Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Welsh póni


  • Please log in to reply
95 válasz a témához

#1 Pierrot

Pierrot

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 563 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 28. - 13:06

Szisztok! Úgy láttam hogy errõl a fajtáról még nincs téma indítva,úgyhogy én megteszem..Nekem 9évig volt egy Welsh Bpónim Pierrot...imádom ezt a fajtát.:)

#2 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 30. - 7:40

Nekem most van egy: RobiPosted Image

#3 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 30. - 7:45

Robi!Ennél azért nagyobb képet tegyél be, mert pl. nekem nincs nagyítóm. :D

#4 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 30. - 8:36

Talán így már látható hatalmas mérete.Posted Imagehttp://img.tar.hu/ft...e2/15172110.jpghttp://img.tar.hu/ft...e2/15172233.jpg

#5 Keszter

Keszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 596 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 30. - 11:30

Nálunk van nagyon jó Welsh B fedezõmén, Õszapó, aki amellett, hogy fedez, teljesen normális, gyerekek lovagolják és versenyeznek vele, egyszóval mindenki kedvence. Okos, szép, ügyes :kir:

Edited by Keszter, 2005 augusztus 30. - 11:30.


#6 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 30. - 11:38

2-3 welsh van az OMÉKon most.

#7 Pierrot

Pierrot

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 563 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 30. - 14:49

És mesélj Robi!! Milyen rosszaságokat csinált már..mert Pierrot képes volt kinyitni a boxajtót,a csapot...és ha kiszökött akkor fel-alá rohangált az istállóban,hergelte a többi lovat. Apple szokott róla fényképeket csinálni! Biztos láttatok már róla képeket!:)

#8 Málna

Málna

    Csikó

  • Fórumtag
  • 571 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 30. - 16:10

Hát igen... a lovardában nagyon sok mindenki kedvence Pierrot! :ang: és az enyém is!

#9 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 31. - 9:08

A box ajtót még nem nyitotta ki, de nagy szabaduló mûvész. A szimpla karabíner nem akadály, ha kettõvel van kikötve, akkor a kötõféktõl válik meg. A többieket nem hergeli, de nem hagyja magát. Paripa létére vannak mén megnyilvánulásai.Tõle több ló is fél. Étvágya kifogástalan, életében talán csak egyszer eszik, folyamatosan, akár ügetés közben is.Terepen hajtani nem kell, visszafogni sem egyszerû. A szokványos délutáni távokon (12-16 km) gyors és kitartó. Ha akar, nagyon gyorsan tud fordulni. A lassú menet Neki nagyon nehéz (és gondolom unalmas is). A lovardai munkát nem nagyon szereti, pláne estefelé, mikor a többiek már a zabocska közelébe kerülnek.

#10 Pierrot

Pierrot

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 563 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 2. - 18:24

Pircsi! A két Pierrot!! :kir:

#11 Pierrot

Pierrot

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 563 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 12. - 19:53

Hát helló! Ki is ürült a topicom! Várom a beszámolókat a csibész kis Welsh pónikról..én lehet hogy holnap megyek ki Gödöllõre..és lehet hogy Pircsithetek majd..csinálok majd képeket is róla...Na jóéjt!!!

#12 Guest_Róbert_*

Guest_Róbert_*
  • Guests

Közzétéve 2005 szeptember 13. - 6:25

van ismerõsömnek 2 Wels kancája. Dehogy az egyik milyen bolond. Harap konyít! Amúgy az másfél éves

#13 Pierrot

Pierrot

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 563 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 14. - 18:18

Itt van még két kép az én gyönyörû Pircsimrõl...PIERROTPIRCSI

#14 Málna

Málna

    Csikó

  • Fórumtag
  • 571 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 17. - 10:33

Na hogy mostmár megtanultam feltölteni képeket meg is teszem!Pierrot-ról

#15 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 17. - 10:44

Akkor most sötétítsetek fel!Melyik az "A" és melyik a "B" tipusú póni?Én eddig úgy tudtam,hogy az "A" a pici póni. :rolleyes:

Edited by hihi, 2005 szeptember 17. - 10:45.


#16 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 19. - 8:04

Az én ismereteim szerint:Welsh A: 121 cm marmagasságig, ez az "igazi póni", alkatra isWelsh B: arabbal keresztezve tenyésztették ki, az A-nál magasabb (Robika szalaggal 132), alkatra lóWelsh C: COB, vaskosabb felépítésûWelsh D: sportpóni, a legmagasabb, gyerekek sportszerû lovaglásához kialakítottFejbõl csak ennyit.

