Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Eger és környéke


  • Please log in to reply
1565 válasz a témához

#1481 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 27. - 7:09

Eltöltöttük az idõt a kinézett háznál. Sajnáljuk mi is, hogy ilyen kevés busz jár hétvégén, ilyen hosszú az út, és ilyen keveset tudtunk lenni. Másfél óráig kavarta a gyomrom hazafelé a busz. (Ha kiköltözünk, már ezért sem fogok bejárni Egerbe.) De legalább ki tudtál takarítani, nem tartottunk fel. :D Nagyon szép a Kapcás cica! Teszek majd fel a képekbõl, ha hazaértem. A tegnapiakból, és a maiakból is. :)

#1482 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 28. - 15:26

Tegnapi képek

Remélem, láthatóak!
A sorozatfotókat kicsit szétszedte, nem egymás után rakta be.
Meg azt se vállalom magamra, hogy valaki mindig bebillent a képbe az exponálás pillanatában...


Szombati képek

Edited by Repülõrajt, 2012 május 28. - 16:14.


#1483 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 29. - 8:07

Nahát! Mikor fotóztál te ennyit? Nem voltam magamnál lehet, annyi felé járt a fejem. Azért nyugodtan lehetett volna maradni, a takarítás mindig ráér. :) Kapcás annyira beszari, ma kimentünk a lépcsõre, és szétparázta magát. Szerencséjére a gyerekek utánam özönlöttek, így pár perc múlva besurranhatott. Az éjszakát meg végigüvöltözi az ablakban, hogy engedjem már ki. A barika végre végigalussza az éjszakát, most Kapcástól nem alszunk már napok óta. :D

#1484 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 29. - 20:16

Nem is fotóztam sokat. A sok nálam az, amikor itt kell hagyni a gépet a képek feltöltésénél, mert nem lehet végigülni. :D Akkor is szép a Kapcás, ha nyávog. :) Már a fb-on megtetszett, nem is gondoltam, hogy hozzád kerül! Timiék el vannak tûnve teljesen. :rolleyes:

#1485 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 30. - 0:23

Szerintem kevered a másik cicával, az nem a kapcás, én is láttam. Kapcást egyenesen hozzám irányították, mert kinti lélek volt, és tudták hogy mi fogadunk kinti jószágokat. Én is láttam, de az nem a nagy szõrû keverék (basszus nem jut eszembe, nem sziámi, hanem.. :( ). Timiék még hozzánk sem néznek be, pedig nem lakunk messze. Biztos lefoglalja az új otthon, avatgatják Levivel. :D

#1486 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 31. - 19:38

Timiék köszönik megvannak egyelõre, heti hat nap dolgoznak, a hetedik napon megpihen(né)nek, ha nem esne be mindig -teljesen véletlenül- a család apraja-nagyja, utánuk egy kis lovazás, aztán alvás. az avatgatás pedig szintén várja türelmesen sorát...

#1487 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 2. - 8:11

Legalább azt csináljátok, amit szerettek. Lehet, hogy egy idõ után az is terhes, de még az mennyire terhes, amit utálsz! Régebben én is heti hat napot + egy éjszakát dolgoztam évekig, semmi értelme, ugyanitt vagyok, hajléktalan leszek. Hamarabb, mint a sosem dolgozó hyperpigmentáltak. Ígért az ingatlanos egy érdeklõdõt hétvégére, de úgy tûnik már azelõtt visszalépett, hogy idõpontot egyeztettünk volna.

#1488 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 6. - 6:07

Bükkzsércen június 16-án díjugrató versenyt szervezünk. Akinek van kedve, lehetõsége, jöjjön el megnézni!

#1489 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 10. - 17:41

Lehet, hogy pont mi nem tudunk menni a versenyre, ballagás miatt. Minden hétre jut egy ballagás. Nem tudom, minek csinálnak ebbõl felhajtást, a sajátjaimra se mentem el. Ha sikerül eladni a lakást, akkor már 99,9%, hogy nem leszünk egri és környékiek! Viszont megtapasztalom az igazi, hamisítatlan tanyasi létet. És el fogom felejteni a hegyek látványát is. Sose akartam az Alföldre menni, ahol a vakondtúrásra állva már szédülnek az emberek, mert imádom a hegyeket, de jelen helyzetben nem válogathatok, örülök, ha nem leszünk hajléktalanok. Nagyon is örülök a lehetõségnek, hogy lesz hol lakni, bármi történjék is. Nem lesz a sajátunk, nem lesz ingatlanunk valójában, de évekre tetõ lesz a fejünk felett. És ez is valami abban a jövõben, ami ránk vár. Mindannyiunkra. A városiak meg majd megtapasztalják, hogy milyen a híd alatt a huzatmentesebb helyekért késelni... :rolleyes:

