Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Egészség, házi praktikák


  • Please log in to reply
1306 válasz a témához

#1241 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2018 január 13. - 10:12

Na ezt olvassátok el... nagyon tanulságos!!!!  :sad:

 

https://index.hu/bel..._targyalas_per/



#1242 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2018 február 28. - 11:44

Hát igen.... és még ma is ezt mantrázzák a megtévesztettek. Hála istennek Magyarországon kötelezőek az oltások, itt Németországban (meg Nyugat-Európában máshol is) időről időre gyerekek halnak meg, mit a középkorban.

https://index.hu/tud...sseg_wakefield/

 



#1243 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2018 március 1. - 12:00

Még jó, hogy nem kötelező. https://www.nlcafe.h...rkozas-meghalt/

 



#1244 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2018 március 1. - 12:06

Még jó, hogy nem kötelező. https://www.nlcafe.h...rkozas-meghalt/

 

Magdi, itt nem az oltás a baj. Gyakorlatilag mindennel szemben kialakulhat életveszélyes allergiás reakció, megeszel egy almát a fáról és meghalhatsz, ha allergiás vagy rá. A baj az, ha nem ismerik fel az allergiás reakciót, vagy nem reagálnak időben. Ez nem szól az oltás ellen. Magyarországon hála a kötelező oltásoknak, nem halnak meg a gyerekek fertőző betegségekben, mint a középkorban...



#1245 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2018 április 22. - 16:24

"Elsősorban a modern életvitel és a szelektált érintkezés a környezettel áll a hátterében annak, hogy a fejlett társadalmakban egyre több az allergiás ember - mondta Csoma Zsuzsanna, az Országos Korányi Pulmonológiai Intézet allergológus főorvosa vasárnap reggel az M1 aktuális csatornán, ahol elhangzott az is, Magyarországon mintegy kétmillió allergiás él."



#1246 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2018 április 23. - 13:42

Így gonoszan azt tudnám mondani, hogy akkor javult a helyzet, mert a nyolcvanasok végén már azt mondták, minden negyedik ember allergiás. Ez még tán az alkoholizmusnál is népbetegségebb, az pedig Magyarországon már jelent valamit. :D



#1247 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2018 május 2. - 16:18

Hehe....

 

https://index.hu/tud..._fuvesembernek/



#1248 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2018 május 2. - 23:35

A fentebb hivatkozott cikkből:

"Ma az orvostudománynak egyszerre két, egymással merőben ellentétes problémával kell szembenéznie. 100 felírt gyógyszerből átlagosan 30-50 esetben ki sem váltja a páciens a receptet, és csak 20-35 százalék azoknak az aránya, akik az orvos utasításai szerint veszik be a gyógyszert. Emiatt naponta 500 ember hal meg csak Európában a statisztikák szerint.

És ezzel párhuzamosan az is súlyos probléma, hogy rengeteg gyógyszert meg feleslegesen szedünk be, csak úgy magunktól."

 

Az állatgyógyászatban szakasztott ugyanez történik :( És a kedves kuncsaft miután a javasolt gyógymódot ignorálta ellenben választott helyette sajátot, n idő elteltével megjelenik és reklamál(!), amiért a beteg állapota változatlan/romlik.



#1249 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2018 május 17. - 8:05

Na így néz ki egy tudományos kutatás, és hála a gonosz gyógyszercégeknek és kapzsi befektetőknek (mert hogy ez rettenetes drága és rettenetesen időigényes, továbbá egy sor tudományterület összehangolt fejlődése kell hozzá) egy igazi szenzáció van készülőben. Aki most időt nyer, az életet nyer! (a többieknek továbbra is ott lesz a ráolvasás, meg a medveepe és cápauszonyőrlemény....)

 

https://index.hu/tud...ri_a_daganatot/



#1250 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2018 május 17. - 8:13

Humoros ez az időskála.

