Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Debrecen és környéke 2.


  • Please log in to reply
812 válasz a témához

#1 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 28. - 8:32

Itt lehet folytatni :)

#2 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 28. - 8:37

Nahát, büszke vagyok magunkra! :yeah:

#3 Monty

Monty

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.470 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 28. - 17:45

ÓÓÓ, de remélem nem veszõdik el a régi. Most hogy jöttem olvasgatni, teljesen megijedtem mi ez a zárolt topic jel. :) Lovazással kapcsolatban: hétvégén láttam lovakat :) , de egyik sem az enyém volt. :hupp: Talán majd ezen a héten. Most én is fél Csongorban gondolkozok, úgy megengedhetem magamnak a járható távolságot. :rolleyes: Ha valaki tud édi-aranyos, arab-fanatikus lovast, aki hajlandó lenne felesben tartani az jó lenne. Legjobb verzió a Kartács-Pista kombó lenne.

#4 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 28. - 17:58

A régi természetesen megmarad, lezárva, lehet olvasgatni :)

#5 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 28. - 19:17


Lovazással kapcsolatban: hétvégén láttam lovakat :) , de egyik sem az enyém volt. :hupp: Talán majd ezen a héten. Most én is fél Csongorban gondolkozok, úgy megengedhetem magamnak a járható távolságot. :rolleyes: Ha valaki tud édi-aranyos, arab-fanatikus lovast, aki hajlandó lenne felesben tartani az jó lenne. Legjobb verzió a Kartács-Pista kombó lenne.


Ó de jó lenne ha megtehetném. :( Persze nem biztos, hogy jó páros lennénk, és édi-aranyos...hát ez szubjektív. :D De a legfõbb ok, hogy van nekem kikkel foglalkozni, csak épp a körülmények nem a legmegfelelõbbek. :( Szóval ez felejtõ, de azért a leendõ felestársadat irigylem Monty. :)

A névnapi köszöntést köszönöm. :ang:
De jó neked Qkesz (tudom nem strandolni mentél, a lényeg az "olaszon" van). :)

Hihetetlen mennyit nõtt Füzér! :eek: Ori, amikor telefonon beszéltél róla, azt hittem amolyan "kis husi"(nem mintha ez nekem nem tetszett volna :D ), dehát nagyon csinoska...nagyon szép és aranyos. :)

#6 Babszem

Babszem

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.972 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 28. - 19:22

Juhúú :yeah: Mennyi topikot kellett eddig ezért lezárni vajon? :D Én is kb három hónap szünet után kimentem Babázni, holnap megint megyek, meg igyekszem most sûrûn járni, de nagyon nehéz. Még melóm sincs még mindig, de ah én bírom benne, hogy sikerül értelmeset találnom, én vissza nem megyek egy gyorskajáldába se.

#7 Bogár

Bogár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.400 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 28. - 20:41

Hûûha, hát, üdv Debreceni topic 2 :cool: Ori! nagyon jól néz ki a csikó. Formás jószág. Az elõzõ topicban kérdezted a feles bértatót. Nem titok a kiléte, de nem ismeritek. Még Szoboszlóra járt ki lovagolni, onnan ismerem. 30-as, nõ. Lelkiismeretes és szeretettel közelít a lovakhoz, nekem ez a legfõbb. Lovaglásilag van még hova fejlõdnie, de idõvel és türelemmel ez teljesen fejleszthetõ lesz és Linda erre tökéletesen alkalmas is. :) Amikor tudok, megyek ki én is segíteni neki, fõleg így az elején, az összecsiszolódás idõszakában. Ma voltam kint. Május óta elõször volt nyergelve. :) Bent nyergeltem az istállóba. Mikor meglátta a nyerget kerekedett a szeme rendesen. A futószáras kötõfékbe és a kantárba csak úgy dugta bele a fejét :ang: Az istállóból míg mentünk ki a pályára a "sárkányfunkció" lépett életbe. Végig fúúúúújtatott, prüszkölt... Mondom ez szép lesz, ott még alig volt húzva a hevederen... Futószárazásnál végül nem csinált semmi rosszat, igazából nem nagyon engedtem neki. Kicsit tekergette a nyakát, meg nagyon kifele nézegetett, éreztem hogy nagy a diszkonfort neki, de a végére gyönyörûen lement a feje, megnyugodott, idefigyelt. Aztán (bár az elején elhatároztam, hogy nem fogok) felültem rá egy picit... :ang: Nagyon jó érzés volt. :) Linda kicsit szétszórtvolt, kicsit ment összemegvissza, kicsit vállazott, kicsit deszkaként, mereven fordult, de RAJTA ültem és nyeregben. Ezt az érzést ezek az "apróbb" hibák nem veszik el. :yeah: Egy pár hét, sok türelem és hamarosan mintha nem is lett volna majd' 1 év kihagyás... :)

