Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lószőr-lóbőr


  • Please log in to reply
473 válasz a témához

#41 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 4. - 17:57

Mit tudtok ajánlani gomba ellen?

#42 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 4. - 19:04

Az attól függ. :) Hol van, mekkora terület és biztos hogy gomba-e?

#43 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 4. - 19:08

Biztos, hogy gomba, nem nagy felület, kis pöttyök. Az igazság, hogy nem jut eszembe a neve és bosszant. Fehér krém, egész jó illata van, és, ha minden igaz úgy keverik ki.

#44 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 4. - 19:58

Sok szer van (és a legtöbb fehér) - ezért érdemes bõrkaparékot vetetni, gombatenyésztést csinálni, és rezisztenciavizsgálatot - így direkt (célirányosan) tudod kezelni.

#45 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 4. - 20:46

Nekem most a neve kellene csak, mert idegesít, hogy nem jut eszembe. Azért kérdeztem, hogy ki mit ismer, hátha ráismerek.

#46 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 4. - 21:27

Imaverol? ;)

#47 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 4. - 21:56

Nem az, de köszi a segítséget. Azt hiszem h-val kezd.

#48 Honey

Honey

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.324 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 5. - 13:05

Sziasztok!A lovamnak pár hete hámlik a farokrépája, kisebb darabokban jön le a bõr róla. Azt hittem, h ekcéma, ezért elkezdtem kenni az elleni szerrel, de nem vált be. Viszket is neki, vakarja és emiatt egyre csúnyább lesz a farka. Nem hinném, h férgességrõl van szó, rendszeresen hajtva volt (egyébként most lesz megint) és a sörényélénél is hámlik, csak ott nem annyira. Gondoltam megkérdezlek titeket, hátha vkinek a lova produkált már hasonló tüneteket. :) Gondoltam a babaolajra is, h azzal kenegetném, hátha csak szimplán ki van száradva neki a bõre.Egyébként Honey is produkált hasonló gombás tüneteket, mint amirõl fentebb olvastam. Nekünk nem vált be az Imaverol, hanem egy folyékony, fehér lötyi használt. Sajnos a nevére már nem emlékszem, de sárga-zöld dobozban volt. :rolleyes:

#49 Muki

Muki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.078 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 5. - 14:50

En mindenestre mielott nekifognak kezelgetni keszitetnek egy parazitologiai vizsgalatot a borkaparekbol, ezt foleg azert hogy megkimeljem magam a folosleges kiadasoktol. Lehet hogy ruhosegrol lesz szo, a Psoroptes communis var equi, a lonal a hosszu szorokkel boritott testfeluleteken(farok,soreny) garazdalkodik. Mint irod, hamarosan feregtelenito akcio lesz, ugyhogy az estleges ruhoseget megoldhatod akkor is, ha egy szelesebb spektrumu feregtelenitot hasznalsz, itt foleg az ivermectin alapu feregtelenitoket ertve.

#50 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 5. - 20:01

En mindenestre mielott nekifognak kezelgetni keszitetnek egy parazitologiai vizsgalatot a borkaparekbol, ezt foleg azert hogy megkimeljem magam a folosleges kiadasoktol. Lehet hogy ruhosegrol lesz szo, a Psoroptes communis var equi, a lonal a hosszu szorokkel boritott testfeluleteken(farok,soreny) garazdalkodik. Mint irod, hamarosan feregtelenito akcio lesz, ugyhogy az estleges ruhoseget megoldhatod akkor is, ha egy szelesebb spektrumu feregtelenitot hasznalsz, itt foleg az ivermectin alapu feregtelenitoket ertve.

