Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Vicces, érdekes esések, bakik


  • Please log in to reply
212 válasz a témához

#1 Monda

Monda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 231 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 13. - 9:40

Mint ahogy a cím is írja minden jöjjön ide amit nyeregben lehet produkálni ha éppen bénázik az ember (vagy maga a ló) :P



#2 Monda

Monda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 231 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 13. - 12:48

Oké kezdem én  :rolleyes:

Terepen mellettünk felszálló fácán csapat? Segáz. Pocsolya? No problem! Vigyázni a lábunkra? Na az már nehézkes! 
Éppen pancsol a drága a pocsolyában mikor megunom és kikakarok kandikálni a vízből a füves részre erre csak annyit veszek észre,hogy Monda struccnak képzelve magát a fejével a földön meditál a mellső lábai sehol..de úgy fél percig.Én meg gondolkodom h most mi az istent csináljak?? Na erre Culu feltápászkodik és megyünk tovább mintha mi sem történt volna  Én meg aggódom h minden okééé??? Aztán elkönyvelem magamban h ennél ütődöttebb már úgy sem lehet  :D  :wub: 


  • Kaiser és fafaragó kedveli

#3 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 13. - 19:19

Ma este felhívott a kishaver hogy képzeljem mit csinált a csikója a Nyerges?! :wot: Elég életre való úgy hogy bármi elképzelhető volt :kir: De szerencsére csak bement hozzá a hálószobába ! :smile2: Az első amit kérdeztem fényképet csináltál? de salnos nem :hupp: Igy csak egy régebbi képet tudok feltenni a kistarkáról.

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg


  • Monda kedvelte

#4 Monda

Monda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 231 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 14. - 11:20

 

 

 bement hozzá a hálószobába 

Azt hogy hozta össze?  :D



#5 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 14. - 11:57

Fogalmam sincs de mivel nagyon érdeklődő ,kiváncsi csikó így kinyitotta az ajtót mert hallotta hogy bent vannak :smile2: végig korzózott  az előszobán és be a srácnak a szobájába ami állitólag "steril" ráadásul egy korábbi betegsége miatt.Na innentől a sterilitás biztos megszünt :biggrin: Anyuka meg majd szívinfarktust kapott mikor átment aszomszéd szobából a szokatlan zajra meg a harsány nevetésre, és egy lóseggel találja szembe magát :kir: Az érdekes nem is az igazán hogy hogy ment be hanem hogy jött ki,mert elég szűk a szoba ,és nem tudott megfordulni :) De végül valahogy megoldották :rockon:


  • Kistáltos, astocki és Kaiser kedveli

#6 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2014 november 23. - 19:58

Nem igazán lovas téma ,de... A szomszédom aki elég érdekes figura ,nem véletlen hívom lütyőkének  :kir: elég puritán körülmények között él viz ,villany nincs.....Van viszont egér dögivel :rockon: még ősz elején panaszkodott hogy éjjel szaladgálnak rajta az egerek :wot:

Tegnap eljött velem lovas kocsizni,Beszélgetünk ,kérdem mi újság az egerekkel?Azt mondja ,semmi! Na hogy-hogy?-Mióta beköltözött egy görénycsalád hozzá azóta eltüntek az egerek ! :rockon: Az Igen ,mondom akkor becsüld meg őket egy görény mindig jól jön a házba! :dev:  :kir:  :kir:  :kir:


Edited by fafaragó, 2014 november 23. - 19:59.


#7 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2014 december 24. - 10:46

Újjabb Lütyőkés történet. :smile2:

Tegnap este átjőn hozzám ,már messziről látszik rajta hogy jócskán előkarácsonyi hangulatban van! :biggrin:Mondom néki mi újság szomszéd ?-Te ,van egy méteres tőlgyfarönköt elkéne fürészelni ...OKÉ,majd karácsony után megcsináljuk .

