Ugrás a tartalmakhoz


fjord lovak


  • Please log in to reply
2805 válasz a témához

#121 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 5. - 18:57

Sziasztok, van most nálunk a faluban két kicsi éédes fjord ló.Természetesen nem bírtam ki,hogy ne fényképezzem le õket. :) Posted ImagePosted ImagePosted ImageNagyon édesek,imádom õket.Szerintem a gyerkõcnek ilyet fogok szerválni.

#122 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 5. - 19:24

Gyönyörûek!! :yeah:Mit jelent, hogy nálatok a faluban?Amúgy õk tiszta fjordok? Fõleg a középsõn lévõ. Hol a fehér orra? :)

#123 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 5. - 19:46

Van fehér orr nélküli is, sõt van fekete orrú is. Attól függõen a lába színe milyen. Vagy mittomén.... :dev: Hol is vagy Hihi?A gyerkõcnek milyet akarsz? Felnõttet, vagy csikót? (Csak azért mert fõképp csikók vannak eladók mindenhol...)De jó képek vannak még róluk a honlapodon!! :kocc:

#124 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 5. - 19:50

Kissomlyó szitiben vagyok.Tiszta fjordok.Az egyik haverom vette meg õket.Most 7 hónaposak kb,mire nagyok lesznek,pont jó lesz a gyereknek valamelyik. :D Állítólag ezt a fajtát úgy kell belovagolni,hogy ráteszed a nyerget,felülsz és mész.Semmi extra.így van a kocsizásnál is.A srác,akinél vannak lovagolt fjordokat,és ez volt a tapasztalata.Én amatõr vagyok ehez a fajtához.

Edited by hihi, 2006 január 5. - 19:51.


#125 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 5. - 19:54

Hát Vikingnél így mûködött. De tényleg. Igaz, õ már elõtte be volt kocsizva. Mikor ezt elmeséltem, volt is belõle jó nagy patália itt a fórumon. Ezen vesztem össze Osh-val elég rendesen. Hogy akkor már biztos be volt lovagolva, mert ilyen nincs, stb. Én meg tudtam, hogy nem volt, mert egyáltalán nem ismerte pl. a csízmát, hogy arra mit kell csinálnia, és a társait.

#126 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 5. - 19:55

Honnan vette?Egyébként igaza van, Haramia is így lett elkezdve... :dev:

#127 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 5. - 20:08

Oda vitték hozzá bértartásba,majd megvette.Én is így tudom.A srác azt mondta,hogy õ így ült fel rájuk. Mert hidegvérû fajta, azért ilyen könnyû.És egyébként tényleg.Kb fél órám ment arra,hogy valami erõteljesebb vágtát kicsikarjak belõlük,pedig ebben jó vagyok....Nem nagyon foglalkoztak velem,egyszerûen nem tudod kizökkenteni a nyugalmából.

Edited by hihi, 2006 január 5. - 20:08.


#128 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 5. - 20:19

Azért ki lehet, csak tudni kell a módját.. :dev: Egy kis iramnövelésre, és érzékenységre jót tesz náluk a sok jármódváltás. Lépés-ügetés-lépés-ügetés, majd vágtákban ugyanez. Akkor felébrednek. :dev:

#129 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 5. - 20:21

7 hónaposak.Ás földrõl próbálkozva, nem sikerült annyira.A jármdváltás,átmenetek minden lónak jót tesznek. :)

#130 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 5. - 20:25

Hehe, most ezért kövezés fog jönni. De ne mondjátok, én is tudom, hogy annyira nem helyes.. Vikingnél egyik alkalommal mikor pályáztunk, tötymörgött. Baromira nem volt kedve menni, nekem meg nem volt kedvem hajtani. Ezért aztán kiindultam terepre. Ráfordultuk az útra. Na kicsi lovam tötymörgése addig tartott, ott hirtelen felélénkült, és elkezdett szaladni :D Így kell felébreszteni a lovat :D (Pontosabban szaladt volna, ha hagyom, de ez más kérdés..)

