Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Frízek


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
4992 válasz a témához

#81 Fríz

Fríz

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 18 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 8. - 21:26

Ok, Jucuus, mondom össze kell beszélni és minden megoldható! Posted Image Ha kell, akár még edzést is tartok a lovon! Posted Image Most kezdtem el vele komolyabban dolgozni, szóval biztos jó lesz... Posted Image

#82 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 10. - 21:23

SZIJASZTOK! köv. tavasszal vszínû kapok egy lovat. nagyon szeretem a fríz lovakat, gyönyörûek, és nyugodt, higgadt vérmérsékletûek. Posted Image lennek egykét kérdésem.1. nem nagyon vunk pénzesek, term. a tartás nem lenne gáz, de nem tudunk nagyon drága lovat venni. egy "hobbi fríz ló" mennyibe kerülhet? tudom ez hülye kérdés, de én nem akarok versenyzõ lenni, én csupán imádom a lovakat és a lovaglást. :D 2. hol lehetne ilyen lovakat látni, esetleg pályán "kipróbálni" egy jóindulatú pacit?egyenlõre ennyi, örülnék ha elõször ezekre választ kapnék.. elõre is köszi!! Posted Image [ Május 10, 2004, 21:25: Az üzenetet átszerkesztette: tötõ Zsó ]

#83 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 10. - 22:52

Szia tötõZsó, üdv erre!Olvasd vissza a topikot, az összes kérdésedre megtalálod a választ. Az árral kapcsolatban nem akarlak kiábrándítani, de sajnos ez az igazság:
idézet:
Eredeti szerzõ: Õz: amit a Frízudvaros fickó nyilatkozott vmelyik lovasújságban nemrég:amelyik olcsóbb mint egy új kisautó, az vagy beteg, vagy lopott.Nem kicsit luxuskategóriás jószágok, na. [/QUOTE]

#84 vali99

vali99

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 79 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 18. - 11:20

Hát én sem akarlak kiábrándítani,de egy fríz ló kész vagyon.Aki ilyet tud venni az írtó gazdag lehet,mert én annak is örülnék ha egy szamarat kaphatnék,nemhogy fríz lovat.

#85 Fríz

Fríz

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 18 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 18. - 15:23

Vali! Teljes mértékben igazad van! De hidd el, megéri azt a rengeteg pénzt, mert az csak 1 kiadás. (plusz a többi, mikor kiderül, h erre, v arra allergiás... :rolleyes: ) És azt a pénzt meg törõdést, amit "beleáldoztál" 100-szorosan kapod vissza, és akkor már nem is jut eszedbe, h nem vmi olcsón vetted. Mondjuk, rájöttem (és ezért most lehet, h neheztelni fognak a Fríz-rajongók...) h nem a Fríz a legtökéletesebb lófajta Posted Image Mert talán egy picit túl érzékeny, de amúgy iszonyú jófej!!! Posted Image

#86 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 18. - 20:39

Én úgy gondolom, hogy emberekben és lovakban, és fajtáikban sincsen tökéletes. Frízrajongásom ide, vagy oda.

#87 vali99

vali99

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 79 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 20. - 8:03

Persze, biztosan 100 x san kapod vissza a beleölt pénzt ebben igazad van neked is, de amikor kiadod érte egyben az iszonyat nagy összeget, elgondolkodtató, hogy vehettél volna az árán legalább 2 vagy 3 ugyan olyan hálás lovat is. Arrol meg nem is beszélve, hogy akár mi is történhet vele amibe pl: belehalhat, és oda minden. És egy másik nem 2 Ft. Persze most ellene beszélek, de én is nagyon odáig vagyok értük meg vissza egyébként. Sõtt a kedvenc fajtám. Álom szépek. És jó neked, hogy lehet egy ilyen lovad. És ha nekem is megadatna a lehetõség pl: egy lottó nyeremény én is Frízt vennék rögtön. Nem egyet legalább 5-öt. Posted Image (Ne haragudjon senki érte ha v.kit megbántottam v.mivel azért. OK?)

#88 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 20. - 11:43

Igen, az Equidomban is hírdettek egyet..nem volt csúnya..olyan pont a kettõ között volt külsõleg..

#89 vali99

vali99

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 79 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 20. - 12:35

Az nagyon szép lehetett. Posted Image

#90 vali99

vali99

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 79 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 20. - 12:36

Egyébként a csõdörök valahogy mindig szebbek minden fajtában, mint a kancák. Nem sokkal csak egy kicsivel.

#91 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 20. - 14:14

Tiszta [url="http://"http://kep.tar.hu/fec/index.phtml?aid=27555193&pid=2508795"] apja[/url] ez a lólány.

#92 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 20. - 18:59

Jaj, de kis szépek ezek a pacik!Igaz én a kancákra esküszöm, mert talán nekem a csõdör kicsit durva. Igaz csõdörön még nem ültem. Lehet, hogy kikéne próbálnom...Ami a szépséget illeti, nem tudok külömbséget tenni.Fríz - Nóniusz? Humm! Biztos nagyon szépek! Két kedvenc lófajta együt...

