Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Gyógy- és mérgező növények


  • Please log in to reply
345 válasz a témához

#281 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 4. - 12:26



Annie90!

Lehet, hogy a stresszt kiváltó tényezõt lenne célszerûbb kezelni, mint a tünetet (idegesség). Jó zabla, vagy annak elhagyása, jobb kéz, hiszen már a felkantározás is probléma. A futóra meg kell tanítani felmenni stb.
Amúgy a Valeriána baromi hatásos, egyáltalán nem tompít, viszont nem idegeskedsz annyit. A citromfû is nagyon jó (bár nagymamámnak egyáltalán nem használ, szóval típustól függ).
Azt azonban mindenképpen fontosnak tartom elmondani, hogy ezek a nyugtatófüvek nem állandó megoldások. Eseti megoldások, alkalmakra, külön nagy stresszre. Minden kantározáshoz minden lovagláshoz azért nem ajánlanám, mert hoszútávon azért teher a májnak és a szervezet hozzászokik (függõség is ki tud alakulni, meg érzéketlenné is tud emellé válni a szervezet tõle.)


Köszönöm a választ!
Edzõm vetette fel, hogy adjunk neki, mert milyen alacsony a toleranciaküszöbe. Bebizonyította közben terepen, hogy nemis az (crossmotor, m0 alatti átmenetel, vonat, semmi nem húzta fe, csak az, ha nem hagytam, hogy azt tegye, amit szeretne..)
Azóta sikeresen le is sántult, úgyhogy csak nem akar dolgozni :gm:

#282 réka_d

réka_d

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.338 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 4. - 12:48

A bides gebéje! :ang: Hisztire nincs gyógyszer sajna. De azért gyógyulást neki!

#283 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 4. - 15:28

A fej oldalra csapkodása nem zabla hiba, inkább a nyereg! Valszeg a vállát, marját nyomja! Javaslatom pucolás nélkül feltenni a nyerget, lovagolni egy fél órát és levenni, megnézni hol milyen. A másik a vese tájék nyomása, túl hátúl ülés, vagy túl hátra terhelõ nyereg, ez esetben még az elrohanás, szár fogása is szóba jöhet. A harmadik a túl erõs kéz? Látni kéne, így csak tapógatózás!

#284 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 4. - 18:36

A fej oldalra csapkodása nem zabla hiba, inkább a nyereg! Valszeg a vállát, marját nyomja! Javaslatom pucolás nélkül feltenni a nyerget, lovagolni egy fél órát és levenni, megnézni hol milyen. A másik a vese tájék nyomása, túl hátúl ülés, vagy túl hátra terhelõ nyereg, ez esetben még az elrohanás, szár fogása is szóba jöhet. A harmadik a túl erõs kéz? Látni kéne, így csak tapógatózás!


Köszönöm, ezek közül egyik sem valószínû, de mivel sánta jelenleg, meg egyéb körülmények is adódtak, így már tárgytalan a dolog. (Hackamoreral amúgy ezt nem csinálta, bár ott meg más kedvességet talált ki, munkahõse..)

#285 réka_d

réka_d

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.338 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 11. - 20:04

az oldalra való fejrázást láttam már olyan lónál is, akin csak egy futószárazó heveder volt, szóval a nyereg nála spéci kilõve. Ellenben ez az oldalra való fejrázás közvetlenül megelõzte az ágaskodást.... szóval elég erõteljesen ellenkezés volt a helyzet ellen...

#286 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 12. - 8:22

No most mind2 elejére lesántult (elvileg patahengeres, csontkinövéses dolog), valószínûleg Õ befejezte lovaglási pályafutását. (Hialuronsavaskezelés illetve szilikonos patkó javasolt, de nem az enyém..) Úgyhogy megnyerte magának a fûnyíró szerepet.

#287 Teszta

Teszta

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 27. - 13:57

Sziasztok! Tudnátok nekem porcerõsítõ gyógynövényeket mondani?

#288 lovasleba

lovasleba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 89 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 27. - 21:20

Sziasztok!

Tudnátok nekem porcerõsítõ gyógynövényeket mondani?


Nem pont gyógynövény, de hatásos:
Horváth Rozi zselatin egy hétig legalább.

#289 Ginea

Ginea

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 9. - 12:43

Kérlek segítsetek: farkasalmára lenne szükségem egy nem gyógyuló sebhez. Elõzmény: a ló lábán lett egy kb. százforintosnyi seb az elsõ lábon elõl, bokamagasságban. Fertõtlenítettük és kezeltük kb. az összes fellelhetõ szerrel és krémmel. Állatorvos többízben látta, kezelte hagyományosan és homeopátiával is, mostmár õ is tanácstalan. A gyógyulás már több hónapja nem következett be, a seb újra és újra kiújul, gennyesedik. A farkasalmára a kezelõorvos is rábólintott, már csak szereznem kellene. Kihez fordulhatok? Elõre is köszönöm.