#17 Pierrot

Pierrot

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 563 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 23. - 18:39

Hát én nem is tudom..Pircsi egy combon sütött Welsh B és 149marmagas..elvileg.. :rolleyes:

#18 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 26. - 10:45

Ezeket az adatokat a Lótenyésztõk kézikönyvébõl vettem emlékezetbõl, remélem elég pontosan.Akkor lehet, hogy Pircsike nem B hanem D sport póni?Vagy több az arab õs benne?

#19 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 26. - 16:38

Nehogy megálljon ez a topic! Írok pár sort én is. Szerintem a poni D tipusú, de ez már a kisló kategóriába is belelóg, sõt arabban sem kicsi a 149 cm.Nekem is van egy B-s pónim 129 cm magas nagyon jó kis ló, türelmes jóindulatú, de nagyon szivós, kemény kis ló. Hihetelenül birja a terepet, büszke ló. Van egy csikója 15 hónapos Twan apaságú, a szeme sem áll jól, vagy cirkuszban vagy a verseny pályán végzi. Okos kiváncsi és szemtelen, nagy szabaduló mûvész, vágtában megy át a villanypásztor között, lábát felkapja fejét lehajtja és huss kint van. Rettentõ pofátlan, a vezérkancával iszik, beleeszik a másik kajájába, amikor a nagy ló (162 cm bottal) eszik és lehajtja a vödörbe a fejét akkor a pónicsikó meghúzza a fülét. Amikor egy nagy ló rásunyit akkor vissza sunyit és ha meleg helyzet egy szemvillantás alatt kereket old. Mire egy nagyobb ló lépne egyet Õ már meg is kerülte és a másik oldalon nézelõdik mintha mi sem történt volna. Következõre töltök fel róluk egykét képet is. Üdv: éljenek a pónik!!!

#20 Pierrot

Pierrot

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 563 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 11. - 13:05

ÉDDDIII!!!:)

#21 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 13. - 10:28

Következõre töltök fel róluk egykét képet is. Üdv: éljenek a pónik!!!

Hozzászólás megtekintése

Hol vannak már azok a képek?

#22 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 20. - 9:53

Ma találtam: Welsh póni

#23 hevonen

hevonen

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 25 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 6. - 13:18

Sziasztok! Én nagyon szeretnék egy welsh pónit! De nem nagyon tudom hogy lovagolhatnék-e én is rajta vagy csak a hugim! Én 59 kiló vagyok, és nem tom hogy elbírna-e! :hupp: Segítsetek! na meg még azt szeretném kérdezni, hgoy árban hogy vannak ezek a kis jószágok? És még azt hallottam ha abrakot is kapnak akkor könnyen elhíznak, ezért elég a széna. Ez igaz?És még minden érdekel ami velük kapcsolatos!Amúgy élõben még sosem láttam..

#24 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 7. - 10:45

Én 55-56 kg vagyok, felszerelve 60. Rendszeresen ülök Robin (lovaglás talán pár év múlva lesz ebbõl az ülésbõl). Lépés, ügetés, vágta megy, van rendes lendülete. A mehetnékjével terepen nincs gond. A leghosszabb délután kb. 20 km, egyben vágta 8 km volt. Még sosem láttam igazán fáradtnak. Akarat van Benne. Most az új õszi kabátjában hamar megizzad és nehezen szárad. Esti menetek után már 40-45 perc séta. Az általa megszokottnál nagyobb súlyhoz szoktatni kell!A pónik és származékaik a tápanyagot jól hasznosítják. Robi még jó étvágyú is. Hajlamosak a belsõ elzsírosodásra is, pláne, ha a kaja nem áll egyensúlyban a mozgáshiánnyal. A ló egészségét és életét is veszélyezteti az elhízás. Nyári szezonban munka nélkül abrak nem szükséges (Õk errõl nem így vélekednek!).Hidegben, rideg tartásnál már kell az abrak (nem búza és kukorica), de kevesebb, mint amit szívünk szerint adnánk Neki. Széna korlátlanul lehet elõtte (ha nem versenyzik és a pocak túlsúlya nem gond), lucerna csak csemegének, kis abrak, répa, alma és legelõ, mint minden lónak. Én cukrot, süteményt, stb... még nasinak sem adok Neki.Fontos a rendszeres mozgás. Fogyasztani nem a hirtelen, rövid idejû erõs igénybevétellel lehet.

#25 hevonen

hevonen

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 25 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 7. - 20:06

Köszönöm szépen a segítséged! Nem hiszem hogy túl tehelném, ha valóban megengedhetném magamnak hogy vegyek egyet. Egyébként pont tarkát szeretnék a legjobban :) , persze nem a színe dönt.Meséljetek még póni-tartók! Olyan jó hallgatni!!! És képeket is!!

