Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Magyar félvér


  • Please log in to reply
623 válasz a témához

#601 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 12. - 20:05

Én is ott írtam :smile2: A magyar sportló fajta kialakulása és tenyésztése Mezőhegyesen volt a címe és az egyik legkedvencebb része volt talán a fősulis időnek, mikor elmentem 3-4 napokra iratokat nyálazni.
Tényleg érdekes, változunk...
 


Edited by Lótuszvirág, 2013 december 12. - 20:06.


#602 Mókus77

Mókus77

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.303 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 13. - 12:17

Én is ott írtam :smile2: A magyar sportló fajta kialakulása és tenyésztése Mezőhegyesen volt a címe és az egyik legkedvencebb része volt talán a fősulis időnek, mikor elmentem 3-4 napokra iratokat nyálazni.
Tényleg érdekes, változunk...
 

 

Imádtam ott lenni!

Persze szerettem volna mindent tudni, és állandóan nyaggattam szegény Gergely Imrét, hogy mondjon már valamit a lovairól. Ma már megértem, hogy miért volt a válasza legtöbbször a következő: "Jól van, kislányom, menj inkább és lovagolj egyet!". Hát nem kellett  kétszer mondania, de azért elkészült az a diplomadolgozat.



#603 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 13. - 16:11

Már meg sem lepődök, hogy neked is Imre bácsi volt a konzulensed... :smile2:



#604 Mókus77

Mókus77

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.303 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 19. - 18:23

Megjelent a Magyar Félvér Lótenyésztő Egyesület 2014. évi falinaptára!

Megrendelhető nálam, az andilovas@t-online.hu email-címen.

 

2014_00_resize_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



#605 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 23. - 13:20

Itt kezdtem a felver csiko temajat itt is fejeznem be;) Ma kijottek az mslt tol es a kb i kanca sportlo men utan szulett csikojat bechipeltek.Az mslt es nem mas.A csiko fajtaja magyar sportfelver es egyesuleti utlevete kap.B torzskonyves lesz.Ha a kanca sodri Manci lett volna akkor is.
Es joval tobbet fizettem mint tavaly ugyanezert koztenyeszben.Az nyakra koronat nem kertem....

- Énnekem a korona mint fajtajel már a kezdetnél elég durva lenyúlásnak tünt...

Ez egy minőségi megkülönböztetés volt a II. Világháború előtt. A részben katonákból is álló bírálóbizottság döntése alapján;- fajtától függetlenül - a legjobb kancákat jelölték így meg,  így mentesítve a besorozás alól.

Ebből fajtajelet csinálni óhatatlanul kicsit azt is jelenti, hogy ami ezt viseli - az egész fajtának mondott csoport - az kiemelkedő minőség.

Nekem nincs bajom a sodrott Mancival, de a "nyakra korona" mint elv és mint gyakorlat lótenyésztésünk tényleg tiszteletre méltó hagyományának a megcsúfolása.


Edited by N.C., 2013 december 23. - 13:21.


#606 pistike

pistike

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 23. - 14:18

A nyakra korona már valóság - mint ahogy az is, hogy Magyar Sportló és Félvér Tenyésztő egyesületnek hívják már az egyesületet. Nem tudom, mióta, de tegnap pont egy sportlovas barátom kérdezte tőlem, hogy akkor most a februári közgyűlésen összeolvad-e a 2 egyesület. Meg hogy a közgyűlésen ugye akkor mindkettő vezetősége ott lessz?

Most ilyenkor mi van? Tényleg ez lessz? Válaszoljon már valaki.



#607 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 30. - 21:08

- Hááát,.. ha közös közgyűlés lesz, akkor lehet saját javaslattal is élni, nem? :cool:

 

Igazán kár volt a 'melegvérű' kifejezést használni a törzskönyvbe kerülésnél, ha már - mint látjuk - a sodrott Mancinak is jár a nyakba korona.

Helyesebb lenne az "egypatás", így nem rekesztené ki a teljesítményben való előrelépés lehetőségét. :P

https://www.facebook...&type=3

Nyakba a koronát, esetleg még farba a Dr J - és rendben is van! :PP


Edited by N.C., 2013 december 30. - 21:10.


