Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

SOS! SEGÍTSÉGKÉRÉS


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
163 válasz a témához

#41 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 13. - 16:21

Ismét találtam egy helyet, sajnos, ahová nagyon elkélne a segítség. Lehetõségeimen túlmutat, nem tudok többet bevállalni anélkül hogy a mi kutyusaink megsínylenék. Ezért kérek mindenkit, aki csak egy marék táppal, vagy egy féreghajtóval, bolhacseppel segíteni tudna, nagyon megköszönném.
A kutyusok egy alkesz házaspár kutyái, akik annyira szeretik a kutyáikat, hogy a nagy szeretetben megnõtt 8-ra a számuk. Már belátták, ez így nem jó, párról lemondanának( szerintem max 1 maradhat), de amíg gazdit találunk nekik addig is enniük kellene. Pénzt nem kérek, nem is adnék, cigi-pia lenne belõle. Aki tud bármiben segíteni, elér itt magánban, vagy a zsebi0202@freemail.hu-n, 36/816-241 illetve 36 30 7501336 számon.
Posted Image
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

#42 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 23. - 13:29

Eger-Pécel viszonylatra szeretnék fuvart az egyik mentett kis kutyusnak. Valaki jár ezen az útvonalon? A kutyus nagyon jól viselkedik a kocsiban, semmi ugribugri.
Posted Image
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Õt kellent szállítani.
Öhöm, valaki ismét megtenné hogy bemásolja a netboardra? Rozi? :ang:

#43 Xiren

Xiren

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.149 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 23. - 13:53

Képzeljétek, a megyénkben az egyedüli állatmenhelyet felszámolják. Úgy esett a dolog, hogy õsz végén kirabolták õket, mindent vittek ami mozdítható, a kutyatáptól kezdve a gázpalackokig... Így mire mindent újra be tudtak szerezni nagyjából, már minuszban vannak... Nem hiszem el, volt végre egy normális menhely, ahol nem altatják el a kutyákat, hanem addig maradhatnak, míg gazdija nem lesz, erre valaki ilyet csinál velük...

#44 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 24. - 6:59

Eger-Pécel viszonylatra szeretnék fuvart az egyik mentett kis kutyusnak.

Elég lenne az Mnullás péceli lehajtójánál megállni vele, odamegyek érte...

köszi elõre is. :)

#45 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 25. - 15:21

Sziasztok! Bárki aki tud segíteni, kérem azonnal írjon! Találtam egy németjuhász jellegû kiskutyát. 2-3 hónap körüli, de nagyon sovány. A hirtelen megevett macskatápot egy az egybe visszahányta. Mit és mennyit lehet ilyenkor adni?Tej gondolom kilõvve. De mi lenne a jó? Köszi

"Qei me amat, amat et canem meum."


#46 nuttella

nuttella

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 719 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 25. - 15:34

ha annyira ki van éhezve, ne szárazat adj neki, mert leterheli a gyomrát, hanem pépeset (lehet áztatott táp is), és egyszere ne túl sokat, inkább gyakrabban, egy pár napig. Ne tejet, mert ha még hasmenést is összeszed, nehezebb dolgod lesz. Majd ha rendeződött a kondiciója, próbálkozhatsz a tejjel. Ja, nem jó a kenyér, krumpli se, kevéske tészta mehet, rizs az jó. leginkább valami rizseshúsféle , pépesre főzve. Vagy jó minőségü táp , mint emlitettem, kezdetben langyosvizzel áztatva, esetleg konzerv. Nem lenne elhanyagolható aféreghajtást sem elvégezni. Gondolom, a bolhairtást is. Aztán majd jöhetnének az oltások...

Edited by nuttella, 2010 február 25. - 15:36.


#47 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 25. - 16:02

Köszi.Elõször se szárazat, hanem konzervet kapott, és nem is sokta, mégis visszajött. Most alszik, tésztát próbáltam még konzervvel, de a hányás óta nem eszik. Hagyom most pihenni. A féregtelenitõ paszta már elõ van készítve, ha felébred megy bele az is. Fõzök akkor rizst, hátha nagyobb sikere lesz. Remélem a többi kutyánk nem kaphat el tõle semmit. Vagy igen?(rendszeresen oltva vannak a mieink, most lesz esedékes az új)

"Qei me amat, amat et canem meum."


