Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Munkaló


  • Please log in to reply
370 válasz a témához

#321 Stuszi

Stuszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.045 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 24. - 12:07

Stuszi!
Gyorsolvastam:
No ezután olvastam el alaposabban.

Azért valami tündér vagy északi boszorkány beütés is kell legyen Benne, ha enged ilyen "menhelyet" maga körül.


Én is gyorsolvastam, és valahogy átugrottam 2 hozzászólást, 1000 bocs.

Nevelõdik. :D Minden egyes újabb állatnál volt egy mosolyszünetes idõszak. Nemrég eljutottunk oda, hogy saját kutyát akart. Gyorsan meg is vettem neki, mielõtt meggondolja magát. :D

telipapíros noriker és vágóra ment volna? nem tudjuk, h miért?


ezt is átugrottam, boccs. Hogy miért?
Mert az olasz vágósok 650-700 eur-t adnak kint egy ekkora csikóért, a tenyésztõt meg nem érdekli ki viszi el ennyiért.
Amúgy meg azt mondták problémás viselkedésû csikó. No igen, aki nem elég határozott, annak valóban az, de megfelelõ hozzáállással nem kezelhetõ nehezebben mint akár a fiam pónija.

#322 Stuszi

Stuszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.045 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 27. - 13:33

Látom meghalt a topik. Pedig nemkem Még van munkalovam, és ahogy kinéz a dolog lesz is, mert vágóáras ajánlatokat kapok Sziszkára, azért pedig akkor se adom oda, ha az ég a földdel összeér. Ellenben kérdeznék. Érdekes dolgot vettem észre azóta, hogy rendesen kihízott a nagylány, és nem olyan nyüzüge mint a korábban belinkelt képen. A heti 2 karámmunka mellett 1-szer terepezek vele, átlag 4-8 km közti távokat, elég teperõs tempóban. (legalábbis egy hidegvérûhöz képest teperõsben) Szóval azt tapasztalom, hogy a 2.-3. kilométer körül már csurom víz, zihál mint egy mozdony, botladozik és nem akar menni. Ilyenkor szoktam neki adni egy kb. 10 perces pihenõs sétát (ilyenkor abban a tempóban megy ahogy neki kényelmes), és utána mintha kicserélték volna. Ha hagynám, képes lenne az elõtte lévõ lovakat letolni az útról csak hogy mehessen. Pedig õ az egyetlen hidegvérû a csapatban, de ilyenkor ha nem fognám keményen vissza, rombolóként törne át az elõttünk menõkön, akiknek ilyenkor igencsak hajtaniuk kell a gepárdokat. (mert többnyire én zárom a sort) Izzadni ilyenkor is izzad, viszont nem zihál. Más is tapasztalt már ilyet? Ez természetes? Ja, mielõtt felmerülne bárkiben a bemelegítés hiánya: az elsõ 10-15 percet bemelegítéssel, azaz max. pár másodperces ügetõszakaszokkal tarkított sétával töltjük.

#323 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 27. - 13:48

terepezek vele, átlag 4-8 km
...
hogy a 2.-3. kilométer körül már csurom víz,
...
utána mintha kicserélték volna. ... rombolóként törne át az elõttünk menõkön,

Nem lehet, hogy "elfele" nem nagyon akaródzik neki menni, hazafelé meg visszatér az életkedve? :gm:
Legalábbis az öreg lovunk pont így van bekötve, õk ugyan nem izzadnak le, mert inkább csak lépnek, de kifelé rossz nézni, ahogy vánszorog, hazafelé meg olyan délcegen üget, mint valami parádés ló. Függetlenül attól, hogy a kocsi üres-e vagy nem. :dev:
Mondjuk qva melegek voltak és még mindig extra meleg van, lehet hogy simán csak melege van. A mieinknek ugyan még nincs téli szõre, de már nem is a nyári, annál kicsit puhább.
(További lehetõségek: Nem a plusz kondi miatt izzad? Vagy nem a sorban elfoglalt helye miatt ideges?)

