Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Tolna megyei lovasok és csikósok ide


  • Please log in to reply
245 válasz a témához

#1 milán

milán

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 15. - 9:41

sziasztok ha van tolna megyei lovas az katanyon ide!!!!!!!!!!!!!nekem Szakályba van lovam de viszont Sopronba élek!!!!!!!!ha valaki akk dumálni nyugotan irjon!!!!!!!!az is irhat aki tud vmit a tolna megyei lovas életröl!!!!!!!!!!!!ha vki isnerös szakályba akk én vagyok az aki tavaly a csikos bemutatot tartota szakályba a lovas napokon!!!!!!!!!!irjatok!!!!!!!MILÁN

Edited by milán, 2005 december 15. - 12:09.


#2 ÖregSam

ÖregSam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 30. - 13:38

Üdv Milán! :yeah: Köszöntenek a Paksi cseresznyési lovas barátok :kocc: .Kb 30-40-en vagyunk, a fõhadiszállásunk itt Pakson a Puszta Lovasudvarban van.Boldog új évet kívánunk!!

#3 Zina

Zina

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 16. - 22:22

Sziasztok!Új vagyok itt a fórumon és a lovak világában, a lovaglásban is. Az az egy dolog feltünt azalatt a rövid idõ alatt, amióta olvasom a fórumot, hogy a Tolna megyeiek itt sem tolonganak. Kár, jó lenne tapasztalatot cserélni. Szekszárdi vagyok, Õcsénybe járok Rózsa Laci bá'-hoz hetente 2-3 alkalommal lovagolni. A stílus angol, (western a közelben tudomásom szerint nincs, de remélem nem pontos az info). Az õsz elejétõl alkalmaznak egy lovászt, aki teljesen "feldobta" a Rózsa lovarda színvonalát, legalábbis igyekszik jól tanítani a betévedõket, illetve már tereplovaglásra is van mód. Sõt , talán díjugratásra is létrehoznak egy szervezetet. (A szakzsargonom hiányos és csiszolatlan.) A lovász maga is versenyzett és indulna újból, sõt azt hiszem elférne még egy-két versenyezni vágyó mellette, akikkel szívesen foglalkozna. Kiváncsian várom, hogy a megyei lovasok írjanak magukról, mivel érdekelne, hol, milyen lehetõségek vannak. (Szeretném kipróbálni a western stílust is.) A megyei lovasok közül a "regölyi" Andi-Rosinante-t ismerem (és csodálom- fõleg a humorát), nem személyesen, csak innen-onnan, médiából. Ha valakinek van kedve, ecsmecserélgethetne velem mindenrõl ami lovas./ Én leginkább még kérdezni tudok, de azt lelkesen./Köszi!

#4 Patás

Patás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 137 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 19. - 9:11

Sziasztok!Én hidasi vagyok és Szekszárdra járok suliba. Van pár ismerõsöm tolna megyéban. Pakson vannak westernesek.

Edited by Patás, 2006 január 19. - 9:12.


#5 kazi

kazi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 708 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 19. - 9:22

Patás jól tudja Pakson a Pálma lovardában van egy lelkes kis csapat akik western szimpatizánsok és western nyeregben lovagolnak. Egyszer meglátogattam õket kedves emberek bátran ajánlom öket. A lovarda kapu mindjárt a terepre nyílik.Tel:06/205825863

#6 Patás

Patás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 137 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 19. - 20:16

Van köztük egy Máté nevezetû figúra. Nyáron õ oktatott minket Óbányán lovastáborban.

#7 Zina

Zina

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 19. - 20:34

Sziasztok!Köszi az infot! Hétvégére terveztük, hogy körülnézünk a szedresi lovardában, de így, hogy már tudom hol lehetne a westernt megnézni és kipróbálni, valószínû Paks lesz a cél. Ilyen idõben is van lehetõség lovardában próbálkozni? Õcsényben "sajnos" ilyenkor csak a terep mûködik.De én azt is nagyon szeretem.( Bár a múlt hétvégén alovardában egész türhetõ volt a talaj,ugrattunk néhányat, de az utolsó ugrásnál a Merlin nevû csodapaci a kettes akadály elõtt megcsúszott, átbotlott az elsõ akadályon,az edzõ (õ ült rajta) elvesztette az egyensúlyát, a ló a második akadályt is megcélozta, valahogy át is jutott rajta, de az edzõ, az leesett.) Lehet, hogy hülye kérdés, de kobak+ western nyereg, ez gáz? Szokták ezt így? A lányommal együtt járunk lovazni, õ 11 éves, ügyesen lovagol, de nem túl bátor. Gondolom, neki való ló is van Pakson.? Patás, milyen volt Óbányán a lovastábor ( szállás, kaja, oktatók- milyenek voltak)?

#8 Patás

Patás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 137 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 20. - 15:22

Egész jó volt a tábor. Csak a lovaglások közti idõ nem volt kitõltve. AZ oktató Máté nagyon jó fej volt. A kaja egés jó. Én sok rosszat nem tudok mondani mert a tulalyok a barátaim. Volt a táborban aki már a harmadik turnoson vett már részt és nagyon jól megtanúlt lovagolni. Egyébbként a kobak egyártalán nem gáz nagyon is fontos. Elöbb biztonságosan tanúljon meg lovagolni valaki aztán öltözködjön hozzá.