#93 vali99

vali99

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 79 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 21. - 8:19

Aranyos. Olyan arabos. Talán azért mert lehet arab?! Vagy van benne egy kis arab is? Vagy nem tudom. :confused: Posted Image Minden esetre aranyos ló.

#94 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 21. - 10:28

-Csak az van benne. ;) Hiszen törzsmén Bábolnán.

#95 vali99

vali99

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 79 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 21. - 11:00

Oké!!! Posted Image Csak jó a meglátásom.

#96 FRIZ UDVAR KECSKEMET

FRIZ UDVAR KECSKEMET

    Új vendég

  • Kizárt tag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 22. - 4:18

Kedves Fórumosok,hosszabb ideje kisérem figyelemmel az általában nívós, udvarias, intelligens, információkban gazdag,és nem utolsó sorban szorakoztatóan vicceshozzászolásokat. Gratulálok. Posted Image __________________________________________________Mivel itt a fríz lovakról is szó van,úgy gondoltamhozzászolok e témához.A szavak (külömbözõ) hibás értelmezésébõl verbáliskonfliktusok származhatnak, ezek elkerülése végettszeretnék két fogalmat tiztázni:hobi(hobby). Ezt akifejezést sokan tévesen az olcsóbb és a kissebértékü szinonimájának használják. Ez óriási tévedés, és félreértésekre ad okot!!! A hobi jelentése:"kedvtelés, kedvtelésbõl állandó jeleggel ûzött foglalatosság" A másik szó a: korcs .Félreértések miatt tisztázzuk, hogy mit jelent:"nem fajtiszta <tenyészállat>." Ezeket azért bocsátottam elõre, mivel szeretném a FORUM tagjainak és látogatóiknek elmondani---ha már a fríz ló a téma--hogy engem mint passzionátus fríz lótenyésztõt mennyire dühít, és idegesít a véget nem érõ telefonhívások, és emilek a fedeztetésre való kérdések fríz lóval. Én soha sehol nem mondtam, vagy hirdettem, hogy nekem fedezõménem lenne! Két levelezést(e-mail) váltást, most nyilvánosságra hozok, természetesen a neveket kihagyom.--------------------------------------------------Tisztelt Friz Udvar!Kérem, hogy amennyiben lehetõségük van rá, küldjenek részemre tájékoztatót az Önöknél, vagy akár más fríz tenyésztönél felállitott fedezõménekrõl,illetve árlistát a fedeztetés díjáról és feltételeirõl.Tiszstelettel:dr.P.Péter--------------------------------------------------Tisztelt dr. P.Péter Úr,köszönöm érdeklödését, mivel én csak másfél éve vagyok a fríz lovakkal Magyarországon, és 25 éves németországi tenyészmultamat itt kamatoztatni kivánom, nagy örömmel fogadtam az Ön e-mail-jét.Nagyon szivesen, boldogan és természetesen díj nélkül tanácsot adok Önnek, amennyiben az Ön fríz kancájának a pedigréjét elküldené, hogy láthassam, hogy melyik fríz törzs leszármazottja, úgy apai, mint anyai ágon. Tudom, hogy néhány tenyésztõ elmegy egész 8%, vagy e feletti,vérrokonsági értékekbe, de ezt én nem találom helyesnek, mivel egy beltenyészet, mint a fríz ló ami lassan 5OO éve nincs más vérrel keverve, rengeteg mutációt viselhet magába, ha a vérrokonság meghaladja az 5%-ot. Kedves dr.P., ha esetleg nincs lehetõsége fríz kancájának a törzskönyvét scannelolni, kérem hívjon telefonon, s mondja meg melyik számu törzshöz tartozik lova, anyja, apja neve, regisztrációs száma, hogy törzskönyvezett, vagy ster, vagy modell+prf+prst? Amint Õn a kivánt adatokat elküldi, örömmel és szivesen ajánlanák megfelelõ tenyészcsödört, természetesen minden költség nélkül.Tistelettel:FRIZ UDVAR--------------------------------------------------Tisztelt FRÍZ UDVAR!Sajnos az Ön által kért dokumentumokkal nem rendelkezem, sõt fríz kancával sem. Van azonban egy kistermetü, 9 éves mfv. kancám, amelyet korábban arab ménekkel fedeztettem. Kancám korábbi csikói valamennyien kancák lettek, szép küllemüek, de kissé tüzes vérmérsékletüek, ezért arra gondoltam, hogy egy karakteréban erõsebb, de nyugodtabb vérmérsékletü fajtából választok spermadonort, vagy fedezõmént. Így esett a választásom a fríz fajtára, amelyrõl igen sok jót olvastam, illetve hallottam. Természetesen megértem, ha Ön kizárolag a fríz fajtához tartozó kanca esetén vállal közremüködést a fedeztetésben, de ha ez nem így van ennek ellenére tud ajánlani esetleg más tenyésztõt, aki segítségemre lehet, hálás lennék a segítségéért.Köszönetteldr.P.Péter--------------------------------------------------Tisztelt dr.P,sajnálom, hogy én Önt félreértettem, mivel emailjében nem jelezte, hogy nem fríz kancáról van szó. Tévesen abból a hitbõl indultam ki, hogy minden lovas ember tudja, hogy a fríz ló az a világ legszigorubb(én inkább úgy mondanám legvédetebb) beltenyészete. Úgy gondolom, hogy minden fajállattenyésztõnek az a célja, hogy az adott fajt védje, nemesitse, a rossz elfajulást korrigálja, a jót megprobálja fenntartani, és ápolni, de nem mindenfajta négylábu patásra felugratni, és még több korcsot gyártani, ami még a vágóhidaknak sem kell, és mint kutyaeledel végzi kínos életét, mert ez csak a kutyáknak kell. Itt most belölem az állatvédõ beszélt, és aláhúzom, hogy én nem Öntre értem ezt, hanem szivesen meghívom ide Kecskemétre és megmutatom a lebunkozott korcs lovak tettemeit amit az itteni tanyákon látni lehet, mert a tulajdonosa nem tudta megvenni az 5OOO Ft-os zabot, és a 1O OOO.Ft.feletti szénát. Ez higyje el kedves dr.P egy borzasztó látvány minden állatszeretõ embernek! Az egy nagyon téves hit, ha mi egy nemes fajtiszta lovat felugratunk egy akármilyen kancára akkor 11 hónap mulva a nemes ló minden jótulajdonsága benne lessz