Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

KUTYATÁMADÁS


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
101 válasz a témához

#81 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 25. - 9:48

:yeah: becsszó!!!! Az az ATV, amelik nem látott pályát, nem kapott tréninget, nem versenyzett, csakis a háztájiban házikedvencként "ölbéli jószágoskodott" az biza "nyuszi" a javából...konkrét tapasztalatból beszélek!

Volt egy pittenyésztõ lovasom, a kocsijában a páréves gyerekei a kombirészben a pitmamával és a kölykeivel hemperegtek utazás közben, pankráció, "kutyanyúzás" ment olyan szinten, hogy levegõt se mertem venni....a férfi meg a neje, meg csak vihogtak rajtam....õk is eskû alatt vallották: csak kiképzés kérdése/következménye a pit harcos "idiótasága" :yeah:

Engem ez a két eset meggyõzött!

Amúgy meg az a szomorú igazság, hogy kutyához, lóhoz, egyáltalán! állathoz ÉRTENI is kéne, nem csak tartani :(
Ja! ez persze vonatkozik növényre is, csak az nem támad...meg sok másra :P


a pitt messze elmarad agreszivitásban s vérmérsékletben a jagdtol ,én látam családi jagdot nem egyet nem is volt velük baj kivéve egy esetet amikor a kislány kapot egy kutyut mellete nöt fel s kb 3 éves korában bekattant s majdnem megskalpolta a kislányt az orvosok orákig varták de igy is a hajával takargatja a hegeket s még él látszani fog néki,
azért tudom ilyen részletesen mert engem hivtak fel mivel elötte többször vételi ajálatott tettem rá most ide adták ingyen
De nem birtam mit kezdeni velle 2 honapig szenvedtem velle de semmi barátkozási hajlamot nem mutatot s amikor bementem a kennelbe mindig támadot, ugy hogy szerintem kutyában megbizni nem szabad viszont megfelelö kontrolal sok boldog pillanatot tud szerezni s még ami fontos hogy mindenki ugy válaszon kutyát hogy az megfeleljen egyéniségének habitusának s ráforditható idejének semmi esetre sem külsö alapján .

Edited by egyember, 2012 március 25. - 9:49.


#82 kikinda

kikinda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 359 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 25. - 13:31

A divathóborttal egyet értek. Az még eddig kivétel nélkül minden fajtának csak rosszat tett, mint idegi, mint küllemi szinten. De emellett egy vizsga kinek árt? Svájcban mûködik a rendszer. Igaz, hogy attól még minden szinten fényév távolságban vagyunk. Egy röpke kis tanfolyamon lehetne tartani fajtaismertetõt, illetve kiokosítani az embereket, hogy a száraz kenyér nem jó táplálék, az 1m-es láncon pedig akármilyen kutya megbolondul. Stb stb. 1000 sebbõl vérzik a hazai kutya (vagy bármilyen állat) tartás.

Mielõtt nagyon belemélyednél a sváci modell adaptálásába egy apró ponton szerentém beszúrni, hogy nem csak a kutyázás és pénzkezelés szemléletben tér el a két ország. Svájcban azért indítaniak kötelezõ kutyatartói tanfolymot, hogy az együttélés családi, közösségi és társadalmi szinten zökkenõmentes legyen. Ez ott szempont, ezért mindent megtesznek. Az állampolgár elfogadja, hogy beáll a sorba, nem keres kiskaput.
Ezzel szemben, Magyarországon sport kiskaput keresni bárhol - egyébként értelmesnek tûnõ ötletek esetében is - illetve nem tekinteni kötelezõnek magunkra vontakoztatva az elõírásokat és rendeleteket. Ezen túl - hogy a nemzetközi összehasonlítást bonyolultabbá tegye - Magyarországon egy kötelezõen elindítandó kutyatartási tanfolyam kizárólagosan pénzbevételi forrás az "oktatást" végzõ számára. Ez itt szempont, ezért mindent megteszünk, hisz ápolni kell az elmúlt 4-5 évtized testvéri szeretetbõl ránk hagyományozott romlott erkölcsét. Az, hogy ki tartja az elõadást, mirõl fog majd beszélni, a kutyát sem érdekel. A legfõképpen az nem érdekel senkit, hogy mindez még használhatatlani is.