-Nem jó ezt most kéne,mert nagyon fontos..

mivel úgy lehet tőle leghamarabb szabadulni ha gyorsan megcsinálom,mondtam neki hogy hozd át és elvágom .gondoltam úgyse bír el vele jelen állapotába :dev:Erre jó félóra múlva megint itt volt de már fával eggyütt...Itt már mese nincs,gyorsan megcsinálom oszt hadd menjen ,még szerencse hogy itt volt a Flávió meg egy másik kis srác ők addig festették a lovas kocsit ,Flávió még mindig nem tudja hogy övé lesz a kocsi... :kir:Na mondom a szomszédnak mi lesz belőle mekkorára vágjam ?

Erre azt mondja:ebből haszon lesz !

-Miiiii: :wot:

-Haszon.. :rockon: Majd hosszas magyarázkodásba akar kezdeni amiből majd nem értek egy szót se,de bele folytom a szót .

Mondom neki hogy hozd mán el a kocsiülésbe van egy üveg...

elhozza ,kérdi mi van benne?mondom nyakolaj hogy ne nyekeregjél,,mert vagy neked kell józanodni vagy nekem ittasodni hogy megértsük egymást mert most még nagyon nem egy nyelvet beszélünk :dev:mert oké hogy haszon lesz belőle na de hány centis? :kir:

Mire mégre kinyögi hogy húsvágó deszka kéne...Na végre gyorsan megcsinálom és megyek a fiukhoz meg nézni hogy haladnak.Majdnem kész csak rudat kell bele csinálnom,a fiuk lelépnek amit nem is csodálok mert reggel óta itt vannak és már este 8 is elmúlt és nem is kocsiztunk :dev:Mire a ruddal végzek 10 óra de muszály befejeznem mert karácsonyi ajándék lesz a Fláviónak :smile2:

 

 


  • ppr, N.C. és Monda kedveli

#8 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2014 december 27. - 19:50

Lütyőke....

10421469_651446968299707_714549745959464

Ma megint járt nálam  :kir:

-Kéne egy fűrészbak...de nem olyan szokványos ..ha nem három lábu ,összecsukható :rockon: 

Aha és  a kétlábú mért nem jó? :dev: 

-Mert a fizika törvények szerint így egyre kevesebb nyomás jut ,mert én még tanultam fizikát..az a baj hogy emberek többsége nem gondolkozik látott egyszer valamit és azt hiszi hogy azt csak úgy lehet csinálni ,én mielőtt hozzá kezdek gondosan kiszámolok mindent mit milyen erőhatások érnek és ahhoz mérten csinálom .... :kir:

-Értem én szomszéd na és ezt hány Newton erő hatásúra tervezted? :dev:

Ez most csak egy kísérleti prototipus lesz és ha bevállik akkor sorozatba gyártásba gondolkozom...

Na jó én most szóllok előre hogy rám ne számolj csak ebbe az egy darabba :kir:


  • ppr kedvelte

#9 ppr

ppr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2014 december 28. - 0:47

Öröm az ilyen "közvetlen" szomszéd!  :dev:  


  • fafaragó kedvelte

#10 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2014 december 28. - 17:30

Török átok... :kir: de amilyen hülye vagyok még szórakoztat is néha. :kir:

 


  • ppr kedvelte

#11 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2014 december 28. - 17:39

A múlt héten összeszedtem valami megfázást és most kúrálom magam... Két tuti receptet is kaptam ,az egyik mézes fogfagyma citrommal ,a másik pálinkába áztatott fokhagyma gerizd :wot:

Na ,hogy az objektivitásban csorba ne essék,én mindkettőt kipróbáltam :rockon:és jelentem a hatásuk közel azonos .A torok fájásom ugyan nem enyhült,de feleségem közölte velem hogy ha még egy gerezd fokhagymát meg merek enni ,akkor külön alszunk.Érdekes a pálinka ellen nem volt kifogása. :biggrin:


  • ppr, Kaiser és Panka21 kedveli

#12 ppr

ppr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2014 december 28. - 18:22

Biztosan elfelejtették neked mondani, hogy ez nem a gyógyulásban segít, hanem prevenció; a fertőzés terjedésének megakadályozását elősegítendő, tudniillik ember nincs, aki a közeledbe menne a kúra időtartama alatt!  :D

