Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Állatvédõk


  • Please log in to reply
897 válasz a témához

#121 Devil_girl

Devil_girl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.068 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 27. - 2:42

sztem alapjáraton az még nem bûn, hogy valaki hentesüzemet mûködtet. mert el KELL fogadnunk azt, hogy nem mindenki gondolkodik úgy, ahogy mi. bár ez így nem igazán jó megfogalmazás, mert én is eszem húst. marhát, de azt is csak pörköltnek, és szárnyasokat, egyebet nem eszek meg. ennek sok oka van, de ettõl nem tartom amgamat álaltkínzónak.történetem nekem is van. ami az állatvédõket minõsíti. nagyon hangzatos, hogy legyél a tagja ennek, emg ennek az állatvédõ egyesületnek, de semmit nem érnek. igen lelkesen segítettem, ahogy tudtam, többekközött a szörme kampánnyal is kinn áltam a nyugatinál, vásárokban toboroztuk az új tagokat stb. és a kezeink között pusztult el egy ló, mire az állatvédõk csak anynit mondtak, hogy most hétvége következk ne zavarjam õket, és egyébként se tudnának segíteni. és amíg így áll a magyarországi állatvédelem, addig sajnos szinte semmit nem tudunk tenni :-/

#122 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 4. - 19:27

Minden kutyásnak !!!Tudom, hogy állatvédõk vagytok, mivel ide írtok, én is, ezért szólok, hogy most láttam a TVben, hogy az Aktívban lesz ma , hogy kutyahúst árulnak!Gyenge idegzetûek szerintem ne nézzék meg, biztos borzasztó!!! :( [ Január 04, 2005, 18:35: Az üzenetet átszerkesztette: Dreamcatcher ]

#123 vgigi

vgigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.746 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 5. - 15:54

Ilusta!Tudsz valamit a kutyusról?

#124 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 5. - 17:25

sajna nem, de megpróbálok utánanézni..

#125 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 5. - 21:46

Dreamcatcher. Marhahúst és kacsahúst is árulnak. Ez is, az is csak állat. Akinek van hozzá gusztusa, egye meg. Az ember mindenevõ, tehát a természetes táplálkozásba beletartozik a hús is. Ha valakinek ez megviseli a lelki világát, az persze más helyzet, akkor ne egye, többet ártana magának vele. Viszont a KULTÚRÁLT húsfeldolgozást nem kell állatkínzásnak nevezni, tehát, ha azt a kutyát nem kínozzák, ám legyen, ha meg bírja enni, lelke rajta.A csuklyás patkányok jogaiért miért nem kûzd senki? Az is emlõs állat.

#126 Devil_girl

Devil_girl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.068 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 6. - 4:10

ezért most lehet, hogy emgköveztek, de azért, emrt az nem olyan felkapott téma. mennyire jól hangzik, amikor megpályázol egy állást, és véletlenül elejted az a megjegyzést, hogy egyébként ennek és ennek az állatvédõ egyesületnek a tagja vagyok. sajnos csak névlegesen, ezer forintért már tényleg bárhova beléphetsz, oszt mennyivel megnyerõbb lettél.. :-/ persze amennyiben nem egy bõrfeldolgozó üzemben akarsz dolgozni.. :-/

#127 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 6. - 9:17

Esti!Bölcsen visszafogott és közömbös hozzászólásod rendkívül intelligens embert takar,legalábbis elsõre...Elsõre!Talán nem ártana tájékozódnod mielõtt véleményt nyilvánítasz!Az ember valóban mindenevõ és így táplálkozásába beletartozik a hús is de Magyarországon a kutyahús nem.KULTÚRÁLT húsfeldolgozás?Magyarországon a kutyahús feldolgozás nem lehet kultúrált,hiszen jogszabályba ütközik!Egyébként nekem a riportból az egyetlen ami tetszett, az a következõ néhány mondat: ½Ez az egész olyan,mintha mi Indiában marhát ennénk,nekünk természetes,nekik viszont szentségtörés.A különbség az, hogy mi Indiában nem eszünk marhát,igaz,ott megérzésem szerint nem is találnánk olyan embert aki szállítaná nekünk a marhahúst.Magyarországon viszont minden beszerezhetõ,még a kutyahús is.½

#128 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 6. - 10:02

Elég szomorú,hogy Magyarországon beszerezhetõ a kutyahús!Bár nem láttam a szóban forgó,riportot,de osztom Shába véleményét!Egyebek iránt,ha a topik címébõl jól olvastam ez itt az állatvédelemrõl szól!Ilyen téren,úgy érzem méltán jogos Dreamcatcher felháborodása.Nem hinném,hogy Magyarországon a kutyahús feldolgozását kultúráltnak lehetne nevezni.Esti! Én nem igen értem a hozzászólásodat,valahogy úgy jön le hagyjuk a francba az egész hasonlóakkal foglalkozó állatvédelmet.Persze lehet bárkinek hasonló véleménye,ez mindenki magánügye.De talán ezt nem egy állatvédelemmel foglalkozó topikban kellett volna kifelyteni.