Egyébként, hogy idegesítselek, egy a szerencsénk, hogy ez a W. B. Coley nem ma élt és kísérletezett, mert ma az orvosi társadalom a törvényt segítségül híva jól agyonverte volna.



#1251 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2018 május 17. - 10:34

Szeretnék hinni benne, de amint a cikk is indít, sokszor olvastunk/hallottunk már hasonló híreket. Amíg az influenzával sem tud sokat kezdeni a tudomány, addig szkeptikus vagyok.

#1252 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2018 május 17. - 11:07

"Az immunrendszer még mindig kenterbe veri az orvosi technológiát"

No ezt sikerül a civilizációnak drasztikusan gyengíteni, hogy a tudomány felfedezhesse a jelentőségét.

Hagyományos társadalmi érinkezési formák (kórokozó és védettség csere...) csökkentése erkölcsi alapon a védekezés jegyében (Kásler doktor kőtáblái...). Lehet még sorolni.



#1253 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2018 május 17. - 13:22

Szeretnék hinni benne, de amint a cikk is indít, sokszor olvastunk/hallottunk már hasonló híreket. Amíg az influenzával sem tud sokat kezdeni a tudomány, addig szkeptikus vagyok.

 

Az influenza sem ijesztget már sokáig... Folyamatban van egy általános vakcina kifejlesztése, ami azért különösen nehéz, mert az influenzavírus nagyon gyorsan változik. Megértem a szkepticizmusod, a sok szenzációhajhász csodavárás után, de hidd el, ez most tényleg valami gyökeresen új stratégia, aki egy kicsit is otthon van az immunológiában, az fel tudja mérni a jelentőségét. Eddig a ráksejtek kémiai megsemmisítése volt a cél abban a reményben, hogy az egészséges sejtek kevésbé károsodnak. Mindez egy kényszermegoldás volt, mert a szervezet nem ismerte fel a rákos sejtek "idegen" mivoltát. Most pont ezt a problémát oldják meg a kutatók, így az immunrendszer maga intézi el a dolgot, mint a fertőzések esetében is.... Igazi paradigmaváltás, új fejezet a rákgyógyításban.

Robi, remélem nem az orvostudományra gondolsz, hanem a civilizáció egyéb áldásaira.... Merthogy a vakcinák is pont az immunrendszert "élesítik", az antibiotikumok (ha nem élnek vissza velük), meg a baktériumok szaporodását akadályozzák meg ill. ölik meg őket, amire a beteg nem biztos, hogy képes lenne, esetleg belehalna az erőfeszítésbe, mielőtt sikerülne...

Az új egészségminiszter egy jó onkológus, a többit inkább nem kommentálom. Cipésznek a kaptafájánál kellene maradnia....
 



#1254 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2018 május 17. - 13:29

Az influenza miatt is csak azért vagyok nyűgös, mert a gyerek az elmúlt, első közösségben töltött bő fél évében 6 vagy 7 antibiotikum kúrát vett fel, hogy meg ne fulladjon a köhögéstől. Mindezt C vitamin, Béres csepp, sószoba, Salvus vizes vagy ezüst kolloidos inhalálás, és egyéb kuruzslások mellett.

Ha tényleg beválik ez a rák gyógymód, akkor már csak valami egyszerű és általános diagnosztikai módszert kellene kiötölni. Mert itthon a gyógyítható rákokba is sokan odavesznek a vizsgálatok hiánya, nem kielégítő volta miatt.



#1255 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2018 május 17. - 13:49

Tegnap olvastam, hogy kifejlesztettek egy új módszert az ún. tumormarkerek gyorsabb kimutatására vérből és vizeletből... Reméljük, hamar elterjed.



#1256 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2018 május 17. - 14:00

Lehet, hogy most sem a módszer, hanem inkább a rendszer lassúsága miatt kell az eredményre hónapokat várni (itthon). De azt meg nem sikerült megdönteni :-). Szerencsére engem egyelőre (remélem legalábbis) csak ellenőrzés szinten érint a dolog.



