Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Csongrád megye


  • Please log in to reply
444 válasz a témához

#401 firtato

firtato

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 678 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 19. - 12:20

"Ma, 2009.12.17. délelõtt 11 körül a Csongrádról Kiskunfélegyházára vezetõ úton egy balesetben az egyik autóból elszaladt egy apricot középuszkár lány kutya. Gõzerõvel keresik a környéken, de szeretnék mindenkit megkérni, ha látja bárhol a környéken értesítsen valamelyikünket.
A kutya mikrochippel rendelkezik, ápolt, alapesetben kedves, barátságos, de most nem tudom milyen állapotban van. - Szepi- a neve.
A gazdi száma, aki ott van most is a helyszínen: +36 303264594
Az én számom (én a a kutya tenyésztõje vagyok) +36 30 3394226 Rettenetesen pánikban vagyunk, köszönünk minden segítséget!!!

Szabó Adrienne "
Bocsi



Még mindig aktuális!!!!!!!!!

Edited by firtato, 2009 december 19. - 12:21.


#402 firtato

firtato

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 678 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 2. - 8:00

A kutya meglett !!

#403 Dél-Alföldi

Dél-Alföldi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 608 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 19. - 12:14

Csongrád megyei regisztrált lovardák,lovasiskolák 2010.március18-án ÁRPÁD LOVAS EGYESÜLET - Szentes Babérliget Lovasklub - Hódmezõvásárhely Berente Krisztina - Szeged C.O.D. Trade Kft - Rúzsa Dél-Alföldi Lovasudvar - Hódmezõvásárhely EQUEST SPORT - Domaszék Ferenciné Kinyó Karolina - Balástya HAPPYRIDERS Lovas Club - Deszk Hevesi Tímea - Szeged Kaczor Krisztián - Zsombó Szent László Lovas Sport Klub - Szentes TÁPÉ MARATHON TEREPLOVAS CLUB - Szeged-Tápé A Lovarda törvény alapján, aki lovagoltatásért vagy lovas oktatásért pénzt fogad el, annak regisztrálva kell lennie.

#404 Dél-Alföldi

Dél-Alföldi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 608 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 30. - 14:36

Csongrád megyében egyel több március 30-án a regisztrált lovas helyek száma: Álmos Vezér Kft Ópusztaszer

#405 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 17. - 17:14

Sziasztok! A Dél-Alföldön, Csongrád megyében keresek igényes lótartásra alkalmas tanyát legalább 3 ha szántóval + legelõvel. Fontos a jó megközelíthetõség, de ne legyen az autópálya mellett. Olyat keresek, ahol van fúrt kút (ivóvíz minõségû) és erdõs környezet. Bárkinek bármi ötlete van, szívesen veszem. Magánban vagy videmezit@gmail.com Elõre is köszönöm! :ang:

#406 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 3. - 8:22

Sziasztok Csongrád megyeiek! Tudtok e vkinél arab fedmént a megyében? Magánban is jó a válasz, és kellene az illetõ elérhetõsége, meg a paci adatai, hogy meg tudjam keresni a ménkatalógusban. :kir: :)

#407 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 3. - 12:35

Köszönöm. :)

