett is hajlamos eltolódni. Nagyon cseles jószág... Kis bumburnyák... Az a baj vele, hogy népló és minden kezdõ kisgyerek összevissza rángatja a száját, nem csodálom, hogy elege van szegénykémnek. Amúgy kicsit piszok disznó, ez tény, de én szívesen küzdöttem vele.Mondjuk voltam kint a múlt héten, vagy elõtte valamikor látogatóban, akkor nagyon összeakasztottam vele a bajszomat, mert folyton bele akart menni a gödörbe (az alsó fenyõfa helyére).Egyébként én Ramirezt szeretem még, csak vele meg az a probléma, hogy túl automata... ;) Szöszi az meg egy varrógép, Ricsi csak kétszer tudott rávenni, hogy ráüljek. Medo-t Uzsi kisajátította (Gábor), Balu kis sunyi, nem nagyon szívlelem, Darázs még jó - bár nagyon nagyon kiáll a marja és szõrén rettentõ kényelmetlen!!! (fõleg vizes farmerben :D )Az új bértartott lovacska jó fejnek tûnik, egyszer szívesen kipróbálnám - bár sajnos most nem visznek arra az útjaim :(

#111 discozombi

discozombi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 780 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 20. - 23:41

Szemmel verveAmikor csütörtökön megcsörrent a telefonom és láttam, hogy Ibiza hív, rögtön tudtam, hogy újabb lovastúra van készülõben. Pénteken nagy mázlim volt, reggel már 8-ra kimentem és éppen sikerült az ónos esõ elõtt mennünk egyet. A szombat horror volt, minden út fagyos. Ezekkel az elõjelekkel vártam a vasárnapi túrát. Vasárnap reggel nem volt könnyû felkelni, ennek köszönhetõen az eredeti 10 órás indulás nehezen jött volna össze. Szerencsére a többiek is megcsúsztak, és ahogy már korábban olvasható volt, éppen a fóti Coránál találkoztak autóink, de úgy, mintha csak elõre meg lett volna beszélve. No igen, szervezni tudni kell! Kevés abrak, lópucolás, nyergelés és Ibiza telefonja után megnyugvás, hogy nem elkésés és beégés - szerintem. Neki is indultam, várakozás közben legeltettem és vizsgálgattam a talajt. A talaj bíztatóan kezdett olvadozni. Meglepetésemre Ibiza egyedül jött. Na igen, egy Jedivel könnyû (még, ha néha vissza is tér)!Nem tartott soká a páros lovaglás, a fõerõk megérkeztek és hamarosan az elsõ bemelegítõ ügetésre és vágtára is sor került. Az elsõ húzósabb szakasz egy kicsit havas - de nem csúszós - erdei úton jött. Egymást követve, a követési távolságot állandóan figyelve haladtunk. Az elõttünk haladó szürke láthatóan nagy kedvvel rúgta volna Simlist, aki készségesen adta volna tovább az ajándékot. Talán egy értékelhetõ szügyest ki is osztott hátra. Eddig számomra ismerõs utakon mentünk egészen a Bócsai felüljáróig. Gödön már voltunk, de nem azon mentünk át az új 2-es felett. Ez indokolta azt is, hogy az emelkedõre nem a jeges (nek látszó) úton vágtáztunk fel, hanem mellette a füvön, miként mások is. A gond ez utóbbiból lett. Mikor észleltem, hogy vágtatempóban jön szembe egy fa, ki akartam térni jobbra, az út felé. Azonban tõlem jobbra faros kancák és erõs heréltek tömege nyomult felfelé, így egy megoldás maradt: lehajolni, amilyen mélyen csak lehet. Ha onnan nézem, hogy még megvan mind a két szemem és mûködõképes, akkor ez sikernek, ha belenézek a tükörbe, akkor kudarcnak értékelem. Az igazság valahol a kettõ között van. Az esemény után lóról le és havat, jeget az arcra. Az egyébként is a hideg idõ és a jegelés biztos segített valamit, de legalábbis annyit, hogy nem fájt. Bócsán jött az újabb meglepetés, nincs jégkocka a kocsmában! Marad a befagyott tócsa bõséges kínálata. Az irányt innen Csomád felé vettük. Ismét ismerõs utakon, kivéve azt az erdei zsákutcácskát, ahol a kígyó fejébõl lett a farka. Csomádhoz közel felidéztem magamban a múltkori párhuzamos túrát, természetesen helyenként azonos útvonalon mentünk, mint akkor visszafelé. A kocsmát a temetõ felõli úton közelítettük meg. Szeretem ezt a helyet, sokat járunk ide, innen szerintem Simlis nélkülem is hazatalálna már. A hely szereti és szívesen fogadja a lovasokat. (Múlt szombaton is jártunk itt.)Innen a megfogyatkozott csapat Veresre ment tovább, mi azonban haza. A Nap lemenõben volt, arra gondoltam, hogy a hegyen nem szívesen kelnék át tükör jégre fagyott úton. A számításom nem volt téves. Az északi oldalon, ami szerencsére a rövidebb és felfelé kell kapaszkodni, sem volt még gond. Lefelé pedig lankásabb és a lemenõ Nap még nem engedte, hogy lefagyjon az út. Szerencsém volt, mert a következõ emelkedõn, aminek van alternatívája (szántóföld) már veszélyes vállalkozás lett volna felmenni. És ahogy Ibiza írását olvastam, Veresrõl nem is értem volna haza emberi idõben. Mellesleg - bár Simlis a helyére került - emberi idõben én nem kerültem haza, mert pár kört még kellett futnom a hazai egészségügy pályáján. A kis szépséghibát leszámítva a túra jó volt. Bármikor mehet a következõ!

