Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Zengő gyógyulásáért


  • Please log in to reply
565 válasz a témához

#161 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 11. - 11:27

Á, nem azért írtam :ang: , nagylány vagyok már, én döntöttem úgy, hogy felülök, pedig látszott, hogy izgatott a körülmények miatt. Semmi baj nem történt, már nem is fáj a derekam. Szerintem a nézőközönséget jobban megviselte a dolog, mint engem. De a látvány biztosan kárpótolt titeket. :dev:



#162 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 11. - 13:11

"megpróbáltuk lehagyni az üldöző kabátot"

Ez nagyon tetszik nekem. :) Egyébként ha Schrödinger lovagolt volna, neki talán még sikerült is volna. :)

 

Ezt még csak most olvastam, de tetszik. :rockon: 


  • Ernest kedvelte

#163 ppr

ppr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 11. - 17:53

Ez a ló még így is nagyon szép!

 

Az étvágytalanságáról meg az jutott az eszembe, hogy Z mióta ismerem nem állt boxban egy napot sem - tudom, hogy ez most szükségszerű, de nem biztos, hogy ő is tudja :smile2:  -, és lehet ezt a bezártságot se tűri valami jól egy olyan élőlény, aki minden idejét a szabadban tölti.

 

Csajok a fiatal lóval meg vigyázni, mert egy pillanat alatt történhet olyasmi, ami egy életre maradandó nyomot hagy lóban, emberben (vagy inkább emberen)!



#164 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 11. - 21:02

Ma már nem mondanám Zengőt étvágytalannak :) a répákat egy lendülettel betolta, legelés közben majdnem behúzott az árokba, mert ott hosszabb volt a fű mint ahol lenyírták az udvarban :)


  • Ernest és ppr kedveli

#165 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 12. - 6:58

Pusi, igazad van, csak most olyan döntésképtelen lettem, hagyom magam sodorni az árral. Hívtak, mentem, láttam, hogy nyugtalan, mégis felültem, a nagy vágtatás közben is csak néztem ki a fejemből kb. alapjárati pulzussal, hogy majdcsak lesz valami.

Szerencsére nem lett nagy bajom, a csikócát meg nehéz elrontani.

Juice tegnapi jelentéséből az jött le, hogy Z hazatérése újra előkerülhet (mióta rosszra fordultak a dolgok, még magamban sem hoztam elő a témát), el se merem hinni, hogy a tanya királynője újra otthon fog mártogatni.

Z egyébként mindig is szabadtartásban volt, a legrosszabb esetben éjszakára volt boxba zárva, szóval biztosan fura neki a dolog, főleg így, hogy már jobban érzi magát. Még szerencse, hogy akadnak kedves emberek, akik vállalják a sétáltatást, pedig volt, akinek a lábára is rátiport, amikor meglátott egy idegen lovat.


  • Ernest kedvelte

#166 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 12. - 7:18

Nagyon örülök, hogy javul a helyzet! :rockon:  :ang:  Drukk, hogy mielőbb hazamehessen a ló!

 

(és a dokik mit mondtak a seb-elfertőződésre? Mármint, hogy ez "vele jár" vagy extra ritkán van ilyen?)



#167 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 12. - 7:19

Mit mártogat egy ló? :) Vagy szimbolikusan? :)



#168 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 12. - 7:33

Nagyon örülök, hogy javul a helyzet! :rockon:  :ang:  Drukk, hogy mielőbb hazamehessen a ló!

 

(és a dokik mit mondtak a seb-elfertőződésre? Mármint, hogy ez "vele jár" vagy extra ritkán van ilyen?)

 

gondolom, a hivatalos válasz szerint "műtéti kockázat" ....

 

 

Mit mártogat egy ló? :) Vagy szimbolikusan? :)

 

szénát :)

 


  • Ernest kedvelte

#169 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 12. - 8:24

Mit mártogat egy ló? :) Vagy szimbolikusan? :)

 

Szénát a vízbe falatonként. Nem láttál még ilyet? Pedig nagyon akkurátusak tudnak lenni. :)



#170 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 12. - 9:10

Ó Örni, felveszem majd neked videóra, nagyon vicces. Jár a feje jobbra-balra a széna és a vödör között, minden 10. falat után pedig alaposan kiöblíti a szájüregét. Olyan, mintha egy kacsa lakna az istállóban. Nálunk van külön vödör, amiből iszik őnagysága, és külön mártogatós vödör.

