Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Frízek


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
4992 válasz a témához

#121 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 25. - 7:09

Én kultúrált vagyok, ba..e! :D :D Amúgy megtaláltam a gyógyszereimet. ;)

#122 Topy

Topy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 154 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 25. - 10:46

idézet:
Eredeti szerzõ: silvanus: percheron...Személy szerint meg tudom érteni, ha egy tenyésztõ védi az általa képviselt fajtát. Azt viszont nem igazán, hogy egy kancát az a mén fedezzen, amelyik éppen arrajár. Ez a véleményem, nem akarok senkit meggyõzni, csak le szerettem volna írni. (Megj. egyre inkább taszít, ahogyan az újonnan jött tagokkal bánik ez a társaság.) [/QUOTE]Köszönöm a kiigazítást hidegvérû hejesírásügyben ;) SZVSZ azért vannak a fajtaegyesületek és törzskönyvek, hogy a lovak származását követni lehessen. Ezzel szemben, ha nekem az a marhaság jut eszembe, hogy többszázezer forintért vásárolok spermát és abból öszvéreket csináltatok szerintem ez az én magánügyem. Törzskönyvezni nem fogják õket ugyi, így a fajtát nem silányítom, de ha ilyen irányú ambicióim vannak megpróbálhatom a nekem megfelelõ méretû, formájú, vérmérsékletû ló kitenyésztését, tudván tudva, hogy a csikók értéke meg sem közelíti a fajtatiszta állatok értékét, sõt akár a spermáét sem. Nekem mondjuk nincsenek ilyen 5leteim, de nagyon boldoggá tesz, hogy valaki létrehozta azt a lovat ami kifizethetõ és számomra a legcsodálatosabb lóvvá lett.

#123 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 25. - 11:16

Topy, ebben lehet Neked igazad. De egy munkájára büszke profi -bármilyen téren- erre azt mondja, keress olyat, aki hajlandó gagyizni. Mert Õ ehhez nem adja a nevét. Lehet ezt sznobozni, bár én inkább igényességnek hívnám.

#124 Topy

Topy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 154 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 25. - 11:47

idézet:
Eredeti szerzõ: Old Shatterhand: Topy, ebben lehet Neked igazad. De egy munkájára büszke profi -bármilyen téren- erre azt mondja, keress olyat, aki hajlandó gagyizni. Mert Õ ehhez nem adja a nevét. Lehet ezt sznobozni, bár én inkább igényességnek hívnám. [/QUOTE]A különbség az értékrendünkben van. Szerintem egy ló értékét elsõsorban nem a származása, hanem a használhatósága határozza meg a számomra. Az amin én kiakadtam mint a madzagos pipi az, hogy valaki szerint tökéletes ló csak az lehet amelyik pedigrével rendelkezik a többi korcs és xar hisz nem kerül többmillió forintba. Igényes szerintem az aki egészséges jólhasználható eredményes lovakat tenyészt. Az hogy ezek a pedigrés lovak közül kerülnek ki az elsõsorban a szakértõi tenyésztõmunkának köszönhetõ. De egy frízzel nem lehet egy kétórás terepre kimenni, mert nem bírja, egy arabbal nem lehet kocsiversenyt nyerni etc.etc.... De egy lóimádó számára a kedvenc bérlova is maga a paripák paripája azzal a bumfordi fejével a szénahasával és a répa iránti mérhetettlen vonzalmával. Az a jó ló aki nem megy el a kocsma elõl amíg a lovas vedel. ;) Posted Image Azok akik annak idején a lófajtákat létrehozták ugyan úgy kisérleteztek és kontraszelektáltak. Ha megszünik a géncsere szerintem minden faj korcsosulhat. Qtyafajták között már ma is sajnos nagyon sok példa van erre. Rémálmaimban ne jöjjön elõ ez a lófajta, amelyik a beltenyészetbõl adódóan gyönyörû, de betegségekre hajlamos gyengeidegzetû egyedek sokaságából áll az igényesség oltárán feláldozva.SzVSz egészséges és jó lovakat kell és szabad tenyészteni akik megtalálják a helyüket ebben a lovak számára oly ellenséges világban függetlenûl a papiroktól.

