Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Zengő gyógyulásáért


  • Please log in to reply
565 válasz a témához

#1 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 28. - 14:04

Akkor nyitottam új témát a táltosomnak.

Ha valaki nem követte volna, itt kezdődött a történet.

http://www.paci.hu/f...ic=666&p=986645

és a lényeg:

http://www.paci.hu/f...ic=666&p=986775

 

Napközben intenzíven tárgyaltam az üllői orvosokkal, Dr Révy Dénest ajánlotta egy régi ismerősöm, így őt hívtam fel. Nagyon biztató dolgokat mondott, és mivel ő már nem operál Üllőn, felhívta Dr. Ízing Simont. A tumor méretétől függ majd, hogy laparoszkópiásan veszik ki vagy középvonalban metszik, mint  a kólikaműtétnél (a szakkifejezés kiment a fejemből). Úgyhogy ha rászánjuk magunkat, még lesz előbb egy ultrahang, az alapján dől majd el a dolog.

Nyilván az utóbbi jóval drágább és kockázatosabb, de Dénes doki nagyon biztatott, hogy lovaknál nem szokott szóródni a tumor, és Ízing dokinak nagy gyakorlata van az ilyen műtétekben.
Közben sok biztatást és felajánlást kaptam, mindenkinek köszönöm Z nevében, és ha lesz neki számlája, akkor megírom.
Úgy néz ki, hogy a felszállítása is baráti alapon megy majd - ezt egy olyan kislány családja ajánlotta fel, aki rendszeresen jár hozzánk lovagolni.



#2 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 28. - 14:16

Ezek azért alapvetően jó hírek, gondolom, a lelkednek is jobbat tesz, hogy el tudtatok indulni valamerre, tudsz tenni Zengő gyógyulásáért :) (én a magam részéről a tehetetlenséget mindennél rosszabbul viselem)

 

Úgyhogy csak hajrá, szépen előre, mi meg drukkolunk.

 

Számlaszámot majd írd meg, részemről nem ragaszkodom Zengő külön számlaszámhoz, szerintem a többiek se gondolják, hogy az általunk utalt pénzből mész majd a Bahamákra :)

 

Mikorra tervezitek a műtétet?

 



#3 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 28. - 14:28

Javasolnám a téma címét "Zengő gyógyulásáért"-ra módosítani. Vagy valami hasonlóra. Legyünk pozitívak! ;)


  • juice kedvelte

#4 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 28. - 14:29

Igen, jól gondolod, a kezdeti megzuhanás és reménytelenség után (félmillió Ft? petefészekrák, megint? - sógornőm is ebben halt meg ) sokkal jobb volt, amikor már a megoldáson törhettem a fejem, és a mai események már teljesen helyretettek.

Dr. Ízing Simon most nyaral, de biztosított róla, hogy 2 hét alatt semmi drámai nem fog történni a lovammal. Szóval majd jövő utáni héten hívom, és akkor kiderülnek a továbbiak.

Addig kinyitom a bazárt, keresek tanítványokat, meg ilyesmi.

Azért én mindenképpen szeretném külön kezelni ezt a pénzt, én is ide fogom átutalni, amit összekaparok, és ha mégis teszem azt laparoszkópia lesz, és nagyon plusszban maradunk, akkor visszautalnám arányosan a fölösleget. Nem szoktam pénzt kérni, általában igyekszem addig nyújtózkodni, ameddig a takaróm ér, csak ez most egy rendkívüli helyzet, és nem is rólam van szó.

Bemásolom a legutóbbi frászbukbejegyzést:

Sokan kérdezték, hogy az ultrahangos doki (dr. Sós István) honnan tudta ránézésre megmondani, hogy a daganat rosszindulatú. Folyamatosan okosodom a témában, és ha jól értettem, akkor egyrészt a hormontermelés felborulása, másrészt a tumor jellegzetes alakja alapján lehet ezt eldönteni.
Egy kis olvasnivaló a témában:
http://veterinarynew...il.jsp?id=90522
Egy kis szemlétető, hogy milyen kis különbség van a férfi és női hormonok között, egy kis módosulás az oldalcsoportban vagy kettőskötésben, és a kanca nem sárlik, hanem fedezni akar.
http://glutenmentese...pg?t=1316346786

Kedélyállapotom helyrebillenését mutatja, hogy a doki meséjéből megragadt bennem a molekulaszerkezetre vonatkozó rész.



