Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Elrontott lovak utóidomítása


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
296 válasz a témához

#81 LLotti

LLotti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.028 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 7. - 14:07

ilyet már én is láttam. tényleg hatásos :D

#82 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 7. - 14:08

Errõl a módszerrõl már én is hallottam...bejöhet. :)

#83 Sylvi

Sylvi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 44 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 7. - 14:16

Hát ez is megér egy próbát, köszönöm :)

#84 Peter13

Peter13

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.855 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 8. - 13:31

Agyatok nekije szepen.. csak a fejet hogy meg ne santujon :) Nyomjatok le neki parat a szivlapatal akor maj tugya ki a gore es al mint a kisanygyal.. bum a fejre!!! :mad: Ugy agya majd a labat mint a kis ize.. meglatyatok!!! :dev:

Edited by Peter13, 2009 szeptember 8. - 13:32.


#85 Sylvi

Sylvi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 44 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 8. - 13:32

valaki lefordítaná nekem? :D

#86 Peter13

Peter13

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.855 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 8. - 13:37

Ne jacuk meg it a hüjet.. :huh: agyal neki asztan nez mint az ize :rolleyes: Szepen parszo feveszed mind a 4 labat ecere aztan parszor csak eggyet.. :yeah: Maj latya a külömseget mer a lo se hüje!!! :cool: :dev: Na probazzuk eszt. jo lessz!!! :kv: ;) Tik nem unatkosztok? Bocs en nagyon megin efogyot az ital it. :kir: Irjon mar valaki valamit.. megöl az unalom.. ugy felvenem az Ezüstke hatso labat.. :mad: de nem agya, mer nem vagyok ize.. gazdag. :huh: A lonak meg az aszonynak az kel hogy KAPJON !!!! :kv: :huh: Na mosmar tugyatok a dogokat.. :hu: :rolleyes:

Edited by Peter13, 2009 szeptember 8. - 13:52.


#87 Nádor

Nádor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 299 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 8. - 14:16

"Na Pubi! Ha legközelebb unatkozol, mindjárt ott van a jobb kezed. És mivel a változatosság gyönyörködtet, bal alsó madárfogás... " (Hofi Géza) :D

Edited by Nádor, 2009 szeptember 8. - 14:17.


#88 Dincsi

Dincsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 225 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 8. - 14:22

valaki lefordítaná nekem? biggrin.gif Ilyeneket kapnak az új tagok, úgy 5-6-7-..... hónapig. Aztán vagy megszoksz, vagy megszöksz. ( Személyes tapasztalat) :)

#89 Peter13

Peter13

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.855 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 8. - 14:36

Angyalkaim.. ezt a kirohanasomat nem lehet hozzarendelni egyetlen taghoz sem.. ne keressetek mindenütt ördögöt.. csak leült a tema.. es fel akartam dobni.. es eppen indiaiakkal levelezek, amitöl tenyleg meg lehet tebolyodni.. erthetetlen angolsaggal akarnak valamit, de nem derül ki, hogy mit akarnak..

Kedveseim!!! Csak legyetek tovabbra is aranyosak a lovacskakkal, minden csak vicc volt!!!

Puszika!!! :ang:

Ha legközelebb unatkozol, mindjárt ott van a jobb kezed.

Nalad ez jol müködik?

Edited by Peter13, 2009 szeptember 8. - 14:40.


#90 Haflingerudvar

Haflingerudvar

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 242 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 8. - 19:25

Kedves Sylvi.
Ha minden létezõ eszköz eredménytelen ezt ajánlanám.

http://www.pfizerah.....xml?data_id=85

Természetesen állatorvosi felügyelettel.

Nekem volt egy 16 éves herélt lovam, õnála sem sikerült máshogy megoldani. Jött a doki,beadta az injekciót, harminc perc múlva készen voltunk. Aztán a harmadik bódítás után, valahogy rájött, hogy ez nem kellemes neki és láss csodát, ment simán is. Még két évig használtam a lovat, utána adtam el.

#91 Nádor

Nádor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 299 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 9. - 8:54


Nalad ez jol müködik?


Nem szoktam unatkozni.
Helyette inkább hasznos dolgokkal foglalkozok; pályaedzés elméletet olvasok, reining videót nézek,a hindi nyelvet tanulom. :kv:

#92 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 9. - 10:08

Sylvi ha feladja a lábát próbáld meg tekerd rá a farkát a csüdjére,1x meghúzza és a saját farkát húzza rájön hogy fáj neki többet nem próbálkozik.Nekem bejött. :)

#93 Peter13

Peter13

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.855 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 9. - 10:46

Nem szoktam unatkozni.

Aszonygyak :D okos embe sokat unal :eek: :gm: mer mindet tud aszt maa semi se uj neki.. :huh: tanuja hogy okosogya!!! :dev: :dev:
Na.

Helyette inkább hasznos dolgokkal foglalkozok;.. reining videót nézek,a hindi nyelvet tanulom.

