Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Mi baja a lovamnak?


  • Please log in to reply
232 válasz a témához

#81 kicsilovas

kicsilovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 123 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 3. - 12:06

Merénylõ, ha kukoricát etetsz, azt ne egyszerre add a zabbal, mert a méretkülönbség miatt csak a nagyobb szemût rágják meg (tehát a kukit), a zabot meg egészben nyelik le. Add inkább reggel a zab-árpa keveréket, este meg a kukoricát. Mindent fél napig áztatva, akkor faszán megpuhul.
Én az öreg lónak próbáltam darálni a kukoricát, jó durvára, de nem igazán vált be, szerette nagyon, és jobban is ette meg (meg minden faszán összekent vele :dev: ), de egy idõ után csúnya hasmenése lett tõle, mint utóbb megtudtam, állítólag a bélbolyhoknak nem tesz jót a dara.



Itt is kukoricadarát etetünk az árpa és a táp mellett.
Van valami iromány, hogy nem jó? Nem neked nem hiszek, csak itt azt hiszik el ami le van írva.
Az érveket alá kell támasztani. Mivel én máshol nem etettem kukoricát, õszintén nem is néztem utána.

Állítólag a Mash is nagyon jó!
Ezt a leírást találtam róla (reklám miatt név nélkül):
"Összetétel:
Búzakorpa, kukorica (pelyhesített), árpa (pelyhesített), gyümölcs-(alma)törköly, cukornádmelasz, lenmag, kalcium-karbonát, nátrium-klorid, dikalcium-foszfát, élesztõ, magnézium-oxid, petrezselyem, menta, zsálya, aranyvesszõ, rozmaring, csalán, vörös here, gyermekláncfû, citromfû, fokhagyma.

Etetési javaslat: sokoldalú kiegészítõ, alkalmazásával lovunk jobban hasznosítja az etetett takarmányokat. Németország vezetõ lószakemberei csak "tápkatalizátornak" hívják. Hetente háromszor leforrázás után, kézmelegen etessük. Szõrváltás gyorsítására, tömegnövekedés elérésére heti 2-3 alkalommal; különbözõ ló-egészségügyi problémák kezelésénél mindennap etessük; de minden esetben önálló étkezésként.
Elõnyei: Rövid idõ alatt látványos, hosszú távon tartós eredményeket érhetünk el szakszerû etetéssel, már havi 1000 ft / ló költséggel!"
Ha valaki ért hozzá, akkor meg tudná írni, hogy mennyire válik be.

Nálunk anno a 4-5 éves lovak trágyájában is voltak egész zabszemek, pedig se fog-, se emésztési probléma nem volt. Aztán áztattuk nekik, azóta is úgy kapják, egy szem se veszik kárba. Már reggel beáztatom, és egész nap a napon áll, hogy minél jobban kidagadjon. Télen szoktak kapni naponta egy-egy fej kukoricát is, nem egy hatalmas mennyiséget.
Szõrváltási problémákra jó megoldás lehet a Biotin, vagy Kerabol. A lenmag nem csak a szõrnek használ, hanem a beleknek is, és segíti az emésztést.
Én szívesen etetek kiegészítõt is a lovakkal. Valószínû, hogy nem lenne rá szükségük, de ártani nem árt.

Amit fiatalon megkap, vagy éppen nem kap meg egy ló, az a késõbbiekben, idõsebb korában is meg fog látszani.


Reklám nélkül, ennek a cégnek a termékei nagyon jók.
Én nem ezt, más kiegészítõ termékét etettem, az a sárlásra és a csikóra volt- mint az elevit- csak lóra.

#82 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 3. - 12:23

Van valami iromány, hogy nem jó?

Irományom ugyan nekem sincs, de hasonlót nyilatkozott az állatorvosunk, amikor télen darát etettem. Elég jó doki, hiszek neki.

#83 kicsilovas

kicsilovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 123 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 3. - 14:59

Irományom ugyan nekem sincs, de hasonlót nyilatkozott az állatorvosunk, amikor télen darát etettem. Elég jó doki, hiszek neki.



Én hiszek Neked, és meg fogom kérdezni az itteni dokit.
Õ is lovas doki.

köszi

#84 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 4. - 13:09

Van valami iromány, hogy nem jó? Nem neked nem hiszek, csak itt azt hiszik el ami le van írva.
Az érveket alá kell támasztani.

Hú, talán a Kakukk-Schmidt-féle Takarmányozástan-ban írják. Agrobe-t kérdezd, szerintem õ mondta nekem.
Amúgy amikor jött ki a dokim, mert úgy elfosta magát a ló, hogy nem bírt felállni, õ is mondta hogy a kukidara nem biztos hogy lókaja...

#85 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 4. - 13:48

Ezt hallottam én is, meg hogy összeáll csomóba és a redõkben megtelepszik és szépen erjed (tudományosan és szakszerûen majd megmagyarázza valaki, de van benne ráció).

#86 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 4. - 14:37

Akkor nem sok ötletem van, hogy kukorica helyett ugyan mivel tömjem õket... :( :( Más fajta táp lesz esetleg...

Edited by Merénylõ, 2011 október 4. - 14:38.


#87 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 4. - 15:03

Én a helyedben valamilyen Mash terméket próbálnék ki. Azokat nem nyomják tele semmi szeméttel, csak tényleg ami kell.

#88 Kabos

Kabos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 314 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 5. - 12:07

Kedves Merénylõ! Hátha ez segítség, nekem van egy 24 éves telivérem Tókirály. Minden évben jön a lófogász aki megállapította idén is , hogy jók a fogai amik még vannak , de már nem nagyon vannak. :hu: Ezért a következõ tápmixet állítottam össze Neki: 3/4 fángli teljes kiörlésû búza korpa 3/4 fángli vegyes dara (ebben van kukorica árpa búza) 1 fángli Bázis lótáp (a Purina gyártja) 1/2 fángli darált zab az Ízijéé(roppantva még jobb lenne) és mindez úgy , hogy elötte a vödörbe öntök egy kis vizet és abban keverem el.Reggel, este. Kicsit olyan , mint a moslék ,De Tóki szemmel láthatólag kezdi össze szedni magát(még nem kövér)! :) Sok sikert és jobbulást! :ang: Üdv:Kabos
  • Aniko kedvelte

#89 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 5. - 14:15

Akkor nem sok ötletem van, hogy kukorica helyett ugyan mivel tömjem õket... :( :(
Más fajta táp lesz esetleg...

Amennyire én felfogtam a doki mondandóját, nem a kukoricával van gond, hanem a darával (én pl. árpadarát etettem). Nem rágják úgy, mint a szemest, csak szakad beléjük, ezért nem keveredik rendesen nyállal. Meg akármilyen durvára hagyod a darálót, valamennyire lisztes is lesz.
Roppantva vagy egészben talán nem okoz ilyesmit.
Hízlalásra hallottam még az olajos fõtt krumplit átmeneti jelleggel, én még nem próbáltam, mert szerencsére annyira lepukkant lóval nem volt dolgom, amihez ez kellett volna.

#90 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 5. - 19:35

Annyira ez sincs lepukkanva. :) Meg azért az izom összetartja, mégis csak aktívan dolgozik április óta... Akkor nem daráljuk le! Csak megrágja. :rolleyes:

#91 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 5. - 20:58

- Így van, ahogy ori mondja! Ép most írogattam be a Tak.top.ba: " Nem rág = nincs/kevesebb/ nyál = kevesebb emésztõenzim = rossz hatásfokú emésztés." Ha nem rágja meg rendesen, általában azért van, mert mohón csak befalja. Ilyenkor érdemes valami rágnivalóval összekeverni. A habzsolós jószágoknak én a csészébe az abrakkal együtt berakok egy nagy marék törekesebb szénát - asztán had válogasson, rácsáljon :D Én az árpát, kukoricát áztatom ( fél - egy nap, forróvizet engedek rá - mert ott a bojler :D ), a zabot szárazon keverem hozzá, így nagyjából egyforma kemények és egyformán megrágják :) 1/3, 1/3, 1/3 ( ha pörgetni akarod, úgy a zab felé mozdulj, ha lustitani - úgy az árpa, ha nagy mozdony kell - úgy a kukorica legyen több.) Ha van jó szénád bõven mellé, többre mégy, mit a tápokkal - legalább így tudod, mit eszik a lovad. :D A hasát meg a vágta-mozgás hozza föl. ( azért okosan, fokozatosan! meg ugye a lábára is vigyázni kell..)

