Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Debrecen és környéke 2.


  • Please log in to reply
812 válasz a témához

#161 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 4. - 7:16

Húúúú, Qkesz, hogy mennyire bõbeszédû mostanság! Alig gyõzõm olvasni :D :D Pusi! Gratulálok a versenyetekhez, ha legközelebb szólsz, szívesen mennék nézõnek, mint a REV-edre :)

#162 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 5. - 11:12

Pedig Qkesz is debreceni lovas lett, egy igen csecse kis sárgát lovagolgat Mikepércs és a Vekeri között.
Pusi, köszi a beszámolót, és várjuk a további híreket!
Monty, a képekbõl ítélve Xirénékhez költöztetek, úgyhogy várom a közös lovaglásokat!
Rugósékat is ellovagolnak mögöttünk minden hétvégén, vasárnap éppen lenyergelés közben láttam meg õket, ha 10 perccel hamarabb jönnek, akkor el is kísértem volna a csapatot valameddig.
Na, az ígért beszámoló elsõ fejezete:
Elsõ nap Shábáékhoz lovagoltunk át, a táv kb. 55 km. Induláskor több mint egy órán át pakoltam a lóra a túrafelszerelést – ez az utolsó napokban már csak fél órát vett igénybe a gyakorlásnak köszönhetõen. Mivel kísérõkocsival nem számoltam, 3-4 napi abrakot, a saját cuccaimat (erõsen redukált igényekkel), hálózsákot vittem a lovon, így nézett ki teljes menetszerkóban. Az induláskor Zengõrõl készített képekbe viszont valaki mindig belelógott. :gm: A málha jól vizsgázott, nem lötyögött, nem mozdult el még vágta közben sem, egyedül a hálózsákkal voltak gondjaim, túl vastag, túl nagy gurigába tekerhetõ, így nem fér be a hátsó kápa alá, megaztán csepp lovamra :gm: földrõl nem tudtam rendesen felkötni, általában felszállás után rögzítettem véglegesen.

Zengõ simán eljött otthonról, nekem viszont az elsõ órában szemembe csapódott egy ág, ki kellett vennem a lencsét, így fél szememre megvakulva navigáltam – el is tévedtem a Vekeri után. Kb. fél óráig bolyongtunk, amíg nem találkoztunk egy kocogó sráccal, aki elvezett minket a Rókás tóhoz. A srác elég sportos volt, és ahogy ott futott elõttem a sztreccsnaciban, már nem is bántam annyira az eltévedést. :kir:

Bagos elõtt Zengõben feltörtek az anyai érzések, és onnantól kezdve egész nap a csikót kereste minden faluban és tanyaudvaron. Bagos lakossága elõbújt a kerítések mögül harsány nyerítése hallatán :D , és többen féltették testi épségemet is. Szerencsére odáig nem fajult a dolog, hogy lovaglási gondjaim legyenek, de megállni pihenés, legelés céljából nem tudtunk, és egy idõ után már untam a hangeffekteket. :rolleyes: Derecskére pillanatok alatt átértünk, ott Zengõ még a tükörképének is nyerített, aztán egy hosszú, monoton szakasz következett a Só út mellett a Keleti fõcsatorna felé.

Innentõl elhagytuk a jó homokos utakat, és Zengõ patája lassan, de biztosan elkezdett amortizálódni. Nem vasaltattam meg, mert elõbb össze akartam szokatni a karcagi lovakkal (ha rúgnak, azt mezítláb tegyék), de õszintén szólva már nagyon elfelejtettem, mennyire mások a viszonyok a sziken, a betonkemény, zúzottkõvel tarkított utakon :eek:

Shába közben elindult elénk Csárdással, és ahogy átkeltünk a Keleti hídján, telefonon keresztül próbáltuk belõni egymást, Shába látott is mozogni egy nagy sárga foltot a távolban, én fél szemmel nem észleltem az aprócska Csárdást, de Zengõ viselkedésébõl már tudtam, hogy a közelben vannak, majd nagy trombitálás közepette meg is érkeztek. Az utolsó pár km-t együtt tettük meg, ami Zengõt megnyugtatta, Csárdást pedig kimerítette - mint utólag kiderült. 4 óra körül parkoltam be Zengõt Délceg mellé, akit teljesen feldobott a tény, hogy végre õ is elnyomhat valakit. :dev: S lõn este, s lõn reggel, második nap.

