Ugrás a tartalmakhoz


Díjlovaglás


  • Please log in to reply
3403 válasz a témához

#3361 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2018 január 3. - 19:55

Már elég jó versenynaptár van.

Hogy magammal beszélgessek. :D



#3362 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2018 január 4. - 23:16

Reméljük nem végleges. Nekem feltűnt csupán egy CDNA/B verseny van Kaposváron, a többi CDNA verseny (Pl Páty, Szilvásvárad amik tavaly még A/B versenyek voltak) ami ha a szabályzatot jól értelmeztem annyit tesz hogy első osztályú licenccel lehet nevezni. CDNB versenyek vannak (Csömör, Cinkota Pest megyében) ide lehet nevezni másodosztályú licenccel. Szilvásvárad és Páty mindkettő nagyon jó helyszín sajnálnám ha idén nem tudnék ott versenyezni. Ellenben Kaposvárra szivesen lemennék, szép emlékeim vannak, ott versenyt utoljára veled néztem (és álmomban sem gondoltam hogy valaha lehetőségem adódna pályára lépni)
  • Ernest kedvelte

#3363 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2018 január 7. - 20:18

"..ha a szabályzatot jól értelmeztem annyit tesz hogy első osztályú licenccel lehet nevezni. "

 

Ennek néz utána, én úgy tudom, hogy alaphelyzetben a középosztály ( 'M' kategória)  LSz (licencszerző) versenyszámai fölött föltétel az I.oszt. licenc.



#3364 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2018 január 8. - 13:16

Igen én is így tudom. Csak érdekességképp emlitettem meg mert az alábbi tartalmat találtam a szabályzatban

Attached Files



#3365 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2018 január 8. - 22:57

Köszönöm, nekem ez egy új információ!

 

Azt gondoltam, hogy valami  más oka van az A/B versenykiírásnak: Pl  a mi megyénkben gyakorlatilag az volt, hogy országos minősítő lévén cc. dupla minősítő pont IS jár, meg a megyei bajnokság része IS.

 

A versenyrendezőnek ez a korlátozás azért a bevételben is jelentkezik majd (nevezési- és startdíjak)  és ézért lesz újragondolás. :unsure:



#3366 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2018 január 9. - 11:52

DE! Ez még csak versenynaptár tervezet... legalàbbis bízom benne csupàn elíràs vagy adminisztràciós malör. Nem hinnèm hogy pl pest megyèben nem lenne csak 4 elèrhetö verseny pl II licenccel...
De minek olvasgatok szabàlyzatot :D
  • N.C. kedvelte

#3367 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2018 január 9. - 12:00

No meg a Talentum Kupasorozatról sincs hir, a Magyar Bajnoksàgok rendszere 2018ban nem emliti meg. Vagy a régiós bajnokságok rendszeréről.

#3368 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2018 január 9. - 13:04

A régiófelelős pályázatban kerül említésre most nézem.
  • Ernest kedvelte

#3369 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2018 január 11. - 7:26

Most került fel a dijlovasok.hu-ra hogy a Talentum Kupa Championatus néven fut tovább és minden hazai rendezésű CDNA és CDNB verseny rendezhet championatus fordulót.
  • Ernest kedvelte

#3370 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2018 május 3. - 20:57

Végre megint szabadtéren lesz díjlovagló világ kupi Kaposvárott. Már a végletekig tele van a tölténytáskám a fényhiányos, ronda hátterekkel, legalább egyszer még elmegyek nyárban díjlovasokat fényképezni, hátha nem lesz ilyen többet. :).

Június elején!



#3371 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2018 május 4. - 11:47

 díjlovagló világ kupi

 

Ez tetszik :D
 



#3372 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2018 május 4. - 13:27

De ez csak szeretetből van mondva. :) 86 óta figyelemmel kísérem a versenyt, ami nagyjából A Díjlovas Verseny volt az országban.



#3373 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2018 június 5. - 16:01

Végre megint szabadtéren lesz díjlovagló világ kupi Kaposvárott. Már a végletekig tele van a tölténytáskám a fényhiányos, ronda hátterekkel, legalább egyszer még elmegyek nyárban díjlovasokat fényképezni, hátha nem lesz ilyen többet. :).

Június elején!

Hát, ez nem jött össze. Lehet, hogy az időpont nem stimmelt a potenciális résztvevők többi elképzelésével. Pedig szép az a gabozsvári aréna...



