Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Veszprém megye


  • Please log in to reply
2065 válasz a témához

#1 Bonamy

Bonamy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 5. - 9:54

Sziasztok!Arra lennék kíváncsi, hogy ki hol lovagol Veszrpém megyében? Tudom, hogy rengeteg lovarda van a környéken, és kíváncsi lennék, hogy ki hol kalandozik:)Ja, és még annyi, hogy westren lovaglást oktató helyet szeretnék keresni, de lehetõleg minél közelebb Vp.-hez, mert busszal kéne majd kijárnom, és lehet, h nem vállalkozom pl. arra, h minden hétvégén 1 órát utazzak vhová... :( Szóval: VESZPRÉM MEGYEIEK ELÕRE!!!:)

#2 francialaci

francialaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 792 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 15. - 9:34

Hát ez nem valami forgalmas topik, de azért megkérdezem, hogy tudna.e valaki segíteni nekem az útvonaltervezésben, mivel Gyõrságról mennék Orosziba, hol lehet levágni a kanyarokat!Uff!francialaci@freemail.hu

#3 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 15. - 15:35

Remélem forgalmasabb lesz majd! Mi szoktunk veszprém megyében lovagolni (Szápár-Csetény-Csesznek) aztán visszamegyünk Komárom-E megyébe. Hajrá Veszprémiek (is) !Üdv RM

#4 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 15. - 16:03

Csak hogy ki ne maradjak, - mint Veszprém megyei - jelentem: én itthon "szoktam" lovagolni. Sõt, ha már itt tartunk, jelentem azt is, hogy bárkit szivesen látok, aki ingyen és bérmentve szeretne lovagolni megyén belül (v. akár kívülrõl is) Mulatton, a 18 éves öreglányon. Úgy is mozgatni kéne, és többet, mint amennyi tõlem telik. Egy kikötésem van: lájtosan, mert már régen volt versenyzõ az angyal-bogaram.(Ágimam lovardája... :D :guny: :yeah: )

#5 francialaci

francialaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 792 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 15. - 16:43

Ha nem lovakkal megyek, bizti kipróbálom!

#6 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 15. - 16:47

Ha nem lovakkal megyek, bizti kipróbálom!

Hozzászólás megtekintése

Ha lovakkal jössz, akkor sincs semmi akadálya! :)

#7 francialaci

francialaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 792 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 16. - 9:09

Csak a lofingató horog!A térképen ígyvan feltüntetve! (Ravazd és sokorópátka közt!)

#8 Guest_Bakony rabja_*

Guest_Bakony rabja_*
  • Guests

Közzétéve 2005 augusztus 19. - 11:23

Veszprém megye. Én isénis!! :) És amúgy meg Várpalota. (itthon)Ágimam szavadon foglak, most már tényleg. De ne mtudom csak én vagyok olyan szerencsétlen, h soha nem jön össze? :nem: :o De majd valamikor.Szápár felé mi is (ill. én nem) voltunk már lóval. (meg simán is) a kovácsunk oda valósi.

#9 Fiatal-Csikó

Fiatal-Csikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 194 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 21. - 15:23

Sziasztok!Én még csak másfél éve lovagolok. Kapolcs mellé, Taliándörögdre szoktam járni. Pegazus panzió. :)

#10 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 22. - 16:41

Én IDE járok lovagolni már 10 éve. :)

#11 Kittu

Kittu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 420 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 24. - 12:00

Sziasztok! Én Gyulakeszibe :) járok lovagolni. Volt már vki itt?

#12 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 5. - 17:12

Veszprém megye. Én isénis!! :) És amúgy meg Várpalota. (itthon)Ágimam szavadon foglak, most már tényleg. De ne mtudom csak én vagyok olyan szerencsétlen, h soha nem jön össze?  :nem:  :o De majd valamikor.Szápár felé mi is (ill. én nem) voltunk már lóval. (meg simán is) a kovácsunk oda valósi.