#163 rugósbicska

rugósbicska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.695 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 5. - 12:31

Vadul integettunk feletek, megallni nem alltunk meg, uj hazirend lepett eletbe a "nyitvatartast" illetoleg, ugyhogy siettunk haza :gm:

#164 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 5. - 13:55

Nyitvatartás, hû de kemény :eek: , az integetést nem láttam, mert Zengõ, akit a lenyergeléshez nem kötöttem ki, mindenáron ki akart fordulni felétek. :rolleyes: Azért azt látom, lépésben még mindig haladtok rendesen. :dev: Képzeld túrán, amikor egyedül mentünk, Zengõ is úgy húzott lépésben, hogy az megfelelt egy lassabb ügetésnek, csak pislogtam, bezzeg ha másokkal megyünk, egybõl beáll hátra vánszorogni. :( Azért is haladunk gyorsabban egyedül, mert olyankor állandóan az jár a fejében, hogy érjünk már be oda, ahova tartunk, mert ott biztosan lesznek lovak. Legalábbis én ezt sejtem a nagy iparkodás mögött.

#165 rugósbicska

rugósbicska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.695 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 5. - 14:17

Haha, na igen. Azert mar sokat csillapodott az iszkiri, miota tisztaztak az eroviszonyokat egymas kozott Becsevel, ha nagyon lassitani akarok csak besorolok moge, igy a kovetesi tavolsagra valo tekintettek tud o normalis lo tempojaban is haladni :D

#166 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 5. - 17:19

Második nap Karcagra lovagoltam át Shábától, kb. 45 km. Nem a legrövidebb úton mentem (a sínek mellett), hanem a legkedvesebben – a Farkassziget – Ágota – Zádor híd között elterülõ puszta a kedvenc terepem, tele emlékkel a mi kis ügyességi versenyünkrõl, Boti nevetésérõl és a kilátóban alvós nomád túrázásokról.

Zengõt nem nagyon törte meg Délceg éjszakai egrecírozása, frissen szelte a kilométereket a csatornaparton, ahol nemrégen még a Kazakhsztánba induló lovasokat kalauzoltuk holdfénynél. Jobbról feltûnt a valamikori Cukorgyár mementója, majd elfordultunk Ladány felé. A szántóföldek közötti kemény, köves földutakon haladva már csak Zengõ patája járt az eszemben, amirõl km-ként lerepedt egy-egy darab. Mivel amúgy menõkében volt, a talaj meg száraz, besoroltunk a kukorica közé, ott ügettünk szép csendesen. Ladányt a korábban biciklivel bejárt kis utcákon haladva hamar átszeltük, a túlsó végén kinéztem egy füves-fás területet, hogy ott majd delelünk, mindenki rágja, ami a kedvére való. Akkor jöttem rá, hogy milyen régen túráztam már úgy igazán – teljesen kiment a fejembõl, hogy kicsi lovam, ha egyszer elindulok vele, végig pörgi az utat. Az idilli képet, ahogy a ló békésen legel egy fához kötve, miközben gazdája nyugodtan horpaszt a fûben a mi esetünkben el lehet felejteni, fél perces pisiszünet a max, amit engedélyez, akkor is türelmetlenül kapál.

Riasztottam Lacit, aki elénk akart jönni Ágotáig, hogy hamarabb érkezünk a tervezettnél, majd elhagytuk a várost. A Farkasziget mellett haladva bringán feltûnt az igazgató, aki házigazdánk volt a régi túrák, versenyek alkalmával, intettem neki, visszaintett a meglepetés jele nélkül, pedig 3 éve látott utoljára, amikor átköltöztünk.

Az erdõtõl a Hortobágy-Berettyó felé fordulva kitárult elõttünk a szikpadkás puszta, Zengõ meglódult – majd meghökkent, õ is elszokott már az egyenetlen, hol zsombékokkal, hol széles repedésekkel tarkított talajfelszíntõl. Maradtunk a csendes ügetésnél, aztán megtaláltuk a hídhoz vezetõ utat, és mivel se közel-se távol nem volt senki, a ló meg tudta a dolgát, felakasztottam a szárat a nyereggombra, és szépen elszunyókáltam a nyeregben, nem éppen a Lovasakadémián tanított –ámde távlovasok által Sóskúton bemutatott - pozícióban lötyögve.