Na, most sokat segítettem :dev:

#324 Stuszi

Stuszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.045 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 27. - 14:30

Általában csak az utolsó párszáz méteren szokott leesni neki, hogy hazafelé megyünk. a 2. kilométernél soxor még én se tudom, hogy most távolodunk, vagy közeledünk. A zalai rengetegben jól el lehet bolyongani. :D Való igaz, este folyamatosan hűl a levegő, de az a pár fok ennyit számítana? Mondjuk a bundáját ő is elkezdte váltani, ha nem is olyan látványosan mint a többiek. A túlsúly hazaúton is megvan. Kondija még mindig nem az igazi, de akkor meg, ha a túra közepén halálán van, a végén már csak kúsznia kéne, ő meg olyankor olyan vágtákat lenyom, hogy csak repülök utána. A sorban elfoglalt helyét letojja. Onnantól, hogy fent vagyok a nyeregben, 90%-ban rám figyel, folyamatosan hátrafelé kagylózik (mert megszokta hogy hanggal irányítom), és kb. az se érdekli ha bomba robban mellette. :) No meg azt is megszokhatta hogy többnyire mi vagyunk a sor végén, középen azok jönnek akikre figyelni kell. (idősebb lovasok, gyereklánykák, stb.) Ja, köszi. :D

#325 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 27. - 15:03

Való igaz, este folyamatosan hûl a levegõ, de az a pár fok ennyit számítana? Mondjuk a bundáját õ is elkezdte váltani, ha nem is olyan látványosan mint a többiek.

Most talán kicsit hûvösebbek jönnek, majd figyeld meg, hogy 20 fokban is csinálja-e. Hátha ez az ok.
Szeptemberben 30 fok azért nem normális.

Még eszembe jutott valami: valahol egyszer régen olvastam, hogy a hidegvérû hosszú, kitartó munkára "alkalmas", szemben a melegvérûek rövidebb idejû, de robbanékonyabb "stílusával".
Lehet, hogy errefelé kell keresni az okot? Hogy neki "sok" a tempó az elején? Hamarabb kifárad, de ha kifújta magát, akkor kitartóbb?

Még valaki, aki lovagol hidegvérût?

#326 Stuszi

Stuszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.045 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 28. - 7:09

Most talán kicsit hûvösebbek jönnek, majd figyeld meg, hogy 20 fokban is csinálja-e. Hátha ez az ok.
Szeptemberben 30 fok azért nem normális.

Még eszembe jutott valami:...


Mondjuk 30 ok nem volt mikor legutóbb mentünk, talán ha 22 lehetett. Az erdõben elkelt a hosszúujjú póló.

Lehet ez is. Kíváncsi leszek hogy ha kocsizunk majd vele, (és ott ugye kisebb tempót megy) akkor is ez lesz-e.

Még valaki, aki lovagol hidegvérût?


Úgy látszik ez csak az én bolondériám. Pedig mindenkinek ki kéne próbálnia! :D

#327 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 28. - 7:19

Stuszi, menj át a hideges fajtatopicba, kérdezd Mézet, õ pl évek óta lovagol hidegvérût, bõven van tapasztalata. :) Örülök hogy Sziszka marad, mindegy milyen okból is. ;)

#328 Stuszi

Stuszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.045 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 28. - 9:19

Köszi, megpróbálom. Az ok kettős. A legfőbb, hogy nagyon megszerettem. A másik, hogy összeszámoltuk, kb, 8 ha területet lehetne jövőre kaszálni. Sajnos akkorka darabokban van, és annyira szana-szét, hogy ha traktort hívunk a kaszáláshoz meg a bálázáshoz is, akkor már nem éri meg. Ha a lovaskaszával lekaszálgatom, akkor a kicsikről haza tudom hordani speniterrel. A nagyobbakról meg összebáláztatom kiskockába, azt ha kevésről van is szó, akkor is megcsinálja ismerős baráti áron. (Sajnos neki kaszája nincsen) Ha a felesleget eladom, akkor Sziszka tulajdonképpen megkereste nekem a saját, és a másik 3 ló egész éves szénakészletét, ami nem kevés. Időm meg ahogy elnézem a gazdasági helyzet alakulását, lesz rá. :(

#329 rongyo

rongyo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 830 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 28. - 9:55

Most talán kicsit hûvösebbek jönnek, majd figyeld meg, hogy 20 fokban is csinálja-e. Hátha ez az ok.
Szeptemberben 30 fok azért nem normális.