Seb: Bodó azt mondta, hogy nála nem szokott elfertőződni, és külön pech, hogy befelé is dobta a bacit. a nyaki vénákat meg már nem is mertem kérdezni...



#171 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 12. - 9:12

Ezek szerint elérted végre Bodót?



#172 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 12. - 9:47

 

Seb: Bodó azt mondta, hogy nála nem szokott elfertőződni,

 

 

miért, van akinél "el szokott" fertőződni ?



#173 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 12. - 10:04

Véna ügyben szerintem most az az érdekesebb kérdés, amit tegnap mondott az ügyeletes doki, amúgy mellékesen, miszerint a begyulladt nyaki véna szövődményként elzáródott, úgyhogy a másikra nagyon vigyázzunk.  Ööööööö.....

 

Neten próbáltam utánanézni, hogy ilyenkor mi van, ez mennyire befolyásolja a ló további életét. Humán példákat találtam, ott elvileg a környező erek meg a másik véna biztosítja a keringést, de jó lenne, ha egy állatorvos mondana ebben valami okosat.



#174 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 12. - 10:48

Nem értem, el, amit írtam, azt még 1 hete mondta, amikor (vélhetően a jelen lévő Sós doki miatt) közlékeny hangulatban volt. A vénákat csak kitaposom belőle, mert azért nem mindegy.

Igen, ilyen hasi műtétek után elég nagy a sebfertőzés, hasűri fertőzés kockázata, ezt előzetesen több doki is elmondta. Azért is estem úgy kétségbe a hír hallatán.



#175 Daraby

Daraby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 460 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 12. - 11:00

Itt:

http://www.thehorse....v-complications

azt írják, hogy:

"One jugular vein allows for normal drainage of blood from the head, but often alternate veins are chosen in these cases if medical treatment requires frequent IV administration of drugs.

A blocked jugular vein will generally become a firm cord of fibrous tissue as the inflammation resolves. Depending upon the length of the vessel that's affected and severity of the inflammation, this large vein will often reopen itself eventually; the blood will tunnel through it. Six months later the vessel might be normal. But use of such a vein for any kind of IV injection should be avoided while there is any degree of thickening. This type of irritation (puncture of the vein) in a region of resolving inflammation could start the problem all over again, worsen clot formation, or possibly introduce bacteria into a clot, which could result in serious infection."

 

Azaz kb.: egy véna is elég, hogy megfelelően áramoljon ki a vér a fejből, de ha egy már elzáródott, akkor gyakran más vénákat választanak inkább a gyógykezeléseknél.

Ahogy a gyulladás megszűnik az elzáródott véna kemény állagú lesz. Attól függően, hogy milyen hosszú az érintett szakasz és mennyire súlyos a gyulladás, ez a vastag véna gyakran újra megnyílik idővel. Lehet, hogy hat hónap után normális lesz. De ilyen vénába intravénás injekció adását el kell kerülni, amíg bármilyen mértékű vastagodás van.

 

 

 


  • juice és ppr kedveli

#176 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 12. - 11:56

Köszi, kicsit megnyugtattál, majd utánanézel lehet-e valamivel segíteni az erek állapotán. Most indulok a szépségemhez. :rockon:


  • melodia91 kedvelte

#177 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 12. - 22:04

Na, megjöttem Zengőtől, Wadócz  és párja szállítmányoztak ki. Z tényleg remekül van a múlt heti gyászhoz képest, zabál, ficereg, izgul, nézeget, szóval önmaga ismét. Séta és legelés után megkerestem az ügyeletes hölgyet, és közöltem vele a tényállást: a kezelő orvost 1 hete nem érem el és úgy érzem, elvesztette az érdeklődését a ló iránt, én meg csak a barátaim révén tudok félinfókat. A hölgy reakcióját nem írnám le :happy: , de nagyon megértő volt, és kikereste a kórlapot, majd részletesen tájékoztatott. A hasüreg hétfőn volt utoljára csapolva, azóta csak ultrahanggal nézték, hogy nem gyűlt-e fel a folyadék. A lényeg, hogy lassan, de javulgat. A nyaki vénák valóban elzáródtak, aztán az egyik oldali megnyílt, a másik oldalon teljesen trombotizált, de van még esély rá, hogy az is megnyíljon (lásd a fenti anyagot). Ha mégsem, akkor sincs semmi gond, a kollaterálisok átveszik a szerepét, van nagypályás ugróló, akinek kompletten kiműtötték az egyik oldalon, és vidáman sportol tovább. 