A hídnál már egyértelmû volt, hogy Zengõ emlékszik, bár új dolgokat is felfedeztünk – pl. komoly folytonossági hiányokat a faelemek között, aki arra jár, vigyázzon! (a fotó régen készült...)


Hortobágynak széles vizeeeeeeee, sáááááááárga lovam ne félj tõle......


A híd után felspanolta magát, mert õ már észlelete valami 6. érzékkel, amit én a vaksi szemmel nem – Laci érkezett vad vágtában Karcag irányából tüzes lova hátán. 3 év után ismét együtt lovagoltunk (bár a régi Sári emléke kísértett köztünk), és mivel ez az út már tényleg nem mezítlábas lovak számára való volt, sokat léptünk és beszélgettünk. A Zádor hídra azért vágtában kaptattunk fel, ahogy a betyárok örököseihez illik, ismét némileg meghatódva.

Aztán a régi útvonalon megkerültük a Nagykunság fõvárosát, a Zuglógerben éppen kutyakiállítás volt, így több ismerõs is üdvözölte Zengõt érkezése alkalmából, majd a kertek lopakodva beértünk a SZIM-be Endréékhez. Folyt köv.

#167 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 5. - 17:51

megintén.
a fotók nagy része archív, így a válogatás közben sok minden felkavarodott bennem.
Pl. az, hogy milyen szélsõségek között mozgott az én kis lovas életem a Zádor hídtól a pallagi versenyig, Mészáros kapitánytól Pistáig, vagy a képen különösen "jólfésült" Fintától (aki az egész túrát szõrén abszolválta) Puskás akadémikusig. Egyik közegbe sem tudtam teljesen beilleszkedni, csak lebegek a két világ között, ami részben jó, mert mindkettõbõl magamba szívhatom, ami érték, részben rossz, mert sehova sem tartozom igazán, és mindenhol kilógok a sorból. :rolleyes:
Az õszi "haláltúránkhoz" kontrasztnak pár fotó:
Hotel Ágota Puszta 5 csillag Hotel Ágota Puszta 3 csillag Esti furulyaszó Naplemente, a hotelt még nem találtuk meg, de ez nem befolyásolta a jó hangulatot (igaz, egy demizson is fel volt málházva :kir: )
Én és Zengõ még kezdõ túrázók voltunk ekkor.

Edited by ori, 2012 június 5. - 18:12.


#168 Becse

Becse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 5. - 19:04

Jó a történeteket olvasni Ori! Így illusztrálva képekkel meg egyenesen élvezetessé válik! Örülök, hogy megosztod velünk az élményeidet.

#169 Babszem

Babszem

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.972 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 5. - 22:28

Csatlakozom az elõttem szólókhoz. :ang: És hiányzik a lökedék.. :( :)

#170 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 6. - 7:29

Bab, tudom, miattad is raktam be... Este folytatom...

#171 kisbéri

kisbéri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 501 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 7. - 20:48

Na de melyik este ? :confused:

#172 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 8. - 18:14

Na de melyik este ? :confused:

Már leghamarabb csak hétfõ este, a tanyán nincs net :)

#173 Qkesz

Qkesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.535 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 8. - 19:35

;)

#174 Qkesz

Qkesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.535 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 10. - 6:56

Mióta itt Debrecen környékén (Mikepércsen) is botorkálok-poroszkálok manapság nincs sok idõm...tudjátok olyan vagyok mint az "öreg vadászpilóta" akinek az egyik karja rövidebb a másiknál és tele vagyok határidõs munkákkal. ;) Mindenféle városi rendezvényeken is pózolni kell, koszorúzgatni, smúzolni mindenféle "furi" történelmi ruhába burkolózott "civis" "botos" kiscsávó és menyecske jelenlétében. ;)

De, azért Orit és Zengõt elkísértem egy darabon a hazaérkezése elõtt, de errõl majd az Ori féle becszellerben gondolom úgy is lesz egy bekezdés, ha fejezet nem is! ;)

Emeset-t is megnéztem a versenyen igaz csak a bemelegítést a második versenyszámban amikor beszaladtam 1/2 órára Pallagra.

Na de mi van veletek csajok?
Monty, Bogár, Shába és Ika is el van tûnve! :kv: :cool:

Edited by Qkesz, 2012 június 10. - 6:59.