Hozzászólás megtekintése

Csak nem Kohus mester patkolja a lovakat, igen jó fej egész komoly múzeuma van otthon, életemben nem láttam akkora patkókat mint az Õ mûhelyében. Van egy naaagy propeller Szápár mellett, most néztük meg közelebbrõl, a lovak is néztek ám nagyot, merhogy elég fenenagy. Csak az embert nem láttuk aki belülröl hajtja, jó nehéz lehet tekerni, merthogy igen lassan forgott.

Edited by RIDERMAN, 2005 szeptember 5. - 17:13.


#13 Bonamy

Bonamy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 5. - 18:02

Na, eléggé kihalt ez a topik, pedig sztem nem csak ennyien vagyunk VP.megyeiek...:)Westrenlovardát még mindig nem tud senki?

#14 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 6. - 11:11

Állítólag Pátkán van egy ilyesmi.Ami a kihalást illeti, én próbálgatok 2-3 megyében is irogatni, hát nem pezseg az már igaz.

#15 Bonamy

Bonamy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 6. - 13:37

Pátkán? Az hol van??

#16 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 6. - 15:48

Pátkán? Az hol van??

Hozzászólás megtekintése

Bocsi , reflexbõl irtam, de Pátka már Fejér megye a 811-es út mellett (ide csak 13 km) a térkép szerint Veszprémhez viszont 58,6 km.

#17 Sütyi

Sütyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.457 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 11. - 11:36

Csak nem Kohus mester patkolja a lovakat, igen jó fej egész komoly múzeuma van otthon, életemben nem láttam akkora patkókat mint az Õ mûhelyében. Van  egy naaagy propeller Szápár mellett, most néztük meg közelebbrõl, a lovak is néztek ám nagyot, merhogy elég fenenagy. Csak az embert nem láttuk aki belülröl hajtja, jó nehéz lehet tekerni, merthogy igen lassan forgott.

Hozzászólás megtekintése

De bizony, õ körmöli / patkolta. Már nem, mert rossz a dereka, már csak tojásokat patkol. :) Na jó, nem, de lovakat semmiképp sem. Sajnos. Én nagyon bírom, jó ember, érti a dolgát és szépen dolgozik. Lovakkal, úgymint más tárgyakkal. Vannak múzeumokban is kiállított dolgai, amellett, hogy otthon is van tényleg egy múzeuma :) (ééés a kislánya is codálatosz :D )

Edited by Sütyi, 2005 szeptember 11. - 11:37.


#18 Bonamy

Bonamy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 11. - 19:10

[/quote]Bocsi , reflexbõl irtam, de Pátka már Fejér megye a 811-es út mellett (ide csak 13 km) a térkép szerint Veszprémhez viszont 58,6 km.

Hozzászólás megtekintése

[/quote]És az busszal elérhetõ? Én hajlandó lennék akár 60km-t is utazni, persze csak hétvégéken lenne rá lehetõségem meg idõm... POntosan hol található? Mármint, Pátkán belül?

#19 bartorsi

bartorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 276 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 11. - 20:39

Fehérvár felöl mész Pátka felé, és mielött eléred a falut az útról balra már lehet látni. Faistálló, nagy karámok, és van egy körfedeles is.

#20 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 12. - 11:44

[quote name='Bonamy' date='2005.09.11, 18:10'][/quote]Bocsi , reflexbõl irtam, de Pátka már Fejér megye a 811-es út mellett (ide csak 13 km) a térkép szerint Veszprémhez viszont 58,6 km.

Hozzászólás megtekintése

[/quote]És az busszal elérhetõ? Én hajlandó lennék akár 60km-t is utazni, persze csak hétvégéken lenne rá lehetõségem meg idõm... POntosan hol található? Mármint, Pátkán belül?

Hozzászólás megtekintése

[/quote]Csak megerõsítem amit az elöttem szóló irt, hát persze hogy van busz naponta több is. Bár szerintem Fehérváron át kell szállni a Pátka-Lóberény járatra.

