Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Appaloosa


  • Please log in to reply
715 válasz a témához

#121 asset

asset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 145 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 8. - 20:20

Ez a picur mennyire tündéri a legalsó képen...Olyan, mint egy plüss lovacska!(csak az a kár, hogy nem olyan árban van) :D

#122 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 8. - 20:43

barto, akinek lassú a nete vagy akinek az adatforgalom függvényében kell fizetnie, az meglincsel téged...inkább linkeld be a képeket, akkor is megnézzük.

Edited by Unicorn, 2005 július 20. - 18:59.


#123 bartorsi

bartorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 276 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 8. - 22:57

Bocsi, a nagyobbakat átraktam. :rolleyes:

#124 fehér bölény

fehér bölény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 690 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 14. - 20:34

Szia bartorsi!!Tudod ki vagyok!Na szóval agy illetékes a kérdésedre.Szóval az említett lófajták csikóit csak akkor regisztrálják Appinak,ha be vannak jelentve Amerikába.Ha meg van a kanca magyar törzskönyve akkor ennek elvileg semmi akadája nincs.Egy fontos dolog még!Még a fedeztetés elött kell regisztráltatni.Egyébként onnan tudok mindent,hogy ma jött meg a fedeztetési elõírási kézikönyv.

#125 bartorsi

bartorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 276 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 14. - 20:53

Szia fehér bölény! Köszi az infót!

#126 fehér bölény

fehér bölény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 690 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 7. - 8:02

Kár.hogy innen mindenki pofelhõbe menekült.Lehet,hogy egyedül maradtam appaloosa rajongó?Ha nem haragszaotok meg ide is beírom, hogy van egy eladó app. méncsikóm.Most egy hónapos,ígí csak karácsony körül lehet elvinni.Pej a szine és a farán van egy kis fehér seriffcsillag nagyságu fehér folt.500.000ft a kikiáltási ára.Ha valakit érdekel Tel:30/22-555-60.

#127 bartorsi

bartorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 276 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 20. - 18:48

Appaloosa kancát keresek 2 éves-tõl 750000 Ft-ig. Fontos, hogy nyugodt legyen, és legyenek papírjai.(Félvér is érdekel, ha vannak papírjai.)araappaloosa@freemail.hu

Edited by bartorsi, 2005 július 20. - 18:53.


#128 fehér bölény

fehér bölény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 690 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 4. - 13:14

Amilyen régóta keresed a Neked megfelelõ lovat,már rég felneveltél volna egy csikót és az sokkal olcsóbb is lenne.Feltéve ha magad tudod nevelni.Persze bele nem látok a pénztárcádba.

#129 bartorsi

bartorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 276 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 9. - 20:15

Appaloosa

#130 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 9. - 21:47

ez ritka csúnya szerintem...én is találtam egyet belgiumban, de az se volt tetszetõs, de megvettem a pferdemarkt magazint és ott igen szépek vannak, csak soknak nem merik kiírni az árát.

#131 fehér bölény

fehér bölény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 690 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 10. - 9:34

nem tudom a képet megnyitni.

#132 bartorsi

bartorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 276 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 15. - 14:27

Posted ImageNagyobban: HoneyTegnap hazahoztuk elsõ appaloosa lóállatomat! :D U.I.: Nekem tetszik...Még képek:2004-es csikó2004-es csikó/22005-ös csikó2005-ös csikó/2 Honey slaggal :D Honey fejeHoney legel

Edited by bartorsi, 2005 augusztus 30. - 7:10.


#133 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 15. - 14:54

Bartorsi, jelentkezz ki a képtáradból, és úgy linkeld be õket, mert így nem fogjuk tudni megnézni :)

#134 Keselyüstök

Keselyüstök

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.132 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 21. - 22:34

AppaloosaAppaloosa csikóPosted Image Posted Image Posted Image

#135 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 22. - 9:16

ööö én még elsõ nap meg tudtam nézni, más lehet a bibi.

#136 Mocca

Mocca

    Csikó

  • Fórumtag
  • 870 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 23. - 21:06

sziasztok!Gondoltam ti tudnátok segíteni......Információkat szeretnék a Cowboy Finder nevû 2004es appaloosa ménrõl.Nagyon tetszik az a ló,csak sajnos sehol nem találok róla semmit.....Remélem tudtok segiteni! :confused: Mocca

#137 bartorsi

bartorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 276 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 29. - 22:29

Átraktam képeket, mostmár elvileg mûködniük kell.

#138 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 29. - 22:30

Bartorsi, honnan hoztátok?

#139 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 30. - 2:04

Én még mindig nem tudom megnézni.

#140 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 30. - 6:51

sziasztok!Gondoltam ti tudnátok segíteni......Információkat szeretnék a Cowboy Finder nevû 2004es appaloosa ménrõl.Nagyon tetszik az a ló,csak sajnos sehol nem találok róla semmit.....Remélem tudtok segiteni! :confused: Mocca

Hozzászólás megtekintése

Tulajdonosa: Nagy Ferenc 06-30-9570-570Õ írta "A westernlovak" c. könyvet is.

#141 bartorsi

bartorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 276 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 30. - 6:58

Ausztriából hoztuk, Graz mellöl.

#142 fehér bölény

fehér bölény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 690 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 31. - 9:30

Mocca! A Cowboy most Ausztriában van Wienerneustadt-ban kiképzés alatt.Vasárnap indul az Európa bajnokságon Halter osztályban.Ha valakit érdekel a verseny csütörtökön kezdõdik és vasárnap lesz vége.Weikersdorf-ban lesz.Soprontól Úgy 25 km-re van.Ilyen közel még soha nem volt .Szerintem érdemes lesz ellátogatni.Kiélheti magát a sok fanatikus App. rajongó. Egyébként csak azért tudom,hogy hol van a ló, mert én vittem ki.

#143 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 1. - 10:33

Remélem szolgálsz majd eredményekkel....Csak mert szeretnék vele fedeztetni.Mekkora most?

Edited by agrobe, 2005 szeptember 1. - 10:35.


#144 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 1. - 10:51

tudna valaki betenni képet errõl a ménrõl?

#145 fehér bölény

fehér bölény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 690 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 1. - 18:17

Májusban múlt egy éves.Csak fajtán belül ill.angol és arab Amerikában regisztrált telivéreket fedez majd.

#146 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 1. - 19:25

engem nem az érdekelt volna, hanem egy újabb appaloosa itthon és tájékozódni szerettem volna :)(tudom, h agrobe igen, csak mondtam)

#147 Mocca

Mocca

    Csikó

  • Fórumtag
  • 870 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 1. - 20:48

Juhúúú!! :D :D Végre olyan emberek,akiknek elmondom a mén nevét,és pislognak rám zavartan!!! :kocc: Köszi szépen mindent!!Mennék,de szívesen elmennék arra a versenyre.....De ugyse engednek.... :(

#148 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 2. - 7:15

Köszi Bölény, a korát tudtam, a gazdájával már beszéltem, mondta, hogy mikortól és kb. mennyiért fedez majd, de engem a mérete érdekelne. :D

Edited by agrobe, 2005 szeptember 2. - 7:16.


#149 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 2. - 8:07

a marmagasága vagy...? :gm: :dev: :kir:

#150 bartorsi

bartorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 276 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 2. - 13:30

Cowboy FinderCowboy Finder

#151 fehér bölény

fehér bölény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 690 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 3. - 8:11

Pénteken voltam Weikesdorfba.Sok szép ló van.Már van két Grand Champion gyõztes ló.Szerintem a magyarországi állományra büszkék lehetünk.Ami nem tetszett az az,hogy fõleg egy két külföldi nagyon feltuningolja mesterségesen a lovait.Ha ezt a magyarok csinálnák biztos,hogy lenne retorziója.

#152 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 4. - 14:49

A marmagassága... :D Egyéb mérete ;) esetleg kancámat érdekelné, ha nem mesterségesen fedezne.

#153 Lear

Lear

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 677 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 6. - 13:55

Még egy appaloosa hír:Kreutban az appaloosa europa bajnokságon Rákóci István és Strudel White Socks nevû ménje két reinigfutamban is EZÜSTÉRMET szerzett! Nagyon-nagyon gratulálunk a lovasank!!! És a lónak is, akinek van nálunk egy tündéri csõdörcsikója. Reméljük Õ is a papa illetve mama nyomdokaiba lép majd. Ja, evvel az eredménnyel ismét vezeti a világranglistát a paci, az amerikán kívüli legeredményesebb appaloosa reiningló kategóriában. :kocc:

#154 fehér bölény

fehér bölény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 690 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 6. - 15:31

Én is jelen voltam a versenyen.Bánhatja aki nem volt ott.Jó volt olyan sokszor halgatni a magyar himnuszt.

#155 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 14. - 8:56

Sziasztok!Kérdésem lenne.Van egy appaloosa félvér csikónk, akinek az anyja egy foltos (tobiano) kanca. A csikó is az lett, aminek nagyon örültem. Most lassan 3 hónapos a csikó nagyon gyorsan egyre több fehér tûzés van a farán fõleg, de a hátán, szeme körül, még a nyakán is. Ha az egyik szülõ szürke lenne, azt gondolnám, hogy ki fog szürkülni, de így nem lehet....Lehet az szerintetek, hogy valamilyen appaloosa szín kezd "eluralkodni" rajta? Vagy az mindenképp a faráról indulna? Egyáltalán az "appaloosa szín" erõsebb, mint a foltos? El tudja nyomni?

#156 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 14. - 16:13

az appaloosa nem szín, hanem fajta. az más kérdés, hogy a fajta legtöbb példánya pöttyös, de ez sem feltétlenül teljesül, láttam már jó pár pöttyetlen/pöttytelen (?) (olaszoknál színtelennek hívják) appaloosát.ellenben nekem is pöttyös csikóm van. fekete volt, a farán pöttyökkel fehér alapon, ebbõl a pöttyök maradtak és szürke lett (most 5 hónapos), a hasán is voltak kisebb foltok, ezek most igen nagyok. szóval ilyenbõl ilyen lett (eddig). szerintem nem kell megijedned, de a neten is olvastam cikket, amely azt mutatja be, hogy az appaloosák színe világosodhat.megjegyzem, a csikóm 75%os testvére (az anyjuk testvérek, apjuk ugyanaz a pöttyös) szürke alapon pöttyös, a kb. 50%os testvére meg tiszta feketének született (ennek az anyja az én csikóm nagyanyja, az apjuk közös) és kiszürkült.most visszaolvasva, cseppnyit sem reagáltam arra, amit írtál, de a lényege annyi lett volna tényleg, hogy az appaloosák világosodhatnak életük folyamán.valamint a fent mutatott példában egy gramm appaloosa sincs, a testvéreiben sem, tehát gyanítanám, hogy lehet, hogy a pöttyös színnek a keze lehet a dologban, nem annyira a fajtának.

Edited by Unicorn, 2005 szeptember 14. - 16:15.


#157 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 15. - 5:55

Szia Uni!Valahol sejtettem, hogy az appaloosa efy fajta lehet... :rolleyes: :) Csak azért írtam le így a színét, mert könyebb megérteni, mintha nekiállnék magyarázni. Így talán aki ismeri õket, rájön, mit akarok mondani. Tudom, hogy világosodnak. Inkább azt szerettem volna megtudni, ha egy ló örökli a pej - tarka színt, meg az appaloosa -ra jellemzõ tûzött színt is, lehet -e, hogy az utóbbi idõvel elnyomja az elõbbit. Sima pej csikón már láttam, hogyan jelenik meg, majd évek során hogyan terjed rajta ez a tûzöttség, csak valahogy foltos lovon nem is tudom elképzelni....( egyébként láttam az összes képet a kiscsikódról és nagyon tetszik. Többször is megnéztem õket. Mi ez a "nagy váltás a sárga kisbéries kancák után? :) )

#158 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 16. - 9:36

nézd, mit találtam neked, Panni :)appi színvilág

#159 fehér bölény

fehér bölény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 690 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 17. - 9:31

Egy appaloosa "szintelen" lóbol bármikor lehet szines.Ezt csak azért tudom mert nekem van egy pár.Ha pl.teljesen sárgának születik egy csikó , az bármikor megváltozhat bármilyen más szinüre.Csak még annyit,hogy a tobiánó az nem Appaloosa szin.Ha egy app. tobiánónak születik,azt Paint Hors-nak fogják törzskönyvezni.

#160 Ditke

Ditke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 179 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 19. - 19:03

SziasztokNekünk is van egy Appaloosa állatunk akit Dream Lady-nek(mi Álomnak)hívjuk.Õ 2,5 éves kanca. Debrecenben a Nevada Western Ranchon van egy családias hangulatu kicsi de annál barátságosabb részen.Kinn voltunk mi is az EU bajnokságon Weikersdorfban ahol Fehér Bölény is volt sajnos nem tudtunk találkozni és beszélgetni.Álom is versenyzett a Halterben ahol 4. helyezést ért el ami azért is nagyon jó mert ez volt a második verseny amiben részt vett,nagyon nyugodt és kiegyensúlyozott kis lovacska. Csak az Olaszok vertek meg bennünket de ezt már írta Fehér Bölény hogy miért .Mi szinte minden versenyszámot megnéztünk és szurkoltunk a lovasoknak . Készítettem képeket az elérhetõséget ide írom ,nézzétek meg.Sajnos minden lóról és lovasról nem tudtam készteni mert csak kevés tárhelyem volt.http://pg.photos.yah...itfdr/my_photoshttp://pg.photos.yah...itfdr/my_photos