#175 Monty

Monty

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.470 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 10. - 8:43

Akkor a tegnapi fórum elõtti csinnadrattán te is ott voltál? :D Velem nem sok minden van, átköltöztünk kb 1 hónapja Xirénékhez, így újra a számomra legkedvesebb környéken vagyunk. De most 8-4-ig a tevában iratrendezõsdit játszok, utána még tanulnom is kell a vizsgákra, így kb heti 2x jutok ki. Mellettem Dóri is lovagolja Csongit és oktat is rajta, ezért szerencsére már olyan állapotban van, ahogy a Kartácson leraktam. Ha kicsit ritkul a program (max 19 nap) akkor végre lesz idõm terepre is menni, és az eddzéseket is újra el kéne kezdeni. Röviden ennyi. :)

#176 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 12. - 15:04

Na, folytatom.
Karcagon a túralovaknak lezártunk egy részt, elsõ nap Laci két sárgájával tettük itt össze Zengõt. Zengõ, akirõl otthon mindenki azt hiszi, hogy mekkora nagy domina :rolleyes: , abból kiindulva, hogy képes elnyomni a világ legnyámnyilább lovát, a karcagi kemény csapatban elég elveszettnek tûnt :eek: . A 3 éves Fannika is simán elzavarta a kajától, de aztán kedvességével, fuvolázásával, és némi nyakgörbítgetõs összeszagolgatással belopta magát a szívébe, másnap már együtt kajáltak :ang: . Második hullámban a Szimes lovakat engedtük be, ekkor a 3 sárga már szorosra zárva védte a területet, és Sárika még a pónit is megfutamította. Igaz, az egyik pejkó szájában láttam futólag Zengõ sörényébõl egy fürtöt, de aztán valamelyest lenyugodtak, és szín szerint csoportosultak.
Azt kellett tapasztalnom, hogy Zengõ az összeszokatás alatt többet fogyott, mint elõtte 100 km-en, így a patkolás után (részben biztonsági okokból is) átvittük a sárgákat a kutatóba, ahol rövid idõ alatt nagy hatékonysággal gazolták ki a parlagon heverõ kerteket (meg az enyémbõl az összes dísznövényt is kitiporták).
A patkolástól kicsit tartottam, mert Zengõt még sose vasalták melegen, és az elõttünk kezelésbe vett ló csak pipával az orrán viselte el a nem éppen jó illatú füstfelhõt. Szerencsére Zengõ jól tûrte.
A patkolás másnapján ki is mentem kipróbálni az új lábbeliket, érdekes volt 4 lábra vasalt lovon közlekedni, hallgatni a mindent lezúzó paták zaját a kemény talajon és az aszfalton, meg hogy nem kell ügyelni, kerülgetni minden gyanúsabb felületet.
Zengõ megint a kertemben aludt az ablakom alatt, és a Kutató hátsó ajtaján kilovagolva visszatértünk közös életünk kezdeteihez - nagyon fura volt. Bejártuk a régi ösvényeket, elsõ terepeink, csetlés-botlásaink (és szépívû repüléseim) helyszíneit, integettünk Szabó Gyurinak, aki talán azt hitte, rosszul lát, amikor 3 év után megint egy nagy sárga sárkány száguldott el a tanyája elõtt. :D
A sárkány a kutatón belül kisangyallá változva hordozta hátán körbe a kollégák gyerekit, akik már hetek óta várták repesve Zengõ (kisebbekek által kiejtve Zsengõ) érkezését. Fotók késõbb.
A kertek gyomlálásából erõt gyûjtve hamarosan továbbindulunk Mezõtúr irányába...

"civis" "botos"

A gerundiumra gondolsz, Alez. Úr? :gm:

Edited by ori, 2012 június 12. - 15:06.