#9 ÖregSam

ÖregSam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 20. - 19:25

Kedves Zina!Ahogy patás is mondta Pakson western stílusban lovagolnak a Pálmások. Pálmásokon kívül itt Pakson a Cseresznyési Lovasudvarban oktatnak angol és western stílust. Nyáron pedig szerveznek felnõt és gyerek angol és western tábort. Kapcsolatot feltudod venni a honlapjukon. www.tar.hu/lovasudvar Ha pedig komolyabban érdekel a western, akkor ajánlom az El Broncho-t.A kobak viselése pedig nem gáz, sõt a gyerekeknél kötelezõ.A westerhez sok sikert, jíííhá :yeah: Üdv

#10 Zina

Zina

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 24. - 18:51

Köszi ÖregSam! Kérhetnék tõled egy-két közelebbi információt a Cseresznyési Lovasudvarról? Te, mint tulajdonos? Írnál néhány sort, hogy milyen összejöveteleitek vannak, mikor lovagoltok, stb.? El Bronchoról is?! Köszi!

#11 ÖregSam

ÖregSam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 24. - 22:13

A lovasudvar, Pakstól kb. 5 km-re van Cseresznyéspusztán. Cseresznyéspuszta "bokortanyák" összesége (nem biztos hogy jól fejeztem ki magamat). A környezet csodálatos, erdõk, ligetes, természetvédelmi területek váltogatják egymást. Nem vagyok tulajdonos, Én is ide járok lovagolni a lányommal és feleségemmel. Mi kb. 6-7 éve kezdtük lovagolni. Mint az elõzõekben írtam 30-40-en vagyunk lóbarátok, nem rég alapítottunk egy egyesületet. A lovasok között is vannak akik Szekszárdról járnak ide rendszeresen. A lóbarátok 1/3-a gyerekekbõl áll, akik itt tanultak meg lovagolni a Lovasudvarban. A tulajdonos képzett lovasoktató. Rendszeresen összejárunk. Minden hónapban az összejövetelek alkalmával elõadásokat szervezünk vacsorával egybekötve. Általában külsõ elõadókat hívunk meg, de azért van amikor saját magunk tartjuk meg. A témák közöt nem csak a lovaglással foglakozunk, hanem a fogathajtással, természettel, egészségel is.A western lovaglással 1 éve kezdünk (jómagam)foglalkozni, amikor meghívtuk elõadónak az El Bronco-rol Pál Zolit. Nagyon sokunkra nagy hatással volt. El Bronco-n csak wester lovaglással foglalkoznak. Ott is szerveznek nyáron táborokat gyerekeknek ill. felnõteknek. Azért mondtam, ha komolyan akartok foglalkozni (ne tán versenyezni) a western lovaglással, akkor Õket ajánlom. Ha csak hobby szinten akartok foglalkozni akkor nem kell olyan messzire elmenni. No ennyit egyszuszra. Remélem nem volt zavaros. Ha van további kérdésed ne tartsd vissza magad.Üdv :yeah:

#12 ÖregSam

ÖregSam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 25. - 19:52

Mi van Milán? IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIrjááááááááál! :kir:

#13 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 25. - 20:12

Sziasztok megyebeliek! :D Gondoltam, illik most már ide is beköszönnöm... :)

#14 Zina

Zina

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 25. - 20:19

ÖregSam!Köszi! Amit írtál Cseresznyésrõl, az nagyin szimpi, rögtön úgy éreztem, hogy: én is, én is akarok..., de mérsékelem a lendületet és csak szolidan, elõször körülnéznénk,aztán a többi meg majd jön "magától". Nagyon kiváncsi vagyok a western és az angol közötti különbségre. Most nekiállok és megpróbálok amit csak lehet összeolvasni errõl a fórumon. Üdv.

#15 Zina

Zina

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 25. - 20:23

Szia Rosi!Õszinte csodálatom fogad...Klasszak a képeid! Milyen az idõ a házikódban? Jaj, annyira irigyellek, vagyis ...Hogy vannak a lovaid, állataid és Te?

#16 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 25. - 20:34

Köszi, megvagyunk. :) Lovacsok most eszik az extra kukoricás vacsit, a blöki meg a macsekok meg fent punnyasztanak az ágyon, a finom melegben. :ang: Jaaa, és én is jól vagyok, hajjaj... :D

#17 Zina

Zina

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 25. - 20:53

Nekem itt van a család, szeretem õket, de nincs kuty, macs, lo(és nekik)vacs-i, ez hiányzik.Mennyire vagy ismerõs már a környéken? Én Belecskáról származom, és réges-régen, amikor még Regölyben lótenyésztés is volt, néhányszor voltam ott lovagolni. Gyalog szöktünk át néha éjszaka az istállóba a barátnõmmel, ja, azok a régi szép idõk...!Most már csak az istálló épülete és a szobor a falu közepén árulkodik a lovas múltról. Milyenek a falubeliek? ( Bocsi, lehet, hogy túl kiváncsi vagyok)

#18 ÖregSam

ÖregSam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 25. - 22:03

Zina!Ajánlom Istenes Csilla honlapját. www.icranch.hu/Üdv

#19 Patás

Patás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 137 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 5. - 9:26

Hali!De kihalt inen mindenki!