#1490 jász

jász

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 833 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 10. - 19:33

Mindannyiunkra. :rolleyes:

Hátha elmarad!
:)

#1491 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 10. - 21:21

Mindenki ebben bízik, én inkább nem várom ki a végét a folyamatnak. :) Az egyetlen akadály a lakás, lejjebb vittem az árat, valaki már érdeklõdhetne iránta. (Az is mutatja a város állapotát, hogy mindenki árulja a lakását, és senkit sem érdekel.) Most már nekem sem lesz munkahelyem, 3 hónapig jár a segély, úgyhogy azalatt muszáj eladni. Mondjuk aztán viszi a bank, tehát mégiscsak megszabadulok tõle, csak nem akarom nekik megadni ezt az örömet.

#1492 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 10. - 22:11

a tanyáról is regélhetnél, kíváncsi lettem. :) mi lett végül a munkahelyeddel, te mondtál fel, vagy elfogytak a vállalkozók?

#1493 Fõnix

Fõnix

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 753 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 11. - 5:26

Viszont megtapasztalom az igazi, hamisítatlan tanyasi létet. És el fogom felejteni a hegyek látványát is. Sose akartam az Alföldre menni, ahol a vakondtúrásra állva már szédülnek az emberek, mert imádom a hegyeket,


Mit jelent Neked az "igazi,hamisítatlan tanyasi élet"?A hegyek látványát meg nem fogod elfelejteni,nekem sem sikerült az elmúlt majd 10 év alatt ;) Amikor megvettük a tanyát mondták,hogy dombon áll.Mentünk ki megnézni,vagy 3x elmentem mellette.Telefon a tulajnak,magyarázza hol keressem,és tényleg,ha az össz területet nézem akkor van vagy 1.5 méter szintkülönbség a tanya javára :D

#1494 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 11. - 9:27

Annyi elõnye van a sík területeknek, hogy szupi vágtaszakaszok vannak, és nem bukkan minden kanyarból ki vaddisznó meg õz, meg valami egész rémisztõ, amitõl hol jobbra, hol meg ballra lifegsz a lovad hátán a kanyarokban, és ha valahová fölmész, nem azon filózol hogy jössz le lóval. Meg hát sokkal hamarább érik be minden, így hozhatjátok a hegyekbe eladni a termelt cuccokat. Beindult a biznyic. Már nem csak kifelé, befelé is jön a pénzecske a munkámból. :cool:

#1495 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 11. - 10:20

Annyi elõnye van a sík területeknek, hogy szupi vágtaszakaszok vannak, és nem bukkan minden kanyarból ki vaddisznó meg õz, meg valami egész rémisztõ, amitõl hol jobbra, hol meg ballra lifegsz a lovad hátán a kanyarokban, és ha valahová fölmész, nem azon filózol hogy jössz le lóval. Meg hát sokkal hamarább érik be minden, így hozhatjátok a hegyekbe eladni a termelt cuccokat.
Beindult a biznyic. Már nem csak kifelé, befelé is jön a pénzecske a munkámból. :cool:

öz az rengeteg van vaddisznó is akad,meg esös idöben valamikor hetekig járhatatlanok az utak

#1496 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 11. - 11:41

öz az rengeteg van vaddisznó is akad,meg esös idöben valamikor hetekig járhatatlanok az utak


köszönjük Emese!

zsebi, mit sikerült eladnod? :) a rom melletti rész bé van már ültetve? nálunk meg szépen folyamatosan érik az eper, kár hogy nem esik jól. :(

reprajt: Szikráékat meg nem felejtettem el, de azóta sem voltak a lányok. de mesélj már mi van, meg hova, meg mi ez most?! :)

#1497 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 11. - 14:11

ÖÖÖ, melyik a rom melletti rész?
Már minden be van ültetve, a hátam faszául leégett pénteken, alapból köbö 5 órát kapálok egy nap, + a lovak+ gyerekek+ háztartás+ + + :D apukám hetente egyszer kijön, és szétsipákolja magát, hogy bele fulladok a melóba. A szomszéd ismét megkörnyékezett, eladná a területét, amivel tavaly piszkálgatott. Még mindig nem esett le neki, hogy másét nem igazán tudja eladni. :D Arról nem is beszélve, több területet kaptunk, mint amennyire szükségünk van jelenleg, így egyenlõre venni sem kell semmit.
még nincs teljesen kész, de már majdnem a végleges formába öntöttük, a héten remélem rendben leszünk. Pár menüpont hiányzik, meg kapcsolunk egy galériát, meg lesz egy szép bemutatkozó, meg még pár mindent megváltoztatunk, de már azért végleges formákat kezd ölteni a dolog.Annyira örülök hogy végre ideáig is eljutottunk, elõre iszom a medve bõrére. :rolleyes:
http://retitanya.hu/