#290 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.308 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 9. - 12:57

- Ori

#291 Ginea

Ginea

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 9. - 13:29

Köszönöm.

#292 kirlin

kirlin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 527 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 9. - 13:31

a zselatint milyen formában ehet adni?por vagy vizezve?

#293 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.308 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 9. - 15:10

- Egy picit nedvesítsd be az abrakot és úgy keverd bele a zselatint - mert különben lehet, hogy kifújja, ahogy megtürrögi elõször.

#294 Teszta

Teszta

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 16. - 12:13

Mennyi ideig lehet adni neki? Nem káros ha sokáig kapja?

Edited by Teszta, 2012 augusztus 16. - 12:14.


#295 Ginea

Ginea

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 16. - 12:44

Kérlek segítsetek: farkasalmára lenne szükségem egy nem gyógyuló sebhez.

Elõzmény: a ló lábán lett egy kb. százforintosnyi seb az elsõ lábon elõl, bokamagasságban. Fertõtlenítettük és kezeltük kb. az összes fellelhetõ szerrel és krémmel. Állatorvos többízben látta, kezelte hagyományosan és homeopátiával is, mostmár õ is tanácstalan. A gyógyulás már több hónapja nem következett be, a seb újra és újra kiújul, gennyesedik. A farkasalmára a kezelõorvos is rábólintott, már csak szereznem kellene.

Kihez fordulhatok?

Elõre is köszönöm.


Hátha más is belefut egy ilyen nehezen gyógyuló sebbe: konkrétan farkasalmát ugyan nem tudtam szerezni, de a seb kb. két hét alatt meggyógyult farkasalmát is tartalmazó homeopátiás készítménytõl, amit szájon át cseppekben adagoltunk. :)

#296 mazso

mazso

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 19 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 21. - 21:15

Sziasztok, van egy kevés farkasalmám, de ugye tudjátok, hogy ez nem drog, hanem mérgezõ növény... :gm: M. Zsófi

#297 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 24. - 16:42

És te ugye tudod, hogy bár igaz külsõleg, a létezõ leghatásosabb sebkezelõ szer. :ang: (az, hogy belsõleg mérgezõ-e, azon nem vitatkozok, de van ezzel sok más külsõleg használatos szer is így)

Edited by tipara, 2012 augusztus 24. - 16:45.


#298 pacifan96

pacifan96

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 856 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 11. - 21:30

Sziasztok! :) Farkas alma facsemetét hol lehet beszerezni? egyáltalán árulnak? (jó lenne ha egy-két fát tudnék ültetni, mindig van rajta valami kezelni való seb...mindennel szabdalja magát :gm: ) Illetve milyen gyógynövény lenne jó étvágy javító/fokozó? olvastam hogy a cickafarkfû,borsmenta ,kamilla,citromfû fõképp erre jók....ezeket valahol be lehet szerezni esetleg szárítva? Hogy érdemes etetni? Elõre is köszi :)

#299 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 11. - 22:43

ezeket valahol be lehet szerezni esetleg szárítva?

Rózsahegyi Erdõkertes

#300 pacifan96

pacifan96

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 856 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 12. - 8:36

Rózsahegyi Erdõkertes



Köszönöm :) ;)

#301 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 12. - 11:55

Sziasztok! :) Farkas alma facsemetét hol lehet beszerezni? egyáltalán árulnak? (jó lenne ha egy-két fát tudnék ültetni, mindig van rajta valami kezelni való seb...mindennel szabdalja magát :gm: )

Illetve milyen gyógynövény lenne jó étvágy javító/fokozó? olvastam hogy a cickafarkfû,borsmenta ,kamilla,citromfû fõképp erre jók....ezeket valahol be lehet szerezni esetleg szárítva? Hogy érdemes etetni? Elõre is köszi :)


Ez a farkasalma( http://erdely.ma/ele....php?id=123660) nem az a farkasalma (htttp://hu.wikipedia.org/wiki/Farkasalma) ;) :ang:
Az elõbbit használjuk, de az nem fa.

#302 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 13. - 14:30

Sziasztok! :) Farkas alma facsemetét hol lehet beszerezni?

