Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Haszonállatok


  • Please log in to reply
4162 válasz a témához

#81 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 5. - 7:56

Itt a tavasz és sorba születnek a kisgidák. Majd teszek fel képeket olyan aranyosak.Találtam egy jópofa dolgot a neten: Málhás kecske klub: Mi a Málhás Kecske Klub, kérdések és válaszok! A Málhás Kecske Klubot olyan emberek hozták létre, akik szeretnek kirándulni, szeretik az állatokat, kiváltképpen a kecskéket, és nem utolsó sorban a jó társaságot. A természetjárás egy eddig hazánkban nem gyakorolt formája a kecskékkel való túrázás. Sokan viszik magukkal a természetbe házi kedvenceiket; a kutyákat, macskákat, görhéket,-mi a kecskéinket. Magyarországon is egyre többen tartanak hobbyból, házi kedvencként „mekegõket”. Miért jó kecskével kirándulni? A felkészített kecske sok kellemes percet tud szerezni gazdájának és társaságának a túra idején. Természetükbõl adódóan, kedvesek, játékosak, és ami még különlegessé teszi õket, hasznosak. Idõs emberek, kisgyermekes családok, vagy csak lustább túrázok számára nagy könnyebbséget jelent, ha valaki, jelen esetben a kecske viszi a csomagokat, illetve a kisebb ( 15-20 kg súlyú ) gyerekeket. Kis bevásárló kocsikat húzhatnak maguk után nagy örömmel. Nem idegen a kecskétõl ez a tevékenység? Nem! Már évszázadok óta használták ilyen, és ehhez hasonló célra, Európa és Ázsia egyes vidékein a kecskéket. Vannak olyan területek még a mai napon is ahol a jól kiképzett és edzésben tartott állatok a hegyimentésben is részt vesznek. Olvasni olyan magashegyi túrázókról akik, kecskék segítségével jutottak igen magas csúcsokra fel. Mennyit bír el egy kecske? Általában a testsúlyuk 20-30 %- át tudják hosszabb ideig gond nélkül elhordozni. Kocsiban közel a testsúlyuknak megfelelõ terhekkel képesek, akár 15-20 km-t is megtenni. Melyik állat alkalmas erre? Mindegyik fajta alkalmas, a méretnek a csomagok hordásában van jelentõsége. A legjobb az ürü, vagyis a herélt bak, de gyakorlatilag mindegyik. A kiválasztás legfontosabb feltétele a jó fizikai adottságok mellett a természete. Tízbõl kilenc kecske szereti az ember közelségét, játékos, ragaszkodó, kedveskedõ. A kiválasztást legjobb már születés után elkezdeni. A jelölteket naponta minél többször fel kell venni kézbe, sõt ha kézbõl cumival eteti az ember, akkor alakul ki a legközvetlenebb kapcsolat. Ezután a kondíció megszerzése és a sétához való szoktatás a feladat. Itt van egy nagyon fontos dolog amire minden kezdõ kecsketartó figyelmét fel kell hívni! A kecske nem kutya, vagy más állat, amit veréssel vagy más agresszív eszközökkel befolyásolni lehetne. A kecskét negatív módszerekkel se leszoktatni se rászoktatni nem lehet semmire! Viszont egy kis száraz kenyér darabbal csodákat lehet tenni! Ha megtaláljuk a „gyenge pontjukat” mindent ki lehet hozni belõlük. Miért pont kecske legyen a házi kedvenc? 1/. Aránylag könnyen és olcsón beszerezhetõ. 2/. Egyszerûen tarható. A kecske nem igénytelen maximum a gazdája! 