az újszülött fattyúba!!! Ha ez így lenne , akkor nem kellenének a tudományos alapokon müködõ tenyészetek, hanem csak lógyárakra bizhatnánk az utánpotlást. Az én szubjektív véleményem az, hogy Magyarország ami a lóállomámyt illeti ma ott áll mint az ország autóállománya, amikor a kommunizmus--- de jure--- eltünt ebbõl az országból! Az autótulajdonosoknak Trabantja, Zaporozsec-je, Moszkvicsa, Wartburgja volt, a párttitkárok még Volgával jártak. Ma már ezek a szemetek senkinek nem kellenek. Ez cáfolhatatlan tény!!! Ma ott tartunk, hogy látják a lovakra átvéve, a BMW-t, a Vovot, Mercedeszt, és sokan azt hiszik, hogyha a Mecedesz csillagot ráteszik a Trabantra akkor a Trabantjuknak Mercedesz tulajdonságuk lesz.Kérem nézze meg a honlapomon a DOEDE út de Ripen nevü csödörömet, kinek apja a Remmelt 323 nevü fedezõmén, aki az egyikje a húsz USA-ban lévõ fedezõménnek. Én a spermáért akkor már 3OOO€ felett fizettem, akárhogy nézem is az kb.3/4millió Ft., és hála Istennek ez is a garanciája annak, hogy a fríz lovak utodjaiból itt soha se lesz lebunkozott kutyaeledel, mivel kinek nincs pénze egy nemes lóra az nem tudja azt megvenni, aki pedig megveszi annak van arra is pénze, hogy megfelelõen takarmányozza, és tartsa õket.Remélem megért engem, mivel én úgy verbálisan, mint gyakorlatban a korcsgyártás ellen vagyok, mert hiszen mi értelme lett volna e nemes fajta megörzése több mint kétezer éven keresztül, és én igenis büszke vagyok rá, hogy ezt a tradiciót én egy negyed évszázad óta müvelem.Tisztelettel:FRÍZ UDVAR J.N.--------------------------------------------------Egy másik emilbe kérdezte egy hölgy, hogy vállalnám e a fedeztetését az angol tv kancájának, a kérdésére nemmel válaszsoltam és megkérdeztem, hogy akar e egy öszinte kimerítõ választ, amire a hõlgy igennel válaszolt.Ime a válaszom:Kedves Eszter,kérem kapaszkodjon meg! Nem azért mert én szemtelen, vagy udvariatlan akarok lenn, hanem csupán azért mert az Õn kérésére öszintén fogok válaszolni.Ha mi a fríz lovak tenyésztésérõl beszélünk, akkor kérem felejtsen el majdnem mindent amit ebben az országban "lótenyésztésnek" neveznek!Ebben az országban elõfordúl, hogy tenyészmén lehet egy ló akinek "fütyije" van, és nem három lábu, ez csupán néhány percbe telik, hogy a "szakemberek" megállapitsák! Ez nem az én állitásom, hanem a magyar lovas újságokban olvastam!Ezt a "tenyészmént" hagyják ráugratni egy másik lóra melynek nincsen "fütyije", és 11 hónap után megszületik egy négylábu patás amely a lovak kategoriájába tartozik!EZT KIVÁNJA ÖN IS TISZTELT J.ESZTER!!A külömbség az, hogy Ön meg sem kérdezte, hogy nekem van e tenyészménem!!!Most térjünk a fríz lovakra. Ajánlanám, hogy olvassa el a honlapomon található leírásokat evvel kapcsolatban!A fríz ló Európa legõsibb fajtája, és utoljára akkor nemesitették õket más fajtával,(az Andaluzokkal) amikor még hazánkban a törökök dúltak!125 éve alakult a"KONINKLIJKE VERENIGING HET FRISCH PAARDEN STAMBOEK" Szabad forditásban: KIRÁLYI EGYESÜLET A FRÍZ LOVAK TÖRZSKÖNYVEZÉSÉRE.A napi nyelven egysyerüen a röviditése:FPS, amely a Holland Királyi Védnökség alatt áll, kinek védnöke ma a Holland Királynõ Beatrix.Az egész világon 8O fríz fedezõcsödör van. Abból 6O Európában!!A világ mai frízállományza kb.4O ezer. Ebbõl évente kb.ezer csödörutód van melyeknek esélyük lenne fedezõménné válni. Néhányszázan jelentkeznek ezekbõl, hogy a tenyészcsödör minösítést megkapják.Általában a hároméves csõdörök, akik megméretik magukat. Avval kezdödik az egész, hogy minden jelentkezõnek spermaeprobát, és röntgenképet kell beadniuk, mielött valaki rájuk is nézne.Egy háromhónapos intenzív felkészülés a bemutatóra, ami magábafoglalja a belovaglást, bekocsizást, valamint a felvezetés magasfokát.Ha a spermapróba, vagy a röntgenkép nem megfelelõ, már ki is estek.Nem akarom tovább részletekkel untatni de a Fríz Szövetség, a saját lovasszakembereivel a saját istállóban 5O napig(!!!) próbálja a kiválasztott lovakat,úgyz díjlovaglásban, kocsi elõtt, és JELLEMRE!!!Ha itt megfelelnek akkor feltételesen 3 évig tenyészmének lehetnek. Ezt viszont minden évben meg kell, hogy védjék.(Csak egy példának hadd jegzezzem meg. Ha egy tenyészcsödõrjelölt az ügetésbõl a vágtába nem az elõírásoknak megfelelõen vált, akármilyen szép, és jó is, ki van selejtezve.)Így évente 1O-2O új tenyészcsödör lesz kinevezve az ezerbõl, melyeknek késõbb többekközött az utódokkal is kell bizonyitaniuk, hogy megtarthassák a tenyészmén minõsítést.Ami engem illet. én 25 éve foglalkozom a fríz lóval Németországban, a célopm az, hogy Magyarországon is ismerjék meg az EREDETI A FRÍZ LÓSZÖVETSÉG ÁLTAL TÕRZSKÖNYVEZETT ÉS DIJAZOTT lovakat.Ismerjék meg ezt az egyedülálló megbizható fajtát, s akinek elege van az idegbeteg, hisztérikus, életveszélyes korcsokból azoknak a jelentkezésüket szivesen várom, amennyiben hajlandóak egy minõségi lóért több mint két millió Ft. kiadni.Rákényszerít Ön arra, hogy megkérdezzem:mit akar elérni egy fríz, és egy magyarországi atv keresztezõdésébõl???MIT AKAR??? További szar korcsot, ami se nem telivér, se nem fríz? Remélem, ha nem is az elvárásának megfelelõen, de az én szempontomból öszintén válaszoltam.Szivélyes üdvözlettel:FRÍZ UDVAR J.N.U.i. Utána lapoztam! A leghíresebb ATV:ACATENANGO, melynek csak a spermája egyedül 17OOO€-ba kerül!!!Akárhogy számoljuk is az majdnem 5 millióFt.Az Ön ATV-je mennyit ér?Remélem megérti felháborodásomat a további értelmetlen korcstermesztés ellen.Ön kérte, hogy öszintén válaszoljak.