#3374 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2018 augusztus 27. - 9:15

Az idei OB-n van 3 magyar és 5 kilfeldi bíró... Nem nagyon hiszem hogy még érheti szó a bíráskodást. A korszak, mikor a bíráskodás keserűség alapja tudott lenni, tán lezárult. :)

 

Ja, de most meg nekem lettek kétségeim. :D Először is, kétszer vettem észre "nagykantárral idomítást" (értsd: belerángat) az elmúlt időszakban a program előtt közvetlenül, mikor már a négyszögben.van a lovas, de még nem csengettyűztek. És, őszintén szólva, ezt igen visszataszítónak találom. Persze, lehetne azzal védekezni, hogy a rollkur még mindig rosszabb, az éles feszítő fél órán át még mindig rosszabb, ésígytovább.

De nem tudom, ezt ki tudja hivatalból észrevenni? A melegítőpályát felügyelő bíró/steward/akárki nem lát el idáig. A program bírái meg előkészülnek nagy gőzerővel.

 


Edited by Ernest, 2018 augusztus 27. - 9:32.

  • furioso, Fifikusz és N.C. kedveli

#3375 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2018 augusztus 31. - 18:50

Ezt az új szokást, hogy "eredményhirdetés ló nélkül a büfében", "eredményhirdetés az esti banketten", ezt rendkívül rühellem.


  • furioso és izland kedveli

#3376 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2018 szeptember 1. - 13:58

Régi mondás: " A ló lovas nélkül is ló, a lovas ló nélkül nem lovas."


  • Ernest és astocki kedveli

#3377 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2018 szeptember 2. - 8:44

Azt is furának találom, hogy egymás melletti két pályán folyik a vörsöny. Először ilyen multiborzalmat Sóskúton láttam, póniklubosban, ott volt 3 négyszög, meg még futószáraskör, ha jól emlékszem. Hát ez egy kínai nagyüzem, mondtam.

Most csak egy apró pillanat volt, mikor az A négyszög melletti tribünön ülő néző a B négyszögbeli programot befejezőnek a fedett lelátón ülő és a B mellett álló tapsolókhoz egy pillanatra becsatlakozott, ami megzavarta az előtte nagydíjat éppen bemutató lovast annyira, hogy az visszanézett, és helytelenítőleg megcsóválta fejét. :) Ahogy láttam, a kijelzős sem volt alkalmas erre a multimódra, a néző szempontjából a két négyszög egymás mellett van, a kijelzőn meg a két információ egymás alatt. Így aztán nem is volt más a kijelzőn, mint lovas és ló neve.

Mondjuk díjlovas versenyen a néző szempontjai nem számítanak, hiszen olyan csak elenyésző számban van. A bennfentes (versenyzőtárs, kísérő, családtag, udvarló) meg tudja, mi folyik.


  • furioso kedvelte

#3378 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2018 szeptember 2. - 14:39

Ezt az új szokást, hogy "eredményhirdetés ló nélkül a büfében", "eredményhirdetés az esti banketten", ezt rendkívül rühellem.

Ebbe  csak akkor lehetne valamiféle logikát belemagyarázni, ha a lovak számára kiírt versenyszámok (Pl. x éves fiatal díjló) győztes és helyezett lovait lovasaik nélkül kérik be - mondjuk a fenti példa szerint az esti bankettre...



#3379 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2019 január 29. - 20:07

50805231_2164248616974429_59644642612614


  • telivér kedvelte

#3380 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2019 január 29. - 21:00

Hecker Walter: Vendég voltam Dr. Klimkénél; Lovassport-Lótenyésztés 1970. 6. szám :)



#3381 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2019 január 30. - 21:50

Köszönöm a pontos forrás-megjelölést!

 

( Most vettem a kezembe az " EGY ELFELEDETT SZÉCHÉNYI   - Gróf Széchényi Dénes élete és munkássága  " című könyvét.

ez azért sem "off" ezen az oldalon, mert hozzá kötődik az első díjlovagló verseny: 1871, Pozsony.)


  • Ernest kedvelte

#3382 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2019 január 31. - 8:59

Van egy pár kép, ami ifjúkoromban beleégett a memóriámba - már csak azért is, mert jó kép elég kevés volt akkor még. Az egyik ilyen volt a 36-os olimpia díjlovas győzteséről szintén 70 körül látott kép, amire a kétezresek végén egy angol nyelvű fórumon rögtön rámondtam, hogy Oberleutnant Pollay mit Kronos. A cím természetesen németül maradt meg bennem. :D

 

Klimkénél nemcsak Hecker Walter járt, a magyar díjlovasok is.

 

Nem elfeledkezve Széchényi Dénesről. :) Ha hinni lehet az évszám kinézetű számnak, 1987-ben adták ki reprintben az Adalékokat.



#3383 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2019 november 19. - 9:50

Azt írja az újság... hogy 2021-től FEI eseményeken kötelező lesz mindenkinek mindig (bemelegítés is, verseny is) a védősisak.