Kedves Pacifan!
A farkasalma nem fán nõ. Felénk viszont rengeteg, egyszer összejövünk és megmutatom, hol. Pl. a Fáy tanyánál, nem messze, ahol nemrég jártál szénáért. ;) Csak szólj, mikor. :)

#303 pacifan96

pacifan96

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 856 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 13. - 19:03

Kedves Pacifan!
A farkasalma nem fán nõ. Felénk viszont rengeteg, egyszer összejövünk és megmutatom, hol. Pl. a Fáy tanyánál, nem messze, ahol nemrég jártál szénáért. ;) Csak szólj, mikor. :)



Rendben :) mindenképpen! :yeah:

#304 Lasiodora

Lasiodora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 248 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 19. - 17:48

Sziasztok!!

Tisztában vagyok vele, hogy nem ide illõ téma, de találtam megfelelõ topic-ot, és szeretném minden kedves fórumos figyelmét felhívni!!!!!!

Minden Pest- és Heves megye környéki lótartó figyelmébe ajánlom, hogy a Heves megyei Tura nevû településrõl NE VEGYENEK TAKARMÁNYT. Egy idõsebb bácsinál van mindig nagy mennyiségben eladó széna, 4000 Ft-ért adja báláját ( legalábbis 2012-ben ). Most per pillanat van 2 nagy lova, és 4 pónija. Valamilyen József-nek hívják a bácsikát.

28 bála szénát vettük tõle, 1,5 hónap után 2 lovunk pusztult el mérgezésben, a 3. épphogy megmaradt. (és még mindig nem biztos, hogy meggyógyul). Mérgezõ növények voltak a szénában, csattanó maszlag és társai. Az ünnepekkor nem voltunk otthon, a lovakat a hozzá nem értõ növérem látta el, ezért nem tûnt fel neki, a széna furcsa menthol-os illata. Szakértõvel megvizsgáltattuk 4 féle mérgezõ növény volt benne, erõs menthol és fertõtlenítõ szaga volt a bálának. Utána jártunk tüzetesebben és kiderült, hogy a tavalyi évben (2011) egy másik ló is elpusztult ettõl a szénától!!!!!!!

Remélem ezzel a kíírással megelõzhetjük azt, hogy még több ló pusztuljon el, egy ember gondatlanságából!!!

Kérlek titeket, ne töröljétek ki, és osszátok meg minél több helyen!!

Edited by Lasiodora, 2013 január 19. - 17:49.


#305 harmolonia

harmolonia

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 9. - 19:05

Sziasztok :)

Akinek szüksége van gyógynövényre, vagy lovának bármilyen gyógynövénykeverékre forduljon bátran bizalommal hozzám.
Ha nem tudod milyen gyógynövényt szeretnél, csak írd meg a problémát és összeállítom a leghatékonyabb keveréket lovad számára.
Bõvebb információ: Itt:)

#306 mazso

mazso

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 19 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 22. - 15:11

Sziasztok, Láttam, hogy volt, aki érdeklõdött farkasalma után. Minden évben gyûjtök annyit, hogy ismerõsöknek tudjak küldeni. Idén már egy része elfogyott, de ha valakinek sürgõsen kell, szóljon, mert még van. Kólikamegelõzésre gyógynövény-keveréket találtok a Fitocavallo oldalon is. Üdv, Marton Zsófi www.fitocavallo.hu

#307 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 18. - 14:14

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy ha a rovarok (légy, bögöly) ellen fokhagyma granulátumot szeretnék adni a lovaimnak, az adható-e vemhes vagy szoptató kancának?

#308 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 18. - 21:58

Nagyon meglepõdnék, ha a fokhagyma a vehemre és a tejtermelésre káros lenne.

#309 Ybrik

Ybrik

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 254 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 19. - 15:48

Miért granulátumot? A természetes formát mindenképpen praktikusabbnak tartom. Szombaton az enyém egy egész fejet benyomott (tisztítva a gerezdeket). Szerintem aki elsõre nem eszi azzal érdemes máskor újra próbálni. De aki szereti az is tarthat szünetet...

#310 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 19. - 18:14

Miért granulátumot? A természetes formát mindenképpen praktikusabbnak tartom. Szombaton az enyém egy egész fejet benyomott (tisztítva a gerezdeket). Szerintem aki elsõre nem eszi azzal érdemes máskor újra próbálni. De aki szereti az is tarthat szünetet...


Hitetlen, köszi. :)

Mert ezt könnyebb hozzákeverni az abrakhoz. A gerezdekkel próbálkoztam tavaly, csúfos kudarccal végzõdött. :rolleyes:

#311 oregzoli1

oregzoli1

    Új vendég

  • Új tag
  • 23 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 3. - 19:37

Sziasztok!!

Tisztában vagyok vele, hogy nem ide illõ téma, de találtam megfelelõ topic-ot, és szeretném minden kedves fórumos figyelmét felhívni!!!!!!