#83 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 25. - 13:50

Vagy inkább normális kutyákat kellene tartani, nem rotit meg pitbullt meg kaukázusit meg a franc tudja még mi minden idióta kezelhetetlen fenevadat. Oké, hogy nagy kutya meg házõrzõ meg mittudomén, de egy német juhász mondjuk miért nem jó?

Bullterrierrõl volt szó. Alapjában véve nagyon nyugodt fajta. A német-juhász kevésbé... :P
Benne van a vadászösztön, a terelõ ösztön, az õrzõ-védõ... MUNKAKUTYA a javából. Töltött fegyver, ha nem hozzáértõ kézbe kerül...
Az enyém ugrik, ha bármelyik ló hempereg. Ha beengedem a lovat egyedül a helyére, tereli, csípne az orrába.
Kétszer volt reggelre ló-hátsóláb-sérülés, kutyától (szerencsére nem vészes), mindkétszer szabadon volt. Nem százszázalék, hogy õ volt, de benne van. Kiscsikót sose hagytam kinn, ha a nj el volt engedve. Akár le is folytotta volna.
Pedig engedelmes, pisszentésre visszajön, gyerekek dögönyözik. Ha nem vagyok a közelben, nincs kontroll alatt. Ennyi.

A kivétel csak erõsíti a szabályt.




De vissza a lovas sztorihoz.

Szerintem örülj annak a pénznek is, amit kaptál. Meg hogy nem tûnt el a kutyatulaj.
Amikor a mi lovainkat megtámadta egy amerikai bulldog (ami birkatürelmû családi kutya :P ), a gazda lelépett. Kinyomoztam, hol lakik, az önkormányzati tárgyalásnál egyszeûen letagadta, hogy ott lett volna, kint a folyosón meg befenyegetett.
A sors fintora, pár hát múlva az õ kutyáját támadta meg a barátaim kutyája, és engem kértek meg, szállítsam a kutyát orvoshoz.
Gyorsan befogattam a száját, mondtam neki, nekem ilyen barátaim vannak, baj esetén vállalják a felelõsséget, költséget.
Azóta se kérdezte meg, jól vannak-e a lovaim... :o

#84 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 25. - 13:59

persze kutya tartási vizsga áááááááá hogy milyen...... az emberek aztán majd vizsgázunk cica tartásbol is meg külön halakbol nem? meg szerintetek aki statfordot vesz az nem tudja mit vesz? dehogynem csak nem érdekli vagy aki 1 méteres láncon tartja a kutyát nem tudja hogy kevés? dehogynem csak leszarja

#85 veronika96

veronika96

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 149 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 25. - 16:24

szerintem ha valakinek a kutyája kárt tesz más lovában minden orvosi költséget állnia kell!! mert az õ kutyája csinálta, ha nem tudja irányítani a kutyát tartsa pórázon.

#86 nuttella

nuttella

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 719 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 25. - 17:24

Veronika, ez megtörtént, nem?

#87 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 29. - 12:48

Lábadozunk, mint sajnos kiderült - mostanra pörkösödnek annyira a szõr alatti apró, csipkedés-szerû sebek, hogy érezhetõk, mintha reszelõn húznád a kezed - a dög Ramszeszt sem kímélte... Múlz héten a kovács nyakába ugrott, lehet, nem véletlen :(
Banya gyógyulgat, bár sajnos most úgy néz ki, maradandó szexepilje' lesz...
Posted Image
... kicsit késõbb sajnos ugyanez így néz ki...
Posted Image

#88 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 29. - 13:14

Börni, ha az állatorvosod is egyetért, próbáld meg a "lápisz-rudat" (asszem ezüst-nitrát), nagyon szépen segíti a sebgyógyulást, összehúzza, és nem lesz vadhúsos a seb széle. Én egy nagyon csúnya csánk sérülésnél használtam, minden nap 1-2 x be kellett "kenni" vele a sebet (illetve nem kenni, hanem inkább áthúzni a seben, mert a rúd szilárd halmazállapotú, de lehet, hogy van kenõcsben is). Elõnye, hogy nem csíp, nem "sziszeg", mint a spray, hátránya, hogy csak kesztyûben szabad hozzányúlni, mert erõsen megbarnítja a kezed, és nem jön le, csak napok múlva. (A csánk seb frissen kb jó tenyérnyi nagyságú volt, és gyógyultan pedig nem volt nagyobb, mint egy 200 Ft-os. A már kialakult vadhúsokat is leszedte.)