Maximálisan egyet értek. Egyáltalán nem biztos, hogy gomba - mielõtt feleslegesen kezelgetitek érdemes egy teljes körû bõrkaparékot csináltatni (gomba, baparazitológia, bakteriológia), rezisztencia vizsgálattal - így célirányosan lehet kezelni :)

#51 Honey

Honey

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.324 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 5. - 23:05

Köszi a véleményeket! :) Persze, bõrkaparék kivizsgáltatás, az vili, csak azért megkérdeztem, hátha a tünetek alapján meg tudjátok mondani, h mi lehet. Én nem gombára gondoltam, az azzal kapcsolatos hozzászólásomban az elõttem írónak reagáltam még. De létezik az, h egy lónak csak szimplán ennyire száraz a bõre? Bár eddig nem volt ilyen. :rolleyes:

#52 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 6. - 7:54

Most írta Muki, hogy például rühösség is lehet. Ne varázsolgass vele; hívj orvost, vizsgáltasd meg és aszerint kezel(tes)d; mert ha sokat játszadozol laikusi, hasracsapásos ötletek alapján, esetleg a szimpla "táblákban hámlik" átmehet egy olyan mély gennyes bõrgyulladásba hogy csak pislogsz majd.

#53 Honey

Honey

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.324 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 6. - 8:35

Rendben, azt teszem.

#54 Guest_Seabiscuit_*

Guest_Seabiscuit_*
  • Guests

Közzétéve 2006 november 29. - 21:18

Na szóval van egy lovam nyár elején mindig olyan ekcéma-féleség jön ki.A fején durvábban, de máshol is jelentkezika probléma . Mi betadin szappalanal kezeljük ,de így is 2,5 hónap kell ahoz h teljesen begyógyúljon is újra kinõjön a szõr. Aki tud erre vmi jó kezelést kérem azonnal írjon. köszi elõre is :Seabiscuit

#55 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 30. - 10:39

Lehet kapni Leovet termékeket, van egy bio-olaj nevû szer az teljesen jó ilyenre.Az aloe vera szintén nagyon jó hatással lehet bõrproblémákra, emellett pl. a teafaolajjal való lefertõtlenítés is jó, mert szárítja a bõrt. ( pár csepp olaj 1 dl vízbe vagy olajos -vizes oldatba, melegen )Üdv.

#56 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 15. - 11:57

A rühesség mennyire fertõzõ a többi lóra, más állatokra, emberekre nézve? Egyáltalán mi ez, mitõl alakul ki, és mivel szokás kezelni?

#57 laan

laan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 279 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 20. - 12:19

TÖRÖLVE

Edited by laan, 2007 február 21. - 17:06.


#58 Guest_adriennmole_*

Guest_adriennmole_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 20. - 21:12

Sziasztok! Az én csikóm alapjáraton tök jó kis pacc,de pucolni... azt nem akaródzik engedni.Már "csimbókosodik" a hátsó lábán meg a hasán a dolog...Eleinte sehol sem engedte a pucolást,de mostmár a hátát,az elejét meg mindent enged,csak a hasát meg a hátsó lábát nem.Pedig a lábait is fel lehet venni, szépen adja mindet és különben jól is viselkedik,de amint a hasát akarom pucolni kirúg...Jövõ hónapban lesz 1 éves kb: 2hónapja vettem, és igaz, csõdi is, de valahogy meg kéne pucolnom!!!Na de hogyan?

#59 Guest_Regina_*

Guest_Regina_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 20. - 21:46

Lehet, hogy volt neki vmi rossz élménye, vagy csak simán agyas, vagy elvan kapatva.Oda kell neki csapni, azt utána nincs gond.De lehet falkavezér problémák vannak.

#60 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 20. - 21:55

Egy lóidomár azt mondja, hogy a lovak falkában élnek? :gm:Ami az odacsapást illeti, nem biztos, hogy utána nem lesz gond. Lehet, hogy még több gondja lesz.