#608 Mókus77

Mókus77

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.303 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 13. - 11:34

Az idei idényben Gyúrón áll Rubint, a tavaly vizsgázott cremello magyar félvér mén. Színgaranciával: bármilyen színű kancából fakó csikók születnek (szürkére a garancia nem vonatkozik).

 

Rubint_kisebb_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Rubint_kisebb_3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Rubint_kisebb_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Edited by Mókus77, 2014 március 13. - 11:42.


#609 enying20

enying20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 126 hozzászólás

Közzétéve 2014 április 1. - 12:04

Sziasztok!

Mókus vagy valaki!

Sajnos nem tudtunk elmenni a vasárnapi közgyűlésre, ezért érdeklődök a történések felől.



#610 Mókus77

Mókus77

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.303 hozzászólás

Közzétéve 2014 április 3. - 14:16

Sajnos ezzel sokan így voltak, 9 tag jött el. Sajnálom, mert jó hangulatú, előremutató közgyűlés volt, ahol a tagok el tudták mondani a kéréseiket, igényeiket, és a vezetőség megpróbál ezek mentén tovább működni. Persze nem a csillagokat kell lehozni az égből, csak például tenyésztői kérésre nagyobb hangsúlyt kapnak idén a tenyészszemlék. Április 22-én mindjárt lesz egy elég nagynak ígérkező szemle Százhalombattán.

 

Kis változás lesz a kancadíjban. Különbözni fog a KKV- és nem KKV-besorolású tagok kancadíja, hogy az egyesület minél több támogatást tudjon igényelni. A pontos összegek megjelennek majd a honlapon. A mének után is annyi díjat  kell majd fizetni, mint a kancák után.

 

Szintén tenyésztői kérésre megújul majd a honlap, bizonyos jelentéseket a honlapon keresztül is teljesíteni lehet majd.

 

És egy nagyon finom bablevest is ettünk... De különben is jól éreztük magunkat, mert mindenki a javítás szándékával igyekezett hozzászólni.



#611 vki8

vki8

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 26 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 19. - 9:38

Május 16-án Csákváron tenyészszemle,gidrán, kisbéri, magyar félvér kancabírálat. Ha valaki szemléztetni akar kancát jelezze a 06-30/322-0647-es telefonszámon.

 

Úgy gondolom a tavalyihoz hasonlóan egy jó szemle van készülőben.

 

E



#612 Sissy

Sissy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 59 hozzászólás

Közzétéve 2016 július 4. - 21:11

Felhívás

Magyar Lovak Díjugrató Versenye

Szentlőrinc, 2016.

 

A Baranya Megyei Vállalkozói Központ és a Pécsi Lovasklub Kft. a Szentlőrinci Gazdanapok keretében 2016. augusztus 13-án regionális díjugrató versenyt rendez őshonos magyar lófajták és magyar azonosítóval rendelkező, ismert származású, legalább 50%-ban magyar vérhányaddal rendelkező lovak és lovasaik számára. A verseny nyitott, a magyar lovak különdíjazásával történik.

 

A verseny résztvevői a hagyományosan megrendezett Magyar Ló Kupa versenysorozatnál lényegesen szélesebb körből kerülnek ki. Nem csak az őshonos lovaink, hanem keresztezett egyedeik a félvéreink- melyek a tisztavérű állományunk értékes genetikai tulajdonságaikat legalább 50%-ban hordozzák- is részt vehetnek a versenyben.

Lehetőséget kívánunk teremteni a tenyésztők számára lovaik megmérettetésére és bemutatására, valamint a magyar ló népszerűsítésére, hogy az ifjabb lovas nemzedék is megismerje és megkedvelje hazai fajtáinkat.

 

A verseny megrendezésének hosszú távú célja és lehetősége, hogy sorozatos megrendezésével a résztvevő lovak adatait következetesen egy adatbázisba összegyűjtsük és elérhetővé tegyük a magyar lótenyésztés számára.

 

A Baranya Megyei Lovassport Szövetség széleskörű összefogásra szólítja a hazai lótenyésztő- és lovassport szervezeteket, a lovasokat, a tenyésztőket valamint lovas világ minden szereplőjét a Magyar Lovak Díjugrató Versenyének más régiókban történő megrendezésére az azon való részvételre valamint támogatására. Tegyük meg együtt az első lépéseket, legyünk újra “Lovas Nemzet”!

