Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Magyar hidegvérû


  • Please log in to reply
3666 válasz a témához

#1 Kocka

Kocka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 310 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 17. - 8:55

Sziasztok!Nem tudjátok kis hazánkban hol lehet látni magyar hidegvérûeket. Ha túl sok helyet tudnátok, akkor kezdjétek a Kazincbarcika, Miskolc környéki helyekkel.Ha valakinek van magyar hidegvérûje, vagy van képe magyar hidegvérûekrõl, az legyen szíves belinkelni :).Meg még annyit, ha tudtok hazánkban olyan helyet, ahol munkára használnak hidegvérûeket, osszátok meg velem hol, ha egyszer arra járok szívesen megnézném.Egyetlen infó amit találtam neten:Archimedia - Lovas hagyomány - Lófajták - Magyar hidegvérûEz viszont nem írt tömeget, szóval ha tudok, az is jöhet :).

#2 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 17. - 9:03

Gyere ide, olvashatsz a próbálkozásainkról :)

#3 francialaci

francialaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 792 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 8. - 18:20

Hát ez nem semmi! Én is nagyon imádom a hidegvérû lovakat! Bár ha lesz helyem és idõm, nekem is lesz! A felmenõimnek mindegyiknek gyönyörûseges szép lovai voltak!A hidegvérûben az tetszik, hogy nagyon jól áll nekik a kövérség! :)Uff!

#4 Kocka

Kocka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 310 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 8. - 21:44

A kövérség egy lónak sem áll jól, de szerintem nem is ugy gondoltad a kövéret...A hidegvérûek izmosak!

#5 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 8. - 21:45

most felröhögtem :gm: hogyismondjam. van alatta izom is. jó pár atléta veszett el bennük.

#6 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 15:46

Kis izompacsirta -Balatonszõlõsön született a lovasiskolában ez a csikó. A képen Frici látható 6 hónapos korában. Igen jó formájú. Sajnos már eladták. Most 8 hónapos.A lovasiskolában most összesen 5 magyar hidegvérû van.Csillag és a csikója, ChanyFáni ,Fáni még egyszerKareszés SzõkeCsillag 6 éves, a csikója pedig 9 hónapos. Csillaggal nagyon nyugodt terepeket lehet menni. Kicsit lassú felfogású és a mozgáskoordinációjával is néha gondok vannak. Chany örökölte anyja nyugodt természetét és mozgását, így aztán elég vicces állatka, mindamellett jó ugróképességekkel van megáldva. 1 métert simán ugrotta helybõl, bár szerintem idõvel a súlya miatt majd elveszti eme remek képességét.Fáni is jó terepló és kocsiban is jól megy (bár már két éve nem volt befogva és terepen is úgy egy éve volt, azóta világra hozta Fricit és más dolga sincs, mint legelni). Õ még nagy súlya ellenére is jól ugrik.Szõke 7 hónapos árva kiscsikó. Egy hónapos korában elárvult, ezért nagyon emberekhez szokott, értelmes, jó mozgású csikó. Én voltam részben a pótanyja, de mióta beszoktattam a többi ló közé és rájött, hogy õ ló, már annyira nem igényli a társaságomat. De azért odajön hozzám mindig a legelõn.Igen kedves jószág.Karesz a csikók apja. Csõdör létére nagyon nyugodt, könnyen kezelhetõ. Gond nélkül lovagolható és kocsizható kancák társaságában. Karesz néha felszed magára egy kis felesleget, de az csak egy kis plussz izom... :P Fú, viszont vittük fedeztetni Örvényesre egy szürke hv. kancához. Na az a ló nem járt, hanem gurult. Úgy 200 kg felesleg volt rajta. Mondjuk Karesznak nagyon bejött, egybõl szerelmetes lett bele. De mi javasoltuk a ló gazdájának, hogy sürgõsen fogja diétára a lovát, ha azt akarja, hogy vemhesüljön és mellesleg ne menjenek tönkre a lábai.Múlt héten felénk kocsizott a lóval. Bolygó kicsit lefogyott és vemhes Karesztól. :yeah: Amúgy nagyon szép ló, tetszetõs feje van és jó nyaka.Ha lovam lesz, hidegvérû lesz és mellesleg Szõke lesz az... :cool: :yeah:

#7 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 16. - 13:20

Szia Méz!Direkt csak sárga hidegvérûeket tenyésztenek itt? Az Õrségi Nemzeti Parkban tenyésztenek most magyar hidegvérûeket. Õk is sárgát, vagy legalább sárgát is szeretnének, de nincs ilyen kancájuk (a mén is fekete) és egyenlõre a csikók is mind pelyek. Talán nem csak színre akarnak tenyészteni, de nagy fájdalmuk ez a sárga szín... :) Nektek meg mind... Na mondjuk, ahogy a szülõket elnézem, így könnyû... :)

#8 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 17. - 17:42

Szia Panni!Balatonszõlõsön mindig szerették a sárga színû lovakat, de nem tudom, mennyire tudatos ez a sárga hidegvérû tenyésztés. A szürkéket annyira nem kedvelik itt, bár van néhány szürke lipicai, de elég nehéz tisztán tartani õket. A pej hidegvérû meg nem igazán mutatós. Amikor szüreti felvonuláson veszünk részt pl. a sárga kenderszõke sörényû lovak mindig közönségsikert aratnak. Akár fogatban mennek, akár nyereg alatt.;)Fekete hv.-t ritkán látni, talán még nem is láttam.Arra viszont kiváncsi leszek, milyen színû lesz majd a szürke Bolygó (örvényesi ló) és a sárga Karesz közös csikója.

#9 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 17. - 17:53

kaposváron fekete, hókás hv. fedmén van.

#10 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 17. - 21:02

Méz!Tök aranyosak vagytok Szõkével!Remélem tényleg a tiéd lesz! :kocc:

#11 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 17. - 21:30

Csuti volt lovardájában, a Reál-Száll lovardában van felállítva Rigó. Szerintem õ is elég jól néz ki.(A képet Csuti fotózta, az õ képtárából linkeltem ide. Volt egy jobb is, azt majd holnap felteszem, ha nem felejtem el.)

Edited by Adrienn, 2005 november 17. - 21:31.


#12 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 17. - 21:35

Ahh! :yeah:

#13 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 17. - 22:12

Köszi Ilus! Én nem reménykedek, csak álmodozok néha egy kicsit... :) Szõke most megsértõdött rám, mivel ott hagytam a Balatonon, mert suliba kellett mennem, meg még kell is. De majd ha levizsgáztam, hosszabb idõre lemegyek és megvígasztalom.Adrienn! Nagyon szép ez a fekete szín. Rigó így ránézésre tömegesebb, mint a nálunk tenyésztett hidegvérûek. Ugyanebben a képtárban láttam a szürke Mukit is. Nekem õ is nagyon tetszik. :yeah: Kár, hogy nincs az interneten a magyar hidegvérûekrõl rendes nyilvántartás. Ha valaki bármilyen magyar hidegvérûnek be tudja linkelni a származását, az kérem tegye meg.Csillag származásaLent voltam pár napot most a Balcsin és kicsit játszottam Csillag csikójával. :gm: ChanyChany hidegvérrel viseli a megpróbáltatást.

#14 Kocka

Kocka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 310 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 18. - 12:52

Szasztok!Egyébként mi a Magyar Hidegvérûek sütése? Gondolom jobb nyeregtájékon a születési év utolsó két jegye, de bal oldalon?Csé!Kocka

#15 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 18. - 19:04

Bal oldalon pedig a ló fajtán belüli adott évi sorszáma. Nincs egyéb fajtára utaló külön bélyegzésük, mint mondjuk a lippeknek, vagy egyéb melegvérû fajtáknak.

#16 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 21. - 12:19

Helló!Sajnos, se Muki, se Rigó nincs már a lovardában, de van helyettük két másik, egy ugyancsak fekete és egy sárga szöszi sörénnyel. Vrony tudja a nevüket. De Mukit és Rigót jobban szerettem! Olyan aranyos, nagy buflák voltak!Itt van egy kép 2 hidegvérû kancáról, lehet hogy Rigó utódai. Tesók, 1 év különbséggel. Ez meg a következõ kép is.