#125 Kéklány

Kéklány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 86 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 25. - 13:04

Nem akarok igazán belefolyni a vitába, hiszen nem vagyok lótenyésztési szakértõ. Csak megjegyeznék pár dolgot, remélem senkit nem sértek meg vele. Abban teljesen egyetértek több elõttem szólóval, hogy védeni kell a fajtákat, illetve azok tisztaságát. Ha azonban két fajtatiszta,jó származással rendelkezõ lovat "házasítunk össze", akkor az eredmény legtöbbször nem "korcs" (utálom ezt a kifejezést, szerintem lekicsinylõ és durva), hanem egy, az apai és anyai jó tulajdonságokat egyaránt magában hordozó "hibrid" lesz (azért használom ezt a kifejezést, mert a jelenség neve hibrid vigor). Ha jól tudom, a félvér is ilyen megfontolással jött létre, és számos más fajnál a tenyésztésben szintén jól bevált a módszer. Ezért szerintem nem jogos felháborodni azon, ha például valaki az atv-t frízzel keresztezné, akkor, ha még nem ismerjük az atv pedigréjét. Szerintem ez nem gagyizás, hanem igenis a tenyésztés része. Mellesleg igaz, hogy ha sosem történt volna ilyen eset a történelemben, akkor most telelennénk egy csomó fajtatiszta, erõsen szelektált, évszázados munkával kitenyésztett, és teljesen használhatatlan lóval, akik a túltenyésztés miatt mindenféle munkára alkalmatlanok.Csak ennyit szerettem volna írni, remélem senki sem vette kioktatásnak, mert nem annak szántam.

#126 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 25. - 13:36

A sznobozást, és hasonlókat célszerû lenne a havas betonon folytatni... Kéklány, egyetértek a lótenyésztéssel kapcsolatos hozzászólásoddal, ilyen írásokat szeretek olvasni. Posted Image /átszerk.: nem tudok már írni se.../ [ Május 25, 2004, 13:37: Az üzenetet átszerkesztette: Cavalier ]

#127 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 25. - 20:07

Napközben a Havas betonra tévedtem - majdnem el is csúsztam :D - ott plankoltam fel ezt a témát. Nem sajnáltam a fáradságot, végigolvastam az elõzményeket, s azokhoz a következõ megjegyzést fûzném: nem értem Fríz Udvar Kecskemét rátartiságát a fríz lovakkal kapcsoatban. Én még - korom okán - emlékszem a kecskeméti négyesfogat hajtó világbajnokság történéseire, amelynek során a maratonhajtás céljába az egyik holland fogathajtó lovai - szép, bokaszõrös frízek voltak - nem voltak képesek bemenni, mert a cél elõtt 50-100 m-rel azt mondták, hogy ennyi, elég. Vaslapáttal nem tudták õket beverni, annyira ki voltak merülve - hiába a Kecskemét környéki homok. Valaki - talán Topy, s még valaki - azt írta az elõzõekben, hogy egy lónak nem a szépsége az értéke, hanem a használhatósága. Ezzel teljes mértékben egyetértek.Ennek tudatában, s az elõzõekben leírtak alapján kérdezem a lovaira felvágó urat (?), hogy a lovassportok valamelyik ágában tud-e említeni olyan kiemelkedõ eredményt, amit fríz fajtájú lóval értek el? Ha nem tud, akkor teljesen felesleges ilyen merev álláspontot képviselnie, ugyanis a szépség nem minden! Ilyen alapon bármelyik, általa leszólt "korcs" /t.i. félvér/ különb, mint az õ általa istenített lovak, mert azok között van több, amelyik értékelhetõ eredménnyel rendelkezik.[Személyeskedés és politika nem ide való - Zsuzska]Lehet, hogy szokatlanul goromba voltam, de belõlem a stílusa, a tõle tanácsokat kérõ embereknek adott válaszainak a hangneme ezt váltotta ki. [ Május 26, 2004, 08:33: Az üzenetet átszerkesztette: Zsuzska ]