#131 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 5. - 20:32

Az enyém kint sem szalad...max. hazafelé eleinte, míg le nem neveltem róla.. :dev: De társaságban más. Ott bezzeg tud szaladni, nem is kis sebességgel! :D

#132 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 5. - 20:50

3 nagy csikóval vannak együtt.Posted ImageA háttérben a fák után is bõven tart a karám...gondolhatjátok,nem kis meló volt utánuk menni....lényeg,hogy mire leértünk nyelvünk lógott.Mikor megláttak elkezdtek vágtázni, természetesen hazafelé.A két fjord úgy ugrotta a méteres rönköt,hogy az csak na.Inkább ugrottak a nagyok után,minthogy nekem futkározzanak körbe-körbe. :D

Edited by hihi, 2006 január 5. - 20:51.


#133 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 5. - 20:53

A hafik némelyik törzse meg telivérezve lett, nem tudom Lisa a te hafijaidban van-e?

Hozzászólás megtekintése

Nincsen :) - nekem az eredeti hidegvérû-formák jönnek be ;)

Az enyém kint sem szalad...max. hazafelé eleinte, míg le nem neveltem róla.. :dev: De társaságban más. Ott bezzeg tud szaladni, nem is kis sebességgel! :D

Hozzászólás megtekintése

Na az enyémek detto ugyanezek :) Pedig nem fjordok - szóval én itt csak offolgatom a jó kis topicotokat :P

#134 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 5. - 20:54

Te Hihi, még két ilyen kép, és én menten szívgörcsöt kapot! Azonnal hagyd abba! Ezek gyönyörûûek!Ehh, nem bírtam magammal, csak megnéztem a lapodon is õket.Ez a kedvencem: http://www.freeweb.h...jan/uj/x011.jpg:yeah:Annyira képeslap-szerûek. Mesevilág. Satöbbbi. Gratula na :yeah:

Edited by BoKa, 2006 január 5. - 20:58.


#135 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 5. - 21:00

Az nekem is igen tetszett! :yeah: És ilyenkor még igazi plüss bébik! Egyet elfogadnék, ha ilyen picurkák maradnának! :dev:

#136 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 5. - 21:03

Hát... én akkor is, ha nem maradnának akkorák.Max eladnám utána. Vagy nem, mert úgyse lenne hozzá szívem attól tartok :)

#137 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 5. - 21:05

Én is elbírnék egyet fogadni... Póniváltozat nincs? Tudom, kisló :D :D

#138 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 7. - 18:54

ma érdekes találkozásom volt. úgy adódott, hogy nógrádban jártunk és hazafelé hatvan felé mentünk. arrafelé a 21es útról csak egy kis kitérõ apc. bementünk, megkérdeztünk egy hölgyet, hogy merre találunk lovakat. nagyjából útbaigazított. elindultunk arra, majd megláttunk egy fjord egyes fogatot. peti fékezett, én pedig kiugrottam a kocsiból és odasiettem. a fogat hajtója komolyan meglepõdött :) darázs istván volt, hátul ült a fia. megkérdeztem, mehetünk-e megnézni a lovakat, mondta, hogy természetesen és útbaigazított, mondta, hogy nemsokára õ is jön, csak megjáratja a kancát. felmentünk, útközben még találtunk 2 lovat, egy nóniusz mént és egy mix szürke kancát. õket most hagyjuk. szóval nézegettük a fjordokat, hazaért a fogat. beszélgettünk keveset, majd mondta a tulaj, hogy a fia most megy ki egy kettesfogattal, ha van kedvünk, mehetünk vele. éltünk a lehetõséggel. ugyan átfáztunk, de cirka két órát mentünk a 2 fjorddal úgy, hogy ebbõl a második órát én hajthattam. klassz volt, már vagy 3-3,5 éve nem hajtottam, csak egyszer pár percet. igaz, nem tanultam szakszerûen sosem, csak "felhasználói" szinten sajnos. jól elbeszélgettünk. érdekes, hogy ebben a fogatban egy 3 éves kanca (blanka) és egy mén (mario - fedmén) megy együtt. egyszer nem patáliázott mario, persze nem tudom, mi történik, ha blanka sárlik, de azt mondta a srác, hogy tavaly volt az elsõ szezonjuk, minden versenyen 18-20 induló volt és mindig elsõ 6ban vannak.a lovak amúgy mind kedvesek, amennyire a ridegtartás megengedi, tiszták, ápoltak, jólneveltek voltak, a hely meg egyszerûen csodás. az istálló inkább csak raktár, de gondolom, elletéseknél és/vagy versenyek elõtt, hogy ne koszolódjanak be a már fényesre vaxolt lovak, kitesznek mindent onnan. olyan kilátás van, hogy csak.fotókelfelejtettem: hajtás közben olyan érzésem volt olykor, hogy mindjárt elalszanak. ha kicsit konkrétabban megmozdítottam a hajtószárat, lendületbe jöttek, de ha csettinteni is mertem, akkor úgy igyekeztek, hogy féltem, nehogy akár elcsússzanak. nagyon kis robbanékony fogat volt, az elsõ ilyentérû benyomásom nagyon jó volt róluk.