#17 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 21. - 12:23

gyönyörûséges plüsslovak :)akkora bundája lett a csikómnak, hogy az eszem áll meg. gyakorlatilag pucolhatatlan, ha lefekszik a sárba - esetleg a trágyába (mert hát az ugye meleg :gm: ) és a szép kis fehér popsija átmegy rozsdabarnába.

#18 vrony

vrony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.293 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 21. - 13:08

Helló!Sajnos, se Muki, se Rigó nincs már a lovardában, de van helyettük két másik, egy ugyancsak fekete és egy sárga szöszi sörénnyel. Vrony tudja a nevüket. De Mukit és Rigót jobban szerettem! Olyan aranyos, nagy buflák voltak!Itt van egy kép 2 hidegvérû kancáról, lehet hogy Rigó utódai. Tesók, 1 év különbséggel. Ez meg a következõ kép is.

Hozzászólás megtekintése

A szõke Gölle-25 Éber, a fekete pedig Gölle-1 Alamuszi. Alamuszi nagyon hasonlít Rigóra, de azért mégse olyan. Rigõ nagyon jófej kis ló volt. Annó azért sikerült két évesen megvennünk, mert az elõzõ tulaja, aki egy idõs bácsi volt, egyzserûen nem tudott fedeztetni vele. Hát nálunk megtanulta, hogy is kell csinálni az ilyesmit. Az elsõ alkalommal úgy beszéldült az élvezettõl, hogy lefordult a kancáról, és egy jó nagyot puffant.A két hidegvérû kanca pedig teljestestvérek. Mindkettõ apja Rigó, anyjuk pedig egy fekete hidegvérû kanca. Kiköpött anyjuk. Mint két tojás.

#19 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 21. - 13:11

Csuti, linkeld be a másik képet Rigóról!! Azon annyira gyönyörû!Nem baj, hogy nincs már ott a lovardában.

#20 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 21. - 13:15

tényleg, mutatnátok még képet a fekete új ménrõl? így oldalról tetszik. megnézném a fejét is.a másik két mén hova, miért ment el?

#21 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 21. - 13:22

Ez az a kép, amiért Adrienn odavan. :)Az újról nincs nekem több.

Edited by Csuti, 2005 november 21. - 13:23.


#22 vrony

vrony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.293 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 21. - 13:24

Alamuszi dettó így néz ki, csak egy kicsit görbe az orrvonala, ha így kell ezt mondani. Rigónak szebb a fej, de testalkatra nagyon hasonlóak. Alamuszi egy icipicivel nagyobb. Megpróbálok ma otthon szkennelni az újakról képet, holnap hozom.

#23 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 21. - 13:27

http://kep.tar.hu/ve...39320/5054663#2na azért õ se' semmi :cool:

#24 vrony

vrony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.293 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 21. - 13:30

Õ Baracs 39 Muki.Drága arany bogárka. Sajnos nem tudom, hova kerültek. Mindkettõ nagyon jól fogatol és fed.egedéllyel rendelkeznek, szóval talán valahogy utána lehetne nézni, csak nekem nincs ötletem.

#25 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 21. - 13:32

"Alamuszi dettó így néz ki, csak egy kicsit görbe az orrvonala, ha így kell ezt mondani."Vrony: "íveltebb az orrvonala". Ugyanúgy azt jelenti, hogy kosfeje van Rigóhoz képest, de kétség kívül jobban hangzik :D ;)

Edited by Adrienn, 2005 november 21. - 13:33.


#26 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 21. - 13:33

tavasszal el lehet hozzátok menni megnézni a hidegeket?