#48 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 25. - 17:43

Sztem még zárd el, amíg meg nem nyugszik mindenki. Ha rizst fõzöl, hagyd meg a levét...ilyen nyákos fehér, az jót tesz a bélrendszernek. És igen, sokszor keveset. Rizses hús, rizses konzerv. Kitartás!

#49 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 25. - 19:58

Tej lehet, kecskétõl!!!! Rízs az nagyon jó és bárány tartalmú táp, annak a legalacsonyabb a fehérje tartalma és a legkönyebben emészthetõ! Képeket kérünk!!

#50 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 25. - 21:23

Sziasztok! Köszönöm a sok segítséget! Mivel még kb 4x hányt, nem akartam tovább kockáztatni, mentünk az állatorvoshoz. Természetese(?) alultáplált, de nincs kiszáradva. Kapott antibiotikumot, most is alszik. Nagyon ki van merülve, de hát nem is csoda, az autók közül szedtük ki....És nagyon büdös, dehát ez legyen a legkisebb baja:) Kicsit aggaszt, hogy fel sem kel, de majd holnap minden kiderül. Egyébként az orvosunkat csak dícsérni tudom, ha az Egrieket érdekli elárulom, ki.Kajára a rizst ajánlotta. Szóval már nem is S.O.S a téma, remélem most már csak jobb jöhet, majd valamelyik másik forumon tudósítok.A képeken dolgozom.

"Qei me amat, amat et canem meum."


#51 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 25. - 21:25

ne aggódj, hogy csak alszik, gyenge biztosan. az enyém is két napig csak aludt, amikor már nálunk volt. tényleg csak a dolgára és enni mászott ki a takarók közül és csak pár nap után hagyta abba a reszketést.

#52 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 25. - 22:45

Na, csak hogy ne menjen simán. Most hányt ki egy maréknyi férget. Élõt, és nem is kispályásakat :( Ment rögtön a féregírtó, most várok.Én még ilyet nem is láttam. A család férfi tagjai errõl semmit nem tudnak, nem bírnák gyomorral. Hát, kiderült, miért ilyen gyengécske. Ha kihányná holnapra, még ott a másik fele. De remélem már csak halott férgek távoznak belõle.

"Qei me amat, amat et canem meum."


#53 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 25. - 22:54

hát az is valami, hogy legalább jönnek kifelé belõle, de akkor nagyon durván tele lehet.

#54 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 25. - 23:12

Nem ez a elsõ hazahozott kutya, de soha még ilyet nem tapasztaltam. Holnap kocogunk is féregtelenítõért. Kell kb 1 kg:-): 1 ló, 6 macska, 3 kutya plusz az új jövevény. Még mindig le vagyok döbbenve. Szegénykém olyan sovány, hogy ha ezek a dögök még sokáig élõsködtek volna egy pár nap és tuti feladja. Említette az orvos is, hogy biztos tele van, na de ilyet!Azt se értem, hogy míg nem adtam be neki a féregtelenítõt, mitõl kezdte kihányni?Egyáltalán mit kerestek a gyomorba?Nem a bélben lenne a "helyük"? Unicorn, köszi, hogy írsz nekem, nagyon el vagyok bizonytalanodva/képedve!

"Qei me amat, amat et canem meum."


#55 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 26. - 0:29

Ha extrémen sok férgük van, elõfordul hogy visszamásznak a vékonybélbõl; olyankor lehet hogy ki is hányják õket. Egyszer-kétszer láttam már ilyet, mindig nagyon durván férges állatoknál. Arra figyelj oda, hogy ahová kakik/pisil/hány a házban, azt alaposan fertõtlenítsd mindig (flóraszept, domestos, stb).