#97 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 22. - 19:15

nekem ezzel azért lenne kérdésem...értem, h védi egy tenyésztõ a fajtát, értem, h rengeteg pénzt sem akarja kidobottnak érezni, amit a klassz lovak összerakásába fektetett, de...miért baj az, ha az ember szeretné rátenni a kancájára az egyik ien szép mént? miért csökkenti egy ló értékét az, hogy nem fajtatiszta? ettõl lehet egy kedves, könnyen kezelhetõ, tanulékony, stb. ló. jó, nem lesz flancos elit ló, de valóban csak ez számít?mondom, félig megértem a dolgot, félig nem... anno kinéztem naon klassz mént és bezony kérték a kanca papírjait meg meg akarták nézni õt, hogy ne valami vacak kancára tegyék rá, amire rá lehet mondani, h na, pl. ez is annak a ménnek a csikója és mien ronda... a kancám átment eme vizsgálaton, bár szvsz 2 szép lónak is lehet nem túl mutatós csikója... a végén nem vele fedeztettem, de ez nem tartozik ide. szóval az arab telivér is zárt, az angol telivér is zárt vonal... és MÉGIS engedik némelyik ménjüknek, h félvéreket (más fajtájú lovakat) fedezzen és ettõl nem lesz kevesebb a ménjük értéke...vagy megint csak én vagyok értetlen? mondjuk az életben nem tennék frízt a kancámra, de csak mert kicsi lenne és mert épp a fríz lovat tartom úgy, h úgy jó, ahogy van és a fene tudja, h mi esne ki a kancából, de ha valaki ezt szeretné, ez miért ekkora nagy bûn?