#27 vrony

vrony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.293 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 21. - 13:37

Gyere nyugodtan, ajd egyeztessünk, hogy mi is ott legyünk. Tavaszra már ha mindenigaz meglesz a hidegek új helye, akkor már egy helyen lesz mindenki.Lene ötletem, hogy melyikek tetszenének még nagyon nekted, de sanos róluk nincs kép.6 almásderes kanca, hatalmasak, kicsit debilek, de szerintem aki imádja a hidegeket, azoknak nagyon tetszenének. Mi nem igazán szeretjük õket, mert tényleg nagyon deilek. Átmennek mindenen, törnek, zúznak, semmi nem akadály nekik.

#28 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 21. - 19:30

Átmennek mindenen, törnek, zúznak, semmi nem akadály nekik.

Ez a legtöbb hidegvérûnek jellegzetes vonása. :gm: Nálunk a csõdör az egyetlen aki tiszteli még a villanypásztor, meg a karámot. A kancák azok mennek át rajta...meg minden máson ami útjukba kerül, legyen az tárgy vagy ember. Mondjuk ez terepen hasznos tulajdonság. Törik az utat a dzsindzsásban. :) Vrony! Gölle-25 Éber és Gölle-1 Alamuszi származásáról valamit tudnál mondani?(Nálunk Csillag és Bogyoszló-205 Karesz származásában szerepel az 1801 Gölle-13-as 1982. évi mén. Talán van közük egymáshoz, azért érdekellne.)

#29 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 21. - 19:38

ma megpróbáltam betenni a csikót a jártatóba (ugye õ 75% hideg). amíg betettem, nem volt gond. aztán fogta, és a lábamra ráhúzva az elválasztó vaslapot átment ninához, a pótmamához. jó, hagytuk õket kicsit együtt menni, de nem volt biztonságos, gondoltuk, megpróbáljuk még egyszer. másodszorra sem sikerült egy környit mennie, balesetveszélyesen ment át ninához a másik fakkba, úgyhogy inkább kivettük, hagytuk csak ninát, onnantól kezdve csak bömbölt párat a pótmamáért. pedig soha nem is szopott tõle, választás után kerültek konkrétan össze, egy karámba. nem lesz ez így mókás. simán el lehet vezetni tõle, meg kikötve sem toporzékol, csak ez az egy gyenge pontja van, ahogy elnéztem. no jártató.

#30 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 22. - 8:17

Méz! Annyi Gölle fedmén van/volt, mint a fene. Ez szerintem olyan vérvonal, mint kisbériben a Széplak pl. Úgyhogy nehéz lesz megtalálni a közös õst. :)Nálunk is volt már másik Gölle is. Egy öreg szürke mén, nagyon jó fej volt. Meg Nagycenken, hidegvérû szemlén járva is sok Gölle származást láttam.Vasárnap mikor ott voltunk a Reál-Szállba (fél évente egyszer megyek) megint bizonyítottak a debella kancák: kijöttek a pályáról. Az oldalát teljesen kinyomták. Hogy mi motiválta õket? :confused: Biztos úgy érezték közeleg a kajaidõ és nekik be kell menni. :D

#31 Kocka

Kocka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 310 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 23. - 11:14

Szasztok!Ez a Reáll-Száll hol is van?Csé!Kocka

#32 vrony

vrony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.293 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 23. - 11:17

Dunaújvárostól még dél felé a 6os úton kb 12 km-re balkézfelé. Kisapostag után. Közigazgatásilag Baracshoz tartozik, de valójában inkább Kisapostag, mert Baracs a 6os másik oldalán van.

#33 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 23. - 13:47

A decemberi Cavallo-ban a magyar hidegvérûrõl van szó, melyeket lovagolnak és terápiás lovagoltatásra is használnak!Gyönyörûek!! A cikk is nagyon jó.Pláne az a mosott sárga (mén, vagy herélt), hosszú fehér bokaszõrrel, amelyen a tulaj ül....az valami fenséges állat! :yeah:

#34 vrony

vrony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.293 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 28. - 12:11

Itt van a Reál-Száll ménkatalógusta, végre sikerült beszkennelnem. Sajnos nem a legjobb minõség, de ez van. Itt vannak a hidegvérûek.