#5 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 28. - 14:32

Cav, ok, de ezt hogy kell? Mármint címet módosítani.



#6 Kaiser

Kaiser

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 246 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 28. - 14:37

Ori kitartás! Minden rendbe lesz

#7 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 28. - 15:07

Köszi, én kitartok a végsőkig, csak maradjon meg a táltos. Most lépek haza, majd holnap írok, ha van valami újság.



#8 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 28. - 15:20

Dr Sós István , nagyon jó orvos és gyakorlot ultrahangozó(napiszinten többet csinál )

 

 



#9 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 28. - 18:18

Cav, ok, de ezt hogy kell? Mármint címet módosítani.

 

Szólsz pl. nekem. ;)



#10 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 29. - 8:06

Köszi Cav, ez tényleg jobban hangzik. :ang:

A dokinkban teljesen megbízom, örülök, hogy ő van kéznél.

Z jól van, így, hogy nem lovagolom, elég nyugisan viselkedik, néha rákezdi a höhögést, de ha rászólok, akkor abbahagyja, elfordul. A munka, a vele járó jövés-menés váltja ki nála az extrém csődörösködést, olyankor kicsit nehéz kezelni. Emiatt sem lovagolom, illetve azért sem, mert többek közt a zabvásárláson tudok spórolni, szóval a következő időszakban csak mutatóba kap abrakot. A harmadik ok, hogy sógornőmnél a mozgástól (vesekövet diagnosztizáltak, és ugráltatták) kiszakadt a tumor, az állatorvos szerint ilyen lónál nem fordulhat elő, de én fosok mindentől, úgyhogy kis csendes terepen kívül más nem jöhet szóba.



#11 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 29. - 10:07

Kérdezték mások, minek foglalkozom más lovával, majd megoldja...

Eszembe jutott közben, volt az a Madeirás kőr. Én nem voltam benne, nagyjából akkor kezdtem fórumozni, de valami olyasmi volt, mint egy pénzgyűjtő alapítvány, ha valakinek gyors segélyre volt szüksége, segítettek.

Mivel én sem tartozom a gazdagabbak közé, állandó félelmem, mi lenne velünk, ha valamelyik lovamnak nagy műtétre lenne szüksége?

Szerencsémre vannak jó barátaim, akik - remélem - segítenének, de mégis nehéz kérni, én sem szeretek kunyerálni...

Szóval jó lenne egy ilyen Alap. Nem tudom, hogy működött a régi, persze a szervezése, vezetése is plusz munka. De nem lehetne... ?



#12 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 29. - 10:19

Na jó, Maderon, most kaptam az infót, de már javítani nem tudom. :D



#13 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 29. - 12:20

Régen több esetben előfordult hogy a Maderon kör adott kölcsön (kamatmentesen teljesíthető részletekre) legutóbb Omár szemműtétjére, ha jól emlékszem, legalábbis nekem arról van tudomásom. Szintén több esetben szervezett lovas bolhapiacot gyógykezelésekre, szerintem érdemes gondolat lehet ez is. Pár lovaskönyv, felszerelés, felajánlás a fórumosoktól (de volt már dzsem és zakuszka is kikiáltva bolhapiacon). Utóbbihoz ha kiderül a mikor, nagyon szivesen ajánlok fel 1-2 lovaskönyvet illetve mindenki szét tud nézni a nem használatos felszerelések terén, hátha másnak éppen arra fáj a foga és mind a ketten jótékonykodtak :)

Nem rossz gondolat egy közös alap, de nem olyan egyszerű azt létrehozni és életben is tartani.

 


Edited by chyki, 2014 július 29. - 12:26.


#14 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 29. - 12:36

Kérdezték mások, minek foglalkozom más lovával, majd megoldja...

 

A másoknak is van némi igazuk. Senkinek nem tartanak pisztolyt a fejéhez, hogy feltétlen tartson lovat, akinek tartósan nehézséget okoz a lova megtartása, az gondolkodjon el.

Ugyanakkor előfordulhatnak váratlan események (leég a kazal, baleset, betegség), amikor egy gyors segítség átlendítheti a lótartót az átmeneti nehézségen.

Én is fel voltam készülve arra, hogy a lovamnak eü bajai támadhatnak, és a kezelés sokba kerülhet, de ez a félmillió Ft azért sokkolt, és talán azért, mert ezt nem tudom előteremteni, még nem váltam teljesen méltatlanná a lovamhoz.