Hindi nyelve vanak a legjob pajavidejok? :kir: :kir: Mi? :kv:

Nemongyad.. :rolleyes: eszt is roszul csinalod.. :huh: tanuj meg körözni rendese a pajan!!! :kv:

Asztan beszeje it.. :yeah:



..ha feladja a lábát próbáld meg tekerd rá a farkát a csüdjére..

Ez tenyleg jo, regi fogas.

Kar, hogy elöfeltetele, hogy feladja a labat es legyen idöd ratekerni a fakincat.. es, ha jol ertem. ennek az elöfeltetelnek a hianya a problema lenyeges eleme.

A javasolt megoldas azoknal a paccoknal jo, akik szepen feladjak a labukat, de egy idö utan ill. bizonyos okbol rugdososak.. pl. a patkoloember jelenleteben es aktivitasaval korrelaltan ill. ebböl kifolyolag (bocs.. most belezavarodtam ebbe a mondatba..)

Edited by Peter13, 2009 szeptember 9. - 10:48.


#94 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 9. - 14:45

neked valami jó tipped????Én úgy olvastam feladja csak aztán kezdi rángatni.Meg nem olvasgatni kell hanem gyorsan rátekerni,a farkát a csüdjére.1 próbát megér ez is vagy???????

#95 Sylvi

Sylvi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 44 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 9. - 14:59

köszi a tippeket, Péter 13-nak meg jó szórakozást :D Ma megyek pacihoz, és majd holnap infózok mire jutottam. Köszi..köszi

#96 Peter13

Peter13

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.855 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 9. - 15:09

Alicsad szivem a fenekevel a falhoz es oldalrol vegyed fel a labacskajat es akor ha rug akor bum a falba rug es ez nemjo!!! neki.. es ez akor is müködik dragam ha nincs idöd farkat tekerni a labara.. Ezek rövitavu tipek csak mer ugye sürgösen kelene a pataja.. nem kulturaltak mer nem a fajdalomelkerüles hanem az önkentes együt müködes hoszu tavon a tuti az meg ugy jo hogy szepen mektanitod nekije a korholas es a dicseret jeleit hogy tugya mi tecik neked es minem es rengeteget simized it-ot es mekszokja hogy piszkalod es nem okozol fajdalmat es elveszti az erzekenyseget meg jelezni tudod neki hogy tecik ha nem rangatya a labat meg hogy nemtecik ha rangatya es az se rosz ha a labemelös helyet mekszereti ot agy neki renceresen egy kis finomfalatkat labsimizes közben ha nem rangatya hogy alig varja mar a labsimizest.. tudod olyanok ezek a lovak mint a pasik na nem is mondok semit.. Kezcsokom!!!

Edited by Peter13, 2009 szeptember 9. - 15:10.


#97 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 9. - 15:47

Nem is igaz, a ló kevesebbõl is ért. :gm: Meg kedvesebb is általában :gm: És ha gond van vele arról soha nem a ló tehet, a másik esetben ez fordítva van. :gm: :D :dev: :ang:

Edited by tipara, 2009 szeptember 9. - 15:48.


#98 Peter13

Peter13

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.855 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 9. - 16:25

a ferfi aze job meraz felagya a labat vezenyszora meg mindig mindent csinal vezenyszora.. csak a izet ne tekerd a labara..

#99 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 9. - 17:54

a ferfi aze job meraz felagya a labat vezenyszora meg mindig mindent csinal vezenyszora..
csak a izet ne tekerd a labara..


A farkára gondoltál??? :kir:

#100 Peter13

Peter13

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.855 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 9. - 18:00

Hogy lehetek ijen iletlenek.. az egyik aze rug mer ratekerik a masik aze mer nem tekerik raja a labra a.. izet. Menyünk aluni.

#101 Burzsujok

Burzsujok

    Hazajáró lélek

  • Kizárt tag
  • 646 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 9. - 18:18

A farkára gondoltál??? :kir:

méé van neki?? :D

#102 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 9. - 19:07

Javaslom egy Elromlott fórumozók utóidomítása címû topic nyitását, ahol pszichiáter foglalkozna a rászorulókkal. :dev:

#103 melodia

melodia

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 406 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 9. - 19:49

Rá is szorult???? :huh: :D ;)

#104 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 10. - 8:14

Ha igen, akkor azon a pszihiater édes keveset tud segíteni. :D

#105 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 10. - 9:12

Sylvi! A baj az, hogy a ló elég gyorsan rájön, hogy nem tudod megtartani a lábát. Emeset ötlete jó, de szerintem kérj meg egy markáns fiatalembert, hogy vegye fel és tartsa meg. Ha párszor ezt eljátszátok nem lesz gáz. Mondjuk egy aktuális körmölésnél ezt a kovács is megteszi gondolom.

#106 nuttella

nuttella

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 719 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 10. - 11:27

Láttam már letépett farkú lovat - a fent emlitett megoldást próbálták ki...

#107 Sylvi

Sylvi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 44 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 11. - 9:05

Hát próbálkoztam, de amint hátrafele kihúzom a lábát, azonnal ellép. Úgyhogy ez egy türelemjáték lesz.. :) De nem adom fel.

