Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kutyás kérdések, melyek miatt nem érdemes új topicot nyitni...


  • Please log in to reply
846 válasz a témához

#41 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 23. - 11:21

Elmentünk tegnap megnézni az kiserdeit, de nem volt ott senki, ugye nem reggel 5-7 között vannak szerdán? :D Majd azért még rajtaütésszerûen próbálkozunk. A Nagyiccei kutyasulihoz nincs valami elérhetõséged?

#42 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 23. - 13:36

Sajna nincs telefonszámom, de járok arra délután, megnézem hátha van kiírva valami!

#43 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 24. - 15:58

Na hát jártam arra, de nem találtam semmit. Nincs kiírva se telefonszám, se nyitvatartás, úgyhogy sajna nem jutottunk elõbbre! :( Vasárnap délelõtt a legtöbb helyen van foglalkozás, szerintem akkor lehetne jó eséllyel kompetens személyre bukkanni! De már nem merek semmi biztosat állítani! :rolleyes: Próba cseresznye! ;)

#44 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 24. - 16:17

Köszönöm, hogy próbáltál utánajárni. Posted Image Lehet hogy vasárnap délelõtt megint kinézünk, és rajtakapjuk õket amint kutyákat oktatnak.

#45 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 24. - 16:31

Úgy legyen!Egyébként mi is oda szándékozunk menni Apróval és Almával, meg az én Borámmal 1-2 hónap múlva.Mármint Nagyiccére! :D

#46 Ginny

Ginny

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 24. - 21:25

zapolya!Nagyiccei KKI kiképzései:szerda: 17:00-tólszombat: 14:00-tólvasárnap: 09:00-tólagility: szombat, 09:00kutya-ovi: vasárnap, 09:00

#47 anita89

anita89

    Csikó

  • Fórumtag
  • 169 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 3. - 16:16

Hát ez nem igazán kutyás kérdés, de mégis.. Lesz valami baja a fa páctól? :rolleyes: kentem a kertben a babaágyat, telefon csörgött és mire visszamentem az oldala tiszta festék lett :( higitóval gondolom nem kéne lemosni, de lehet baja attól h a festéket nyalogatja néha? :rolleyes: nincs házi módszer amivel el lehet tüntetni a bundájáról a pácot? vagy marad a lekopási idõ? Posted Image

#48 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 3. - 16:55

Anita! Ha olyan páccal kented/remélhetõleg!/ami a csecsemõre ártalmatlan,akkor valószinû a kutyának sem lesz az esztétikán kívûl más baja.Elvileg ezek az egészségre ártalmatlan pácok,vizzel oldódnak.Kicsit lemosogatod,kifésülgeted,a maradék meg lekopik.

#49 anita89

anita89

    Csikó

  • Fórumtag
  • 169 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 3. - 17:08

nemtudom milyen pác, trilak annyit tudok :/ anya vette, újrapácolni a régi kiságyat :/ vízzel letörölgettem meg amennyi jött azt már kifésültem dehát van még rajta bõven :( megnéztem, az van ráírva, h ne lélegezze be, ne nyelje le stb., és orvoshoz menjen ha mégis :S de végülis nem lenyeli csak nyalogatja :S remélem nem lesz tõle baja :( [ November 03, 2004, 16:25: Az üzenetet átszerkesztette: anita89 ]

#50 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 3. - 17:57

Annyitól biztos nem lesz baja.És nyílván anyukád is megemlítette hogy babaágyra lesz a pác.Mert hogy nagyon nem mindegy mivel,van egy kiságy pácolva!!/ez már nem kutyás,de inkább annak nézz utána,hogy gyerekágyra alkalmas-e az a pác??Hogy nem-e ártalmas a csecsemõ egészségére?Ez fontosabb kérdés!/ Minden hasonlóra rá van írva,hogy ne nyeld le,ne lélegezd be,.stb.