Ahogy azt korábban írtam, a két műtéti technika közül az egyszerűbbik árát a kiadások áttervezésével, nyeregeladással, szülői kölcsönnel ki tudom gazdálkodni. A másik eshetőségnél sajnos azt sem láttam, hogy a kölcsönt belátható időn belül miből fizetném vissza.

Az fészbuk oldalt nem nyitottam volna meg, ha nem jelzik többen, hogy szeretnének segíteni.

Azt már csak itt magunk között írom meg:  az elmúlt 5-6 évben (mióta Debrecenbe költöztünk) egyre többen hordták ki hozzánk a gyerekeiket lovaglásra, lovacskázásra, soha senkitől nem kértem semmit cserébe, hiszen mi nem vagyunk lovarda. Néha már terhes volt, amikor egymás után három turnussal mentünk ki erdei sétalovaglásra, és Zengő, aki temperamentumát, méretét, mozgását tekintve nem éppen gyerekló, mindig nagy óvatossággal, porban húzott lábakkal, megváltozott tudatállapotban hordozta hátán a kicsiket.

Reméltem, hogy talán ezek a családok úgy érzik, tartoznak valamivel a lónak, vagy legalábbis szeretnének kijönni hozzá a jövőben is, és besegítenek a bajban.

A szállítást is egy ilyen kislány szülei ajánlották fel.


Edited by ori, 2014 július 29. - 12:37.

  • Minó kedvelte

#15 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 29. - 12:46

A Maderont nem tudom, hogy működött, de az ilyesmihez nagyon átlátható működés és megbízható emberek kellenek, mert ha megrendül a bizalom, akkor bukó a dolog.

Nyitottam külön alszámlát ennek az ügynek, és ha esetleg úgy alakul, hogy nem lesz szükségem a felajánlott pénzre, mert mégsem vágják végig hosszában a lovat, akkor majd eldöntitek, hogy utaljam vissza, vagy legyen belőle alap (én annak a kezelésére nem vállalkozom).

 



#16 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 29. - 14:31

Akkor talán épp itt az ideje, hogy megoszd a számlaszámot :)

 

Elvi szinten jó ötlet a közös pénzalap, de a Maderon se véletlenül szűnt meg. Chykinek igaza van, nem egyszerű egy olyat működtetni, én pl. nem szívesen vállalnám, nem csodálom, hogy ori se.


  • Ernest kedvelte

#17 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 29. - 14:47

Őri Nóra

10404522-71484856-56491024

Igyekszem majd híven beszámolni a bevétel-kiadás oldalról.

Azt őszintén megírom, hogy egy dologról nem mondtam le, ami ilyen helyzetben talán nélkülözhető luxusnak is mondható, a csikó kiképzését elkezdtük, és azt, hogy hetente egyszer szakember irányításával dolgozzunk, nem hagynám el, mert nem akarok teljesen segítség nélkül maszekolni, sem egyik napról a másikra leállni egy szépen haladó folyamattal.

Még egyszer köszönök mindent, nem csak az anyagiakat, hanem a sok jó szót, információkat, tanácsot.

Majd ha  Emese kitalál hozzánk a fényképezővel, akkor teszek fel bazárt is.

(Ő most költözött, szóval kissé elfoglalt...)

Mellékszál, de az egyik kutyám egyik heréjén is gyanús dudor nőtt, csak azért nem akadtam ki rajta teljesen, mert jövő hónapban amúgy is nyiszáltatni akartuk, ezt most előrehozzuk - tudjátok hogy van ez állattartó helyen, sokszor jön sorozatban a baj. :unsure: De erre félretettem a pénzt, szóval a golyszlik mennek.

* Felpörgettem az alvó fórumot

** Bocs, hogy szófosásom van, de csak imitálom itt a munkát, nem tudok semmi másra rákoncentrálni.

 

 


Edited by ori, 2014 július 29. - 14:52.