#89 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 8. - 20:54

gyógyulnak a sebek,legalábbis a fizikálisak :-),el is kezdtünk kézen újra terepre járni... Egészen máig nem volt semmi probléma,mentünk idegen tanyára,rövid bebútorozással karámba,körkarámba,ma pedig egy kertbe.eddig csak megfogott,pórázon lévõ,vagy kerités mögül mûhisztizõ,csóváló ebekkel találkoztak a lovaim,ma azonban,a kertben legelészve,a szomszéd kutyatrió megorrontotta õket,s üvölteni kezdtek.Ramszesz-akirõl csak késõbb derült ki,õt is megcsipkedte a bulli-kigúvadó szemekkel,takarásból rohant a kerités irányába (így nem is láttam,pontosan mi történt),s annak ellenére,hogy a bullis eset elõtt volt,hogy a kanca felborult,leléptem róla,hazament,s Ramszesz ott maradt mellettem-most nem bírtam megállítani,megugrotta a kerítést,s elrobogott.a mögötte érkezõ kanca megtorpant,hogy ne törjön se léc,se a ló,s mert az én fizikumom nem engedi meg,hogy kötõféken szkanderozzak,a hátsó kaput téptem fel.csórikáim annyira megijedtek,hogy hazáig szaladtak,én gyalog utánuk.lehet,csak belebeszélem a pont egy hónapja történt marcangolást,hogy amiatt reagáltak így az idegen kutyák acsargására,nem tudom... Mindenesetre újabb kényszertalálka a gazdival...

#90 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 9. - 12:18

Mire gondolsz, minden kutyától való megijedés után leveszed a kutyagazdit? Az enyémek a kutyatámadás óta félnek a fehér kutyáktól. Igaz, elõtte is féltek a kutyáktól. Melyik ló nem fél? Amelyik bízik a lovasban és engedelmes, azt jól lehet kezelni veszélyhelyzetben. Amelyik hiszti, figyelmetlen, a nejlonzacsitól is világgá megy. Sokrétû problem ez. :)

#91 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 9. - 13:52

Mire gondolsz, minden kutyától való megijedés után leveszed a kutyagazdit?
Az enyémek a kutyatámadás óta félnek a fehér kutyáktól.
Igaz, elõtte is féltek a kutyáktól. Melyik ló nem fél?

Sokrétû problem ez. :)

Jó ötlet,legalább nem kellene a gatyarohasztó melegben ásatáson rohadnom :-) örülnék,ha nem lenne több dolgom a kutyással sem,nem kenyerem meghurcolni,s levenni másokat.de a lovat-aki eredetileg sem a bátorság mintaképe,de kezelhetö,legfeljebb cepedlizik vagy a másik seggébe bújik a támadó szándékú nejlonzacsitól-sérült emberek is lovagolják,ebbõl a szempontból nem mindegy... Jártam azóta több helyen,betonon,terepen,faluban,idegen tanyán,kutya is volt,nem is egy,de barátságosan,vagy épp félve jöttek oda,kerítés mögül,vagy pórázról,jöttek szabadon is alájuk,nem volt baj. Okos,ügyes angolos biztos megoldaná,nekem azonban jó ideig ott lesz a zabszem.szerintem meg ez az erkölcsi kár,de lehet,csak egy naiv(a) gondol erre

#92 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 9. - 13:52

dupla posta... Ha már javítanom kellett,hát még hozzáteszem,lenyeltem én a békát,de félúton a torkomon akadt,mert nagyobb,mint amire számítottam,sőt,fel is fújta magát... Nem tudom,tuszkoljam-e lejjebb...

Edited by börni, 2012 április 9. - 14:14.