#1257 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2018 május 17. - 17:19

Nem konkrétan az orvostudományra gondoltam, bár az is a civilizáció része. Az immunrendszere és a rá gyakorolt hatásra.

A civilizációnak azon hatásaira, melyek az embereket egy gyorsított, nem igazán jó irányú evolúcióra kényszeríti, akár a legfelsőbb döntésének megváltoztatásának kísérletével is.

Az már megint egy másik kérdés (közéleti, ami itt tabu, erkölcsi), hogy az orvostudomány (akár más tudomány is) mikor éri el azt a szintet, amitől már felmerül az adott helyen és időben a társadalom, környezet teherbíró képességének korlátozottsága. Szerintem a magyar egészségügy már itt tart. A dolgozó társadalmi réteg nem tudja fenntartani a tudomány által biztosított eljárásokat és a kezeltek további létét. (pl. új diag. eljárások és a felfedezett megbetegedések kezelésének, rehabilitációjának költségei, a meghosszabbított [milyen minőségű] élet fenntartása, bismarcki piramisjáték nyugdíjrendszer...).

Nem egyszerű a feladat, néha isteni döntéseket kíván, de hát csak emberek a döntéshozók, végrehajtók, akik sárból gyúrattak. Ez is evolúció.

 



#1258 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2018 május 17. - 21:02

Minden pesszimistának ajánlom "Hans Rosling: Factfulness" című könyvét. (remélem, hamar lefordítják magyarra) Nekem nagyot javított a pesszimista hangulatomon :rockon:

 

https://pallasathene...igenis-jo-hely/



#1259 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2018 május 17. - 22:31

Pesszimista? Opmista?

Valahol a kettő között kellene megtalálni a fenntartható utat.



#1260 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2019 január 16. - 16:46

Régen volt már valami homeopátiaellenes poszt. :D



#1261 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2019 január 17. - 12:45

Mik fel nem tűnnek neked :D

Edited by Eva, 2019 január 17. - 12:46.


#1262 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2019 január 17. - 16:34

Hiányzik? Nem kell kétszer mondanod :D :P



#1263 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2019 január 17. - 21:43

ez csak a bevezető volt. De már régen megakarom kérdezni, hogy mi a különbség? Miért lehet valamire azt mondani, hogy a javallat a régóta fennálló használaton alapszik, miközben az lehet egy hülyeség, a homeopátiától ez meg miért van megtagadva, amikor arra is csak azt lehet mondani, hogy lehet, hogy hülyeség - és sokan esküsznek rá? Ez nem következetes magatartás.



#1264 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2019 január 18. - 9:45