  • messi kedvelte

#18 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 29. - 16:02

Teljesen érthető a lelkiállapotod, akinek volt már beteg lova/gyereke/kutyája, az megérti :) Amíg a munkahelyed is toleráns, nincs baj. Legalább megmutatkozik, hogy vannak még lovasok a fórumon :)

 

Nem tudom, más hogy van vele, de nem hiszem, hogy azt várjuk tőled, hogy akkor most teljesen kiforgasd magad mindenedből és az unokáidat is elzálogosítsd. És nem gondoljuk, hogy az általunk utalt pénzből mész majd nyáron a Bahamákra. Oké, az alap, hogy ilyenkor az ember mindent megtesz, hogy pénzhez jusson, de aki segít, az szerintem azért is teszi, hogy ne kelljen vállalhatatlan kompromisszumokat kötnöd a lehetetlenen túl.

 

Többségünk nem tud nagy összeggel hozzájárulni Zengő gyógyulásához, de amit adni tudunk, azt azért adjuk, mert bízunk abban, hogy jól fogod elkölteni :)

 

Ne stresszeld magad a szükségesnál jobban ;)



#19 endy.papa

endy.papa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 751 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 29. - 16:26

Egy duci lóra való nyerget tudok felajánlani.

A vételárat egyenesen a számlára lehetne utalni.

Ár, a helyzetre való tekintettel, amennyit a vevő hajlandó adni érte.


Edited by endy.papa, 2014 július 29. - 16:27.


#20 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 29. - 21:31

Van egy pár könyvem amit a legtöbbet felajánló vihet. Postázom a kért cimre, az összeget pedig Orinak kellene küldeni. 

 

Két kötet Lovastúravezető-várományosoknak ajánlott illetve akit esetleg érdekel, a Lovaslexikon kezdők, gyerkőcök tuti ajándéka, a Jól képzett lovas pedig hasznos kötet lehet bárkinek... 

 

Attached File  10568697_10202486674428751_452689584_n.jpg   45,5KB   1 downloadsAttached File  10569164_10202486674868762_712472784_n.jpg   57,96KB   0 downloadsAttached File  10574740_10202486674708758_382971359_n.jpg   57,26KB   0 downloadsAttached File  10585263_10202486674548754_328207494_n.jpg   49,81KB   0 downloads

 

 

 

A Maderon hivatalos lett, bejegyzett szervezet, nem nagyon aktivak, de legjobb tudomásom szerint működnek. :)

 

 

 

 

 


Edited by chyki, 2014 július 29. - 21:43.


#21 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 29. - 21:49

Régen több esetben előfordult hogy a Maderon kör adott kölcsön (kamatmentesen teljesíthető részletekre) legutóbb Omár szemműtétjére, ha jól emlékszem, legalábbis nekem arról van tudomásom. Szintén több esetben szervezett lovas bolhapiacot gyógykezelésekre, szerintem érdemes gondolat lehet ez is. Pár lovaskönyv, felszerelés, felajánlás a fórumosoktól (de volt már dzsem és zakuszka is kikiáltva bolhapiacon). Utóbbihoz ha kiderül a mikor, nagyon szivesen ajánlok fel 1-2 lovaskönyvet illetve mindenki szét tud nézni a nem használatos felszerelések terén, hátha másnak éppen arra fáj a foga és mind a ketten jótékonykodtak :)

Nem rossz gondolat egy közös alap, de nem olyan egyszerű azt létrehozni és életben is tartani.

Az a dzsem, hát az páratlan volt...



#22 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 30. - 6:59

Ó, ori, basszus, most olvasom, hogy mi a helyzet! :( Nagyon sajnálom!
Drukkolok, remélem, nemsokára csak egy rossz emlék marad ez az időszak.
(a félmillió sajnos nem túlzás, tavaly 600ezret mondtak a nagy hasi műtétre Üllőn. De bízzunk benne, hogy a másik verzió alkalmazható lesz! )

#23 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 30. - 7:04

* Felpörgettem az alvó fórumot
.

Jobb lett volna a túrázós történeteidet olvasni...

#24 Pipsy

Pipsy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 301 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 30. - 11:10

Pár apróbb dolgot fel tudok dobni én is. Zabla, nyeregalátét.

Sajnos limitáltak a lehetőségeim...



#25 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 31. - 7:13

Tegnap otthon maradtam inkább, villanypásztort építettem, meg a lovakat tutujgattam. Znek jót tett az, hogy kivettem a munkából és nem kap abrakot, így elég nyugisan elvan, alig lehet észrevenni az állapotát. Néha diszkréten höhög, de most már ha rászólok, leáll, elfordul, szóval tanulja, hogy kell együtt élni az álcsődörségével. 