3/. A nõstény még tejet is ad, akár 2-3 l/nap, ami nagyon egészséges fõleg az allergiás betegséggel küzdõknek jelent segítséget. 4/. Terápiás állatként is kiválóan beválik. 5/. A kecskebogyó természetes tápanyag a kerti vagy a cserepes növényeink számára. Hogyan szállítsuk az állatot? A kecske tápcsatornáját Isten úgy tervezte és ezen még az evolúció sem változtatott, hogy szinte folyamatosan eszik és ezért folyamatosan ürít is. Tehát lakásban sajnos nem tartható és a szép új autóban is érdekes, de hasznos (kecskebogyó) nyomokat hagy. Jól viseli az akár két órás utazást is az utánfutóban. Arra kell csak figyelni, hogy a huzat és az esõ ne érje õket Hogyan tartsunk kecskét? Errõl nagyon komoly szakkönyvek vannak. Ki tartson kecskét? Idõs egyedül álló nénikék, kisgyerekes családok, és mindenki aki szereti az állatokat. A kecske büdös és más elõítéletek! 1/. Minden állat szaga két dologtól függ: -Milyen körülmények között tartják, ezt talán senkinek nem kell részletezni. -A nõstényeknek és az ürüknek nincs szaguk, a bakok a párzási idõ alatt valóban használnak egy az ember számára kicsit zavaró parfümöt, de ez a szerelem egyik fontos kelléke náluk. 2/. A kecske igénytelen. Csak a gazdája lehet igénytelen, neki is meg vannak a saját igényei. Ezeket persze sokkal könnyebb kielégíteni mint például más állatokét. Takarmányokból sem a rossz minõségût hanem a más fajtát szereti. Azokat a gazokat, bokrokat fogyasztja szívesen amiket mások már nem esznek meg. Ezzel egyébként a tápláléklánc nagyon fontos helyén áll! Milyen felszerelés kell egy málhás kecskének? Elegáns megoldás, ha kantárral vezetjük, de nem sértõdik meg akkor sem ha csak egy kutya póráz egyik végén van. A csomagok hordására olyan megoldást kell keresni ami biztosan fenntartja hátán a málhát. Ezekre ötleteket a képek alapján lehet szerezni. Gondolom mondani sem szükséges milyen nagy figyelmet kell fordítani az állat kényelmére is! Hol lehet kirándulni a kecskékkel? Elméletilegbárhol, de a lakott településeken elég sok veszély leselkedhet rájuk ( kutyák, autók, stb... ). Az erdõkben vannak szabályok amiket minden kulturált természetjáró betart. Ezek között szerepel az is, hogy lehet egy adott, Pl.: természetvédelmi területen állatokkal ( kutya, macska, kecske ) közlekedni. Ezekrõl jobb elõre tájékozódni. Milyen speciális események várhatók túrázás közben? A jól betanított málhás kecske póráz nélkül is követi gazdáját és a nyájat ( a többi turistát ), de figyelni kell rá, hogy nehogy megijedjen valamitõl. Tapasztalataim szerint, és a szakirodalom leírásaiból is azt látni, a vadon élõ állatok sokkal közelebb merészkednek ha kecskékkel sétálunk. Nem szabad megengedni, hogy mindenbe belekóstoljanak. Vannak mérgezõ növények, amiket a kecskék megesznek és nem tesz nekik jót! A teherhordásban sem szükséges világrekordot felállítani. A kecske járása igazodik az emberéhez, de némelyik kicsit lassabban halad. Ezért van idõ a természetben gyönyörködni, nem fontos mindig sietni! Az esõt nem szeretik, így a legjobb ha biztosan jó idõben kirándulunk velük.

#82 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 9. - 10:27

Tudom hogy sokkal több fórumosnak van egyéb, szarvasmarhakecske haszonállata mint aki ír ide. 30 éve vannak kecskéim, de nem igen voltak betegek. Egyszer volt tüdõgyulladása két gidámnak, de több semmi. Szóval az egyik öreg kecskémnek begyulladt az egyik tõgye. Szombat óta nem eszik -iszik. ill. tegnap ivott egy kevés langyos vizet, meg evett pár falat szénát. Adtam neki antibiotikumot, bár nem tudom mit, mert az állatkórházban kaptam, meg tõgyinfúziót. Próbálom fejni ki a vért, jön is egy kevés, de nem tudom teljesen kifejni, pedig van gyakorlatom benne. A kecske fekszik. Azt gondolom jobban van , mert ugye tegnap egy keveset evett -ivott, de nincs jól. Arra lennék kíváncsi volt e ilyen tapasztalata valamelyikõtöknek, mert hát az állatkórházban is csak kutyákat macskákat kezelnek, õk is csak megkérdeztek egy kollégát mit adjanak a kecskének. A tõgye puha és hideg.Ha tudtok adjatok tanácsot!

#83 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 9. - 10:42

Remélem meggyógyul. Nekem nincs kecském, de imádom õket. Esetleg borogatás?

#84 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 9. - 10:49

hát egy tõgyet hogy lehetne borogatni? De ilyen házi praktikákra lennék kíváncsi.Ha valakinek volt ilyen hogyan kezelte stb?

#85 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 9. - 14:27

Kecskét nem kezeltem még tõgygyulladással, de tehenet annál többet. Az a baj, hogy - tehénnél - ha már vér jön belõle, azaz nem besavanyodott, gennyes, sûrû, tejfölszerû tej, az a tõgynegyed általában már nem gyógyul meg. Azaz "süket" lesz, a legközelebbi ellés után sem lesz termelõ negyed, üres marad. Jobb esetben visszazsugorodik, rosszabb esetben ödémás lesz és "leszakad", azaz lógni fog. Persze volt olyan tehén is a telepen, aki két szezonban háromcsöcsû volt, utána pedig újra beindult a beteg negyede is.
Belepusztulni csak akkor szoktak, ha rögtön ellés után kaptak be egy masszív fertõzést.

Hogy a kecskék hogy reagálnak a kezelésre, nem tudom, de úgy hallottam, nem nagyon hatja meg õket a gyógyszeres kezelés - ha meg akar gyógyulni, meggyógyul, ha nem, nem.

Mindenesetre a tõgyinfúziót ha benyomod neki, szépen masszírozd fel a tõgyébe minél mélyebbre, ha hagyja, és nem fáj neki, hogy eljusson a tõgyfél minél nagyobb részébe.
Milyen tõgyinfúziót kaptál? A tetra delta egy többféle hatóanyagú cucc, nekünk bevált, kicsit drágább mint a többi, de szélesebb a hatás-spektruma.

#86 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 9. - 19:55

Köszi a választ Hitetlen, reméltem hogy tudsz valami használhatót mondani. Közben sikerült régi állatorvosunkkal beszélnem, Õ már hosszú évek óta nyugdíjban van, de Õ még anno nem szakosodott ilyen vagy olyan állatokra, neki minden fajta állatot kellett kezelnie. Szóval a ma elmondott tünetek alapján azt mondta, hogy van olyan is, hogy tõgy gyulladásos tõgyelhalás. Tudjátok nem akartam elhinni, hogy a kecskémnek tõgy gyulladása van. Ma utána számoltam kb. 11 éve az enyém és már tejelõ anyakecskeként vettem, tehát legkevesebb is 12 éves. Még soha semmi baja nem volt. Egy magyar tarkának is a becsületére vált volna annyi tejet adott fénykorában. Most 12 évesen is adott annyit mint egy átlag kecske , pedig tavaly nyáron ellett utoljára.Ha megnézitek a korábban feltett képeket, akkor az õzike színû az, Bella a neve. Bara, lilla színûek lettek a tõgyei, büdös, véres folyadék jön ki a tõgyébõl. Ma már ivott egy kis vizet, de azt hiszem Õ már azért lett beteg, mert ez a vége. Amit elmondtam az öreg dokinak, neki is ez a véleménye, csak persze nem mondta nekem, csak éreztem abból ahogy beszélt. Szóval azt hiszem szegény Bella befejezte földi pályafutását. Még vajúdok, de nem akarom végignézni azt hogy szenved, így valószínûleg holnap el altatom. Kár érte, de neki elkényeztetett , jó élete volt, minden meg volt engedve neki, ezt Õ is tudta. Ma is többször odamentem hozzá csak azért hogy megsimogassam, megöregedett, eljárt az idõ felette.

#87 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 10. - 14:50

Sajnálom Backnight! :( :( De legalább nálad hosszú és jó élete volt.

#88 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 10. - 16:22

Sajnálom Backnight! :( :(
De legalább nálad hosszú és jó élete volt.


Köszi! Engem is ez vigasztal, tudtam hogy öreg, de valahogy sose gondoltam végig. Viszont azért van jó is , az unokái születtek meg néhány napja, 4 db. Nagyon édesek! És a lányai hozták az anyjukat, nagyon szép, nagy, formás , könnyen fejhetõ tõgy. Na és persze na és persze ugyan olyan konok fejük van. Képzeljétek együtt vannak a testvérek, a két lány. Baba és Kormos. Állandóan összekeverednek a kis gidák. Mindössze 2 nap van a születésük között. És össze vissza mennek szopni a 2 anya között. Ezek meg sokszor a saját gidáikat verik el maguktól. Néha kénytelen vagyok az anyákat megkötni, meg naponta egyszer lefejni , mert a gidák nem szívják ki a tejet, meg nevelem õket. Na, a héten teszek fel képeket.
Bara, ha benézel ide, mész állatokkal hivatalból a hódmezõvásárhelyi Állattenyésztési Napokra?

#89 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 14. - 8:19

Sziasztok!
Hogy valami vidám is legyen, akartok valami édeset is látni?

Posted Image
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Posted Image
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Posted Image
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Posted Image
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Itt még csak 2 naposak a fiatalabbak és 4 naposak az idõsebbek.
Cinkos!
Nálad ellenek már a tavalyi gidák?

#90 Cinkos

Cinkos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 84 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 14. - 16:46

Õk még nem, csak a másik anyakecskénk ellett meg február elején kettõt! :D

Dóri és Rómeó

#91 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 15. - 9:41

Aranyosak. Hogy bírták a telet nomád körülmények között? Nagyon izgultam értük. Szépek a gidák. Látom a bak külön lett zárva. Csak etetésnél? Bellát még nem altattam el. Nem fogjátok elhinni.Elõször kezeltem tõgy gyulladással, aztán , úgy döntöttem hogy elaltatom, mivel öreg kecske, meg is volt beszélve az állatorvossal, úgy nézett ki, hogy õ már nem jön helyre. Szegényem mintha megérezte volna. úgy harcolt az életéért. A vér a tõgyébõl elkezdett kifolyni, elkezdett enni-inni és napról napra erõsödik. Most már rendesen eszik-iszik. Hát várok. Ha élni akar éljen! Õ az anyja Cinkos a hozzád vitt kecskének.

Edited by Backnight, 2009 március 15. - 9:42.


#92 Cinkos

Cinkos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 84 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 16. - 7:56

Jól bírták a telet. Most végre sikerült lekerítenünk az erdõt és oda levinni õket. nagyon jól érzik magukat ott! :ang: Amikor hoztátok õket, akkor legelõn voltak, ami le volt kerítve villanypásztorral, de nem igazán hatotta meg õket és folyton kint voltak garázdálkodni a tanyán... :mad: a legnagyobb örömünkre. De most már végre a helyükön vannak. A bak, amit a képen láttál, az az apja a mostani kicsiknek. Azért volt külön mert rendszeresen összekaptak a tõled hozott bakkal. Ha Bella élni akar és nem adja fel, akkor semmiképp se altasd el! (persze csak ha nem szenved)Az egyik lovunk pénteken jött haza Üllõrõl, a klinikáról egy hónap után...senki nem hitte, hogy túléli, de a ló élni akart...és most otthon van és gyógyulgat. :ang: Szóval minden jót kívánok neki, neked meg erõt hozzá! Szombaton "megkörmöltünk" mindenkit, a birkákat is. Haláliak, ahogy becsukják a szemüket és szundítanak közben. :) Hamarosan csinálok képeket a többi kecskérõl is!

#93 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 16. - 8:17

Csinálj háremet mind a két baknak és úgy tedd külön õket. Aztán a született gidákat tedd át az idegen bakhoz. Várom a képeket. Most mi is áttelepítjük a kecskéket, mert kell a hely a lovaknak. 6 kis gida született nálunk.Még van egy anya akirõl nem tudom vemhes e?2 hónap múlva leválasztom õket és akkor elkezdem a sajtot csinálni, mert lesz elég tej. Kíváncsi vagyok hogy sikerül. Jobbulást a pacidnak!

Edited by Backnight, 2009 március 16. - 8:17.


#94 Cinkos

Cinkos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 84 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 19. - 7:44

Az ígért képek:
Érdeklõdnek
Kicsik
:)
Lukrécia, Jenõ és Alma
Alma és Lukrécia
Lili(Jenõ testvére) és Gedeon(a másik bakunk) külön vannak rakva, róluk azért nincs kép.

Lassan meg lesznek nyírva...A "nyáj"

Õ nem haszonállat, de a tanya házõrzõje! :D Sheriff a tökös!

Köszönjük a jókívánságot a pacinak, ráfér!!! :ang:

#95 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 19. - 9:23

Nagyot nõttek! Biztos élvezik ezt a nagy szabadságot. Hát ekkora területet én is elfogadnék.majd én is teszek fel újakat róluk, már a csöppségek is ugrálnak , rosszalkodnak. Sajnos 4 bak született és 2 kislány. Olyan szépek, de bak az nem nagyon kell az embereknek. Pedig összefogják a csapatot. És védenek is.

#96 gyöngyi

gyöngyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 49 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 20. - 19:10

Kecsketartók!Már közel tíz éve tartunk kecskéket,de még soha nem találkoztam ilyennel:ellés elõtt egy hónappal,ha az anyakecske a két hátsó lábára áll kilóg belõle egy hólyagszerû valami.Nem nagy a gáz? :eek:

#97 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 20. - 19:18

párom üzeni, bajnak baj, általában bekötik, de figyelni kell mert ellésnél nem tud tágulni. Gyenge a méhszáj. Jobb különvenni, mert könnyen elfertõzõdhet, és a pihi sem árt.

#98 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 20. - 20:16

Akkor nem csak felénk vannak bibik! 6 gidából egy maradt életben, mindent ugyanúgy csináltam mint eddig, s mégis gyengég és életképtelenek voltak, sajni az anyák közül is elment egy pár. Már megvan az új hely ahonét pótólom az állományt! Akit érdekel alpesi félvérek lesznek eladók!

#99 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 20. - 20:46

Posted Image
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Posted Image
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Posted Image
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Megellett a harmadik fiatal anya is, 2 kis bak. Együtt vannak a nagymamával, így sajnos a nagymama teje is a gidák hasában végzi, nekem nem marad. :)

#100 gyöngyi

gyöngyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 49 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 21. - 7:00

párom üzeni, bajnak baj, általában bekötik, de figyelni kell mert ellésnél nem tud tágulni. Gyenge a méhszáj. Jobb különvenni, mert könnyen elfertõzõdhet, és a pihi sem árt.



köszi!akkor ezt az anyát már nem érdemes jövõre is elletni sajnos.

#101 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 21. - 8:24

Akkor nem csak felénk vannak bibik! 6 gidából egy maradt életben, mindent ugyanúgy csináltam mint eddig, s mégis gyengég és életképtelenek voltak, sajni az anyák közül is elment egy pár. Már megvan az új hely ahonét pótólom az állományt! Akit érdekel alpesi félvérek lesznek eladók!


Ezt érdemes állatorvossal megbeszélni, fertõzéstõl is lehet. Leoltják az állományt és nincs probléma.

Gyöngyi!

Igen, sajnos már nem érdemes elletni.

#102 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 21. - 8:43

Ezt érdemes állatorvossal megbeszélni, fertõzéstõl is lehet. Leoltják az állományt és nincs probléma.

Gyöngyi!

Igen, sajnos már nem érdemes elletni.


Én se találkoztam ilyennel 30 év alatt. Érdekes, furcsa. Azt szeretném kérdezni hogy nincs e rokonság a fedezõ bak és az anya között? Nekem egyszer volt hogy az anyát a saját testvére fedezte be és akkor életképtelen volt a gida. Vagy a szomszédban láttam penészes takarmánytól elvetélt. Meg ha gyengén volt takarmányozva gyengék voltak a gidák is. De amúgy érdekes módon a kecskék erõs, szívós állatok. Szerintem ezt mindenképp beszéld meg egy hozzáértõ állatorvossal. Nekem most amikor Bella tõgye begyulladt egyik állatorvos sem tudott hozzászólni. Végül a régi , már évek óta nyugdíjban lévõ állatorvosunkat hívtam fel hogy segítsen, na Õ tudott egyedül hozzászólni. Kevés már az állat. Nincs min a tapasztalatokat gyûjteni.

#103 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 21. - 16:27

Sajnos az a kevés állat is nem szakértõ kezekben, ez a jellemzõ. Az össze-vissza vásárolgatott állomány, és a nem megfelelõ tartási körülmények vonzzák a bajt. Már gondolkozom egy témanyitáson, támogassunk vagy se címmel. Sokan könnyû keresetnek vélik az állatra kapott pénzeket, és nem rájuk forgatják vissza, vagy képzik belõle magukat. Mifelénk pár éve a clamídya-vírus szedte a kecskék között az áldozatait. Szinte a környék összes kecskéje elvetélt, a mi kedvenckénk is. Most még fedeztettük, de nem sok reménnyel. Megmarad simogatni, pedig a napi 2 litert leadta. Épp reggel szemeltük ki az utódot.

#104 gyöngyi

gyöngyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 49 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 22. - 19:05

Tegnap este megellett a Zsuzsink!Egy gyönyörû szép,egészséges kis baknak adott életet.Szerencsére semmi gond nem volt.Holnap teszek fel képet róla. :)

#105 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 22. - 20:20

Rokonság nincs, idegen bak volt...õ is meghalt. Fertõzés nincs , megvizsgáltatuk õket, idegen állat nem került az állományba, csak öt hónappal korábban...a bak. Állatovos nagyon figyelmes, két naponta hívott, jött, oltott, infúziót adott...Egy gida még mindíg nagyon gyenge, de a többik rendbe jöttek, soha nem fogom megtudni mi volt az ok! Most tesztes állományból jönnek majd gidák, neki nem lehet bajuk...garanciát válal a tenyésztõ. Meg lesznek Kameruni bírkáink is szinestésnek! Egyébként a borjaink úgy nõnek mint a gomba, óriásiak...de ez így van helyén!

#106 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 22. - 20:51

Gyöngyi gratulálok! Várjuk a képeket. Ilyenkor tündériek. Csikasz! Mi volt a tünet? Mit mondott az orvos? A kecskéknek vannak titokzatos betegségeik? Jó hogy eddig nem találkoztam velük.....kopp.....kopp..... De nem is veszek kecskét nagyobb tenyészetekbõl. Az nem lehet hogy valami olyasmit ettek ami nem jó nekik?

#107 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 22. - 21:34

Tünet nix, csak azt látod hogy fogy, pedig eszik iszik! Aztán egyszer csak nagyon gyenge, púposan áldigál ( ez egy két nap alatt bekövetkezik) a bõre szinte rá van sülve, abbõl az állapotból már nem is tud kijönni, meghal. Ha ilyet látsz azonnal vitami és infúzió, akiket idõben elkaptunk teljesen rendbe jöttek! A doki szerint olyanok mintha kiszáradtak volna, a májuk adta be a kulcsot! 3 éve ugyan azt eszik, ugyan onnét vesszük a kaját, a lovak, bírkák, bocik, nyulak is ezt eszik, senkinek semmi baja...rejtély! Egész évben kapnak abrakot, sõt fejõsök tejelõ kecske tápot. Kijárni csak és kizárólag a kertünk zárt részeiben szoktak, oda is 3 éve. Nem vegyszerzünk, nincsenek mérgezõ fák, bokrok...ill gyomok. Eddig ilyen soha nem volt.

#108 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 22. - 21:43

Tünet nix, csak azt látod hogy fogy, pedig eszik iszik! Aztán egyszer csak nagyon gyenge, púposan áldigál ( ez egy két nap alatt bekövetkezik) a bõre szinte rá van sülve, abbõl az állapotból már nem is tud kijönni, meghal. Ha ilyet látsz azonnal vitami és infúzió, akiket idõben elkaptunk teljesen rendbe jöttek! A doki szerint olyanok mintha kiszáradtak volna, a májuk adta be a kulcsot! 3 éve ugyan azt eszik, ugyan onnét vesszük a kaját, a lovak, bírkák, bocik, nyulak is ezt eszik, senkinek semmi baja...rejtély! Egész évben kapnak abrakot, sõt fejõsök tejelõ kecske tápot. Kijárni csak és kizárólag a kertünk zárt részeiben szoktak, oda is 3 éve. Nem vegyszerzünk, nincsenek mérgezõ fák, bokrok...ill gyomok. Eddig ilyen soha nem volt.



Hát ez tényleg nagyon szomorú. Párom már sajnos horpaszt mögöttem, de holnap mindenképpen kifaggatom, évtizedeket dolgozott kecskék mellett, hátha találkozott már ilyennel.
A birkákról teszel képeket?

Gyöngyi!

milyen érdekes, nálunk is mindig van Zsuzsi kecske. :D

#109 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 23. - 8:19

Sajnos nem találkozott ilyennel, viszont utolsó érdekes esete a szomszéd gazdának, hogy a szürkeborjai rendre betegedtek meg. Minden ugyanaz, állatorvos nézi, próbáltak takarmánycserét, az sem vált be. Véletlenül vette észre, hogy a bevált emberét pár hete helyettesítõ srác a patakról hordta a vizet. Bélfertõzést kaptak a szerencsétlenek, sajnos nagyon szennyezettek már a vizeink a települések mellett. Nincs esetleg valamilyne viznyerõhely amihez csak a kecskék juthatnak hozzá? Ez csak feltevés, remélem hamar megoldódik, szörnyû végignézni ahogy szenvednek.

#110 gyöngyi

gyöngyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 49 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 23. - 13:56

http://picasaweb.goo...feat=directlink


http://picasaweb.goo...feat=directlink

Edited by gyöngyi, 2009 március 23. - 14:00.


#111 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 23. - 19:21

Látom nagyon örülsz neki. Nagyon édes.Amikor kicsik olyan aranyosak ahogy ugrálnak mindenhol. Jönnek barátkoznak. Kibontják a cipõfûzõt, felugrálnak a hátadra.Kiszedik a zsebedbõl ami benne van, megrágják a kezedet. Nálunk ugyan olyan nagy öröm, mint mikor a kis csikó születik. Mi lesz a sorsa?

#112 gyöngyi

gyöngyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 49 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 24. - 10:51

Én szívem szerint megtartanám,de a fiuk nagy valószínûséggel pörit csinálnak belõle,amibõl én képtelen vagyok enni.Más haszonállat húsa jöhet minden mennyiségbe,de a kecske az más.Olyan mintha az én gyermekem lenne.Nagyon nagy baromság tudom,de nem tehetek róla,imádom õket és kész. :rolleyes:

#113 Cinkos

Cinkos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 84 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 6. - 10:33

Tudna valaki segíteni nekem abban, hogy honnan tudnék bérelni birkanyíró gépet??? Sajnos totál befürödtünk az Anivet-es ollóval, és hát a százezres nyírógépre most nem fussa valahogy. :rolleyes: Viszont a birkáink megsülnek már ebben a melegben... :( Hárman vannak, bármilyen megoldás érdekel!!! Backnight! Hogy van Bella? Képzeld már ketten is hasasak a tieid közül! :ang:

#114 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 6. - 19:40

Keress egy juhászt a környéken, az majd megnyírja õket!!!! A nyírás nem egyszerû dolog, a juhászok meg megvannak vele 15 perc alatt! ( biztosan van valamelyik közeli faluban bírkás, aki ismer juhászt....)

#115 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 6. - 20:28

Köszöni szépen, Bella jól van. Tímár dr.-nak lett igaza, tõgyelhalás történt nála Hiába szegény megöregedett.Le is fogyott , pedig eszik mint a gép és naponta 1 vödör vizet megiszik. Mégis összeesett és megrogyott. Szóval már látszik rajta hogy öreg. De gidák szépen nõnek és nagyon rosszak, és gyönyörûek. Az egyik bak, az a kedvencem cirkuszi mutatványokat csinál. Majd a héten csinálok róluk fotókat, már egész nagyok. Szerintem is keress egy juhászt, aki nyír. Nekünk egy volt, mi birkanyíró ollóval nyírtuk, elég nehéz volt. Most a lovak sörényét vágom vele.

#116 Cinkos

Cinkos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 84 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 7. - 6:11

Az a baj, hogy senkit nem ismerek a környéken akinek lennének birkái. De még futok egy pár kört, köszi az ötletet. :)

#117 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 7. - 9:59

10 évig laktam azon a környéken, õszintén szólva birkást én se ismertem, de még csak nem is láttam lovaglás közben. Az állatorvost kérdezd meg, az ha van ilyen biztos tudja.

#118 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 19. - 8:39

Cinkos, mi újság? Sikerült a birkanyírás?
Az idei szaporulat, kiettem õket egy kicsit játszani, de nem nagyon örültek a mamitól való elszakadásnak. Azért csak játszottak.

Posted Image
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu



Azért ezt elmesélem Nektek. Még könyvben olvastam, hogy a kecsketejet az ókorban gyógyszerként tartották nyilván. Az egyik ismerõsöm hugának veseátültetése volt. Nagyon leépült és lefogyott szegény, hónapokkal a mûtét után még mindig életveszélyben volt. Nivel az immunrendszerét mesterségesen legyengítették, hogy ne lökje ki az új vesét a szervezete, minden betegség utolérte. Nem tudott enni mindent kihányt. Az orvosok végül a kecsketejet ajánlották. És láss csodát, npi néhány korty kecsketej csodát tett, most hazaengedték a kórházból. Mivel kis gidáim annyira leszívták még a nagymamit is, hogy szegény lánynak nem tudtam fejni, ezért raktam ki napozni , játszani a kis gidákat fél napra. Fejés után visszamehetnek a mamikhoz.De szerintem néhány nap múlva már örömmel fognak kimenni a játszótérre

Edited by Backnight, 2009 április 19. - 8:51.


#119 Cinkos

Cinkos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 84 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 21. - 10:46

Nem, sajnos még nem sikerült. Bejelentkezett egy lány a fórumról, aki lenyírja õket, de most hirtelen nyoma veszett. :hupp: Aranyosak a kicsik. :ang: Nálunk folyamatosan kiszöknek az erdõbõl a kecskék, már lassan nem tudunk mit kitalálni... :rolleyes: Vadhálóval vannak lekerítve és elég nagy a területük. Ha kiszöknek, akkor is ott maradnak az erdõben, de az a nagyobbik baj, amkor az út felé mennek ki. Elõbb utóbb valaki elviszi õket. :( A vadháló aljára raktunk keresztbe fákat és azokra is keresztbe nagyobbakat, hogy ne tudják felnyomni a kerítést, de hiába. Nem tudom mi a megoldás. :confused: 150 cm-s a vadháló, felül nem tudnak kimenni. Úgyhogy minden napos program õket befogni és visszatenni a helyükre. :gm:

#120 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 21. - 21:32

Nem próbáltál az állatorvossal beszélni?, most nagyon meleg van, ha nem nyírjátok le megbetegszenek a birkák. a két kislány kecskémet nekiajándékoztam a vese átültetett ifjú hölgynek, hogy gyógyuljon meg, ez annyira feldobta, hogy eljött megnézni a gidákat. Még ennek is gyógyító hatása volt. Terápiás kecske.