#408 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 10. - 9:25

I. Kéktó Fesztivál Hódmezõvásárhelyi Hagyományõrzõ hetek keretében A Furioso- North Star lófajta, és Hódmezõvásárhelyi tájfajtájának ünnepe Helyszín: a Rárósi út 9-es kilóméterkövénél (táblájánál) jobbra 0. nap: 2010. június 24. Csütörtök 19:00 ’60-’70-’80-as évek zenéi Elek Pál Dj E.P. A tanyaudvarban. 1. nap: 2010. június 25. Péntek 12:00 Lovas zarándokút a Furioso Senior (1836) fajtaalapító mén szülõhelyére - Indulás a Rárósi emlékhelyrõl „kopjafától” 15:00 Emlékhely alapkõ letétel Tompaháton, a Furioso- North Star fajta méltatása 18:15 Díszvendégeink a Székelyföldi, Szentegyházi huszárok köszöntése 18:30 Skalp zenekar „Punk” (Hmvhely) 19:30 Hummer On zenekar „Rocklegendák Slágerei” (Hmvhely, Mindszent) 21:30 High Voltage zenekar „AC/DC Tribute (Hmvhely) 24:00-24:30 Dj E.P.+ Dj Yahim Retro + Rock Slágerek 2. nap: 2010. június 26. Szombat 08:00 Tájékozódási lovas verseny 10:00 Fõzõverseny 11:00 Rárós avarkori település emlékhelyénél tiszteletadás, emlékezés az õsökre Elõadás: Kotormán László elõadó 11:20 Rárós és környékének múltja, jelene, jövõje. Baráti találkozó a környéken született és ma is itt élõk részére. „Emlékképek” a tanyavilágról, tanyákról, szélmalmokról, tanyasi iskolákról, és iskolatársakról, olvasókörökrõl, tanyasi csárdákról (Jópál Csárda), kötetlen baszélgetés. 12:30 „Jó ebédhez szól a nóta” – Elek Pál közremûködésével 13:00 Díjugrató verseny 13:30 Délibáb népdalkör Hmvhelyi Gazdasági Egyesület 13:50 Aranykalász népdalkör 14:00 Családi programok: Tojásdobáló verseny Patkódobáló verseny Karikásostor kezelés Karikásostorral lufi pukkasztás 14:15 Ördögfû Doromb + Dobok Ritmusa 15:00 Huszárok lóháton 15:10 Ügyességi verseny (gyermek, felnõtt, ill. ló díjazással) 16:10 Székfoglaló verseny Korsóvivõ verseny 16:30 Biciklizz és lovagolj! Nyerd el Hódmezõvásárhely legmeghatározóbb közlekedési eszközeinek ügyességi NAGYDÍJÁT! 17:30 Lovastorna bemutató 17:45 Csikós bemutató 19:00 Polka Band fúvószenekar (vendégeknek a vendégek között) 21:30 Vatafaka zenekar „energia” felszabadító zene Huszár Gábor vezetésével 22:00 Tanyai mulatság! „Huszárbál” Rigó Péter billentyûssel 3. nap: 2010. június 27. Vasárnap 09:00 Távlovagló verseny 10:00 Fõzõverseny 10:50 Huszárok lóháton 11:00 Furioso-North Star lovak tenyésszemléje 12:30 Aranykalász Népdalkör 13:00 Ló és ember bizalmán alapuló lóképzés, -kiképzés (Parelli módszer - Gyurcsánszki Teodóra) 13:00 Fogathajtó verseny, a szünetben Lovastorna és Csikós bemutató Egész napos programok: Gazdasági Egyesület Tárogató játék a tanyaudvarban Sétakocsikázás a Zöldhalmi dombhoz (Kunhalom) A Kéktói Ménes, és gulyák megtekintésével (Távcsõ ajánlott) Állatsimogatás Csacsigolás, lovaglás Jurta látogatás, Magyar lovas harcmûvészet a 6. századtól napjainkig Hun- Magyar lovaskultúra, hagyományos Magyar lovas harcmûvészet Hódmezõvásárhelyi egységének bemutatkozása Egykori tanyavilági közlekedési eszközeinek (szekerek) megtekintése Íjászkodás a Hód-mezei Õrzõk jóvoltából Magyar gyártmányú veterán motorok bemutatása Családi gazdaságok erõgépei, eszközei Traktor Center Kft. Hoffer traktor a közúton és a földeken Tûzi-, és patkolókovácsok bemutatója, Kedvezményes lópatkolás Kéktói tejtermékek kóstoltatása, többféle házisajt és túró (szombat) A programok változtatásának jogát fenntartjuk! Támogatóink: Hódmezõvásárhely Megyei Jogú Város Önkormányzata, Zöld Szikla Mûvészet- és Természetvédõ Alapítvány, Hódmezõvásárhelyi Gazdasági egyesület, Tarján Vendéglõ, Pálffy-huszár Egyesület, Hódbizalom Vagyonvédelmi Kft.