 

Baranya Megyei Lovassport Szövetség


  • ppr és N.C. kedveli

#613 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2016 július 11. - 13:41

"..őshonos magyar lófajták és magyar azonosítóval rendelkező, ismert származású, legalább 50%-ban magyar vérhányaddal rendelkező lovak.."

"..Nem csak az őshonos lovaink, hanem keresztezett egyedeik a félvéreink- melyek a tisztavérű állományunk értékes genetikai tulajdonságaikat legalább 50%-ban hordozzák- is részt vehetnek a versenyben. .."

 

Azt gondolom, hogy érdemes volna az esetleges félreértések, félreértelmezések elkerülése érdekében egyértelműen megfogalmazni: mit takar a "magyar vérhányad", ill. a "tisztavérű állományunk értékes genetikai tulajdonságaikat legalább 50%-ban hordozzák-"kifejezés!

 


  • melodia91 és Sissy kedveli

#614 Sissy

Sissy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 59 hozzászólás

Közzétéve 2016 július 12. - 17:59

Hamarosan elérhető lesz a verseny a versenynaptárban a díjugratas.hu-n. Ott a nevezési információkban pontosan meghatározzuk az indulás feltételeit. :)
  • N.C. kedvelte

#615 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2016 december 23. - 19:50

15697234_1211099242261117_27990282283292



#616 xabina33

xabina33

    Új vendég

  • Új tag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2021 április 17. - 21:09

Sziasztok. Érdeklödni szeretnék , hogy valaki fedesztettet már magyar félvér lóvát hidegvérű csödörel?

#617 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2021 április 19. - 6:06

Sziasztok. Érdeklödni szeretnék , hogy valaki fedesztettet már magyar félvér lóvát hidegvérű csödörel?


Mit szeretnél tudni?

#618 xabina33

xabina33

    Új vendég

  • Új tag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2021 április 19. - 9:44

Könnyen megszülte a kanca, meg milyen formályu ló lett a csikobol
  • xabina33 kedvelte

#619 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2021 április 19. - 12:04

Ez a kanca alkatától is függ. Magyarfélvérben is lehet kisebb és nagyobb testű a kanca. A medencéjének a mérete is számít. Ezenfelül a takarmányozásra is oda kell figyelni a vemhesség esetén (alapból minden vemhességnél).
Formára pedig ugye sodrott lesz a csikó. A szülőktől és a genetikától is függ hogy mennyire lesz erős testalkatú.

#620 astocki

astocki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 269 hozzászólás

Közzétéve 2021 április 19. - 12:17

Én ismertem egy ilyen sodrott kanca csikót. Sajnos a szüleit nem láttam, így a vemhességről és ellésről sem tudok.

Viszont a csikó formás ló volt, erősen hajazott a hidegvérűre. Erős, vastag csontozatot örökölt, vaskos erős nyakkal és kerek barázdált farral. Sztem kicsit rövid volt és nem túl magas. Szóval ebben az esetben a mén genetikája volt erősebb. Egyébként egy nyeszlett póni volt a legjobb barátja  :happy:

De ahogy előttem is írják, sok mindentől függ hogy milyen lesz a vemhesség és a csikó.



#621 xabina33

xabina33

    Új vendég

  • Új tag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2021 április 19. - 12:44

Képet hogyan lehett ide felrakni?

#622 xabina33

xabina33

    Új vendég

  • Új tag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2021 április 19. - 15:42

Ö az anyuka elég magas szalaggal 173cm

#623 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2021 április 19. - 16:14

Nem látni a képet.
Nekem jelenleg van 2 haflingi x arab kancám. Az anyáik tisztavérű haflingik, testvérek, teljesen egyformák. Az apjuk ugyanaz, arab csődör. 4 nap van köztük. Színre, alkatra és jellemre is az egyik kicsit arabosabb, a másik kicsit inkább haflingis. Szóval ennyit a genetikáról! :)

Ha szeretnéd szívesen segítek magánban, vagy írj emailt: szeifta@ És gmail.com

#624 xabina33

xabina33

    Új vendég

  • Új tag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2021 április 19. - 18:25

Szia küldtem a Gmailre a magyar félvéröl anyucirol meg az apucirol képet