Minden Pest- és Heves megye környéki lótartó figyelmébe ajánlom, hogy a Heves megyei Tura nevû településrõl NE VEGYENEK TAKARMÁNYT. Egy idõsebb bácsinál van mindig nagy mennyiségben eladó széna, 4000 Ft-ért adja báláját ( legalábbis 2012-ben ). Most per pillanat van 2 nagy lova, és 4 pónija. Valamilyen József-nek hívják a bácsikát.

28 bála szénát vettük tõle, 1,5 hónap után 2 lovunk pusztult el mérgezésben, a 3. épphogy megmaradt. (és még mindig nem biztos, hogy meggyógyul). Mérgezõ növények voltak a szénában, csattanó maszlag és társai. Az ünnepekkor nem voltunk otthon, a lovakat a hozzá nem értõ növérem látta el, ezért nem tûnt fel neki, a széna furcsa menthol-os illata. Szakértõvel megvizsgáltattuk 4 féle mérgezõ növény volt benne, erõs menthol és fertõtlenítõ szaga volt a bálának. Utána jártunk tüzetesebben és kiderült, hogy a tavalyi évben (2011) egy másik ló is elpusztult ettõl a szénától!!!!!!!

Remélem ezzel a kíírással megelõzhetjük azt, hogy még több ló pusztuljon el, egy ember gondatlanságából!!!

Kérlek titeket, ne töröljétek ki, és osszátok meg minél több helyen!!

Tura Pest megyében van. :)



#312 Petfa

Petfa

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 8. - 11:48

Sziasztok.

Tudom,hogy nem egyszerű a kérdés és sok válasz lehet rá,de felteszem.

A két nagy lovam és a pónijaim is ugyanarra a legelőre járnak ki minden évben.Idéntől kezdve reggel kiengedem a lovakat és pár óra múlva folyik a nyál a szájukból.Egyéb tünet nincs.Tartok tőle,hogy hosszú távon nagobb bajt is okozhat.

Másnap reggelre elmúlik.Ha nem oda engedem Őket,akkor semmi nyáladzás.Összeszedtem mindenféle növényt,és a net segítségével próbáltam megtalálni a ludast,de semmi.

Valakinek esetleg tipp,vagy tapasztalat ezen a téren.Esetleg ötlet,hogy ki az a szaki akihez fordulhatnék.Pest megye,Csemő.

Köszönöm.



#313 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 8. - 21:08

Nem kerülhetett valami permetszer a legelőre?

#314 Petfa

Petfa

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 9. - 22:55

Nem kerülhetett semmiképp.sajnos nem ilyen egyszerű a dolog.

#315 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 10. - 7:50

Előző évről letaposott, lefeküdt, levágott növény nem maradt ott?


Edited by Robi, 2014 június 10. - 7:51.


#316 Petfa

Petfa

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 10. - 13:52

Lehet.Két lovam legel a területen.az egyiknek semmi baja.

A másik bélpoklosabb,az nyáladzik csak.

Tavaly ősszel egyszer mutatta a tüneteket,utánna nem engedtem oda őket.Ráküldtem a marhát,azt nem érdekelte.

Idén már a mellette lévő legelőn is nyáladzott szintén csak az egyik.

Fel van osztva a legelőm több szakaszra,így kissebb a taposási,egyéb kár.

Ebből tippelek valami növényre,ami átterjed fokozatosan legelőről-legelőre.



#317 Petfa

Petfa

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 10. - 13:55

Öt fix legelőszakaszom van,ebből kettőt kicsinál az a k...va növény.

Szeretném a kancát befedeztetni,de így hogy merjem amíg nem tudom????



#318 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 13. - 22:36

Petfa! Esetleg valamilyen kutyatej-féleség (Euphorbia)? Ha jól tudom, akkor azok irritálják a nyálkahártyát. Boglárkafélék is hasonlót tudnak.



#319 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 13. - 23:17

Van valami új dögvész, "kaukázusi medvetalp" néven; ami súlyos helyi irritációt okoz.

http://hu.wikipedia....ázusi_medvetalp

http://hvg.hu/itthon...veny_terjed_Mag

http://www.life.hu/d...ozo-noveny.html



#320 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 16. - 7:21

Találtam egy cikket (mostani Szabad Föld), ebben is vannak ötletek:

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.png

 

 

(Nálunk a "közöséges medvetalp" terjed nagyon, azt hiszem, sikerült vele pár (ugyan eleve gyengébb, de azért egyáltalán nem elhullani látszó) bárányt megmérgeznünk. Mivel második évben fordult elő, egyre biztosabb vagyok benne, hogy ez a növény volt a ludas. Más állatnál nem látszott gond, bár amit tudtam, kiválogattam a kaszált fűből, de ezek szerint mégis maradt benne pár szál.)