Timikém, hát amit ültettem, az már terem, és van ám igény rá hála a jó égnek. Bio minõség nagybani ár alatt.
Van ám még egy pletyóhírem. A fönti fehér kerítéses házat megvették, állítólag kecskékkel szeretnének foglalkozni. Csak gazdafalu lesz lassan. Ha nekem is bejönnek a terveim, simán lehetne lassan saját helyi termékekhez vásárt szervezni. :)
Erre a tanya projektre én is kíváncsi vagyok Reprajt!

#1498 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 11. - 18:39

Hoppá, mi ez a tumultus itten? :) Hónapokig nem volt ilyen forgalom errefelé. Kérdésekre válaszolva, a munkahelyen kész idegroncs lettem (vagyis már az elõzõ munkahely óta az vagyok, mondjuk úgy, tovább roncsolódtam.) Nem csak rajtam állt a dolog, szerintem ez a sok kegyetlenkedés direkt erre ment ki, hogy bedobjam a törölközõt. Olyan fénybe van beállítva a dolog, hogy kirúgásnak néz ki, mivel mindennek el lettem mondva, a hülye tehetetlen senki a legenyhébb jelzõ. Alig várom, hogy jöjjön az utódom, és én mehessek. A tanyát meg használatra kapjuk határozatlan idõre Laci anyukájától, legalább nem megy tönkre. Õ beköltözik a faluba. Neki is jó, hogy nem viszik szét a házat a tanyán, meg nem eszi be a gaz, meg nekünk is, hogy van hová menni. Jó messze leszünk mindentõl, dolgozni nem fogunk tudni járni, csak kocsival lehetne közlekedni, az meg nincs. Nekünk nem hozza a nyugdíjat a postás, szóval valamit majd kitalálunk. A szomszédban van egy kupec, de arrafelé nem lovagolnak, csak kocsiba valónak veszik a lovat. Esetleg nála segíthetek, bár gyanús, hogy eddig is megvolt nélkülem. :) Vagy kimenni a keresztezõdésig tojással, terméssel, hátha megáll valaki venni valamit. Mittudomén, valami majd csak lesz. Ennyire nem lehet rossz, mint itt... Ha tudtok valakit, aki venne lakást, most már tényleg bagóért adom, felújított lakást még ilyen ingatlanárak mellett se kapnának ennyiért. És minõségi cuccok lettek berakva tavaly, nem a gagyi. Nem értem, miért nem érdeklõdik senki! :( Timsili, megjegyzem, hogy én sem vagyok képben, mik ezek a változások, hova mész, vagy mi történt, mesélj csak!

Edited by Repülõrajt, 2012 június 11. - 18:40.


#1499 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 11. - 18:50

ez csak vmi félresikerült pletyka. :D ősztől nagyüzemben beindul az iskolai lovasoktatás, úgy néz ki szépen sínen van a dolog, és erre nem leszünk elegen. Zsuzsika kiesik, mert úgy néz ki megy ki külföldre melózni, az egyik tanító néni, aki eddig az elméletet nyomta, ő áthelyeződik a suliból, szóval keves a létszám. peti nemtom mit magyaráz, amikor beszél a jelentkezőkkel, nem szoktam odafigyelni, amikor telefonál. :D zsebi, az a rész lent, ami karám volt, a nagy terület. nézem én, de nem látom még, hogy mi fű terem benne. :) kukorica lesz?

Edited by Timsili, 2012 június 11. - 18:53.


#1500 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 11. - 19:44

Bakker nyisd ki a szemed. Gyönyörû kukoricasorok vannak már benne, potom három napig ültettem zsinórt kifeszítve hogy nagyjából egyenes legyen. :D Reprajt ez nem igazán vicces. A rádióban pont ilyenekrõl volt szó a múltkor, kiköltöznek tanyára mert más nincs, vagy úgy gondolják az valami romantikus izé bizé, aztán nem gyõzik mentegetni õket, meg hordani a cuccost, hogy egyik napról a másikra meglegyenek. Akkor már most el kell kezdeni de ezerrel a téli tüzelõ és egyebek behordását, átnézni rendesen mûködik-e minden. A pince alkalmas-e vagy valami elrakni télire az élelmet, mert eléggé szar ha a tél közepén veszed észre rád rohadt ez az egész. Nagyon gondoljátok át.