#56 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 26. - 9:34

Újra itt. Éjszaka még 3x hányt, meg ma reggel is. Egy kis vizet tudok csak belediktálni. Kaját nem. Nem tudja valaki, hogy a kutyáknál hogy lehet hányást csillapítani?Félek, hogy infúzió lesz belõle. Kamillateára gondoltam, hátha az megnyugtatná egy kicsit a gyomrát. Õz, köszönöm. Te mit javasolnál a hányás ellen? Gondolhatod, gyakorlatilag úszunk a domestosba. Mindent alaposan fertõtlenítünk. Ja, meg wc-n nem volt. Ez gondolom nem normális, bár mivel semmit nem maradt meg benne tegnap du. óta... Ja, nekem egyszer lett felírva Normolyt.só és ásványi anyag visszapótlásra. Ezt vajon adhatok neki?

Edited by Zuzu, 2010 február 26. - 9:40.

"Qei me amat, amat et canem meum."


#57 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 26. - 9:37

de pisi se volt? õz majd segít.

#58 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 26. - 9:40

nem, pisilni se pisilt.

"Qei me amat, amat et canem meum."


#59 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 26. - 9:59

Ilyet ugyan nem láttam, de amikor nekünk beteg volt a kis németjuhászunk és mindent kihányt, kamillateát adtunk neki mindig egy kicsit kanállal.. 3 hétig küzdöttünk az életéért , hogy ne száradjon ki. És így hogy folyamatosan kapta kanállal végül is megmaradt benne. Próbáld meg és hát az infúzió. A férgek a lovaknál is eltömíthetik a bélcsatornát, lehet kutyánál is ilyen. Kérdezd az állatorvost.

Edited by Backnight, 2010 február 26. - 10:01.


#60 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 26. - 10:06

Ha kihányja, amit megitatsz vele, akkor teljesen mindegy, hogy mi az. Mivel kölyökkutyáról van szó, aminek sokkal érzékenyebb a folyadék- és energiaháztartása, mint egy felnõttnek; azt mondanám, hogy állatorvos, és injekciós hányáscsillapítás + (ha ki van száradva, ami valószínû) infúzió. Felnõtt kutyánál meg lehet próbálni, hogy nem adsz neki 1-2 napig enni, csak inni; és a víz mellett kamillateát itatsz vele; de egy amúgy is rossz állapotban lévõ kölyöknél én nem kockáztatnék ilyesmivel. Az hogy nincs pisi-kaki, az lehet attól, hogy nincs mit kipisilnie-kikakilnia a hányástól. De! Mivel találtad, és olyan helyen, ahol, sajnos mint legrosszabb lehetõség szóba jöhet az is, hogy valami hasi trauma érte, hólyagrepedése van és a hasüreg felé szivárog el a vizelet, emiatt nem pisil, és ez lehet az oka annak is, hogy ennyire pocsékul van.

#61 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 26. - 10:20

Beszéltem a dokival, akinél tegnap voltunk. Megyünk vissza infúzióra. Remélem az segít végre. Õz, akkor nem lenne vizelet szagú a szája?(mintha egyszer hallottam volna ilyet. talán pont itt?)Meg a doki végigtapizta, gondolom észrevette volna, vagy ez nem ilyen egyszerû? De akármi van, most gondolom csak kiderül valami.

"Qei me amat, amat et canem meum."


#62 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 26. - 10:33

De, az lenne, csak a hányásszag mellett nem tudom, mennyire lenne észrevehetõ.
Tapogatással is az a gond, hogy ha olyan a kutyus aminek képzelem, hogy van egy nagy, feszes, férgekkel teli pocakja; akkor abban azt hogy a húgyhólyagot azért nem lehet tapintani mert épp üres és bent van a medencében és nem férsz hozzá a férges belektõl, vagy azért mert "leeresztett" és nincs is ott, nem annyira lehet eldönteni.
Igazából röntgennel vagy ultrahanggal lehetne megmondani, viszont nem tudom, van-e ilyen lehetõség ott a kollégánál, és ha van, mennyit kér érte és mennyit tudsz rászánni.