#112 dad

dad

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 21. - 11:15

discozombi: gyors regenerálódást kívánok, és élmény volt olvasni a beszámolód, már csak azért is, mert nekünk Gödön nem volt ilyen szerencsénk a talajjal Posted Image

#113 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 21. - 12:14

Én mint írtam a lekenyerezéssel próbálkozom!Valószínüleg csütörtökön ÉS/vagy vasárnap megyek, ez sokmindentõl függ!Pl.:idõjárás, rokonság, stb.Sajnos, ha minden igaz a jövõ évig ez a két alkalom maradt! :( Posted Image

#114 dad

dad

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 21. - 12:16

A lényeg hogy megoldódni látszik a múlt héten még kétséges lovas- helyzeted ;) Igen az idõ és a talaj most nagyon zûrös arrafelé... Posted Image Mi reménykedünk, hogy jó lesz!Sok sikert az idõhöz, és Halyhoz! Posted Image

#115 dad

dad

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 21. - 12:21

[QUOTE]Eredeti szerzõ: smoft:Szia!Csatlakozhatnék a leírtakhoz annyival hogy:Szöszi a legkedvesebb ló, csak sajna elég "pattogós" az ügetéseHaly haláli, ha hagyod hogy szivasson, végig szivat is, ráadásul minden elsõ-alkalmas lovassal tréfálkozik.Medó: a karámból kihozni nem egyszerû, a hátán kezes, de elég ijedõsRami: tündér, sajna õ is elég ijedõs, és elbújik a többiek mögé Posted Image Balu: borzalmasan "rossz"! Versenyszellem, és szinte az összes lovat utálja, egyébként kellemes léptû lóMindegyikük tünemény....a maga nemében Posted Image

#116 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 21. - 12:27

Ahogy írtad egyszer, imáinkba foglalhatjuk az idõjárást is!

#117 dad

dad

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 21. - 12:30

idézet:
Eredeti szerzõ: kt-gyu: Ahogy írtad egyszer, imáinkba foglalhatjuk az idõjárást is! [/QUOTE]Legalább így karácsony környékén gyakorolhatjuk a vallást :D Posted Image Csak VICC volt!!!Bár hozzáteszem mostanság egész jó idõ van- bejött a kollektív fohász Posted Image

#118 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 21. - 12:33

Be!És maradjon is így legalább még a héten, mert az biztos, hogy nem ússzuk meg az egész telet hó, jég és egyebek nélkül, sajnos!Bár ha rajtam múlna...

#119 discozombi

discozombi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 780 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 21. - 13:15

idézet:
Eredeti szerzõ: dad: discozombi: gyors regenerálódást kívánok, és élmény volt olvasni a beszámolód, már csak azért is, mert nekünk Gödön nem volt ilyen szerencsénk a talajjal Posted Image [/QUOTE]Köszi! Többszörösen is szerencsések vagyunk, tegnap is egész tûrhetõ volt a talaj. Remélem ma is meg tudom vizslatni! ;)

#120 iBIza

iBIza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.273 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 21. - 13:26

Én is kiugrok ma Fótra. Megmutatom a barátnõmnek Jedit. (A beavatottak tudják, miért.) Még akár egy kis lovaglás is lehet a dologból. Ilyen szikrázó napsütésben szinte szenvedek bent ülni az irodában.Szerencsére a hétvége élményei (lásd fentebb) még kitartanak.DZ!Jó lovazást Simlissel!