#21 Fiatal-Csikó

Fiatal-Csikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 194 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 13. - 20:59

Valaki volt már a Veszprémi Lovas suliban?

#22 Bonamy

Bonamy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 14. - 16:56

Valaki volt már a Veszprémi Lovas suliban?

Hozzászólás megtekintése

Én régebben igen, de akkor nagon kicsi voltam (kb.7-8éves), de már akkor sem tetszett. a pónik nekem túl kövérek és lusták voltak, akkoriban meg nagylóra még nem ülhettem. Lehet, h most már másként van, mint akkor, de nekem továbbra sem a legszimpibb hely... :rolleyes:

#23 Fiatal-Csikó

Fiatal-Csikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 194 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 14. - 18:07

Én is jártam három hónapig. Mondjuk ez tavaly nyár végén volt.. :D Sztem megpróbálhatnád újra! Amit adtam számot felhívtad már?

#24 Fiatal-Csikó

Fiatal-Csikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 194 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 14. - 21:26

Kezd leülnin nagyon ez a topic, ilyen kevés veszprémi lenne?

#25 Bonamy

Bonamy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 15. - 13:34

Én is jártam három hónapig. Mondjuk ez tavaly nyár végén volt.. :D Sztem megpróbálhatnád újra! Amit adtam számot felhívtad már?

Hozzászólás megtekintése

:) Lehet, h majd megyek oda is, még nemtom...idõtõl függ... ég nem tudtam felhívni, mert legközelebb õszi szünetben lesz annyi idõm, h tudjak egy csomót lovaglani...:S Mert a zenesuli tnulás, nyelviskola mellett ez igencsak nehéz.... :( Meg tavasszal elviekben leteszem a középfokút angolból (ha sikerül... :gm: ), és akkor ugye járok még különtanárhoz is..:S Szal, majd õstzi szünet elõtt hívom fel õket. Te akkor majd mész?

#26 Bonamy

Bonamy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 15. - 13:39

Sztem biztosan vannak jópáran veszprémbõl, de vagy nem érdeki õket ez a topik, v nemtom...azért néha írtaok ide is, Veszprém megyeiek:)

#27 Fiatal-Csikó

Fiatal-Csikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 194 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 15. - 15:11

Hát én péládul most hétvégén is megyek!

#28 Töltötoll

Töltötoll

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 410 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 15. - 19:04

Pamparamm!! Engedelmetekkel: EGY AJÁNLAT

#29 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 19. - 11:03

Egy felhívás, igaz októberre szól, de lehet hogy aki részt akar venni, annak érdemes már most megkezdeni a felkészülést:III. Pécselyi Tájékozódási Lovas Terepverseny - 2005. október 29.-30.Versenyfelhívás!Biztos jó buli lesz! Én valszeg megyek. ;) :yeah:

Edited by Méz, 2005 szeptember 19. - 11:03.


#30 Bonamy

Bonamy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 19. - 14:02

Hú, erre lehet kimegyek, de nem lóval, mert nincs is (még:) ), hanem busszal, v vhogy...:) Jön még vki? :gm: :)

#31 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 19. - 14:25

Hú, erre lehet kimegyek, de nem lóval, mert nincs is (még:) ), hanem busszal, v vhogy...:) Jön még vki? :gm:  :)

Hozzászólás megtekintése

Nem kell, hogy saját lovad legyen! Biztos vagyok benne, hogy lehet bérelni (nem drágán) a lovasudvarból, vagy valamelyik környékbeli lovardából. Erre az elõzõ versenyen is volt lehetõség. ;)

#32 Fiatal-Csikó

Fiatal-Csikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 194 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 19. - 17:29

Pont akkor kezdõdik majd a õszi szünet :yeah: , ugyhogy szerintem én is kinézek bár nem hiszem, hogy lóvon! :)

#33 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 20. - 8:17

Sziasztok!MeghívóGyertek!!!! :kocc:

#34 orgovány97

orgovány97

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 9 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 30. - 22:27