#1501 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 12. - 6:10

A hajléktalanszállón jobb? Az a nem vicces, hogy a nagyszüleink, szüleink, és mi is eddigi életünket végiggüriztük, aztán 3 hónap alatt az utcán találjuk magunkat a lakásból, amit évekkel ezelõtt a jelenlegi piaci ár kétszeresén "vettünk" (illetve hiteleztek meg, mert nem volt 8-10 milliónk, 30 év alatt állami támogatással anyámék 1 milliót tudtak születésemtõl összespórolni a jövõre, pedig akkor még - a szociban - jól éltünk, csakhogy akkor még 8000 Ft volt a havi fizetés, az eltett pénz pedig nem sokszorozódott az inflációval.) A szomorú az, hogy ez rohadtul senkit sem érdekel, amikor nincs munkahely, a bank minden gátlás nélkül fogja és viszi a fejed felõl a tetõt. Átkozottul nem vicces, hogy segély sem jár 3 hónap után, de hiába is járna, hiszen a havi lakásköltséget messze nem fedezi. Az a nem vicces, Zsebi, hogy nincs alternatíva, egyáltalán nincs jövõnk ebben az országban! A jelenünk is elég nyögvenyelõs, nélkülözõs, pedig az átlagnál jobban keresek. Nincs egy rohadt buszjegyre valónk, basszus, kenyeret, tejet a nyugdíjas szüleim vesznek nekünk! Ebben mi a ráció?! Hogy miért van ez? Az idealizált városban havi 60 ezer egy proli panel rezsije, a másik 60 a hiteltörlesztés, és maradj talpon egy fizetésbõl! Már akinek van egy fizetése, mert éppen kirúgtak engem is! 20 év szorgalmasnak és jónak titulálás után teljes munkaalkalmatlanságra hivatkozva! Ez sem vicces, erre nem találok jelzõt! Annál jobb lehetõséget, mint hogy a hiteltõl való megszabadulás után INGYEN kerül tetõ a fejünk fölé, nem tudok elképzelni. Vagyis el tudok: a lottó fõnyereményt! De sajnos ebben a hónapban már lottóra nem futja, jövõ hónapban meg már fizetésem se lesz.

#1502 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 12. - 7:20

Bocs, hogy innen távolról beleugatok. De azért gondolkodj el nagyon Zsebi írásán. A tetõ a fejed fölé nem minden. Egy jurtában, fakunyhóban, vagy egy tákolt viskóban is van tetõd. A megélhetés más tészta. Nem idealizálom a várost, sõt mi is nem véletlenül költöztünk ki és maradunk is, de a "semmibõl" ott sem lesz egyszerû, sõt. Ráadásul elvágva a külvilágtól, ismerõsöktõl, rokonoktól nem lesz egyszerû. Nem tudom mennyit tudtok mennyi tapasztalatotok van állatokról, növényekrõl, földmûvelésrõl,........ És lesz-e kitõl tanulni, segítséget, tanácsot kérni, mert arra a személyes kapcsolat a legjobb, kényszerhelyzetben, meglévõ alapokkal megteszi néha az internet, telefon, de ahhoz meg be kell tudni fizetni a számlákat. Megtermelni magatoknak mindent "nem lehet" vagyis lehetne, de ahhoz szerintem nincs meg a tudásunk/otok. Valamilyen szinten kell felesleget termelni, amit el lehet adni, vagy cserealapot képez. A hely, az adottságok ismeretében át kell gondolni mi az, amibõl profitálni is tudnátok ott. Mekkora, milyen terület, víz, fa, legelõ, .................. És tényleg el kell kezdeni készülni a télre, mert nagyon közel van. Ahhoz, hogy bármerre is indulni tudj, új életet kezdeni tedd le végre a múltat, a kesergés nem vezet sehova, a sérelmeidet magad elõtt görgetve nem fogsz tudni elõre jutni. Próbálj meg nagy levegõt venni lezárni az eddigi dolgokat és végigrágni a lehetõségeiteket, szerintem több van, mint most gondolnád. Pl: tõlünk egy falura is van egy tanya nagyon jó adottságokkal, per pill igaz elég lepukkanva, a tulaj legnagyobb gondja ( nem itt él), hogy nem talál oda normális embereket, akik felügyelnének rá, mert anélkül nem éri meg neki bármit is idehozni. Buszjárat van, de bármikor felvesznek a helyiek és elvisznek ha útbaesik az uticélod, a helyi kisvárosban meg még lehet munkát is találnál. És szerintem még sok ilyen vagy jobb lehetõség akadhatna, de ahhoz elõször a céljaitokat, "képességeiteket" kellene tudni.