Többségünk nem tud nagy összeggel hozzájárulni Zengő gyógyulásához

 

Tudom, hogy itt szinte mindenki lovat és egyéb állatokat tart, van aki gazdálkodik - azt is tudom, hogy ilyen életmód mellett

nincs olyan, hogy felesleg pénz. Éppen ezért nagyon szép tőletek, hogy így mellénk álltatok. Mindenkinek köszönöm a felajánlást.

Még egy harmadik dokival is konzultáltam, ő már nyugdíjas, de vannak üllői kapcsolatai. Sajnos úgy néz ki, hogy senki nem fogja vállalni a laparoszkópiát, szóval fel kell majd vágni, ami az árától eltekintve is félelmetesebb, én nagyon tartok ettől a műtéttől.

A nyeregről még mindig nincs fotó, legfeljebb lovon, lovas alatt, de a csizmákat hamarosan feltolom ide. A könyveim azok nem lovas könyvek, hanem olyan antik ritkaságok, amiket örököltem, esetleg ha van ismerősötök, aki ilyeneket gyűjt, írjatok!



#26 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 31. - 8:17

Ez a szabdalás nem jó hír, de megfelelő kezekben így sem lesz baj. Ez legalább tervezett műtét, nem úgy, mint egy kólikánál. Az ára, hát az tényleg gáz :(

Túl nagy a tumor, azért nem vállalják a laporoszkópiát? Mindenképp Üllőre akarod vinni?



#27 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 31. - 8:25

Jobb lett volna a túrázós történeteidet olvasni...

 

Most már csak azért is befejezem a tavalyit.

Addig is egy sztori: egyik kollégámnak 2 lánya van, a nagyobbik (Fruzsi 11 éves) lovagol Sárrétudvariban, a kisebbik (Panni, 9 éves) pedig izomsorvadással küzd, régebben még járt lovasterápiára, de most már annyit romlott az állapota, hogy nem tudja magát megtartani egyenesen. Na, kolléga megkérdezte, hoyg eljöhetnének-e hozzánk, és hogy meg lehetne-e oldani azt, hogy Panni is lóhátra kerüljön.

Elvállaltam, aztán elkezdtem agyalni, hogy legyen, nincs olyan nyergem, amibe ketten beleférünk, végül kölcsönkértem egy falmászós beülőt, hogy abba ültetem Pannit, és magamhoz rögzítem. Nagyon fostam a dologtól, meg fel is kavart az egész, mert egy ilyen betegségben szenvedő gyereknél nincs tragikusabb dolog a világon.

Rövidre fogva, a lovaglás remekül sikerült, Z nagyon óvakodva mozgott alattunk (Emese vezette, én meg két kézzel fogtam a kislányt), nyereg nélkül ülltünk csak jól kipárnázós alátéteken, mert Pannika ugye cseppet sincs kibélelve alul.

Kisétáltunk a tóig, ott levették Pannit, kerültünk egyet a Lindán lovagoló Fruzsival (aki a sárréti lovarda nagy dicsőségére remekül boldogult), aztán visszafelé ismét felvettem Pannit, és besétáltunk. Elég megható volt, mert Panni láthatóan élvezte, hogy a tesójával együtt lovagol (amúgy érthetően nem sok közös programjuk van).

Panni a héten értesült Z betegségéről, és felajánlotta, hogy a zsebpénzéből támogatná a műtétet. :ang:



#28 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 31. - 8:51

Amíg a munkahelyed is toleráns, nincs baj.

 

Ja, azt talán nem írtam, de szeptembertől máshol dolgozom, szóval itt már csak átadom, amit átlehet, de nagyon hátbavágni nem tudnak, ha a neten lógok. Mondjuk emiatt is szeretném még aug-ban a műtétet, mert az új helyen nem lenne szerencsés azzal nyitni, hogy 1 hétre eltűnök. Persze nem csak emiatt, a dokiktól elég eltérő véleményeket hallottam eddig arról, hogy mennyire progresszív ez a betegség, de nyilván minél hamarabb tűnik el, annál jobb.

Mindenképpen Üllőre viszem, mert a saját doki és a többiek, akikkel konzultáltam mind azt mondták, hogy máshol sokkal nagyobb a műtéti kockázat, szóval lehet, hogy valamivel olcsóbban megcsinálnák, de jó eséllyel ott maradna. nyilván a gyakorlat, tapasztalat sokat számít egy ilyen beavatkozásnál.