#98 FRIZ UDVAR KECSKEMET

FRIZ UDVAR KECSKEMET

    Új vendég

  • Kizárt tag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 23. - 11:07

idézet:
Eredeti szerzõ: Unicorn: vagy megint csak én vagyok értetlen? [/QUOTE]
idézet:
[/QUOTE]életben nem tennék frízt a kancámra,
idézet:
[/QUOTE]
idézet:
mert épp a fríz lovat tartom úgy, h úgy jó, ahogy van [/QUOTE]Na ugye, hogy egyetértünk.Üdv.: FRIZ UDVAR

#99 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 23. - 13:38

ennek ellenére, ha lenne fríz ménem, nem kapnám fel a vizet, ha valaki vele akarna fedeztetni...

#100 FRIZ UDVAR KECSKEMET

FRIZ UDVAR KECSKEMET

    Új vendég

  • Kizárt tag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 23. - 14:59

Hát igen, talán az én vérmésékletem más, mint az általam tenyésztett lovaké, de tudvalevõen az ellentétek vonzák egymást. :D Talán több paprikát ettem gyerekkoromban mint az átlag, aztán lerakodott. ;)

#101 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 23. - 16:32

amúgy meg 2 személyes megjegyzés:- irtó vacak, h név nélkül, az udvar nevében írsz, lehetetlenség mexólítani... hello udvar? ehhh...- kiforgattad rendesen, amit írtam, mert az is ott van, h azért nem fedeztetnék vele, mert nekem kistermetû Posted Image

#102 FRIZ UDVAR KECSKEMET

FRIZ UDVAR KECSKEMET

    Új vendég

  • Kizárt tag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 23. - 23:01

idézet:
Eredeti szerzõ: Unicorn: amúgy meg 2 személyes megjegyzés:- irtó vacak, h név nélkül, az udvar nevében írsz, lehetetlenség mexólítani... hello udvar? ehhh... -------------------------------------------------- redface.gif Tényleg zavarban vagyok! Azt hittem, hogy a fórum írt, és iratlan szabálya, hogy a fórumosok egymás között nem személyeskednek, sértegetik egymást, hiszen erre van (ha kell) a "magánüzenetek küldése" ikon. Meg lehet nézni, én nagyon udvariasan bejelentkeztem hozzátok a fórumba. Mint ahogy egy kultúrált országban illõ irtam egy preambulum-ot, hogy még véletlenül se legyek félreértve. Mindhiába! Célom az volt, hogy amit én egy negyed évszázadon át a fríz lovak kérdésébe elértem, azt a lószeretö frizlóérdeklödökkel itt megosszam! Semmi más! Ha UNIKORNIS viselkedése, és reakciója a fórumosok véleményét, és stilusát tükrözi, akkor tényleg konstatálnom kell, hogy nem a hozzám illõ forumon "kopogtattam". Akkor bocsánat, nem fogok többé alkalmatlankodni. A beszéd, az írás, a nyelv használata az a lélek, tudás, és az értelem tükre! Tisztába vagyok avval, hogy én rengeteg hibát követek el magyarul, de ily rosszúl beszélem az angolt, dánt, svédet, norvégot, németet, s még más néhány más nyelven is képes vagyok megértetni magam, de mindig mevetettem, azokat, akik legalább egy nyelven, nem tudtak helyesen írni, vagy beszélni. Általában ez az anyanyelvre vonatkozik. Ha nekem nincs igazam, akkor olyan magyarok mint Kölcsey, Petõfi, Jozsef Attila ezek mind hülyék voltak, és a Kertész is azért kaphatott irodalmi Nobel Dijat, mivel úgy fogalmazott mint
idézet:
UNIKORNIS [QUOTE] [/QUOTE]mivel õ is "mexolitotta" a világot.Mivel ezt amit mondtam UNIKORNIS úgysem értetted meg, megprópálok átállni a nívódra:-hogy mered állítani, hogy az én nevem vacak? Van erre egy szabály, hogy kit, hogy hívnak? Én nem a FRIZ UDVAR nevében írok, hanem az én vagyok! Morogsz, hogy"lehetetlenség megszolitani ...hello udvar"--írod. Hogy szólitod te UNIKORNIS, az UNICORNIS Lovasterápia Központ nevü 2324 számu fórum tagot és nekik is mondtad már, hogy vacak a nevük, és problémád van õket megszólítanod? Vagy a valódi háttér talán az, hogy õk neked nemcsak névrokonaid, és a való problémád neked velem az, hogy itt a FRÍZ UDVAR leteszi a voksát a valódi fríz ló mellet, és nem fríz-nónisz korcsot próbál eladni fríz ló hamis cimke alatt???? Egyáltalán, ha neked a fríz ígyse-úgyse tetszik, mivel"kisnövésü", akkor miért b(censura) engem, erre vannak hölgyek akik pénzért ennek még örülnek is! Az ambivalent értelmetlen kapálodzásaiddal legfeljebb a 15-16 éves teen-eknél tudsz benyomást kelteni, nálam nem nem rugsz labdába!Rajtad csak lelkigyogyász tud segiteni. Kivánom neked, s talán akkor nem fogsz mások privátszférájában turkálni! Egyszerüen szemtelenség, vagy akaratos provokáció, hogy engem te annonymitással vádolsz, mikor minden lovasujságban, az interneten, stb megtalálható az elérhetõségem!! Te ki vagy? Hol élsz. Hol lehet téged látni? Ezt énrólam mindenki tudja, hogy hol vagyok, és ki vagyok, én nem bujok el egy álnév alá!! Ne dobálodzál már egy üvegházból kövekkel!------------------------------------------------- kiforgattad rendesen, amit mondtam, mert az is ott van, h azért nem fedeztetnék vele, mert nekem kistermetû Posted Image
[/QUOTE]--------------------------------------------------O.K., de akkor mi a francot akarsz tölem, menyj egy másik topicba, p.l shire, de had ne mondjam, az õ õsapja is fríz! Külömben nem forgattam én semmit ki, én csak a te szavaidat idéztem.Én csak tükröt raktam az ambivalens lelkivilágod elé!Akár mit is válaszolsz, nem fogok rá reagálni, nem ide való! [ Május 24, 2004, 02:07: Az üzenetet átszerkesztette: FRIZ UDVAR KECSKEMET ]