Na, de nem azt mondom, hogy ez a baja; hanem hogy mivel találtad, és nem lehet tudni, hogy mi történt vele, akár ez is lehet. Ha az infúziótól végre lesz valami nélkülözhetõ folyadék a szervezetében, akkor valószínûleg fog pisilni pár órán belül, és meg lehet könnyebbülni :)

#63 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 26. - 10:40

Érdekes, hogy szegénykémnek nincs is pocakja. Be van esve, ezért is csodálkoztam honnan a sok féreg.Kb egy óra múlva megjelenünk a dokinál, akkor okosabbak leszünk. Mindenkinek nagyon köszönöm, hogy segített!! Olyan jó tudni, hogy nem csak én vagyok ilyen elvetemült. :$Doki után jelentkezem, remélem jó hírekkel.

"Qei me amat, amat et canem meum."


#64 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 26. - 11:02

Drukkolok, Zuzu! :ang:

#65 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 26. - 11:46

Várjuk Zuzu a híreket!

#66 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 26. - 13:04

Zuzu!Kitartás!Minden rendbe jön! :) Apropó férgesség,ugyan nem kutya hanem macskák.Barátnõmnek van két macsekja,eddig lakás macskák voltak,de a múlt héten férget hánytak õk is.Ha ben vannak honnan kerül beléjük féreg,ha eddig nem volt bennük?Azóta kint vannak,mert mindent összehánytak és az almot sem használták már hanem a szoba különbözõ részeit...Bocs az offért,csak érdekelne.Azóta voltak féreghajtva,semmi bajuk.

#67 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 26. - 13:07

hírek: kapott infúziót, újabb antibiotikum, B valahány, széntabletta( ugyanis megmutatta az orvos asztalán hogy milyen széklet és vizelet mintát tud adni), féreghajtó, hányáscsillapító,meg még ki tudja mi minden. De az infúziótól látványosan felélénkült! Holnap reggel megyünk megint, mert számítani lehet hányásra még. Délután majd ihat egy kis kamillát, enni ma még semmit nem kap.Nagyon köszönöm a biztatást!:) Na és hogy aranyos is akinek drukkolunk, arra itt a bizonyíték.
Kelosz:Posted Image
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

"Qei me amat, amat et canem meum."


#68 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 26. - 13:17

Jó pofa! :) Látod minden rendbe jön! ;)

#69 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 26. - 13:19

Köszönöm Hasulfel!Remélem innen már alakulunk. A problémádra nincs ötletem,mi az egész társaságot 3 havonta féregtelenítjük, ha kell, ha nem. Eddig soha nem volt probléma,pedig kijárós mindenki. Egyébként szerintem akár cipõtalpon is be lehet vinni.

"Qei me amat, amat et canem meum."


#70 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 26. - 13:25

Lehet.Nem tudom,csak gondoltam megkérdezem.Érdekelt,mert addig én sem hallottam ilyenrõl.Én a kutyáimnak félévente adok féreghajtót,de eddig ilyen gond nem volt egyikkel se. Meg ne is legyen.