#8 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 29. - 8:04

Na látom, tavaszodik, mindenki újra lovon - lóközelben. :yeah: Ma este én is körbevágtázom a Fancsikát. :kir:
Shába, azért elég husi, az oroszlán foga beletörne a combjába, olyan izom feszül rajta :kir: . Az elejét meg még mindig hitetlenkedve tapogatom. :huh:

De jó neked Qkesz (tudom nem strandolni mentél)

A lehetõség elõtted is ott áll :dev: (Qkesz nászúton van....)
Bogár, akkor zökkenõmentes együttmûködést kívánok!

Ja, Balu benne van a Lovas Nemzetben. :D

A Nyeregszemlés cikk térképén meg mi is ott díszelgünk, mint bejelentkezett lovas csapat. Folyamatosan tervezgetünk, készülõdünk, nagyon várom már....

Edited by ori, 2012 február 29. - 8:20.


#9 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 29. - 13:23

Ma este én is körbevágtázom a Fancsikát. :kir:

Tudod már melyik vonattal mész? :)

A lehetõség elõtted is ott áll :dev: (Qkesz nászúton van....) Jaaa kérlek.... akkor tényleg. :D (Azt hittem munka.)

Ja, Balu benne van a Lovas Nemzetben. :D

Na majd meglesem, még nem láttam az ehavit. Gondolom Sanyiék cikksorozatában..


Emese, végül is hétvégén nem voltatok a felvonuláson?

Edited by Shába, 2012 február 29. - 13:23.


#10 messi

messi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.935 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 29. - 13:23

Ori, nagyon jók a Füzér-fotók :) Hatalmas a csajszi :)

#11 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 29. - 13:24

Emese, végül is hétvégén nem voltatok a felvonuláson?

Szmötyiék voltak, én kihagytam. Majd 2 hét múlva úgyis márc. 15. és felvonulunk a Piac utcán :)

#12 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 29. - 13:46

Ja tényleg, a kovácsról (is) megfeledkeztem (meg Shábáról is).
A vágtát meg holnapra halasztottam menetrendi változások miatt, viszont így már nem kell visszajönnöm Karcagra, mert a Kossuthon lesz dolgom - szóval az edzés tõlem kezdõdhet hamarabb. ;)

Gondolom Sanyiék cikksorozatában..

Egy bozontos kis lovacskán nyargal kucsmával a fején, vizeskorsóval a kezében (eléggé kilötyögött, ezt még gyakorolni kell :gm: ).
Szombaton én vagy reggel érek rá, vagy egyáltalán nem, mert elutazom. Ugyanis

KEZDÕDIIIIIIIIK!!!!
Posted Image



#13 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 1. - 10:40

A vágtát meg holnapra halasztottam menetrendi változások miatt, viszont így már nem kell visszajönnöm Karcagra, mert a Kossuthon lesz dolgom - szóval az edzés tõlem kezdõdhet hamarabb. ;)


Csak 2 után lesz edzés holnap :)

#14 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 1. - 10:44

Ok, akkor elõkészítem a gebéket. :D

#15 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 1. - 11:02

Ok, akkor elõkészítem a gebéket. :D

Gebéket? :eek: a hétvégén még szépséges gömbölyûségeket láttam felétek, egy se volt rozinante-féle :kir:

#16 Szmötyi

Szmötyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.421 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 3. - 19:37