#20 ÖregSam

ÖregSam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 5. - 18:58

Nem mindenki. :P

#21 Patás

Patás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 137 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 7. - 13:47

Hali!Valami témát fölkéne dobni mert nagyon kihalt a topic!

#22 ÖregSam

ÖregSam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 7. - 20:38

Hi!Bemelegítésnek, ha írnál magadról többet. Hol lovagolsz, milyen stílusban, milyen ló fajtát kedveksz (gondolom négy lába és legyen és nyihogjon). üdv Ö.Sam

#23 Cenzor

Cenzor

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 29 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 9. - 15:48

Sziasztok Tolna megyeiek. Én Pusztahencsén lovagolok a saját lovaimon, de nyáridõben sokszor járok Cseresznyés és Paks felé.

#24 Patás

Patás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 137 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 10. - 10:18

Sziasztok!Én hidasi vagyok, Szekszárdra járok suliba. Lovasíjászkodom és a western lovaglás is érdekell. Nagyon szeretem az arab lovakat és a quarter horsekat.Röviden ennyi

#25 Cenzor

Cenzor

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 29 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 12. - 20:15

Szia Patás! a hobbylovas.atw.hu honlapomon van egy arab igaz csak sagya de azért elég jól néz ki szerintem.

#26 Patás

Patás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 137 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 13. - 18:53

A shagya-arabokat is imádom

#27 Cenzor

Cenzor

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 29 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 13. - 19:05

Megnézted a képeket? A többi se kutya igaz?

#28 Patás

Patás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 137 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 15. - 10:44

Szia!Nagyon szépek. Hol készültek?Olyan rég nem lovagoltam már. Kezdek megbúgyanni!Üdv Patás

#29 Cenzor

Cenzor

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 29 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 15. - 14:59

Helló! A képek nálam készûltek az udvarban. A szûrke sagyán kívül mind az én lovam.Én is régen lovagoltam mert lusta vagyok,hideg van, sok a dolgom ,kevés az idõm és még sorolhatnám.

#30 Patás

Patás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 137 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 15. - 18:20

Hy!És hol laksz pontosan? Engem a hideg nem tántorít el a lovaglástól! Nem vagyok cukorból.

#31 Cenzor

Cenzor

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 29 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 15. - 21:11

A legpontosabban a Lóbarátok Mátrixból tudod meg. Nem vagyok titokzatos csak nincs kedvem írni.

#32 Patás

Patás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 137 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 18. - 17:23

Szia!Már megnéztem. Rég nem lovagoltam. Tudtok a környéken valami lovas rendezvény mostanában?Üdv Patás

Edited by Patás, 2006 február 18. - 17:25.


#33 Patás

Patás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 137 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 2. - 18:24

Hali!Megint csak én irogatok ide?Megírnátok nekem hogy ahol ti lovagoltok mennyibe kerül a pacizás, mert most keresek új lovardát. Lehetõleg legyen western nyereg. Köszi Patás

#34 Patás

Patás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 137 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 16. - 20:10

Kihalatak innen a lovasok?????? :confused:

Edited by Patás, 2006 április 16. - 20:11.


#35 ÖregSam

ÖregSam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 19. - 15:51

Kihalatak innen a lovasok?????? :confused:

Hozzászólás megtekintése

Nem!!! :guny:

#36 Patás

Patás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 137 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 20. - 9:52

Szia Sam!Örülök hogy itt vagy!Mi a helyzet felétek?? Tudsz valami jó progit? Vagy versenyt amin amatörök is indulhatnak??Üdv Patás

#37 ÖregSam

ÖregSam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 20. - 17:03

Hi Patás!Programot azt tudok. :) Épp most tudtam meg, hogy szombaton fogathajtás lesz Pakson az ürgemezõn.A program 09.00-kor kezdõdik, ha kedved van gyere el. Kettes fogatok fognak szerepelni, akadályhajtásban (népi és verseny fogatok).Üdv Sam

#38 Patás

Patás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 137 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 22. - 11:26

Köszi!Nem szeretem a fogatozást. Inkább westernes dolgokért rajongom.Üdv patás

#39 ÖregSam

ÖregSam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 22. - 19:25

Kár! Nagyon szépidõ volt, és résztvettek a Pálma lovasudvar western lovasai is. Köztük volt Pollányi Máté is, és találkozhattál volna vele. Gondolom tudod, hogy május 1. Silverádón western OB lesz. Üdv Sam

#40 Patás

Patás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 137 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 23. - 8:03

De kár hogy nem tudtam elmenni. Mátéval szivesen dumáltam volna. Silverádora bizti nem tok menni. LOvam nincsen amivel versenyezhetnék, és az utazás is bajos. De azért köszi!Üdv Patás