#409 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 9. - 12:15

Sziasztok! Tudtok ajánlani Szegeden valami jófajta lovasiskolát? Egy kedves ismerõsöm szeretne néhány órát venni amíg lent tartózkodik munkaügyben. :)

#410 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 10. - 17:21

Szegeden vagy a környékén tényleg nincs lovasoktató?

#411 gica

gica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 370 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 13. - 23:11

Szegeden vagy a környékén tényleg nincs lovasoktató?

Halihó!
Domaszéken tudom ajánlani Busi Sanyiékat!
www.equestsport.com

#412 Dél-Alföldi

Dél-Alföldi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 608 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 4. - 7:53

Join-Up® Alapozó Nap a Dél-Alföldi Lovasudvarban 2010.november 27. Pataky Kata okleves Monty Roberts Instruktor vezetésével. Jelentkezni a www.patakykata.hu oldalon lehet.

#413 shagan

shagan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 220 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 20. - 8:34

Sziasztok, Szegedi (vagy talán Szeged környéki) lovasedzõt/versenyzõt keresek. Pár héttel ezelõtt járt nálam megnézni egy lovat, de nem felelt meg neki mert alacsony. Sajnos a telefonszáma már nincs meg, de szeretném vele felvenni a kapcsolatot. Egy magas, erõs testalkatú férfi, fekete VW passattal voltak nálam egy hölggyel akinek Ági a keresztneve. Van egy kisbéri ménje (de az is kicsi neki versenyzésre), ha jól emlékszem Mezõhegyesen végzett mint lovasedzõ. Ha esetleg valaki tudna nekem ebben segíteni, akár a nevét, vagy telefonszámát megadná annak nagyon örülnék. Köszönöm, ági

#414 nika

nika

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 18 hozzászólás

Közzétéve 2011 február 2. - 12:30

Tud valaki írni a Szeged melletti Equest lovardáról?

#415 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2011 február 9. - 11:25

Biztos sokan ismeritek Feri bácsit...

http://www.delmagyar...erdesz/2202358/

#416 Nyafipaci

Nyafipaci

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 28 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 7. - 16:57

Sziasztok! Két napja ellopták Nagyrévrõl 5 nyergemet(2 barna ugró, 1 fekete gyerek ugró, 1 fekete univerzális, 1 barna univerzális), mind kompletten, 2 nyeregalátétet(1 piros, 1 fehér) , 4 kantárt(2 fekete, két barna, az egyik barnán barna zablagumi is volt) , 3 martingált és egy segédszárat. Mind használt állapotban. Azontúl, hogy teljesen ellehetetlenült nálunk a lovaglás és anyagilag is igen nagy érvágás, egyik-másik darabhoz érzelmi szálak is fûznek. Ha bárki tud róluk, esetleg felajánlják neki vételre, kérem jelentkezzen. Nem akarok ítélkezni, nem akarok fejeket, a cuccaimat szeretném visszakapni. Ha lehet, visszavásárolnám. Mindenki segítségét elõre is köszönöm. Tel: 70/59 77 319 :(

#417 Holló

Holló

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 50 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 11. - 13:41

Sziasztok! Vannak lovasok a Tiszán errõl is? Szatymaz, Balástya környékén keresek hobbilovasokat tapasztalatcserére, lógyönyörködésre, társas lovaglásokra, kocsizásra.

#418 firtato

firtato

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 678 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 28. - 13:40

Augusztus 22-én a Csongrád megyei Csengelérõl elveszett Dárió, egy másfél éves, leonbergi keverék, ivartalanított, chipes fiúcska kék nyakörvvel.
Gazdi elérhetõsége: 06306300895
http://allatok.info/...imal.php?a=6223
allatok.info

#419 Dél-Alföldi

Dél-Alföldi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 608 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 29. - 9:21

Hódmezővásárhely, Dél-Alföldi Lovasudvar Őszi túrái: Október 16-án Őszi Túra Gyerekeknek! 10 órakor indulunk a lovardából Körtvélyesre, pihenő, játék és ebéd után pedig vissza lovagolunk. Szülőknek és tesóknak lovas kocsit indítunk. Október 22-én Őszi Lovas Túra felnőtteknek! 9-kor indulunk a lovardából a Kéktói Méneshez, uzsonna és pihenés után vissza lovagolunk. A lovardában bográcsos csirkepaprikás ebéddel. Minden lovagolni és túrázni szerető lovasbarátunkat szeretettel várjuk! Részletek a www.lovas-sport.hu oldalon.