#129 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 6. - 10:10

Valaki, aki LÁTTA a riportot, megosztaná velünk részletesen, mi is volt benne?... Komolyan érdekel.

#130 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 6. - 10:17

[url="http://"http://www.tv2.hu/cikk.php?cikk=100000098188"]http://www.tv2.hu/cikk.php?cikk=100000098188[/url]No nem tudom sikerûlt-e ide biggyesztenem,de itt található az errõl szóló iromány.Elég ledöbbentõ!!

#131 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 6. - 10:51

Sziasztok!Amiket most leírok,lényegesen durvább,mint a ripor.Szerintem....Érzékenyebb lelkületûek inkább ugorják át.KOMOLYAN!!!Nem kell a keleti kultúrát köpködni a kutyahús miatt.Házunk táján is elõfordul az ilyesmi sokkal kellemetlenebb okokból.Elõlre jelzem,nem vagyok hajlandó sem nevesíteni,sem helyszínt mondani,nem sárdobálás a célom,hanem információ (részbeni)megosztása.Mennhelyen dolgozóktól tudom.Kisnyugdíjasok,hajléktalanok viszonylag rendszeresen (havonta egyszer a nyugdíjkor)eljárnak kutyákért étkezési célra.Szoptatós nõstényért még többet is fizetnek,mert a tejjel telt emlõsor állítólag erõsen emlékeztet a pacal ízére.6-10-kg hús 500-1000 ft-ért....Szörnyû,hogy itt tartunk.Tömören ennyi,csak elgondolkodtatóúl....

#132 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 6. - 11:32

Azt szeretem nagyon-nagyon, hogy tévériport meg szájtépés meg felháborodás, az van; eljárás indítása, az meg nincs... Az állatvédelmieken túlmenõleg is legalább féltucat jogszabályba ütközik ez az egész; de amíg a hatóságok "hivatalosan" nem tudnak róla (mert tévét azért nyilván néznek õk is), nem tesznek semmit.Bár tulképp nem is tudom, miért várnánk elõrelépést, amikor állatvédõk (mert menhelyen nemdebár azok dolgoznak, vagy legalábbis azoknak kéne) szolgáltatják a fazékbavaló kutyákat...(Csak annak kéne kutyát-macskát-hörcsögöt tartani aki felelõsen gondoskodni tud róla; a tenyészállatokon kívül az összes többit ivartalanítani kéne; komolyabb, szemléletformáló nevelés kéne már az óvodától /mi is a különbség a plüssnyuszi meg a valódi között/; pénz és energia kéne állami részrõl legalább a meglévõ jogszabályok betartatására; ja és az állatvédõ szervezeteknek nem a pénzforrásokon kéne marakodniuk hanem az állatokat védeni, pl gondoskodni a menhelyre kerülõ állatok egészségügyi ellátásáról is, megnézni hogy kinek&hova adnak örökbe állatot... satöbbi. Majd, egyszer, 2-3 generáció múlva biztosan eljutunk ide. Addig meg nézzük a szenzációhajhász riportokat és felháborodunk amint azt elvárják.)

#133 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 6. - 12:06

Shába!Nekem is ez a mondat tetszett a leginkább.Pszihopata!Nem vagyok érzékeny lelkû, de úgy vélem, nálunk akkor sem szokás megenni az ember legjobb barátját. Ilyesmi témával foglalkoztunk, a Vágóló c. topicban is, hogy ki miért merre, meg értelmes állatot eszünk ami minket szolgálhat stb. Itt azt hiszem hasonló okból mondhatom, hogy én igenis megvetem ezt a dolgot. Szerencsére nem vagyok abban a helyzetben, hogy kutyát kelljen ennem, de valószínûleg nem is tenném meg, minthogy lovat sem eszem. Egyébként igazán az volt megrázó, amit a reklámban mutattak a mûsorról, mert ott egy láncrafogott kutyának a fejét verte egy husánggal az illetõ, ez az összeállításban viszont szerintem nem szerepelt.Õz!Egyetértek az elsõ mondatoddal, meg az utolsóval is, de a kérdezõsködés során "csak" 1-2 embert találtak aki hajlandó lett volna hozni kutyát, azokat nyugodtan nyakon lehetett volna csípni, de ha jelen esetben õket elkapják, akkor a többiek (akik így is csak a törzsvevõknek adnak el) felszívódnak -legalábbis egy idõre- és akkor nem folytatódhat az akció, a törzsvásárlók meg nem fogják magukat lebuktatni...Mint sok más probléma megoldására -de inkább a megelõzésre- , erre is pénzt és idõt kéne fordítani, és fokozottabban ellenõrizni a menhelyeket, eladókat stb. Ahogy írtad, erre nem most fog sor kerülni.