Ami miatt nem engedik haza, az a sebe, ami még nem záródott össze. Na itt csap át bizalmasba a hozzászólásom, mert némi telefonos biztatásra önhatalmúlag lemostam a farkasalma főzettel, míg Wadócz őrködött, hogy jön-e arra valaki. Holnap is így teszek.

A Juice által vett anyagot kapja.

Tényleg mindenki szereti, doktornő szeme is felcsillant, hogy "ja, a Prelude"? :ang:



#178 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 13. - 6:28

Nagyon szorítok én is Zengőnek ,remélem minden jól alakul a továbbiakba is ! :smile2:

Annak meg külön örülök hogy azért nem megy teljesen a feledés homályába elődeink tudása :rockon: A farkasalma-főzetre gondolok már olyan rég hallottam róla hogy azt gondoltam rajtam kivül más nem is ismeri :kir: Pedig mikor még fiatal voltam és apámék jószágjára vigyáztam nyaranta,volt egy nagyon jó hajtós németjuhászom,akinek köszöhetőhen végig heverészhettem az egész napot,mert rendet tartott a tehenek között, csak kicsit durva volt hozzájuk.Nem véletlen hívták Tigrisnek :kir: Na ez egyszer úgytalálta rendre utasítani a Lenkét hogy lett tőle egy 5cm-es seb hátul  tőgyén :dev: Göndoltam nem szólok apámnak mert sejtettem hogy nem fog megdicsérni ,Csak hogy Lenkét apánk fejte mert rugott ,meg másnak nem adta le a tejet :angry: Este mikor rövid időn belül az öreg már másodszor tápászkodott fel a tehén alól jobbak láttam megosztani vele a balesetet :kir: A továbbiakban farkasalma -főzettel kezeltük illetve nekem kellett fejnem amig teljesen be nem gyógyult a seb ,de ami a legjobban fájt hogy Tigrist nem vihettem magammal.Ennek kköszönhetöen fogytam vagy 5kilót két hét alatt ,pedig akkor ez még egyálltalán nem lett volna indokolt, Csak akkor lett a kutya tilalom feloldva mikor egy reggel a lenkét bent hagytam :dev: Na ennyit hirtelenjébe a Farkasalma jótékony hatásáról :kir:


  • Panka21 és Monda kedveli

#179 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 13. - 7:14

Kösz Fafaragó! :ang: Én Karcagon okosodtam ki, ahol még élnek a hagyományok, ott az állatororvos is támogatta ezt a terápiát, a Zengőénél sokkal durább dolgokat kezeltünk ki eredményesen és gyorsan.

MInt méregkeverő pedig persze utána is olvastam, és kissé furcsállom, hogy ez a hatóanyag ilyen méltatlanul mellőzött. 


  • fafaragó kedvelte

#180 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 13. - 9:40

Téged is szeretünk Örni, de te nem vagy kórházban, se a lovad :)

Ezen azóta tűnődök, hogy ama megjegyzésem, amire ez válasz volt, vajon tükrözött irigységet?