#103 silvanus

silvanus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 484 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 24. - 10:23

Az nem bûn, hogy valaki azt szeretné, hogy X mén fedezze a kancáját. Viszont nem belegondolni abba, hogy milyen értékû lesz az a csikó, hogy ha el akarja késõbb adni, lesz-e rá vevõ egyáltalán, na az már - ha nem is bûn - de butaság.Nekem eszembe nem jutna a furioso kancámat nem a furioso fajtában engedélyezett ménnel fedeztetni. De még így is alaposan átgondolom majd, hogy egyáltalán fedeztessek-e, mivel nem vagyok tenyésztõ. Anyagilag biztosan ráfizetés, akkor viszont legalább a csikó ne legyen értéktelen. Felvetõdhet az a kérdés, hogy mi van, ha valaki saját magának szeretné megtartani a csikót. Na igen, vajon ki az, aki biztosan tudja állítani, hogy 5 év múlva is lesz pénze tartani a lovát, csikóját. Mi lesz, ha nem tudja, és a csikó meg nem kell senkinek? Piszkos anyagias világban élünk, lehet az embernek szép gondolata, de valószínû rá is fog fizetni...

#104 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 24. - 10:31

Kedves Fríz Udvar Kecskemét! Úgy gondolom, hogy a te stílusod az, ami nem idevaló. 1: senki nem állította, hogy vacak a neved, olvass, és értelmezd. 2: azt sem mondta senki, hogy frízként adnák el a születendõ csikót, nem is lehetne gondolom... Tehát ilyen szempontból a fríz tenyésztést nem zavarná, ellenben lehetne egy jó csikó, egy hobbilovasnak, akinek mondjuk nincs 2 milliója egy igazira. Vagy inkább az a baj, hogy akkor romlik a biznisz, mert lehetne fríz-szerû lovakat olcsó pénzért kapni? [quote]A beszéd, az írás, a nyelv használata az a lélek, tudás, és az értelem tükre! [quote]Idéztem, megjegyzem, katasztrofális a helyesírásod magyarul... Végülis a felsoroltak közül melyik az anyanyelved? Mert számomra sem világos, hogy kicsoda vagy, innen nem derült ki. Üdv, Gejza (most éppen)

#105 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 24. - 12:26

Most megtudtam, hogy a shire is fríz korcs... dejóóó... [ Május 24, 2004, 12:27: Az üzenetet átszerkesztette: Zsubaba ]

#106 silvanus

silvanus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 484 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 24. - 12:35

Azért szerintem meg kellene különböztetni azt, hogy az egyes lófajták kialakulásában (és tenyésztésében) szerepet játszanak egyéb fajták (mint pl. a fríz a shire esetében, vagy az atv a furioso esetében) attól, hogy nem egy adott fajta tenyészcéljainak megfelelõen fedeztet valaki. [ Május 24, 2004, 12:35: Az üzenetet átszerkesztette: silvanus ]

#107 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 24. - 12:45

Én is erre gondoltam, hiszen sokszor elõfordult olyan, hogy egy fajta kitenyésztése során, vagy folyamatos tenyésztése során egy másfajta mént vontak be, hogy feljavítsák az állományt. (arab telivér - shagya viszonylatban igen gyakran...)