#128 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 28. - 1:31

Nem tehetek róla, szkeptikus alkat vagyok. Kétkedéssel fogadok mindent, ami rendkívüli vagy szokatlan. Mikor azt állítják fajtákról (legyen szó lovakról, kutyákról, vagy akár népekrõl, kultúrákról), hogy igen õsiek, több ezer éve változatlanok, amelyeket mások nem befolyásoltak, ezzel szemben minden kicsit is hasonló fajta tõlük származik, hát legalábbis felvonom a bal szemöldököm. És ilyenkor megpróbálok utánanézni a dolognak. Jelen esetben ezt a két honlapot találtam:[url="http://"http://www.friesianhorsesociety.com/history.php"]http://www.friesianhorsesociety.com/history.php[/url][url="http://"http://www.fhana.com/Bouma.php"]http://www.fhana.com/Bouma.php[/url]A két forrás megerõsíti egymást, a lényeg a következõ:Elõször is a fríz lovakat 1879 óta törzskönyvezik, ez volt az elsõ törzskönyv hollandiában. Talán nem kell mondanom, hogy ennél még a mi korcs furiosoinkat is régebb óta tartják nyilván, de igaz ez a nóniuszra, gidránra vagy a shagyakra, nem is beszélve a lipicaiakról. Még kis görcs huculjaimat is 1856 óta törzskönyvezik. Hogy 1879 elõtt tökéletesen tisztán tartották a frízeket, azt vagy elhiszem, vagy nem, de inkább nem. Az viszont biztos, hogy 1879-ben két könyvet nyitottak. Egy A törzskönyvet a "tiszta" frízeknek, és egy B könyvet a félvéreknek. De itt még nincs vége a történetnek, ugyanis 1906-ban a sok keresztezés miatt a két törzskönyvet összeolvasztották, és a fajta nemesítése céljából oldenburgi méneket is felvettek. A törzskönyveket csak 1915-ben választották szét újra.Ennyit a fajelméletrõl.

#129 tokio

tokio

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 282 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 28. - 3:56

Barefoot: Posted Image :cool:

#130 silvanus

silvanus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 484 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 28. - 21:22

És vajon a könyvek szétválasztása után melyik ló kerülhetett be az A-ba? Errõl nem szól a fáma, viszont az a 8 év 1907 és 1915 között nem hiszem, hogy akkora kavarodást okozott volna, hogy ne lehetett volna kideríteni, hogy végül is melyik ló nem tisztavérû.És azért az általad idézett sorok után következõ rész sem érdektelen: 1943 óta a “Royal Society The Friesian Studbook” kizárólag tisztavérû frízeket törzskönyvez. (Miután a tisztavérû frízek száma jelentõsen megnõtt, és a félvéreket tenyésztõk kiléptek a szervezetbõl.)(átszerk. oka: elírás) [ Május 28, 2004, 21:24: Az üzenetet átszerkesztette: silvanus ]

#131 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 28. - 23:20

No és 1879 elõtt hogyan állapították meg a tisztavérûséget? Európa legõsibb lófajtáját amúgy illene tudni messzebbre visszavezetni, nem? :rolleyes: Félreértés ne essék, az én szememben nem csökken a fajta értéke, ha becsúszott egy-két Oldenburgi menet közben, csak vegyük észre, hogy ez a fajta sem a Szent Grál.

#132 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 28. - 23:29

Ami a "korcsokat" illeti, ajánlom mindenki figyelmébe Stephen Budiansky A ló természetrajza címû könyvének ide vágó részét (megnéztem, 259. oldal, A keresztezések mellett szólva).

#133 FRIZ UDVAR KECSKEMET

FRIZ UDVAR KECSKEMET

    Új vendég

  • Kizárt tag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 29. - 0:07

Ajánlom a LOVAS NEMZET 2OO4 juniusi számát, ahol Dr. Mihók Sándor, egyetemi tanár Debreceni Egyetem Agrártudományi centrum, pontosan arról beszél, ami nektek akartam elmondani. Ami pedig a fríz ló tõténetét illeti, ovassátok el honlapomon A fríz ló története Nem én írtam, sõt, én még nem is voltam Magyarországon amikor ez az írás már megjelent! [ Május 30, 2004, 09:10: Az üzenetet átszerkesztette: Huxley ]

#134 kisbambee

kisbambee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 658 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 4. - 22:44

Ezt a honlapot csakugy találtam a neten, van rajta keresztezések eredménye, és szerintem nagyon is szépek ezek is....: [url="http://"http://www.friesianbloodhorse.com/"]ez egy magazin oldala ha jól tudom...[/url]

#135 kisbambee

kisbambee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 658 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 5. - 10:53

Kedves FRÍZUDVAR!Bocsánat hogy beraktam azt a linket, én csak érdekességként akartam feltüntetni.Én is nagy rajongója vagyok a fríz lovaknak, és semmiféleképpen nem akarok ebbe a vitába belekeveredni...én nem állok eggyik oldalra sem, bár engem nem zavar az hogy melyik ló a szebb, ha valakinek ez tetszik akkor szeresse ezt, én inkább tartózkodom mert nem szeretem a veszekedéseket...Szerintem a fríz lovak a legszebbek de ha azt vesszük figyelembe hogy soha az életbe nem lesz pénzem rá akkor igy jártam...(bocsi az offért) Üdvözlettel: kisbambee(kisbetüvel)