#61 Guest_Regina_*

Guest_Regina_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 20. - 22:01

LehetDe nálunk is ilyen probléma volt, h csak x helyeken lehetett kefélni a drága szõrzetét.Utána kapott, megmutattam, h egyenlõre még nálam a szár(persze finoman)Azóta no problam

#62 calypsoo

calypsoo

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.080 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 21. - 22:24

Sziasztok! Az én csikóm alapjáraton tök jó kis pacc,de pucolni... azt nem akaródzik engedni.Már "csimbókosodik" a hátsó lábán meg a hasán a dolog...Eleinte sehol sem engedte a pucolást,de mostmár a hátát,az elejét meg mindent enged,csak a hasát meg a hátsó lábát nem.Pedig a lábait is fel lehet venni, szépen adja mindet és különben jól is viselkedik,de amint a hasát akarom pucolni kirúg...Jövõ hónapban lesz 1 éves kb: 2hónapja vettem, és igaz, csõdi is, de valahogy meg kéne pucolnom!!!Na de hogyan?

Szió.Elõször ne a kefével, hanem a kezeddel próbáld simogatni a problémás testtájakat. Lehet hogy simán csak csiklandós, ekkor is elõször kézzel próbáld, és jól nyomd rá a kezed elõször az oldalára, utána lassan haladj a szegycsont fele, és ha ott tûri akkor hátrafele a hasához. Próbáld esetleg vakargatni, de középerõsen (ne durván, de ha nagyon finoman simogatod, akkor csiklandozod!)Ha ez megy akkor elõször gumivakaróval próbálgasd a többit (és elõször nem cél a csimbókok leszedése, az majd késõbb), és használj végül rövid sörtéjû gyökérkefét.A comb belsõ felét ne is pucold csak szõrkefével,ha a comb külsõ oldalát sem hagyja akkor próbálkozz elõször azzal hogy kézzel a marját vakargatod, majd a hátát, farát és végül a farokrépáját. Várd meg amíg laza lesz, vagy felemeli a farkát ekkor lassan vakargathatod a combjafelé haladva, amikor behúzza vagy leszorítja a farkát akkor visszatérsz olyan területre ahol már tûrte vagy jól esett neki a vakarászás és innen haladsz újra a comb felé. a lábszárát úgy pucold, hogy felveszed neki az egyik hátsó lábát és szõrkefével pucolást imitálsz (nem éppen hatékony pucolás, de most a szoktatás a lényeg). Méncsikónak ha lehet ne adj ilyenkor jutalomfalatot, mert elõfordulhat hogy csipkelõdni kezd, kancánál ez célravezetõ lehet.A másik módszer nehezebb esetben: ugyanúgy kézzel simogatod (kötõfék legyen a csikón, meg vezetõszár), és ha olyan pontra érsz ahol kirúg akkor nem rántod el a kezed (általában nem a hasa felé rúg hanem ki és oldalra...ebben az esetben mûködik csak a dolog, ha a hasa alá rúg akkor röviden lehet figyelmeztetni a vezetõszár meghúzásával, de ez a végsõ eset, türelem, türelem!! és ez utóbbi csak egyszer, mert ha egybõl nem érti meg akkor tízbõl sem). Szóval oldalra rúg, nem rántod el a kezed hanem a hasán tartod, a másik kezeddel magad körül forgatod ha ellépne. Addig nem veszed el a kezed amíg meg nem áll, de akkor azonnal. Ezt a "kézrátétes módszert" addig ismetélgetjük napokon át amíg végül hagyja és késõbb jöhet a szõrkefével történõ próba.Lehet hogy az egész megoldódik egy nap alatt (max 2*10 percig szórakoztasd naponta ezzel), de legtöbbször hetek kellenek, mire a hasát teljesen megpucolhatod.A méncsikók önfejûbbek és érzékenyebb lelkivilágúak mint sok kanca= türelem, kitartás és határozottság kell hozzájuk, de fõleg dupla adag türelem.Caly- ma grafomán