Gyorsan írok már valamit, nehogy a végén lemaradjak a Debrecen topik 2 elsõ lapjáról! :gm:
Megvolt a felvonulás 1 hete, szombaton. Nem szokásom ilyen késõn beszámolni róla, de vártam hátha találok valami képet amin szereplünk. De nincs. (még.. ) :D
Az odamanetel zökkenõmentes volt. Hárman mentünk Zoli, Máté és én. Fél10re, a megbeszélt idõre értünk oda, de a menet csak fél11kor indult. Óhaj nagyon zaklatott volt, itt a cikk alján van egy videó amin pont látszik, ahogy nevelem. :D És ez a türelmetlenség a menet megkezdtekor átment nyugtalanságba. Nem tetszett neki, hogy felváltva ügetés, meg lépés volt és az ügetés nem is tartott sokáig, õ szeretett volna menni, és nem értette én miért nem akartam engedni. Nem is nagyon engedtem, hogy rohanjon a többi után, mert aztán meg csak rángathattam volna a fejét, hogy megálljon 5-10 lépés után. Inkább próbáltam lépés és nyújtott lépés között tartani. De a kis drága lépésben is szeretett volna jóó tempósan menni, úgy mint mikor kint terepen vagyunk. Nekem meg csak fognom kellett a kicsi buksiját, mert vagy rugós ló volt elõttünk, vagy nagyon feltorlódtak, vagy valami mindig volt. A menet viszonylag hosszú volt, 2-3 órán át tartott a felvonulással meg a köztes megállásokkal és táncokkal. Drága lovacskám úgy a felére nyugodott meg igazán, lehajtotta a buksiját és tudomásul vette, hogy hiába hõbörög, ezt végig kell csinálni. Méghozzá a lehetõ legengedelmesebben. (Pedig az elején még el is gondolkoztam azon, hogy visszafordulok, mert az én kis mintalovamból egy félõrült lett ott a lovas menet legvégén /a szekerek elõtt mentünk/, de végül nem bántam meg, hogy maradtunk, mert így jó élményekkel, nyugodtan térhettünk haza, hogy végül mégiscsak sikerült megnyugodni.)
Szerintem nem is lett volna semmi baj vele, ha nem õrjíti be a többi ló a drága kis lelkét. (Az elején a legtöbbjük izgatott volt.)
Másnak azért kivittem egy kis pszichikai tréningre terepre, hogy lássa, hogy nem csak visszatartani tudom, meg hozzányúlkálni a kis fejéhéz. Megfogtam a szárak végét és úgy mentünk végig, szépen lépés-ügetésben, meg laza vágtában, már amennyire lehetett (akkor még havas-csúszós volt helyenként).
Örülök, hogy nem hagyott benne negatív élményt a felvonulás, bár egy kicsit aggódtam miatta, mert nem szokott így viselkedni és kicsit meglepõ volt az a túlpörgés, fõleg, hogy õ ugye versenyzett is.
De majd a legközelebbi szebb lesz! :)

#17 Qkesz

Qkesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.535 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 3. - 20:12


Posted Image

...és szerencsére gyõztek is az Üllõi úton!

#18 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 4. - 21:01

Szmötyi, nekem minden felvonuláskor megfordul a fejemben, hogy félúton kiállok a sorból. :cool: De aztán csak végigcsináljuk. :) Ezt is gyakorolni kell, és vannak olyan lovak, akik az elején felhúzzák magukat (pl. Csárdás is ilyen), de aztán többé-kevésbé megszokják a helyzetet. Szerintem tök jó, hogy részt vettetek. :yeah: És biztos a másnapi terep is jól esett Óhajnak, végre kiadhatta a gõzt. :)

#19 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 5. - 14:46

...és szerencsére gyõztek is az Üllõi úton!