Még eszembe jutott valami: valahol egyszer régen olvastam, hogy a hidegvérû hosszú, kitartó munkára "alkalmas", szemben a melegvérûek rövidebb idejû, de robbanékonyabb "stílusával".
Lehet, hogy errefelé kell keresni az okot? Hogy neki "sok" a tempó az elején? Hamarabb kifárad, de ha kifújta magát, akkor kitartóbb?

Még valaki, aki lovagol hidegvérût?



Azért nem hasonlítanám össze egy melegvérûvel kitartásügyben.
Persze kitartóan tud sétálni, kitartóan tud ügetni, de mozgékonyságban fényévekre van azért egy melegvérûtõl :) Bár lehet, hogy csak az általam lovagolt hidegvérûk ilyen lusták és tohonyák :)
Viszont hogy ellenpéldát is mondjak, az erõsen nehéz-sodrott kancám mind ügetésben, mind vágtában egészen jó teljesítményeket tud produkálni. Hidegvérû-viszonylatban mindenképpen.

#330 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 28. - 10:14

Igen, igazad van, nem fogalmaztam pontosan. Hosszú, kitartó munkát értettem az alatt, hogy pl egész nap lépésben húzza a kocsit, szánt, boronál, stb. A másik csapat meg megy egy ugró pályát bemelegítéssel együtt mondjuk 1,5 óra alatt, akkor letesz egy nagy teljesítményt az asztalra, utána pihi. Egyik sem tudná hirtelen a másik stílusát teljesíteni. ;)

#331 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 28. - 10:36

A másik csapat meg megy egy ugró pályát bemelegítéssel együtt mondjuk 1,5 óra alatt, akkor letesz egy nagy teljesítményt az asztalra, utána pihi.

Ez a másik csapat gondolom az ugró-díjlovak lennének, mert azért vannak melegvérû fajták, amik hosszútávon is jók. ;) De nem nehéz súlyok mozgatásában.
Én hidegvérûekkel kapcsolatban olyan mondást hallottam, hogy "mindegy milyen széles az út, csak hosszú ne legyen", azaz a hegyet is elhúzzák, csak messzire ne kelljen menni.
De a mezei munka nem is a km-rekrõl szól, és a monotóniát biztosan jobban tûrik, mint akár egy nóniusz.

#332 Stuszi

Stuszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.045 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 28. - 10:47

Bár lehet, hogy csak az általam lovagolt hidegvérûk ilyen lusták és tohonyák :)
Viszont hogy ellenpéldát is mondjak, az erõsen nehéz-sodrott kancám mind ügetésben, mind vágtában egészen jó teljesítményeket tud produkálni. Hidegvérû-viszonylatban mindenképpen.


Sziszka minden csak nem lusta és tohonya. Persze tud felezõt kapcsolni, de nem kell megizzadni rajta hogy gyorsabban szedje a csülkeit. Az ügetése kifejezetten brutális. Kb. olyan tempóban szedi a lábait, mint a gyerek kis pörgõs pónija.
A vágtabeugratás az még hol ilyen, hol olyan, de ez a viszonylagos képzetlenségébõl fakad. Idõnként szépen beugrik lépésbõl is, de soxor van, hogy lendületet kell vennie elõtte. :D

Én hidegvérûekkel kapcsolatban olyan mondást hallottam, hogy "mindegy milyen széles az út, csak hosszú ne legyen", azaz a hegyet is elhúzzák, csak messzire ne kelljen menni.


Ez a mondás nem amiatt született, hogy a hosszú út velük kicsit túl sokáig tart?

#333 Kaiser

Kaiser

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 246 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 28. - 11:00

Stuszi! Szerintem, Sziszkának izmosodnia kell. Lehet, hogy tömegébe nõt, hízott. De még erõsõdnie kell. Valószínû azelõtt nem igen volt mozgatva. Fokozatossan emeld a tempót és a távot. Nekem a sodrim is úgy ment mint a golyó. Apukám ekézés közben nem bírta a tempóját.