#177 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 12. - 18:43

Az indulás elõtti napon szembesültem vele, hogy új tagja akadt a csapatnak, egy újfehértói lovas, aki Karcagig szállítón hozta lovát, egy Zengõ típusú, kisbéri hátterû nagy sárga hókát, neve Kesely. Miheztartás végett letirpákoztam az illetõt :dev: (így a bajnoki cím lázában), aki ezt jól viselte, és megkínált almapálinkával. Ezt a jó szokását az út során is megtartotta, és úgy általában jó útitársnak bizonyult. Az indulás napján kicsit zaklatottan ébredtem, mert tudtam: nem elég saját lovamat és cuccomat elkészíteni, de ezen kívül Bernit is nekem kell instruálnom, valamint a málhás póni gondja is rám hárul. Még nem írtam, de még egy dolog volt, amivel nem találkoztam 3 éve, de ez cseppet sem hiányzott - a fülétõl farkáig vastag sárkéreggel borított Zengõ. :nem: Szóval már vagy fél5kor nekiálltam vakarni, kirugdostam a lakásomban alvó Lacit is Bernit az ágyból, nyergeltem, málháztam, és menetre kész lovainkkal átbaktattunk a Szimbe. Ott szembesültem azzal, hogy a fiúk akkora kajahegyet hordtak össze, amivel legalább egy hadtest simán megjárta volna a Don kanyart. :eek: Lehetetlennek tûnt, hogy mindezt felpakoljam a pónira, de nekiálltam, mert ha a hasukról van szó, a fiúk elvesztik minden humorérzéküket, közben fél szemmel Berni málházását figyeltem. A cuccok úgy 70%-át sikerült felmálházni, de közben újabb szatyrok és tárgyak érkeztek - feltettem, ahogy tudtam, de kezdtem szkeptikussá válni az ügyben. Végül elindultunk Magyarka felé, ahol Bene Sanyiék vártak minket, akik Túrkevéig mellénk akartak szegõdni. Nem jutottunk el odáig, mert itt nem részletezendõ körülmények miatt a lovak egy része (részben üres nyereggel, részben lovassal együtt) elindult visszafelé, nagy dúlást végezve a Kutató veteményében. :o A póni patkóiról megfeledkezve vette be a kanyart a Szim felé, elcsúszott, így a málha egy része megsemmisült. Mi a sárgákkal és Sanyiékkal letáboroztunk Magyarkánál, és kellemes pálinkázás közepette, egyre derûsebb hangulatban :gm: vártuk a híreket. Végül utánunk szóltak, hogy haladjunk csak szép csendesen, majd a katasztrófasújtotta részleg magát újrarendezve utánunk jön. Így is tettünk, lassú túraügetésben szeltük a km-eket Túrkeve felé. Átkeltünk a Villogón, megálltunk pihenni egy tehenészetnél, ahol fel is zárkóztak a lemaradottak, és immár teljes létszámmal és fogyó pálinkakészlettel folytattuk utunkat.

#178 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 12. - 19:01

Innentõl kezdve az útvonalat illetõen az irányítást átvette valami, ami hivatalosan viseli az "okos" jelzõt, így mi földi halandók nem rúghattunk labdába mellette :gm: . Mert a mosópor molekula, az intelligens, egy kütyü meg okos, csak mi vagyunk hülyék. :rolleyes: A nagy okosság miatt aztán kerülgettünk villanypásztorral lekerített területet (amit gonosz módon nem tüntetnek fel a térképen :dev: ), és néhány frissen felázott búzaföldön is átvergõdtünk Túrkeve után. Végül felvergõdtünk a Berettyó gátjára, és immár jó úton haladva, jó tempóban szeltük a km-eket. A folyópart nagyon szép volt (a következõ meccs alatt töltök fel képeket), ahogy Mezõtúr is, legalábbis a part melletti része. Házigazdánk motorral elénk jött, és úgy kísért be lovardájába, ahol minket nagyon finom paprikás krumpli, a lovakat pedig széna és pihenõ várta. Este mindenki hamar elpilledt, Laci és Anti (a tirpák) nem horkoltak :yeah: , így másnap frissen ébredve nyergeltünk a túra leghosszabb szakaszára.

Edited by ori, 2012 június 12. - 19:01.


#179 Qkesz

Qkesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.535 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 12. - 19:17

Akkor a tegnapi fórum elõtti csinnadrattán te is ott voltál? :D



Én személyesen nem voltam ott a Fórumban a Katona dolog nevû bemutatósorozaton ahol minden nap hétfõtõl péntekig volt valami kis mûsor.
Örülök neki, hogy azért kijut neked is a lovazásból! Hajrá Zsuzsi!


A gerundiumra gondolsz, Alez. Úr? :gm:


Ja-ja, így is lehet mondani! :kir:
Jó a sztori! Nem adod ki egy becszellerben? ;)


Illetve ide is ajánlom!!!
Füzesgyarmati tenyészszemle

Edited by Qkesz, 2012 június 12. - 19:18.