Még hogy szerencsére....
Szmötyi, ez igen, nem is gondoltam, hogy ennyien voltatok! Nagyon jó kis kezdeményezés, én hiányoltam Debrecenbõl a felvonulásokat, szüretiket. Legközelebb elmegyek, de most tényleg gyász volt a lányaim körme, tegnap rendbe tette Sanyi.
A vonulást is tanulni kell a lónak, fõleg az olyan vérmesebb sárgának, mint a mieink. ;) Sokat segít, ha elõtte mozog eleget (elõzõ nap egy vágtás terep pl.), és lehet gyakorolni is más lovak társaságában. Egy idõ után megérti, hogy ilyenkor mi a feladat.
Persze van, amit nem lehet elõre kipróbálni, gondolok itt a Virágkarneváli atmoszférára, de egy ilyen normál vonulást igen. Karcagon ha esemény közelgett, elmentünk páran a városba gyakorolni, illetve Emesével az egyhelyben állást gyakoroltuk sokat felvonulás elõtt, mert Lindának ez a része gondot okoz (amúgy halál flegmán nyomja a legextrémebb körülmények között is). :D
A vérmérsékletéhez képest Z is nagyon megbízható vonulós ló lett, mondjuk volt lehetõsége beletanulni, az elsõre 2 hónappal a belovaglása után mentünk, szépen végignyomta, pedig ballagási csinnadratta volt. :kir:


#20 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 7. - 16:49

Közben szegény Shábára rásóztam a Kazakhsztánba induló lovasokat, akiknek szállás kellett Karcag és Bagos között. :gm: Megyek át segíteni, ha már....

#21 Qkesz

Qkesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.535 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 8. - 11:04

...még szép!

Ha már rásóztad!


#22 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 8. - 12:01

Jó kalandosra sikeredett a vendéglátás. :gm: Este 10kor még kocsival, lóháton církálva kalauzoltuk a több részre szakadt csapatot (mi is kettéváltunk Shábával), rendõrök igazoltattak minket, a kutyacsaholástól gyanút fogó helyiek jöttek érdeklõdni, hogy mit bóklászok ott egy lóval a halastónál, végül igen fáradtan értek be Shába birtokára. Ma reggel Hajdúbagos-Hosszúpályi felé indultak, holnap tervezik átlépni a határt. Minden segítséget szívesen fogadnak.

#23 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 8. - 15:10

Megintén. :gm: Ma 3 éve érkeztünk meg Debrecenbe Zengettyûvel. :yeah:

#24 Qkesz

Qkesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.535 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 8. - 16:06

:)

#25 ppr

ppr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 8. - 18:07

Sok boldog Nõnapot kívánok régiós topicunk minden kedves hölgytagjának! :kocc: Nóra, titeket meg Isten éltessen évfordulótok alkalmából! Kérdés: Nekem úgy tûnt jól elõkészített túráról van szó - bár az igazat megvallva nem tudom tudják-e mire vállalkoztak -, de hogy tud egy három-öt fõs csapat, már az út elején - feltehetõen - a legkönnyebb szakasznál "több részre szakadni"? Ja majd elfelejtettem! Az éjszaka csikó megszületett.

#26 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 9. - 7:54

Ppr, köszönjük!
Kérdésedre válaszolva: a több részre szakadás úgy következett be, hogy az egyik srác a sötétben elhagyta a mobilját, és visszament érte, míg az expedíció vezetõje, aki elhányta már a csikófogát ;) , és kicsit "kivolt", mindenképpen szeretett volna mihamarabb révbe érni. Így õt én továbbvezettem az egyik ló hátán, míg a 3. srác gyalogosan bevárta a mobilosat, hogy a kritikus ponton mutassa neki az utat. Aztán adódott még egy kicsit nehezen követhetõ útszakasz, ezért én a dokit Shába gondjaira bíztam (aki kocsival követett minket), és visszafordultam a srácokért. Mindeközben egyszer rendõrök, egyszer pedig gyanakvó tanyatulajdonosok (ugattak a kutyák piszkosul) jöttek kocsival megérdeklõdni, mi a fészkes fenét csinálunk mi holdvilágnál az árokparton. Na így volt. :D

Nekem úgy tûnt jól elõkészített túráról van szó - bár az igazat megvallva nem tudom tudják-e mire vállalkoztak

Én ezt inkább nem kommentálnám :rolleyes: , nekem, Shábának és a karcagi túratársaimnak (akik egy darabon elkísérték õket) egyaránt adódtak kétségeink, de a mi dolgunk támogatni a csapatot, és szurkolni nekik. :yeah:
Milyen csikó, kinél, mitõl?