Edited by Kaiser, 2012 szeptember 28. - 11:03.


#334 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 28. - 11:06

Ez a mondás nem amiatt született, hogy a hosszú út velük kicsit túl sokáig tart?

Nem tudom, honnan származik, valami fajtabemutatón hallottam.
De az s = v*t alapján ugye csak megfogalmazás kérdése, mondjuk, hogy az egy napi járás az valamivel rövidebb náluk, mint mondjuk egy arabnál.
De azért egy hidegvérû nyakát átkarolni a sörénnyel együtt, az egy élmény. :kir:

#335 Stuszi

Stuszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.045 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 28. - 11:20

Stuszi!
Szerintem, Sziszkának izmosodnia kell. Lehet, hogy tömegébe nõt, hízott. De még erõsõdnie kell. Valószínû azelõtt nem igen volt mozgatva. Fokozatossan emeld a tempót és a távot.
Nekem a sodrim is úgy ment mint a golyó. Apukám ekézés közben nem bírta a tempóját.


Az biztos hogy izmosodnia kell, de az elsõ azaz volt, hogy a könnyûsodrott kinézetû hidegvérûbõl valami tényleg hidegvérûs kinézetût csináljak. (Sajna a vége felé nem etették ahogy kellett volna)
Nem sokat volt mozgatva, az látszik is rajta. Igyexem fokozatosan emelni, de néha valamennyire kell alkalmazkodni a többiekhez is. Izomláz, ilyenek sose látszanak rajta, terepezés utáni reggeleken is úgy robban ki a boxából, öröm nézni.
Nagy távot még nem mentünk, szombaton lesz az elsõ "komolyabb" túránk. 15 km oda, felvonulgatás, 15 km vissza. Remélem bírni fogja. Ha nagyon odalesz, akkor inkább lemaradunk, pihenünk.

De azért egy hidegvérû nyakát átkarolni a sörénnyel együtt, az egy élmény.


:yeah:

#336 endy.papa

endy.papa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 751 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 29. - 6:33

Most talán kicsit hûvösebbek jönnek, majd figyeld meg, hogy 20 fokban is csinálja-e. Hátha ez az ok.
Szeptemberben 30 fok azért nem normális.

Még eszembe jutott valami: valahol egyszer régen olvastam, hogy a hidegvérû hosszú, kitartó munkára "alkalmas", szemben a melegvérûek rövidebb idejû, de robbanékonyabb "stílusával".
Lehet, hogy errefelé kell keresni az okot? Hogy neki "sok" a tempó az elején? Hamarabb kifárad, de ha kifújta magát, akkor kitartóbb?

Még valaki, aki lovagol hidegvérût?



Az én tapasztalatom szerint idegességtõl "veri le a víz", mégha nem is tünik idegesnek.
Idõvel elhagyja.

#337 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 29. - 7:57

De azért egy hidegvérû nyakát átkarolni a sörénnyel együtt, az egy élmény. :kir:

Nem is tudom, igaz volt-e.
Hajdan, még a kopac katonákat kivezényelték kármentésekre. Pl. novemberben betekarítani a cukorrépát végeláthatatlan jeges, vizes, cipõtátáztatõ sártengerbõl.
A konfortérzetért annyit tettek, hogy idõnként lovaskocsival kihoztak valami langyos tealöttyöt.
De a lovák!! Melegen gõzölögtek a muraközi félék. Mint valami radiátorok, a kiskatonák meg mint a méhek, fürtökben bújták öket.

#338 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 29. - 12:40

Csörög a telefon, menjek már ki a kapu elé. Hazajött a párom. Nem egyedül. :D
Posted Image
Posted Image
Posted Image

A tanyán legelésznek, egy sárga sörényû csõdörrel. Mindkettõ vemhes, egy éve nem voltak befogva.