#108 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 24. - 12:51

nos akkor, udvar. 1) kezdjük az alapoknál, úgyis mint az UNICORN szó helyes betûzése... ugyanis nem unikornis a nevem és semmi közöm a lovas terápiás központhoz, valamint még nem próbáltam azzal a fórumtaggal beszélgetni. de ha te egy udvar vagy, akkor ahhoz képest elég jól tudsz gépelni...2) nem fikáztam a neved, hanem azt szerettem volna kifejezni (ostoba módon feltételeztem, hogy a sorok közt is tudsz olvasni), hogy mekkora fantáziátlanságra utal, hogy a lovardád vagy nem tudom, micsodád nevében írsz 1 fórumra...3) nem fikáztam a magyar helyesírásodat sem, de most, hogy így mondod, lenne mibe belekötni, de nem tettem, gondoltam, ez tényleg nem a téma része, a másik fele pedig az, hogy örülök, hogy ilyen marha bölcs vagy, de annyira talán mégsem, hiszen talán nem tudhatod, hogy velem is elbeszélgethetsz angolul, németül, olaszul, utóbbi kettõbõl felsõfokon, megértetem magam a franciákkal és a csehekkel, tudok modern héberül, a bibliát héberül olvasom és tanulok latinul. de igazad van, nézd csak le, aki kevesebbet tud nálad, csak tudnám, hogy ennek mi köze a frízekhez?4) a frízek csodaszépek, bár nem alám valók és nem szidtam vagy lenézem õket, hanem alacsonyaaaaaaaaaaaaaaaak nekem és az én kancáimhoz. melyik betût nem érted az ALACSONY szóból???5) nem akarok senkinél se labdába rúgni, utálom a focit, csupán rávilágítottam, hogy olyan dolgokért kapod fel a vizet (amint ezt a legutóbbi hozzászólásod is bizonyítja), amikért baromira nem kellene.6) ne próbálj a nememre tippelni, 50% esélyed volt, mégis elrontottad... lány vagyok és (úgy fest, veled ellentétben, mivel neked egybõl õk ugrottak be) nem igénylem olyan emberek semmilyen társaságát, akik pénzért árulják magukat...7) nem azt mondtam, hogy anonimitásba burkolózol, hanem hogy fantáziátlan vagy. mivel nem tudsz a sorok közt olvasni, ezért leírom. csak szólok, például ennek a fórumnak legalább a felét (aktív törzstagkról beszélek) ismerem életben, van, akit oktattam, van, aki engem oktatott, van, akivel egy lovardában tartom a lovaimat és van, akikkel csak összetalálkozunk néha lovagolni, beszélgetni, bármi. ha már anonimitásról beszélünk (ami még mindig mondom, hogy nem szerepelt az én hozzászólásaimban), akkor ehhez képest te csont idegen vagy itt.ne is reagálj, mert ezekre a dolgokra félõ, hogy felszaladna a vérnyomásod...

#109 silvanus

silvanus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 484 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 24. - 13:17

Senki nem mondta, hogy a shagya "korcs" lenne... Az életképtelen és a korcs amúgy nem ugyanaz, utóbbi jelentése: nem fajtatiszta.

#110 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 24. - 13:38

szerintem meg minden fajta korcsként kezdi. na. irgumburgum. Posted Image

#111 silvanus

silvanus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 484 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 24. - 13:45

Valóban, Csikasz. A korcs szó manapság inkább pejoratív értelemben használatos, a korcs kutya is már keverék, stb. De ez már nyelvészet.

#112 Topy

Topy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 154 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 24. - 16:19

idézet:
Eredeti szerzõ: FRIZ UDVAR KECSKEMET:Rákényszerít Ön arra, hogy megkérdezzem:mit akar elérni egy fríz, és egy magyarországi atv keresztezõdésébõl???MIT AKAR??? További szar korcsot, ami se nem telivér, se nem fríz? Remélem, ha nem is az elvárásának megfelelõen, de az én szempontomból öszintén válaszoltam.Szivélyes üdvözlettel:FRÍZ UDVAR J.N.U.i. Utána lapoztam! A leghíresebb ATV:ACATENANGO, melynek csak a spermája egyedül 17OOO€-ba kerül!!!Akárhogy számoljuk is az majdnem 5 millióFt.Az Ön ATV-je mennyit ér?Remélem megérti felháborodásomat a további értelmetlen korcstermesztés ellen.Ön kérte, hogy öszintén válaszoljak. [/QB][/QUOTE]Édes Drága Frízudvariatlan[url="http://"http://kep.tar.hu/vanmasik/index.phtml?aid=27648541&pid=5120140"]http://kep.tar.hu/vanmasik/index.phtml?aid...541&pid=5120140[/url]A fent látható "Korcs" az enyém. Õ bizony Fríz-Nónius keverék. Kicsit sárgább, kicsit savanyúbb, de a miénk. Nincs az a ló ami nekem többet érne. Így vagyok a qtyámmal /agár-labrador/ a kedvenc költõmmel is."Anyám kún volt, az apám félig székely,félig román, vagy tán egészen az."József Attila a gyengébbek kedvéért.Ha Ön több emeletes Snob az szíve joga, de ne nézze le azokat akik csak mert elég inteligensek vagy mert nem engedhetik meg maguknak , hogy azok legyenek, hát nem lettek azok.A ló elsõsorban egy élõlény számomra és csak sokadik szempont annak kereskedelmi értéke. Védje csak a Fríz fajtát, hisz megérdemli, de ez nem a Frízvigyázó szövetség feladata lenne?Ha egy fríz mén egy perscheron kancába szerelmesedik bele ne álljon inszeminátor az érzelmek útjába.Vesszen a törzsköny, le a sütéssel, éljen az igaz és szabad szerelem...... ;)