 


  • fafaragó, Panka21 és Monda kedveli

#13 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2014 december 29. - 16:55

Azt hiszem nyithatnék egy új témát veszélyes helyzetek,szerencsés kimenetelek címmel :wacko: Ma csinos úgy megszánkóztatott hogy míg élek nem felejtem el  :makacs: Félig szét van szedve a szánkóm ,csak a fenék deszka van rajta ,meg persze a rúd ,és a  húzó is,Tegnap esett úgy jó 10cm hó és nem fértem a bőrömben csak be kéne fogni a szánkóba....Délelőtt még fát is hordtam be vele kocsival és semmi gond úgy állt mint egy öreg ló, indított első szóra  ,a legkissebb jelzésre azonnal megállt,szóval hibátlanul működött .ebéd után még kivittem két kanyar trágyát a kertbe de azt már szánkóval,kicsit virgoncabb volt de figyelt rám .lépésbe ment és nem tünt fel hogy rövid az istráng és beverheti a lábát...a második kanyar után úgy döntöttem járok vele egyet az erdőbe biztos gyönyörű a táj... :smile2: Ahhoz hogy a földútra rátérjek előbb át kell mennem a kövesen ,amin már kezdett a hó elolvadni .Csinos a furcsa zajra ügetni kezdett,amit kezdetbe nem bántam mert így hamarabb átérünk majd.Csak hogy a hámfa el kezdte verni a lábát és beugrott vágtába :wot:Éreztem hogy ebből még baj is lehet de bíztam a feszítőzablába gondoltam egy kicsit hagyom és aztán vissza veszem lépésbe.De sajnos nem jól gondoltam mert ahogy visszafogtam újra verni kezdte a lábát és most már menekülni kezdett..a szánkón innentől kezdve csak úgy volt esélyem fent maradni ,ha leülök a platóra a lábammal támaszkodok elől a két homlok vasban mintha szulkiban ülnék  és teljes erőből fogom a szárat.. Mivel az irány váltásra reagált csak lassítani nem tudtam rajta egy picit sem :gm: így végül úgy döntöttem hogy megpróbálom lefárasztani ,elég jól ismerem a környék földútjait ,valahol majd csak megáll...Még szerencse hogy nem borulós a szánkóm,amit most már tejes bizonyossággal kijelenthetek  A sapkám időközbe lerepült a fejemről a menetszéltől,,hiába is csitítgatom látom rajta hogy nem is hallja :wot: szembe jön egy ember aki felmérte hogy bajba vagyok ,megpróbál elé állni..majd az utolsó pillanatba félre ugrik..szerencsére..nem tudom hányadik imát kezdem mondani de most már nagyon jó lenne ha valami történne mert mindjárt át érek a szomszéd faluba :wot: és nem lesz  tovább földút ...Baszus a kőre így nem mehetünk ki...agyalok hogy mi a francot csináljak..ha csak ügetne beforíitanám az erdőbe és majd megfogja a fa...de vágtába már csak nem hajtom be  Komolyan elkezdek aggódni mindkettőnk épsége miatt..Oda érek a köveshez,fényesre letaposva a hó :wot: erre nem szabad felengedni mert azonnal elesik .Az utólsó pillanatba belemarok a szárba és befordítom egy kertbe . a hirtelen irány váltástól majdnem lerepülök, csak éppen hogy fent tudok félig maradni  ,sikerül a helyzetemet stabilizálni és látom hogy mindjárt vége a kertnek és kerités lesz :wacko: Még jó hogy csinos is észre vette és megtorpant ,újra figyel rám :rockon: látom a fülin :smile2:szólok neki :hóóóó áll !És megtörténik a csoda ,azt hiszem az imáim most értek fel az égbe :biggrin: Megállt ! Egy merő hab az egész ló ,de végre állunk  :kir: Közbe kijön a gazda azonnal felméri a helyzetet,kérdi hogy nem történt baj? Nem hála Istennek :ang: Visszafelé csak lépésben engedem elátte még beletoldtam az istrángba,Néhol elszürnyülködve látom hogy milyen szűk helyeken mentünk ,és hogy farolt a szánkó a sebességtől!Még megállok felveszem a sapkámat és az úton már kézbe vezetem át,Haza értünk,már nem remeg a lábam annyira... :kir: De holnap elsődolgom lesz az istráng helyes beállitása. 