Edited by tipara, 2012 június 12. - 7:37.


#1503 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 12. - 17:46

Van valakinek ismerete, tapasztalata arról, hogy mennyibe lehet bevezettetni a vizet? Nem tudom, milyen távolságról lehet, elvileg a közkútról oldható meg (gyakorlatilag senki nem próbálta). Csak mégis nagyjából, milyen tétel lenne, átlagember számára elérhetõ dolog egy éven belül, vagy olajsejkek luxus-bulijának a csúcspontja lenne? Azon gondolkodunk, ha wc-t nem is csináltatunk (bár azt is nagyon jó lenne), legalább a vizet be kéne vezettetni, mert hát egy nõ számára kényes terület a higiénia. Egyébként busszal be lehet járni a városba, megnéztem, van olyan, ami reggel fél 8-ra bent van, tehát ha találok ott munkát, akkor 8-tól bárhol kezdhetek. De még korábbi busz is van, szóval a bejutás úgy tûnik nem akadály. Csak az útig kell kimenni, ahol megáll a busz, annyit most is gyalogolok munkába menet. Ismerõsök vannak ott, akik itt-ott szólnának az érdekemben, remélehetõleg elõbb-utóbb kerülne valami. A bérlet sem egetverõ akkora távolságból. (Kocsit továbbra sem akarok. Ja, igen, és biciklizni se vagyok hajlandó megtanulni, félek tõle!) Olyan kis rezsivel még 4 órás munkából is meg tudnánk lenni télen-nyáron. A ház állapota miatt ne aggódjatok, jelenleg is lakják, párom édesanyja és nagymamája, semmi sincs összedõlve vagy lerohadva. Jószágot csak csirkét tartanánk, a tojásért, mert ugye tudjátok, hogy ahol én vagyok, ott nincs állatgyilkolás! Még a megélhetés érdekében sem. Ami miatt aggódom, az a víz. Fürdõszoba van építve, de minek. Ilyen fürdõszobája nagymamámnak is van, szépen meg lett csinálva, kicsempézve, aztán kiderült, hogy nem lehet bevezetni a vizet. Olyan, mint a tisztaszoba jobb helyeken, meg lehet nézni, mert szép-szép, de nem lehet használni. A kádban viszont nagyon jól lehet tartani a hagymát, krumplit, hûvös hely. Gyerekkoromban még elment, hogy a kútról hordtuk a vizet, a sparhelten melegítettük, aztán lavórban mosakodtunk derékig. Így rászokva a városi higiéniára ezt már azért szeretném elkerülni, úgyhogy jó lenne megtudni, érdemes-e utánajárni a víz bevezetésének, vagy felejtõs?

#1504 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 12. - 20:29

Még valami, írták a tanyásban a komposztálást, Timsi, ti már utánajártatok ennek régebben, ugye? Hogy is van az?

#1505 Fõnix

Fõnix

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 753 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 13. - 10:03