Edited by Dél-Alföldi, 2011 szeptember 29. - 9:27.


#420 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 2. - 11:25

Elhunyt Droppa Kálmán... R. I. P.

http://www.dijugratoszakag.hu/

#421 Dél-Alföldi

Dél-Alföldi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 608 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 24. - 9:34

Karácsonyi Üdvözlet

#422 kirlin

kirlin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 527 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 19. - 19:48

Utitárs kerestetik!!! Baja-Szeged-Hódmezõvásárhely(oda-vissza)útvonalon. Inulás Bajáról: Csak hétfõn reggel 4 óra után.Beszálni bárhol lehet a fõ út mentén. ... Vissza H.vásárhelyrõl: Csak péntek délután 2után lehet.Beszálni bárhol lehet a fõ út mentén.Hétközben nem lehetséges. Nem csak egy alkalommal,folyamatossan aktuális!!!! Aki szeretne gyorsan,kényelmesen,olcsóbban utazni az írjon. Érdeklõdni nállam privibe.A sofõr nem én vagyok

#423 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 26. - 9:14

Elhunyt Ornyik Sándor.

Személyes ismerõsöm volt, sokszor hallgattam történeteit a fogatversenyek alkalmából, fehér asztal mellett, amikor saját termésû csongrádi borából kínált meg bennünket egy - egy pohárral... Az utolsó mohikánok egyike volt.

R. I. P.

http://www.fogatspor...portal/node/750

#424 Holló

Holló

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 50 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 11. - 18:15

Sziasztok! Nem tudjátok véletlenül hogy a Balástya és Kistelek közötti tanyáról hova lettek a kendersörényû lovak és a tehenek? A pletykák szerint az állatvédõk vitették el a gazdától a szerencsétleneket, de hova? Ha vágóra is kerültek, még mindíg jobb mintha a pányván álldogálnának a hóban a tanya mellett!!!!!!!!! Ja ha sanyarú sorsú lovat látok (én is a balástyai tanyavilág lótartó lakója vagyok) kihez fordulhatok, aki érdemben tud is tenni valamit?

#425 Kontesz

Kontesz

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 9. - 10:44

Sziasztok! Szeged és környékén keresek bértartó helyet, kanca lovam számára, 25 ezer körül... Köszönöm

#426 lokedvelo

lokedvelo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 36 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 6. - 9:50

lovak fedeztetését, párzását szívesen megnézném élõben, valamint készitenék jó minõségû fotókat, ha volna rá lehetõség, esetleg felkérés.

#427 Celtica

Celtica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 10. - 13:37

Hello! Megy vki idén Kurultajra? Ha igen ki és merrõl, csatlakozhatna a csapatunkhoz ha gondolja :)

#428 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 12. - 10:51

céges csapatépítõt szeretne csinálni ismerõs felétek (hmvhely-makó körzet), 20embernek, akár vezetéklovon. számlaképes ember kellene, dél-alföldi, esetleg rád gondoltam. egy napos mókáról lenne szó, magánban jöjjön légyszi, akit érdekel és meg tudja oldani.

#429 Demmy

Demmy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 3. - 16:12

Sziasztok!