Edited by ori, 2012 március 9. - 7:55.


#27 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 9. - 11:17

Megintén. :gm:
Ma 3 éve érkeztünk meg Debrecenbe Zengettyûvel. :yeah:

És nekem ugyanezen a napon lett egy Lindám... már 3 éve :) :) :yeah:

#28 ppr

ppr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 9. - 12:49

Milyen csikó, kinél, mitõl?


Kis tökös. "Ajándékba kapta" a tulajdonos egy Hospodar apaságú MSL kancával. Szóval az apjáról nem sok mindent sikerült kideríteni. Szerintem, ha jól tippelem a csikó színét az apa sárga lehetett! :D De még ez sem biztos.


És nekem ugyanezen a napon lett egy Lindám... már 3 éve :) :) :yeah:


Emese nektek meg sok boldog Házassági évfordulót! :kv: :kocc: :D

#29 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 9. - 19:50

Köszi Pusi! :kir:
Az Iránba induló lovasok

#30 ppr

ppr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 9. - 21:59

Ja, elfelejtettem mondani: Szombaton voltam Dallos Gyula edzõtáborban, persze csak nézõként.

#31 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 11. - 22:11

Közben szegény Shábára rásóztam a Kazakhsztánba induló lovasokat, akiknek szállás kellett Karcag és Bagos között.
Megyek át segíteni, ha már....


Ori, nem éreztem "rásózásnak", tudod, szívesen segítek ha tudok, igaz kicsit váratlanul ért a dolog (épp a 15:16-os vonathoz készülõdtem Debrecenben) - jó lett volna hamarabb értesülni az érkezésükrõl, akkor jobban fel tudtunk volna készülni a fogadásukra, dehát mindenkit váratlanul ért tudom. :)

Ppr, engem pl. már ez is meglepett, hogy aznap reggel még nem tudták hol térnek nyugovóra, de aztán mondták, a külföldi szakaszok megszervezése sok energiájukba, idejükbe került, Mo.-on pedig számítanak a honfitársakra. :) Igazából egyénfüggõ...van aki túlszervez, van aki pedig lazábbra tudja venni, bár esetükben szerintem a korábbi tapasztalatok is közrejátszottak (túráztak már ezen az útvonalon), és ..hm sokkal húzósabb részek várnak még rájuk, az itthoniakon már nem görcsöltek gondolom. :cool: A több részre szakadás egy kb. 2 km-es szakaszon történt közvetlenül a cél elõtt, este 10-kor (az okot Ori már leírta), elcsigázva, fáradtan érkeztek, túl egy sajtótájékoztatón és 40-50km -en, aminek egy részét - a másnap tapasztaltakból kiindulva tippelem - gyalog tették meg a lovaikat vezetve.
Azért nem volt olyan tragikus ahogy Ori leírta (persze csak igazat írt) - ki nem tévedt még el lovon sötétben?! :kir: Az õrzött, sorompóval lezárt halastavat pedig kényszerûségbõl választottam, mint legrövidebb útszakasz - ezen kívül csak tripla hosszú csatornamelléki agyagos talajú nádas, vagy duplahosszú aszfaltút választási lehetõségek voltak. Hogy a rendõr civilben mit képzelt , mit csinál 2 nõ éjszaka 1 Suzukiban üldögélve a csatornaparton (kezemben a kiskutyámmal :kir: ), azt nem tudom, de furán nézett mikor Ori közölte vele, hogy lovasokat várunk. :gm:
Itt (www.goldenman.eu) még lehet olvasgatni a túráról, akit érdekel.