#113 silvanus

silvanus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 484 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 24. - 16:34

percheron...Személy szerint meg tudom érteni, ha egy tenyésztõ védi az általa képviselt fajtát. Azt viszont nem igazán, hogy egy kancát az a mén fedezzen, amelyik éppen arrajár. Ez a véleményem, nem akarok senkit meggyõzni, csak le szerettem volna írni. (Megj. egyre inkább taszít, ahogyan az újonnan jött tagokkal bánik ez a társaság.)

#114 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 24. - 17:18

Nem csak a tenyésztõ védi a fajtát!El kell fogadnunk,egyszerûen vannak fajták amik"csak"saját fajtában fedezhetnek!Ez nem Friz udvar hibája! DE!! Tény és való ezt le lehet írni úgy is,hogy ne legyen esetleg lekezelõ,seniki ne vegye a szívére,senkit ne sértsen.Egyebek iránt silvánus igen egyet értek veled!Természetesen vannak kivételek!!Néha ledõbbenve olvasom,hogy fogadjuk egy új érkezését.HA EGYELTALÁN FOGADJUK!És nem ugrunk át a kérdésén,írásán,válaszán..stb. És elnézést mindenkitõl ha sértõ lenne amit írtam,de sajnos én is ezt tapasztalom.

#115 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 24. - 17:35

amennyiben nekem jött az utsó 2 írás, úgy kéretik elolvasni még egyszer, mit írtam és milyen stílusú választ kaptam rá.

#116 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 24. - 17:36

idézet:
Eredeti szerzõ: silvanus: (Megj. egyre inkább taszít, ahogyan az újonnan jött tagokkal bánik ez a társaság.) [/QUOTE]Engem meg egyre inkább taszít, hogy valaki megjelenik, és minõsíthetetlen stílusban osztja az észt olyan magas lóról, hogy ilyen magasat csak betontalapzaton láttam bronzból. Mellesleg az orra is valahol az Eiffel-torony marasságában karcolja a felhõket. Nézzél csak egy kicsit körbe, nem sok olyan volt, hogy valakit ok nélkül lehurrogott volna egy régi fórumos. És azt is rendeztük értelmes írásokkal.

#117 silvanus

silvanus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 484 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 24. - 18:02

Valóban szükséges lehurrogni egy új tagot, mert kicsit indulatosabban ír? Nem lehetne ezt is értelmes írásokkal elrendezni? De ez már inkább a Havas beton témája...Uni, ha én valakinek célzom azt, amit írok, akkor azt így teszem. [ Május 24, 2004, 18:03: Az üzenetet átszerkesztette: silvanus ]

#118 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 24. - 18:57

silvanus, a havas betonba nem akarlak vinni, mert semmi bajom veled, csak errõl van még 1-2 gondolatom.vele meg annyi volt a bajom, hogy leugatott és kiforgatta, amit írtam... miért kell belém kötni, csak mert nem istenítem a lovait? tök az jön le, amit már többen is leírtak, hogy neki a lényeg inkább a sznobság és a lovak anyagi értéke. ha nem így lenne, nem az lenne neki a lényeg, hogy jajistenemakkornemfrízlesz, hanem a, h valakinek álma az a mocsok feketeség és életre szóló örömet okozna neki, ha nem lenne ilyen vaskalapos... [ Május 24, 2004, 18:59: Az üzenetet átszerkesztette: Unicorn ]

#119 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 24. - 21:25

idézet:
Eredeti szerzõ: silvanus: Valóban szükséges lehurrogni egy új tagot, mert kicsit indulatosabban ír? Nem lehetne ezt is értelmes írásokkal elrendezni? [/QUOTE]Nem szükséges. Nem is szokta nagyjából senki. Csak most ez egy kissé túlmutatott a "kicsit indulatos"-nál. Amúgy részemrõl én értelmes voltam, csak kicsit durvább, az olvasottaknak megfelelõen. A stílus egy kissé hasonlít a már többször eltûnt, és néha feltûnt ex-fórumoséra. :D

#120 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 24. - 22:59

A bicskanyitogató stílus mindkét fél részérõl megvolt, ha egyikük sem szánta is annak eredetileg. Én találkoztam mindkettõjükkel élõben, és biztos vagyok benne, hogy úgy semmi bajuk nem lett volna egymással... az írásbeliség átka.Cav, ez a "deõkezdte" eddig sem vezetett soha jóra, nem tudom, miért nem adod fel. ;) Indulat csak indulatot szül. Aki még folytatni szeretné, tényleg a betonban tegye, ez a fórum nem a veszekedésrõl szól, maximum egy kultúrált vitáról (ld. gidrános topik pl.).