#63 Kóserka

Kóserka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 186 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 21. - 23:31

adriennmole! 2007.02.12.-én mivel már feltetted ezt a kérdést a Problémák a ló és lovaglás témában kicsit fura, hogy még mindig uez a problémád áll fenn. Talán ha az akkoriban írt tanácsokat megfogadtad volna, feltéve hogy rendszeresen ápolod a lovadat, megkockáztatom mondani hogy már nagyfokú javulásnak kellett volna bekövetkeznie azóta a csikód hozzáállásában! Az én lovam is ugyanilyen csiklandós volt és rendszeres, türelmes, következetes bánásmóddal 1 hónap alatt is sokat javult ezen a téren ! A calypsoo által leírtak nagyon hasznosak és ha megfogadod és nap mint nap próbálkozol is vele biztosan eredményre is vezetnek! Fõképp ilyen fiatal korban még könnyebb is a szoktatása, ezért javasolom hogy most kell nagyon rajta lenni hogy ez a dolog neked megváltozzon, mert késõbb mégnehezebb lesz! :)

#64 Guest_adriennmole_*

Guest_adriennmole_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 22. - 15:34

Calypsoo; Köszönöm a válaszod! Én is próbálkoztam már hasonlókkal,bizonyára ennek köszönhetõ, hogy már a többi részeken hagyja.A barátommal szoktuk pucolni mert olyan nagyon hevesen tiltakozik azellen,hogy a hasához érjünk,hogy neki kell fognia. Szinte tényleg fél az ott való érintésektõl.Az is probléma,hogy csak hetente 3napot lehetek vele,mert utolsó éves kollégista vagyok és nem tudok sûrûbben vele lenni. Arra is gondoltam már,hogy nyárig nem nagyon kínzom,hanem majd akkor ha kijön a fürdetõs idõ és megpróbálom vízzel,hogy ne húzzam a szõrét. Nemsokára ledobja a csikószõrt,talán akkor jobb lesz,addig meg próbálkozom a simogatással...Ja és tudom,hogy már írtam,meg hogy nem éppen a legjobb helyre,de én is hibázhatok nem csak a számítógép,mivel abba a témába nem tudok visszalépni,mert nem enged a gép...de ez más tészta.Kedves Kóserka és igen kb.1 hónapja írtam és még mindíg ez a problémám.(12 lovam volt és egyiknél sem volt ilyen)Ha gúnyolódtál rajtam,kérlek,gyere el és megmutathatod hogyan kell hozzáférni a lovamhoz. Ha nem akkor elnézést,de úgy éreztem,mintha lenéznél ezért.Pedig nem kéne,mert minden idõmet a lovammal töltöm,és igenis ápolom...Ja és azért kérek a neten tanácsot,hogy minél tökéletesebben megoldjam a gondom nem pedig azért hogy számon kérjenek,hogy egyáltalán foglalkopzom-e vele.És mindenkinek köszönöm a jótanácsokat,meg fogom fogadni!!!

Edited by adriennmole, 2007 március 22. - 15:35.


#65 Kóserka

Kóserka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 186 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 22. - 17:01

Kedves adriennmole! Semmi probléma!!! Lenézni nem szokásom senkit, fõleg a lovakat szeretõ emberekrõl azt tartom, hogy rossz ember nem lehet! Nekem 2 saját lovam volt "csak" eddig, neked 12 mint írtad, de én azért nem feltételezem rólad, hogy lenézel ezért! Talán nincs is létjogosultságom tanácsot adni mint 2 lovas ember egy 12 lovasnak, úgyhogy ezennel visszavonulok, kérek engedélyt meghunyászkodni! Tanácsaimat kérlek hagyd figyelmen kívül, mint ezelõtt egy hónappal is, nem is "okoskodok" neked tovább, így csak annyit zárszóként hogy: Kívánom, hogy megoldódjon a problémád õszintén, nem rajtam fog múlni ez biztos! :huh:

#66 Guest_adriennmole_*

Guest_adriennmole_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 22. - 21:00

Figyi,bocsi.Kicsit túlreagáltam! Elõttem nem kell hunyászkodni,csak úgy éreztem,hogy gúnyolódsz,meg ideges is voltam... Ne haragudj! Komolyan! És az egy hónappal ezelõtti tanácsokat el sem tudtam olvasni,mert ahoz a hozzászoláshoz nem tudok belépni. Na mindegy. Én mindenki jótanácsát,tapasztalatát szívesen veszem és hidd el próbálkozom is! Voltak már csikóim,felnõtt lovaim és volt akinek én is segíthettem...Nem kell visszavonulnod tõlem és ha van valamilyen ötleted én elfogadom!Soha nem nézek le senkit azért mert pl.2 lova van,volt idõ,amikor nekem egysem volt.Sõt jelenleg is csak egy van velem,és nagyon szeretem,és csak jót akarok neki,de még egy kicsit újak vagyunk egymásnak.(az adatlapomon van a képe)És még egyszer,komolyan,elnézést kérek tõled!Ne haragudj!

#67 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 22. - 21:11

Klikk ide, az egy hónappal ezelõtti tanácsokért :)

#68 Guest_adriennmole_*

Guest_adriennmole_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 23. - 9:03

Köszönöm,megnéztem!Ott is mindenkinek köszönöm(Kóserkának is)a segítséget!

#69

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 26. - 8:53

No, vissza az ekcémához.2. éve, hogy a kancámnak ekcémás tünetei jelentkeznek tavasszal és õsszel a farokrépáján (az alja, nem a töve, így férgesség kizárva, de egyébiránt is látta állatorvos és diagnosztizálta), ilyenkor kezelem is (jelenleg Pimafucort krémmel), de az a kérdésem lenne, hogy tud-e valaki olyan bio/homeopátiás/gyógynövényes szert, ami hatásosan elõsegíti a gyógyulást, illetve megelõzi a bõr sebesedését és a viszketést?..chyki írt fentebb valami bio-olajat, erre is kíváncsi lennék, illetve a Bioagrico-nak vannak ilyesféle készítményei, amikrõl tudok: az Itch névre elkeresztelt takarmánykiegészítõvel nem találkoztam még, de a Mange nevû spray-t magam is használom (azaz kaptam egy flakonnal tavaly). Ezutóbbi ideális lenne, mivel csökkenti a viszketést és távoltartja a külsõ élõsködõket is elvileg (a lovam ekcémáját is valószínûsíthetõen, mint általában, ezek okozzák, fõleg, hogy a tünetek kialakulása egybefügg egy költözéssel egy új területre, ahol másfajta kullancsok, stb is élnek) - csak sajnos az az igazság, hogy nem láttam a használat során, hogy annyira beválna :(Ha valakinek van valami okos ötlete, várom :)

#70 calypsoo

calypsoo

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.080 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 26. - 21:37

Szia Dé!Nem tudom, hogy ekcémára hogy hat, de mi használjuk az árnika olajat sebekre stb.Caly

#71 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 29. - 9:39

Mit tudtok ajánlani gomba ellen?

Tudom, már kicsit régen írtam, de azóta már sikerült megtanulni a szer nevét.Viszont lenne egy másik kérdésem: Tavasszal és õsszel milyen vitamin a legjobb a lovaknak, hogy a szõrcsere? Jól emlékszem biológiai ismereteimbõl, hogy a bõrnek A vitamin kell? És miben van a legtöbb ilyen vitamin? Mivel együtt szívódik fel a legjobban?

#72 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 29. - 9:45

csak állati termékekben. hús, máj, tojás.De ezeket nem esz a ló. :)Viszont a provitaminja a karotin, ami színes növényekben van: pl. sárgadinnye, sárgarépa.Vagy a szintetikus vitamin és ásványianyag kiegészítõkben.Ebbõl széles a paletta: salva, marstall, purina, Bábolna egyebek.így a legegyszerûbb pótolni.Répából vödörszámra adhatod neki nap, mint nap, tény, hogyha a lovat kérdezed, az utóbbi megoldást fogja választani.

Edited by agrobe, 2007 március 29. - 9:47.


#73 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 29. - 14:29

Köszi Agrobe!Répát, almát, szárazkenyeret, nyáron dinnyét (általában a héját, a görögnek) szoktam vinni neki. Akkor ilyenkor emelt adag sárgarépa dukál neki. A tápokat ha nem muszály nem erőltetem, és miután elég jól hasznosít, így nem is kell neki. Mostmár a csikóhája is alakul szép izomzattá, egyre formásabb.

Edited by Frakk0310, 2007 május 2. - 14:32.


#74 Kóserka

Kóserka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 186 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 29. - 19:02

Agrobe! Megcáfolnám, hogy nem eszi a ló a tojást. Régi lovam istállójába ki-be jártak a tyúkok, s egyszer kipróbáltam kíváncsiságból, hogy megeszi-e a tojást. S képzeljétek, úgy héjastól mindenestõl bemajszolta egybõl, gondoltam kevés mennyiség nem lehet ártalmas, így onnantól egyet egyet adtam neki naponta. Semmi baja az égvilágon tõle sosem volt, pedig héjastól ette sõt gyönyörû szõrzete volt és soha semmilyen bõrbetegség nem jelentkezett nála. Bár azt nem tudom, hogy minden lónak elõnyös lehet-e ez. Gondolok a kólikahajlamos lovakra. Egy szakember ha errejár érdekelne a véleménye errõl. :) :confused:

#75 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 30. - 7:41

Jó, a kutyám meg megeszi az olivabogyót, a ceruzát, az almát és a répát is.DE azért nem nevezhetõk ezek általános kutyakajának :DBaja nem lesz tõle, ha megeszi. Amúgy lehet, hogy a mész miatt fogadta el elõször és azért eszi meg a héját is.Frakk sárgadinnye, görögdinnye nem ugyanaz! :)és a húsban van, nem a héjban.Ha nem szereted a tápetetést, akkor nyugodtan adj neki répát kilószámra (napi 5-10 kg bátran!)Kiskereskedelemben, legalábbis nálunk répaügyben a Metro a legolcsóbb.(de így is többe fog kerülni, mint a legdrágább vitaminkiegészítõ)

Edited by agrobe, 2007 március 30. - 7:43.


#76 Kóserka

Kóserka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 186 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 30. - 17:57

Hát nem általános az biztos. Lehet, hogy ízlés dolga tényleg, mintahogy írtad is plként a kutyák esetenkénti furcsa ízlését. Ilyesmit én is tapasztaltam már. :D De szerintem, maga a tojás pontosan beltartalmi hasznos összetevõi miatt, héj nélkül mondjuk abrakhoz keverve fõként csikóknak kifejezetten hasznos lehet. :)

#77 Guest_Zebu_*

Guest_Zebu_*
  • Guests

Közzétéve 2007 április 30. - 16:42

Üdv! A WU2 sampon jó lószõrre? Melyiket válasszam: száraz töredezett hajra??? :D (na jó,ez poen)

#78 Guest_Regina_*

Guest_Regina_*
  • Guests

Közzétéve 2007 április 30. - 19:17

Üdv!

A WU2 sampon jó lószõrre?
Melyiket válasszam: száraz töredezett hajra??? :D (na jó,ez poen)


Nekünk jó volt ill még jó.

Szépen, tisztán csillógó szõr, sörény mi kell még?! :)

#79 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 1. - 20:51

Dé, ekcémával küzdünk mi is, egyenlõre egy holland kencét használok a csüd hajlat ekcémájára... a Virbac terméke, õk forgalmaznak csüdekcémára és ekcémára valót is, egy ismerõsöm használja, neki is bevált, ajánlom. A bio-hautöl Leovet termék a legtöbb lovasbolt forgalmazza, az egyik nagyon ekcémás kancámnál nagyon jól bevált, gyakori kénes lemosással (patikában kapható kénes sampon)és ennek a használatával gyakorlatilag tünetmentes volt.

#80

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 1. - 21:03

Köszi, ezt az olaj, meg kénes sampon ötletet elteszem talonba - most szerencsére nincs gondunk, az elsõ tünetekkor pár nap alatt sikeresen elkaptam a farok-ekcémáját, a box nélküliség (nincs vakaródzásra csábító fal), a rendszeres kullancs-eltávolító akciók és heti Betadine szappanos mosás mellett így most szuper a helyzet, tünetmentes. De õsszel még lehet, h el fog kelni.