Edited by Unicorn, 2006 január 7. - 18:57.


#139 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 8. - 12:43

Uni, baaaameeggg... Jó lehetett. Ez a Mario fedez is? És milyen feltételekkel, és mennyiért? Blue Lucky-jára gondolva...Kerítõnõsködök kicsit :D

#140 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 8. - 12:52

már ilus is kérdezte :D ellentétben velem. ilyen dolgok iránt nem érdeklõdtem. elnézést, csak annyi kérdésem volt, hogy folyamatosan beszélgettünk és ez pont nem izgatott annyira.amúgy a képeken láttok egy zsanett nevû, sötétebb színû kancát. õ volt az egyike az elsõ lovaknak, õ félfjord és van még egy nyakon sütött ló is náluk. miattuk maradtak ennél a fajtánál. lovagolják is õket, angol, western és ausztrál nyergekkel, illetve darázs fia fõleg szõrén, valamint mennek 1es, 2es és 4es fogatokban is.megerõsítették azt, amit ti modtatok, hogy nagyon könnyen fogadják a munka kezdetét (elsõ befogást, elsõ nyergelést) és akkor sem hisztisek, amikor hosszabb ideig nem dolgoznak, nincs nagy istállógõz.

#141 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 8. - 17:02

Hogy mekkora az 1 hónapos szünet,és hogyan fogadják, nos holnap kiderül.. :dev: Bár pályázunk, ott nem szokott marháskodni. Viszont roppantul meghízott. Most úgy néz ki a lovam, mint egy subába bújt hájas disznó. :dev:Uni képein lévõknek, kutyafüle a bundája Haramiához képest! :dev:

#142 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 10. - 16:56

Na, kiderült.Tegnap csak 1 óra mozgás volt, fele bent, fele kint. Kint egy kis ügetés és séta, bent szintén. Kint mikor a többiek (összesen 4-en voltunk) is jobban megindultak ügetésben és persze hazafelé, már csavarta a nyakát, rászóltam, de azon túl semmi.Ma már komolyabbat mentünk 2 órás terepet, egy lovastárssal. A gát mellett volt egy lassú vágta, a nagy réten pedig sok ügetés és hazafelé irányba egy feles vágta. Tök kultúrált ló módjára viselkedett, csodálkoztam is.Viszont nem biztos, hogy 2 nap múlva is ez lesz. Lehet, hogy csak a kondihiány miatt nem annyira virgonc, magyarán ellustult. :dev:

#143 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 11. - 13:00

Jaja, pont azt akartam mondani :) Lidércnél ha 2 hetes állás után nem ment, õ se az elsõ napon vigéckedett igazán.Amúgy tegnap én is megmozgattam Vikinget kicsit körkarámban. Ugrált jókedvûeket. Viszont nem tudom mikor csavargatja a nyekát/fejét. Ha nagyon jókedvû, vagy ha valami nagyon nem tetszik neki? Mikor szokták?Haramia is vedlik? Viking és Lucky már dobálja lefelé a leghosszabb szõröket. JAnuár közepén...

#144 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 11. - 14:58

Ma mentünk egy majdnem 3 órásat. Még mindig tök normális. Bár nagyobb társaságban még nem próbálnám. :dev: Haramia bakolás elõtt csavargatja a nyakát, szerintem örömbõl. Bár az elsõ lovaglós napon, csak eddig jutott. :dev: Az elõzõ lovam, viszont csavargatta a nyakát, aztán bakolás helyett a hátsóját is csavargatta, na az sem volt egyszerû. Õ inkább "táncolt". :) Haramia egyáltalán nem akar vedleni, azt mondja, itt még hideg van és az is marad. :)Megfigyeléseim szerint olyan áprilisban szokott csak..de akkor nagyon.

#145 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 11. - 16:20

Biztos azért, mert õ olyan kis fázós, és fél a hidegtõl :)Viking meg meglátta, hogy Lucky is vetkõzik, és gondolta elhiszi az idõsebbnek, hogy meleg van már :)Muti képet Haramia bundájáról :)

#146 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 12. - 8:59

A fényképezõ kintmaradt a loviban. Holnap hazahozom..akkor felteszem. :)

#147 moncsó

moncsó

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 21 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 12. - 17:28

Sziaztok nekem van egy fjord kancám nagyon konok és lovardában elég nehéz lovagolni,viszont terepen nagyon jó valószinüleg túrázni is jó én még nem próbáltam.Szóval én úgy szeretem ahogy van. :)

#148 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 12. - 17:33

Kissé bõvebben?Hol, honnan, fotó esetleg?Az adatlapodon sem sokat árulsz el magadról.. :cool:

#149 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 13. - 8:52

Múltkor lemaradtam a Dokiról, most viszont találtam 2 fjord heréltet a megyénkben eladót. Légyszi drukkoljatok, hogy ne adják el õket, amíg rendezõdik az állás-gondom!

#150 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 13. - 12:44

Emeset, hajráhajrá :) Hány évesek? Tiszta fjordok, vagy félvérek?

#151 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 13. - 15:02

Fjordnak vannnak meghírdetve, de még nem láttam õket. (így messzirõl gyanus, hogy teljesen azok lennének, mert olyan olcsóak mint a Doki volt). 8 ill 9 évesek, befogva és lovagolva is vannak. Állítólag birka nyugisak. Bár csak így lenne.

#152 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 13. - 15:12

Biztos félfjordok :) Doki és Viking is fjordnak voltak hirdetve, de ez semmit nem jelent :) És ha nem tenyészteni szeretnéd õket, nagyjából mindegy is. Pláne merthogy a fjordok tényleg elég erõsen örökítik a tulajdonságaikat..Tegnap megnéztem milyen Viking pár hét nemlovaglás után. Hárman mentünk ki. Hát mit mondjak, igen jó kedve volt :D Visznot a talaj annyira szar volt, az egész napos kemény fagy után kõkeményre fagyva mindenhol, hogy csak lépés-ügetésrõl lehetett szó. Úgy csavargatta a nyakát hülyegyerek, hogy idõnként azt hittem helikopteren ülök, és mindjárt felrepülünk :D Viszont ha az elõtte menõ kanca valahol azt mondta, hogy ott õ nem megy el, akkor Vikingel is rendesen veszekedni kellett, hogy de márpedig igenis.. Ezt még nagyon kéne gyakorolnunk, azt hiszem :rolleyes:

#153 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 13. - 19:27

Nem biztos, hogy fél fjord, lehet öreg is vagy valami baja van.Vagy csak nagyon kell a pénz.Nagyon nézd meg õket!!!Mikor még csak lónézõben voltam (a 2 ló között), akkor én megnéztem egy fjord kancát (mint kiderült szegrõl-végrõl rokonvérû a lovammal), de olyan csámpás hátsói voltak, hogy csak na. Pedig szuperpapíros fajtatiszta volt.Igen, BoKa, az ilyet lehet és kell is gyakorolni. :) Én olyat is szoktam, ha ketten vagyunk, hogy ha mi megyünk hátúl és az elsõ mondjuk ügetésbõl lépésbe vált, nem hagyom Haramiát lépni, hanem ügetünk tovább, elhagyom és valahol arrébb hagyom csak lépni.Ne hagyd rá, hogy azt csinálja, amit a másik. :cool:

#154 micha

micha

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 15. - 15:46

HELLO FJORD BARÁTOK!Mindig örömmel olvasom a fórumon megjelenõ hozzászólásokat.Külön örültem, hogy találkoztatok MARIO-val. A mi tenyészetünkbõl származik, nagyon szerettük...Sok fjord fotónk van a honlapunkon: www.fjord.hu.Sziasztok.

#155 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 16. - 13:25

Ilusta, jaja, csak mivel az esetek 85 %-ában egyedül megyek ki, ez elég nehézkes :) Bár mondjuk ez mostanában pont nem így van: tegnap pl. egy telivér kancával párban mentünk ki. Kicsit mind a ketten tele voltak, úgyhogy Viking szépen elleste a kancától, hogy hogyan lehet azt eljátszani, hogy márpedig õ nem lép, hanem jogolva halad csak :D Ehh, még a hülyeségeit is aranyosan adja elõ, hogy igazán mérges sem tudok lenni.Ja, és valszeg veszek egy angol nyerget is hülyegyerekre. Baromi furcsa volt újra angol nyeregben ülni :yeah: http://www.paci.hu/f...p?showuser=1498Személyében pedig egy újabb fjordos tag a fórumon ;)Hívom már ide :)

#156 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 16. - 13:32

Ha furcsa volt Angolnyeregben ülni, akkor minek veszel? :dev: Tanita képét már én is láttam.Mi ma jó 2 órát mentünk egyedül.A drágaságom el akart loholni egy Vízmûves kocsi után. Aztán rájött, hogy az nem ló.. :dev: De azért ma többet mentünk, többet is vágtáztunk. Néha gyorsultunk egyet, de a végére elfáradt.. :D Viszont sörényt kell vágnom, lassan eldõl.

#157 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 16. - 13:47

Ha furcsa volt Angolnyeregben ülni, akkor minek veszel? :dev:

Hozzászólás megtekintése

Hát pont ezért :) Mert furcsa volt :) Ne legyen már olyan érzés ülni rajta mintha másik ló lenne alattam csak egy cucc miatt :D (nemám. Azért, mert szeretem jobban érezni a lovat magam alatt, az angol nyereg azért több lovaglás érzést ad, meg szeretem a változatosságot, és mert mind a kettõnek megvan a maga elõnye a másikhoz képest. Szerintem. ) A vágtaalkalmas talajért meg fogadd õszinte irígykedésemet :) Én itt mostanában max. ügetést engedek magunknak :( Sörénynyírás: hehe :) Milyen lenne, ha nem nyírnád?

#158 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 16. - 14:10

Sörénynyírás: hehe :) Milyen lenne, ha nem nyírnád?

Hozzászólás megtekintése

Randa, nagyon randa. :dev: Na jó. Inkább túl pónis. :D

#159 tanita

tanita

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 9 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 16. - 17:45

Sziasztok!Nekem is van egy fjord kancám, Kicsi, most 2,5 éves, és színre dettó, mint a Boka Vikingje!Neki sincs papírja, de az anyja és az apja egy helyen van, szóval csak az lehet a fater. Rakok fel róluk képet, ha tudok.Az eredeti tulaj egyébként azt mondta, hogy az északi országokban is kezd egyre jobban terjedni a sötétebb változat.

#160 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 17. - 10:35

Tanita, oké, várjuk :kocc:Honnan származik apja/anyja?Amúgy én pont a világosodásról olvastam a fjordoknál, mint irány. Ja, és tök érdekes, hogy a henson márkájú ( bocs :D ) lovaknál akik fjord alapúak (megint bocs :D ) szintén a sötétszín az alapértelmezett ( már nem is mondok semmit :rolleyes: ) ( henson )

Edited by BoKa, 2006 január 18. - 11:11.