Van valakinek ismerete, tapasztalata arról, hogy mennyibe lehet bevezettetni a vizet? Nem tudom, milyen távolságról lehet, elvileg a közkútról oldható meg (gyakorlatilag senki nem próbálta). Csak mégis nagyjából, milyen tétel lenne, átlagember számára elérhetõ dolog egy éven belül, vagy olajsejkek luxus-bulijának a csúcspontja lenne? Azon gondolkodunk, ha wc-t nem is csináltatunk (bár azt is nagyon jó lenne), legalább a vizet be kéne vezettetni, mert hát egy nõ számára kényes terület a higiénia.
Egyébként busszal be lehet járni a városba, megnéztem, van olyan, ami reggel fél 8-ra bent van, tehát ha találok ott munkát, akkor 8-tól bárhol kezdhetek. De még korábbi busz is van, szóval a bejutás úgy tûnik nem akadály. Csak az útig kell kimenni, ahol megáll a busz, annyit most is gyalogolok munkába menet. Ismerõsök vannak ott, akik itt-ott szólnának az érdekemben, remélehetõleg elõbb-utóbb kerülne valami. A bérlet sem egetverõ akkora távolságból. (Kocsit továbbra sem akarok. Ja, igen, és biciklizni se vagyok hajlandó megtanulni, félek tõle!)
Olyan kis rezsivel még 4 órás munkából is meg tudnánk lenni télen-nyáron.
A ház állapota miatt ne aggódjatok, jelenleg is lakják, párom édesanyja és nagymamája, semmi sincs összedõlve vagy lerohadva.
Jószágot csak csirkét tartanánk, a tojásért, mert ugye tudjátok, hogy ahol én vagyok, ott nincs állatgyilkolás! Még a megélhetés érdekében sem.
Ami miatt aggódom, az a víz. Fürdõszoba van építve, de minek. Ilyen fürdõszobája nagymamámnak is van, szépen meg lett csinálva, kicsempézve, aztán kiderült, hogy nem lehet bevezetni a vizet. Olyan, mint a tisztaszoba jobb helyeken, meg lehet nézni, mert szép-szép, de nem lehet használni. A kádban viszont nagyon jól lehet tartani a hagymát, krumplit, hûvös hely.
Gyerekkoromban még elment, hogy a kútról hordtuk a vizet, a sparhelten melegítettük, aztán lavórban mosakodtunk derékig. Így rászokva a városi higiéniára ezt már azért szeretném elkerülni, úgyhogy jó lenne megtudni, érdemes-e utánajárni a víz bevezetésének, vagy felejtõs?



Ha már van kiépített fürdõ,és van kút is,akkor a hidrofor a jó megoldás.Nem drága,és kis ügyességgel háztájiban is megoldható.Villany meg gondolom van.
Bár lehet futni a köröket a vízmûnél a vezetékes miatt,de olyan jól állsz anyagilag?

#1506 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 13. - 17:52

Köszi! Szerintem meg fogjuk tudni oldani. HA sikerül eladni a lakást. Az a nagy baj, hogy ha nem megy el a lakás, akkor mi se megyünk el innen. :( Hiába kapnánk tanyát, hiába kaptunk jótanácsokat, hiába van meg minden akarat bennünk. Akkora ingatlanpiaci mélypont van, hogy az ingatlanos se jött el megnézni a lakást!

#1507 Fõnix

Fõnix

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 753 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 13. - 21:28

Esetleg kiadni bérbe,a törlesztési díjért?Ti meg mehetnétek kezdeni a tanyasi életet,meg esetleg van még addig is tartalékba egy városi lakás. Lehet jobb lenne mint ott a panelban várni a csodát,de ezt csak Ti tudjátok eldönteni.Látod tanácsokkal ellátnak itt a fórumon bármi van,csak gyõzz olvasni :)

#1508 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 13. - 21:39

Köszi! Szerintem meg fogjuk tudni oldani. HA sikerül eladni a lakást.
Az a nagy baj, hogy ha nem megy el a lakás, akkor mi se megyünk el innen. :( Hiába kapnánk tanyát, hiába kaptunk jótanácsokat, hiába van meg minden akarat bennünk. Akkora ingatlanpiaci mélypont van, hogy az ingatlanos se jött el megnézni a lakást!

Be fog indulni az ingatlanpiac, szárnyalni fog a statisztika is. A moratórium nemsokára lejár, a kilakoltatott magyarok minden tulajdonát el lehet adni a gazdag külföldieknek. A befektetõk is jönni fognak az országba! Megveszik majd a lerabolt lakásokat, mind befektetési céllal. A köpönyegforgató demokratákat bálványozó szerencsétlenek pedig hitelre megveszik tõlük, és ha szerencséjük van, húsz évig is dolgozhatnak a hiteltörlesztésen, mielõtt õket is kilakoltatják.

#1509 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 14. - 6:03

Esetleg kiadni bérbe,a törlesztési díjért?Ti meg mehetnétek kezdeni a tanyasi életet,meg esetleg van még addig is tartalékba egy városi lakás.
Lehet jobb lenne mint ott a panelban várni a csodát,de ezt csak Ti tudjátok eldönteni.Látod tanácsokkal ellátnak itt a fórumon bármi van,csak gyõzz olvasni :)


Hát, a duplájáért egy bérleti díjnak ki venné ki? 60 ezerért egy egri panelt? + 60 ezer rezsi? Itt átlag 30 ezer az albérleti díj, és a közös költséget (11 ezer Ft) nem illik áthárítani a bérlõre. Maradna legalább 41 ezer Ft fizetendõ (+ a helyi adók, akármik.)

Nagyon jó tanácsokat kaptam a víz bevezetése ügyben. Mondjuk azóta megtudtam, hogy nincsenek vízvezetékek, hiszen sose volt szó a víz bevezetésérõl! Csak kifelé a derítõbe menõ csõ van, ha beleöntik a kádba a vizet, akkor lefolyjon. Szét kell bontani a házat, úgyhogy lehet, hogy nem kínlódunk vele!
Sokan (tudom, jó szándékból) úgy igyekeznek tanácsot adni, mintha azt mondtam volna, valami nagy állattenyésztési telepet fogok vállalkozás céljából csinálni. Lehet, nem tudnak elvonatkoztatni a saját tanyájuktól, de én tényleg csak csirkéket akarok, meg konyhakertet. Ha az olyan nagy dolog lenne, mint ahogy ijesztgetni akarnak vele, akkor nem lett volna régen mindenkinek, csak az extrém sportolóknak. Ahogy abban a topikban is írtam, most sem Bear Grylls él a tanyán, mégis túléltek ott születésük óta!






Be fog indulni az ingatlanpiac, szárnyalni fog a statisztika is. A moratórium nemsokára lejár, a kilakoltatott magyarok minden tulajdonát el lehet adni a gazdag külföldieknek. A befektetõk is jönni fognak az országba! Megveszik majd a lerabolt lakásokat, mind befektetési céllal. A köpönyegforgató demokratákat bálványozó szerencsétlenek pedig hitelre megveszik tõlük, és ha szerencséjük van, húsz évig is dolgozhatnak a hiteltörlesztésen, mielõtt õket is kilakoltatják.



Sajnos ez is igaz, mint ahogy a földeket is külföldiek fogják megvenni. A magyarok földönfutók lesznek. Sokan már most azok, hála az egy millió munkahelynek (nem az új munkahelynek, hanem, hogy ennyi maradt szerintem már csak), a bankoknak és a közüzemi szolgáltatóknak.

#1510 Fõnix

Fõnix

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 753 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 14. - 9:24

Ne add fel,a bemenõ vizet meglehet oldani esztétikusan a csempén kívül is akár,és nem kerül sokkal többe,de szigetelve kívül is be lehet rakni a falba,és csak a csaptelepeknél kell befúrni.Mondjuk ez már macerásabb meló,de szerintem megéri.És még van több verzió is ami a fürdõ szétszedése (max.minimális)nélkül megoldható. De ezt majd ha már aktuális lesz ;)

#1511 ribit

ribit

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 107 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 14. - 9:51

Annyi elõnye van a sík területeknek, hogy szupi vágtaszakaszok vannak, és nem bukkan minden kanyarból ki vaddisznó meg õz, meg valami egész rémisztõ, amitõl hol jobbra, hol meg ballra lifegsz a lovad hátán a kanyarokban, és ha valahová fölmész, nem azon filózol hogy jössz le lóval.

Hé-hé!
Hát nem ettõl jó az egész?
Minden hajlat után egy új kaland!
:)

#1512 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 22. - 13:34

Posted Image

#1513 Fõnix

Fõnix

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 753 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 2. - 21:29

Reprajt,Boldog Szüli Napot kívánok Neked :yeah:

#1514 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 3. - 15:46

Fõnix, köszönöm szépen a köszöntést! :) Jólesik, hogy gondoltál rám.

A fenti cica pedig megkerült!
Posted Image

Edited by Repülõrajt, 2012 július 3. - 15:47.


#1515 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 3. - 16:23

és a közös költséget (11 ezer Ft) nem illik áthárítani a bérlõre.


Bocs, ezen megakadt a szemem.... miért is nem? mi van benne? gondolom, részben a felújítási alap, de ebben szokott lenni pl. a takarítás is. Errefelé (Bp) azt is át szokás hárítani, én is fizettem, amikor albérletben laktam

#1516 lóállatjóállat

lóállatjóállat

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 310 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 3. - 17:00

Repülõrajt légy már kicsit talpraesettebb, mert bedarál az élet. Ilyet életbe' nem hallottam még, hogy ne a bérlõ fizesse a közököltséget.