  • Kaiser és Panka21 kedveli

#14 endy.papa

endy.papa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 751 hozzászólás

Közzétéve 2014 december 29. - 17:49

Szánkóval vigyázni kell!

Hiába engedsz az istrángon, mert Te magad "húzod rá a szánkót a lábára, minél jobba akarod fogni, visszatartani. 



#15 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2014 december 29. - 19:45

Igen erre rájöttem utólag ,a nyaklót is rövidíteni kell egyben ,meg aztán ami a legnagyobb tanúság számomra hogy szánkóval csak lépésbe hajtunk! 



#16 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2014 december 29. - 19:59

nem tudom szegény csikó mit gondolhatott az anyja hasában? :kir:Nyilván hogy kitört a harmadik világháború,vagy hogy egy egész falka farkas üldöz bennünket :dev:Még jó hogy gyerekek kivételesen nem voltak velem :rockon:



#17 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 december 29. - 20:17

Látod, ezért kell gyerekszánkóval kezdeni.  :gm: Amikor az orrod előtt klappognak a paták, rögtön rájössz, hogy rövid az istráng.  :gm:



#18 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2014 december 29. - 21:18

Igen erre rájöttem utólag ,a nyaklót is rövidíteni kell egyben ,meg aztán ami a legnagyobb tanúság számomra hogy szánkóval csak lépésbe hajtunk!

Meg ne (vagy ne csak) "nyaklóra" fogj be, hanem a szügykarikába (is) csatold a rúd végét, és akkor rögtön tud tartani. A lónak is meg kell szokni a szánkót, reméljük, hogy nem marad rossz élménye.
Azért szerencsétek volt, na. ;)
  • fafaragó kedvelte

#19 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2014 december 30. - 0:02

És én még csengőt is akartam rá tenni.. :kir:Szerintem azóta már Pesten járnánk! Na majd holnap kiderül hogy mennyit jegyzett meg a dologból,mert most már csakazért is befogok! Tanulja meg a piszok hogy Szabolcsi emberrel nem packázunk :dev:


  • Kistáltos kedvelte

#20 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2014 december 30. - 8:06

Mindenképp fogd be, talán jobb lenne először kicsit a kocsiba, hogy "visszaálljon az élet a régi kerékvágásba", meg hogy mozogjon, nehogy baj legyen a hirtelen nagy vágtából. Aztán ha minden OK, nincs maradandó pánik, akkor lehet újra szánkózni.
Igen, jó hogy nem raktál csengőt, azt is szokni kell. :D Talán először csak vidd magaddal, és ha nyugis, rázogatsd kézzel, vagy olyan helyre tedd, ahol könnyen el lehet hallgattatni. Bár van ló, akit egyáltalán nem zavar.
Egyébként a csikorgós átkelés aszfalton a szánkóval mindenképpen ijesztő a lónak, és ki tudja, hogy ő még milyen más hangokat is hall, amit mi esetleg nem.

Nálunk sajnos nincs annyi hó, hogy szánkózni lehessen, illetve ha sima lenne az út, talán lehetne, de a jó nagy, össze-vissza taposott sár most keményre fagyott, szerintem csak összetörnénk a szánkót. :(
  • fafaragó kedvelte

#21 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 december 30. - 9:54

A farhám is megoldás lenne, volt egy kiskocsink régen, fék nélkül.  :gm:  Dombos helyen lakunk, néhányszor rátolt a kocsi a pónira, volt domboldalon levágtázós jelenet is. :gm:  A wels póni, aki húzta, profi volt, de hamar rájöttem, valamit csinálni kell, szerkesztettem gurtniból egy farhámot. A kicsiló hamar rájött, mi a dolga. :)