#134 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 6. - 12:13

Dreamcatcher: Én sem támogatom mindezt,sõt!Nem is szokásként állítottam be,csak szörnyû valóságként.

#135 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 6. - 14:17

Hoci-hó! Shába! Direkt nem írtam arról, hogy a kutyákat hol és miként dolgozzák fel, kiknek árulják, stb. Dreamcatcher szûkös információ tartalmú hozzászólására reagáltam. Nem néztem a mûsort, nem arról írtam. Ha pl. abban látok elítélhetõ dolgokat, akkor lehet, hogy habzó szájjal nyilatkozom az ott elhangzottakról. De nem ez történt.

#136 vegeta

vegeta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 2. - 13:17

Nem szeretem a körméleket, de ma kaptam egyet, amitõl majdnem elájultam. Ide írom és nagyon nagyon bízom benne, hogy valaki megnyugat, ez csak kamu. Ugye, csak kamu???!!!!! Belepillantottam a megjelölt honlapba, de nem mertem tovább lépni..."Szia!Légyszíves olvasd el ezt az üzenetet, s ne töröld ki! Ez nem egy "hülye" körlevél... Most együtt kell dolgoznunk! Egy honlap, amelyet már kb 1 éve be tudtunk záratni, most ismét visszajött. Újra be kell tiltatnunk!!! Egy japán New York-ban macskákat tenyészt és ad el, amelyeket BONSAI CATS-nek hívnak.Ez még teljesen hétköznapinak tûnik,DE!!!!!!!!: a macskák egy izomlazító szert kapnak, s ÉLVE üvegekbe lesznek zárva, ahol életük végéig élnek!!! A macskákat egy csövön keresztül etetik, s egy kis vezeték van bevezetve a vizelet stb-nek. A macska csontszerkezete hozzáilleszkedik az üveghez, hisz még növekedésben vannak. Ez az embertelenség New Yorkban, Kínában és Indonéziában a legújabb divat. Ha kibírod, nézd meg a következû honlapon: [url="http://"http://www.bonsaikitten.com"]http://www.bonsaikitten.com[/url] A tiltakozáshoz a listának 500 nevet kell tartalmaznia. Légyszi másold a szöveget egy új üzenetbe és írd a neved a végére és küldd el mindenkinek, akit ismersz! Ha látod, hogy a lista elérte az 500 nevet, légy szíves küldd el anacheca@hotmail.com -ra. (...)"

#137 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 2. - 13:26

Vega! Felvilágosítottak, hogy ez marhaság. [url="http://"http://www.paci.hu/cgi-bin/lovas/paciforum/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=3;t=000024"]Pedig már én is bedõltem neki korábban. [/url]

#138 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 2. - 13:29

Vega: vicc-nek szánták, csak rosszul sült el. :mad:

#139 cappaa

cappaa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 738 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 2. - 13:30

Ez már nem elõször téma, de olvahatsz róla [url="http://"http://www.paci.hu/cgi-bin/lovas/paciforum/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=3;t=000049;p=2"]itt[/url]

#140 vegeta

vegeta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 2. - 14:43

jajj de jó!!!! hú, de megkönnyebbültem, én nem futottam bele korábban. Azt gondoltam, hogy mél maga biztos kamu, mert teljesen logikátlan, csak a site rémisztett meg.Az a gáz, hogy szerintem egy ilyen baromság beleülteti a bogarat néhány pszichopata szadista fülébe.

#141 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 3. - 20:05

A bonsai macskáról és a körmail-rõl: [url="http://"http://www.zoldmagazin.com/belso/bonsaikitten.html"]itt a zöldmagazinban[/url]

#142 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 3. - 20:29

Jajjnemá Vega! A zöccségevés serkenti a naivitáshormon termelõdését?! Posted Image Én már évekkel ezelõtt, mikor elsõre találkoztam ezzel a lappal, azt gondoltam, hogy fáradt egy poén, de arra egyáltalán nem számítottam, hogy valaki elhiszi. Tévedtem.A szadistáknak pedig nem kell a bogarat a fülükbe ültetni, mert sajnos épp elég élénk a fantáziájuk maguktól is.