Szegeden és környékén keresek lovaglási lehetőséget. Eddig a Sári tanyára jártam oktatásra, de megszűnt, és már csak osztályban lovagoltatnak. Ha esetleg bárki lovagoltat saját lovain is, annak is nagyon örülnék :) Volt egy hirdetés is pár hete hogy Hódmezővásárhelyen oktat háznál egy hölgy nagy lovon 800 Ft/óra, aminek örültem, de mire most mentem volna, addigra nem találtam a hirdetését. :wot: :sad:



#430 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2014 április 29. - 12:13

Ide is bemásolom, hiszen itt is aktuális


Szóval a téma lótakaró (és alátét, hevederhuzat, fásli, kamásli, stb) mosás.
Ha eddig még nem sikerült kimosatni a téli takarókat, ha téged is ki szoktak tenni az istálló szagú csomagjaiddal a patyolatból, ha neked sincs elég időd a patamosón görnyedni a tíz takaró fölött akkor itt a megoldás.
Május 6-án nyakunkba vesszük az országot, idén már másodjára. Most az uticél Szeged, így Nyíregyháza és Szeged között minden útba eső városban megállunk, ahonnan csak van  igény rá.
Hogy mik az útba eső városok? Minden város a 47-es út mentén, vagy annak közelében: Nyíregyháza - Debrecen - Mikepércs - Derecske - Berettyóújfalu - Szeghalom - Mezőberény - Békéscsaba - Orosháza - Hódmezővásárhely -Algyő - Szeged
A mosás árak fixek, nem változnak, a visszaszállítás +párszáz forintot jelent majd. Ne felejtsd el, nem csak takarókat, hanem bármilyen mosható lovasfelszerelést elhozunk és nem csak tisztítjuk, hanem ha kell meg is varrjuk, fel is újítjuk.
Akit érint, van rá igény, az jelentkezhet akár itt a pacin is :smile2:

árlista


Edited by Lótuszvirág, 2014 április 29. - 12:18.


#431 Mortician

Mortician

    Új vendég

  • Új tag
  • 2 hozzászólás

Közzétéve 2014 augusztus 24. - 15:14

Sziasztok!

Szegeden és környékén keresek lovaglási lehetőséget. Eddig a Sári tanyára jártam oktatásra, de megszűnt, és már csak osztályban lovagoltatnak. Ha esetleg bárki lovagoltat saját lovain is, annak is nagyon örülnék :) Volt egy hirdetés is pár hete hogy Hódmezővásárhelyen oktat háznál egy hölgy nagy lovon 800 Ft/óra, aminek örültem, de mire most mentem volna, addigra nem találtam a hirdetését. :wot: :sad:

Szia!érdeklődni szeretnék h sikerült e helyet találni ahol tudsz lovagolni?én is azt keresek :)



#432 Panka21

Panka21

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 206 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 2. - 8:51

Sziasztok!

Ismerősömnek keresek lovaglásban jártas illetőt Hódmezővásárhelyen, aki segítene neki a lova mozgatásában és a két lánya tanítgatásában.



#433 Kyra

Kyra

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 125 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 12. - 8:52

Sziasztok!

Hódmezővásárhelyen, a nemrég nyílt Kentaur Lovaspanzió, és pihenőpark várja leendő bértartóit, ill. a lovagolni és kikapcsolódni vágyókat!

url=http://kepfeltoltes....toltes.hu_.jpg]10405647_1465916467016057_19497960571018[/url]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

995655_1461090480831989_3314763119019002
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url=http://www.kepfeltol...ltoltes.hu[/url

#434 Kyra

Kyra

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 125 hozzászólás

Közzétéve 2014 október 19. - 8:11

Vadászlovaglás lesz Hódmezővásárhelyen a Kentaur Panzióban. Mindenkit várunk szeretettel!

 

vad_sz_facebookra_www.kepfeltoltes.hu_.j
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


#435 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 23. - 8:30

Van itt valaki Szeged környékéről? Most már én is a környékbeliek számát gyarapítom, ezért keresek egy lovardát, ahol hétköznap késő délután, esténként lovagolni lehet. Edzés, osztálylovaglás, bármi jöhet. Nincsenek túl nagy igényeim, átlag hobbilovas szinten ellovacskázom, tehát a lényeg, hogy jó körülmények között tartott, képzett, jó fej lovakon, színvonalas lovasoktatásban legyen részem. :kir: De ha otthon vannak valakinek lovai, akiknek szabad kapacitásuk van, az sem lenne rossz. Szóval nem ragaszkodnék lovardához. A jó társaság is nagy vonzerőt jelentene, mert eléggé el leszek árvulva kezdetben.

 

Furioso volt olyan kedves, és kb. két évvel ezelőtt egy nagyon alapos összefoglalót küldött nekem a környékbeli helyekről, és az alapján meglátogattam az Equest lovardát, de azért körbenéznék még, hogy milyen helyek vannak. Egyáltalán van itt valaki Sziksósfürdő környékéről? :) 



#436 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 23. - 9:53

Szia!

Én Szeged túlsó végén ( a Makó felőlin) Szőregen lakom. Ott tartottam lovat és lovagolok immáron 13 éve. Az öreg által elküldött lovarda lista gondolom mai napig aktuális. A szikin is van egy lovarda a Sári tanya, de róluk személyes tapasztalatom nincs. Viszonylag közel van hozzátok (Zsombón) az Equitania lovarda is. Oda gyakran járunk versenyre. Ha kérdésed van Szeged környékével kapcsolatban, akár lovas, akár nem, keress nyugodtan!



#437 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 23. - 10:43

Köszi a gyors választ, furiosojr.!  A városközpontból járnék ki a munkahelyről egyenesen, szóval akár Szőreg is szóba jöhetne. Szerencsére nincsenek túl nagy távolságok. Jó ott nálatok? Van lovasoktatás, vagy csak bértartás?

Az Equitaniát meg akarom nézni. Úgy látom, hogy a Sári tanyán nincs nagy élet, pedig ideális közelségben van, de azért majd megpróbálom. 



#438 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 24. - 9:19

Nálunk is van lovagoltatás több oktatóval is. Őszintén én nehezen tudnék bérlovagoltatásról véleményt formálni. Életemben amit bérlovagoltam az mind tereplovaglás volt. Az alapokat még kis gyerek koromban tanultam a győri lovardában, amiről már fogalmam sincs, hogy egyáltalán üzleti alapon működött-e. Valószínűleg az "átkosban" még nem. Úgyhogy sem tapasztalatom, sem összehasonlítási alapom nincs a mai helyzetről. A te tudásodat sem ismerem. Valószínű mindenki habitusától és hozzáállásától függően mást keres egy ilyen helyen a jópofa lovacskázástól a vérkomoly katonás oktatásig. Így nem tudok mást javasolni, mint a kísérletezgetést. :)

 



#439 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 9. - 15:06

Köszönöm a jó tanácsokat, Furiosojr.! :) Időközben a fb-on véletlenül rátaláltam egy családra, akik tőlünk 15 perces bringaútra laknak egy tanyán néhány lovukkal, így most hozzájuk járok lovagolni. Nagyon kedvesek, jól érzem magam nálunk. Van egy kunfakó kancájuk és annak a csikója, és furiosoik. A kunfakó lovacska annyira nem csípi a lovardázós munkát, de azért ha nagyon muszáj, akkor megcsinálja. :) Ha eljön a korai sötétedés, és fedelest kell keresnem hétköznapokra, akkor majd tovább kutatok, és beszámolok a környékbeli lehetőségekről hátha érdekel még valakit rajtam kívül.

Jövő hétvégén készülünk gyalogosan Bugacra, jön valaki innen?


  • fafaragó kedvelte

#440 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2018 szeptember 22. - 11:33

Nem haladok túl gyorsan a környékbeli lovashelyek feltérképezésével. Akikhez hétvégente lovagolni járok, oda munka után hétköznap nem tudok sajnos menni. Időközben jártam az Equitaniaban is, mert ott megoldható hétköznap is a lovaglás, télen a feledelesben is. Ők inkább a díjugratásra vannak kihegyezve, és van ifi csapatuk, a magamfajta hobbilovasok úgy látom, hogy nem tartoznak a fő profilba.  Ami nem is lenne gond, lényeg a lószag, csak hát nagyon hiányzik, hogy túrázni tudjak menni, és terepre. Na, ilyen lovardát még a környéken nem találtam. Esetleg valami ötlet Szeged környékéről? A mórahalmi lovardában folyik valami élet a Pintér-féle attrakciókon kívül, nem tudjátok? Még a balástyai Leon-Cavalloban nem voltam, mert ők egy kicsit messzebb vannak tőlünk...