  • fafaragó kedvelte

#22 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2014 december 30. - 18:48

Csinos megjáratva csengettyű szóval ! :kir: Találtunk egy öszvér megoldást ami mindenki jó volt:Lovaskocsi után három gyerek szánkó aztán mert lehetett is biztonságosan szánkózni :dev: Még csengőt is kötöttünk...csak a filling miatt.Csinos kicsit zokon vette hogy elég sokat mentünk lépésbe de helyenként elég csúszós volt az út,muszály volt visszafogni őket, Flávióval megbeszéltem hogy nyergest nyárig békén hagyjuk csak kettesbe mehet... :rockon: Holnap újra megyünk majd készítek képeket...



#23 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2014 december 31. - 19:19

10885510_653802208064183_194410248139145

10423689_653802294730841_896600930620779

10881718_653802388064165_365395015418638

10885329_653802601397477_839461969336947

1908488_653802298064174_7743678522367583

10173792_653802758064128_467281144562180

 


  • Kaiser kedvelte

#24 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2015 január 8. - 20:15

10906327_659159617528442_788150943223614

Na csinos ezt borítsd fel ha tudod  :dev: Ha jobban meggondolom még vitorlás hajónak is elmenne  csak a rudat kéne függőlegesbe állítani  :kir:  :kir:  :kir:



#25 Kyra

Kyra

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 125 hozzászólás

Közzétéve 2015 január 11. - 21:17

Nos, rám is rámtört a mesélhetnék ezzel a szánkós storyval kapcsolatban.
Történt egyszer, hogy jöttek a korábbi munkahelyemre vendégek szánkózni... Sajnos én voltam az egyetlen hadrafogható lovas a tanyán, ígyaztán befogtam Zizikét a sodrit és elindultunk. (Annyit még elárulnék, hogy a hátukon majdnem mindig biztonságban érzem magam, de a szekéren rohadtul félek). Az volt a szerencse a dologban, hogy Zizit elég sokat lovagoltam és az ismeretség miatt, benne még így, a szánkó messzeségéből is megbíztam. Korai volt az örömöm :D
Kimentünk... Ültünk úgy 3-4en egy ilyen kis teherindító vizsgákhoz használatos tákolmányon, 8 mázsa hátuljától fél méterre... Természetesen (ahogy ott szánkózgattunk a mezőn, és már én is megnyugodtam, hogy nem is olyan szörnyű ez,) Zizike megijedt...
Annyi szerencsénk volt, hogy én a szárakkal meg se próbáltam megállítani, hanem elkezdtem beszélni neki, így egy kör után felvette magát.
Most hogy mondjátok, hogy ráhúzhattam volna a szánkót a lábára eléggé belémszállt a harci ideg, mert semmi nem volt köztünk meg a ló között...
  • fafaragó kedvelte

#26 Kyra

Kyra

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 125 hozzászólás

Közzétéve 2015 január 11. - 21:36

De hamár így bekapcsolódtam, mesélek vicceset is :)
Pillanatnyilag oktatóként dolgozok. Van egy leányzó aki jár hozzánk lovagolni, és beleszeretett a lovamba, aki ugyancsak sodri, bár Zizikénél kicsit kissebb, és mákostészta színű. Néhány alkalommal már ugrattak is x-eket.
Nos az úgy történt, hogy vágtában kértem, hogy csináljanak egy kiskört az egyik felállított akadály körül.
2-3 próbálkozás után még mindig nem sikerült, én meg osztottam az észt, hogy így a kezed, úgy a lábad stb. Hát azthiszem sok volt a feladat, a leányzó kicsit megkavarodott, összecsúsztak a segítségek, és véletlen nekifordította egy másik kb. 50 centis ugrásnak.
Ő is észrevette...
úgy 1 vágtával előtte... :D
Az aljas ló meg elugrott :D :D :D hát történt, ami várható ugye, egy Kossuthból nyakbafekvés, amit már a ló se bírt tovább cérnával, és szólt a lovasnak, hogy le kellene szállni :)
A legszebb az egészben, hogy miután kiderült, mindenki jól van, és kinevettük magunkat, a lovas nagy ártatlanul rámnézett és megállapította, hogy ettől nekem nem kellett volna leesnem ugye? :D
Annyiban maradtunk, ha legközelebb partizánakcióban ugratni akar, akkor inkább könnyítsen ki :)
  • Fifikusz, Kaiser és fafaragó kedveli

#27 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2015 január 11. - 22:10

Mi az a Kossuth?