#180 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 12. - 20:06

És igeeeen! Végre nem október 2. hétvégéjére tettétek, így van esélyem elmenni hozzátok... Qkesz, nézed?

Edited by ori, 2012 június 12. - 20:25.


#181 Qkesz

Qkesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.535 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 12. - 20:27

nézem ;)

#182 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 12. - 21:00

Mekkora gól, bratanki! :hu:

#183 Qkesz

Qkesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.535 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 14. - 21:17

"idosablé, idosklanki!" ;)

#184 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 15. - 5:56

Hehe, valami ilyesmi, csak nem egybeírva..... :gm: Holnap mikor-hol? Még hajnalban kimennék lovacskázni, ha belefér.

#185 Babszem

Babszem

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.972 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 15. - 18:52

Na huszárok, én is írok pár sort. Nálunk úgy mûködik az élet, hogy vagy velem van valami és azért van kevesebb idõm, lovagolni, kijárni. Vagy ha én teli vagyok lóvéval is, meg idõvel is nagyjából akkor Baba gondol egyet és csinál magával valamit, nehogy nyugodt legyek egy percre is. Szerencsére ezen túl vagyunk újfent, a héten még Victorral is tudtam edzeni, de ugye ez a hullámzó dolog de neki, se nekem nem jó. Habár jól dolgozik a kislány mindig készséges, csak ugye most még tele van, de tudom, hogy a sose volt ekkora nagy has és az edzés hiány miatt. Ezt leszámítva mindig elkotyogunk, hol így hol úgy. Nyomattuk a spint is, nagyon ügyibügyi én is meg lettem dicsérve, bár Victor mindig csak elszomorít. Minden alkalommal elmondja, mennyire tehetségesnek talál és sajnálja, hogy nem foglalkozom a lovaglással 'többet'. Höhö mintha én nem akarnék, na de ahhoz minimum bankot kéne robbantani, avagy Babát eladni és csak különbözõ nem saját lovakon edzeni és versenyezni, akkor megfizethetném. Na de ez nem lehetséges, még ha Baba nem is álom ló benyomását kelti sokaknak, ám én nekem õ a kis sárgám. :) És szerintem iszonyú ügyes, mert bármi újat csinálunk egy egy edzés alkalmával pl elsõre mindenre egybõl reagál és csinálja. Okos õ és amikor látom, hogy jól reagál én is megnyugszom, hogy jól csinálom a dolgokat. :) Szóval szóljatok, ha valaki megtalálja a szivárvány alatti aranyat, megyek oda. :) Akarnék én mindent, de nem lehet egy életbe mindent belesûríteni, így is szerencsések vagyunk, hogy lovazhatunk és van saját lovam, akiért kizárólagosan aggódhatok. :) Ennyi voltam, mindenkit puszilok! :)

#186 Qkesz

Qkesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.535 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 15. - 20:37

;)

#187 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 16. - 6:56

Üdv! Bocsi, kicsit off leszek, de talán tudtok segíteni. Debrecen környékén tervezem idei szabimat tölteni. Kellene nekem ehhez szállás (ahol nem fizetõs a parkolás) valamint egy idegenvezetõ, aki elvisz efféle emberekhez meg más olyan helyekre, ahova magamtól nem jutnék el. Aki tud ajánlani, vagy maga vállalkozna ilyesmire, írjon egy PÜ-t! Nincsenek luxus igényeim és áfás számla sem kell.

#188 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 18. - 8:28

bár Victor mindig csak elszomorít. Minden alkalommal elmondja, mennyire tehetségesnek talál és sajnálja, hogy nem foglalkozom a lovaglással 'többet'.

Ne hagyd magad ezzel elszomorítani - a versenyzéshez már tényleg annyi idõ meg pénz kell, ami számomra se igazán elérhetõ álom. Ráadásul ha jól érzékelem, westernben se sok lehetõség van a megmérettetésre, mint ahogy nekünk se díjloviban itt a Vadkeleten.
A realitások talaján maradva az is öröm, ha van egy jó képességû lovacskánk, aki jó élményt tud adni egy edzésen vagy terepen. :ang:
Meg azért belegondolva nem is biztos, hogy lenne kedvem ide-oda húzgálni szállítóban a lovat az országban, hogy megmutassuk - nekem a lovazás kikapcsolódásra kell. A terepekrõl se szívesen mondanék le a heti sok edzés kedvéért.
Csak azért írom, mert edzõnk nekem is bepörgeti néha az agyamat, hogy mi mindent lehetne csinálni a lóval, olyankor én is eszem magam, hogy nem használom ki a képességeit, aztán átgondolva rájövök, hogy jó ez így.