#108 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 11. - 9:27

Akkor próbáld úgy, hogy valaki elöl fogja a lovat és nem engedi ellépni. :)

#109 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 11. - 9:52

Kösd ki a lovat. Jutalmazod valamivel, simogatáson kívül? Addig vedd fel, amíg türelemmel hagyja, tedd le a lábát, és jutalmazd. Fogd neki hosszabb ideig, de még ne húzd hátra... jutalmazd... blabla. Köv. lépés, hogy icipicit kihúzod a lábát, ha nem tetszik neki, de még nem rántja vissza, akkor leteszed és jutalom... és így fokozatosan.

#110 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 11. - 9:52

Láttam már letépett farkú lovat - a fent emlitett megoldást próbálták ki...


Én még nem láttam olyat,pedig pár lónál kellett alkalmazni,ha életbe akartunk maradni és nem agyonrúgatni magunkat.De soha ilyen probléma nem lépett fel hogy ,leszakadt volna a farkuk. :hu:

#111 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 11. - 10:32

Bocsi, a kovácsom is rossz ötletnek tartja, mert Ő is látott már letépett farkú lovat... Azért, mert Te nem láttál, még létezhet...

Edited by Kistáltos, 2009 szeptember 11. - 10:34.


#112 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 11. - 10:44

Én nem mondtam hogy nincs -nem létezik.De ott már valami komoly gond volt ,valami más akár a lóval vagy aki éppen ezt a módszert alkalmazta nem?Meglátás????De én ezt nem azért írtam hogy ki kell próbálnia csak 1 lehetõség,amit ha úgy gondol kipróbálhat.

#113 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 11. - 15:55

Ha adsz elé kikötve 2-3 kg répát, tuti nem a lábával fog foglalkozni. Én a mai napig megsímogatom a lábát, miután letettem, holott adja rendesen, ez valahogy jólesik nekem is, neki is..remélem. :)

#114 Sylvi

Sylvi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 44 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 11. - 17:32

Kösd ki a lovat. Jutalmazod valamivel, simogatáson kívül? Addig vedd fel, amíg türelemmel hagyja, tedd le a lábát, és jutalmazd. Fogd neki hosszabb ideig, de még ne húzd hátra... jutalmazd... blabla. Köv. lépés, hogy icipicit kihúzod a lábát, ha nem tetszik neki, de még nem rántja vissza, akkor leteszed és jutalom... és így fokozatosan.

Almát tömtem bele, nagyjából erre gondoltam, mikor azt írtam, türelemjáték.

#115 Burzsujok

Burzsujok

    Hazajáró lélek

  • Kizárt tag
  • 646 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 11. - 17:40

Kösd ki a lovat. Jutalmazod valamivel, simogatáson kívül? Addig vedd fel, amíg türelemmel hagyja, tedd le a lábát, és jutalmazd. Fogd neki hosszabb ideig, de még ne húzd hátra... jutalmazd... blabla. Köv. lépés, hogy icipicit kihúzod a lábát, ha nem tetszik neki, de még nem rántja vissza, akkor leteszed és jutalom... és így fokozatosan.

Okos kislány! ;) jó válasz! :)

#116 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 11. - 17:51

Okos kislány! ;) jó válasz! :)

:gm: pff... kislány? :D

#117 Burzsujok

Burzsujok

    Hazajáró lélek

  • Kizárt tag
  • 646 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 11. - 17:55

:gm: pff... kislány? :D

Attila azt mondja hogy lány vagy, úgy is nézel ki mint egy lány, a többit meg csak aazért írtam, mert kedvellek! (mindkettõtöket) :)

#118 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 11. - 17:58

Attila azt mondja hogy lány vagy, úgy is nézel ki mint egy lány, a többit meg csak aazért írtam, mert kedvellek! (mindkettõtöket) :)

Ha õ mondja, akkor én is elhiszem! :D

#119 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 12. - 21:18

Farokkotozes???????? :hu: Hat mivel en ezt meg nem hallottam, kiscsirke letemre :dev: megkerdeztem itt Garyt, azt mondta, meg soha nem alkalmazta, vagy hallotta , javasolta volna ezt senkinek a kozel 40eves patkolokovacs palyafutasa soran, sem texasban, coloradoban, vagy mashol.. :huh: :eek: Macko es Szami javaslataval viszont maximalisan egyetertek! Bar az igazsag az, a patkolokovacsnak mar ugy kellene tudni foglalkozni egy loval, hogy annak csak a kormolessel vagy patkolassal kelljen mar foglalkoznia. Ugyanis ez egyik ok, amiert a pakolokovacsok sokszor kesnek.. A lotulaj nem tudja befogni a lovat, sokat kell foglalkozni a labfelvetel miatt stbstbstb... Ezt sokszor ateltem.. :(

#120 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 13. - 14:33

nem azt írtam hogy fel kell kötni a ló farkát............................olvasd el mit írtam....................És most én is mondhatom azt azért mert még nem hatoltál valamirõl attól még létezhet. ;)