Hát, vége van egy világnak, mikor a lányok szépek (és a fiúk elegáncsosak) voltak a képeken. :D De persze a fénykép miatt senki se legyen nyomorék, vagy halott, ez világos. Eddig súlyt helyeztem rá, hogy a lovas ne legyen életlenebb, mint a ló, eztán ellenkezőleg kéne csinálni. :D



#3384 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2020 július 10. - 16:27

Hogy megy az idő... megtaláltam a selejtezendő papírjaim között az előadást, mely a bíráskodásról szóló vitát generálta. Már 7 éve volt. Kíváncsiságból rákerestem a szerző nevére, a net szerint 4 éve versenyzett utoljára a családtagja, aki miatt vélhetőleg elindult a vita. Vajon megelégedésére szolgált utána a helyzet, csak másfelé orientálódott, vagy vesztesnek érezve magát távozott? Élő klasszikusunk szerint a lányok, ha jön az első szerelem, vagy az első félév az egyetemen, el tudnak tűnni a lovaglás porondjáról, mint Zrínyi a ködben... Arra is kíváncsi lennék, mi a véleménye annak a fórumtársnak ma a bíráskodásról, akinek anno rossz véleménye volt (lusta vagyok visszanézni, hogy volt, ki volt)



#3385 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2020 július 10. - 16:47

...amivel ugye a szakbizottság is foglalkozott, és az ülésről jegyzőkönyv készült, mely szerint: 

"A beszélgetés alapján a SZB várja XY javaslat tervezeteit a bírók munkájának matematikai alapon nyugvó mérési rendszerének kialakítására."
Csak úgy szőrmentén érdekel, vajon ebből lett valami? Lehet, hogy belügy maradt (szerintem jobb az úgy, bár XY anyaga eléggé kivitte), akkor azért nem látszik.


#3386 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2020 augusztus 18. - 9:25

Huhhh. 3 nappal a nevezés bezárólagos határideje előtt az OB-n szó szerint egy  versenyző sem nevezett még Szent György és nehezebb programokra. A könnyebb versenyszámoknál a rekord eddig nevezett versenyzőszám egy programban az a három....



#3387 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2020 augusztus 26. - 7:54

...aztán meg is lett hosszabbítva a határidő, és jelentkeztek is nagyjából átlagos számban.



#3388 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2020 szeptember 1. - 7:54

https://www.dijlovas...bajnoksaga-2020

Magyar Országos és Fiatal Lovak Bajnoksága 2020 (Frissítve: 2020.09.01.)

09.01: Kedves lovasok, edzők, bírók, és mindenki, aki a Magyar Díjlovagló Országos Bajnokságban érintett!


Tegnap este fény derült arra, hogy a Magyar Bajnokságra nevezett lovasok között az egyik lovasnak a COVID tesztje POZITÍV lett. A lovas az elmúlt 14 napban járt az Európa Bajnokság helyszínén, és nagyon sok olyan személlyel találkozott (lovas, bíró, írnok), akik a Magyar Bajnokságban is érintettek lennének.
Így a Magyar Díjlovagló Szakbizottság egyeztetett a Magyar Lovasszövetség és a helyszínt biztosító Nemzeti Lovarda vezetőivel, és arra a döntésre jutott, hogy felelősen nem tudja vállalni az OB megrendezését, így egy későbbi időpontra halasztja azt!
Részleteket hamarosan közlünk!
Kérünk mindenkit, hogy aki, bármilyen tünetet észlel magán, vegye komolyan, viselkedjen felelősen és járjon el a lehető legnagyobb gondossággal.


Sportbaráti üdvözlettel,
Magyar Díjlovagló Szakbizottság

 

*****

 


 

08.31.: Kedves Versenyzők, illetve Edzők!


Ezúton szeretnénk tájékoztatni Benneteket, hogy a 2020. augusztus 30-án közzétett 407/2020. (VIII. 30.) Korm. rendelet "a határellenőrzés ideiglenes visszaállításáról" alapján a Magyar Országos Bajnokságra meghívott külföldi bírók biztonságos be-, illetve hazautazása a Szakbizottságon kívül álló okokból nem biztosított, így a verseny bírói karában változás történt.

A külföldi bírók közül Eva-Maria Vint-Warmington jelenlegi magyarországi tartózkodása révén továbbra is részt vesz a versenyen, a bírói kar munkáját pedig az alábbi magyar bíróink segítik:

Franyó Barbara, vezetőbíró
Hillier Orsolya
Budai Andrea
Prutkay Zoltán
Vigh Marianna
Nagy Andrea Zsófia
Somodi Katalin
 

A versenyszámok napi elosztásáról hamarosan tájékoztatjuk a versenyzőket!

A megváltozott körülményekre tekintettel a versenyre 2020. szeptember 3-án (csütörtök) 9:00 órától lehet megérkezni!