#71 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 28. - 6:48

Megint kaptam egy levelet:
Ózdi valóság

2010. 02.22-én este csörgött a telefonom, és egy bejelentés érkezett Arlóból, miszerint egy úr két felakasztott kutyatetemet talált saját kutyája sétáltatása közben. 23-án, kedden, reggeli órákban kimentünk egy állatbaráttal, és sajnos, saját szemünkkel kellett meggyõzõdnünk róla, hogy a bejelentés igaz. Arlóban, a romatelep mögötti területen, egy vízvezeték lezáró aknájában két felakasztott kutya teteme volt található. Redõnyhúzó zsinórral kötötték fel a két közepes testû, jobb sorsra érdemes állatot. Egyikük zsinórja elszakadt, õ az akna mélyén lelte halálát, másikuk a nyakára tekert zsinór végén. Azonnal az Ózdi Rendõrkapitányságra mentem, és a HEROSZ Ózdi Szervezete nevében ismeretlen elkövetõk ellen feljelentést tettem. Ezt követõen két helyi rendõr kijött velem és a bejelentõvel a helyszínre és hatósági fotókat készítettek. Hamarosan a Borsodnádasdi Rendõrség emberei is kivonultak, és az ózdi hatósági állatorvost hívták ki helyszínelni, aki kérdésemre elmondta, hogy a két meggyilkolt kutya un. Áldozati kutya szerepét töltötte be kivégzésüket megelõzõen. Ez azt jelenti, hogy elvadított, verekedtetésre „használt” kutyákat edzettek szerencsétleneken. Miután majdnem halálra tépették õket, a két magatehetetlen kutyát az aknáig vitték, és ott felakasztották õket. Sebektõl sajgó testtel, iszonyatos kínok közt pusztultak el mindketten. A hatóság nyomoz, de sok jóval, szóban elmondva, nem bíztattak. A bejelentõ és én is kértük õket, menjenek be az arlói iskolába, és az igazgatóval végigjárva az osztályokat, kérdezzék ki a gyerekeket, õk a legbeszédesebbek. Kutyaviadalok rendszeresen folynak Ózdon és környékén, ez ügyben már tettem egy feljelentést 2008-ban, de akkor ezt, bizonyíték hiányában lezárták. Azóta is tudvalevõ, hogy a dolog zajlik. Nemcsak Ózdon, hanem szinte teljes vonzáskörzetében, és információk szerint egyre több városban, községben is. Tanúskodni senki sem mer, azonban, a viadalt szervezõk, és az azon fogadók, azt élvezõk, és népszerûsítõk, minden eddig begyûjtött információm szerint romák. Talán éppen ezért, vagy az ügy veszélyessége miatt, senki nem mer az egyértelmûen létezõ kutyaviadal ellen fellépni. Ezt a két kutyát brutálisan bántalmazták megvadult harci kutyák „segítségével”, majd pedig egy redõnyzsinórral felakasztották õket. Haláluk égbe kiált. Több száz szerencsétlen négylábú végzi évente áldozati kutyaként az életét. Ki a felelõs ezért? Miért nem lép a rendõrség? Meddig mehet ez még így tovább? Kérdések százai tornyosulnak bennem. Várom a ózdi és a borsodnádasdi rendõrség lépéseit, amennyiben ezek nem lesznek számottevõek, bármeddig hajlandó vagyok elmenni, hogy végre megállítsa valaki ezt az iszonyatot, ami itt, városunk utcáin is zajlik. Sokan hallják a velõtrázó sikolyokat, látják a valahová igyekvõ, kapucnis, félelmetes suhancokat habzó szájú pitbulljaikkal, de az emberek félnek. Ezen, ma, itt, nem csodálkozhatunk. De ettõl az áldozati kutyák még nem menekülnek meg. Azon a két kutyán már nem segíthetünk, de talán tehetünk valamit, hogy az elkövetõk meglakoljanak, és hogy végre véget érjen ez a borzalmas, poklot idézõ „szerencsejáték”, egyszer és mindenkorra. Ehhez kérek segítséget, a helyi lakosságtól pedig azt kérem, aki bármit tud a két megölt kutyáról, vagy esetleges gyilkosaikról, az a Rendõrség, és a HEROSZ Ózdi Szervezete felé is jelezze. Ne feledjék: bûnösök közt cinkos, aki néma. Arról már nem is beszélve, hogy ha egy nemzet nagysága abban rejlik, hogy bánik az állatokkal, akkor az a nemzet, amelyik kutyákat vadít el úgy, hogy más kutyákat tépet szét velük, illetve, ahol ezt hallgatólagosan megengedik, az mekkora lelki nagyságról tesz tanúbizonyságot?

Várom azon fórumok, újságok, egyéb médiumok jelentkezését, akik felvállalják a tiltott kutyaviadalok elleni harcot, és megjelentetik e két szerencsétlen négylábú (az ember legjobb barátai) sorsát.

Állatbaráti tisztelettel: Fazekas Ildikó

HEROSZ Ózdi Szervezete elnök
Posted Image
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

#72 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 11. - 15:16

Sziasztok!