A daganat gyerekfej (csecsemőfej?) méretű, erre 1 doki azt mondta, hogy ő ilyet vett már ki laparoszkópiásan úgy, hogy kiszívta a közepét, és összeesett, de ez a doki jelenleg nem operál Üllőn. Akik szóba jöhetnek, azok nem vállalják így, csak középmetszéssel.



#29 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 31. - 9:04

 

Mindenképpen Üllőre viszem, mert a saját doki és a többiek, akikkel konzultáltam mind azt mondták, hogy máshol sokkal nagyobb a műtéti kockázat, szóval lehet, hogy valamivel olcsóbban megcsinálnák, de jó eséllyel ott maradna. nyilván a gyakorlat, tapasztalat sokat számít egy ilyen beavatkozásnál.

 

 

 

Nem arra gondoltam, hogy olcsóbb helyet keress, ez tényleg nem az, amin spórolni lehet. Üllőn kívül Dunaföldváron és Kaposváron is nagyon jó nagyállatklinika van, lovakra specializált állatorvosokkal, tőlünk kólikaműtét végeztek Dunaföldváron, lábműtétet Kaposváron, csak gondoltam, egy kérdést megér a dolog. De persze mindenképp az fontos, hogy olyan helyre vigyed, amiben maximálisan megbízol :)



#30 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 31. - 9:07

Köszi, nem hallottam még ezekről a helyekről. Kaposvár a nagyobb távolság miatt nem hiszem, hogy megérné, hacsak nem sokkal jobbak, a másikat megnézem.

Ha kicsit sikerül összerendeznem a gondolataimat, akkor felhívom Sós dokit, és minden megbeszélek vele. De jó, hogy sok helyrl kapok tanácsot, másodvéleményeket, mert így legalább van miről tárgyalni.



#31 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 31. - 9:11

Kaposvár tényleg nagyon messze van, oda akkor érdemes menni, ha ők esetleg vállalják a laporoszkópiát.

Hozzánk Hevesi Ákos jár, nagyon jó doki és nagyon rendes ember, egy telefont szerintem megér, az is lehet, hogy tud valami újat mondani

http://www.pannonlog...-atalanyellatas

 

ez pedig Dunaföldvár, Túri Árpád

http://hungaropet.com/turiallatkorhaz/

 

 


Edited by juice, 2014 július 31. - 9:12.


#32 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 31. - 9:17

 

Most már csak azért is befejezem a tavalyit.

 

Addig is egy sztori: egyik kollégámnak 2 lánya van, a nagyobbik (Fruzsi 11 éves) lovagol Sárrétudvariban, a kisebbik (Panni, 9 éves) pedig izomsorvadással küzd, régebben még járt lovasterápiára, de most már annyit romlott az állapota, hogy nem tudja magát megtartani egyenesen. Na, kolléga megkérdezte, hoyg eljöhetnének-e hozzánk, és hogy meg lehetne-e oldani azt, hogy Panni is lóhátra kerüljön.

Elvállaltam, aztán elkezdtem agyalni, hogy legyen, nincs olyan nyergem, amibe ketten beleférünk, végül kölcsönkértem egy falmászós beülőt, hogy abba ültetem Pannit, és magamhoz rögzítem. Nagyon fostam a dologtól, meg fel is kavart az egész, mert egy ilyen betegségben szenvedő gyereknél nincs tragikusabb dolog a világon.

Rövidre fogva, a lovaglás remekül sikerült, Z nagyon óvakodva mozgott alattunk (Emese vezette, én meg két kézzel fogtam a kislányt), nyereg nélkül ülltünk csak jól kipárnázós alátéteken, mert Pannika ugye cseppet sincs kibélelve alul.

Kisétáltunk a tóig, ott levették Pannit, kerültünk egyet a Lindán lovagoló Fruzsival (aki a sárréti lovarda nagy dicsőségére remekül boldogult), aztán visszafelé ismét felvettem Pannit, és besétáltunk. Elég megható volt, mert Panni láthatóan élvezte, hogy a tesójával együtt lovagol (amúgy érthetően nem sok közös programjuk van).