Sziasztok!Én most költöztem Veszprémbe. Eddig Tapolcán és környékén jártam lovagolni (Sümeg Hotel Kapitány, Diszel ...). Nem tudtok valami jó helyet Vp. környékén?Orgovány

#35 Bonamy

Bonamy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 1. - 20:26

Sziasztok!Én most költöztem Veszprémbe. Eddig Tapolcán és környékén jártam lovagolni (Sümeg Hotel Kapitány, Diszel ...). Nem tudtok valami jó helyet Vp. környékén?Orgovány

Hozzászólás megtekintése

Szia!Balatonalmádiban tudok egy jó helyet, hová én is járok, és csak ajánlani tudom mindenkinek. www.szentesifarm.hu a netcímük, ha érdekel:) De Almnádiban még van a Pinkóczi Csárda, az is egy jó hely, bár a szerény pénztárcámnak "drága", bár én a Szentesiékhez nézem...:) Ha érdekel, privit írj és mesélek, v majd együtt elmegyünk 1x, ha érdekel:)

#36 Bonamy

Bonamy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 1. - 20:27

[/quote]Nem kell, hogy saját lovad legyen! Biztos vagyok benne, hogy lehet bérelni (nem drágán) a lovasudvarból, vagy valamelyik környékbeli lovardából. Erre az elõzõ versenyen is volt lehetõség. ;)

Hozzászólás megtekintése

[/quote]:) Mit jelent az, h nem drágán? :D És honnan/hol lehet?

#37 bartorsi

bartorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 276 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 2. - 14:31

Szia Bonamy!Helyben lehet bérelni lovat, csak elõre oda kell szólni, hogy lefikszáld. Ha jól emlékszem olyan 3000 Ft körül volt multkor, de nem tuti. Lassan letölthetõ már a nevezési lap az oldalukról, szerintem ott fönnt lesz a nevezési díj és a lóbérlet ára is. Mi ott leszünk, ha minden jól megy. :)

#38 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 2. - 18:35

Múlktkor 5000 Ft volt a lóbérlés. Azért írtam, hogy szerintem ez nem drága, mert jó fél napos programról (lovaglásról) van szó.Áprilisban 14 állomásból álló pályát kellett teljesíteni.A lényege a tájékozódási terepversenynek, hogy az ember kap egy térképet, rajta bejelölve az ellenõrzõ pontokkal. Kap még egy ellenõrzõ cédulát, amit minden állomáson ki kell lyukasztani. Az nyer, aki a meghatározott alapidõhöz legközelebb ér célba. Tehát ha sokkal hamarabb érsz be, mint a megadott idõ, az sem jó, és persze ha késõbb, az sem.Áprilisban verseny után még egy nagyon finom vacsorát is kaptunk (töltött csirke volt). A nevezési díj mindössze 1000 Ft volt, és ez tartalmazta a vacsora árát is. :cool: Mi Balatonszõlõsrõl lovagoltunk át a versenyre. A verseny után külön-külön bokszot kaptak a lovaink teljes ellátással. A lóápolók nagyon kedvesek voltak, tényleg minden földi jóval ellátták a lovainkat, míg mi elköltöttük a fenséges vacsorát.Most állítólag azért lesz két napos (faggattam ám a szervezõket most a napokban), mert 29.-én szombaton este egy másnapig tartó bulival zár a verseny. Lesz zene, tánc s mi szem-szájnak ingere... :)(Nem is tavaly voltam versenyen hanem idén áprilisban, csak már kicsit szenilis vagyok. :rolleyes: Szal áprilisban volt 5000 Ft a lóbérlés.)

Edited by Méz, 2005 október 3. - 8:58.


#39 Fiatal-Csikó

Fiatal-Csikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 194 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 6. - 17:38

Hy! Érdeklõdnék csak, hogy hol lehet Veszprém és annak környékén jó feltételekkel lovat tartani? Köszike!

#40 bartorsi

bartorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 276 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 13. - 20:02

Már fennt van a nevezési lap!Nevezési információk!!!