Én is segítséget szeretnék kérni, valaki nálam jobban informálttól. Heves megyében, Abasáron, az egyik nagyobb építkezésen kutyusok vannak, állítólag az éjjeliõré. Kettõ ki van kötve, nagyon rövid láncon, és egyiküknek még háza sincs, csak egy raklap oda támasztva. Meg egy kölyök is van, de az is, és a felnõttek is eléggé félnek, nehéz õket lefotózni. A helyiek etetgetik õket, mert enni nem nagyon kapnak. Állítólag még nyáron is, a tûzõ napon ki voltak kötve, víz és árnyék nélkül.

Itt vannak a képek:

1. kép

2. nap

3. kép


Itt nálunk Vas egyében van egy nagyon aktív egyesület, akinek a tagjai ki szoktak menni ilyen helyekre is, körül szimatolni, hogy mi terv a kutyusokkal, nem akarják-e inkább oda adni õket, esetlge próbálni beszélni velük, hogy ez így azért nem ok.

Nem tudjátok véletlenül, hogy ott Gyöngyös környékén nincs-e ilyen csapat, akiket megkereshetnék? Meg kellene tudni, hoy mi lesz a kutyusokkal, ha vége az építkezésnek, ha már most ilyen rossz körülmények között vannak ....

#73 firtato

firtato

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 678 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 27. - 11:35

Sziasztok! Borának SOS nagymennyiségû Augmentnre vagy Curanra lenne szüksége. Nem gyõzi már anyagilag olyan nagymértékû a megbetegedés. A régi kutyák kaptam már egy vagyonért oltást, de AZ újak mind elkapják a kennelköhögést és nagyon hosszú lefolyású, súlyosabb tünetekkel jár. Kérem, aki tud segíteni hívja Õt vagy valahogy jutassa el hozzá a gyógyszert. Köszönettel: Valasek Éva - KÓBORKA 06-70-204-00-01. info@koborka.hu

#74 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 3. - 17:55

Van egy mentvény kb 4 hetes kiscica. Tegnap este érkezett egy doboz Panzi tápszer társaságában. Ma már eszegetett konzervet is, de mindig kap mellé cicatápszert. Sajnos a tápszeren szépen minden leírva, csak az nem mennyit adjak a cicának. Na most pipettával szenvedünk, ezért tetszik nem tetszik megy le a torkán. Félek sokat nyomok esetleg a leányba. Most 5ml amit egy ivásra, persze kisebb-nagyobb szünetekkel megetetek vele. Ha eszik mást is kb 1-2 ml megy mellé. A cica tenyérnyi, most jönnek a fogacskái megjegyzem hála mert leharapná az ujjamat is a konzerv kajával együtt. Jól csinálom? Legyen más is? És milyen idõközönként a megfelelõ etetni? A pocakját maszírozgatom,a senekét popsitörlõvel törölgetem, már volt pisi is meg kaki is, minden rendben.

#75 Tinafreya

Tinafreya

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 7. - 12:50

Van egy mentvény kb 4 hetes kiscica. Tegnap este érkezett egy doboz Panzi tápszer társaságában. Ma már eszegetett konzervet is, de mindig kap mellé cicatápszert. Sajnos a tápszeren szépen minden leírva, csak az nem mennyit adjak a cicának. Na most pipettával szenvedünk, ezért tetszik nem tetszik megy le a torkán. Félek sokat nyomok esetleg a leányba. Most 5ml amit egy ivásra, persze kisebb-nagyobb szünetekkel megetetek vele. Ha eszik mást is kb 1-2 ml megy mellé. A cica tenyérnyi, most jönnek a fogacskái megjegyzem hála mert leharapná az ujjamat is a konzerv kajával együtt. Jól csinálom? Legyen más is? És milyen idõközönként a megfelelõ etetni?
A pocakját maszírozgatom,a senekét popsitörlõvel törölgetem, már volt pisi is meg kaki is, minden rendben.


Anno én egy kb. 10 napos kiscicát találtam. Vettem neki cicatej-pótlót, na azt nagyon utálta. Sehogyan sem tudtam leimádkozni a torkán, igy maradt a pépesitett konzervkaja, meg vizet diktáltam bele.

3 óránként etettem kezdetben, ekkor 1 tasak macskaeledel per nap (elosztva kb. 5-6 etetésre ), meg némi viz volt a menüje. A viz felforralt majd lehûtött ásványviz volt, 2-3 ml-t itattam vele minden etetéskor.

Kb. egy hónapos korára már csak napi 2x konzerv, meg egész nap volt elõtte száraztáp.

Ma már gyönyörû és igen rosszcsont felnõtt.

Szerintem ne nyomd le akarattal a torkán a tápot, hagyd, hogy kortyolja, és ha már sok, majd jelzi.

Én anno a pocakot langyos vizes vattával massziroztam, a popsit meg olajos vattával törölgettem.

Drukkolok nektek!

#76 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 7. - 14:47

köszönöm!

A tápszer szinétn utálatos itt is, ha elé rakom átgyalogol rajta akármilyen éhes. :D Macskakonzerv van, és imádja a tejes dolgokat. Tejberizs, tejbegríz. A vizen már én is filóztam, abbahagyom a tápika belediktálását, és keverek a macskakajához vizet. Még könnyebb is lesz, a drágám beledugja a fejét és úgy csinál mint aki szopik.
És van ám segítségem is! Látnád a kis tenyérnyi hogy incselkedik meg játszik a gyerkõceimmel! És épp most mutatkozott be a csajoknak is odakint, egy mudinak és egy németjuhásznak. :)

Posted Image

#77 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 7. - 14:49

:) Cukorszirup!

#78 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 7. - 20:54

zsebi - nagyon jól csinálod, etetés max 3 óránként, de ha sír lehet sûrübben! Mi is neveltünk már fel néhány almot, volt ami sikerült volt ami nem! Tápszer kecsketejjel kiváltható és jobban is szeretik! Minden etetés után pisíltetni kell, úgy ahogyan teszed! Még valami, édesek a gyerekek, de a kölökcica nem bírja az ilyen fogdosást, mert nagyon megfostosodik a nyomkodástól! Féreghajtózni is kell, cc 6 hetes kortól pasztával, s mindenképpen jó ha amint oda nõl kap cica oltások ( macskanáthára) fogváltásra nagyon érzékeny némelyik.

#79 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 7. - 21:59

Sziasztok!
Borának SOS nagymennyiségû Augmentnre vagy Curanra lenne szüksége.
Nem gyõzi már anyagilag olyan nagymértékû a megbetegedés.
A régi kutyák kaptam már egy vagyonért oltást, de AZ újak mind elkapják a kennelköhögést és nagyon hosszú lefolyású, súlyosabb tünetekkel jár.

Kérem, aki tud segíteni hívja Õt vagy valahogy jutassa el hozzá a gyógyszert.
Köszönettel:
Valasek Éva - KÓBORKA
06-70-204-00-01. info@koborka.hu

Ha egyébként egészséges kutyák, pár nap alatt lezajlik a kennelköhögés, nem kell mindenáron antibigyózni, csak ha napokig elhúzódó. Nálam is végigment, a tanyán kezdõdött, és persze hazahurcolta egy kutyám. Bisolvant kaptak (van raktáron, ha a lovaknak kellene) tejben, vagy májkrémben. 3-4 nap alatt csökkent a köhögés. Két idõsebbnek kellett antibigyó, õk Veyxat kezelést kaptak pár napig.
(ja, és volt, amelíik oltott volt kennelköhögésre. )

Zsebi, eddig én is tejport használtam, ha be kellett segiteni a macskanagyságú kutyáimnál. Most nem volt itthon kutyatápszer, igy tehéntejjel segítettem rá. Imádják! És szépen fejlõdnek tõle, nincs hasmenés, hatalmas étvágyuk van. A tápszerrel nem volt ilyen jó tapasztalatom, pedig mindíg jobb minõségût vettem.

#80 csitra

csitra

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 155 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 12. - 16:15

Szisztok! Ismerõs valaki Verõcén? Lakik arra felé valaki?