#92 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 6. - 6:01

itt vagyok, ha már szellemet idéztetek :D igen a darával van gond, nem a kukoricával magával. (bár azért tisztességesen koptatja a fogakat a szemes kuki) szóval a túl kicsi szemcseméret, esetleg liszt-szerû finomság a nem jó. Az okok: a fent említett kevés nyál, az elégtelen rágás miatt, egy ragacsos trutymót (bocs) eredményez, ami beleül a bélbolyhok közé, és nem vagy lassan tud csak onnan eltûnni. Mivel nem elég nedves, és össze van állva az emésztõ enzimek nem férnek hozzá, így egy káros erjedési folyamat indul el, ez okozza a hasmenést. Hosszú távon pedig az erjedésért felelõs bélbaktériumok irányába tolódik el a bélflóra, mivel a trutyi mélyén ezeknek szuper életkörülmények vannak. Eltolódik a pH is, és ilyonkor már a bélbolyhok is elkezdenek pusztulni, szinte leradírozódnak, így a felszívódás is romlik, azaz elkezd fogyni a ló. Ilyenkor már hosszadalmas a helyreállítódási folyamat, vagy egyátalán nem is lehetséges, láttam ilyet, ott réteslappal(!) etettek egy lovat, mert azt tudtak szerezni. A ló elpusztult, basszus pont én voltam ott, az ölemben halt meg, pokoli kínok között, boncolás után a belei cafatokban lógtak, kilyukadva! DE nem elrettenteni szeretnék senkit magától a kukoricától!!! Télen, de csak télen én is etetek, szemesen. Kis vízzel megöntözöm, lehet állni is hagyni, hidegben nem erjed. és önmagában szoktam adni, nem keverve mással, vagy esetleg korpával keverem. És szigorú szoktatás után kapja a telivérem. neki szüksége van fûtõanyagra, ezért kapja. Úgy szoktam megoldani, hogy mikor megyünk hozzá, akkor amíg lovaglás elött pucoljuk, nyergeljük, addig meg is eszi. Tudom nem a legideálisabb munka elött etetni, de máshogy nem megoldható és kis mennyiségben kell ezt érteni, nem megterhelõ a gyomrának. Eddig ez bevált nálam. Ahol mód van rá, ott inkább úgy javasolnám, hogy délben kapjon, reggel, este meg a "rendes" abrakot.

#93 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 4. - 19:07

Megint hasonló helyzettel küszködöm... A ló megint le van fogyva. Dolgozik rendesen, de nem sokat. A fogát most megint megnézettem, meg is lett neki reszelve, de nem volt semmi horrorisztikus ami miatt fogynia kellett volna. Vérvétel, bélsárminta minden rendben van. Napi 3x kap 1 serpenyõ zabot, a szénánk is szuper jó minõségû. Lehet ez idegi alapon? De hát 1 óra munkától nem hinném, hogy ennyire lestresszelné magát... meg amúgy se az az idegbeteg fajta. Szóval feladom... :( Táppal is próbálkoztunk már, nem sok eredménnyel. Ja és a kukorica csak az "agyára" ment, látványban semmit nem dobott rajta. :(

Edited by Merénylõ, 2011 december 4. - 19:08.


#94 kicsilovas

kicsilovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 123 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 4. - 19:42

Megint hasonló helyzettel küszködöm...
A ló megint le van fogyva. Dolgozik rendesen, de nem sokat. A fogát most megint megnézettem, meg is lett neki reszelve, de nem volt semmi horrorisztikus ami miatt fogynia kellett volna.
Vérvétel, bélsárminta minden rendben van. Napi 3x kap 1 serpenyõ zabot, a szénánk is szuper jó minõségû.
Lehet ez idegi alapon? De hát 1 óra munkától nem hinném, hogy ennyire lestresszelné magát... meg amúgy se az az idegbeteg fajta. Szóval feladom... :(
Táppal is próbálkoztunk már, nem sok eredménnyel.
Ja és a kukorica csak az "agyára" ment, látványban semmit nem dobott rajta. :(



Szia!
Egy régóta sovány idõs telivér fedezõmént sikerült feljavítani almaecettel.
Úgy etettük, hogy az abrakot az ecetes vizbe áztattuk.
Ha több az ecet, okozhat rövid ideig hasmenést, de csak az elsõ alkalommal szaglásszák, majd megeszik.
A legolcsóbb a buszesztõl beszerezni, bár csak 4 kartontól küldik, 3 db 5 l -es / karton, 1100 Ft/5 l kiszállítva.De ez nem 100%.
A buszesz oldalán elolvashatod, Pénzes doki irt egy tanulmányt az almaecet hasznáról.

#95 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 4. - 19:59

Nagyon köszönöm! Utána olvasok. A lenolajat akarnám bevetni, meg írtak a melaszról... hogy segíthetne.

#96 FruZsini

FruZsini

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 385 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 4. - 20:13

Nekem eddig nagyon jó tapasztalataim vannak az ezüstvízzel, lovaknál is. :) Szerintem a legjobb méregtelenítõ (májregeneráló), fertõtlenítõ, baktérium, gomba ölõ, sejtképzõ, ami kölsõleg és belsõleg is használható természetes antibiotikum. Nekem 2 komoly balesetnél is segített: Volt egy súlyos szemsérülésünk, ami 3 hét alatt begyógyult (szarusérülés, sötét boxban állt 2 hétig, a doki minimum 6-8 hét gyógyulási idõt jósolt). Majd mielõtt elhoztam az elõzõ bértartó helyrõl, ott sikeresen beevett csattanó maszlagból (a növény levelébõl), mérgezést kapott, gége ödémája volt, nyálzott, fulldoklott és úgy közlekedett, mint aki be van lõve... szörnyû látvány volt. Besárgult a szeme fehérje. Napi 3 x 1dl ezüstvízet kapott és nem egész 1 hét alatt tünetmentessé vált, olyan szinten regenerálta és kitakarította a máját. Lehet érdemes lenne egy kúrát csinálnod a lovadon, mert nem gyengén immunerõsítõ. Talán ha a "lovad közepét" helyreteszed, akkor megszûnnek a problémáitok. ;)

#97 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 4. - 20:27

Köszönöm neked is! :) Hol lehet kapni ilyen ezüstvizet? Patikában?

#98 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 24. - 8:14

Az egyik kancánk leellett 4 napja. A második nap estéjétõl olyan mint aki alól esik ki a láb. Alig bír megálni a hátulján, de az eleje is bizonytalan. Felálni fel tud, kedvel eszik, figyelmes, inni igaz magához képest kevesebbet iszik. Mi lehet? Patairha gyulladáshoz, "hidegek" a patái. Kálciumhiányt, más tünet nem támasztja alá, mint ahogy a mérgezést sem. Még mielõtt bárki beszól. Doki látta, õ sem tudja. Másikat viszont ezért, meg azért nem tudok hívni.

#99 PIPACS

PIPACS

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 401 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 24. - 8:45

Sok minden okozhatja,de az biztos,hogy ellés közben vagy utána történt valami,az ínyét nézd meg ha fakó-fehéres akkor toxikus és azonnal orvos kell,az én kancám eltisztult,úgy gondoltam,másnap viszont nagyon rosszul volt,kiderült,hogy maradt benne váladék,ezért ki kellet mosni a méhét ,ajánlom Szegõ doktort Lóambulancia Miskolc,õ biztos meg mondja és kezeli is. :(

#100 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 24. - 9:04

Köszi az infót a "bibi" az, hogy az ínye is rendben. Zsolt 100 km-re van tõlünk,ami szerintem nem kicsit megdobná, az egyébként sem baráti árait. Plusz ez más dokinak a területe. Egyébként korábban már volt hozzá " szerencsém". Nincs vele bajom, de piszok drága volt, legalább is akkoriban és nem teljesen értem miért sztárolják, nekem nem jött át az a hû de nagy lóhoz értése. Én a feleségét jobb szerettem a lovaim közelében. Ne érts félre nem kötekedésként írtam, csak tegnap pont az állatorvosok voltak a téma otthon és elõjött az õ neve is. Az az érdekes, ha fekszik "teljesen jól van" nem levert, szálazgat, figyelmes,........ teje is van szerencsére rendesen, most, mikor nem akar felálni, azt csinálja, hogy eldûl teljesen, hogy a csikó tudjon szopni, utána " visszaül" . Olyan, mintha az izmai a lábában nem akarnák megtartani.

Edited by tipara, 2012 május 24. - 9:08.


#101 orditoszamár

orditoszamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 126 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 24. - 9:35

Melyik ló az a kanca?

#102 jász

jász

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 833 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 24. - 9:53


Na ilyet még nem láttam, de ez olyan mint egy becsípõdés.
Mármint, hogy nem tart a láb és rogyadozik.
Az eleje az nem érdekes jelenleg.
:(

#103 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 24. - 10:40

Remeg a lába, is, ál rajta, de nagyon próbál egyensúlyozni. Elõször 4 lábra patairha gyulladásnak néztem, de sanszosan nem az. Mondjuk az eleje stabilab, mint a hátulja. Szerintem kalcium hiány lesz a ludas, délután meglátjuk. Nem ismered, egy furi kanca elég nagy csikóval.

#104 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 24. - 12:34

Szrt azért csak kéne annak a lónak egy doki...

#105 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 24. - 12:40

Még mielõtt bárki beszól. Doki látta, õ sem tudja. Másikat viszont ezért, meg azért nem tudok hívni.


Délután jön újra. Most beszéltünk telefonon. ( egyébként õ is lovas )
Õ elsõre patairhagyulladásra tippelt, de mostanra gyakorlatilag kizárva.
Gyulladáscsökkentõt kapott biztos ami biztos alapon.
Ma folyt köv. Mondtam neki, hogy szerintem a kalciumhiány lesz a ludas, délután megnézzük és kiderül.

Jó pár ellésen, csikó felnevelésen túl vagyunk már, de ilyet még nem láttunk, a doki sem.
Nem állnak össze a tünetek. De remélem mihamarabb kiderül mi a baj.
Nekem ránézésre olyan, mint mikor embernél túlterhelés miatt remeg a lába, meg majd kiesik alóla.
Lehet, hogy egyszerûen ennyire megviselte/kifárasztotta volna az ellés, tényleg elég nagy a csikó.

Edited by tipara, 2012 május 24. - 12:46.


#106 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 24. - 12:48

Remegõ lábak lehetnek simán akár a fájdalomtól is. A burok eljött teljesen? A tünetek alapján mérgezésre, ellési toxicitásra gondolnék( nem a dokidat felülbírálva, csupán ötletelve! ) nem tud belenézni uh-gal, hogy tiszta e a méhe? Esetleg oxitocin a biztonság kedvéért? Én adnék neki tetanus szérumot is, és gyulladáscsökkentõt mindenképp.Láza? Sõt, egy fájdalomcsillapításra ha reagálna, akkor az idegbecsípõdés is lehet az ok.

Edited by lilith, 2012 május 24. - 12:53.


#107 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 24. - 12:54

Méhösszehúzót kapott, gyulladáscsökkentõt és fájdalomcsillapítót szuriban tegnap délután. Meg gyulladáscsökkentõt porban este meg reggel is. Változás jóformán semmi nem lett. Ha az elõbbi gondok lennének, akkor valamennyit a gyógyszerek hatására csak változnia kellett volna a helyzetnek nem? Uh nincs.

Edited by tipara, 2012 május 24. - 12:56.


#108 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 24. - 12:57

Értem. Gondolom akkor phenylbutazon port kapott, arra még a halott is feltámad.
Akkor mi van, ha az ellésnek nincs köze hozzá? A hátát ha végignyomkodod, nem rogy e össze?
Esetleg kullancs nem volt e benne mostanában?
Láz?

Próbáld felhívni Dr Kutasi Orsolyát biztos nem gyógyít távolról, de ötletet adhat a dokidnak mit nézzen, és elég sok különleges esettel találkozik. Hátha... ;)

Edited by lilith, 2012 május 24. - 13:02.


#109 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 24. - 13:14

Nincs láza, enyhe hõemelkedése volt. Nyomkodni nem, de vakarni végigvakartam, arra semmi. Délután megnézem, csak én most melóhelyen vagyok. A kullancs nem kizárható, volt is benne, meg lehet van is, elég hosszú a szõre, (õ szokott a legkésõbb levedleni) meg legelõn vannak. Arra én is gondoltam, de más tüneteinek is kellene lenni nem? Köszi.

#110 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 24. - 13:14

Nem tudom,tök egyediek a tünetek kullancsnál, nekem most van egy fertõzött lovam, de mástól másféle tüneteket hallottam, mint az enyém... :( Penicillint kap az enyém, már 4. napja,de javul, sõt, sokkal jobban van. Ez is csak ötlet.

#111 rongyo

rongyo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 830 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 24. - 13:36

Mik a tünetei a kullancsfertõzöttségnek? A leggyakoribbak?

#112 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 24. - 13:37

Nincs tippem! Várjuk az eredmény...szrt is reagálni kéne valami gyógyszerre!

#113 Minó

Minó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.578 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 24. - 13:55

Mik a tünetei a kullancsfertőzöttségnek?

Az enyém a kullancs által okozott vérszegénységtől levert lett, nem evett, nem ivott (ez volt a nagyobb baj), eztán be is kólikázott (ennek a klasszikus tüneteit mutatta: lefeküdt, felállt, nézegette a hasát...), hőemelkedése is lett. A láz miatt kezdtünk arra gyanakodni, hogy más is lehet a háttérben, nem egy egyszerű kólika. Végül a vérvétel egyértelműen kimutatta a kórokozót vagy mit, amit kullancs terjeszt.

Edited by Minó, 2012 május 24. - 13:56.


#114 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 25. - 8:03

Na alakulunk, ma reggel már keresni kellett, mert elkódorgott a legelőn. Doki szerint méh gyulladás. Lehet, átmosta, majd ma hív. Szerintem kalcium hiány. Viszont tegnap délután még ugyanolyan szarul volt leitattuk kalciummal és estére már kócorgott, mire kijött a doki. Aztán kapott gyulladáscsökkentőt, de éjszaka már megint alig bírt álni. Kapott megint jó adag kalciumot, reggelre meg már jól elkócorgott. Meg már kezd lenni "járásképe" eddig mindíg csak egy lábát emelte el nagyon lassan a talajtól és tette odébb, tegnap este, meg ma reggel, meg már magához képest egész szépen megy. A "pöttöm" haverom, meg már rongyolgat anyu körül.:-)

Edited by tipara, 2012 május 25. - 8:04.


#115 Kaiser

Kaiser

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 246 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 25. - 8:35

Sziasztok! Van egy két és fél éves fjord lovacskánk. Kap takarmány meszet és nyomelemes nyalósót. Csak karámba van egész nap. Tegnap vettem észre, hogy a gerince vonalán a fara felé három kemény pukli van. Olyan mintha csigolya állna ki. Nem nagyon látszik, és nem is fáj neki. Mitõl lehet? Délután jön ki az állatorvos. De azért szeretném kérni a véleményeteket.