Semmire nem lehet mondani, hogy a javallat a régóta fennálló gyakorlaton alapszik. Vagy, ha igen, akkor az előbb-utóbb kikopik. Példa erre, az allergiás reakcióra adott kalcium, amit ma is (majdnem) minden orvos azonnal javasol, a laikusok meg pláne. Pedig semmi értelme. De ez legalább nem árt. (legalább is per os, azaz szájon át) A homeopátiával az a baj, hogy a hatása bizonyítottan legfeljebb placebo hatás. Nem véletlen, hogy a gyógyszerek csak komoly tesztelés után kerülhetnek forgalomba, és egyre jobbak, precízebbek, a régiek kiszortírozódnak, ha van pontosabb, kevesebb mellékhatással járó változat. Most ne menjünk bele a gyógyszergyárak vagy laborok simliskedéseibe, mert azok is előbb-utóbb lebuknak, most olvastam a Bild der Wissenschaft nevű folyóiratban, hogy a tudományos közélet egyre inkább felveszi a harcot a tudomány manipulálása ellen, de maradjunk a homeopátiánál. A szabályzás arra való, hogy ne essenek beteg emberek sarlatánok áldozatául, jobb esetben csak anyagi értelemben, rosszabb esetben a hatékony gyógymód mellőzésével egészségügyi értelemben is. Sajnos elég sok történetet ismerek a környezetemben, ahol a kétségbeesett komoly, esetleg fatális betegségben szenvedő családokat még az utolsó ingüktől is sikerült megfosztani a gyógyulást ígérő csodaszerekkel, homeopátiás hókuszpókuszokkal. Értem én a dolog pszichológiáját, aki pánikban van, az semmit nem akar kipróbálatlanul hagyni.... De legalább ne a nagyon komoly kollektív szellemi erőfeszítéssel létrehozott, alapos ellenőrzésen átesett megoldás helyett.... Kicsit úgy vagyok a homeopátiát éltető emberekkel kapcsolatban, mint a YouTubon a laposföldhívőkkel.... Egyik esetben emberek, akik azért érték meg a felnőttkort, mert megkapták a gyerekkori oltásokat, kivették a vakbelüket, antibiotikumokkal meggyógyították a fertőzéseiket, érzéstelenítéssel kihúzták a gennyes fogukat, lézerrel javítottak a látásukon, és esetleg egy jó kis csípőprotézissal megint tudnak mozogni, szidják a gyógyszerlobbit és esküsznek a homeopátiára (legközelebb kérjenek a fogorvosnál homeopátiás fájdalomcsillapítót, meg szedjenek homeopátiás vérnyomáscsökkentőt és homeopátiás vércukorcsökkentőt :angry:), a másikban meg a relativitáselmélet és a quantumfizika csúcseredményeit egyesítő módszereken alapuló technika segítségével magyarázzák a hülyeségeiket. Láttam egy videót a neten, amiben azt magyarázza egy nagyon okos, hogy ha a Föld forogna, a repülőnek nem kéne repülni, elég lenne felemelkedni, és megvárni, míg a kívánt cél alá fordul.... Hát a homeopátia egy hasonló baromság... Abban a korban, mikor a rák egyre több fajtája ellen személyreszabott, az adott tumor molekulárbiológiai sajátosságain alapuló egyedi, célzott terápia létezik, és havonta jönnek az új eredmények, mikor a radiológia olyan csúcstermékeket használ, mint a funcionális MRT, amivel nem csak a struktúrák, hanem az egyes szervek, szövetek működése is élőben követhető, amikor a DNS metilezésével az egyes géneket fogjuk tudni ki- és bekapcsolni, és ezzel sejteket átformálni, akkor vannak, akik hatóanyag nélküli, kipróbálatlan, vagy bizonyítottan hatástalan vizet vagy alkoholt vesznek drágán a gyógyszerek helyett, ez számomra teljesen felfoghatatlan, és nagyon helyes, hogy ezt a társadalom nem finanszírozza... Nem a felhasználókra haragszom, őket végtelenül sajnálom. A gyártókat és a forgalmazókat azonban arra kárhoztatnám, hogy ezentúl csak a a honeopátiás szerekkel kezelhessék magukat... Tudom, kicsit arrogánsnak tűnik a javaslatom, de ha valaki vizet prédikál, akkor ne igyon bort... vagy ilyesmi.... 


  • zapolya kedvelte

#1265 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2019 január 18. - 11:27

"... amikor a DNS metilezésével az egyes géneket fogjuk tudni ki- és bekapcsolni, és ezzel sejteket átformálni,..."

Ez nem génmanipuláció?



#1266 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2019 január 18. - 12:16

De :D



#1267 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2019 január 18. - 12:18

A génmanipuláció, mint olyan, nem ördögtől való, anélkül nem fogunk tudni 12 milliárd embert eltartani, de rettenetesen, elképesztően, fantasztikusan körültekintően kell vele bánni, mert a következmények szinte beláthatatlanok, ha hibázunk... (lásd nukleáris energia...)


Edited by Fifikusz, 2019 január 18. - 12:19.


#1268 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2019 január 18. - 12:44

Legfeljebb nem lesz sokág 12 milliárd ember.