Panni a héten értesült Z betegségéről, és felajánlotta, hogy a zsebpénzéből támogatná a műtétet. :ang:

 

 

Aki ennyi jót adott másoknak, annak vissza kell ezt kapni az univerzumtól azzal, hogy minden rendben lesz  :)



#33 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 31. - 9:32

Mondjuk ez esetben én helyben visszakaptam, mert óriási élmény volt, meg utána is hallani, hogy milyen örömöt okoztunk, bár kicsit fel is kavart, nem lennék a szülők helyében.

De Z szegény ezeket nyilván nem fogja föl, csak hogy megint körbe kell csoszogni a környéket valaki lovagolni nem tudó alatt, szóval neki még bőven egyenlíthet az Univerzum. Félelmetes amúgy hogy átváltozik,ha gyerek ül rá, fej lóg, álmos tekintet, csoszogó járás, ügetni nem hajlandó akkor sem, ha egy bátrabb kislány szeretne.

Vagy pl. kezdőbb lovas lába vágtában kicsúszik a kengyelből, mire az én versenyszellemmel és erős ménesi ösztönnel (csak le ne szakadjunk, mert meghalunk) megvert lovam magától lelassít mögöttünk. Nem akartam elhinni, de megtörtént.

A túrás dolgainkat olvastátok, sose hagyott még cserben, pedig voltak húzós helyzetek.


  • melodia91 és Panka21 kedveli

#34 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 31. - 11:22

:ang:

 

Kis vágás kontra nagy vágás témakörhöz: ha egy csecsemőfejnyi tömör képletről beszélünk, az esélytelen hogy laparoszkópiával kijöjjön (feldarabolni nagyon nem illik, mert a daganat szóródását eredményezheti). Ha üreges a belseje, akkor lehet próbálkozni azzal, hogy a benne lévő folyadék leszívásával csökkentve a kiterjedését mégiscsak kiszedhető legyen. Az az ultrahangon kell, hogy látszódjék, hogy tömör-e vagy sem.



#35 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 31. - 11:28

Köszi Őz.

Beszéltem a saját dokival, amint lesz ideje, kijön még egyszer, és megnézi alaposabban.

Sajnos az első ultrahang előtt nem mértem fel jól a helyzetet, mármint hogy Z nem ácsorgott olyan megadóan, mint előtte mindig. Sokat mocorgott, így a méretet nem tudta annyira pontosan meghatározni a doki, bár nyilván a tapintás is segített.

Szóval most majd kicsit bebódítjuk, és úgy nézi meg, ez kell majd a műtéti technika meghatározásához. ha jól értettem, akkor határesetről van szó.



#36 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 31. - 12:23

ori! Magán megtelt?



#37 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 31. - 12:59

Robi, nem kaptál választ tőlem? Mert elvileg írtam, aztán töröltem, ahogy kérted. A számodat kiírtam, és majd hívlak, ha van valami (egyelőre még nem tartunk ott, hogy a fizetés részleteit tárgyaljuk).

 



#38 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 31. - 13:18

Azoknak, akik nagyon gyorsak voltak: megérkeztek az utalások, volt, aki itt nem ígért semmit, de elég nagyvonalúan utalt. Nem akarok a jövőben sem név szerint kiemelni senkit, mert tudom, hogy mindenki a lehetőségeihez mérten jótékonykodik, és a kisebb összegek mögött is ott  a lemondás (én már csak tudom).

Nem fogom elfelejteni, és ha minden jól alakul, valami fórumos bulit összehozunk, ahol mindenkinek a szemébe nézhetek.

Robi, lehet hogy tényleg van valami a levelesládámmal, nem jelezte pl. hogy újak jöttek (ezért reagáltam későn). MIndjárt takarítok.


Edited by ori, 2014 július 31. - 13:19.


#39 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 augusztus 1. - 11:04

Jó hétvégét mindenkinek, hétfőre jönnek a képek a cuccokról (Emese végre kidobozolt az új helyen, és el tud jönni fotózni). Ha a doki is kijön ultrahangozni, akkor megírom majd az eredményt. talán még fotó is lesz, ha ki tudja merevíteni a képet a doki.

Köszönöm a támogatás bármilyen formáját, ezen a héten semmi értékelhetőt nem nyújtottam a munkahelyemen (úgyis itthagyom, haha), csak itt és a face-en lógtam, és olvastam, amit írtatok, nagyon bátorító volt. :ang:



#40 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2014 augusztus 2. - 19:30

A műtét költségeinek előteremtéséhez eladóvá vált ez a megkímélt állapotú bock nyereg:

https://www.facebook...45444924&type=1