Edited by Kaiser, 2012 május 25. - 9:00.


#116 PIPACS

PIPACS

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 401 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 25. - 9:44

Örülök,Tipara,hogy kezd helyre jönni a pacid,látod én ezért bízom Szegõben és nem sztárolás,de ha nagy a baj õ elsõre eltalálta nálam eddig,igaz nem olcsó,de nem is egy ló ára és nem szenved több napot a ló,és ha más orvost hívnák többször,ugyanannyiba kerül,és sajnos amikor nem õ jött elõször az elsõ lovamhoz tragédia is lett,természetesen ,én közelebb vagyok,így nem is annyi a kiszállási díj ,az én kancámnak a méh átmosása, és antibiotikum 38.000ft volt

#117 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 25. - 10:35

Az tényleg nem vészes ár.

#118 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 25. - 12:40

Kullancsfertõzésre elmesélem nektek Lady kancánk történetét. Egyszer azt vettem észre hogy az orra elferdült, lebénult a fele. Hívtam hozzá több állatorvost is az országból, de csak találgattak. Kapott mindenféle antibiotikumot(nem volt lázas), de nem javult, 4 neves állatorvos látta. És fogyott a ló. Felvittem Pestre(akkor az egyetemen kezelték a lovakat) 1 hétig vizsgálták agyba-fõbe végén kiadták hogy nem tudják ez a tünet mitõl van, feltehetõen ez már így is marad. Hazavittem Lady-t és telt -múlt az idõ, már 2 hónapja volt ilyen és azt láttam alig bírja a lábát emelni, most már magas láza volt, csont és bõr a kanca, felhívtam telefonom Virág doktort Zalakaroson , neki Garaboncon van állatkórháza és levittem hozzá a kancát. kb. 20 percig vizsgálgatta, nézegette és azt mondta, kullancs, Lyme kóros a ló. Kapott egy lóadagnyi injekciót és Augmentint írt fel neki, napi egy dobozzal kellett szednie. Lady-nk rendbejött, a pofája is visszaállt, nemsokára már versenyzett is. Ez happy and volt. DE hónapokig jártuk a kálváriát, mire volt egy orvos aki azonnal megmondta mi a baj. Lady is a végére bizonytalanul mozgott és húzta a lábát, nem tudta felemelni, kezdett lebénulni szerintem. Tehát Tipara ami tünetet írsz, az beleillik egy kullancsfertõzésbe is szerintem.

#119 rongyo

rongyo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 830 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 25. - 14:44

leszámítva az ellést és a több hétnyi, hónapnyi lappangási idõt

#120 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 26. - 9:38

Nem méh gyulladás a levett minta alapján. Ez már tuti. Lehet nekem lesz igazam és ellési fáradtság + kalcium hiány (tetániás görcs szerûség). Ugyanis hogy tuljuk bele a kalciumot látványosan javul. Ma már rúgdosott is a többi lóra mint szokott ( felött magától közéjük, tehát már érzi újra az erejét) és végre külön tudtuk tenni, mert már "nagyobb" távolságot is képes stabilan sétálni. Kedve változatlanul jó, láza nincs, eszik lelkesen. Nagy volt a csikó, szerintem megviselte az ellés, meg kiszedte a szervezetébõl a kalciumot a csikó építés. Backnight: gyanakodtam eleinte én is kullancsra, de szerintem az a pittyén, orrán, arcizmain, vagy valami ilyesmin jött volna ki hamarabb. Elsõ perctõl "csak" a lábaival van gond, nekem úgy tûnt, mint mikor hihetetlen mértékû izomláz, görcs miatt remeg a láb, meg az izmok nem bírnak tartani. Azt meg a kalciumhiány bõven okozhatta, mivel nem is a legfiatalabb már, igaz még nem öreg 17 éves. Több csikót már nem akarunk tõle így is- úgy is ez lett volna az utolsó. A lényeg, hogy elég jól alakulunk.

Edited by tipara, 2012 május 26. - 9:40.