#35 arikan

arikan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 287 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 4. - 13:59

A minap volt az egyik lovas-újságban egy cikk a hidegvérûrõl. Elolvastuk, és egybõl beleszerettünk a fajtába. Nekünk is vannak lovaink, bár egy mérettel kisebbek, pontosan huculok.Szerintetek hogy bírnák egymást karámban tartva? Mármint nyáron volt két heréltünk együtt egy Shire kancával, és egész szépen terelgették õnagyságát. Tehát nem azzal lenne a baj, hogy megenné õket..Amúgy milyen áron vannak kb? Sejthetitek, hogy nem egy óriás csõdört szeretnénk... Egy 6-7 éves "alacsonyabb" herélt, vagy kanca... Képzeljétek, nekünk is van Mukink! http://kep.tar.hu/ri...7096/18014641#2 Õ a legjobb lovasíjász ló. Elõre is köszi a válaszokat!

#36 Muki

Muki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.078 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 9. - 20:59

En is a hidegverueket kedvelem,nalunk meg dolgoznak lovakkal,tobbek kozt en is.Mindenfele munkara hasznaljuk oket,de foleg erdon meg fuvarozasra.Nagyon szep lovaitok vannak!Sajnos nekem most csak egy van,igy nagyobb munkaknal osszefogom egy jo baratom lovaval,de tavaszra mindenkeppen keritek neki tarsat.Jo hidegveru lovakat amerikai siteokon lehet latni,ott meglepo,de meg dolgoznak lovakkal.En a ruralheritage es a hoofcom oldalakat ajanlanam de ha a googelen beirod a draft horse keresoszot negy napig van mit nezni.Az en lovam nem epp hidegveru de minden almom egy par jo hidegveru.Majd megprobalok valami fenykepet felrakni addig is a decemberi lovas nemzetbe van egy kep(fat huzatnak a loval)ami a loszerszam alapjan biztos felenk keszult.

#37 Kocka

Kocka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 310 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 12. - 10:10

Helló!Csak, hogy felrázzam egy kicsit ezt a topicot, egy nagy köszönömmel jutalzom azt aki fakó Magyar Hidegvérûrõl feltesz egy képet a kedvemért. Inkább zsufa, mint izabella legyen :).Sziasztok!Kocka

#38 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 12. - 10:16

Ilu, most olvasom, h tetszik neked az a mosott mén :) ráadásul ha megtudnád, hogy még tiszta birka is. ámor a neve. egy éves méncsikóval lakik együtt a karámjában. amúgy megnéztük egyszer az ottani lovakat, mert útba estek és tényleg nagyon szépek, jó nagy legelõn laknak a csikós kancák. a tulaj meg veszett nagy arc, nagyon szimpatikus és imádja a lovait, az látszik :Dha valaki ismeri a kaposvári fekete, hókás mént, akkor annak mondom, hogy itt van egy '05ös lánya, aki szintén fekete, hókás. szép lesz, na :)

#39 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 12. - 10:36

:D Ha nem lenne Haramia, valami ilyen batár állatot szereznék. :) Egy hidegvérûn már ültem, bár sodrott volt, de kinézetre, mozgásra akár tisztavérûnek is elment volna. Annak is volt egy érdekes vágtája. Gondolom ezek is ugyanolyanok mozgásilag.Akkor ez a figura talán nem vágóra tenyészt..vagy legalábbis nem csak oda. :cool:

#40 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 12. - 10:55

nem, õ nem oda. igaz, nincs is regeteg lova, de szerinte a még hobbylónak is használhatatlan állatokat igenis vágóra kell küldeni, hogy nehogy valaki továbbtenyéssze. mondjuk szerintem elég lenne ehhez egy ivartalanítás, de mindegy. õ másképp gondolja, jogában áll :) abban igaza van, hogy nem kellene minden lóra mént tenni, csak hogy legyen csikó, mert lehet, hogy a kanca nem olyan, illetve a méneket sem kellene csak azért hagyni fedezni, mert az közel van... (nyilván nem a szemlézett ménekrõl van itt szó)