Másnap elkísértem egy szakaszon a lovasokat, ami számomra nagy élmény volt, mert vagy 4 hónapja ültem utoljára lovon, pláne nem másik 3 lovassal nem volt alkalmam mostanában lovagolni. :) Mondjuk a lovaglás részükrõl egy kb. 7km-es gyalogló szakasszal indult(lókímélés céljából - és talán jobban is haladtak, mint lovon lépésben), így is elég jó kis tempót diktáltak (néha Csárdáskával fel kellett ügetnünk :D ). Miután kislovam, még indulás elõtt a kapun kívülre vezetés közben egy szájbavágással indított (kedvesen csapkodta jobbra-balra a fejecskéjét , mivel az otthoniak eléggé bepörögtek távozásunkra, meg amúgy is...itt ez a 3 idegen ló...én meg pont útban voltam :mad: ), gondoltam visszafordulok, ha a kis hisztérikával nem bírnék - akkor már nem tartottam olyan jó ötletnek, hogy a téli pihenõ után így kezdjünk...de végül is nagyon elégedett voltam vele, ahogy elindultunk nem volt semmi gond, jól tûrte a többi ló társaságát. A kísérõszakasz végén az út "hazafelé" fordult, na ott bepörgött kicsit a nagy összefüggõ sivár szántóföldeket látva, a fiúk szerint kimondottan ijesztõ volt, ahogy forgatta a szemét és hörgött. :D Végül elbúcsúztunk, Csárdással hazaindultunk, és jól telt a hazafelé út is, bár lovacskám hisztizett, lépésben is bakkolászni próbált, sikerült megértetnem vele, hogy nem!. :gm: Gyakoroltam az "összeszedett" vágta közepette a nitrobegyújtásos pillanat felismerését, sikerült higgadtnak maradnom és lenyugtatnom a kis sárkányt - nem ereszdelahajamoztunk, mert nem akartam kockáztatni, elég messze voltunk hazulról. A tanya közelében, 20km megtétele után Csárdásom még (jó, nem szabályos.. :gm: .) piaffeban közlekedett, aztán még a csikókkal lenyomtak pár kört fullvágtában. Eredetileg nem akartam ilyen sokat menni, nehogy megártson a pihenõ után, de végül is 90%-ban lépésben haladtunk. Örülök, hogy ilyen kis megbízható lovam van. :ang:
(A piaffe-ra rákerestem a youtube-on, mivel a passage-t és piaffe-t rendre összekeverem :) , és nem akartam hülyeséget írni, az egyik találatot viszont muszáj megosztanom veletek: érdekes. :cool: )

Ja, elfelejtettem mondani:
Szombaton voltam Dallos Gyula edzõtáborban, persze csak nézõként.


Mesélsz kicsit? Hogyan, hol, stb.. :)

Edited by Shába, 2012 március 11. - 22:14.


#32 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 12. - 8:52

Az Iránba induló lovasok


A háttérben pedig a karcagi kísérõk... :D

Szombaton voltam Dallos Gyula edzõtáborban, persze csak nézõként.