#143 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 25. - 15:53

És mit szóltok ahhoz,ami a józsefvárosi kínai piacon történt?Bejelentés alapján 200 kiló ismeretlen eredetû húst foglaltak le a kínaiaktól.Máig nem hozták nyilvánosságra,milyen állatból származik.Környékbeli vagyok,és a kutyások közül többen említették,hogy ázsiaiak akarták megvenni a kutyáikat.A Zsaru magazin is cikkezett errõl.Ismert,hogy valahol mûködik a kerületben egy illegális kutyavágóhíd is.Ugyanaz a véleményem,mint boxertenyésztõ barátnõmé,akitõl a Kõbányai úton akarták megvenni idõs,elhízott boxerét.Szavait inkább nem idézném,nyomdafestéktaszító kifejezésekkel tudatta véleményét a kínaival.

#144 vgigi

vgigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.746 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 4. - 9:43

Egy állatvédõ fórumon mai bejegyzés (hátha valaki arra jár, vagy tud segíteni):- S.O.S-ben ha valaki hasonló kutyája a közelben elveszett menjen érte!Már harmadik napja van kikötve a Salgótarjáni ut végén lévõ felüljáró EXPO felüli oldalán, a tûzõ napon minden nélkül egy sárga-fehér foltos keverék kutya.Mivel mindenki "tele" van nincs kit megkérni a segítségadásra. Legalább hasonló kutyát keresõk próbálkozzanak, bár nem tudni meddig huzza a kutya ilyen helyzetben.... Ha valakinek módja van az ideiglenes segítségadásra, kérem tegye meg.

#145 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 4. - 14:49

Nem értem...már 3. napja VAN kikötve? Mi lenne ha valaki fogná és hazavinné? Vagy esetleg elvinné egy menhelyre, állatvédõkhöz, ilyesmi... Bakker!Az emberek néha...

#146 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 12. - 16:06

Vagy egyszerûen az is segíthetne rajta,ha valaki megitatná,majd lengedné,többesélye lenne a túlélésre.

#147 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 12. - 17:24

Ilyet! :eek: Hogy nem lehet észre venni egy 3 napja ott lévõ ebet?Én sem értem...Az Animal Planeten szokott 3-4 féle mûsõr lenni állatmentéssel kapcsolatba.Bezzeg egyes országokba v városokba megtudják oldani itt miért nem??? :mad: Ott aztán bõrtön büntetés,meg mindnen ami kell,és még az állatokat is elhozhatják ha úgy látják h nincsenek jól tartva..

#148 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 12. - 17:26

Ha nem veszik észre, nem tudják, hogy 3 napja ott van. :guny:

#149 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 12. - 17:36

De h nem lehet észre venni??Eleve h foltos,eléggé feltûnõ!Vagy nem?Inkább csak NEM akarják észre venni!

#150 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 12. - 17:43

Bravó, Hasu. :) Honnan tudnák, hogy három napja ott van/volt, ha nem veszik észre? ;)

#151 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 12. - 17:47

el lehet menni egy kutya mellett. mondjuk lefekszik. az ember fia/lánya vezet, nem nézi annyira a füvet, pláne nem azt látja kocsiból, hogy kötél is van rajta. bár el tudnak egyáltalán kocsival mellette? sose járok arra, elképzelésem sincs, hol lehet. a gyalogosokra és azokra, akik azért nem vették észre, mert hirtelen szürkehályog nõtt a szemükre, nincs mentség. ugyanígy elmegy bárki egy ember mellett, aki fekszik az utcán, csak mert az "biztosan részeg", holott talán beteg, rosszul lett.

#152 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 12. - 18:08

Gúnyolódj csak! :DÉn mondjuk nemtudom h ez hol van,szal nemtudom miylen ott a környezet,de akkor is!Nekem felháborító!

Edited by Hasufel, 2005 július 12. - 18:09.


#153 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 12. - 18:11

Nem tudom, ez konkrétan kinek szólt, de nem hiszem, hogy bármelyikünk viccesnek találta a dolgot. :rolleyes:

#154 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 12. - 18:14

Arra írtam h Bravó Hasu.Azt hittem h ez amollyan gúnyolódás akar lenni,de már rájöttem h nem :)

Edited by Hasufel, 2005 július 12. - 18:14.


#155 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 12. - 18:14

engem speciel érdekelne, ki gúnyolódott.

#156 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 12. - 18:24

Ezek szerint én, de mégsem. :)

#157 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 12. - 18:31

Szóval félreértettem!Ne haragudj! :)

#158 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 12. - 18:34

Ne viccelj már, nem történt semmi. :)

#159 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 12. - 18:49

Akkor jó :),de hogy ne offoljuk szét a topicot,miért nem viszi el az a kutyát aki beírta ide,h ott van már nem is tudom ki írta be.. :confused: (lusta vagyok vissza keresni :) )

#160 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 12. - 19:07

vgigi, úgy emlékszem. hova kellene ilyenkor bevinni egyáltalán? egy fórumon olvasta õ is, csak bemásolta, hátha tud valaki valamit. ha vidéki pl, akkor nem jár pesten. nem ismerem gigit.