#339 Stuszi

Stuszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.045 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 30. - 10:30

No kérem megvan az izzadás oka. Ideg, semmi más. Tegnap 30 km, szüreti felvonulás, ostordurrogtatás, traktorok, gyerekhad, minden ami kell egy 2 hónapja még tök nyers csikónak. :dev: Odafelé ismert úton mentünk egy darabig, semmi gond nem volt. Felvonulás kezdetén ömlött róla a víz, de fél óra múlva megszokta a felhajtást, egy óra múlva békésen tûrte, hogy a falu fõterén a hátán álldogáljak. (Csikósainknak addigra már sok volt az "üdítõ", valakinek meg kellett menteni a lovas bagázs böcsületét...) Viszont hazafelé sötéttel indultunk, hiába lépésben mentünk, verte a víz megint. Félútra lehiggadt, faluig leszáradt, ott elváltunk a többiektõl. Kb. 1 km-t kellett csak hazáig mennünk, de mire hazaértünk megint leizzadt. Zsebi, õk újoncok? Gratula hozzájuk. A világosabbikat elfogadnám én is!

#340 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 1. - 8:17

Ha csak a nyaka izzad, az ideg, ha máshol is, akkor meló. Én szeretem, tudom mikor van gondja, és tudom mikor reagál a kezelésére pozitívan. Képes egy helyben állva leizzasztani a nyakát, bármi eszébe jusson. :) Hála már kevesebbszer csinálja, mint fiatalabb korában. Nem, sajnos csak azon a tanyán lévõ lovak, ahol most van a párom. A tulaj édesapja ragaszkodott hozzá hogy fogjon be, és jártassa kicsit õket. Egy éve semmi meló, tök szabadon legelésznek, totál nyugalomban járták a falut ennek ellenére. Én a sötétebbet néztem ki magamnak. Tipikus idõsebb/fiatalabb verzió, a fiatalabb húzza a kocsit, az idõsebb ballag mellette. Egyedül is megnézném, aztán ha mûködik, nem lusta csak esze van,nem bánnám a többi között, nekem tetszik a kis rövidke lábaival. Olyan széles, én a 150 cm magasságommal már ágaskodva vakarásztam a háta közepét, pedig 140-145 körül lehet a bottal mért magassága. Ja, és miután kimelegedett, szépen villogtatott ám a csõdörnek meg folyatott, lehet hogy csak álca a nagy pókhasa. Megbeszéltük, ha lesz rá alkalom visszük szántani kipróbálni õket is.

#341 Stuszi

Stuszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.045 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 1. - 10:15

Sziszka egész testében leizzadt az utolsó pár száz m-en, de olyan szinten hogy a patáin csorgott lefelé az izzadtság. Pedig csak léptünk. Most, hogy nézem a lábaikat ezek sodrik ugye?

#342 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 2. - 8:50

Sziszka egész testében leizzadt az utolsó pár száz m-en, de olyan szinten hogy a patáin csorgott lefelé az izzadtság. Pedig csak léptünk.

Nekem a kancám ilyen. Körkarámban egy perc alatt úgy fel tudja húzni magát, hogy a fülérõl indul az izzadság-patak, és kis tócsában összegyûlik a patája körül, ha megáll. :D

#343 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 2. - 9:48

Zsebi! Ez a pofátlanság magasfoka!!! :mad: :kir: :D

#344 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 2. - 10:57

Ja, csak elõbb bankot rabolok. :D Azon filóztam jó lenne cserélni, de a párom ezt nem adja, én azt nem adom, szóval hm hm...álom, álom, édes álom.
Igen, szép kis sodrik.
Posted Image

Posted Image

A kocsik és lószerszámok meg egyebek minõségét kéretik nem nézni, tanyasi gyakorló cuccok.

#345 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 2. - 11:16

A két sodriért egy 19 éves Volvo (10 litert fogyaszt 100-on)? Hm? :D :dev: Vagy az egyikért egy köcsög pónisodrott? Hm? :gm:

#346 Stuszi

Stuszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.045 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 2. - 13:05

Nekem a kancám ilyen. Körkarámban egy perc alatt úgy fel tudja húzni magát, hogy a fülérõl indul az izzadság-patak, és kis tócsában összegyûlik a patája körül, ha megáll. :D


Körkarámban kergetnének, én is felhúznám magam. :gm: Mindenesetre akkor nem gázos a dolog, talán megszokja és lehiggad agyilag.