#26 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 12. - 10:53

Posted ImageRobi munkába menet ösvénykarbantartást végez.

#27 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 18. - 14:01

IsmerkedésMy WebpageMy Webpage

#28 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 20. - 11:37

Na akkor már én is beteszem ide Tinát. Kicsit hasonlít Robira. :)Õ nem welsh, hanem csak welsh típusú. (Mert ahogy olvastam, a welsh pónik igazából nem lehetnek tarkák..., ezért amelyik tarka, az "csak" welsh típusú.)Tina származását homály övezi. Illetve megkérdeztem egy lányzót, aki régen lovagolta. Õ tisztán állította, hogy Tina anyja egy vérmes arab telivér kanca volt. Namost Tina tulajdonosa (aki egyben tenyésztõje), meg úgy emlékszik, hogy az anyja welsh póni volt (rendesen lesütve meg minden), az apja meg egy olyan szimpla póni... De mikor említettem az arab kancát, akkor arra azt mondta, hogy "ja, az is lehet, már nem emlékszek"... :rolleyes: 16 év alatt (merthogy ennyi idõs) úgy tûnik el lehet felejteni egy ló származását... :eek: Szóval lehet ez is az is.Külleme alapján egy kicsinyített arab (135 cm bottal a marmagassága), természete alapján nagyon arab (robbanékony, pörgõs, intelligens, szívós...)Szóval aki még nem ismeri:TinaGyerekek alatt teljesen nyugis, amúgy meg sokszor rakoncátlankodik és menne mint a veszedelem. :)

#29 hevonen

hevonen

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 25 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 21. - 21:08

Húúú gyönyörûek ezek a pónik.... Robi egyenesen az álmom... :huh: Mennyi idõs? Ha lehet kérek még képet róla!!! Ja és ha eladó lesz nekem szólj elõször.... prsze ez nem igéret, de nem is fenyegetés.. :gm:

#30 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 23. - 11:49

Mit eszel?Én is egy falatot...Ebben is van ehetõ!Ha kiszedem, ehetem.Mit kukucskálsz? Állítólag nem vagyok anorexiás.

#31 Guest_Róbert_*

Guest_Róbert_*
  • Guests

Közzétéve 2006 február 2. - 10:09

Barátomnak van két pónija. Anyjuk Hucul apjuk Welsh. A versenyeken Wels B-nek mondjákSabrina és VilmosSabrina

Edited by Róbert, 2006 február 2. - 10:15.


#32 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 9. - 14:19

Kedves Robi és Róbert, nagyon jók a képek! :yeah:

#33 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 9. - 20:48

Tényleg jók!Robi!Mekkora a welshed?

#34 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 10. - 8:45

130 körül van. A téli kabát nagyobbnak mutatja. De jó jel: elkezdett vetkõzni!

#35 Guest_Róbert_*

Guest_Róbert_*
  • Guests

Közzétéve 2006 február 14. - 14:01

Barátomnál is elkeztek vedleni. Pár csomót le is nyeltem :)

#36 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 7. - 19:58

Kérdésem van! Valahol azt olvastam, hogy a hivatalos fajtastandard szerint welsh póni nem lehet tarka, és ha egy csikó mégis tarkának születik, nem kaphat törzskönyvet. Viszont egy csomó hirdetésben kínálnak eladásra tarka welsheket. Most akkor melyik az igaz?

#37 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 7. - 20:47

Gondolom a hivatalos leírás. A tarka az már csak welsh típusú, de nem welsh fajtájú. ;)

#38 Guest_Róbert_*

Guest_Róbert_*
  • Guests

Közzétéve 2006 május 1. - 19:25

A versenyeken a tarka póni az sportpóni. Akármennyire is Wels. Külön kapnak sportlóiszámot.

#39 Guest_KisKriszti_*

Guest_KisKriszti_*
  • Guests

Közzétéve 2006 július 24. - 9:27

Nekem is van egy welsh-shetland félvér pónim, Hajnalka. Õ is szabadulómûvész, néha még az utcára is kiszökött, sõt a mûhelyajtót is ki tudta nyitni, pedig azt csak kulccsal lehet. Nagyon falánk, ez meg is látszik rajta! :) Bátor, más lóval nagyon agresszív, nem tudom miért, viszont a gyerekeket nagyon szereti, nekik mindent elvisel...

#40 Zsófi2

Zsófi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 367 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 7. - 10:30

Sziasztok!Akit érdekel esetleg:Kis súlyom adta elõnyöket kihasználva(47 kg) vállalom pónik, kis lovak belovaglását, vagy átlovaglását.06-20-970-6383Üdv:Zsófi