#28 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2015 január 11. - 22:36

Nagyjából ez:

 

700912.jpg



#29 Kyra

Kyra

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 125 hozzászólás

Közzétéve 2015 január 11. - 23:08

Mi az a Kossuth?


Kossuthnak hívják felénk, mikor a lovas elmarad az ugrásnál, és nem könnyít ki. Ilyenkor először hátranyaklanak, majd kidobja őket a nyereg, és előrebillennek.
A képen ennek profi változata látható. Egyszer kipróbáltuk direktből, :D annyi különbséggel, hogy mi a szárat engedtük közben... Hát nem volt egyszerű :D

#30 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2015 január 11. - 23:16

Egyszer kipróbáltuk direktből, :D annyi különbséggel, hogy mi a szárat engedtük közben... Hát nem volt egyszerű :D

 

A Kossuth-korabeli ugróstílus még annyiban megfejelte a dolgot, hogy volt egy logikailag kikezdhetetlen  :D  elmélet, miszerint a ló hátsó lábai erősebbek az elsőknél, így ideális esetben ugrás után azokra ér földet. Hogy ezt elérjék, ugrás fölött a képen látható módon megemelték a ló fejét, és alaposan beleültek a hátába. Látványnak sem utolsó, és néha még sikerült is.
 


  • fafaragó kedvelte

#31 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2015 február 26. - 21:03

Nem lovas esés, de köze van hozzá, avagy miért jó ha lovas az ember lánya:

 

Lassan 17 éve, hogy lovazom, és ez idő alatt elég sokszor leestem már. Megtanultam, felmérni az esés irányát, és szükség esetén ezen változtatni a legkedvezőbb pozició felvételével.

Tegnap a munkahelyemen (sertés telep), le akartam lépni az egyik boksz oldaláról (műanyag oldalfal, kb 150 cm magasságban). A teremben egymással szemben vannak elhelyezve a kutricák, a folyosó kb 1 méter széles. A bakancsom talpta nedves volt, és mikor elrugaszkodtam az oldalfalról megcsúsztam. A szemem sarkából láttam, hogy a fejem vészesen közeledik, a szemben lévő kutriva, éles fémmel megerősített sarkához. Az utolsó pillanatban csavartam eggyet magamon, és így elkerültem, hogy a fejem oda vágódjon. Az egyik kollégám, épp a hátam mögött volt, és elsápadva nézte a tönténteket. Utólag, mondta, hogy ő ilyen macska mutatványt, még nem látott, azt hitte, bevágom a fejem, és ott maradok. 

 

Végül megúsztam egy lila puklival a lábamon a balesetet, és rájöttem, hogy mennyire hálás is vagyok azért sok másik zúzódásért, amit a lovas esések alkalmával szereztem!  :rockon:

 

#32 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2015 március 16. - 12:11

Ez se lovas történet ,de ha nem velem történt volna ,nagyon jót mulatnék rajta . :dev: Éjszakai szolgálatból haza érkezve reggel nem feküdtem le mert még átkellett néznem egy-két utasítást amiből holnap vizsgázom :gm: Gondoltam délig kibírom valahogy aztán kaja után majd alszok egy kicsit és utána folytatom a tanulást :rockon: Az ebéd tejbe rizs volt amit én fahéjjal,a feleségem meg kakaóval szereti.Mivel ő délelőttös így nem volt otthon,így én melegítettem magamnak a kaját.Jól megszórtam mert úgy szeretem ha teljesen befedi... :kir: Még meg is szagoltam hogy biztos az -e és jó étvággyal neki fogtam...Úgy a tizedik kanál után kezdett gyanus lennia dolog hogy valami nem stimmel :wot: Újra megszaglásztam kicsit alaposabban ,hát elkezdek tőle tüsszögni :angry: Naná hogy borssal szórtam meg :kir: El se merem mondani az asszonynak mert tuti bekerülne a családi históriába és minden alkalommal mikor együtt vagyunk elő kerülne hogy " apátok ha én nem lennék éhen is halna" ami persze igaz de ezt nem kell neki tudnia :dev:  