#136 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 5. - 10:54

[Itt FRÍZ UDVAR KECSKEMÉT hozzászólása szerepelt, melyet nem tudtam moderálni, mert olyan karaktereket használt, melyek mûszaki hibát okoztak a fórum mûködésében. A moderált hozzászólás az alábbiakban olvasható.]
idézet:
Eredeti szerzõ Kisbambee: Ezt a honlapot csakugy találtam a neten, van rajta keresztezések eredménye, és szerintem nagyon is szépek ezek is....: ez egy magazin oldala ha jól tudom...[/QUOTE]Itt lehet látni a külömbséget a magyar GULYÁSLEVES amitmagyar szakács, magyar paprikával, magyar paradicsommal fõzött, és a GULAS magyarosan elkészítve,(nyisd ki amit KISAMBEE ajánl:www.friesianbloodhorse,com/, legalúl jobbra a NEXT -re kattintani, és akkor rájöttök, hogy mi a fríz ló ami majdnem az a minÕség, amit a FRÍZ UDVAR KECSKEMÉT a sajátjának tart, egy TÖREDÉK árért.)A GULAS MAGYAROSAN, az pedig az eszkimó fokavadász szakácsszakembertõl, gázfütéses fóliaházban érelt holland "paradicsomból", és szibériai zöld paprikából, valamint a (piros paprika helyett)õrölt pirostéglaporból, valószinüleg Csecsénföldröl. De az énszerintem a te magán izlésed joga, hogy ez finom, vagy se! Soha ne egyél jobbat, ha komolyan így gondolod! Ami a KISAMBEE által ajánlott honlapra le van írva azt aztán szó szerint kell ám olvasni!!!FRÍZ UDVAR KECSKEMÉT

#137 vali99

vali99

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 79 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 7. - 11:55

Topy!Szép a lovad nagyon. Igazán jól néz ki.

#138 Topy

Topy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 154 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 7. - 12:02

Vali99Kegyed igazán nagyon Kedves...Bár ez csak egy "korcs", de az enyimé......

#139 meara

meara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 59 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 8. - 19:41

Szerintem az mindenkinek a szíve joga,hogy engedi-e a fedezõménjét más fajtájú kancára,de az már nem mindegy,hogy milyen stílusban tálalja az érveit.Mert az azért kifogásolható volt... :rolleyes: (És én sem mondanék soha olyat egy lóra sem,hogy korcs/mint ahogy a "gebe" szó sem szerpel egy lóimádó szótárában/) Posted Image

#140 meara

meara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 59 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 8. - 19:46

Jajjj,egyébként éljenek a fríz lovak!!!!! (Fõleg Magyarországon,jó sokáig!) Posted Image

#141 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 8. - 20:42

Én nem ártottam ebbe magam, de meara, veled egyetértek.

#142 vali99

vali99

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 79 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 9. - 13:43

Ó Topy.Köszönöm szépen. :D Nem vagyok korcs ellenzõ.Egyes fajták keveredésébõl,igazán szép állatok is születhetnek.Élõ példa a lovad rá.És magasan ... le azokat akik mást mondanak.

#143 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 9. - 14:48

Igen, ebben egyetértek Veletek. Néha sokkal szebbek és engedelmesebbek a nem fajtatiszta lovak.

#144 Pelcsi

Pelcsi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 14. - 20:10

Sziasztok!Egyetértek hogy nem baj ha egy ló nem fajtiszta!Ahogy jucuus is mondta engedelmesebbek,szebbek és gyakran tovább is élnek. :cool:

#145 meara

meara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 59 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 15. - 0:47

Cerintem ezek nem fajtafüggõ tulajdonságok,inkább egyede válogatja... :rolleyes: De én sem mondnám,hogy a fajtatisztaság felsõbbrendû tulajdonságokat von maga után.

#146 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 16. - 15:33

Nálunk van egy fríz-andalúz keverék csikó (négy éves), a legnagyobb reménységünk, minden esélyünk adott, hogy díjlóként olimpiai aranyat szerez!Itt a fotója: [url="http://"http://media.usriding.com/TempPic/~g_1505001774_Szürisunnyog.jpg"]FRÍZ-ANDALÚZ IVADÉK[/url]

#147 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 16. - 17:21

egy mondat: Az igaz barátságok nem a pénzrõl szólnak! nem fejteném ki, rem. mindenki érti amire utali szerettem volna

#148 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 16. - 17:28

ja. és Topy! A lovad irigylésre méltó.. ami tõlem persze messze áll... Posted Image

#149 meara

meara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 59 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 16. - 20:59

Sok sikert a fríz-andalúz "korcsnak"!!! Posted Image De ha VALAKI más is látja,lehet,infarktust kap. Posted Image tongue.gif

#150 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 16. - 22:17

Szép kis ló, meg kell hagyni! Kije volt a fríz, és kije az andalúz? Igaz ránézésre nem látni így benne a frízt. Mondjuk én képrõl nem is tudnám és nem is tudom megállapítani.