Bár kis háziversenyekre szívesen elnéznénk kipróbálni magunkat..
A spint azt megnézném. ;)
Ja, szerintem megint lesznek kisbaglyok - vagy már vannak is, majd éjszaka megtudom. A tavalyi költés egy darabig itt maradt, aztán ahogy észleltem, a négybõl egy kilakoltatta a tesókat. Legalábbis a köpetmennyiség drasztikusan lecsökkent, és nem verdestek már este a fejem körül, mint a szúnyogok. Aztán pár hete megint több egérmaradványt kell söpörni a lépcsõmrõl, ha benyitok a spájzba, budiba, megint ingerült topogás, fújtatás fogad, szóval gyanítottam, hogy a baglyom párt talált, ma reggel pedig már olyan fiókagyanús volt a helyzet.

#189 Minó

Minó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.578 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 21. - 7:56

Ori, nem folytatod a beszámolót? :) Jó volt olvasni és kíváncsi vagyok a többire is!

#190 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 21. - 8:21

Izé, de folytatom, csak képeket kellene feltölteni, amire kicsit lusta vagyok. De ma este itt alszom, majd a meccs alatt rászánom magam. Mi az a szép kis sárga alattad?

#191 Minó

Minó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.578 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 21. - 8:47

:) Õ egy félvér, Tikkasztó gyerek. :) Anyukája meg - ha jól emlékszem - Aldato féleség.

#192 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 21. - 9:04

És mitõl sárga (mert nekem Tikkasztó és az Aldatók is pejnek rémlenek)? Jó sok telivér ketyeg akkor benne...

#193 Minó

Minó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.578 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 21. - 9:28

Stimmel, csak ennek az anyja deres volt (annak a kancának az apai vonalában volt Aldato valami, ha minden igaz, az anyja pedig ismeretlen). Apja ugye pejkó valóban, és így lett olyan, amilyen. Jaja, eléggé telivér a szentem, de jó értelemben. Vele voltam a nysz-n, a kép is ott készült.

#194 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 21. - 9:43

Én is jó értelemben írtam a telivért. :ang: Szimpatikus pacc, kár hogy a helyszínen nem ismerkedtünk meg. Nem tudod, hogy az a fotó, amit kötelezõen lõttek mindenkirõl, hova kellett?

Edited by ori, 2012 június 21. - 9:44.


#195 Minó

Minó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.578 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 21. - 10:01

Köszi! :kocc: Én is sajnálom, hogy ott elkerültük egymást... Jobban mondva én voltam bamba, te kerestél minket, írtad is. A dél-pesti régiós csapattal voltam. (Mi egyszer talán már találkoztunk valamelyik OTP VK-n futólag, de az én arcmemóriám sajnos nagyon rossz. :rolleyes:) Na, arra én is kíváncsi lennék... Ott úgy hallottam, hogy a fb-kra lesznek feltéve, de én se vagyok beregelve oda. :-/ De most kaptunk egy email-t, hogy nemsokára felpakolják a képeket & videókat (vagy a linkeket) a nysz holnapjára, hátha ott találkozunk ezekkel is. :)

#196 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 21. - 10:14

Nekem viszont ismerõs volt az arcod, akkor VK-ról.
Na, majd jövõre, ahogy Qkeszék mondanák. :dev:

#197 Minó

Minó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.578 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 21. - 11:55

Ja, igen, oké! :D

#198 Qkesz

Qkesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.535 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 22. - 19:24

Nekem viszont ismerõs volt az arcod, akkor VK-ról.
Na, majd jövõre, ahogy Qkeszék mondanák. :dev:


Na csak gúnyolódj! :dev: A VK viszont idén is lesz! :cool:

#199 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 25. - 7:37

Úgy látom, mehetek vonattal... :dev:

#200 Qkesz

Qkesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.535 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 27. - 20:03

;)