A kocsik és lószerszámok meg egyebek minõségét kéretik nem nézni, tanyasi gyakorló cuccok.


Inkább ezt tépjék mint a parádésat. Nekem csak ilyen régi, padlásról guberált cuccaim vannak. (És ahogy állunk, egy darabig nem is lesz jobb. :( ) Amennyire lehetett rendbe raktuk, de a bõrszíjak teherbírását már nem a bõr adja hanem a hozzávarrt tûzoltóslag. Mindegy, hátul a kertek alatt gyakorolni jó.

Vagy az egyikért egy köcsög pónisodrott? Hm? gmano.gif


Hú, a pónisodrottak egyike-másika baromi jól tud kinézni. Ha nem lenne a gyereknek már lova (de nekem lenne némi pénzem) tutira olyat vennék neki. Kép nincs véletlenül róla?

#347 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 2. - 16:16

Friss nincs, de holnap csinálok :) (Amúgy takaros kis lovacska :))

#348 Muki

Muki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.078 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 22. - 21:54

Taviranyitasu lovak.

#349 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 22. - 22:19

király :D az eke beállítása is.

#350 endy.papa

endy.papa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 751 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 23. - 6:09

Taviranyitasu lovak.

Ez igen! :yeah:

Szia MUKI!

#351 Stuszi

Stuszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.045 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 23. - 12:48

Taviranyitasu lovak.


Azigen! :yeah: Megvan a cél, Sziszkából és Móriczból ilyen lovakat faragni. :)

Jelenleg még csak ácsorogni tudnak automata üzemmódban...

#352 endy.papa

endy.papa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 751 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 23. - 12:55

Azigen! :yeah: Megvan a cél, Sziszkából és Móriczból ilyen lovakat faragni. :)

Jelenleg még csak ácsorogni tudnak automata üzemmódban...

Szépek.

#353 Stuszi

Stuszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.045 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 23. - 13:12

Köszönöm! :) Elég vegyesfelvágott. :) A rudas az én norikerem, a nyerges a kovácsom nemtudommilyenfélvérdehafivanbenne lova, a kocsi mögött pedig egy 2 éves magyar hidegvérû csõdör, "akit" épp iskolázni viszünk, mert a tulajdonosa meg a "szakértõi" nem jutottak vele sehova, de amit lehet azt elrontottak rajta.

#354 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2014 május 19. - 20:13

Igaz,nem munkaló, de lehetne az is.

Mukinak ajánlva szeretettel:

http://www.startlap....keren-egy-motor



#355 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2014 május 19. - 22:40

Áthozom ide is az "Érdekességek"ből:

 

http://ritkanlathato...8/sok-sok_loero

 

És tényleg, hogy' a fenébe tudták olyan magasra felpakolni a rönköket???



#356 Marvin

Marvin

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 11 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 18. - 5:46

Sziasztok!

 

Olvastam, hogy itt többen is végeztek lóval földmunkát. Nekem is vannak ilyen hosszú távú céljaim, de sajnos itt a környéken már nem dolgozik lóval senki. Akad esetleg valaki, akinél insakodhat az ember? (Jó lenne Baranyához közel, de ha megéri, szívesen utazom messzebbre is.)



#357 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 18. - 7:06

Szia,

írtam magánüzit.



#358 endy.papa

endy.papa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 751 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 18. - 16:02

Sziasztok!

 

Olvastam, hogy itt többen is végeztek lóval földmunkát. Nekem is vannak ilyen hosszú távú céljaim, de sajnos itt a környéken már nem dolgozik lóval senki. Akad esetleg valaki, akinél insakodhat az ember? (Jó lenne Baranyához közel, de ha megéri, szívesen utazom messzebbre is.)

Hol laksz?



#359 endy.papa

endy.papa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 751 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 18. - 16:29

http://www.agroinfor...49_dsc_0252.jpg



#360 endy.papa

endy.papa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 751 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 18. - 16:47

http://www.agroinfor...06_dsc_0246.jpg