#93 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 9. - 15:15

börni- csak beszéld ki! :yeah: Kutyák- a mi huculunk kikergeti õket a karámból, de terepen behúzza a seggit, nem rohan el, meg a kutyának sem megy, de ha nem lenne jó a kapcsolatunk, valszeg a porban hagyna. Nem lehet tudni mi érte és miért ilyen, ilyen azt kész. Egyébként sok sok tréning kell az ilyen pacónak, hogy megnyugodjon és újra bízzon abban, hogy nem minden kutya akarja megenni :) -

#94 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 12. - 8:15

A kutyagazdi gondolataival ZÁROM a topicot, egyben sokadik leckét emberismeretbõl. Elsõsorban a magaméból, mert a hülye fejemmel nem hallgattam azokra, akik az azonnali feljelentést javasolták, s hagytam magam meggyõzni a békítõ szándéktól, csak mert magam is arra hajlottam.
A múlt heti kerítésugrós eset után - ami tudom, ép embernek csak apró közjáték, s sokan kinevettek érte, amiért engem úgy lelombozott - többekkel beszéltem...

Volt aki azt mondta, vele is történt hasonló, ott a lovat autóval gázolták el, s soha nem heverte ki, sem viselkedésben, sem fizikailag - évek múlva elaltatásra került. Akkori úgy látszott, zúzódásokkal megússza... Baráti körében, más lovas kárára történt eset kapcsán pedig a lótulajdonost egyenesen megfenyegették...
s volt olyan pillanat nálam is, mikor belegondoltam, az égõ gyufa könnyen repül, s a szétlocsolt gázolaj könnyen meggyullad... Benne van a pakliban a bosszú...

Az ügyvéd azt tanácsolta, keressünk profi kutyásokat, tegyük tisztába, mit mond a jogszabály, van-e mit keresnünk egyáltalában. Ezúton is köszönet a Cerberos Kutyaiskolának, akik egyenesen a településünkre vonatkozó szabályt küldték el.
Ebben ez állt...

"(1) Közterületen illetve lakóház közös használatú helyiségeiben s annak udvarán az ebet fajtára való megkülönböztetés nélkül pórázzal, a 20 cm-nél magasabb marmagasságú fajtába tatozó ebet (pl: német juhász, óriás schnauzer, kuvasz, komondor, nagy testû pásztor és juhászkutyák, dog, doberman, rotweiler, argentin dog stb. és más nagy testû fajtiszta illetve keverék kutyákat) pedig szájkosárral is el kell látni. A 14 éven aluli gyermek olyan ebet nem vezethet, amelynél szájkosár alkalmazása kötelezõ.

(2) Külterületre kutyát futtatni csak szájkosárral lehet kivinni. "

Ügyvéd barátom, aki maga is lótulajdonos, maga sem tudta, önbizalmat öntsön-e belém vagy a félelmet táplálja. Mindkettõt megtette, utóbbit saját tapasztalata vezette, elmondta, ellopott mezõgazdasági kisgépeit, lószerszámait azért nem követeli vissza, mert nincs kedve egy tagonként is többmázsás, izomagyú
cigány-kompániával pereskedni éveken át, azt sem akarja, hogy a lovait villával megszurkálva találja az udvaron... Magyarul hiába van rendszabály, egyesek már a megjelenésük, viselkedésük folytán kilóghatnak a sorból...

Nnnnna', gondoltam, ebbõl már jó nem sülhet ki, hiába kérek én a palitól bármit, de mit is kérnék, a kutyapara kinevelése az én dolgom lesz, én esek-kelek és káromkodom majd, hiába fizetnék alkalmanként súlyos ezreket bárkinek, hogy segítsen, ezt nekem kell megoldani.

Miklós bá', az ügyvéd azt is kérdezte, mennyire ismerem a másik felet... Édesanyám, aki amúgy nagy vészmadár, azt szajkózta még a dolog legelején, nem véletlen a kopasz-kigyúrt klisé, óvatos legyek, 'ezek mind egyformák'... Ez a pali azonban elsõre kilógott a sorból... de csak elsõre... Szegény ember vízzel fõz, Thomas Magnum helyett nekem a facebook meg a kíváncsiság maradt, hamarosan meg is találtam emberemet, hát, nem a hozzám hasonlókra jellemzõ szituációkban, ejtõernyõsugrást végrehajtva, hobbiként nem épp a legolcsóbb sportokat jelölve meg. Ennek az embernek annyi lehetett az én károm megfizetése - már amennyit õ beletett, a doktor költsége és a saját magával megbeszélt összeg - mely összesen nem érte el a hetvenezer forintot sem - mint amennyit egy-két, na jó, van amelyik hobbiból pár alkalommal - a szabadidejére áldoz... Megint marha voltam, hagytam magam átverni, hagytam fillérekért megvenni a remélt nyugalmat... Azért felhívtam a kutyatulajdonost, aki a mai napig abban a hitben élt, hogy kedvence egy lovat tett tönkre - valójában hármat harapott meg (isteni szerencse, hogy a másik öreg kancának, akit éppen-csak megcsípett, nem lett komolyabb baja, a külföldön dolgozó tulajdonosok elõtt nehéz lett volna magyarázkodni), hogy az állatorvos utolsó látogatásával a nap kötözõs,áztatós,utazós cirkusz nem szûnt meg, csak hetekkel azután, s hogy a másik része még csak most jön, próbálok majd hõsiesen-kackiásan ellovagolgatni a kerítés mögül, vagy póráz végérõl acsargó dögök mellett. A vonal végén persze a várt reakció fogadott "Szerintem ennek semmi köze ahhoz, ami történt...' (mármint a múlt heti hazarohanásnak) S te hogy mentél haza? Három-négy kilométer gyalog? Mit akarsz, az még egészségügyi sétának is jó..." Majd elköszönt és letette, olyan nyugalommal a hangjában, mintha csak egy vasárnapi ebédrõl beszélgettem volna vele elõzõleg.

No, gondoltam, az ilyentõl, ha magamra haragítom, kitelne, hogyha nem is az õ kezébõl, de repülne az emlegetett gyufa... Vagy nyitva maradna pár helyen a villanypásztor... Vagy terepen lovagolva elhúzna mellettem a motort bõgetve...

Mivel többet nem tehettem, hát elcseréltem a díjlovaglónyerget (amúgy is herótom volt az angoltól, majd José cimborám lovagol helyettem is Londonban, tavaly ugyan még megvettem a csodálatos cuccot, s álmodoztam róla, egyszer még visszamegyek a négyszögbe, de inkább a fenyõerdõ illatát választottam, meg a szomszédolós-csavargós terepeket) - egy 'bátorságnyeregre', mert a magamfajta minden technikai bravúr ellenére könnyen kiesik az angolból (a másik is eladósorban, ez itt a reklám helye :dev: ) a számat meg befogom, úgy néz ki, vannak esetek, amikor a károsult ezt jobban teszi, s az igazad keresni többe kerülne egészség és idõ szempontjából, mint lenyelni a békát. Azért titkon remélem, jön még KUTYÁRA KAMION :dev:

nem is tudom, mit esznek rajta ezek a franciák, én szívesen kihagytam volna.
ezzel a végsõ puffogással becsukom a topicot, köszönettel mindazoknak, akik így vagy úgy de eddig segítettek a kancának a lábadozás ideje alatt - tudom, nem illik személyeskedni, de név szerint is - Szami, Filozofruska, tipara, Csikasz, Makrancos, melodia (jóég, valami szám is van a nick után, de arra nem emlékszem), Saci - aki kimaradt a sorból, ne vegye magára.


Napóleon elvtárs is megmondta - 'Minden állat egyenlõ, de egyes állatok egyenlõbbek a többinél...

Edited by börni, 2012 április 12. - 8:16.


#95 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 12. - 9:06

:( Szomorú, fõleg hogy nagyon jól jellemzi ez a hazai viszonyokat. Még a sértett félnek kell behúznia fülét-farkát. És az a baj, hogy reális a félelmed, hogy bántódása esik az állataidnak...

"Qei me amat, amat et canem meum."


#96 SNAKE

SNAKE

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 206 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 12. - 9:12

Az izomagy megtette,amit megtehetett,fizetett.A ló gyógyulása és a te félelmed már nem az õ dolga. Különben hogy lehet terápiás ló egy extrafélõs?

#97 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 12. - 9:27

2 év munka van benne :( ... Nem terápiás ló, az más, azok főleg lépésben járnak, nagy ritkán - nem testi fogyatékosok alatt futószáron más jármódban is. Fogyisportban az a cél, hogy valaki, képességeihez mérten, megtanuljon a három jármódban, amennyire lehet, biztonságosan közlekedni. Hát erre sem ő a legmegfelelőbb, de erre telt, megszerettük a háklikkal együtt, s a végén már odáig jutottam, hogy a másféléves csikót gond nélkül gardíroztam a hátáról, még terepet is tudtam vele vinni. Más kérdés, hogy a nyergelését, pucolását nem lehetett például soha másra bízni, mert elég volt egy, a szélben megzörrenő nejlonzacsi a lókikötőben, s jött a műhiszti...

Edited by börni, 2012 április 12. - 9:32.


#98 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 12. - 10:22

börni! LEONIDAS!!!! (SPARTA) THERMOPÜLAI!!!! :yeah: nur nicht beszáren! eccer élünk.... (((((sajna mán esõ után köpönyeg...a följelentést nem lépted meg, a tempó mán elveszett :hupp: )))) ..mindenre van jogszabály..és mindhez kiskapu...régen rossz, ha valaki a jog csapdájába kerül...akkor már inkább ahazard, a roulette :P :gm:

#99 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 23. - 9:54

Jáhu', végre valami jót is írhatok ide, miután már lezártam volna a topicot. A hétvégén megvolt a baleset óta elõszöri terep - amekkora majom vagyok kapásból kint ültem, fel, nem az udvarban :D . Persze teljes védõfelszerelésben, szõrkukaccal a hevederen s lábvédõvel, a legelején kézen vezetve, aztán nagy nehezen felmásztam - közben jókat röhögtem magamban, ni', lovasterápia, rehab' meg hasonlók - kicsit trappoltam aztán megint leszálltam, s ezt megcsináltam vagy ötször egymás után. vasárnap elmerészkedtem Fótra, ugyanígy, ott már kutya is jutott bõven, szerencsére a ló mellett sétálós szakaszokon. A kanca általában a seggembe bújt, mikor a fenevad mellett elhaladtunk. Két Parellis lovassal kézen, kötõféken megmásztuk a Somlyót, ott is volt bõven acsarkodás a kerítés mögül, de az elõttem is, mögöttem is haladó lovak szájában a tej megaludt, így a kanca sem idegeskedett.
Hazafelé, nem messze a tanyától, már újfent legeltetõs-sétáltatós üzemmódban egyszer csak nekünk rontott egy kamasz németjuhász - játékosan jött, s a kancát nem nagyon érdekelte, a friss zöld annál inkább. A kutya lelkesedése nagyobb volt, mint a bátorsága, ahogy a ló a fejét vagy a lábát emelte, visszakozott, de az istennek nem tágított. Gazdái nem tudták visszahívni - persze póráz és szájkosár nem volt rajta :( - így a kisgazdánk mentett ki a végtelennek tûnõ cirkuszból (leguggolok, próbálom odahívni hogy megfogjam, miközben a ló a másik kezemben - odajön, épphogy elértem-elugrik...) Ellentétben a két gazdival, õ elsõre meg tudta fogni a kamasz kutyát...

No, ennél rosszabb sose legyen, de a fehér veszedelemtõl, nyeregbõl, azért még messze van :-)

Posted Image

#100 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 23. - 12:02

Hurrá! :yeah: Minden seb begyógyul egyszer. :) (Visszanéztem, ez komoly, hogy a 20 cm marmasgasságnál nagyobb kutyára szájkosár? :rolleyes: A csivaváim némelyike nagyobb. Viszont a csivavát megeszi a macska és nagyobb is. Kéretik a diszkriminálás elkerülése végett a macskákra is szájkosár, elvégre ragadozók! )

#101 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 23. - 12:22

a húszcentis szája pont achilles-magasságban van :dev: csak az ín olyan vastag, hogy van amelyiknek nem fér a szájába

#102 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 23. - 17:10

Jupiiíí, ezek jó hírek! :yeah: Csak így tovább, szépen javultok! :)