  • Kistáltos, Panka21 és Monda kedveli

#33 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2015 március 16. - 18:25

Ráadásul mivel kedveskedett az én drága kis feleségem nekem délután?Lapcsánkával  :sad: amit egyébként nagyon szeretek de aki ismeri az tudja ,hogy sóval és borssal ízesített nyers reszelt krumpli lisztel összekeverve és olajban megsütve. Mondom anyának ne sok borsot tegyél bele mert én már megettem a napi adagomat belőle ,sőt azt hiszem a hetit is :unsure:- Mert mit ettél délbe?- tejbe rizst :wacko: -és mitkeres azon bors :biggrin: ---hááát az úgy volt...de nem kellett végig mondanom már dőlt a nevetéstől :biggrin:  


  • canossa kedvelte

#34 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2015 március 16. - 18:40

Vagyis tócsni. :)  Ízléssel vitatkozni meg nem érdemes, van aki cukorral eszi a cvekedlit, van aki borssal a tejberizst, van aki lekvárral vagy mézzel a zsíros kenyeret. :D 


  • fafaragó kedvelte

#35 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2015 március 25. - 20:26

Nem volt vicces, de ma nagyot repültem Mulanról. Kilovagoltunk a lányommal meg az edzőnkkel egy kétórás körre, csak séta, kis ügetés, semmi extra. Mulan többször próbált kis füvet harapni, nem engedtem neki. Egyszer az erdőben megint levágta a fejét, én ellentartottam, erre bepipult, megemelte az elejét kicsit, csak éppen annyira, hogy meglepődjek, majd bakolt egy rendeset, és mire észbekaptam, puffantam a hátamra :angry: Szerencsére nem estem keményre, akkor vissza is szálltam a nyeregbe, és béke volt megint, de most alig bírok mozogni.... Ebben a történetben két rossz és egy jó dolog van. Az egyik rossz, hogy egyáltalán megpróbálkozik ilyennel (Meglepi inkább elsűllyedne a föld alá, semhogy ilyet tegyen), a másik rossz, hogy esélyem sem volt, és ez mellbevágott, a jó viszont, hogy nem ilyedtem meg, nem remegett a térdem, még csak dühös sem vagyok rá, inkább csodálkozom.... Mindensetre kezdőt nem vihetek terpere Mulánnal, pedig azt hittem alkalmas rá. Mondtam Julinak, szemmel láthatóan nem vagyok egy rodeogirl, mire csak annyit mondott, megfelelő lovam pedig már van hozzá :gm:



#36 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2015 március 25. - 21:49

Hm. A baj, hogy az értelmesebbje rájön, ha egyszer sikerült neki, máskor is fog. :/ Visszája is igaz, ha nem sikerül, leszokik róla. (Dínóval is így volt fénykorában próbálkozott, de mivel kiültem, így abbahagyta,azóta sose.)

Egy megoldás, ha terep előtt kiveszel a jókedvéből, pl. egy óra alapos futószárazással. 

Egyébiránt meg vigyázz magadra. :) Kobak volt?