  • Eva és izland kedveli

#1269 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2019 január 19. - 0:46

Ezek szerint a német szabályozás nem engedi ezt az idiotizmust a reklámokba. Idehaza viszonylag újabb keletű jelenség, hogy a "hagyományos" (javarészt gyógynövény-alapú) gyógykészítményeket ezzel a lábjegyzettel tolják a tévében - mintegy háromsoros apróbetűs blabla, amit a "kérdezze kezelőorvosát, gyógyszerészét" stílusában felolvasva is elhadarnak.

Miközben az én ismereteim szerint a gyógynövényekkel való orvoslás többnyire a gyógynövényben lévő és elég részletesen ismert hatóanyagoknak köszönhetően működik; a "régóta fennálló gyakorlatot" meg önmagában igen, a hajunkra kenhetjük.

 

Semmire nem lehet mondani, hogy a javallat a régóta fennálló gyakorlaton alapszik. Vagy, ha igen, akkor az előbb-utóbb kikopik.

 



#1270 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2019 január 19. - 5:32

"Semmire nem lehet mondani, hogy a javallat a régóta fennálló gyakorlaton alapszik. Vagy, ha igen, akkor az előbb-utóbb kikopik."

Azért ez sem ilyen egyértelmű.

 

Éhezés miatt a beteg legyengült. Javallat: fel kell táplálni. Elég régóta fennálló gyakorlat.

Ütőeres vérzés. Javallat: a vérzést csillapítani kell. Elég régóta fennálló gyakorlat. Igaz, a szorító kötés már túlhaladott, de ismerek olyant, aki úgy maradt életben, hogy az elsőnek odaérkező az övével a combnál elszorította az eret (a lába is működőképes maradt).

 


  • Ernest kedvelte

#1271 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2019 január 19. - 7:37

Megrendültem. Mert a korosztályom hullik.



#1272 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2019 január 19. - 9:29

Üres a link.

#1273 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2019 január 19. - 10:06

Nekem nem. Ez van ott:

 

Szilveszter éjjel szívinfarktust kapott az egyik nagyon kedves ismerősöm.
Csak úgy, minden átmenet nélkül. Csak vásárolgatott, s közben szorítani kezdett a mellkasa.
Alig több, mint 40 éves.

 

A barátnőmet nem is olyan régen műtötték meg rosszindulatú daganattal, egy másik ismerősöm a közeljövőben fekszik kés alá ugyanezen okból. Erőszakos, gyorsan növő daganatot diagnosztizáltak nála.

Ismerek gyermeket, akinek az édesanyja bement a fürdőszobába, és soha többé nem jött ki onnan. Ismerek apát, akinek a lánya sokadszor veszi fel a küzdelmet egy erőszakos, pusztító betegséggel.

Valamennyi érintett nő. Valamennyien a 30-as 40-es éveiben.

Kikészít. Kikészít a tudat, hogy milyen törékenyek vagyunk, mennyire kevésen múlik az életünk. 
Nem tudom elengedni a gondolatot, hogy a nők szervezete lázad.
Lázad a túlterheltség, a kiszipolyozás ellen. 


Jó, ne sarkosítsuk ki a helyzetet a nőkre. Ugyanígy érintettek a korosztályom férfi tagjai is. 
 

Miért?
Mert hajtunk, mint a barmok, több fronton igyekszünk teljesíteni, sokszor túlteljesíteni, mindezt állandó stresszben. Stresszes az életünk, a munkánk, a környezetünk. Nem tudunk kikapcsolni, nem tudunk pihenni.


Eközben egészségtelenül étkezünk, mert nincs idő vagy pénz vagy egyik sem az egészséges ételekre, sokszor a nyugodt étkezésre sem.
Állva eszünk, mint a barmok, két perc alatt, futtában. 

Dohányzunk, mert a felgyülemlett rosszat sokan rossz szokásokkal próbáljuk kompenzálni. Iszunk, mert az idegességet így próbáljuk enyhíteni.

Keveset alszunk. Keveset sportolunk. Keveset pihenünk. Keveset nevetünk.
 