  • fafaragó kedvelte

#181 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 13. - 22:20

Na. Szóval pénteken még az volt, hogy beláthathatatlan, mikor kerül haza a ló, mert a sebe nem gyógyul, amúgy a többi fronton (hasüreg, nyaki vénák) lassan rendbejön. Ezután jött az én fakasalmás partizán akcióm, láttátok a korábbi fotókat a sebről, pénteken is még szottyos volt a géz. Ma kimenetem dél körül, a gézlap makulátlan, nem csorog semmi. Ezen belelkesedve, és a frissen beszerzett fecskendővel felfegyverkezve újabb mosást eszközöltem, majd séta, majd kivakartam a lovat a maszatból, ami a különböző kezelések során ráragad, majd csak úgy megemelve a gézt időnként belocsoltam még 1-2 ml oldatot. Szépen eltelt a délután, Z egyre virgoncabban viselkedett, mindent felfalt, amivel kínáltam, sőt még az én uzsonnám iránt is érdeklődött. Az utolsó sétánál már az orrára húztam a vezetőszárat, olyan élénk volt. Aztán egyszer csak betoppant Bodó doki, nem tudom, minek köszönhettük a szerencsét, talán valakik értesítették, hogy beköltöztem a ló boxába.

MEgnézte a sebet, és közölte, hogy jövő héten hazavihetem, mert innen már én is boldogulok a kezelésével. Aha, kösz. 

Szóval most nagyon örülök, jövőre ráállítunk egy szakdolgozót a fakasalmára, az új munkahelyemen a mikrobis kollégákat is felcsigázta a téma.


  • juice, melodia91 és fafaragó kedveli

#182 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 13. - 22:29

 

Téged is szeretünk Örni, de te nem vagy kórházban, se a lovad :)

Ezen azóta tűnődök, hogy ama megjegyzésem, amire ez válasz volt, vajon tükrözött irigységet?

 

Nem tükrözött, de J. tudatni akarta, hogy te is hasonlóan, vagy talán még jobban kedvelt vagy, csak ez alapállapotban nem nyilvánul meg ilyen egyértelműen, mint ha valaki bajba kerül. :ang:  Remélhetőleg neked sose lesz szükséged ilyen össznépi összefogásra. :happy:


  • Ernest, juice és Panka21 kedveli

#183 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 14. - 9:20

 

MEgnézte a sebet, és közölte, hogy jövő héten hazavihetem, mert innen már én is boldogulok a kezelésével. Aha, kösz. 

 

 

:D :D :D

Nem tűnt fel senkinek a rohamos sebgyógyulás?



#184 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 14. - 9:45

Na, most akkor meséld el légyszives a pontos farkasalma-módszert. Mennyiségek, elkészítés, tárolás, alkalmazás, stb.



#185 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 14. - 12:23

 

 

 

 Remélhetőleg neked sose lesz szükséged ilyen össznépi összefogásra. :happy:

Pedig én szivesen vinnék neki egy kis farkasalma-levest. :gm:  :dev:


  • Ernest kedvelte

#186 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 14. - 15:54

 

 

:D :D :D

Nem tűnt fel senkinek a rohamos sebgyógyulás?

 

Mivel farkasalma szóba került, ez már csak természetes.

De Fifikusznak el ne mondd, még meginog! A farkasalma olyan, mint Bajornál a B17.


Edited by Ernest, 2014 szeptember 14. - 15:55.


#187 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 14. - 16:27

Nem olyan. Egész más. Szóval ide azzal a recepttel!



#188 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 15. - 6:41

Csak óvatosan azzal a farkasalma-levessel mert az emberekre gyakorolt hatása ezidáig ismeretlen :kir: egyesek szerint ettől lehet farkas-emberré válni :dev:  :biggrin:  :biggrin:



#189 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 15. - 6:58

Kedveseim, itt ne marjátok egymást, mert az nekem rosszul esik.

Juice, nem fogtak gyanút, én meg próbáltam nem kelteni.

Farkasalma: először is, érzékeny a termőhelyre, így csak bizonyos tájegységekben, és azokon belül is spéci helyeken fellelhető. Ahol nagyon sokat láttam, az a Kőrös partja. Karcagon árokparton, vasúti töltések mentén találtam, de csak bizonyos 10-15 méteres szakaszokon, ki kell figyelni. Debrecen környékén nincs, legközelebb a Keleti főcsatorna környékén láttam.

A hatóanyag ő lenne:

A neve aristolochia sav, ami a növény latin nevéből származik, van IUPAC neve is, hogy örüljetek.

Csak külsőleg használható, mert karcinogén, mutagén, DNS szinten avatkozik be, ezért is vágja haza olyan hatásosan a bacikat (sőt olyat olvastam, hogy a vírusokat is).

Virágzáskor érdemes szedni, mert akkor maximális a hatóanyag-tartalom, de ha később szeded, se nagy baj, legfeljebb töményebbre kell főzni.

Pontos adagolási utasítást én sem kaptam, 2 deci vízbe 1-2 evőkanálnyit szoktam tenni (attól függően, hogy mennyire van elaprózódva.

A levélben és a virágban van a hatóanyag, én csokorba kötve szárítom meleg, árnyékos helyen, aztán lehúzom a szárról a leveleket.

1-2 lemosás után már látszani szokott az eredmény.


  • Kaiser és fafaragó kedveli

#190 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 15. - 7:09

Csak óvatosan azzal a farkasalma-levessel mert az emberekre gyakorolt hatása ezidáig ismeretlen :kir: egyesek szerint ettől lehet farkas-emberré válni :dev:  :biggrin:  :biggrin:

A rege szerint a Hófehér farkashajadonok torkán is könnyen megakad és csak egy véletlen "fehér" loval arra járó alfahím jelölt édes csókja tudja megszabadítani tőle.

 

Láttam nyúzott seben alakalmazni. Gyors hegesedés volt az eredmény, még vadhús is keletkezett.

 

IMG_4325.JPG



#191 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 15. - 7:22

Vadhúsra - vagyis ellene - a vérehulló fecskefű.



#192 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 15. - 7:48

Köszi Ori!



#193 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 15. - 7:51

valami nem stimmel a fórummal...

 


Edited by Kistáltos, 2014 szeptember 15. - 7:56.


#194 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 15. - 7:55

Ori, valamit félreértettél, szó nincs marásról. Örni lenni barát. :)



#195 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 15. - 8:06

Csak óvatosan azzal a farkasalma-levessel mert az emberekre gyakorolt hatása ezidáig ismeretlen :kir: egyesek szerint ettől lehet farkas-emberré válni :dev:  :biggrin:  :biggrin:

 

Nem ismeretlen, veseelégtelenséget, húgyúti rákot és májrákot okoz. Szóval megenni nem szabad. A sebgyógyulás elősegítése érdekes, ha tényleg olyan jó, mint Zengőnél látszik, akkor érdemes lenne rendesen bevizsgálni és esetleg rendesen forgalomba hozni. Most utánanéztem a hatóanyagnak, csak a mérgező hatását említik egyelőre.
 



#196 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 15. - 8:08

Ori, valamit félreértettél, szó nincs marásról. Örni lenni barát. :)

 

Nem Örnit marják, Örni mar (engem :gm: )
 



#197 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 15. - 8:33

Ó, az megszokott.  :gm:



#198 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 15. - 8:52

Naaaa, világbékét akarok, én mindenkit szeretek, Örnit különösen. :ang:

Fifikusz, rajta vagyunk az ügyön, de idén már nem tudunk megfelelő alapanyagot szerezni. Talán nem is publikálni fogunk, hanem terméket előállítani, ha sikerül megnyerni itt valakit az ügynek.

A molekula és a IUPAC név nem ment át, de talán nem is bánjátok. :dev:



#199 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 15. - 8:54

Lényeg a lényeg: mikor viheted haza Z.-t?


  • Ernest kedvelte

#200 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 15. - 9:45

Bodó hét második felét mondta, de én ki akarom harcolni a szerdát.

MOst, hogy a ló jobban van, rákérdeztem az anyagiakra. Hát lemeredtem egy pillanatra, mert erre nem számítottam, 440 eFt-nál tartunk most (plussz még szerdáig ami jön hozzá). :wot:

A műtét után, amikor még úgy volt, hogy hazahozom Z-t hétfőn, 230 eFt-nál tartottunk.

Nem tudom kiverni a fejemből a gondolatot, hogy ha akkor felpakolom, és itthon naponta a háromszor lemosom a főzettel, akkor ez az egész kálvária be sem következik.

Így most van rajta egy ijesztő lyuk, ami majdegyszer bezáródik, de addig kínlódhatok vele, egy elzáródott nyaki véna és eladósodtam egy évre.

Mondanám, hogy legközelebb okosabb leszek, és Lilithre hallgatok, de remélem, nem lesz legközelebb.