Pusi, most vagy írj róla beszámolót, vagy ne is ejts szót róla, mert ez így csak ingerli a kevésbé szerencséseket.... :mad:
Tegnap meglátogattam Rugóst, és az új lovát, Fannit. Egy pelsoniusi arab sh. kanca, nagyon jó alappal, szép nyakkal, csak kicsit gyengus kondiban. De ha berakodik izommal, gyönyörû lesz. :yeah: itt is gratula!
Elkezdtem Zengõt trenírozni a túrára, elsõ körben az ehhez illõ jármódokat fejlesztjük, fõleg, hogy nem egyedül megyünk, hanem csikóval, késõbb meg más adottságú lovakkal.
Szóval ami tanulunk: lépésben élénken haladni, nem vánszorogni (ezt a végletekig nem lehet fokozni, mert akkor a csikónak fel kell kocognia, Z-nek óriási lépése van, ha igyekszik). Aztán lapos, lassú, meditatív jogging-ügetés, nyilván Z esetében olyan plesure-üzemmódig nem lehet eljutni, de a rá jellemzõ lebegõs-nyújtós témát a továbbiakban a pályára tartogatjuk. :gm: Vágtában is próbálom lassítani, rövidíteni, ez a legnehezebb, mert neki a természetes, számára kényelmes vágta egy viszonylag lassú ütemû, de igen nyújtott mód, ezt a csikó le is követi, mert a vágtája neki is jó, de más lovaknak ez már rohanós. Szóval próbálom rávenni valami szerényebb vágtára anélkül, hogy összecsomagolnám.
Csütörtökön felvonulunk, valamit ki kellett találnom csikó-ügyben. elõször Xirénékre gondoltam, de õk túl nagy kitérõt jelentettek volna aznap reggel. Ugyanakkor a közelünkben (a Felsõpércsi folytatásában az erdõ szélén) egy családnál van egy 10 hónapos csikó. Vállalták a napközit, úgyhogy tegnap elmentünk kipróbálni a dolgot. Összeengedtem a sárgákat a csikóval, szegényke megpróbált tejet lopni Zengõtõl :rolleyes: , aztán volt némi nyakgörbítgetés, vinnyogás, faremelgetés, de elvoltak, csak Z eléggé védte Füzért, folyton közéjük helyezkedett. Következõ lépésben kihoztam Z-t, meglepõen simán ment, és szépen el is jött velem az erdõbe, ahol vagy 10 percet sétáltunk. Kicsit nyerítgetett, szuszogott, de végig kulturáltan jött mellettem, amikor visszaértünk se húzta fel magát. A család nagyon csodálkozott is rajta, én meg büszke voltam a fegyelmezett lovacskámra. :) Füzér nem barátkozott a csikóval (Csenge), szaladgált, anyu után nyerített, hát, ilyen az elsõ nap az oviban. :gm:
Csütörtökön lesz fél napjuk, hogy összebarátkozzanak, remélem, minden rendben lesz. :ang:

#33 rugósbicska

rugósbicska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.695 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 12. - 14:55

Orulok, hogy jottel :) Rajta vagyunk a kondijan, mar alig varom, hogy kimenjunk :gm: Habar szerintem ez meg varat magara, egyreszt meg nincs nyergem, masfelol pedig hova siessek, hagy jojjon bele a munkaba, szepen lassan :)

Edited by rugósbicska, 2012 március 12. - 14:56.


#34 ppr

ppr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 12. - 19:17

Türelem. :ang: Csanáloson, Nagykároly (Szatmár megye) mellett volt az edzõtábor (3 nap). Most voltam másodjára, egyszer szûk két éve is megnéztem vagy három lovast. Elsõ sorban ugró edzéseket mentem nézni, de láttam tisztán idomító - mert a gimnasztikai sor elõtt is volt azért - munkát is! Láttam pár kiváló lovat. Nagyon tanúságos volt! ....és elég hideg :D . Miközben hallgattam a Mestert végig a Kele járt a fejemben.

#35 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 13. - 8:11

Kele a gólya?

#36 ppr

ppr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 13. - 14:19

Kele a gólya?


Igen! :ang:

#37 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 13. - 14:30

Most próbálom összehozni Gyulabát a regényben olvasottakkal, de nem találom a párhuzamot. :rolleyes: ha ráérsz az ünnepek alatt, gyere ki megnézni a csikaszt, és meséld el szóban. ;)

#38 ppr

ppr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 13. - 21:10

Most próbálom összehozni Gyulabát a regényben olvasottakkal, de nem találom a párhuzamot. :rolleyes:

Hát ugye van a szabadok törvénye...

ha ráérsz az ünnepek alatt, gyere ki megnézni a csikaszt, és meséld el szóban. ;)


Ez ügyben már tettem lépéseket, csak késõn értem ide. :)

#39 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 14. - 11:34

Hát ugye van a szabadok törvénye...

Hû, hát régen olvastam, rémlik, hogy a gyengének pusztulnia kell, meg hogy az ember számára haszontalanok, meg nem alszik a pajtában és nem érez hálát, de még mindig nem tudlak követni. :rolleyes: na, majd személyesen.

#40 ppr

ppr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 16. - 12:35

Na mától elmondhatom, hogy végre én is ismerek címlaplányokat! :cool: Ráadásul négyet is! :yeah: u.i: Azt is értem ám, hogy a fiatalnak miért kellett otthon maradni.... :dev: