Ugrás a tartalmakhoz

Fotó

Mitől Lehetne Még Jobb A Lovas Helyzet?

• Please log in to reply
773 válasz a témához

#761 Eva

Eva

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2017 szeptember 7. - 18:14

Gondolom ott mar kialakult a hatter stab, rutinosa leosztva kinek, mikor, mi a feladata.
  • N.C. kedvelte

#762 N.C.

N.C.

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.577 hozzászólás

Közzétéve 2017 október 19. - 6:59

https://www.facebook...77949715570085/

#763 Robi

Robi

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.830 hozzászólás

Közzétéve 2017 október 19. - 9:32

Remélem, rosszul érzem, de nekem ebből az "olló nyitása" érződik.

#764 N.C.

N.C.

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.577 hozzászólás

Közzétéve 2017 október 19. - 21:34

Most hogy így mondod....

Talán nem kell tartani túl nagy hatásfoktól: Budai vezette a végén az iskolai lovasoktatási programot is.

#765 Ernest

Ernest

Tele van a levelesládája

• Fórumtag
  • 13.564 hozzászólás

Közzétéve 2017 október 22. - 7:55

Ebben az anyagban is megemlítődik az örök, de üres szlogen, a kommunikáció a társadalom felé. :D

Legújabb élményem:

- Mikor teszitek fel a részletes napi programokat?

- Nem lesznek részletes programok, mert úgyis csúsznának, ki van írva, mikor kezdünk, oszt akkor kezdünk.

Egyből lemondtam a 200 km-es autóútról.:D

• Eva és Kistáltos kedveli

#766 Robi

Robi

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.830 hozzászólás

Közzétéve 2018 február 25. - 2:25

"Ha tehát a' lótenyésztésből hasznot lehet várni, akkor a' lovak tenyésztésének sikere lészen; ha pedig hasznot várni nem lehet, akkor Hazánkban a' még fenn álló ménesek is kevesedni fognak."

(1828)

#767 N.C.

N.C.

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.577 hozzászólás

Közzétéve 2018 május 18. - 22:13

Szerintem érdemes végigolvasni:

https://index.hu/spo...szalajka_volgy/

#768 Ernest

Ernest

Tele van a levelesládája

• Fórumtag
  • 13.564 hozzászólás

Közzétéve 2018 május 19. - 15:45

Nekem mondjuk teljesen vegyes érzelmeim vannak ezzel az üggyel kapcsolatban. Ha például azt a problémát tekinteném csak, hogy nincs fűtés, kénytelen lennék az újságírót a szakmai hozzá nem értés csimborasszójának nevezni, hiszen a történelem eddig leélt részében a ló szőrrel védekezett, a néző meg öltözettel. Át van itatva ez az egész a politikai gyűlölködéssel, természetesen, a lapáttal összehordott érvek egymáson csúszkálnak. Nem vagyok építész, de hogy egy nagyobb alapterületű és nézőterű építmény nem lineárisan drágul, azt is nagyon jól el tudom képzelni. Másfelől meg, ha Szilvásvárad nevét hallom, eszembe jut az, hogy egyszer voltam ott tömegközlekedéssel lovasversenyen, az kibírhatatlan teher (kb délután négykor ment az utolsó vonat Eger felé, a versenyben természetesen akkor kezdődtek a magasabb számok, és ezzel együtt is valami munkásvonattal értem be hajnalban a fővárosba - ez a hetvenesekben volt, gondolom, a menetrend most sem kedvezőbb). Aztán voltam a nyolcvanasok elején autóval is, de, mint írják, az sem egy mellékes kihívás. Azt el sem tudom képzelni, hol alszanak ezek mind, hiszen a lovasok, szülők, lóápolók, barátnők nyilván elfoglalják az összes szálláshelyet. Megint másik szempont, hogy ha felteszik a kérdést, hová raknál egy bazi nagy lovas centrumot, az első válasz alighanem csak az lenne, hogy valami lóhoz köthető helyre. Hogy ezek mind a világ végén vannak... Közlekedés szempontjából a budaörsi síkra kellett volna tenni, oda két autópálya is csatlakozik, meg még a nullás. Hogy ott már nincs hely, hja, akkor mégsem oda. Akkor tegyük oda, ahol hely van, mondjuk Békéscsaba külterületére. Hogy arra meg ki jár a csabaiakon kívül... A kör kezd bezárulni. :D Aztán jön ez a szilvásváradi sporteredménytelenség. Ez meg szerintem mindig is így volt. A Bükkben sok éve lipicaiak teremnek, a lovasversenyeken meg sok éve zömmel más lótípusokat látni. Pukk. :D Hogy drága a Colosseum üzemeltetése... Hát, elvtársak, a nulla program nem kerül pénzbe, minden más meg többe van, ugye? Ez az élet meg már csak ilyen. A Szalajka-völgy eleje szerintem már a nyolcvanasok elején is tökéletesen kereskedelmiesítve volt, mentünk a giccskavalkádban és a sültkolbászkavalkádban, az eddig nem volt baj?  Ésígytovább, végtelen sorban.

• fafaragó kedvelte

#769 N.C.

N.C.

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.577 hozzászólás

Közzétéve 2018 május 19. - 21:06

A cikknek melyik tényként közölt állítása valótlan?

#770 Robi

Robi

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.830 hozzászólás

Közzétéve 2018 május 20. - 8:13

Nekem semmi bajom, hogy Szilvásváradon fejlesztenek. A gond csak a nagyságrenddel van (a módja már itt nem tárgyalandó közéleti kérdés). Azt egy hülyegyerek is tudta, hogy ott egy ekkora intézményt nem lehet rendszeresen (fenntarthatóan) rentábilis rendezvényekkel kitölteni. Pedig ez nem is annyira speciális, mint egy focistadion. Ahhoz, hogy edzésekre bérbe vegyék külső, fizetőképes partnerek az elhelyezkedése nem igazán (egyáltalán nem) szerencsés, mert nem esik egybe területileg a potenciális igénybevevőkkel és a vázoltak szerint az elérhetősége sem alkalmas erre. Az itt önfenntartóan kivitelezhető rendezvények résztvevői is meglehetősen szűk bázist jelentenek, mivel elégséges nemzetközi rendezvényt nehézkes ide összehozni (vilábajnokság, európabajnokság, olimpia, regionális versenyek), a hazai lovassport társadalom kevés kivételtől eltekintve nagyon költségérzékeny.

Bőven elégséges lett volna szerintem egy szolidabb méretű, kivitelezésű, kevesebb fix néző befogadására alkalmas (a néhány évente sorra kerülő nagy  rendezvényekre pedig gazdaságosabb lenne ideiglenes kiszolgáló létesítmény [mobil lelátó, ideiglenes parkoló...] intézmény kiépítése. Helyette pedig a fennmaradó keretből a végeken, a nagyobb "lósűrűségű" területeken lehetett volna javítani az infrastruktúrán a "tömegbázis" jobb kiszolgálása, növelése érdekében. 

Stadion üzemeltetés

debreceni stadiont üzemeltető cég

hogyan éri meg stadiont üzemeltetni Magyarországon?

Azt azért figyelembe kell venni a számoknál, hogy ezek még új egységek, ahol az idő vas foga még nem sokat dolgozott. A fenntartási, javítási, felújítási költségek igazán ez után fognak emelkedni.

#771 Ernest

Ernest

Tele van a levelesládája

• Fórumtag
  • 13.564 hozzászólás

Közzétéve 2018 május 21. - 7:47

A cikknek melyik tényként közölt állítása valótlan?

Hát, ha nem akartad érteni, amit írtam, akkor nem akartad. :D

#772 Ernest

Ernest

Tele van a levelesládája

• Fórumtag
  • 13.564 hozzászólás

Közzétéve 2018 június 14. - 16:02

Ugyanaz a hangszerelés:

Háromnapos lovaspóló verseny hirdetve holnaptól, Budakeszin.

Már két hete nézem a Details soon! kiírást. :D

Nyilván felázott a pálya annyira, hogy a verseny jól tönkretenné, meg tán veszélyes is lenne, de hát miért nem mondják?

Igaz, hogy holnap csak 14:00-ra van a kezdés írva, tehát még fél napnál is több van vissza. :D

#773 N.C.

N.C.

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.577 hozzászólás

Közzétéve 2018 június 24. - 15:20

https://athk.naik.hu...sodik-egyezteto

#774 Robi

Robi

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.830 hozzászólás

Közzétéve 2019 január 12. - 13:22

Ezek a legjobb lovastúra-útvonalak most Magyarországon - itt a lista!??

A lista alapján elég nehéz útvonalat választani, végig járni. Vizuális vagyok, inkább térképen nézegetném!