#151 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 16. - 22:23

Látszik, hogy nem ismeritek Porfelhõt. :D Személyesen én sem, de ekkorát linkelni!!!! :D Posted Image Most elrontottam a játékát... Posted Image

#152 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 16. - 22:43

Mitörtént? Nem is fríz - andalúz a ló? :confused: Talán még lehetek naív... :D

#153 Apró Rém

Apró Rém

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 262 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 17. - 11:21

Posted Image Posted Image Posted Image

#154 MaciLaci

MaciLaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 70 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 17. - 11:49

Sziasztok!Nekem is a Frízek tetszenek legjobban. Meg tudja mondani valaki, hogy mennyibe kerülnek sacc/kp.Milyen magasak?Köszi!

#155 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 17. - 12:04

maci. én kb. egy hónapja hívtam fel egy hirdetést. törzskönyves fríz. aszonta a csaj , csak most, csak nekem, kivételesen 1 000 000 Ft,- ért otdaadja....

#156 MaciLaci

MaciLaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 70 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 17. - 13:06

Köszi tötõ Zsó!Azt még megírnád, hogy milyen korú és nemû volt?Így elsõ hallásra soknak tûnik, de ha mondjuk valami nagyon jó vonalból származik akkor már nem biztos, hogy sok, bár én nem értek hozzá.Gondolom itt is úgy van mint más fajtáknál, hogy vannak olcsóbb és drágább lovak is.

#157 meara

meara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 59 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 17. - 15:30

Hát ez az 1 millió tök jó ár!!! Posted Image Csak kár,hogy nincs ennyim...És azt tudod,hogy milyen a pacc?Írd le,mit mondott róla gazdija! Bár ilyen áron biztos hogy " beteg,vagy lopott "! Posted Image Posted Image

#158 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 17. - 16:42

nemtudom, kb. egy fél éve beszéltem a csajjal, azt mondta hogy õ kifejezetten ezzel foglalkozik, hozza be folyamatosan a lovakat külföldrõl, és csak frízzel meg thinker lovakkal foglalkozik. Nekem is monta hogy ez az egy milla nagyon jó ár egy ilyen pacc-ért. Úgy hívtam fel, azzal a céllal, hogy mondjon nekem egy legalacsabb árat amiért egy nyugis, okos, de nem ilyen extrém vérvolanlból származó frízt el tudna adni. Azt monta h van egy (ha jól emlékszem) 9-10-11 éves fríze, ami baromi nyugis, csakhát nem számít mai gyereknek, mert ugyen mindenki -ha már beruház egy ilyen drága packóba- olyan 4-5 éveset akar venniés ezért monta h ilyen "olcsón" :rolleyes: adja.Csak röviden beszéltem vele. Az a gáz viszont h nemtudom hogy hova valósi volt, mert simán lemennék körülnézni.. az esélytelenek nyugalmával CSAK körülnézni... :( :rolleyes: ;)

#159 Topy

Topy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 154 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 21. - 10:14

[QUOTE]Eredeti szerzõ: Porfelhõ:[QB] Nálunk van egy fríz-andalúz keverék csikó (négy éves), a legnagyobb reménységünk, minden esélyünk adott, hogy díjlóként olimpiai aranyat szerez!Közgazdasági számitásokat végeztem...Ha egy Fríz 4,000,000 FtEgy Andalúz 3,000,000 FtAkkor ez a Lipnek kinézõ félvér alsóhangon 7,000,000 FtNem számolva a lipkinézeti jutalékot ami testvérek között is minima 1,000,000 Ft.Az én lovam sajna nem ér ennyit mertugyebár:Fríz: 4,000,000 FtNóniusz: 500,000 Ft---------------------Sum: 4,500,000 FtEhhez képest azért tök olcsón vettem.......

#160 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 22. - 16:12

Eztnézzétek mit találtam!!! ez a Rutger Hauer! Hát igen... neki van pénze ilyen cépségekre...[url="http://"http://www.rutgerhauer.org/days/frisian.jpg"]http://www.rutgerhauer.org/days/frisian.jpg[/url]a nyálatokat ne a billentyûzetre.. Posted Image