#1517 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 3. - 20:01

Ha utánanéztek jogi fórumokon, a közös költség nem képezi a bérlõre áthárítható rezsi részét. Persze, benne van a takarítás, meg a lift karbantartása, szemétszállítás is, de ezeknek az összege sehol sincs leírva, nem tudni, mennyi hárítható át a teljes összegbõl. Mert a lakásbiztosítás meg a felújítási alapba gyûjtés biztos, hogy nem. Én inkább az egészet nem hárítottam át, mint olyat, ami nem oda tartozik. Ez így becsületes. Én az elszámoló számlát is megírtam a rég elköltözött (korábbi) bérlõknek, mert visszajárt volna nekik belõle, de olyan kis összeg volt, hogy nem tartottak rá igényt. Ezek apróságok, de az igazsághoz tartoznak, az igazság pedig fontos. Sajnos a becsületességet nem 100%-ban kaptam vissza, az utolsó bérlõm a mai napig tartozik, pedig itt lakik a szomszédban, és a munkahelyén is szoktunk találkozni. Egyszerûen nincs bõr a képemen már szólni neki. Szóltam elégszer, mindig azt mondta, hogy majd legközelebb fizet. Én már nem blamálom magam többet. Amíg itt lakott, nem volt semmi probléma vele. Mindig olyan szerencsém volt az összes albérlõvel, mind rendes, csendes, aranyos volt. A legtöbben bejelöltek a közösségi oldalakon azután is, hogy elköltöztek. Tudom, ez képmutatónak is tûnhet, de szerintem nem az, egyszerûbb lett volna nem rám keresni, ha tényleg úgy álltak volna hozzám. Tudom, hogy másnak több belefér a becsületébe, én pl. úgy vettem a lakást, hogy a kialkudott árra rá kellett fizetni még 100.000 Ft-ot, mert velem fizettette meg a saját ingatlankövetítõjének a jutalékának a felét is. Miután már megegyeztünk az árban. (Akkor kellett volna visszalépnem, mennyi bajtól kíméltem volna meg magam; de akkor már annyira elõre voltunk, ott ültünk az ügyvédnél, írta a szerzõdést, akkor ért az összeghez, ami hirtelen emiatt módosult, én szégyelltem volna magam, ha azt mondom, hogy meggondoltam magam.)

Edited by Repülõrajt, 2012 július 3. - 20:02.


#1518 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 7. - 21:21

Nagyon rég voltam fõszezonban Eger belvárosában. Bementem találkozni egy régi barátommal. Teljesen sokkolt az ottlét. Tényleg az emberek ezt szeretik, ezt az irdatlan tömeget, zajt, hat kocsma egymás mellett, és mind túl akarja üvölteni a zenéjével a másikat, egynél élõ zene, a szomszédja erre kirakja az MTV-t plazmatévén, csak hogy õ is üvöltessen valamit... Részeg bicajosok ugratnak a tömegben, az utakon részeg autósok százzal, nem érdekli õket semmi, a rendõrség elõtt is, azok ki se néznek az ablakon, látnák, hogy mi megy ott a zebránál, nem egy, hanem szinte mind gyorshajt és tuti, hogy ittak, hogy lehet mindezt elviselni?! A tömeg 90%-a részeg. (Lehet, hogy alábecsültem.) Mindenki röhög, kiabál, ordenáré. A sarokra huggyoznak. Szóljatok, ha én vagyok a fura, de szerintem ezek embertelen körülmények. Annyira kíváncsi vagyok, hogy pl. Balatonban most per pillanat hány fok van kint az udvaron? Biztos nem 32, mint itt az utcán, éjjel. Egyre jobban menni akarok innen. Utálom a szülõvárosomat. Nem tudom szeretni, így. Hogy is tudnám. Hiszen borzalmas.

#1519 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 8. - 12:57

Balatonban 42 fok van. :D
Hozok viharos képeket, de még le kell kicsinyítenem. Lassan 10 éve megvan a fényképezõ, és most jöttem rá, hogy kell zoomolni. :kv:

Viharos képek.

Megindult a zápor, seggel a viharnak libasorban.
Posted Image

Itt már jég kezdett el esni, összébb a seggekkel.
Posted Image

A két centis erõs jég már bezavarta õket a fedett helyre.
Posted Image

#1520 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 8. - 20:16

Szegény lovak. Biztos nem annyira örültek a viharnak. Én már annak is örülnék, csak valami húzná le a hõmérsékletet. Tõlem hóvihar is jöhetne. Villámlik valami, de még nincs se esõ, se szél, hûvösebb meg végképp nincs. Ömlik rólam a víz. Gondolom, a 42 fok nem az éjszaka közepén volt. Dévaványán pl. fáztunk éjszaka. Reggel kerteztünk, elõtte bementünk nagymamámhoz a házba, mondom, itt jó hûvös van. Aszongya, ott van fölötted a hõmérõ, nézd meg. Megnéztem, hát 30 fok volt odabent. (Téglaház.) Itt eszméltem rá, hogy a 30 fokot is hûvösnek találom már. :D Hiába, a 35 fokhoz képest valóban kevesebb.