Megrendültem. Mert a korosztályom hullik. És én félek.

Nekem még volt szerencsém megismerni a dédszüleimet. A nagyszüleim is élnek még. A szüleim hangját is hallom, amikor csak akarom, és ezért szívből hálás vagyok.

A most születők vajon megismerik majd a nagyszüleiket? Lesz esélyük játszani a papával, mamával?

Hisz olyan későn vállalunk gyereket.

Folyton halogatjuk: most lakás, kell, jó munka, biztos megélhetés.  A karriert építjük. Nem jönnek a gyerekek, csak túl a harmincon. Ha egyáltalán jönnek, mert vannak, akiknek nem is sikerül a gyerekvállalás. Évekig. Pedig mindent elkövetnek. 

Én attól félek, ha így égetjük két végéről a gyertyát, ha az életmódunk ilyen stresszes és rohanó marad, a most születő nemzedéknek a szüleikkel sem lesz esélye együtt játszani.


Hullanak a 40 évesek. Ki neveli fel a gyerekeket?

#1274 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2019 január 19. - 12:26

Robi, én ezt értetlenül szemlélem. Ez 30 éve a férfiakra egy nagy igazság volt (a nők jobban bírták). Ma már... Ki dolgozik? Ma már ez nem divat. Ki rohan? Az a világ elmúlt. Tele vannak a kávézók lustán kavargató polgárokkal. A közelmúlt tüntetéseinek tanúsága szerint a melós meg akar élni a fizetéséből (ez sose volt, és sose lesz, de ma már nem is akarja azt a lehetőséget, amit 85-ben mindenki csinált, hogy munka után fusi, maszek, gmk, amit akarsz).



#1275 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2019 január 19. - 13:55

"Semmire nem lehet mondani, hogy a javallat a régóta fennálló gyakorlaton alapszik. Vagy, ha igen, akkor az előbb-utóbb kikopik."

Azért ez sem ilyen egyértelmű.

 

Éhezés miatt a beteg legyengült. Javallat: fel kell táplálni. Elég régóta fennálló gyakorlat.

Ütőeres vérzés. Javallat: a vérzést csillapítani kell. Elég régóta fennálló gyakorlat. Igaz, a szorító kötés már túlhaladott, de ismerek olyant, aki úgy maradt életben, hogy az elsőnek odaérkező az övével a combnál elszorította az eret (a lába is működőképes maradt).

 

Persze, nem az a baj, ha egy gyakorlat régi. Hanem ha semmi más indikációja nincs, mint a régisége :gm:
 



#1276 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2019 január 19. - 15:32

Mikor beálltam az egyik munkahelyre, akkor a korkedvezménnyel nyugdíjba mentek cédulái voltak kitéve, zömében 60 felett. Szörnyülködtünk, hogy csa 5-8 év nyugdíj adatott meg nekik. Mikor eljöttem, már a negyvenesek voltak cédulázva, de 35 éves is volt köztük. Nem tragikus hirtelenséggel, hosszantartó súlyos... után. Közben még megszünt a korkedvezmény is.

#1277 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2019 január 19. - 15:42

Emellett tény, hogy az átlagéletkor egyre emelkedik....



#1278 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2019 január 19. - 15:59

Az olló nyílik. A "lustán kavargató polgár" tán hosszabb ideig kavargathat, mint az, aki "nem ér rá" kavargatni.



#1279 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2019 január 19. - 16:02

Azért az átlagéletkornál inkább csak azt venném figyelembe, amit önállóan tud az ember megélni, nem pedig erősen másokra szorulva a nem éppen jó egészségi állapota miatt.



#1280 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2019 január 19. - 17:34

Az életed addig tart, amíg ki nem leheled a lelked. Hogy ebből mennyit töltesz aktívan, az egy más kérdés. Egyébként bár leginkább az öregkort nyújtjuk meg, az is igaz, hogy az aktyv évek száma is nő... Ahogy a hölgyeknél mondják, a 60 az új 40.... :P