 

08.21.: Felhívjuk a versenyzőink, edzőik figyelmét, hogy az Országos Bajnokság nevezési határideje meghosszabbításra került:
Módosított nevezési határidő: 2020. augusztus 23. (vasárnap) 23:59

*****

Felhívjuk a versenyzőink figyelmét, hogy az Országos Bajnokság nevezési határideje:

2020. augusztus 21. (péntek) 20:00.

Továbbá a Szakbizottság döntése alapján az augusztus 29-30-án Cinkotán megkérdezésre kerülő Pest Megyei Bajnokság Döntő a Magyar Bajnokság nevezési határidejének lejárta ellenére minősít az Országos Bajnokságra.

*****

Versenykiírás

 
 

 
 
 

 


Edited by N.C., 2020 szeptember 1. - 8:00.


#3389 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2020 szeptember 1. - 17:58

Ha már itt jártál, válaszolhattál volna a 3384-esben feltett kérdésemre, ha rád vonatkozik. :D



#3390 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2020 szeptember 5. - 11:02

Aztán lett új időpont.

Bár szerintem egy hónap alatt akármi történhet. Úgy tűnik, ez a koronavírus nagyon meglódult. És ha súlyos tüneteket okozna netán (mert ugye egyesek azt tartják, hogy mutálódott), akkor pont addigra lehet, hogy tényleg elnéptelenednek a placcok.



#3391 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2020 szeptember 16. - 13:50

09.16.: A verseny Zárt Kapus Versenyként kerül megrendezésre!

 

Kedves lovasok, edzők, bírók és mindenki, aki érintett a Magyar Díjlovagló országos Bajnokság kapcsán!

A Szakbizottság döntése alapján a Magyar Országos Bajnokság

új időpontja: 2020. október 9-11.
helyszín: Nemzeti Lovarda, Budapest



#3392 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2020 szeptember 16. - 20:16

Ezen mérgelődök már 10 órája, mert reggel jelent meg, hogy tavaly azon a hatalmas tribünön ültem én, és három versenyző, aki épp nem lovagolt, és vajon mi esély lehet így a fertőzésre? Ez a látszatintézkedés. :D

Idén három helyre akartam elmenni, az egyik a most hétvégi western versenyre, de ott meg a program szerint a marhás számok kivételével a fedelesben lesz, a másik ez az OB lett volna, a harmadik meg a jövő héten Fót, kíváncsi vagyok, arra mit találnak ki ellenem. 



#3393 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2020 szeptember 24. - 10:44

Nagyon tele lett a tölténytáskám. Egész héten nézem a fóti versennyel kapcsolatos információk hűlt helyét (hét elején a link olyan oldalra mutatott, amin a 2019-es dátum van), és ma 11 órakor olvasom a holnap kezdődő versennyel kapcsolatban egyrészt, hogy:

A szervezők a koronavírusra való tekintettel idén nagyon szigorú előírások betartásával és nézők nélkül szervezik meg a háromnapos rendezvényt.

Hát, hurrá. Értem én, ha az a gondolat van mögötte, hogy várjunk még, mi lesz, de akkor is.

Aztán tovább kattintok, megjelent egy Egészségügyi Terv is, amiben megez olvasható:

19. Nézőket csak előzetes regisztráció alapján, csak korlátozott számban fogadunk a rendezvényen, ügyelve a távolságtartásra.

Hát, hurrá. Email? Ott szó nincs róla.

 

És mi ez a nézői korlátozás? Hát hány néző van egy díjlovas versenyen? Én. A többi kísérő, meg éppen nem érdekelt versenyző. Azok úgyis ott vannak.

 

 

 


  • Eva kedvelte

#3394 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2021 július 30. - 12:10

https://riderline.hu...Nr2nmD8GIRMjDPw

 



#3395 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2021 július 30. - 13:45

https://riderline.hu...6HIgYfFUKqLXDoU



#3396 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2021 augusztus 1. - 7:23

https://m4sport.hu/t...kIPbYed3VStvJo#



#3397 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2021 augusztus 3. - 22:06

Hogy táncol a What is Love-ra az olimpia új sztárja, a Rave Horse?

 

 


  • N.C. kedvelte

#3398 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2022 január 17. - 16:45

Épp selejtezek, és megtaláltam 2014-ből Radnai úr anyagát. Mekkora vita volt itt. :D De azt nem kísértem figyelemmel, mi lett az egész ügyből.



#3399 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2022 február 18. - 20:36

https://riderline.hu...pZMdQNdWtNDEL_Y

LosonczyAniko-Dior-og.jpg



#3400 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2022 március 3. - 8:16

https://riderline.hu...y8cohMuJNK1f400

LosonczyA-Doha-LKowalski.jpg


  • Panka21 kedvelte