#51 anita89

anita89

    Csikó

  • Fórumtag
  • 169 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 3. - 20:48

Nem tudom megkérdezte e, egyedül ment be a boltba :/ miért lehetne ártalmas egy pác? redface.gif egyébként majd csak márc.ban lesz baba Posted Image

#52 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 4. - 12:39

Egy pác azért lehet ártalmas,mert esetleg tartalmazhat olyan anyagokat amik egy csecsemõ számára nem épp veszélytelenek!Még hónapok múltán is párologhat belõle a káros anyag.Kutyának vélhetõen nem lesz tõle baja.Kistesóhoz meg gratulálok!És míg el nem felejtem!Bár a Goldi nem igazán szoba kutya,de elvan ha sokat foglalkoznak vele.És kimondottan imádja a gyerekeket!!!

#53 anita89

anita89

    Csikó

  • Fórumtag
  • 169 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 4. - 16:43

Igen, de sajnos anya nem enged ekkora kutyát lakásba, ugyhogy ha költözünk akkor el kell ajándékoznom :(

#54 anita89

anita89

    Csikó

  • Fórumtag
  • 169 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 5. - 20:22

Jaj, megõrülök ettõl a kutyától!! Mire hazaértem begyulladt az egyik szeme, váladék csík van a szemhéján alul :( most kitöröltem amennyire tudtam a trutyit, és megpróbálom kamillateázni :( lehet h a macskánk belekapott a szemébe és attól? egyáltalán mitõl lehet ilyen a szeme?? vki help me please :(

#55 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 5. - 22:23

Ha nem javul a kamillától 2 napon belül, feltétlenül orvost kíván a dolog!

#56 anita89

anita89

    Csikó

  • Fórumtag
  • 169 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 6. - 0:27

sejtettem, remélem nem kell neki doki :( most tisztitgattam, meg amennyire tudtam kiszedtem a trutyit, ha reggelre nem lesz több mint most maradt akkor nagyon boldog leszek Posted Image remélem ;)

#57 anita89

anita89

    Csikó

  • Fórumtag
  • 169 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 6. - 13:45

jelentem, tiszta a szeme, csak egy picike van a szeme sarkában de azt majd vhogy kivarázsolom csak nem szereti (nemis tudom miért) ha a szemében matatok Posted Image

#58 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 21. - 15:43

Most értem haza kutyasétáltatásból. A kutyám ugyanis nagytestû kan, pórázon vezetem, mivel nem feltétlen engedelmes. Van, hogy nincs kedve teljesíteni a parancsot, és akkor nézhetnék. A séták gond nélkül zajlanak... általában. Ugyanis általában olyan helyeken megyünk, ahol tudom, hogy nincs szabadon más kutya. Most messzebb merészkedtünk.A következõ történt: Lépésben haladtunk, mivel a járda nagyon jeges volt. Kb 30 méterre tõlünk elõbukkant egy közepes termetû idegen kutya, valamelyik kertbõl kiszökhetett, gazdának ugyanis nyoma sem volt. Feszülten, feltartott farokkal, merev mozgással közelített felénk. Az enyém közönyös volt, bandukolt mellettem. Megálltam, vártam, hogy feltûnik-e az állat gazdája, közeledni ugyanis nem mertem, mert az én kutyám viszonylag agresszív a kanokkal. Gazda nem jött, jobb ötletem nem volt, megfordultam, visszafele vettük az irányt. Ez általában be szokott jönni, de most utánunk jött az idegen. Utolért, ekkor Szultán is megállt. Tudom, hogy ilyenkor húzni nem szabad, mert akkor robban. Engedtem hát a pórázon, ne érezze magát kötve. Minden inuk megfeszült, végigszagolták egymást. Néha szólongattam az enyémet, hogy nekem végülis ennyi bõven elég volt, akár távozhatnánk is. Eredmény nem volt, rövidesen egymásnak ugrottak. Elhúztam a kutyát, ráordítottam, toppantottam a másikra és sietve távoztunk. Nem tudták megharapni egymást. Egy darabig tisztes távolságból követett a másik, de aztán lemaradt. Én meg imádkoztam vadul, hogy el ne csússzak, mert akkor ki tudja, mi lesz.Hazaérve a kapunk elõtt nagyjából ugyanez lejátszódott, csak egy Szultánéval azonos súlycsoportba tartozó egyeddel. Itt ha lehet, még jobban paráztam. Az összeugrást megúsztuk, be tudtam terelni az enyémet a kapunkon.Azt nem hánytorgatnám itt fel, hogy a sok barom állat hagyja kint bóklászni a kuytáját, mert ezen a fórumon nem tudunk változtatni a helyzeten.Kérdésem viszont, hogy amikor nem jön be a visszafordulós-bosszankodós módszer, és a két állat szemtõl szemben áll, mit lehet csinálni? Vannak ötleteim, miszerint rövid pórázon tovább haladni, és hasonlók, de inkább nem kísérleteznék, ha tudtok velemi jolly-jokert.

#59 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 21. - 19:13

Hmm ez jó kérdés. Nálam ez eddig össz-vissz kétszer fodult elõ, hogy a kutyáim egymásnak ugrottak (idegen kutyával).Az elsõnél rájuküvöltöttem, hatott. A másikat, aki szabdon volt elüldöztem, közben az enyémet treníroztam. Ül, ,fekszik, ül, fekszik.A másiknál annyira egymásba voltak gabalyodva, hogy nem tudtam mit csinálni, elengedtem a pórázt és vártam mikor folyik a vér. Nem folyt. Nagyobb volt a hangja, mint a lángja.Egyébként nem célszerû verekedõ kutyák közé ugrani. Ha nagyon elfajul a helyzet, csak annyit tudsz tenni, hogy elengeded, hogy meg tudja magát védeni. De ez a legtöbbször hörgõ-morgó rivalizálás, úgy, hogy nem is érintik egymást. Aztán elõfordulhatnak véres csaták (harci ebek, terrierek.) Ha netán elõkerül a gazdája és a tiéd sérült meg, akkor, a normális és a "törvény", hogy köteles kifizetni az állatorvosi költségeket. Fordítva ugyanúgy.

#60 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 21. - 19:58

Hála égnek velem ilyen nem igen fordult még elõ.Lévén állt.szuka kutyám van.De elég kellemetlen helyzet,és sokkolni tudja az embert.Az emberek többsége védi a saját kutyáját,ami természetes.De tényleg,ilyenkor ha össze ugranak,inkább engedjük el a kutyát.Gongolván arra,gy õ is könnyebben védekezik,és nem utolsó sorban saját biztonságunkra is gondolni kell.Egy lábunk körül,pórázon pörgö forgó,támadásba lendûlt kutya bizony nem kis sérülést tud okozni a gazdának,fõleg ha nem kistestü.Sajnos tényleg felhábórító,hogy egyesek egyszerûen nem figyelnnek arra hogy a kutyájuk egyedûl garázdálkodik az utcán.Ezzel nem kis kellemetlenséget okozva azoknak akik pórázon sétáltatják a kutyálukat.És a szomorú az,ha egy erõsebb kutyának támad neki a kutyájuk még õk vannak felháborodva.Sajnos hasonló sztorikról én is tudok.Pl.nénike a 4. emeletrõl engedte le a kutyáját sétálni egyedûl.Barátnõmnek volt egy emberrel igen barátságos,Safford-ja,amit had ne mondja honnan mentettek ki.Elõélete miatt a kutyákat megtámadta,gondolkodás nélkül.A néni meg a 4.rõl óbégatot hogy,jaj szegény kutyája,és az a vad,vérengzõs kutya szétszedi.Megjegyzem nem szedte szét,155cm barátosném lélekjelenlétének köszönhetõen.De a másik eb gazdájának eszébe sem jutott,hogy nem az ablakból nézve illene kutyát sétáltatni a lakótelep közepén.A másik szintén itt a lakótelepen történt.No abbol volt is nagy balhé.Kiscsaj sétáltatja a Félrenevelt,neveletlen Dobbermanját.Kutya minden kutyának nekmegy.Válogatás nélkül,volt már belõle feljelentés,minden.Nem tanúltak,belõle,látom a mai napig póráz nélkül sétáltatják.Egyszer neki ment egy tök szelíd,öleb jellemû,Stafi szukának.Az vissza sem támadott,csak menekûlt,volna de pórázon volt,ráadásul kutya hám volt rajta.A gazdijának a keze valahogyan bele gabajodott a pórázba,váratlanúl és a semmibõl jötta a támadó kutya.Eredmény,póráz a gazdi lába körül,gazdi esik,majd gurul a lépcsõn.Hát a gazdi rosszabúl járt mint a kutyája.

#61 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 23. - 16:33

Nálam általában szokott lenni erõspaprika-spray, mióta nekünkjött 3 kau-szerûség (kistesû kutyáim vannak). Szerencsére még nem kellett használnom.Állítólag arra jó, hogy lefújod vele a támadót, aztán van idõd elfutni. Mondjuk mikor már egymásnak esnek nem tudom, mennyire lehet használni, hogy meg tudja-e egyáltalán különböztetni az ember a saját kutyáját az idegentõl... Egyébként nekem még a következõket tanácsolták:- farkánál fogva húzni, erre meglepõdik, hátrakapja a fejét, és itt kell gyorsnak lenni, nem engedni õket újra össze- hidegvízHa pl. kistestû kutyája van az embernek, és egy nagyobb elkapja a grabancánál, és nem ereszti, esetleg erõbõl rúgdosni a fejét. Nekünk már egyszer bejött.

#62 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 23. - 17:23

Nuncsaku, gépkarabély, vállról indítható föld-föld rakéta, esetleg egy vizipisztoly? Csak azért, hogy ne kelljen fáradoznod a rugdosással...

#63 Deni

Deni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 24. - 17:19

Van a tanyánko egy tcsi kutya akinek néha fáj a füle mostanában nem is fáj neki, de mindig elkezdi vakarni, ilyenkor mindig bele nézünk, de nincsen benne semmi, szerintem széna/szalma szál megy bele, vagy valami más!Mit tanácsoltok mit tegyek!?!?

#64 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 25. - 0:33

Nem sebes neki belül/kívül?

#65 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 25. - 12:58

Deni!Valamiért vakarja!Ha rázza a fejét, az ais azt jelenti, hogy van a fülével valami.Vigyétek el állatorvoshoz, mert lehet olyan mélyen is valami, hogy ti nem látjátok, csak az orvos, mûszerrel!

#66 Stokley

Stokley

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 194 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 26. - 15:20

Igaza van Ilustának, vidd el dokihoz, õ tudja csak pontosan megmondani mi van. Gondolom ilyenkor már nincs toklász, de azt is összetudja szedni a fülével, és a toklász bizony gonosz növényke, fúrj magát szépen befele. Van kifejezetten kutyáknak való fültisztító folyadék is, azzal szépen ki lehet pucolni a fülét, de ha valami már beágyazta magát oda, azt te biztosan nem fogod sem megtalálni, sem kiszedni. Esti!Szerintem is ha egy másik kutya nekimegy a tiédnek, tényleg el kell engedni, úgy jobban tud védekezni.Szétszedni ne nagyon próbáld õket, mert ha a másik gazdi nincs ott, vagy csak nem meri megfogni a saját kutyáját egyedül nem nagyon fog menni. Ha másik gazdi nem beszari, mindkét kutyát hátulról meg kell fogni a lágyékánál, felemelni úgy elengedik egymást és el lehet õket húzni. Nagytestû kutyánál mondjuk ez nem egyszerû mutatvány, és csak akkor jön be ha a másik kutyát is leszedi a gazdája a tiedrõl.Ha nincs sehol a másik tulaj, nincs más mint várni a végkifejletet, ami általában mindenféle vér és cafatok nélkül következik be. Nagyon hatásos még a víz, bár abból mondjuk legalább másfél liter és a fejükre öntve. A vizipisztoly viszont kifejezetten a megelõzésre lett kitalálva, ha a másik kutya nagyon kerülget titeket, csak becélzod és lõsz Posted Image Az erdõbe nálunk is sokan sétáltatnak kutyát szabadon, behívni persze nem tudják õket. Volt, hogy sétáltunk a Schnauzeremmel(szintén kan, vagy 60 kilo és nem szereti a kan kutyákat) 2 srác jön velem szembe egy másik kutyával. Láttam a kutya elindul felénk, odakiabáltam, hogy hívják vissza. Azt mondja a gyerek: de nem verekszik! Mondom az enyém meg igen. Hívja, kutya rohan tovább felénk. Nem pattantak nagyon össze hála istennek, mert a másik kutya hamar elpucolt, de utána elmagyaráztam a srácnak, hogy az nem garancia, hogy az övé nem bunyózik. Kicsit jobban is vigyázhatnának a kutyáikra az emberek.

#67 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 26. - 17:38

Köszönöm a reakciókat. Az a baj, hogy nem nagyon merek már hinni abban, hogy csak acsarognak, és a cafatoktól megkímélnek, mert elég egy kis rúgdosódós karmolászás és megvan a baj. Mikor még fiatalabb volt és kutyákkal is birka, megtámadta egy idegen kutya, és belekarmolt a szemébe. Szerencsére csak a szemfehérje vérzett be, a látása nem sérült. De azért volt ijedség, meg 3 cm szélesre nyílt seb a fején. De a vízipisztoly jó ötlet, remélem tényleg használ. Majd "felfegyverkezem". Posted Image

#68 Stokley

Stokley

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 194 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 26. - 19:10

Én a macskáktól féltem a kölyök kutyám, szintén attól tartok, hogy esetleg belekap a szemébe. Ha ott vagyok nincs gond, de az udvaron nem gyõzõk utánuk rohangálni Posted Image Apropó kiskutyám. Sony nem túl jó étvágyú kölyök, kifejezetten nem nagy kajás. Szeretnék rádobni jópár kilót, mert még mindig elég gebe. Kap Polyvitaplexet, gyerekeknek adják étvágytalanság ellen, kicsit jobban eszik tõle, de nálunk a kölykök fele ennyi idõsen kétszer annyit ettek mint õ. 3x kap naponta enni,ráadásul finnyás is, amibõl egyszer már evett, abból aznap nem eszik többet. Sokat rohangál a másik kutyával, de ettõl sincs jobb étvágya. Kap tápot is, fõtt kaját is. Nincs valami ötletetek, hogy vegyem rá, hogy többet egyen?

#69 Paris

Paris

    Csikó

  • Fórumtag
  • 602 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 27. - 12:11

Stokly! Szerintem a macskáktól nem kell tartanod, nálunk csak a hangjuk nagy, de mégis a kutya az kutya már kölyökkorában is! Egyik reggel, mikor még kölyök volt a kutyusom arra lettem figyelmes, hogy: az eb felborzolódott szõrrel, morogva lépeget lassan hátrafelé a garázsból...mögötte jött a harag okozója, a hatalmas, kövér, szomszéd macska, a Kabos. De a kutyus megvédte a tekintélyét, elboldogult a macskával, büszke is voltam rá, pedig még kölyök volt...tehát szerintem e miatt nem kell aggódnod. Az étvágytalanságról meg annyit, hogy inkább naponta csak 2x adj neki, felnõttnek meg csak egyszer. De nálunk az a tapasztalat, hog amikor több kutyus van, akkor kajálnak ahogy beléjük fér, ha egyedül van, akkor meg nem akar annyit enni...Paris

#70 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 28. - 12:29

Attól függ milyen korú az a kölyökkutya.Eleinte 4x, majd 3x, féléves korától 2x, majd egyszer kell(ene) etetni.A nagytestû fajtáknál vigyázni kell a túletetéssel. Véleményem szerint egy kölyökkutya inkább legyen sovány mint kövér, különben nagyon nagy teher megy a növekvõ izületetire. Mikor a kislányomat szültem és 10 napig a kórházban voltam, párom elkövette azt a hibát, hogy az igen nagytestû kölyökkutyánkat halálra etette. A térdizületeinek annyi. Most 3 éves és úgy nézem sajnos nemsokára mûteni kell majd.. :( A ksimacskától meg nem kell félteni...sõt ilyenkor lehet õket igazán haverokká tenni. Posted Image

#71 Stokley

Stokley

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 194 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 28. - 20:22

Köszönöm a tanácsokat. Sony 5 hónapos. Ha napi három kajával ilyen kis girnyó, nem hiszem hogy 2x kajától jobb lenne. Mi eddig az összes kutyát úgy ettettük, ahogy Ilusta írta, és gömbölyödtek is szépen. Õ azonban tényleg nagyon sovány..Macskáinkkal az a gond, hogy már felnõttek.Hozzá vannak szokva a kutyákhoz, játszanának ugyan Sonyval, de néha elegük van belõle. Az a kis buta meg erõszakos, állandóan piszkálja õket az udvaron. Néha ilyenkor felékap a macsek szép, nagy karmokkal. Sony ettõl meg bepörög, hogy dejó, játszunk, és tovább piszkálja. Eddig még megvan mindkét szeme, remélem meg is marad. Posted Image Deni, mi a helyzet a kutyáddal?

#72 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 28. - 21:28

Stokley!Nem férges a kiskutyád? Mert attól is lehet soványabb.Kölyökkutyának, gondolom kölyöktápot adsz, vagy mit eszik?

#73 Stokley

Stokley

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 194 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 30. - 18:02

Férgesnek biztos nem férges, mi is arra gyanakodtunk, de hiába adtunk neki féreghajtót, 1 szem férgecske sem jött ki belõle.(késõbb megismételtük, akkor sem volt semmi) Tápból kölyöknek való Eukanubát és Acanát adunk neki keverve, csöves csontjai szépen nõnek is a Eukanubától. Ettõl függetlenül õ a nálunk jutalomfalatnak használt, párszáz forintos Morzsi tápért van oda, de az nem kölyöktáp, azzal nem fogjuk rendesen etetni az tuti. Jelenleg a hal lével leöntött táp bejön neki,a tepertõ krémet is szereti, ezzekkel szoktuk megbolondítani a kajáját és akkor megeszi általában. Kísérlezetünk tovább rettenthetetlenül Posted Image Amikor hazahoztuk, elsõ este el sem akarta hinni hogy a tálban lévõ kaja mind az övé, 2-3 falatonként látszott rajta, hogy várja mikor kergetjük odébb. Talán csak meg kell szoknia, hogy itt annyit eszik amennyi belefér,bár ennyi idõ után már rájöhetett volna Posted Image Egyébként ügyesek vagyunk, a jutifalatért és a játékért már nagyon szépen leül, és a behívásnál is úgy pucol hozzám mint a rakéta Posted Image Remélem az étvágy is megjön. Egyébként gondoltunk a Flatazor tápra is, nincs valakinek vmi tapasztalata milyen? Mi még nem etettünk vele, azért kérdezem.

#74 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 31. - 13:48

StokleyA Eukanuba,nagyon jó táp.De kicsit olvass vissza a róla irtakról.Véleményem szerint egy kutya az olcsobb táptól is épp úgy fejlõdik mint ezektõl a drága túlkisérletezett "csodatápoktól".Másrészt,csak érdekességképp,míg a kutyám kölyökként Eukanubát,és Royalcanin tápot kapott,az istenért sem akart hízni,és a kialakúlt bõralergiájáról ne is beszéljünk,és megenni sem igen akarta.Valami miatt nem igen izlett neki.Mióta,bár olcsó,magyar,de aránylag jó minõségü tápot kap azóta semmi baja.És véleményen szerint,ha megfelelõ vitaminokat,csonterõsitõket kap kiegészitésként,bõven megfelel a fött kaja is,és még szereti is.

#75 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 31. - 21:07

Nevetni fogtok az én kutyám sem a méregdrága Royal Canin kölyöktáptól hízott meg, pedig szerette. A jóval olcsóbb Pedigree kölyök is teljesen megfelelõ..

#76 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 1. - 17:09

Én most nem táppal etetek, mert van idõm és kedvem fõzni az ebeknek. S lõn, én mint "táp-guru" :rolleyes: , azt kell tapasztaljam, hogy az öreg kutyámon csomó pozitív dolog történik. Például szépen gömbölyödik (amíg tápot kapott, a bordái teljesen kilátszottak, pedig még többet is adtam neki, mint amennyi elõ van írva). Szóval ott tartunk jelenleg, hogy most megy nagyban a kísérletezés. 2 hete kapnak "házi kosztot": valamilyen husi félig átfõzve - csak amíg a vacsi többi része készen nem áll - rizs/gréti mix/tészta, általában répa és alma összeturmixolva a fõtthusi levével (csak hogy az öreg is megegye, mert õ csak úgy natúrban nem enné meg, a zöldséget megfõzni pedig nem akarom.) Ez az alap, ehhez plusszba jön néha zabkorba, különbözõ pelyhek, tojás, kefír, tejföl, vagy ami épp van itthon, és mi már nem ennénk meg. Fûszereket nem használok. Általában kapnak csontot, száraz kenyeret, hogy ropogtassanak. Kölyöknél sokak szerint nyugodt szívvel ki lehet próbálni a kecsketejet (drága, de állítólag csodákra képes). Ha addig meg nem unom a fõzöcskét :D , akkor tavasszal/nyáron hozzám érkezõ mudibaba rendszeresen kapni fog a natúr koszt mellé. Egyébként meg hízlalásra tészta, kenyér minden mennyiségben. Az öreg nálam elég gyakran kap plussz 2 szeletet beáztatva.

#77 Stokley

Stokley

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 194 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 1. - 18:45

A kecsketejet kipróbáljuk, köszi a tippet Posted Image A probléma csak az, honnan szerezzek kecske tejet?Kiskutyám napi 3xi kajából 1x kap csak tápot, fõtt kaját is kap. Mi elégedettek vagyunk a Eukanubával, kiskutyáink azt kaptak, nálunk bevált. Tapasztalataink szerint a Eukanuba kb. fél éves korig jó, mert sokat dob a magasságon. Erre azért van szükség, mert nem szeretnénk mini-boxert, ami mostanában nagy divat. 6 hónapos kor után már nem nagyon adjuk,sõt a kölykök gazdáinak sem tanácsoltuk anno( volt aki megfogadta,volt aki nem) mert abban az esetben viszont már túl nagyra nõ, és ha más kaját nem kap, nem erõsõdik be. Ebbõl a szempontból tényleg nem jó táp, vigyázni kell vele. Magasságra nincs is probléma a kiskutyámmal. Ha nagyobb lesz nyugodt szívvel adom neki a Morzsi tápot, mert tényleg szereti, de szerintem a kifejezetten kölyöknek való tápok most még kellenek. Egyetértek, nem a legdrágább tápok a legjobbak, Royal Canint például nem is akarunk adni neki. A Pedigree tápot is kipróbálom, hátha az jobban bejön neki Posted Image Köszönöm a tanácsokat mindenkinek Posted Image

#78 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 1. - 18:53

Nekem nincs tapasztalatom a tejtermékekrõl. Ugyanis azt mondta az állatorvos, hogy (tehén)tejet és származékait ne kapjon a kutya, mert hasmenése lesz tõle. Nood Lee, nálatok semmi gond a tejföllel, lefírrel? :eek:

#79 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 1. - 19:33

A savanyított, vagy feldolgozott tejtermékekkel (kefír, tejföl, túró joghurt, sajt) nem szokott gond lenni. A sima tejet én sem adtam sosem a kutyáimnak, még a macskáknak sem.A legtöbbjük gyomra nem is szereti, tényleg jó kis hasmenésük lesz tõle.

#80 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 1. - 20:40

Nálunk nem szokott gond lenni a tejtermékekkel. A sima tehéntejet viszont csak az én Drága Kiflim bírja, õ amolyan jókis stramm falusi keverék-típus. Posted Image