  • fafaragó kedvelte

#37 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2015 március 25. - 22:35

Reméljük, Mulan nem annyira értelmes....Köszi Magdi, kobak volt, ha nem is előírásszerű, van egy olyan westernkalapom, amiben belül egy keményhéjas kobak van. Irtó kafa, tisztára úgy nézek ki benne, mintha tudnék lovagolni :D

Mulannal az a helyzet, hogy kellemes társ, az edzőm, mikor idejöttünk, megmutatta neki, hogy nem lehet valakit csak úgy letenni, eddig még pici bakoláson kívül, ami nem is volt komoly a részéről, és nem is okozott gondot, nem volt bajom vele, inkább lusta, meg szoktunk egyezni, ha békén hagyom, békén hagy  :)  Amolyan kényelmes terepló, dolgozni nem nagyon szeret, én meg nem vagyok az követelős típus. Azt mondod, kicsit legyek erélyesebb? Most is azt bosszulta meg. Talán pont azért, mert nincs hozzászokva. Tök ellentéte Meglepinek, aki telivér lététre egy tündér, imád dolgozni, tolakszik, hogy őt vigyem. Így aztán többnyire őt viszem, és nem tanulok meg soha lovagolni, mert nincs probléma, amit meg kellene oldani  :)

 



#38 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 10. - 9:16

Nem annyira vicces a sztori inkább csak vidám,bár anyósom valamiért nem nevetett rajta :dev: Apósom sajnos elég komoly szívbeteg és nem szabad neki hajolnia meg hát nem is tud..,de a szőlőt azért valahogy meg kell metszeni De anyósom aki egyébként minden hez ért :dev: (legalább is ő úgy gondolja) a szőlőt csak apósom felügyelete és irányítása mellett metszette.Amit  nagyjából  úgy kell elképzelni hogy a papa áll a szőlőtőke mellett,kezében egy szálvessző,amivel mutogat :P anyósom meg előtte térdel és metszi a szőlőt ahol kell :kir: Mondom az öregnek:-Hallja,azért csak van valami szép is az öregkorban  :rockon: Előbb még nem vette a lapot de miután látta hogy ez most a mama rovására fog menni ,gyorsan kapcsolt,,Ja most már ő térdel előttem :kir: -Meg aztán végre parancsolgathat is neki,meg ha nem jól csinálja akkor a kezére is csaphat a vesszővel :kir: Csak most már el ne árulja ha jobban lesz mert többszörösen fogja visszakapni  :dev: Amit azért én is elrontottam ,hogy utána akartam még egy pár tő szamócát kunyerálni a mamától ,de úgy csinált mint aki nagyot hall :kir: Végül mikor már nem bírtam szóra bírni,mondom neki :mama hozták a nyugdíját :dev: -aszongya:hallok én nem vagyok siket,szamócát meg kérj az apósodtól ha már ennyire egy húron pendültök :wink:

 



#39 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 3. - 18:56

Le éppen nem esett,de szerintem Csinos arc kifejezése mindent elárul a lovas lovastudásáról  :kir:

10408088_10207159459211333_4030294988537

Ő egyébként most akar bekerülni a családba az unokahúgomnak a vőlegénye és szegénynek nem volt más választása mert megzsaroltam hogy a mennyegzőn kibeszélem ha nem mer felülni  :dev:


  • Kaiser és Monda kedveli

#40 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 9. - 19:59

Esésnek éppen ez se esés ,de jó szórakoztam rajta mikor mesélték :) A spárga szedő csapatban van egy erdélyi srác ,már néha az is muris mikor olyan szavakat mond amit alig értek ,és főleg azzal a tipikus erdélyi ízes tájszólással amit napokig tudnék hallgatni. :rockon: Csinosra pl . nem azt mondta hogy gyors hanem hogy "sebes" még majdnem meg is íjjedtem kicsinnykét ahogy ő mondná :dev: hogy hol verte már megint le magát a ló hogy sebes ,mire rájöttem hogy miről beszél. :kir: 

Na de ez most nem lényeg:kérdem tőle ,oszt Adrás ,hát gyerek van -é?Hát is is :wink: Hogy értsem van ,vagy nincs? :unsure: Van csak másnál .Mér elváltatok ?Nem ,csak nem az enyém volt az asszony .Hát kié? :wot: A falu kovácsáé.És mit szólt hozzá? Nagyon nem örült neki ,de mikor megkérdezte hogy tényleg én csináltam -é a kisebbik fiát neki ,mondtam hogy többet ilyent ne mondjon mert nem jövök többé hozzá lovat vasaltatni :dev:  


  • Panka21 és Monda kedveli